shotwell-0.15 - en to sr translation catalogue (1233 entries)

en: Shotwell
sr: Foto-bunar

en: Popular photo manager
sr: Popularni upravnik fotografija

en: Shotwell is an easy-to-use, fast photo organizer designed for the GNOME desktop. It allows you to import photos from your camera or disk, organize them by date and subject matter, even ratings. It also offers basic photo editing, like crop, red-eye correction, color adjustments, and straighten. Shotwell’s non-destructive photo editor does not alter your master photos, making it easy to experiment and correct errors.
sr: Foto-bunar je jednostavan za upotrebu, brz organizator fotografija osmišljen za Gnomovu radnu površ. Omogućava vam da uvezete fotografije sa foto-aparata ili diska, da ih razvrstate po datumu i predmetu, čak i prema oceni. Takođe nudi i osnovnu obradu slika, kao odsecanje, uklanjanje crvenih očiju, podešavanje boje, i ispravljanje. Foto-bunarov ne-uništavajući urednik fotografija ne menja vaše glavne fotografije, što olakšava eksperimentisanje i ispravljanje grešaka.

en: When ready, Shotwell can upload your photos to various web sites, such as Facebook, Flickr, Picasa (Google Plus), and more.
sr: Kada ste spremni, Foto-bunar može da otpremi vaše fotografije na razne veb sajtove, kao što je Fejsbuk, Flikr, Pikasa (Gugl plus), i mnoge druge.

en: Shotwell supports JPEG, PNG, TIFF, and a variety of RAW file formats.
sr: Foto-bunar podržava JPEG, PNG, TIFF i razne sirove zapise datoteka.

en: The Shotwell developers
sr: Programeri Foto-bunara

en: Photo Manager
sr: Upravnik fotografija

en: Organize your photos
sr: Organizujte vaše fotografije

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: album;camera;cameras;crop;edit;enhance;export;gallery;image;images;import;organize;photo;photographs;photos;picture;pictures;photography;print;publish;rotate;share;tags;video;facebook;flickr;picasa;youtube;piwigo;
sr: album;foto-aparat;foto-aparati;otseci;uredi;poboljšaj;izvezi;galerija;zbirka;slika;slike;uvezi;sredi;razvrstaj;fotografija;fotografije;štampaj;objavi;okreni;deli;oznake;video;fejsbuk;flikr;pikasa;jutub;pivigo;

en: Shotwell Viewer
sr: Foto-bunar pregledač fotografija

en: Photo Viewer
sr: Pregledač fotografija

en: authentication token
sr: Potvrđivanje identiteta

en: Yandex-Fotki authentication token, if logged in.
sr: Potvrđivanje identiteta za Jandeks-Fotke, ako ste prijavljeni.

en: Token
sr: Simbol

en: The token to access tumblr
sr: Simbol za pristup tumblr-u

en: Secret token
sr: Tajni simbol

en: The secret token to sign oauth requests
sr: Tajni simbol za prijavljivanje zahteva otvorenog potvrđivanja

en: default size
sr: osnovna veličina

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Tumblr
sr: Brojčani kod koji predstavlja osnovnu veličinu za fotografije otpremljene na Tumblr

en: default blog
sr: osnovni blog

en: The name of the default blog of the user, if any
sr: Naziv osnovnog bloga korisnika, ako ga ima

en: Rajce URL
sr: Adresa Rajcea

en: URL of the Rajce server.
sr: Adresa Rajce servera.

en: username
sr: korisnik

en: Rajce username, if logged in.
sr: Korisničko ime za Rajce, ako ste prijavljeni.

en: token
sr: simbol

en: user token, if remembered.
sr: korisnikov simbol, ako je zapamćen.

en: last category
sr: poslednja kategorija

en: The last selected Rajce category.
sr: Poslednja izabrana Rajce kategorija.

en: last photo size
sr: poslednja veličina fotografije

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Rajce.
sr: Brojčani kod koji predstavlja podešenost veličine poslednje fotografije koja je korišćena prilikom objavljivanja na Rajce.

en: remember
sr: pamti

en: If true, remember last login.
sr: Ako je izabrano, pamtiće poslednje prijavljivanje.

en: hide album
sr: skriva album

en: If true, hide the newly created Rajce album.
sr: Ako je izabrano, skriva novostvoren album Rajcea.

en: open album in web browser
sr: otvara album u veb pregledniku

en: If true, open target album in the web browser just after uploading photos
sr: Ako je izabrano, otvara ciljni album u veb pregledniku odmah nakon otpremanja fotografija

en: remove sensitive info from uploads
sr: uklanja osetljive podatke iz otpremanja

en: Whether images being uploaded to Rajce should have their metadata removed first
sr: Da li će sa slika otpremljenih na Rajce biti prvo uklonjeni metapodaci

en: display basic properties
sr: prikazuje osnovna svojstva

en: True if the basic properties pane is to be displayed, false otherwise.
sr: Izabrano ako će okno osnovnih svojstava biti prikazano, u suprotnom poništeno.

en: display extended properties
sr: prikazuje proširena svojstva

en: True if the extended properties window is to be displayed, false otherwise.
sr: Izabrano ako će prozor proširenih svojstava biti prikazan, u suprotnom poništeno.

en: display sidebar
sr: prikazuje bočnu površ

en: True if the sidebar is to be displayed, false otherwise.
sr: Izabrano ako će bočna površ biti prikazana, u suprotnom poništeno.

en: display toolbar
sr: prikazuje traku alata

en: True if the bottom toolbar is to be displayed, false otherwise.
sr: Izabrano ako će donja traka alata biti prikazana, u suprotnom poništeno.

en: display search bar
sr: prikazuje traku pretrage

en: True if the Search/Filter Toolbar is to be displayed, false otherwise.
sr: Izabrano ako će traka pretrage/filtera biti prikazana, u suprotnom poništeno.

en: display photo titles
sr: prikazuje naslove fotografija

en: True if photo titles are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
sr: Izabrano ako će naslovi fotografija biti prikazani ispod sličica u pregledu zbirke, u suprotnom poništeno.

en: display photo comments
sr: prikazuje napomene fotografija

en: True if photo comments are to be displayed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
sr: Izabrano ako će napomene fotografija biti prikazane ispod sličica u pregledu zbirke, u suprotnom poništeno.

en: display event comments
sr: prikazuje napomene događaja

en: True if event comments are to be displayed beneath thumbnails in event views, false otherwise.
sr: Izabrano ako će napomene događaja biti prikazane ispod sličica u pregledu događaja, u suprotnom poništeno.

en: display photo tags
sr: prikazuje oznake fotografija

en: True if photo tags are to be listed beneath thumbnails in collection views, false otherwise.
sr: Izabrano ako će oznake fotografija biti izlistane ispod sličica u pregledu zbirke, u suprotnom poništeno.

en: display photo ratings
sr: prikazuje ocene fotografija

en: True if a photo’s rating should be displayed as overlaid trinket, false otherwise.
sr: Izabrano ako ocene fotografija treba da budu prikazane kao preklopljeni ornament, u suprotnom poništeno.

en: rating filter level
sr: nivo izdvajanja ocene

en: Determines how to filter photos based on their ratings. 1: Rejected or better, 2: Unrated or better, 3: One or better, 4: Two or better, 5: Three or better, 6: Four or better, 7: Five or better.
sr: Određuje kako će se izdvajati fotografije na osnovu njihovih ocena. 1: Odbačene ili bolje, 2: Neocenjene ili bolje, 3: Jedan ili bolje, 4: Dva ili bolje, 5: Tri ili bolje, 6: Četiri ili bolje, 7: Pet ili bolje.

en: sort events ascending
sr: ređa događaje rastućim redom

en: True if events should be sorted ascending, false if descending.
sr: Izabrano ako će događaji biti poređani rastućim redom, u suprotnom opadajućim.

en: sort library photos ascending
sr: ređa fotografije biblioteke rastućim redom

en: True if library photos should be sorted ascending, false if descending.
sr: Izabrano ako će fotografije biblioteke biti poređane rastućim redom, u suprotnom opadajućim.

en: sort library photos criteria
sr: merilo ređanja fotografija biblioteke

en: A numeric code that specifies the sort criteria for photos in library views.
sr: Brojčani kod koji navodi merilo ređanja za fotografije u pregledu biblioteke.

en: sort event photos ascending
sr: ređa fotografije događaja rastućim redom

en: True if event photos should be sorted ascending, false if descending.
sr: Izabrano ako će fotografije događaja biti poređane rastućim redom, u suprotnom opadajućim.

en: sort event photos criteria
sr: merilo ređanja fotografija događaja

en: Specifies the sort criteria for event photos.
sr: Navodi merilo ređanja za fotografije događaja.

en: use 24 hour time
sr: koristi 24-časovno vreme

en: True if should display times with a 24 hour clock, false if times should use AM/PM notation.
sr: Izabrano ako vremena trebaju biti prikazana sa 24-časovnim satom, poništeno ako vremena treba da koriste PrP/PoP obeležavanje.

en: keep relative time between photos
sr: zadržava relativno vreme između fotografija

en: True if when adjusting time/date of photos, relative time should be maintained. False if all photos should be set to the same time.
sr: Izabrano ako prilikom doterivanja vremena/datuma fotografija, relativno vreme treba biti zadržano. Poništeno ako sve fotografije trebaju biti podešene na isto vreme.

en: modify original photo files
sr: menja datoteke izvorne fotografije

en: True if when adjusting time/date of photos, the original files should be modified as well. False if changes are made only in the database.
sr: Izabrano ako prilikom doterivanja vremena/datuma fotografije, izvorne datoteke trebaju biti takođe izmenjene. Poništeno ako se izmene čine samo u bazi podataka.

en: show welcome dialog on startup
sr: prikazuje prozorče dobrodošlice pri pokretanju

en: True if, when on startup, a welcome dialog should be shown. False if it should not be shown.
sr: Izabrano ako, prilikom pokretanja, prozorče dobrodošlice treba biti prikazano. Poništeno ako ne treba biti prikazano.

en: sidebar position
sr: položaj bočne površi

en: The width, in pixels, of the sidebar
sr: Širina, u pikselima, bočne površi

en: photo thumbnail scale
sr: srazmera minijature fotografije

en: The scale of photo thumbnails, ranging from 72 to 360.
sr: Srazmera minijature fotografije, u opsegu od 72 do 360.

en: pin toolbar state
sr: pribada stanje trake alata

en: Pin toolbar in fullscreen, or not.
sr: Pribada traku alata u punom ekranu, ili ne.

en: background color
sr: boja pozadine

en: A grayscale color for use as the background color.
sr: Boja nijanse sive za upotrebu kao boja pozadine.

en: background for transparent images
sr: pozadina za providne slike

en: The background to use for transparent images.
sr: Pozadina koja će se koristiti za providne slike.

en: color for solid transparency background
sr: boja za pozadinu pune providnosti

en: Color to use if background for transparent images is set to solid color
sr: Boja koja će se koristiti za providne slike je podešena na punu boju

en: Selection state of “hide photos” option
sr: Stanje izbora opcije „sakrij fotografije“

en: Last used selection state of the “hide photos already imported” option in the import page.
sr: Poslednje korišćeno stanje izbora opcije „sakrij već uvezene fotografije“ na stranici uvoza.

en: delay
sr: zastoj

en: Delay (in seconds) between photos in the slideshow.
sr: Zastoj (u sekundama) između fotografija u pokretnom prikazu.

en: transition delay
sr: zastoj prelaza

en: The time (in seconds) that a transition runs between photos in a slideshow
sr: Vreme (u sekundama) trajanja prelaza između fotografija u pokretnom prikazu

en: transition effect id
sr: id dejstva prelaza

en: The name of the transition effect that will be used between photos when running a slideshow
sr: Naziv dejstva prelaza koje će se koristiti između fotografija prilikom trajanja pokretnog prikaza

en: Show title
sr: prikazuje naslov

en: Whether to show the title of a photo during the slideshow
sr: Da li će prikazivati naslov fotografije za vreme pokretnog prikaza

en: maximize library window
sr: uveličava prozor bibliteke

en: True if library application is maximized, false otherwise.
sr: Izabrano ako je program biblioteke uveličan, poništeno u suprotnom.

en: width of library window
sr: širina prozora biblioteke

en: The last recorded width of the library application window.
sr: Poslednja pribeležena širina prozora programa biblioteke.

en: height of library window
sr: visina prozora biblioteke

en: The last recorded height of the library application window.
sr: Poslednja pribeležena visina prozora programa biblioteke.

en: maximize direct-edit window
sr: uveličava prozor neposrednog uređivanja

en: True if direct-edit application is maximized, false otherwise.
sr: Izabrano ako je program neposrednog uređivanja uveličan, poništeno u suprotnom.

en: width of direct-edit window
sr: širina prozora neposrednog uređivanja

en: The last recorded width of the direct-edit application window.
sr: Poslednja pribeležena širina prozora programa neposrednog uređivanja.

en: height of direct-edit window
sr: visina prozora neposrednog uređivanja

en: The last recorded height of the direct-edit application window.
sr: Poslednja pribeležena visina prozora programa neposrednog uređivanja.

en: sidebar divider position
sr: položaj razdelnika bočne površi

en: The last recorded position of the divider between the sidebar and view in library application window.
sr: Poslednji zapamćeni položaj razdelnika između bočne površi i pregleda u prozoru programa biblioteke.

en: import directory
sr: direktorijum uvoza

en: Directory in which imported photo files are placed.
sr: Direktorijum u kome se stavljaju datoteke uvezenih fotografija.

en: watch library directory for new files
sr: prati prispeće novih datoteka u fascikli fototeke

en: If true, files added to the library directory are automatically imported.
sr: Ako je izabrano, datoteke dodate u direktorijum biblioteke se odmah uvoze.

en: write metadata to master files
sr: upisuje metapodatke u glavne datoteke

en: If true, changes to metadata (tags, titles, etc.) are written to the master photo file.
sr: Ako je izabrano, izmene u metapodacima (oznake, naslovi, itd.) se zapisuju u datoteku glavne fotografije.

en: use lowercase filenames
sr: koristi nazive datoteka malim slovima

en: If true, Shotwell will convert all filenames to lowercase when importing photo files
sr: Ako je izabrano, Foto-bunar će prebaciti sve nazive datoteka na mala slova prilikom uvoza datoteka fotografija

en: directory pattern
sr: šablon direktorijuma

en: A string encoding a naming pattern that will be used to name photo directories on import.
sr: Niska koja kodira šablon imenovanja koji će biti korišćen za imenovanje direktorijuma fotografija pri uvozu.

en: directory pattern custom
sr: proizvoljni šablon direktorijuma

en: A string encoding a custom naming pattern that will be used to name photo directories on import.
sr: Niska koja kodira proizvoljni šablon imenovanja koji će biti korišćen za imenovanje direktorijuma fotografija pri uvozu.

en: RAW developer default
sr: osnovni sirovi razvijač

en: Default option for which RAW developer Shotwell will use.
sr: Osnovna opcija za koju će sirovog razvijača Foto-bunar koristiti.

en: Most-recently-used crop aspect ratio menu choice.
sr: Najčešće skoro korišćen izbor izbornika odnosa srazmere odsecanja.

en: A numeric code representing the last crop menu choice the user made.
sr: Brojčani kod koji predstavlja poslednji izbor izbornika odsecanja koji je načinio korisnik.

