showtime main - en to ca translation catalogue (77 entries)

en: Video Player
ca: Reproductor de vídeo

en: Play videos
ca: Reproduïu vídeos

en: Video;Movie;Film;Clip;Player;Showtime;
ca: Vídeo;Pel·lícula;Clip;Reproductor;Showtime;

en: New Window
ca: Finestra nova

en: Watch without distraction
ca: Mireu vídeos sense distraccions

en: Play your favorite movies and video files without hassle. Video Player features simple playback controls that fade out of your way when you're watching, fullscreen, adjustable playback speed, multiple language and subtitle tracks, and screenshots — everything you need for a straightforward viewing experience.
ca: Reproduïu les vostres pel·lícules i fitxers de vídeo preferits sense complicacions. El Reproductor de vídeo compta amb controls de reproducció senzills que s'amaguen quan reproduïu vídeos, mode de pantalla completa, velocitat de reproducció ajustable, captures de pantalla i múltiples pistes d'idioma i subtítols: tot el que necessiteu per a una experiència de visualització senzilla.

en: The app playing a video
ca: L'aplicació reproduint un vídeo

en: What to show in the end timestamp position
ca: Què s'ha de mostrar a la posició de la marca horària final

en: E.g. total duration of the video or the amount of time remaining
ca: Per exemple, la durada total del vídeo o la quantitat de temps restant

en: Open…
ca: Obre…

en: File
ca: Fitxer

en: Window
ca: Finestra

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres del teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: Playing a video
ca: S'està reproduint un vídeo

en: Unknown Title
ca: Títol desconegut

note: Translators: The variable is the number of channels in an audio track
en: Undetermined, {} Channel | Undetermined, {} Channels
ca[0]: Sense determinar, {} canal
ca[1]: Sense determinar, {} canals

en: Undetermined
ca: Sense determinar

en: No Audio
ca: Sense àudio

en: None
ca: Cap

en: Undetermined Language
ca: Llengua sense determinar

en: Add Subtitle File…
ca: Afegeix un fitxer de subtítols…

en: Play
ca: Reprodueix

en: Pause
ca: Pausa

en: Details copied
ca: S'han copiat els detalls

en: Copy Technical Details
ca: Copia els detalls tècnics

en: Try Again
ca: Torna-ho a provar

en: The “{}” codecs required to play this video could not be found
ca: No s'han trobat els còdecs «{}» necessaris per a reproduir aquest vídeo

en: No plugin available for this media type
ca: No hi ha cap connector disponible per a aquest tipus de suport

en: Unable to install the required plugin
ca: No s'ha pogut instal·lar el connector requerit

en: Install Plugin
ca: Instal·la el connector

en: Installing…
ca: S'està instal·lant…

en: “{}” codecs are required to play this video
ca: Es requereixen els còdecs «{}» per a reproduir aquest vídeo

en: Screenshot captured
ca: S'ha fet la captura de pantalla

en: Show in Files
ca: Mostra al Fitxers

en: _Language
ca: _Llengua

en: _Subtitles
ca: _Subtítols

en: _Repeat
ca: _Repeteix

en: Rotate
ca: Gira

en: Playback Speed
ca: Velocitat de reproducció

en: Rotate Left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate Right
ca: Gira cap a la dreta

en: Playback Options
ca: Paràmetres de reproducció

en: Show Shortcuts
ca: Mostra les dreceres

en: Open Video
ca: Obre un vídeo

en: Video Options
ca: Opcions de vídeo

en: Take Screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Quit
ca: Surt

en: Volume
ca: Volum

en: Increase Volume
ca: Apuja el volum

en: Decrease Volume
ca: Abaixa el volum

en: Mute/Unmute
ca: Silencia/deixa de silenciar

en: View
ca: Vista

en: Toggle Fullscreen
ca: Commuta a pantalla completa

en: Exit Fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Playback
ca: Reproducció

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Go Back 10 Seconds
ca: Ves enrere 10 segons

en: Go Forward 10 Seconds
ca: Ves endavant 10 segons

en: Adjust Volume
ca: Ajusta el volum

en: _New Window
ca: Finestra _nova

en: _Open…
ca: _Obre…

en: Show in _Files
ca: Mostra al _Fitxers

en: Take _Screenshot
ca: _Fes una captura de pantalla

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _About Video Player
ca: Quant _al Reproductor de vídeo

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Watch Videos
ca: Mireu vídeos

en: Drag and drop videos here
ca: Arrossegueu i deixeu anar vídeos aquí

en: Unable to Play Video
ca: No s'ha pogut reproduir el vídeo

en: Missing Plugin
ca: Falta el connector

en: Toggle Duration/Remaining
ca: Commuta la durada/restant

en: Resume
ca: Reprèn

en: Start Again
ca: Torna a començar

en: Video
ca: Vídeo

en: Subtitles
ca: Subtítols
