shotwell-0.15 - en to nn translation catalogue (127 entries)

en: Event %s
nn: Hending %s

en: Cameras
nn: Kamera

en: Camera
nn: Kamera

en: Unable to unmount camera.  Try unmounting the camera from the file manager.
nn: Klarte ikkje avmontera kameraet. Prøv å avmontera kameraet frå filhandsamaren.

en: Hide photos already imported
nn: Skjul bilete som allereie er importerte

en: Only display photos that have not been imported
nn: Vis berre bilete som ikkje har vorte importerte

en: Starting import, please wait...
nn: Byrjar å importera, ver venleg og vent …

en: _Titles
nn: _titlar

en: Display the title of each photo
nn: Vis titlane for kvart bilete

en: Import _Selected
nn: Importer _valte

en: Import the selected photos into your library
nn: Importer dei valde bileta til biletbiblioteket ditt

en: Import _All
nn: Importer _alle

en: Import all the photos into your library
nn: Importer alle bileta til biletbiblioteket ditt

en: Shotwell needs to unmount the camera from the filesystem in order to access it.  Continue?
nn: Shotwell treng å avmontera kameraet frå filsystem for å få tilgjenge til det. Hald fram?

en: _Unmount
nn: _Avmonter

en: Please unmount the camera.
nn: Ver venleg og avmonter kameraet.

en: The camera is locked by another application.  Shotwell can only access the camera when it's unlocked.  Please close any other application using the camera and try again.
nn: Kameraet er låst av eit anna program. Shotwell kan berre få tilgjenge til kameraet når det er ulåst. Ver venleg og steng andre program som brukar kameraet, og prøv igjen.

en: Please close any other application using the camera.
nn: Ver venleg og lukk alle andre program som brukar kameraet.

en: Unable to fetch previews from the camera:
    %s
nn: Klarte ikkje henta førehandsvisning frå kameraet:
    %s

en: Unmounting...
nn: Avmonterer …

en: Fetching photo information
nn: Hentar biletinformasjon

en: Fetching preview for %s
nn: Hentar førehandsvisning for %s

en: Unable to lock camera: %s
nn: Klarte ikkje låsa kameraet: %s

en: Delete this photo from camera? | Delete these %d photos from camera?
nn[0]: Vil du sletta dette biletet frå kameraet?
nn[1]: Vil du sletta desse %d bileta frå kameraet?

en: Delete this video from camera? | Delete these %d videos from camera?
nn[0]: Vil du sletta denne videoen frå kameraet?
nn[1]: Vil du sletta desse %d videoane frå kameraet?

en: Delete this photo/video from camera? | Delete these %d photos/videos from camera?
nn[0]: Slett biletet/videoen frå kameraet?
nn[1]: Slett desse %d bileta/videoane frå kameraet?

en: Delete these files from camera? | Delete these %d files from camera?
nn[0]: Vil du sletta desse filene frå kameraet?
nn[1]: Vil du sletta desse %d filene frå kameraet?

en: _Keep
nn: _Spar

en: Removing photos/videos from camera
nn: Fjernar bilete/videoar frå kameraet

en: Unable to delete %d photo/video from the camera due to errors. | Unable to delete %d photos/videos from the camera due to errors.
nn[0]: Kan ikkje sletta %d bilete/video frå kameraet pga. feil.
nn[1]: Kan ikkje sletta %d bilete/videoar frå kameraet pga. feil.