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s numerator.
sr: Najčešće skoro korišćen numerator proizvoljnog odnosa srazmere odsecanja.

en: A nonzero, positive integer representing the width part of the last custom crop ratio the user entered.
sr: Ne-nulti, pozitivni ceo broj koji predstavlja deo širine poslednje srazmere proizvoljnog odsecanja koji je uneo korisnik.

en: Most-recently-used crop custom aspect ratio’s denominator.
sr: Najčešće skoro korišćen denomerator proizvoljnog odnosa srazmere odsecanja.

en: A nonzero, positive integer representing the height part of the last custom crop ratio the user entered.
sr: Ne-nulti, pozitivni ceo broj koji predstavlja deo visine poslednje srazmere proizvoljnog odsecanja koji je uneo korisnik.

en: external photo editor
sr: spoljni uređivač fotografija

en: External application used to edit photos.
sr: Spoljni program korišćen za uređivanje fotografija.

en: external raw editor
sr: spoljni sirovi uređivač

en: External application used to edit RAW photos.
sr: Spoljni program korišćen za uređivanje sirovih fotografija.

en: Setting in export dialog: how to trim images
sr: Podešavanje u prozorčetu izvoza: kako da skrati slike

en: export metadata
sr: izvoz metapodataka

en: Setting in export dialog: option to export metadata
sr: Podešavanje u prozorčetu izvoza: opcija za izvoz metapodataka

en: format setting, special value
sr: podešavanje formata, posebna vrednost

en: Setting in export dialog: format setting, special value
sr: Podešavanje u prozorčetu izvoza: podešavanje formata, posebna vrednost

en: format setting, type value
sr: podešavanje formata, vrednost vrste

en: Setting in export dialog: format setting, type value
sr: Podešavanje u prozorčetu izvoza: podešavanje formata, vrednost vrste

en: JPEG quality option
sr: Opcija JPEG kvaliteta

en: Setting in export dialog: jpeg quality option
sr: Podešavanje u prozorčetu izvoza: opcija jpeg kvaliteta

en: maximal size of image
sr: najveća veličina slike

en: Setting in export dialog: maximal size of image
sr: Podešavanje u prozorčetu izvoza: najveća veličina slike

en: last used publishing service
sr: poslednja korišćena usluga objavljivanja

en: A numeric code representing the last service to which photos were published
sr: Brojčani kod koji predstavlja poslednju uslugu na kojoj su fotografije objavljene

en: default publishing service
sr: osnovna usluga objavljivanja

en: access token
sr: simbol pristupa

en: Facebook OAuth token for the currently logged in session, if any
sr: Simbol otvorenog potvrđivanja Fejsbuka za trenutno prijavljenu sesiju, ako postoji

en: user i.d.
sr: i.d. korisnika

en: Facebook user i.d. for the currently logged in user, if any
sr: i.d. korisnika Fejsbuka, za trenutno prijavljenog korisnika, ako postoji

en: user name
sr: korisnik

en: The name of the currently logged in Facebook user, if any
sr: Ime trenutno prijavljenog korisnika Fejsbuka, ako ga ima

en: default size code
sr: šifra osnovne veličine

en: A numeric code representing the default size for photos published to Facebook
sr: Brojčani kod koji predstavlja osnovnu veličinu za fotografije objavljene na Fejsbuku

en: Whether images being uploaded to Facebook should have their metadata removed first
sr: Da li će sa slika otpremljenih na Fejsbuk biti prvo uklonjeni metapodaci

en: OAuth Access Phase Token
sr: Simbol otvorenog potvrđivanja faze pristupa

en: The authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
sr: Simbol potvrđivanja identiteta za trenutno prijavljenog korisnika Flikra, ako postoji

en: OAuth Access Phase Token Secret
sr: Tajna simbola otvorenog potvrđivanja faze pristupa

en: The cryptographic secret used to sign requests against the authorization token for the currently logged in Flickr user, if any
sr: Kriptografska tajna koja se koristi za označavanje zahteva nad simbolom potvrđivanja identiteta za trenutno prijavljenog korisnika Flikra, ako postoji

en: The user name of the currently logged in Flickr user, if any
sr: Ime trenutno prijavljenog korisnika Flikra, ako ga ima

en: A numeric code representing the default size for photos published to Flickr
sr: Brojčani kod koji predstavlja osnovnu veličinu za fotografije objavljene na Flikru

en: default visibility
sr: osnovna vidljivost

en: A numeric code representing the default visibility for photos published to Flickr
sr: Brojčani kod koji predstavlja osnovnu vidljivost za fotografije objavljene na Flikru

en: Whether images being uploaded to Flickr should have their metadata removed first
sr: Da li će sa slika otpremljenih na Flikr biti prvo uklonjeni metapodaci

en: refresh token
sr: simbol osvežavanja

en: The OAuth token used to refresh the Picasa Web Albums session for the currently logged in user, if any.
sr: Simbol otvorenog potvrđivanja koji se koristi za osvežavanje sesije Pikasa veb albuma za trenutno prijavljenog korisnika, ako postoji.

en: A numeric code representing the default size for photos uploaded to Picasa Web Albums
sr: Brojčani kod koji predstavlja osnovnu veličinu za fotografije otpremljene na Pikasa veb albume

en: last album
sr: poslednji album

en: The name of the last album the user published photos to, if any
sr: Naziv poslednjeg albuma na koji je korisnik objavio fotografije, ako postoji

en: Whether images being uploaded to Picasa should have their metadata removed first
sr: Da li će sa slika otpremljenih na Pikasu biti prvo uklonjeni metapodaci

en: Piwigo URL
sr: Adresa Piviga

en: URL of the Piwigo server.
sr: Adresa Pivigo servera.

en: Piwigo username, if logged in.
sr: Korisničko ime za Pivigo, ako ste prijavljeni.

en: password
sr: lozinka

en: Piwigo password, if logged in.
sr: Lozinka za Pivigo, ako ste prijavljeni.

en: remember password
sr: zapamti lozinku

en: If true, remember the Piwigo password.
sr: Ako je izabrano, pamtiće lozinku za Pivigo.

en: The last selected Piwigo category.
sr: Poslednja izabrana kategorija za Pivigo.

en: last permission level
sr: poslednji nivo ovlašćenja

en: The last chosen Piwigo permission level.
sr: Poslednji izabrani nivo ovlašćenja za Pivigo.

en: A numeric code representing the last photo size preset used when publishing to Piwigo.
sr: Brojčani kod koji predstavlja podešenost veličine poslednje fotografije koja je korišćena prilikom objavljivanja na Pivigo.

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their metadata removed first
sr: Da li će sa slika otpremljenih na Pivigo biti prvo uklonjeni metapodaci

en: if title is set and comment unset, use title as comment for uploads to Piwigo
sr: ako je naslov podešen a napomena nije, koristi naslov kao napomenu za otpremanja na Pivigo

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their comment set from the title if title is set and comment unset
sr: Da li će slike otpremljene na Pivigo imati svoje napomene postavljene iz naslova ako je isti postavljen a napomena poništena

en: do not upload tags when uploading to Piwigo
sr: ne otprema oznake kada otprema na Pivigo

en: Whether images being uploaded to Piwigo should have their tags removed on upload, such that these tags will not appear on the remote Piwigo server.
sr: Da li iz slika koje se otpremaju na Pivigo treba da se uklone njihove oznake pri otpremanju, tako da se te oznake neće pojaviti na udaljenom serveru Piviga.

en: Gallery3 username
sr: Korisničko ime Galerije 3

en: API key
sr: API ključ

en: Gallery3 API key
sr: API ključ Galerije 3

en: URL
sr: Adresa

en: Gallery3 site URL
sr: Adresa sajta Galerije 3

en: Indicates whether images being uploaded to Gallery3 should have their metadata removed first
sr: Naznačava da li će sa slika otpremljenih na Galeriju 3 biti prvo uklonjeni metapodaci

en: scaling constraint of uploaded picture
sr: ograničenje srazmeravanja otpremljene slike

en: The scaling constraint ID of the picture to be uploaded
sr: ID ograničenja srazmeravanja slike koja se otprema

en: pixels of the major axis uploaded picture
sr: pikseli veće ose otpremljene slike

en: The pixels of the major axis of the picture to be uploaded; used only if scaling-constraint-id is an appropriate value
sr: Pikseli veće ose slike koja se otprema; koristi se samo ako je id ograničenja srazmeravanja odgovarajuća vrednost

en: The OAuth token used to refresh the YouTube session for the currently logged in user, if any.
sr: Simbol otvorenog potvrđivanja koji se koristi za osvežavanje sesije Jutuba za trenutno prijavljenog korisnika, ako postoji.

en: last used import service
sr: poslednja korišćena usluga uvoza

en: A numeric code representing the last service from which photos were imported
sr: Brojčani kod koji predstavlja poslednju uslugu sa koje su fotografije uvezene

en: interpreter state cookie
sr: kolačić stanja tumača

en: A numeric code that captures the state of the GStreamer plug-in environment
sr: Brojčani kod koji hvata stanje okruženja priključka Gstrimera

en: content layout mode
sr: režim rasporeda sadržaja

en: A numeric code that describes how photos are laid out on the page during printing
sr: Brojčani kod koji opisuje kako se fotografije ređaju na stranici za vreme štampanja

en: content ppi
sr: ppi sadržaja

en: The number of pixels per inch (ppi) sent to the printer during printing
sr: Broj piksela po inču (ppi) poslatih štampaču za vreme štampanja

en: content width
sr: širina sadržaja

en: The width of the printed emulsion on the page when printing
sr: Širina štampanog materijala na stranici prilikom štampanja

en: content height
sr: visina sadržaja

en: The height of the printed emulsion on the page when printing
sr: Visina štampanog materijala na stranici prilikom štampanja

en: content units
sr: jedinice sadržaja

en: A numeric code representing unit of measure (inches or centimeters) used when printing
sr: Brojčani kod koji predstavlja jedinicu mere (inči ili centimetri) koja se koristi prilikom štampanja

en: images per page code
sr: broj fotografija po stranici

en: A numeric code representing the currently selected images per page mode used when printing
sr: Brojčani kod koji predstavlja trenutno izabrani režim broja slika po stranici prilikom štampanja

en: size selection
sr: izbor veličine

en: The index of the current print size in a pre-defined list of standard sizes
sr: Indeks trenutne veličine štampanja u unapred određenom spisku standardnih veličina

en: match aspect ratio
sr: odgovara odnosu srazmere

en: Determines whether custom print sizes must match the aspect ratio of the original photo
sr: Određuje da li proizvoljne veličine štampanja moraju da odgovaraju odnosu srazmere izvorne fotografije

en: print titles
sr: štampa naslove

en: True if the title of a photo should be printed when the photo is printed, false otherwise.
sr: Izabrano ako naslov fotografije treba da se odštampa prilikom štampanja, u suprotnom poništeno.

en: titles font
sr: slova naslova

en: The name of the font to use for photo titles when they are printed.
sr: Naziv slovne grupe koja će se koristiti za naslove fotografija prilikom štampanja.

en: enable facebook publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na fejsbuk

en: True if the Facebook publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Fejsbuk, u suprotnom poništeno

en: enable flickr publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na flikr

en: True if the Flickr publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Flikr, u suprotnom poništeno

en: enable picasa publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na pikasu

en: True if the Picasa Web Albums publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Pikasu, u suprotnom poništeno

en: enable youtube publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na jutub

en: True if the YouTube publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Jutub, u suprotnom poništeno

en: enable piwigo publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na pivigo

en: True if the Piwigo publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Pivigo, u suprotnom poništeno

en: enable yandex publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na jandeks

en: True if the Yandex.Fotki publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Jandeks.Fotki, u suprotnom poništeno

en: enable tumblr publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na tumblr

en: True if the Tumblr publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Tumblr, u suprotnom poništeno

en: enable rajce publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na rajce

en: True if the Rajce publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Rajse, u suprotnom poništeno

en: enable gallery3 publishing plugin
sr: uključuje priključak objavljivanja na galeriju 3

en: True if the Gallery3 publishing plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak za objavljivanje na Galeriju 3, u suprotnom poništeno

en: enable F-Spot import plugin
sr: uključuje priključak uvoza F-broja

en: True if the F-Spot import plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak uvoza F-boja, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow crumble transition
sr: uključuje raspadanje prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Crumble slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak raspadanja prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow fade transition
sr: uključuje iščezavanje prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Fade slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak iščezavanja prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow slide transition
sr: uključuje klizanje prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Slide slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak klizanja prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow clock transition
sr: uključuje sat prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Clock slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak sata prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow circle transition
sr: uključuje krug prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Circle slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak kruga prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow circles transition
sr: uključuje krugove prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Circles slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak krugova prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow blinds transition
sr: uključuje klizanje prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Blinds slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak zastora prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow squares transition
sr: uključuje kvadrate prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Squares slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak kvadrata prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow stripes transition
sr: uključuje štrafte prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Stripes slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak štrafti prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: enable slideshow chess transition
sr: uključuje šah prelaza pokretnog prikaza

en: True if the Chess-Board slideshow transition plugin is enabled, false otherwise
sr: Izabrano ako je uključen priključak šaha prelaza pokretnog prikaza, u suprotnom poništeno

en: You are not currently logged into Facebook.
    
    If you don’t yet have a Facebook account, you can create one during the login process. During login, Shotwell Connect may ask you for permission to upload photos and publish to your feed. These permissions are required for Shotwell Connect to function.
sr: Trenutno niste prijavljeni na Fejsbuk.
    
    Ako još uvek ne posedujete nalog na Fejsbuku, možete da ga napravite tokom postupka prijavljivanja. Za vreme prijavljivanja, Povezivanje Foto-bunara može da vam zatraži ovlašćenje da otpremi fotografije i da ih objavi na vašem dovodu. Ova ovlašćenja su neophodna da bi Povezivanje Foto-bunara radilo.

en: You have already logged in and out of Facebook during this Shotwell session.
    To continue publishing to Facebook, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
sr: Već ste se jednom prijavili i odjavili sa Fejsbuka tokom ove sesije Foto-bunara.
    Da nastavite objavljivanje fotografija na Fejsbuku, izađite i ponovo pokrenite Foto-bunar, pa pokušajte ponovo.

en: You are not currently logged into Flickr.
    
