showtime main - en to fi translation catalogue (75 entries)

en: Video Player
fi: Videosoitin

en: Play videos
fi: Toista videoita

en: Video;Movie;Film;Clip;Player;Showtime;
fi: Video;Movie;Film;Clip;Player;Showtime;elokuva;filmi;soitin;

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: Watch without distraction
fi: Katsele ilman häiriötekijöitä

en: Play your favorite movies and video files without hassle. Video Player features simple playback controls that fade out of your way when you're watching, fullscreen, adjustable playback speed, multiple language and subtitle tracks, and screenshots — everything you need for a straightforward viewing experience.
fi: Toista suosikkielokuvasi ja muut videotiedostot vaivatta. Videosoittimessa on yksinkertaiset toistosäätimet, jotka poistuvat näkyvistä kun katsot sisältöä. Sisältää koko näytön tilan, toistonopeuden säädön, tuen useille kielille ja tekstitysraidoille sekä kuvakaappauset — kaiken saumattomaan katselukokemukseen.

en: The app playing a video
fi: Sovelluksen videotoisto

en: What to show in the end timestamp position
fi: Mitä näytetään loppuaikaleiman sijainnissa

en: E.g. total duration of the video or the amount of time remaining
fi: Esim. videon kokonaiskesto tai jäljellä oleva aika

en: Playing a video
fi: Toistetaan video

en: Unknown Title
fi: Tuntematon nimi

note: Translators: The variable is the number of channels in an audio track
en: Undetermined, {} Channel | Undetermined, {} Channels
fi[0]: Määrittämätön, {} kanava
fi[1]: Määrittämätön, {} kanavaa

en: Undetermined
fi: Määrittämätön

en: No Audio
fi: Ei ääntä

en: None
fi: Ei mitään

en: Undetermined Language
fi: Määrittämätön kieli

en: Add Subtitle File…
fi: Lisää tekstitystiedosto…

en: Play
fi: Toista

en: Pause
fi: Keskeytä

en: Details copied
fi: Yksityiskohdat kopioitu

en: Copy Technical Details
fi: Kopioi tekniset yksityiskohdat

en: Try Again
fi: Yritä uudelleen

en: No plugin available for this media type
fi: Tälle mediatyypille ei ole liitännäistä saatavilla

en: Unable to install the required plugin
fi: Vaaditun liitännäisen asentaminen ei onnistu

en: Installing…
fi: Asennetaan…

en: “{}” codecs are required to play this video
fi: Koodekkeja “{}” vaaditaan tämän videon toistamiseen

en: Install Plugin
fi: Asenna liitännäinen

en: The “{}” codecs required to play this video could not be found
fi: Tämän videon toistamiseen vaadittavia koodekkeja “{}” ei löytynyt

en: Try Anyway
fi: Yritä silti

en: Screenshot captured
fi: Kuvakaappaus otettu

en: Show in Files
fi: Näytä tiedostonhallinnassa

en: _Language
fi: _Kieli

en: _Subtitles
fi: _Tekstitykset

en: _Repeat
fi: Kertaus_tila

en: Rotate
fi: Kierrä

en: Playback Speed
fi: Toistonopeus

en: Rotate Left
fi: Kierrä vasemmalle

en: Rotate Right
fi: Kierrä oikealle

en: Playback Options
fi: Toistovalinnat

en: General
fi: Yleiset

en: Show Shortcuts
fi: Näytä pikanäppäimet

en: Open Video
fi: Avaa video

en: Video Options
fi: Videoasetukset

en: Take Screenshot
fi: Ota kuvakaappaus

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Quit
fi: Lopeta

en: Volume
fi: Äänenvoimakkuus

en: Increase Volume
fi: Lisää äänenvoimakkuutta

en: Decrease Volume
fi: Vähennä äänenvoimakkuutta

en: Mute/Unmute
fi: Äänen mykistys päällä/pois

en: View
fi: Näkymä

en: Toggle Fullscreen
fi: Koko näyttö päällä/pois

en: Exit Fullscreen
fi: Poistu koko näytön tilasta

en: Playback
fi: Toisto

en: Play/Pause
fi: Toista/keskeytä

en: Go Back 10 Seconds
fi: Siirry takaisin 10 sekuntia

en: Go Forward 10 Seconds
fi: Siirry eteen 10 sekuntia

en: Adjust Volume
fi: Säädä äänenvoimakkuutta

en: _New Window
fi: _Uusi ikkuna

en: _Open…
fi: _Avaa…

en: Show in _Files
fi: Näytä tie_dostohallinnassa

en: Take _Screenshot
fi: Ota _kuvakaappaus

en: _Keyboard Shortcuts
fi: _Pikanäppäimet

en: _About Video Player
fi: _Tietoja - Videosoitin

en: Drop Video to Play
fi: Pudota video toistaaksesi sen

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Watch Videos
fi: Katso videoita

en: Drag and drop videos here
fi: Vedä ja pudota videoita tähän

en: Open…
fi: Avaa…

en: Unable to Play Video
fi: Videota ei voitu toistaa

en: Missing Plugin
fi: Puuttuva liitännäinen

en: Toggle Duration/Remaining
fi: Vaihda keston ja jäljellä olevan ajan välillä

en: Resume
fi: Jatka

en: Start Again
fi: Aloita alusta

en: Subtitles
fi: Tekstitykset