en: S_lideshow
nn: L_ysbiletframvisning

en: Play a slideshow
nn: Vis lysbilete

en: Export Photo/Video
nn: Eksporter bilete/video

en: Export Photos/Videos
nn: Eksporter bilete/videoar

en: Export Photo
nn: Eksporter bilete

en: Export Photos
nn: Eksporter bilete

en: Rotating
nn: Rotering

en: Undoing Rotate
nn: Angrar rotering

en: Flipping Horizontally
nn: Vender vassrett

en: Undoing Flip Horizontally
nn: Angrar vassrett vending

en: Flipping Vertically
nn: Vend loddrett

en: Undoing Flip Vertically
nn: Angrar loddrett vending

en: Any text
nn: Allslags tekst

en: Title
nn: Tittel

en: Tag
nn: Tagg

en: Comment
nn: Kommentar

en: Event name
nn: Hendingsnamn

en: File name
nn: Filnamn

en: Media type
nn: Mediatype

en: Flag state
nn: Flaggtilstand

en: Photo state
nn: Fototilstand

en: Rating
nn: Rangering

en: Date
nn: Dato

en: contains
nn: inneheld

en: is exactly
nn: er eksakt

en: starts with
nn: byrjar med

en: ends with
nn: sluttar med

en: does not contain
nn: inneheld ikkje

en: is not set
nn: er ikkje sett

en: is
nn: er

en: is not
nn: er ikkje

en: any photo
nn: kva som helst bilete

en: a raw photo
nn: eit RAW-bilete

en: a video
nn: ein video

en: has
nn: har

en: has no
nn: har ikkje

en: modifications
nn: endringar

en: internal modifications
nn: interne endringar

en: external modifications
nn: eksterne endringar

en: flagged
nn: flagga

en: not flagged
nn: ikkje flagga

en: and higher
nn: og høgare

en: only
nn: berre

en: and lower
nn: og lågare

en: is after
nn: er etter

en: is before
nn: er før

en: is between
nn: er mellom

en: and
nn: og

en: any
nn: ein av dei

en: all
nn: alle

en: none
nn: ingen

en: Saved Searches
nn: Lagra søk

en: Ne_w Saved Search...
nn: N_ytt lagra søk …

en: Loading Shotwell
nn: Lastar Shotwell

en: Path to Shotwell's private data
nn: Stig til Shotwells private data

en: DIRECTORY
nn: KATALOG

en: Don't display startup progress meter
nn: Ikkje vis oppstartsprogresjon

en: Show the application's version
nn: Vis utgåva av programmet

en: [FILE]
nn: [FIL]

en: Today
nn: I dag

en: Yesterday
nn: I går

en: Title:
nn: Tittel:

en: %d Photo | %d Photos
nn[0]: %d bilete
nn[1]: %d bilete

en: %d Video | %d Videos
nn[0]: %d video
nn[1]: %d videoar

en: Date:
nn: Dato:

en: Time:
nn: Tid:

en: From:
nn: Frå:

en: To:
nn: Til:

en: Size:
nn: Storleik:

en: A temporary file needed for publishing is unavailable
nn: Ei mellombels fil som trengst for å publisera er ikkje tilgjengeleg

en: 500 x 375 pixels
nn: 500 x 375 biletpunkt

en: 1024 x 768 pixels
nn: 1024 x 768 biletpunkt

en: Username and/or password invalid. Please try again
nn: Brukarnamn og/eller passord er feil. Ver venleg og prøv igjen

en: Invalid User Name or Password
nn: Ugyldig brukarnamn og passord

en: label
nn: Etikett

en: _Logout
nn: _Logg ut

en: _Publish
nn: _Publiser

en: Photo _size:
nn: Bilete_storleik:

en: _Password
nn: _Passord

en: Login
nn: Logg inn

en: Copyright 2012 BJA Electronics
nn: Opphavsrett 2012 BJA Electronics

en: 1280 x 853 pixels
nn: 1280 x 853 biletpunkt

en: '%s' isn't a valid response to an OAuth authentication request
nn: «%s» er ikkje eit gyldig svar på ein OAuth-autentiseringsførespurnad

en: TumblrPublisher: start( ): can't start; this publisher is not restartable.
nn: TumblrPublisher: start( ): kan ikkje starta. Dette publiseringverktøyet kan ikkje omstartast.

en: Enter the username and password associated with your Tumblr account.
nn: Skriv inn brukarnamnet og passordet til Tumblr-kontoen din.

en: Could not load UI: %s
nn: Kunne ikkje lasta UI: %s

en: You are logged into Tumblr as %s.
nn: Du er logga inn på Tumblr som %s.

en: Copyright 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>
nn: Opphavsrett 2010+ Evgeniy Polyakov <zbr@ioremap.net>

en: Visit the Yandex.Fotki web site
nn: Sjå nettsida Yandex.Fotki

en: You are not currently logged into Yandex.Fotki.
nn: Du er ikkje logga inn på Yandex.Fotki.

en: _Email address
nn: _Epostadresse

en: You are logged into Tumblr as (name).
    
    (this label's string is populated and set inside the code, 
    so changes made here will not display)
nn: Du er logga inn på Tumblr som (name).
    
    (this label's string is populated and set inside the code, 
    so changes made here will not display)

en: Blogs:
nn: Bloggar:

en: _Albums (or write new):
nn: _Album (eller lag nye):

en: Access _type:
nn: _Tilgjengetype:

en: Disable _comments
nn: Skru av _kommentarar

en: _Forbid downloading original photo
nn: _Forby nedlasting av originalbilete