    Click Log in to log into Flickr in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Flickr account.
sr: Trenutno niste prijavljeni na Flikr.
    
    Prijavite se na Flikr u vašem internet pregledniku. Moraćete da ovlastite Povezivanje Foto-bunara da napravi vezu do vašeg naloga Flikra.

en: Preparing for login…
sr: Pripremam se za prijavljivanje…

en: Flickr authorization failed
sr: Nije uspelo ovlašćenje Flikra

en: Verifying authorization…
sr: Proveravam ovlašćenje…

en: You have already logged in and out of a Google service during this Shotwell session.
    
    To continue publishing to Google services, quit and restart Shotwell, then try publishing again.
sr: Već ste se jednom prijavili i odjavili sa Guglove usluge tokom ove sesije Foto-bunara.
    
    Da nastavite objavljivanje na Guglovim uslugama, izađite i ponovo pokrenite Foto-bunar, pa pokušajte ponovo.

en: You are not currently logged into Picasa Web Albums.
    
    Click Log in to log into Picasa Web Albums in your Web browser. You will have to authorize Shotwell Connect to link to your Picasa Web Albums account.
sr: Trenutno niste prijavljeni na Veb albume Pikase.
    
    Prijavite se na Veb albume Pikase u vašem internet pregledniku. Moraćete da ovlastite Povezivanje Foto-bunara da napravi vezu do vašeg naloga Veb albuma Pikase.

en: You are not currently logged into YouTube.
    
    You must have already signed up for a Google account and set it up for use with YouTube to continue. You can set up most accounts by using your browser to log into the YouTube site at least once.
sr: Trenutno niste prijavljeni na Jutub.
    
    Da nastavite morate da posedujete Guglov nalog koji ste podesili za korišćenje sa Jutubom. Možete da podesite većinu naloga koristeći vaš preglednik da se prijavite na sajt Jutuba barem jednom.

en: _Email address
sr: Adresa _el. pošte

en: _Password
sr: _Lozinka

en: Log in
sr: Prijavi me

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
sr: Unesite korisničko ime i lozinku pridruženu vašem nalogu Tumblr-a.

en: Username and/or password invalid. Please try again
sr: Korisničko ime i/ili lozinka nisu ispravni. Pokušajte ponovo

en: Invalid User Name or Password
sr: Neispravno korisničko ime ili lozinka

en: Could not load UI: %s
sr: Ne mogu da učitam korisničko sučelje: %s

en: Visit the Shotwell home page
sr: Posetite veb stranicu Foto-bunara

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website presented identification that belongs to a different website.
sr: ⚫ Ovaj veb sajt je predstavio raspoznavanje koje pripada drugom veb sajtu.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
sr: ⚫ Raspoznavanje ovog veb sajta je prestaro za vreovanje. Proverite datum na kalendaru vašeg računara.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification was not issued by a trusted organization.
sr: ⚫ Raspoznavanje ovog veb sajta nije izdato od strane poverljive organizacije.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
sr: ⚫ Raspoznavanje ovog veb sajta se ne može obraditi. Možda je oštećeno.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
sr: ⚫ Raspoznavanje ovog veb sajta je opozvano od strane poverljive organizacije koja ga je izdala.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
sr: ⚫ Raspoznavanju ovog veb sajta se ne može verovati jer koristi vrlo slabo šifrovanje.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: ⚫ This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
sr: ⚫ Raspoznavanje ovog veb sajta je važeće samo za buduće datume. Proverite datum na kalendaru vašeg računara.

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
sr: Privremena datoteka neophodna za objavljivanje nije dostupna

en: _Gallery3 URL:
sr: Adresa _Galerije 3:

en: _User name:
sr: Korisničko _ime:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: Go _Back
sr: _Nazad

en: _Log in
sr: _Prijavi me

en: API _Key:
sr: API _ključ:

en: or
sr: ili

en: An _existing album
sr: _Postojeći album

en: A _new album
sr: _Novi album

en: _Remove location, tag and camera-identifying data before uploading
sr: _Ukloni mesto, podatke prepoznavanja oznake i foto-aparata pre otpremanja

en: Scaling constraint:
sr: Odnos promene veličine:

en: pixels
sr: tačkica

en: Original size
sr: Izvorna veličina

en: Longest edge
sr: Duža ivica

en: _Logout
sr: _Odjavi me

en: _Publish
sr: _Objavi

en: Gallery3 publishing module
sr: Modul objavljivanja Galerije 3

en: You are not currently logged into your Gallery.
    
    You must have already signed up for a Gallery3 account to complete the login process.
sr: Niste trenutno prijavljeni na vašu Galeriju.
    
    Potrebno je da ste već otvorili nalog za Galeriju 3 da biste obavili proces prijavljivanja.

en: Shotwell default directory
sr: Osnovni direktorijum Foto-bunara

en: 
    
    The file “%s” may not be supported by or may be too large for this instance of Gallery3.
sr: 
    
    Može biti da datoteka „%s“ nije podržana ili je prevelika za ovaj primerak Galerije 3.

en: 
    Note that Gallery3 only supports the video types that Flowplayer does.
sr: 
    Znajte da Galerija 3 podržava samo vrste videa koje i Flovplejer.

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to %s can’t continue.
sr: Datoteka za objavljivanje nije dostupna. Objavljivanje na „%s“ ne može da se nastavi.

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated
en: Publishing to %s as %s.
sr: Objavljujem na „%s“ kao %s.

en: Enter the URL for your Gallery3 site and the username and password (or API key) for your Gallery3 account.
sr: Unesite adresu vašeg sajta Galerije 3 kao i korisničko ime i lozinku (ili API ključ) za vaš nalog Galerije 3.

en: The username and password or API key were incorrect. To try again, re-enter your username and password below.
sr: Korisničko ime i lozinka ili API ključ bejahu neispravni. Da pokušate opet, ponovo unesite vaše korisničko ime i lozinku.

en: The URL entered does not appear to be the main directory of a Gallery3 instance. Please make sure you typed it correctly and it does not have any trailing components (e.g., index.php).
sr: Unesena adresa ne izgleda da je glavni direktorijum primerka Galerije 3. Proverite da li ste je ispravno ukucali i da nema nikakav prateći sastojak (npr., „index.php“).

en: Unrecognized User
sr: Nepoznati korisnik

en:  Site Not Found
sr:  Nisam pronašao sajt

en: _Remember
sr: _Zapamti

en: An _existing album:
sr: _Postojeći album:

en: A _new album named:
sr: _Novi album pod nazivom:

en: _Hide album
sr: _Sakrij album

en: Open target _album in browser
sr: Otvori ciljni _album u pregledniku

en: Copyright © 2013 rajce.net
sr: Autorska prava © 2013 rajce.net

en: An error message occurred when publishing to Rajce. Please try again.
sr: Došli je do greške prilikom objavljivanja na Rajsu. Pokušajte ponovo.

en: Enter email and password associated with your Rajce account.
sr: Unesite el. poštu i lozinku pridruženu vašem nalogu Rajs-a.

en: Invalid email and/or password. Please try again
sr: El. pošta i/ili lozinka nisu ispravni. Pokušajte ponovo

en: Invalid User Email or Password
sr: Neispravna el. pošta korisnika ili lozinka

en: You are logged into Rajce as %s.
sr: Prijavljeni ste na Rajs kao %s.

en: Photos will appear in:
sr: Fotografije će se pojaviti u:

en: Shotwell Extra Publishing Services
sr: Foto-bunarove dodatne usluge objavljivanja

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
sr: Autorska prava 2010+ Jevgenij Poljakov <zbr@ioremap.net>

en: Visit the Yandex.Fotki web site
sr: Posetite veb sajt „Yandex.Fotki“

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
sr: Trenutno niste prijavljeni na „Yandex.Fotki“.

en: Public
sr: Javno

en: Friends
sr: Prijatelji

en: Private
sr: Privatno

en: _Albums (or write new):
sr: _Albumi (ili napravi novi):

en: Access _type:
sr: _Vrsta pristupa:

en: Disable _comments
sr: Isključi _komentare

en: _Forbid downloading original photo
sr: _Zabrani preuzimanje izvorne fotografije

en: Publish to an e_xisting album:
sr: Objavi u _postojeći album:

en: Create a _new album named:
sr: Napravi _novi album:

en: Upload _size:
sr: _Veličina slanja:

en: Videos and new photo albums _visible to:
sr: Video snimke i nove albume fotografija mogu _videti:

en: _Remove location, camera, and other identifying information before uploading
sr: _Ukloni mesto, foto-aparat, i druge podatke prepoznavanja pre otpremanja

en: Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
sr: Autorska prava 2016 Društvo za Očuvanje Slobode Softvera

en: Shotwell Connect
sr: Povezivanje Foto-bunara

en: Standard (720 pixels)
sr: Standardna (720 tačkica)

en: Large (2048 pixels)
sr: Velika (2048 tačkica)

en: Creating album…
sr: Pravim album…

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Facebook can’t continue.
sr: Datoteka zatražena za objavljivanje nije dostupna. Objavljivanje na Fejsbuku ne može da se nastavi.

en: You are logged into Facebook as %s.
sr: Prijavljeni ste na Fejsbuk kao %s.

en: Where would you like to publish the selected photos?
sr: Gde želite da objavite izabrane fotografije?

en: Just me
sr: Samo meni

en: Everyone
sr: Svima

en: Photo _size:
sr: Veličina _fotografije:

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Flickr can’t continue.
sr: Datoteka za objavljivanje nije dostupna. Objavljivanje na Flikr ne može da se nastavi.

en: You are logged into Flickr as %s.
sr: Prijavljeni ste na Flikr kao %s.

en: Your free Flickr account limits how much data you can upload per month.
    This month you have %s remaining in your upload quota.
sr: Vaš besplatni nalog Flikra ograničava količinu podataka koju možete mesečno da otpremite.
    Za ovaj mesec imate samo još %s za otpremanje.

en: Your Flickr Pro account entitles you to unlimited uploads.
sr: Vaš nalog Flikra Pro vam omogućava neograničena otpremanja.

en: Photos _visible to:
sr: Fotografije mogu _videti:

en: Videos _visible to:
sr: Video snimke mogu _videti:

en: Photos and videos _visible to:
sr: Fotografije i snimke mogu _videti:

en: Friends & family only
sr: Samo prijatelji i porodica

en: Family only
sr: Samo porodica

en: Friends only
sr: Samo prijatelji

en: 500 × 375 pixels
sr: 500 × 375 piksela

en: 1024 × 768 pixels
sr: 1024 × 768 piksela

en: 2048 × 1536 pixels
sr: 2048 × 1536 piksela

en: 4096 × 3072 pixels
sr: 4096 × 3072 piksela

en: Photo _size preset:
sr: _Veličina fotografije:

note: Add album that will push to the default feed for all the new users Activate last known album id. If none was chosen, either use the old default (Shotwell connect) or the new "Default album" album for Google Photos
en: Default album
sr: Osnovni album

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to Picasa can’t continue.
sr: Datoteka za objavljivanje nije dostupna. Objavljivanje na Pikasu ne može da se nastavi.

note: populate any widgets whose contents are programmatically-generated.
en: You are logged into Picasa Web Albums as %s.
sr: Prijavljeni ste na veb albume Pikase kao %s.

en: Videos will appear in:
sr: Video snimci će se pojaviti u:

en: Small (640 × 480 pixels)
sr: Mala (640 × 480 piksela)

en: Medium (1024 × 768 pixels)
sr: Srednja (1024 × 768 piksela)

en: Recommended (1600 × 1200 pixels)
sr: Preporučeno (1600 × 1200 piksela)

en: Google+ (2048 × 1536 pixels)
sr: Gugl+ (2048 × 1536 piksela)

en: Original Size
sr: Izvorna veličina

en: _URL of your Piwigo photo library
sr: _Adresa vaše fototeke Pivigoa

en: User _name
sr: Korisničko _ime

en: Remember Password
sr: Zapamti lozinku

en: An _existing category
sr: _Postojeća kategorija

en: A _new album named
sr: _Novi album pod nazivom

en: within category
sr: u kategoriji

en: Album comment
sr: Napomena albuma

en: Photos will be _visible by
sr: Fotografije mogu _videti

en: Photo size
sr: Veličina fotografije

en: _If a title is set and comment unset, use title as comment
sr: _Ako je naslov podešen a napomena nije, koristi naslov kao napomenu

en: _Do no upload tags
sr: _Ne otpremaj oznake

en: Logout
sr: Odjavi me

en: Publish
sr: Objavi

en: Creating album %s…
sr: Pravim album „%s“…

en: An error message occurred when publishing to Piwigo. Please try again.
sr: Došli je do greške prilikom objavljivanja na Pivigou. Pokušajte ponovo.

note: %s is the host name that we tried to connect to
en: This does not look like the real <b>%s</b>. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site (for example, private messages, credit card information, or passwords).
sr: Ovo ne izgleda kao da je pravi <b>%s</b>. Možda napadači pokušavaju da ukradu ili da izmene podatke koji idu ka ili od ovog sajta (na primer, lične poruke, podatke o kreditnim karticama, ili lozinke).

en: Certificate of %s
sr: Uverenje „%sd

en: _OK
sr: U _redu

en: Enter the URL of your Piwigo photo library as well as the username and password associated with your Piwigo account for that library.
sr: Unesite adresu vaše fototeke Pivigoa kao i korisničko ime i lozinku pridružene vešem nalogu Pivigoa za tu fototeku.

en: Shotwell cannot contact your Piwigo photo library. Please verify the URL you entered
sr: Foto-bunar ne može da stupi u vezu sa vašom fototekom Pivigoa. Proverite adresu koju ste uneli

en: Invalid URL
sr: Neispravna adresa

en: Admins, Family, Friends, Contacts
sr: Administratori, Porodica, Prijatelji, Kontakti

en: Admins, Family, Friends
sr: Administratori, Porodica, Prijatelji

en: Admins, Family
sr: Administratori, Porodica

en: Admins
sr: Administratori

en: This connection is not secure
sr: Ova veza nije bezbedna

en: Show the certificate…
sr: Prikaži uverenje…

en: I understand, please _proceed.
sr: Razumem, _nastavi

en: Core Publishing Services
sr: Ključne usluge objavljivanja

en: Blogs:
sr: Blogovi:

en: Copyright 2012 BJA Electronics
sr: Autorska prava 2012 BJA Elektronika

en: 1280 × 853 pixels
sr: 1280 × 853 piksela

en: TumblrPublisher: start( ): can’t start; this publisher is not restartable.
sr: „TumblrPublisher: start( ):“ ne može da se pokrene; ovaj objavljivač nije za ponovno pokretanje.

en: You are logged into Tumblr as %s.
sr: Prijavljeni ste na Tumblr kao %s.

en: Video privacy _setting:
sr: Podešavanje _privatnosti snimka:

en: A file required for publishing is unavailable. Publishing to YouTube can’t continue.
sr: Datoteka za objavljivanje nije dostupna. Objavljivanje na Jutub ne može da se nastavi.

en: You are logged into YouTube as %s.
sr: Prijavili ste se na Jutub kao %s.

en: Public listed
sr: Javno je dostupno

en: Public unlisted
sr: Nije javno dostupno

en: Blinds
sr: Zastor

en: Chess
sr: Šah

en: Circle
sr: Krug

en: Circles
sr: Krugovi

en: Clock
sr: Sat

en: Crumble
sr: Raspadanje

en: Fade
sr: Iščezavanje

en: Core Slideshow Transitions
sr: Ključni prelazi pokretnog prikaza

en: Copyright 2010 Maxim Kartashev, Copyright 2016 Software Freedom Conservancy Inc.
sr: Autorska prava 2010 Maksim Kartašev, Autorska prava 2016 Društvo za Očuvanje Slobode Softvera.

en: Slide
sr: Klizanje

en: Squares
sr: Kvadrati

en: Stripes
sr: Štrafte

en: Unable to create cache directory %s: %s
sr: Ne mogu da napravim direktorijum ostave „%s“: %s

en: Unable to create data directory %s: %s
sr: Ne mogu da napravim direktorijum podataka „%s“: %s

note: If XDG yarfed, use ~/Pictures
en: Pictures
sr: Slike

en: Unable to create temporary directory %s: %s
sr: Ne mogu da napravim privremeni direktorijum „%s“: %s

en: Unable to create data subdirectory %s: %s
sr: Ne mogu da napravim poddirektorijum podataka „%s“: %s

en: Could not make directory %s writable
sr: Ne mogu da učinim direktorijum „%s“ upisivim

en: Could not make directory %s writable: %s
sr: Ne mogu da učinim direktorijum „%s“ upisivim: %s

en: Pin Toolbar
sr: Pribodi traku lata

en: Pin the toolbar open
sr: Pribodite otvorenu traku lata

en: Leave fullscreen
sr: Napustite prikaz preko celog ekrana

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: A fatal error occurred when accessing Shotwell’s library. Shotwell cannot continue.
    
