showtime main - en to kab translation catalogue (46 entries)

en: Video Player
kab: Imeɣri n uvidyu

en: New Window
kab: Asfaylu amaynut

en: The app playing a video
kab: Asnas d-yeɣɣaṛen tavidyut

en: Open…
kab: Ldi…

en: File
kab: Afaylu

en: Window
kab: Asfaylu

en: Keyboard Shortcuts
kab: Inegzumen n unasiw

en: Help
kab: Tallalt

en: Unknown Title
kab: Azwel-a d arussin

en: No Audio
kab: Ulac ameslaw

en: None
kab: Ula d yiwen

en: Add Subtitle File…
kab: Rnu afaylu n iduzwilen…

en: Play
kab: Urar

en: Pause
kab: Serǧu

en: Try Again
kab: Ɛreḍ tikkelt-nniḍen

en: Install Plugin
kab: Sebded azegrir

en: Installing…
kab: Yessebdad…

en: Show in Files
kab: Sken-it-id deg ifuyla

en: _Language
kab: Tut_layt

en: _Subtitles
kab: Iduzwilen (_S)

en: Rotate
kab: Zzi

en: Rotate Left
kab: Zzi ɣer zelmaḍ

en: Rotate Right
kab: Zzi ɣer yeffus

en: General
kab: Amatu

en: Show Shortcuts
kab: Sken-d inegzumen

en: Open Video
kab: Ldi tavidyut

en: Video Options
kab: Tinefrunin n uvidyu

en: Take Screenshot
kab: Ṭṭef-d agdil

en: Close Window
kab: Mdel asfaylu

en: Quit
kab: Ffeɣ

en: Volume
kab: Ableɣ

en: View
kab: Timeẓri

en: Toggle Fullscreen
kab: Qluqel ɣer ugdil aččuran

en: Exit Fullscreen
kab: Ffeɣ seg ugdil aččuran

en: Go Back 10 Seconds
kab: Ddu ɣer sdat s 10 n tesdidin

en: Go Forward 10 Seconds
kab: Ddu ɣer sdat s 10 n tesdidin

en: _New Window
kab: Asfaylu amay_nut

en: _Open…
kab: Ldi (_O)…

en: Take _Screenshot
kab: Ṭṭef-d agdil (_S)

en: _Keyboard Shortcuts
kab: Inegzumen n unasiw (_K)

en: _About Video Player
kab: Ɣef imeɣṛi n uvidyu

en: Main Menu
kab: Umuɣ agejdan

en: Drag and drop videos here
kab: Zuɣer syen sers tividyutin da

en: Start Again
kab: Sekker tikelt-nniḍen

en: Video
kab: Tavidyut

en: Subtitles
kab: Iduzwilen
