shutter - en to af translation catalogue (77 entries)

en: Grayscale
af: Grysskaal

en: Effect
af: Effek

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
af: Verander die beeld in 'n grysskaal beeld (256 skakerings)

en: Offset
af: Van-stel-af

en: Give the picture an offset with itself as background
af: Gee die foto 'n van-stel-af met homself as agtergrond

en: Raise Border
af: Verhoog Grens

en: Raise a rectangular 3d-border
af: Verhoog 'n rechthoekig 3d-grens

en: Soft Edges
af: Sagte Rande

en: Add soft edges around the image
af: Voeg sagte kante rondom die beeld

en: Sunk Border
af: Gesink Grens

en: Add an inverted 3d border to the image
af: Voeg 'n omgekeerde 3D-rand by die beeld

en: Torned Paper
af: Geskeurde Papier

en: Add a torn-like border to the image
af: Voeg 'n geskeurde-agtige grens aan die beeld

en: Autocrop
af: Outocrop

en: Tool
af: Gereedskap

en: Remove empty borders from the image
af: Verwyder leë grense van die beeld

en: 3D reflection
af: 3D refleksie

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
af: Voeg 'n fading weerspieëling onder 'n beeld en beskou dit in perspektief
    
    Gebaseer op 'n script deur Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
af: Rotasie

en: Perseptive rotation around left edge of image
af: Perspektief rotasie om linkerkant van die beeld

en: Fade percent for mirror image
af: Vervaag persent vir spieëlbeeld

en: Opacity:
af: Ondeursigtigheid:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
af: Ondeursigtigheid persent toegepas hele spieël beeld

en: Perspective exaggeration factor
af: Perspektiewe oordrywing faktor

en: Gap:
af: Gaping:

en: Gap between image and mirror in pixels
af: Gaping tussen beeld en spieël in pixels

en: Zoom:
af: Zoem:

en: Zoom factor for output image
af: Zoem faktor vir uitset beeld

en: Background color
af: Agtergronkleur

en: Choose background color
af: Kies agtergrondkleur

en: Error while executing plugin %s.
af: Fout terwyl die uitvoering van inprop %s

en: There was an error executing the plugin.
af: Daar was 'n fout die uitvoer van inprop.

en: 3D rotate
af: 3D draai

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
af: Geld 'n perspektief vervorming om 'n beeld
    
    Gebaseer op 'n script deur Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
af: Rotasie om beeld vertikale middellyn

en: Rotation around image horizontal centerline
af: Rotasie om beeld horisontale middellyn

en: Rotation around the image center
af: Rotasie om die beeld sentrum

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
af: Uitset zoem faktor; waar waarde > 1 middele in te zoem en < 1 middele zoom uit

en: Auto:
af: Outo

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
af: af - Geen outomatiese aanpassing
    
    c - Center bounding boks in uitset
    
    ZC - Klik op te vul en sentrum bounding boks in uitset
    
    uit - Skep 'n uitvoerafbeelding van grootte wat nodig is om die getransformeerde beeld te hou

en: Sky color
af: Sky kleur

en: Choose sky color
af: Kies lug kleur

en: Barrel Distortion
af: Vatvervorming

en: Apply a distortion effect to your screenshot
af: Pas 'n vervormingseffek op jou skermkiekie toe

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
af: Die parameter d beskryf die lineêre skaal van die beeld. Gebruik van d=1, en a=b=c=0 blare die beeld soos dit is. Keuseing van ander d-waardes skale die beeld deur daardie bedrag. a,b en c verdraai die beeld. Gebruik van negatiewe waardes verskuif verre punte weg van die sentrum.
    
    Gedefinieer deur Barrel Regstelling Vervorming, deur Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
af: Grenseffekte

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
af: Skep various dispersion-agteige effekte in die grens van 'n beeld
    
    Gebaseer op 'n script deur Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
af: Grootte:

en: The size or dimension of the border region
af: Die grootte of dimensie van die grensstreek

en: Density:
af: Digtheid:

en: The frequency of detail in the border
af: Die frekwensie van besonderhede in die grens

en: The curviness in the border features
af: Die curviness in die grens funksies

en: Granularity:
af: Granulariteit:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
af: Die basis korrelgrootte of pixelization grootte wat gebruik word om die detail in die grens te skep

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
af: Die pad grootte van konstante kleur rondom die omtrek van die grens

en: Invert the colors of the image
af: Keer die kleure van die beeld

en: Channel
af: Kanaal

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
af: Laat jou skermkiekie soos 'n polaroid foto lyk, voeg 'n onderskrif by en draai dit selfs 'n bietjie

en: Text:
af: Teks:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
af: Daar is verskillende wildkaarte beskikbaar, soos

en: Font size:
af: Lettergrootte:

en: Gravity:
af: Gravitasie:

en: Stroke color
af: Beroerte kleur

en: Choose stroke color
af: Kies beroerte kleur

en: Resize
af: Verander grootte

en: Resize your screenshot
af: Verander grootte jou skermkiekie

en: Add sepia color toning to the image
af: Voeg sepia kleur Verstevigende om die beeld

en: Sepia tone
af: Sepia toon

en: Hard Shadow
af: Harde skaduwee

en: Add a shadow to the image on a transparent background
af: Voeg 'n skaduwee op die beeld op 'n deursigtige agtergrond

en: Direction
af: Rigting

en: The direction of the shadow
af: Die rigting van die skaduwee

en: Color
af: Kleur

en: Choose color
af: Kies kleur

en: The color of the shadow
af: Die kleur van die skadu

en: Watermark
af: Watermerk

en: Add a custom text watermark to your screenshot
af: Voeg 'n persoonlike teks watermerk by jou skermkiekie