    %s
sr: Došlo je do kobne greške prilikom pristupanja fototeci Foto-bunara. Foto-bunar ne može da nastavi rad.
    
    %s

en: Visit the Shotwell web site
sr: Posetite veb stranicu Foto-bunara

en: Unable to display help: %s
sr: Ne mogu da prikažem pomoć: %s

en: Unable to navigate to bug database: %s
sr: Ne mogu da pristupim bazi podataka grešaka: %s

en: Unable to display FAQ: %s
sr: Ne mogu da prikažem ČPP: %s

en: Success
sr: Uspešno

en: File error
sr: Greška u datoteci

en: Unable to decode file
sr: Ne mogu da dešifrujem datoteku

en: Database error
sr: Greška u bazi podataka

en: User aborted import
sr: Vi ste prekinuli uvoz

en: Not a file
sr: Nije datoteka

en: File already exists in database
sr: Datoteka već postoji u bazi

en: Unsupported file format
sr: Zapis datoteke nije podržan

en: Not an image file
sr: Datoteka nije fotografija

en: Disk failure
sr: Greška na disku

en: Disk full
sr: Disk je pun

en: Camera error
sr: Greška foto-aparata

en: File write error
sr: Greška pisanja datoteke

en: Corrupt image file
sr: Oštećena datoteka fotografije

en: Imported failed (%d)
sr: Uvoz nije uspeo (%d)

en: Cameras
sr: Foto-aparati

en: List of all discovered camera devices
sr: Spisak svih otkrivenih foto-aparata

en: Camera
sr: Foto-aparat

en: Unable to unmount camera. Try unmounting the camera from the file manager.
sr: Ne mogu da otkačim foto-aparat. Probajte da otkačite foto-aparat iz upravnika datoteka.

note: hide duplicates checkbox
en: Hide photos already imported
sr: Sakrij već uvezene fotografije

en: Only display photos that have not been imported
sr: Prikaži samo fotografije koje nisu uvezene

en: Import _Selected
sr: Uvezi _izabrano

en: Import _All
sr: Uvezi _sve

en: The camera seems to be empty. No photos/videos found to import
sr: Izgleda da je foto-aparat prazan. Nema fotografija/snimaka za uvoz

en: No new photos/videos found on camera
sr: Nisam pronašao nove fotografije/snimke na foto-aparatu

note: it's mounted, offer to unmount for the user
en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it. Continue?
sr: Foto-bunar mora da otkači foto-aparat sa sistema da bi mu pristupio. Da nastavim?

en: _Unmount
sr: _Otkači

en: Please unmount the camera.
sr: Otkačite foto-aparat.

en: The camera is locked by another application. Shotwell can only access the camera when it’s unlocked. Please close any other application using the camera and try again.
sr: Foto-aparat je zaključan drugim programom. Foto-bunar može da pristupi foto-aparatu samo kada je otključan. Zatvorite sve druge programe koji koriste foto-aparat i pokušajte ponovo.

en: Please close any other application using the camera.
sr: Zatvorite sve druge programe koji koriste foto-aparat.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
sr: Ne mogu da dovučem pretpreglede fotografija sa foto-aparata:
    %s

en: Unmounting…
sr: Otkačinjem…

en: Connecting to camera, please wait…
sr: Povezujem se na foto-aparat, sačekajte malo…

en: Starting import, please wait…
sr: Započinjem uvoz, sačekajte malo…

en: Fetching photo information
sr: Preuzimam podatke o fotografiji

en: Fetching preview for %s
sr: Preuzimam pretpregled za „%s“

en: Unable to lock camera: %s
sr: Ne mogu da zaključam foto-aparat: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
sr[0]: Da obrišem ovu %d fotografiju sa foto-aparata?
sr[1]: Da obrišem ove %d fotografije sa foto-aparata?
sr[2]: Da obrišem ovih %d fotografija sa foto-aparata?
sr[3]: Da obrišem ovu %d fotografiju sa foto-aparata?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
sr[0]: Da obrišem ovaj %d snimak sa foto-aparata?
sr[1]: Da obrišem ova %d snimka sa foto-aparata?
sr[2]: Da obrišem ovih %d snimaka sa foto-aparata?
sr[3]: Da obrišem ovaj %d snimak sa foto-aparata?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
sr[0]: Da obrišem ovu %d fotografiju/snimak sa foto-aparata?
sr[1]: Da obrišem ove %d fotografije/snimka sa foto-aparata?
sr[2]: Da obrišem ovih %d fotografija/snimaka sa foto-aparata?
sr[3]: Da obrišem ovu %d fotografiju/snimak sa foto-aparata?

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
sr[0]: Da obrišem ovu %d datoteku sa foto-aparata?
sr[1]: Da obrišem ove %d datoteke sa foto-aparata?
sr[2]: Da obrišem ovih %d datoteka sa foto-aparata?
sr[3]: Da obrišem ovu %d datoteku sa foto-aparata?

en: _Keep
sr: _Zadrži

en: Removing photos/videos from camera
sr: Uklanjam fotografije/snimke sa foto-aparata

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
sr[0]: Ne mogu da obrišem %d fotografiju/snimak sa foto-aparata, usled greške.
sr[1]: Ne mogu da obrišem %d fotografije/snimka sa foto-aparata, usled greške.
sr[2]: Ne mogu da obrišem %d fotografija/snimaka sa foto-aparata, usled greške.
sr[3]: Ne mogu da obrišem %d fotografiju/snimak sa foto-aparata, usled greške.

en: _Print
sr: _Štampaj

en: Send _To…
sr: Pošalji _u…

en: Set as _Desktop Background
sr: Postavi za _pozadinu

en: _Duplicate
sr: _Udvostruči

en: Fullscreen
sr: Preko celog ekrana

en: S_lideshow
sr: _Pokretni prikaz

en: Rotate _Right
sr: Okreni na _desno

en: Rotate _Left
sr: Okreni na _levo

en: Flip Hori_zontally
sr: Izvrni _vodoravno

en: Flip Verti_cally
sr: Izvrni _uspravno

en: _Enhance
sr: _Poboljšaj

en: Re_vert to Original
sr: _Vrati na izvorno

en: _Copy Color Adjustments
sr: _Umnoži doterivanja boje

en: _Paste Color Adjustments
sr: _Ubaci doterivanja boje

en: Adjust Date and Time…
sr: Podesite datum i vreme…

en: Open With E_xternal Editor
sr: _Otvori spoljnim uređivačem

en: Open With RA_W Editor
sr: Otvori uređivačem _sirovih

en: _Play
sr: Pu_sti

en: Export Photo/Video | Export Photos/Videos
sr[0]: Izvezite fotografiju/snimak
sr[1]: Izvezite fotografije/snimke
sr[2]: Izvezite fotografije/snimke
sr[3]: Izvezite fotografiju/snimak

en: Export Photo | Export Photos
sr[0]: Izvezite fotografiju
sr[1]: Izvezite fotografije
sr[2]: Izvezite fotografije
sr[3]: Izvezite fotografiju

en: Rotating
sr: Okrećem

en: Undoing Rotate
sr: Poništavam okretanje

en: Flipping Horizontally
sr: Izvrćem vodoravno

en: Undoing Flip Horizontally
sr: Poništavam vodoravno izvrtanje

en: Flipping Vertically
sr: Izvrćem uspravno

en: Undoing Flip Vertically
sr: Poništavam uspravno izvrtanje

en: Reverting
sr: Vraćam

en: Undoing Revert
sr: Poništavam vraćanje

en: Enhancing
sr: Poboljšavam

en: Undoing Enhance
sr: Poništavam poboljšanje

en: Applying Color Transformations
sr: Primenjujem preobražavanje boja

en: Undoing Color Transformations
sr: Poništavam preobražavanje boja

en: Creating New Event
sr: Pravim novi događaj

en: Removing Event
sr: Uklanjam događaj

en: Moving Photos to New Event
sr: Premeštam fotografije u novi događaj

en: Setting Photos to Previous Event
sr: Podešavam fotografije na prethodni događaj

en: Merging
sr: Spajam

en: Unmerging
sr: Razdvajam

en: Duplicating photos
sr: Umnožavam fotografije

en: Removing duplicated photos
sr: Uklanjam udvostručene fotografije

en: Unable to duplicate one photo due to a file error | Unable to duplicate %d photos due to file errors
sr[0]: Ne mogu da udvostručim %d fotografiju zbog greške u datoteci
sr[1]: Ne mogu da udvostručim %d fotografije zbog grešaka u datoteci
sr[2]: Ne mogu da udvostručim %d fotografija zbog grešaka u datoteci
sr[3]: Ne mogu da udvostručim %d fotografiju zbog greške u datoteci

en: Restoring previous rating
sr: Vraćam na prethodnu ocenu

en: Increasing ratings
sr: Povećavam ocenu

en: Decreasing ratings
sr: Smanjujem ocenu

en: Setting RAW developer
sr: Postavljam sirovog razvijača

en: Restoring previous RAW developer
sr: Vraćam prethodnog sirovog razvijača

en: Set Developer
sr: Postavljam programera

en: Original photo could not be adjusted.
sr: Ne mogu da doteram izvornu fotografiju.

en: Adjusting Date and Time
sr: Doterujem datum i vreme

en: Undoing Date and Time Adjustment
sr: Poništavam doterivanje datuma i vremena

en: One original photo could not be adjusted. | The following original photos could not be adjusted.
sr[0]: Ne mogu da doteram izvornu fotografiju.
sr[1]: Ne mogu da doteram izvorne fotografije.
sr[2]: Ne mogu da doteram izvorne fotografije.
sr[3]: Ne mogu da doteram izvornu fotografiju.

en: Time Adjustment Error
sr: Greška doterivanja vremena

en: Time adjustments could not be undone on the following photo file. | Time adjustments could not be undone on the following photo files.
sr[0]: Doterivanja vremena ne mogu biti poništena na sledećoj datoteci fotografije.
sr[1]: Doterivanja vremena ne mogu biti poništena na sledećim datotekama fotografija.
sr[2]: Doterivanja vremena ne mogu biti poništena na sledećim datotekama fotografija.
sr[3]: Doterivanja vremena ne mogu biti poništena na sledećoj datoteci fotografije.

en: Create Tag
sr: Napravi oznaku

en: Move Tag “%s”
sr: Premesti oznaku „%s“

en: Move Photos to Trash
sr: Premestite fotografije u korpu

en: Restore Photos from Trash
sr: Povratite fotografije iz korpe

en: Move the photos to the Shotwell trash
sr: Premestite fotografije u korpu Foto-bunara

en: Restore the photos back to the Shotwell library
sr: Vratite fotografije u fototeku Foto-bunara

en: Moving Photos to Trash
sr: Premeštam fotografije u korpu

en: Restoring Photos From Trash
sr: Vraćam fotografije iz korpe

en: Flag selected photos
sr: Obeleži izabrane fotografije

en: Unflag selected photos
sr: Odbeleži izabrane fotografije

en: Flagging selected photos
sr: Obeležavam izabrane fotografije

en: Unflagging selected photos
sr: Odbeležavam izabrane fotografije

en: Flag
sr: Obeleži

en: Unflag
sr: Skini obeležje

note: Send an empty job to the queue to mark the end of the import
en: %s Database
sr: „%s“ baza podataka

en: Importing from %s can’t continue because an error occurred:
sr: Ne mogu da nastavim uvoz iz „%s“ jer se pojavila greška:

en: To try importing from another service, select one from the above menu.
sr: Pokušajte da uvezete sa neke druge usluge, izaberite je iz gornjeg izbornika.

en: You do not have any data imports plugins enabled.
    
    In order to use the Import From Application functionality, you need to have at least one data imports plugin enabled. Plugins can be enabled in the Preferences dialog.
sr: Niste uključili nijedan priključak za uvoz podataka.
    
    Da biste koristili mogućnost uvoza iz programa, morate uključiti bar jedan priključak za uvoz podataka. Priključke možete uključiti u prozorčetu postavki.

en: Database file:
sr: Datoteka zbirke:

en: _Import
sr: _Uvezi

en: Import From Application
sr: Uvezite iz programa

en: Import media _from:
sr: Uvezi medijum _iz:

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Data Imports
sr: Uvoz podataka

en: Unable to open/create photo database %s: error code %d
sr: Nisam uspeo da otvorim/napravim zbirku fotografija „%s“: kod greške „%d“

en: Unable to write to photo database file:
     %s
sr: Ne mogu pisati u datoteku zbirke fotografija:
    %s

en: Error accessing database file:
     %s
    
    Error was: 
    %s
sr: Greška prilikom pristupa zbirci fotografija:
     %s
    
    Greška je:
    %s

en: Unable to restore photo database %s
sr: Ne mogu da vratim bazu podataka fotografija „%s“

en: Unable to launch Nautilus Send-To: %s
sr: Ne mogu da pokrenem „Nautilus pošalji u“: %s

en: Send To
sr: Pošalji u

en: Unable to export background to %s: %s
sr: Ne mogu da izvezem pozadinu u „%s“: %s

en: Unable to prepare desktop slideshow: %s
sr: Ne mogu da pripremim smenjivanje pozadine radne površine: %s

en: This will remove the tag “%s” from one photo. Continue? | This will remove the tag “%s” from %d photos. Continue?
sr[0]: Ovo će ukloniti oznaku „%s“ iz %d fotografije. Da nastavim?
sr[1]: Ovo će ukloniti oznaku „%s“ iz %d fotografije. Da nastavim?
sr[2]: Ovo će ukloniti oznaku „%s“ iz %d fotografija. Da nastavim?

en: _Delete
sr: _Izbriši

en: This will remove the saved search “%s”. Continue?
sr: Ovo će ukloniti sačuvanu pretragu „%s“. Da nastavim?

en: Switching developers will undo all changes you have made to this photo in Shotwell | Switching developers will undo all changes you have made to these photos in Shotwell
sr[0]: Promena razvijača će poništiti sve izmene koje ste napravili na ovoj fotografiji u Foto-bunaru
sr[1]: Promena razvijača će poništiti sve izmene koje ste napravili na izabranim fotografijama u Foto-bunaru
sr[2]: Promena razvijača će poništiti sve izmene koje ste napravili na izabranim fotografijama u Foto-bunaru
sr[3]: Promena razvijača će poništiti sve izmene koje ste napravili na ovoj fotografiji u Foto-bunaru

en: _Switch Developer
sr: _Promeni razvijača

en: Export Video
sr: Izvezi snimak

en: Export Photos
sr: Izvezite fotografije

note: Ticket #3023 Attempt to replace the system error with something friendlier if we can't copy an image over for editing in an external tool. Did we fail because we can't write to this directory? Yes - display an alternate error message here.
en: Shotwell couldn’t create a file for editing this photo because you do not have permission to write to %s.
sr: Foto-bunar ne može da napravi datoteku za uređivanje ove fotografije jer nemate neophodne dozvole za pisanje u „%s“.

en: Unable to export the following photo due to a file error.
sr: Ne mogu da izvezem sledeću fotografiju zbog greške u datoteci.

en: 
    
    Would you like to continue exporting?
sr: 
    
    Da li želite da nastavite izvoz?

en: Con_tinue
sr: _Nastavi

en: Save Details…
sr: Sačuvaj pojedinosti…

en: Save Details
sr: Sačuvaj pojedinosti

en: (and %d more)
sr: (i još %d)

en: Import Results Report
sr: Izveštaj rezultata uvoza

en: Attempted to import %d file. | Attempted to import %d files.
sr[0]: Pokušah da uvezem %d datoteku.
sr[1]: Pokušah da uvezem %d datoteke.
sr[2]: Pokušah da uvezem %d datoteka.
sr[3]: Pokušah da uvezem %d datoteku.

en: Of these, %d file was successfully imported. | Of these, %d files were successfully imported.
sr[0]: Od ovih, %d datoteka je uspešno uvezena.
sr[1]: Od ovih, %d datoteke su uspešno uvezene.
sr[2]: Od ovih, %d datoteka je uspešno uvezeno.
sr[3]: Od ovih, %d datoteka je uspešno uvezena.

note: Duplicates
en: Duplicate Photos/Videos Not Imported:
sr: Udvostručene fotografije/snimci nisu uvezeni:

en: duplicates existing media item
sr: udvostručava postojeću stavku medijuma

note: Files Not Imported Due to Camera Errors
en: Photos/Videos Not Imported Due to Camera Errors:
sr: Fotografije/snimci nisu uvezeni zbog greške foto-aparata:

en: error message:
sr: poruka greške:

note: Files Not Imported Because They Weren't Recognized as Photos or Videos
en: Files Not Imported Because They Weren’t Recognized as Photos or Videos:
sr: Datoteke nisu uvezene jer nisu prepoznate kao fotografije ili snimci:

note: Photos/Videos Not Imported Because They Weren't in a Format Shotwell Understands
en: Photos/Videos Not Imported Because They Weren’t in a Format Shotwell Understands:
sr: Fotografije/snimci nisu uvezeni jer nisu bili u zapisu koji Foto-bunar prepoznaje:

note: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn't Copy Them into its Library
en: Photos/Videos Not Imported Because Shotwell Couldn’t Copy Them into its Library:
sr: Fotografije/snimci nisu uvezeni jer Foto-bunar ne može da ih umnoži u svojoj fototeci:

en: couldn’t copy %s
    	to %s
sr: ne mogu da umnožim „%s“
    	u „%s“

note: Photos/Videos Not Imported Because GDK Pixbuf Library Identified them as Corrupt
en: Photos/Videos Not Imported Because Files Are Corrupt:
sr: Fotografije/snimci nisu uvezeni jer su datoteke oštećene:

note: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons
en: Photos/Videos Not Imported for Other Reasons:
sr: Fotografije/snimci nisu uvezeni iz drugih razloga:

en: 1 duplicate photo was not imported:
     | %d duplicate photos were not imported:
sr[0]: %d udvostručena fotografija nije uvezena:
sr[1]: %d udvostručene fotografije nisu uvezene:
sr[2]: %d udvostručenih fotografija nije uvezeno:
sr[3]: %d udvostručena fotografija nije uvezena:

en: 1 duplicate video was not imported:
     | %d duplicate videos were not imported:
sr[0]: %d udvostručeni snimak nije uvezen:
sr[1]: %d udvostručena snimka nisu uvezena:
sr[2]: %d udvostručenih snimaka nije uvezeno:
sr[3]: %d udvostručeni snimak nije uvezen:

en: 1 duplicate photo/video was not imported:
     | %d duplicate photos/videos were not imported:
sr[0]: %d udvostručena fotografija/snimak nije uvezena:
sr[1]: %d udvostručene fotografije/snimka nisu uvezene:
sr[2]: %d udvostručenih fotografija/snimaka nije uvezeno:
sr[3]: %d udvostručena fotografija/snimak nije uvezena:

en: 1 photo failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos failed to import due to a file or hardware error:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju zbog greške u datoteci ili na uređaju:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografije zbog greške u datotekama ili na uređaju:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografija zbog greške u datotekama ili na uređaju:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju zbog greške u datoteci ili na uređaju:

en: 1 video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d videos failed to import due to a file or hardware error:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d snimak zbog greške u datoteci ili na uređaju:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d snimka zbog greške u datotekama ili na uređaju:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d snimaka zbog greške u datotekama ili na uređaju:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d snimak zbog greške u datoteci ili na uređaju:

en: 1 photo/video failed to import due to a file or hardware error:
     | %d photos/videos failed to import due to a file or hardware error:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju/snimak zbog greške u datoteci ili na uređaju:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografije/snimka zbog greške u datoteci ili na uređaju:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografija/snimaka zbog greške u datotekama ili na uređaju:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju/snimak zbog greške u datoteci ili na uređaju:

en: 1 file failed to import due to a file or hardware error:
     | %d files failed to import due to a file or hardware error:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteku zbog greške u datoteci ili na uređaju:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteke zbog greške u datoteci ili na uređaju:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteka zbog greške u datoteci ili na uređaju:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteku zbog greške u datoteci ili na uređaju:

en: 1 photo failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos failed to import because the photo library folder was not writable:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografije jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografija jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju jer fascikla fototeke nije upisiva:

en: 1 video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d videos failed to import because the photo library folder was not writable:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d snimak jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d snimka jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d snimaka jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d snimak jer fascikla fototeke nije upisiva:

en: 1 photo/video failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d photos/videos failed to import because the photo library folder was not writable:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju/snimak jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografije/snimka jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografija/snimaka jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju/snimak jer fascikla fototeke nije upisiva:

en: 1 file failed to import because the photo library folder was not writable:
     | %d files failed to import because the photo library folder was not writable:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteku jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteke jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteka jer fascikla fototeke nije upisiva:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteku jer fascikla fototeke nije upisiva:

en: 1 photo failed to import due to a camera error:
     | %d photos failed to import due to a camera error:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju zbog greške na foto-aparatu:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografije zbog greške na foto-aparatu:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografija zbog greške na foto-aparatu:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju zbog greške na foto-aparatu:

en: 1 video failed to import due to a camera error:
     | %d videos failed to import due to a camera error:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d snimak zbog greške na foto-aparatu:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d snimka zbog greške na foto-aparatu:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d snimaka zbog greške na foto-aparatu:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d snimak zbog greške na foto-aparatu:

en: 1 photo/video failed to import due to a camera error:
     | %d photos/videos failed to import due to a camera error:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju/snimak zbog greške na foto-aparatu:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografije/snimka zbog greške na foto-aparatu:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografija/snimaka zbog greške na foto-aparatu:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju/snimak zbog greške na foto-aparatu:

en: 1 file failed to import due to a camera error:
     | %d files failed to import due to a camera error:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteku zbog greške na foto-aparatu:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteke zbog greške na foto-aparatu:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteka zbog greške na foto-aparatu:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteku zbog greške na foto-aparatu:

en: 1 photo failed to import because it was corrupt:
     | %d photos failed to import because they were corrupt:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju jer je oštećena:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografije jer su oštećene:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografija jer su oštećene:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju jer je oštećena:

en: 1 video failed to import because it was corrupt:
     | %d videos failed to import because they were corrupt:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d snimak jer je oštećen:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d snimka jer su oštećeni:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d snimka jer su oštećeni:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d snimak jer je oštećen:

en: 1 photo/video failed to import because it was corrupt:
     | %d photos/videos failed to import because they were corrupt:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju/snimak jer je oštećena:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografije/snimka jer su oštećene:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografija/snimaka jer su oštećene:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d fotografiju/snimak jer je oštećena:

en: 1 file failed to import because it was corrupt:
     | %d files failed to import because it was corrupt:
sr[0]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteku jer je oštećena:
sr[1]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteke jer su oštećene:
sr[2]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteka jer su oštećene:
sr[3]: Nisam uspeo da uvezem %d datoteku jer je oštećena:

note: we have no notion of "unsupported" video files right now in Shotwell (all standard container formats are supported, it's just that the streams in them might or might not be interpretable), so this message does not need to be media specific
en: 1 unsupported photo skipped:
     | %d unsupported photos skipped:
sr[0]: Preskočio sam %d nepodržanu fotografiju:
sr[1]: Preskočio sam %d nepodržane fotografije:
sr[2]: Preskočio sam %d nepodržanih fotografija:
sr[3]: Preskočio sam %d nepodržanu fotografiju:

note: we have no notion of "non-video" video files right now in Shotwell, so this message doesn't need to be media specific
en: 1 non-image file skipped.
     | %d non-image files skipped.
sr[0]: Preskočio sam %d datoteku koja nije fotografija.
sr[1]: Preskočio sam %d datoteke koje nisu fotografije.
sr[2]: Preskočio sam %d datoteka koje nisu fotografije.
sr[3]: Preskočio sam %d datoteku koja nije fotografija.

en: 1 photo skipped due to user cancel:
     | %d photos skipped due to user cancel:
sr[0]: Preskočio sam %d fotografiju jer je korisnik otkazao:
sr[1]: Preskočio sam %d fotografije jer je korisnik otkazao:
sr[2]: Preskočio sam %d fotografija jer je korisnik otkazao:
sr[3]: Preskočio sam %d fotografiju jer je korisnik otkazao:

en: 1 video skipped due to user cancel:
     | %d videos skipped due to user cancel:
sr[0]: Preskočio sam %d snimak jer je korisnik otkazao:
sr[1]: Preskočio sam %d snimka jer je korisnik otkazao:
sr[2]: Preskočio sam %d snimaka jer je korisnik otkazao:
sr[3]: Preskočio sam %d snimak jer je korisnik otkazao:

en: 1 photo/video skipped due to user cancel:
     | %d photos/videos skipped due to user cancel:
sr[0]: Preskočio sam %d fotografiju/snimak jer je korisnik otkazao:
sr[1]: Preskočio sam %d fotografije/snimka jer je korisnik otkazao:
sr[2]: Preskočio sam %d fotografija/snimaka jer je korisnik otkazao:
sr[3]: Preskočio sam %d fotografiju/snimak jer je korisnik otkazao:

en: 1 file skipped due to user cancel:
     | %d file skipped due to user cancel:
sr[0]: Preskočio sam %d datoteku jer je korisnik otkazao:
sr[1]: Preskočio sam %d datoteke jer je korisnik otkazao:
sr[2]: Preskočio sam %d datoteka jer je korisnik otkazao:
sr[3]: Preskočio sam %d datoteku jer je korisnik otkazao:

en: 1 photo successfully imported.
     | %d photos successfully imported.
sr[0]: Uspešno sam uvezao %d fotografiju.
sr[1]: Uspešno sam uvezao %d fotografije.
sr[2]: Uspešno sam uvezao %d fotografija.
sr[3]: Uspešno sam uvezao %d fotografiju.

en: 1 video successfully imported.
     | %d videos successfully imported.
sr[0]: Uspešno sam uvezao %d snimak.
sr[1]: Uspešno sam uvezao %d snimka.
sr[2]: Uspešno sam uvezao %d snimaka.
sr[3]: Uspešno sam uvezao %d snimak.

en: 1 photo/video successfully imported.
     | %d photos/videos successfully imported.
sr[0]: Uspešno sam uvezao %d fotografiju/snimak.
sr[1]: Uspešno sam uvezao %d fotografije/snimka.
sr[2]: Uspešno sam uvezao %d fotografija/snimaka.
sr[3]: Uspešno sam uvezao %d fotografiju/snimak.

note: if no media items were imported at all (i.e. an empty directory attempted), need to at least report that nothing was imported
en: No photos or videos imported.
sr: Nije uvezena nijedna fotografija ni snimak.

en: Import Complete
sr: Uvoz je završen

en: Rename Event
sr: Preimenujte događaj

en: Name:
sr: Naziv:

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Edit Title
sr: Uredite naslov

en: Title:
sr: Naslov:

note: Dialog title
en: Edit Event Comment
sr: Uredite napomenu događaja

en: Edit Photo/Video Comment
sr: Uredite napomenu fotografije/snimka

en: Comment:
sr: Napomena:

en: Remove and _Trash File | Remove and _Trash Files
sr[0]: Ukloni i _obriši fotografiju
sr[1]: Ukloni i _obriši fotografije
sr[2]: Ukloni i _obriši fotografije
sr[3]: Ukloni i _obriši fotografiju

en: _Remove From Library
sr: _Ukloni iz fototeke

en: Revert External Edit?
sr: Da li da vratim spoljnu izmenu?

en: Revert External Edits?
sr: Da li da vratim spoljne izmene?

en: This will destroy all changes made to the external file. Continue? | This will destroy all changes made to %d external files. Continue?
sr[0]: Ova radnja će uništiti sve izmene na %d spoljnoj datoteci. Da nastavim?
sr[1]: Ova radnja će uništiti sve izmene na %d spoljne datoteke. Da nastavim?
sr[2]: Ova radnja će uništiti sve izmene na %d spoljnih datoteka. Da nastavim?

en: Re_vert External Edit
sr: _Vrati spoljnu izmenu

en: Re_vert External Edits
sr: _Vrati spoljne izmene

en: This will remove the photo from the library. Continue? | This will remove %d photos from the library. Continue?
sr[0]: Ovo će ukloniti %d fotografiju iz fototeke. Da nastavim?
sr[1]: Ovo će ukloniti %d fotografije iz fototeke. Da nastavim?
sr[2]: Ovo će ukloniti %d fotografija iz fototeke. Da nastavim?

en: _Remove
sr: _Ukloni

en: Remove Photo From Library
sr: Uklonite fotografiju iz fototeke

en: Remove Photos From Library
sr: Uklonite fotografije iz fototeke

en: 
    
    And %d other. | 
    
    And %d others.
sr[0]: 
    
    I %d druga.
sr[1]: 
    
    I %d druge.
sr[2]: 
    
    I %d drugih.
sr[3]: 
    
    I %d druga.

en: Tags (separated by commas):
sr: Oznake (razdvojene zapetom):

note: This function is used to determine whether or not files should be copied or linked when imported. Returns ACCEPT for copy, REJECT for link, and CANCEL for (drum-roll) cancel.
en: Shotwell can copy the photos into your library folder or it can import them without copying.
sr: Foto-bunar može da umnoži fotografije u fasciklu fototeke ili da ih uveze bez umnožavanja.

en: Co_py Photos
sr: _Umnoži fotografije

en: _Import in Place
sr: Uvezi _na mestu

en: Import to Library
sr: Uvezite u fototeku

en: Remove From Library
sr: Uklonite iz fototeke

en: Removing Photo From Library
sr: Uklanjam fotografiju iz fototeke

en: Removing Photos From Library
sr: Uklanjam fotografije iz fototeke

en: This will remove the photo/video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos/videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sr[0]: Ovo će ukloniti %d fotografiju/snimak iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteku u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.
sr[1]: Ovo će ukloniti %d fotografije/snimka iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteke u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.
sr[2]: Ovo će ukloniti %d fotografija/snimaka iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteke u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.

en: This will remove the video from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d videos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sr[0]: Ovo će ukloniti %d snimak iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteku u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.
sr[1]: Ovo će ukloniti %d snimka iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteke u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.
sr[2]: Ovo će ukloniti %d snimaka iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteke u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.

en: This will remove the photo from your Shotwell library. Would you also like to move the file to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone. | This will remove %d photos from your Shotwell library. Would you also like to move the files to your desktop trash?
    
    This action cannot be undone.
sr[0]: Ovo će ukloniti %d fotografiju iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteku u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.
sr[1]: Ovo će ukloniti %d fotografije iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteke u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.
sr[2]: Ovo će ukloniti %d fotografija iz vaše fototeke Foto-bunara. Da li biste takođe želeli da premestite datoteke u korpu vaše radne površi?
    
    Ova radnja ne može biti poništena.

en: The photo or video cannot be moved to your desktop trash. Delete this file? | %d photos/videos cannot be moved to your desktop trash. Delete these files?
sr[0]: Ne mogu da premestim u smeće %d fotografiju/snimak. Da li da uklonim?
sr[1]: Ne mogu da premestim u smeće %d fotografije/snimka. Da li da uklonim?
sr[2]: Ne mogu da premestim u smeće %d fotografija/snimaka. Da li da uklonim?

note: Alert the user that the files were not removed.
en: The photo or video cannot be deleted. | %d photos/videos cannot be deleted.
sr[0]: Ne mogu da obrišem %d fotografiju/snimak.
sr[1]: Ne mogu da obrišem %d fotografije/snimka.
sr[2]: Ne mogu da obrišem %d fotografija/snimaka.
sr[3]: Ne mogu da obrišem %d fotografiju/snimak.

en: Width
sr: Širina

en: Height
sr: Visina

en: %s does not exist.
sr: „%s“ ne postoji.

en: %s is not a file.
sr: „%s“ nije datoteka.

en: %s does not support the file format of
    %s.
sr: „%s“ ne podržava zapis datoteke
    %s.

en: Unable open photo %s. Sorry.
sr: Ne mogu da otvorim fotografiju „%s“. Izvinite.

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: _Save a Copy
sr: _Sačuvaj primerak

en: Lose changes to %s?
sr: Da zaboravim izmene nad „%s“?

en: Close _without Saving
sr: Zatvori _bez čuvanja

en: Error while saving to %s: %s
sr: Greška prilikom čuvanja u „%s“: %s

en: Save As
sr: Sačuvajte kao

note: verify this is a directory
en: Unable to monitor %s: Not a directory (%s)
sr: Ne mogu da pratim „%s“: Nije direktorijum (%s)

en: AM
sr: PrP

en: PM
sr: PoP

en: 24 Hr
sr: 24 sata

en: _Shift photos/videos by the same amount
sr: _Pomeri fotografije/snimke za isti iznos

en: Set _all photos/videos to this time
sr: Postavi _sve fotografije/snimke na ovo vreme

en: _Modify original photo file | _Modify original photo files
sr[0]: _Izmeni izvornu fotografiju
sr[1]: _Izmeni izvorne fotografije
sr[2]: _Izmeni izvorne fotografije
sr[3]: _Izmeni izvornu fotografiju

en: _Modify original file | _Modify original files
sr[0]: _Izmeni izvornu datoteku
sr[1]: _Izmeni izvorne datoteke
sr[2]: _Izmeni izvorne datoteke
sr[3]: _Izmeni izvornu datoteku

en: Original:
sr: Izvorno:

en: %m/%d/%Y, %H:%M:%S
sr: %d.%m.%Y. %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y, %I:%M:%S %p
sr: %d.%m.%Y. %H:%M:%S

en: Exposure time will be shifted forward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
sr: Vreme izlaganja će biti pomereno unapred za
    %d %s, %d %s, %d %s, i %d %s.

en: Exposure time will be shifted backward by
    %d %s, %d %s, %d %s, and %d %s.
sr: Vreem izlaganja će biti pomereno unazad za
    %d %s, %d %s, %d %s, i %d %s.

en: day | days
sr[0]: dan
sr[1]: dana
sr[2]: dana
sr[3]: dan

en: hour | hours
sr[0]: sat
sr[1]: sata
sr[2]: sati
sr[3]: sat

en: minute | minutes
sr[0]: minut
sr[1]: minuta
sr[2]: minuta
sr[3]: minut

en: second | seconds
sr[0]: sekundu
sr[1]: sekunde
sr[2]: sekundi
sr[3]: sekundu

note: "Unmodified" and "Current," though they appear in the "Format:" popup menu, really aren't formats so much as they are operating modes that determine specific formats. Hereafter we'll refer to these as "special formats."
en: Unmodified
sr: Neizmenjeno

en: Current
sr: Tekuće

note: layout controls
en: _Format:
sr: _Zapis:

en: _Quality:
sr: _Kvalitet:

en: _Scaling constraint:
sr: _Odnos promene veličine:

en: _Pixels:
sr: _Tačkica:

en: Export _metadata:
sr: Izvezi _metapodatke:

note: We're installed system-wide, so use the system help. We're being run from the build directory; we'll have to handle clicks to this link manually ourselves, due to a limitation of help: URIs.
en: (Help)
sr: (Pomoć)

en: Year%sMonth%sDay
sr: Godina%smesec%sdan

en: Year%sMonth
sr: Godina%smesec

en: Year%sMonth-Day
sr: Godina%smesec-dan

en: Year-Month-Day
sr: Godina-mesec-dan

en: Custom
sr: Proizvoljno

note: Invalid pattern.
en: Invalid pattern
sr: Neispravan obrazac

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d sekunda
sr[1]: %d sekunde
sr[2]: %d sekundi
sr[3]: %d sekunda

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d minut
sr[1]: %d minuta
sr[2]: %d minuta
sr[3]: %d minut

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d sat
sr[1]: %d sata
sr[2]: %d sati
sr[3]: %d sat

en: 1 day
sr: 1 dan

en: Welcome!
sr: Dobro došli!

en: Welcome to Shotwell!
sr: Dobro došli u Foto-bunar!

en: To get started, import photos in any of these ways:
sr: Da započnete, uvezite fotografije na jedan od sledećih načina:

en: Choose <span weight="bold">File %s Import From Folder</span>
sr: Izaberite <span weight="bold">Datoteka %s Uvezi iz fascikle</span>

en: Drag and drop photos onto the Shotwell window
sr: Prevucite i ubacite fotografiju u prozor Foto-bunara

en: Connect a camera to your computer and import
sr: Povežite foto-aparat na računar i uvezite fotografije

en: _Import photos from your %s folder
sr: _Uvezi fotografije iz fascikle „%s“

en: You can also import photos in any of these ways:
sr: Možete uvesti fotografije na neki od sledećih načina:

en: _Don’t show this message again
sr: _Ne prikazuj više ovu poruku

en: Import photos from your %s library
sr: Uvezite fotografije iz fototeke „%s“

en: Return to current photo dimensions
sr: Vrati na postojeću veličinu fotografije

en: Set the crop for this photo
sr: Podesite isecanje za ovu fotografiju

en: Pivot the crop rectangle between portrait and landscape orientations
sr: Zaokrenite pravougaonik isecanja između vodoravnog i uspravnog usmerenja

en: Unconstrained
sr: Nevezano

en: Square
sr: Kvadratno

en: Screen
sr: Ekransko

en: -
sr: —

en: SD Video (4 ∶ 3)
sr: SD video (4 : 3)

en: HD Video (16 ∶ 9)
sr: HD video (16 : 9)

en: Wallet (2 × 3 in.)
sr: Novčanik (2 × 3 inča)

en: Notecard (3 × 5 in.)
sr: Zabeleška (3 × 5 inča)

en: 4 × 6 in.
sr: 4 × 6 inča

en: 5 × 7 in.
sr: 5 × 7 inča

en: 8 × 10 in.
sr: 8 × 10 inča

en: Letter (8.5 × 11 in.)
sr: Pismo (8.5 × 11 in.)

en: 11 × 14 in.
sr: 11 × 14 inča

en: 16 × 20 in.
sr: 16 × 20 inča

en: Metric Wallet (9 × 13 cm)
sr: Metrički novčanik (9 × 13 cm)

en: Postcard (10 × 15 cm)
sr: Čestitka (10 × 15 cm)

en: Size:
sr: Veličina:

en: Close the red-eye tool
sr: Zatvorite alat za uklanjanje crvenih očiju

en: Remove any red-eye effects in the selected region
sr: Uklonite efekat crvenih očiju u izabranom delu fotografije

en: _Reset
sr: _Ponovo postavi

note: fit both on the top line, emit and move on
en: Exposure:
sr: Izlaganje:

en: Contrast:
sr: Kontrast:

en: Saturation:
sr: Zasićenje:

en: Tint:
sr: Boja:

en: Temperature:
sr: Temperatura:

en: Shadows:
sr: Senke:

note: FIXME: Hack to make the slider the same length as the other. Find out why it is aligned Differently (probably because it only has positive values)
en: Highlights:
sr: Isticanja:

en: Reset Colors
sr: Povrati boje

en: Reset all color adjustments to original
sr: Vratite sva doterivanja boje na izvorna

en: Temperature
sr: Temperatura

en: Tint
sr: Boja

en: Contrast
sr: Kontrast

en: Saturation
sr: Zasićenost

en: Exposure
sr: Izloženost

en: Shadows
sr: Senke

en: Highlights
sr: Isticanja

en: Contrast Expansion
sr: Povećanje kontrasta

en: Angle:
sr: Ugao:

en: _Straighten
sr: _Ispravi

en: %d Photo/Video | %d Photos/Videos
sr[0]: %d fotografija/snimak
sr[1]: %d fotografije/snimka
sr[2]: %d fotografija/snimaka
sr[3]: %d fotografija/snimak

en: %d Video | %d Videos
sr[0]: %d snimak
sr[1]: %d snimka
sr[2]: %d snimaka
sr[3]: %d snimak

en: %d Photo | %d Photos
sr[0]: %d fotografija
sr[1]: %d fotografije
sr[2]: %d fotografija
sr[3]: %d fotografija

en: No Event
sr: Bez događaja

en: Events
sr: Događaji

en: Browse through your events
sr: Razgledajte vađe događaje

en: No events
sr: Nema događaja

en: No events found
sr: Nisam pronašao događaje

en: All Events
sr: Svi događaji

en: Undated
sr: Bez datuma

en: %Y
sr: %Y.

note: if no name, pretty up the start time
en: Event %s
sr: Događaj „%s“

en: Unable to generate a temporary file for %s: %s
sr: Ne mogu da stvorim privremenu datoteku za „%s“: %s

en: Exporting
sr: Izvozim

en: File %s already exists. Replace?
sr: Već postoji datoteka „%s“. Da je zamenim?

en: _Skip
sr: _Preskoči

en: _Replace
sr: _Zameni

en: Replace _All
sr: Zameni _sve

en: Export
sr: Izvezi

en: Folders
sr: Fascikle

en: Browse the library’s folder structure
sr: Razgledajte strukturu fascikle biblioteke

en: Flagged
sr: Obeležene

en: Importing…
sr: Uvozim…

en: Preparing to import…
sr: Pripremam za uvoz…

en: Imported %s
sr: Uvezao sam „%s“

en: Last Import
sr: Poslednji uvoz

en: Library
sr: Fototeka

en: Organize and browse your photos
sr: Sredite i razgledajte vaše fotografije

en: Photos
sr: Fotografije

en: Import From Folder
sr: Uvezite iz fascikle

en: Recurse Into Subfolders
sr: Dubači po podfasciklama

en: Empty Trash
sr: Isprazni korpu

en: Emptying Trash…
sr: Praznim korpu…

en: Shotwell is configured to import photos to your home directory.
    We recommend changing this in <span weight="bold">Edit %s Preferences</span>.
    Do you want to continue importing photos?
sr: Foto-bunar je podešen da uveze fotografije u vašu ličnu fasciklu.
    Preporučujemo vam da izmenite ovo u stavci <span weight="bold">Uređivanje %s Postavke</span>.
    Da li želite da nastavite uvoz fotografija?

en: Library Location
sr: Mesto fototeke

note: TODO: Specify which directory/file.
en: Photos cannot be imported from this directory.
sr: Ne mogu da uvezem fotografije iz ovog direktorijuma.

en: Updating library…
sr: Osvežavam fototeku…

en: Preparing to auto-import photos…
sr: Pripremam fotografije za samostalni uvoz…

en: Auto-importing photos…
sr: Samostalno uvozim fotografije…

en: Writing metadata to files…
sr: Upisujem metapodatke u datoteke…

en: Missing Files
sr: Nedostaju datoteke

en: Deleting…
sr: Brišem…

en: Trash
sr: Korpa

en: Trash is empty
sr: Korpa je prazna

en: Delete
sr: Obrišite

en: Deleting Photos
sr: Brišem fotografije

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please use the latest version of Shotwell.
sr: Vaša fototeka nije saglasna sa ovim izdanjem Foto-bunara. Izgleda da ju je stvorio Foto-bunar %s (šema %d). Ovo izdanje je %s (šema %d). Koristite najnovije izdanje Foto-bunara.

en: Shotwell was unable to upgrade your photo library from version %s (schema %d) to %s (schema %d). For more information please check the Shotwell Wiki at %s
sr: Foto-bunar nije uspeo da nadogradi vašu fototeku sa izdanja %s (šema %d) na %s (šema %d). Za više podataka posetite Viki Foto-bunara na „%s“

en: Your photo library is not compatible with this version of Shotwell. It appears it was created by Shotwell %s (schema %d). This version is %s (schema %d). Please clear your library by deleting %s and re-import your photos.
sr: Vaša fototeka nije saglasna sa ovim izdanjem Foto-bunara. Izgleda da ju je stvorio Foto-bunar %s (šema %d). Ovo izdanje je %s (šema %d). Očistite vašu fototeku, tako što ćete obrisati „%s“, a zatim ponovo uvezite fotografije.

en: Unknown error attempting to verify Shotwell’s database: %s
sr: Dogodila se nepoznata greška prilikom pokušaja provere zbirke Foto-bunara: %s

en: Loading Shotwell
sr: Učitavam Foto-bunar

en: Path to Shotwell’s private data
sr: Putanja do ličnih podataka Foto-bunara

en: DIRECTORY
sr: DIREKTORIJUM

en: Do not monitor library directory at runtime for changes
sr: Ne prati direktorijum fototeke za izmenama u vreme pokretanja

en: Don’t display startup progress meter
sr: Ne prikazuje merač napredovanja pokretanja

en: Show the application’s version
sr: Prikazuje izdanje programa

en: Start the application in fullscreen mode
sr: Pokreće program u režimu preko celog ekrana

note: init GTK (valac has already called g_threads_init())
en: [FILE]
sr: [DATOTEKA]

en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
sr: Pokrenite „%s --help“ da vidite potpun spisak dostupnih opcija linije naredbi.

en: Unable to process monitoring updates: %s
sr: Ne mogu da obradim osveženja praćenja: %s

en: Adjust the size of the thumbnails
sr: Izmenite veličinu minijatura

en: Shotwell was unable to play the selected video:
    %s
sr: Foto-bunar nije uspeo da pusti izabrani snimak:
    %s

en: No photos/videos
sr: Nema fotografija/snimaka

en: No photos/videos found which match the current filter
sr: Nisam pronašao fotografije/snimke koji odgovaraju tekućem filteru

en: Photos cannot be exported to this directory.
sr: Ne mogu da izvezem fotografije u ovaj direktorijum.

note: previous button
en: Previous photo
sr: Prethodna fotografija

note: next button
en: Next photo
sr: Naredna fotografija

en: Photo source file missing: %s
sr: Nedostaje izvorna datoteka fotografije: %s

en: Unable to export %s: %s
sr: Ne mogu da izvezem „%s“: %s

en: Low (%d%%)
sr: Nizak (%d%%)

en: Medium (%d%%)
sr: Srednji (%d%%)

en: High (%d%%)
sr: Visok (%d%%)

en: Maximum (%d%%)
sr: Najveći (%d%%)

en: RAW
sr: Sirovo

en: modified
sr: izmenjeno

en: Fill the entire page
sr: Popuni celu stranicu

en: 2 images per page
sr: 2 fotografije po stranici

en: 4 images per page
sr: 4 fotografije po stranici

en: 6 images per page
sr: 6 fotografija po stranici

en: 8 images per page
sr: 8 fotografija po stranici

en: 16 images per page
sr: 16 fotografija po stranici

en: 32 images per page
sr: 32 fotografije po stranici

en: Image Settings
sr: Podešavanja fotografije

en: Printing…
sr: Štampam…

en: Unable to print photo:
    
    %s
sr: Ne mogu da odštampam fotografiju:
    
    %s

en: Today
sr: Danas

en: Yesterday
sr: Juče

en: Items:
sr: Stavki:

en: %d Event | %d Events
sr[0]: %d događaj
sr[1]: %d događaja
sr[2]: %d događaja
sr[3]: %d događaj

note: display only one date if start and end are the same
en: Date:
sr: Datum:

note: display only one time if start and end are the same
en: Time:
sr: Vreme:

note: display time range display date range
en: From:
sr: Od:

en: To:
sr: Do:

en: Duration:
sr: Trajanje:

en: %.1f seconds
sr: %.1f sekunde

en: Developer:
sr: Razvijač:

note: nothing special to be done for now for Events
en: Location:
sr: Mesto:

en: File size:
sr: Veličina datoteke:

en: Current Development:
sr: Tekući razvoj:

en: Original dimensions:
sr: Izvorne dimenzije:

en: Camera make:
sr: Marka foto-aparata:

en: Camera model:
sr: Model foto-aparata:

en: Flash:
sr: Blic:

en: Focal length:
sr: Žižna daljina:

en: Exposure date:
sr: Datum izlaganja:

en: Exposure time:
sr: Vreme izlaganja:

en: Exposure bias:
sr: Kompenzacija izlaganja:

en: GPS latitude:
sr: Geografska širina:

en: GPS longitude:
sr: Geografska dužina:

en: Artist:
sr: Fotograf:

en: Copyright:
sr: Autorsko pravo:

en: Software:
sr: Softver:

en: Extended Information
sr: Dodatni podaci

en: Preparing for upload
sr: Pripremam za slanje

en: Uploading %d of %d
sr: Otpremam %d od %d

en: Publishing to %s can’t continue because an error occurred:
sr: Ne mogu da nastavim objavljivanje na „%s“ jer se pojavila greška:

en: To try publishing to another service, select one from the above menu.
sr: Da pokušate objavljivanje na drugoj usluzi, izaberite jednu iz gornjeg izbornika.

note: Here, we check whether more than one item is being uploaded, and if so, display an alternate message.
en: The selected video was successfully published. | The selected videos were successfully published.
sr[0]: Izabrani snimak je uspešno objavljen.
sr[1]: Izabrani snimci su uspešno objavljeni.
sr[2]: Izabrani snimci su uspešno objavljeni.
sr[3]: Izabrani snimak je uspešno objavljen.

en: The selected photo was successfully published. | The selected photos were successfully published.
sr[0]: Izabrana fotografija je uspešno objavljena.
sr[1]: Izabrane fotografije su uspešno objavljene.
sr[2]: Izabrane fotografije su uspešno objavljene.
sr[3]: Izabrana fotografija je uspešno objavljena.

en: The selected photos/videos were successfully published.
sr: Izabrane fotografije/snimci su uspešno objavljeni.

en: Fetching account information…
sr: Pribavljam podatake o nalogu…

en: Logging in…
sr: Prijavljujem se…

en: Publish Photos
sr: Objavite fotografije

en: Publish photos _to:
sr: Objavi fotografije _na:

en: Publish Videos
sr: Objavite snimke

en: Publish videos _to
sr: Objavi snimke _na

en: Publish Photos and Videos
sr: Objavite fotografije i snimke

en: Publish photos and videos _to
sr: Objavi fotografije i snimke _na

note: There are no enabled publishing services that accept this media type, warn the user.
en: Unable to publish
sr: Objavljivanje nije uspelo

en: Shotwell cannot publish the selected items because you do not have a compatible publishing plugin enabled. To correct this, choose <b>Edit %s Preferences</b> and enable one or more of the publishing plugins on the <b>Plugins</b> tab.
sr: Foto-bunar ne može da objavi izabrane stavke jer nemate uključen saglasan priključak objavljivanja. Da ispravite ovo, izaberite <b>Uređivanje %s Postavke</b> i uključite jedan ili više priključaka objavljivanja u jezičku <b>Priključci</b>.

en: Publishing
sr: Objavljivanje

en: Rotate
sr: Okrenite

en: Rotate Right
sr: Okrenite na desno

en: Rotate the photos right (press Ctrl to rotate left)
sr: Okrenite fotografije na desno (pritisnite Ktrl da okrenete na levo)

en: Rotate Left
sr: Okrenite na levo

en: Rotate the photos left
sr: Okrenite fotografije na levo

en: Flip Horizontally
sr: Izvrnite vodoravno

en: Flip Vertically
sr: Izvrnite uspravno

en: _About
sr: _O programu

en: _Apply
sr: _Primeni

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: _Forward
sr: Prosl_edi

en: Fulls_creen
sr: Preko _celog ekrana

en: _Help
sr: Po_moć

en: Leave _Fullscreen
sr: Napusti prikaz preko _celog ekrana

en: _New
sr: _Novo

en: _Next
sr: _Sledeće

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: _Previous
sr: _Prethodno

en: _Quit
sr: _Izađi

en: _Refresh
sr: _Osveži

en: _Revert
sr: _Vrati

en: Save _As
sr: Sačuvaj _kao

en: Sort _Ascending
sr: Poređaj _rastućim redom

en: Sort _Descending
sr: Poređaj _opadajućim redom

en: _Stop
sr: _Zaustavi

en: _Undelete
sr: _Poništi brisanje

en: _Normal Size
sr: _Uobičajena veličina

en: Best _Fit
sr: _Najbolje uklapanje

en: Zoom _In
sr: U_većaj

en: Zoom _Out
sr: U_manji

en: Enhance
sr: Poboljšajte

en: Automatically improve the photo’s appearance
sr: Samostalno unapredite izgled fotografije

en: Copy Color Adjustments
sr: Umnožite doterivanja boje

en: Copy the color adjustments applied to the photo
sr: Umnožite doterivanja boje primenjena na fotografiji

en: Paste Color Adjustments
sr: Ubacite doterivanja boje

en: Apply copied color adjustments to the selected photos
sr: Primenite umnožena doterivanja boje na izabranim fotografijama

en: _Crop
sr: _Iseci

en: Crop
sr: Isecite

en: Crop the photo’s size
sr: Isecite veličinu fotografije

en: Straighten
sr: Ispravite

en: Straighten the photo
sr: Ispravite fotografiju

en: _Red-eye
sr: _Crvene oči

en: Red-eye
sr: Uklonite crvene oči

en: Reduce or eliminate any red-eye effects in the photo
sr: Umanjite ili uklonite dejstva crvenih očiju sa fotografije

en: _Adjust
sr: _Doteraj

en: Adjust
sr: Doterajte

en: Adjust the photo’s color and tone
sr: Doterajte boje i tonalitet fotografije

en: Revert to Original
sr: Vratite na izvorno

en: Revert External E_dits
sr: Vrati spoljne _izmene

en: Revert to the master photo
sr: Vratite izvornu fotografiju

en: Set selected image to be the new desktop background
sr: Postavite izabranu fotografiju za pozadinu vaše radne površi

en: Set as _Desktop Slideshow…
sr: Postavi kao smenjivu pozadinu _radne površi…

en: _Undo
sr: _Opozovi

en: Undo
sr: Opozovite

en: _Redo
sr: _Ponovi

en: Redo
sr: Ponovite

en: Re_name Event…
sr: _Preimenuj događaj…

en: Make _Key Photo for Event
sr: Napravi _ključnu fotografiju događaja

en: Make Key Photo for Event
sr: Napravite ključnu fotografiju za ovaj događaj

en: _New Event
sr: _Novi događaj

en: New Event
sr: Novi događaj

en: Move Photos
sr: Premesti fotografije

en: Move photos to an event
sr: Premestite fotografije u događaj

en: _Merge Events
sr: _Spoj događaje

en: Merge
sr: Spojite

en: Combine events into a single event
sr: Objedinite događaje u jedan

en: _Set Rating
sr: _Oceni

en: Set Rating
sr: Ocenite

en: Change the rating of your photo
sr: Izmenite ocenu fotografije

en: _Increase
sr: _Povećaj

en: Increase Rating
sr: Povećajte ocenu

en: _Decrease
sr: _Smanji

en: Decrease Rating
sr: Smanjite ocenu

en: _Unrated
sr: _Bez ocene

en: Unrated
sr: Neocenjene

en: Rate Unrated
sr: Ocenite neocenjene

en: Setting as unrated
sr: Označite da fotografija nije ocenjena

en: Remove any ratings
sr: Uklonite bilo kakve ocene

en: _Rejected
sr: _Odbačene

en: Rejected
sr: Odbačene

en: Rate Rejected
sr: Ocenite odbačene

en: Setting as rejected
sr: Označavam da je fotografija odbačena

en: Set rating to rejected
sr: Označite da je fotografija odbačena

en: Rejected _Only
sr: Samo _odbačene

en: Rejected Only
sr: Samo odbačene

en: Show only rejected photos
sr: Prikažite samo odbačene fotografije

en: All + _Rejected
sr: Sve + _odbačene

[ctx: Tooltip]
en: Show all photos, including rejected
sr: Prikažite sve fotografije, uključujući i odbačene

en: _All Photos
sr: _Sve fotografije

note: Button tooltip
en: Show all photos
sr: Prikažite sve fotografije

en: _Ratings
sr: _Ocene

en: Display each photo’s rating
sr: Prikažite ocene svih fotografija

en: _Filter Photos
sr: _Izdvoj fotografije

en: Filter Photos
sr: Izdvojte fotografije

en: Limit the number of photos displayed based on a filter
sr: Ograničite broj prikazanih fotografija na osnovu propusnika

en: Duplicate
sr: Udvostruči

en: Make a duplicate of the photo
sr: Napravite umnožak fotografije

en: _Export…
sr: _Izvezi…

en: _Print…
sr: _Štampaj…

en: Pu_blish…
sr: _Objavi…

en: Publish to various websites
sr: Objavite izabrane fotografije na raznim sajtovima

en: Edit _Title…
sr: Izmeni _naslov…

[ctx: Button Label]
note: Button label
en: Edit Title
sr: Uredi naslov

en: Edit _Comment…
sr: Izmeni _napomenu…

note: Button label
en: Edit Comment
sr: Izmenite napomenu

en: Edit Event _Comment…
sr: Izmeni _napomenu događaja…

en: _Adjust Date and Time…
sr: _Podesi datum i vreme…

en: Adjust Date and Time
sr: Podesite datum i vreme

en: Add _Tags…
sr: Dodaj _oznake…

en: _Add Tags…
sr: Dodaj _oznake…

[ctx: Dialog Title]
note: Dialog title
en: Add Tags
sr: Dodajte oznake

en: Send T_o…
sr: Pošalji _u…

en: _Find…
sr: _Nađi…

en: Find
sr: Pronađite

en: Find an image by typing text that appears in its name or tags
sr: Pronađite fotografije na osnovu naziva ili oznake

en: _Flag
sr: _Postavi obeležje

en: Un_flag
sr: _Ukloni obeležje

en: Unable to launch editor: %s
sr: Ne mogu da pokrenem uređivača: %s

en: Add Tag “%s”
sr: Dodaj oznaku „%s“

note: Used when adding two tags to photo(s)
en: Add Tags “%s” and “%s”
sr: Dodaj oznaku „%s“ i „%s“

[ctx: UndoRedo menu entry]
note: Undo/Redo command name (in Edit menu)
en: Add Tags
sr: Dodaj oznake

en: _Delete Tag “%s”
sr: _Obriši oznaku „%s“

en: Delete Tag “%s”
sr: Obrišite oznaku „%s“

en: Delete Tag
sr: Obrišite oznaku

en: Re_name Tag “%s”…
sr: _Preimenuj oznaku „%s“…

en: Rename Tag “%s” to “%s”
sr: Preimenujte oznaku „%s“ u „%s“

en: _Rename…
sr: _Preimenuj…

en: Modif_y Tags…
sr: Izmeni _oznake…

en: Modify Tags
sr: Izmenite oznake

en: Tag Photo as “%s” | Tag Photos as “%s”
sr[0]: Označi fotografiju kao „%s“
sr[1]: Označi fotografije kao „%s“
sr[2]: Označi fotografije kao „%s“
sr[3]: Označi fotografije kao „%s“

en: Tag the selected photo as “%s” | Tag the selected photos as “%s”
sr[0]: Označi izabranu fotografiju kao „%s“
sr[1]: Označi izabrane fotografije kao „%s“
sr[2]: Označi izabrane fotografije kao „%s“
sr[3]: Označi izabranu fotografiju kao „%s“

en: Remove Tag “%s” From _Photo | Remove Tag “%s” From _Photos
sr[0]: Ukloni oznaku „%s“ sa _fotografije
sr[1]: Ukloni oznaku „%s“ sa _fotografija
sr[2]: Ukloni oznaku „%s“ sa _fotografija
sr[3]: Ukloni oznaku „%s“ sa _fotografije

en: Remove Tag “%s” From Photo | Remove Tag “%s” From Photos
sr[0]: Uklonite oznaku „%s“ sa fotografije
sr[1]: Uklonite oznaku „%s“ sa fotografija
sr[2]: Uklonite oznaku „%s“ sa fotografija
sr[3]: Uklonite oznaku „%s“ sa fotografije

en: Unable to rename tag to “%s” because the tag already exists.
sr: Ne mogu da preimenujem oznaku „%s“ jer već postoji ta oznaka.

en: Unable to rename search to “%s” because the search already exists.
sr: Ne mogu da preimenujem pretragu „%s“ jer već postoji ta pretraga.

note: Saved search button
en: Saved Search
sr: Sačuvane pretrage

en: Delete Search
sr: Izbriši pretragu

en: _Edit…
sr: _Uredi…

en: Re_name…
sr: _Preimenuj…

en: Rename Search “%s” to “%s”
sr: Preimenuj pretragu „%s“ u „%s“

en: Delete Search “%s”
sr: Izbriši pretragu „%s“

en: Rate %s
sr: Oceni „%s“

en: Set rating to %s
sr: Postavite ocenu na „%s“

en: Setting rating to %s
sr: Postavljam ocenu na „%s“

en: Display %s
sr: Prikaži „%s“

en: Only show photos with a rating of %s
sr: Prikažite samo fotografije sa ocenom „%s“

en: %s or Better
sr: %s ili bolje

en: Display %s or Better
sr: Prikaži %s ili bolje

en: Only show photos with a rating of %s or better
sr: Prikažite samo fotografije sa ocenom %s ili boljom

en: Remove the selected photos from the trash
sr: Uklonite izabrane fotografije iz korpe

en: Remove the selected photos from the library
sr: Uklonite izabrane fotografije iz fototeke

en: _Restore
sr: _Povrati

en: Move the selected photos back into the library
sr: Premestite izabrane fotografije nazad u fototeku

en: Show in File Mana_ger
sr: Prikaži u _upravniku datoteka

en: Open the selected photo’s directory in the file manager
sr: Otvorite direktorijum izabranih fotografija u upravniku datoteka

en: Unable to open in file manager: %s
sr: Ne mogu da otvorim upravnika datoteka: %s

en: R_emove From Library
sr: Ukloni iz _fototeke

en: _Move to Trash
sr: _Premesti u korpu

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: Select all items
sr: Izaberite sve stavke

note: ...precache the timestamp string... / Locale-specific time format for 12-hour time, i.e. 8:31 PM / Precede modifier with a dash ("-") to pad with spaces, otherwise will pad with zeroes / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format / Locale-specific time format for
en: %a %b %d, %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific starting date format for multi-date strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
sr: %A, %d. %B

[ctx: MultidayFormat]
note: / Locale-specific ending date format for multi-date strings, / i.e. the "10, 2006" in "Tue Mar 08 - 10, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %d, %Y
sr: %d., %Y.

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Tue Mar 08" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d
sr: %A, %d. %B

[ctx: MultimonthFormat]
note: / Locale-specific calendar date format for multi-month strings, / i.e. the "Mon Apr 06, 2006" in "Tue Mar 08 to Mon Apr 06, 2006" / See http://developer.gnome.org/glib/2.32/glib-GDateTime.html#g-date-time-format
en: %a %b %d, %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Slideshow
sr: Pokretni prikaz

note: Ordering must correspond with SearchConditionText.Context
en: contains
sr: sadrži

note: Ordering must correspond with Context
en: is exactly
sr: je tačno

en: starts with
sr: počinje na

en: ends with
sr: završava se na

en: does not contain
sr: ne sadrži

en: is not set
sr: nije podešeno

en: is set
sr: podešeno

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.Context
en: is
sr: jeste

en: is not
sr: nije

note: Ordering must correspond with SearchConditionMediaType.MediaType
en: any photo
sr: fotografija

en: a raw photo
sr: sirova fotografija

en: a video
sr: snimak

en: has
sr: ima

en: has no
sr: nema

en: modifications
sr: izmene

en: internal modifications
sr: unutrašnje izmene

en: external modifications
sr: spoljne izmene

note: Ordering must correspond with SearchConditionFlagged.State
en: flagged
sr: obeležena

en: not flagged
sr: neobeležena

en: and higher
sr: i više

en: only
sr: samo

en: and lower
sr: i niže

en: is after
sr: posle

en: is before
sr: pre

en: is between
sr: između

en: and
sr: i

en: Any text
sr: Bilo koji tekst

en: Title
sr: Naslov

en: Tag
sr: Oznaka

en: Comment
sr: Napomena

en: Event name
sr: Naziv događaja

en: File name
sr: Naziv datoteke

en: Media type
sr: Vrsta medija

en: Flag state
sr: Vrsta obeležja

en: Photo state
sr: Stanje fotografije

en: Rating
sr: Ocena

en: Date
sr: Datum

en: Saved Searches
sr: Sačuvane pretrage

en: Organize your saved searches
sr: Organizujte vaše sačuvane pretrage

en: ★+ Rating
sr: ★+ ocena

en: ★★+ Rating
sr: ★★+ ocena

en: ★★★+ Rating
sr: ★★★+ ocena

en: ★★★★+ Rating
sr: ★★★★+ ocena

en: ★★★★★+ Rating
sr: ★★★★★+ ocena

en: Error loading search bar UI: %s
sr: Greška učitavanja korisničkog sučelja trake pretrage: %s

note: Ticket #3260 - Add a 'close' context menu to the searchbar. Prepare the close menu for use, but don't display it yet; we'll connect it to secondary click later on.
en: Close
sr: Zatvori

note: Type label and toggles
en: Type
sr: Vrsta

en: Videos
sr: Snimci

en: RAW Photos
sr: Sirove fotografije

en: Use a saved search to filter items in the current view
sr: Koristite sačuvanu pretragu da izdvojite stavke u tekućem pregledu

note: Set up toolbar add toolbar buttons
en: Back
sr: Prethodna

en: Go to the previous photo
sr: Idite na prethodnu fotografiju

en: Pause
sr: Zastani

en: Pause the slideshow
sr: Zaustavite pokretni prikaz

en: Next
sr: Sledeća

en: Go to the next photo
sr: Idite na sledeću fotografiju

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Change slideshow settings
sr: Izmenite podešavanja pokretnog prikaza

note: An entire slideshow set might be missing, so check for a loop.
en: All photo source files are missing.
sr: Nedostaju izvorne datoteke svih fotografija.

en: Play
sr: Pusti

en: Continue the slideshow
sr: Nastavite puštanje pokretnog prikaza

en: Slideshow Transitions
sr: Prelazi pokretnog prikaza

en: (None)
sr: (Nijedna)

en: None
sr: Nijedan

en: Random
sr: Nasumično

en: Tags
sr: Oznake

en: Organize and browse your photo’s tags
sr: Sredite i razgledajte oznake vaših fotografija

en: untitled
sr: bezimeno

note: multiple videos
en: Export Videos
sr: Izvezite snimke

en: Toggle _Flag
sr: Okini _zastavicu

en: _Developer
sr: _Razvijač

en: View Eve_nt for Photo
sr: Pregledaj _događaj za fotografiju

en: _File
sr: _Datoteka

en: Save _As…
sr: Sačuvaj _kao…

en: _View
sr: _Pregled

en: Fit to _Page
sr: Ispuni _stranicu

en: Zoom _100%
sr: Uvećaj na _100%

en: Zoom _200%
sr: Uvećaj na _200%

en: _Photo
sr: _Fotografija

en: _Previous Photo
sr: _Prethodna fotografija

en: _Next Photo
sr: _Sledeća fotografija

en: T_ools
sr: _Alati

en: _Frequently Asked Questions
sr: _Često postaljana pitanja

en: _Report a Problem…
sr: _Prijavi problem…

en: _Import From Folder…
sr: _Uvezi iz fascikle…

en: Import From _Application…
sr: Uvezi iz _programa…

en: Empty T_rash
sr: Isprazni _korpu

en: _Find
sr: _Nađi

en: Ne_w Saved Search…
sr: Nova _sačuvana pretraga…

en: _Basic Information
sr: _Osnovni podaci

en: E_xtended Information
sr: _Dodatni podaci

en: _Search Bar
sr: _Traka pretrage

en: S_idebar
sr: _Bočna površ

en: T_oolbar
sr: _Traka alata

en: _Comments
sr: _Napomene

en: Sort _Events
sr: Poređaj _događaje

en: _Ascending
sr: _Rastuće

en: D_escending
sr: _Opadajuće

en: Even_ts
sr: _Događaji

en: _Titles
sr: _Naslovi

en: Ta_gs
sr: _Oznake

en: Sort _Photos
sr: Poređaj _fotografije

en: By _Title
sr: Prema _nazivu

en: By _Filename
sr: Prema nazivu _datoteke

en: By Exposure _Date
sr: Prema _datumu izlaganja

en: By _Rating
sr: Prema _oceni

en: _Descending
sr: _Opadajuće

en: _Photos
sr: _Fotografije

en: _Stop Import
sr: _Zaustavi uvoz

en: white
sr: bela

en: black
sr: crna

en: Display
sr: Prikaz

en: _Background:
sr: _Pozadina:

en: _Import photos to:
sr: _Uvezi fotografije u:

en: _Watch library directory for new files
sr: _Prati prispeće novih datoteka u fascikli fototeke

en: Importing
sr: Uvozim

en: _Directory structure:
sr: Struktura _direktorijuma:

en: Example:
sr: Primer:

en: R_ename imported files to lowercase
sr: _Promeni naziv uvezenih datoteka na mala slova

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: Write tags, titles, and other _metadata to photo files
sr: Upisuj oznake, naslove i ostale _metapodatke u datoteke fotografija

en: RAW Developer
sr: Sirovi razvijač

en: De_fault:
sr: _Osnovno:

en: _Pattern:
sr: _Šablon:

en: Transparent Background:
sr: Providna pozadina:

en: Checkered
sr: Kockasta

en: Solid color
sr: Jednobojna

en: E_xternal photo editor:
sr: _Spoljni uređivač fotografija:

en: External _RAW editor:
sr: Spoljni _sirovi uređivač:

en: External Editors
sr: Spoljni uređivači

en: Plugins
sr: Priključci

en: Shotwell Preferences
sr: Postavke Foto-bunara

en: <b>Printed Image Size</b>
sr: <b>Veličina odštampane fotografije</b>

en: Use a _standard size:
sr: Koristi _uobičajenu veličinu:

en: Use a c_ustom size:
sr: Koristi _proizvoljnu veličinu:

note: Abbrevation for "inch"
en: in.
sr: inč

en: _Match photo aspect ratio
sr: _Odgovara srazmeri fotografije

en: _Autosize:
sr: _Samostalna veličina:

en: <b>Titles</b>
sr: <b>Naslovi</b>

en: Print image _title
sr: Štampaj _nazive fotografija

en: <b>Pixel Resolution</b>
sr: <b>Rezolucija u tačkicama</b>

en: _Output photo at:
sr: _Štampaj fotografije u:

en: pixels per inch
sr: tačkica po inču

en: Search
sr: Pretraga

en: Cancel
sr: Otkaži

en: OK
sr: U redu

en: _Name of search:
sr: _Naziv pretrage:

en: _Match
sr: _Poklapa

en: any
sr: bilo koja

en: all
sr: sve

en: none
sr: ništa

en: of the following:
sr: od sledećeg:

en: Set as Desktop Background
sr: Postavi za pozadinu

en: Use for Desktop
sr: Koristi za radnu površ

en: Use for Lock Screen
sr: Koristi za ekran zaključavanja

en: Set as Desktop Slideshow
sr: Postavi kao smenjivu pozadinu radne površi

en: Generate desktop background slideshow
sr: Napravi smenjivu pozadinu radne površi

en: Show each photo for
sr: Prikaži svaku fotografiju za

en: period of time
sr: vreme

en: How long each photo is shown on the desktop background
sr: Koliko dugo će svaka fotografija biti prikazana kao pozadina radne površi

en: New _Tag…
sr: Nova _oznaka…

en: _Delay:
sr: _Zastoj:

en: _Transition effect:
sr: _Dejstvo prelaza:

en: Transition d_elay:
sr: _Zastoj prelaza:

en: Show t_itle
sr: Prikaži _naslov

en: seconds
sr: sekunde

en: label
sr: natpis

en: Delete all photos in the trash
sr: Obrišite sve fotografije iz korpe
