shutter - en to bg translation catalogue (59 entries)

en: Grayscale
bg: Отенъци на сивото

en: Effect
bg: Ефекти

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
bg: Създава изображение с отенъци на сивото (256 отенъка)

en: Offset
bg: Отместване

en: Give the picture an offset with itself as background
bg: Създава рамка около изображението със самото изображение като фон

en: Soft Edges
bg: Меки ъгли

en: Add soft edges around the image
bg: Добавя закръглени ъгли около изображението

en: Autocrop
bg: Автоматично изрязване

en: Tool
bg: Инструмент

en: Remove empty borders from the image
bg: Премахни празните граници от изображението

en: 3D reflection
bg: 3D отражение

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
bg: Добавя избледняващо отражение под изображението и го показва в перспектива
    
    Базирано на скрипт от Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
bg: Завъртане:

en: Perseptive rotation around left edge of image
bg: Перспективно завъртане около левият край на изображението

en: Fade:
bg: Избледняване:

en: Fade percent for mirror image
bg: Процент за избледняване за огледално иображение

en: Opacity:
bg: Непрозрачност:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
bg: Процентът на прозрачност беше приложен за цялото огледално изображение

en: Perspective exaggeration factor
bg: Фактор на перспективното увеличение

en: Gap:
bg: Отстъп:

en: Gap between image and mirror in pixels
bg: Разтояние между изображението и отражението в пиксели

en: Zoom:
bg: Увеличение:

en: Zoom factor for output image
bg: Фактор за увеличение на изходното изображение

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Choose background color
bg: Изберете цвят на фона

en: Error while executing plugin %s.
bg: Грешка при изпълнението на плъгина %s.

en: There was an error executing the plugin.
bg: Възникна грешка при изпълнението на плъгина.

en: 3D rotate
bg: 3D завъртане

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
bg: Прилага перспективно изкривяване на изображението
    
    Базирано на скрипт от Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
bg: Ротация около вертикалната централна линия на изображението

en: Rotation around image horizontal centerline
bg: Ротация около хоризонталната централна линия на изображението

en: Rotation around the image center
bg: Ротация около центъра на изображението

en: Auto:
bg: Автоматично:

en: Sky color
bg: Цвят на небето

en: Choose sky color
bg: Изберете цвят на небето

en: Barrel Distortion
bg: Барелно изкривяване

en: Apply a distortion effect to your screenshot
bg: Нанесете изкривяващ ефект на вашия скрийншот

en: B:
bg: Б:

en: C:
bg: В:

en: D:
bg: Г:

en: Size:
bg: Размер:

en: The size or dimension of the border region
bg: Размер или измерение на граничния регион

en: Density:
bg: Плътност:

en: Curviness:
bg: Заобленост:

en: Granularity:
bg: Грануларност:

en: Invert the colors of the image
bg: Обърни цветовете на изображението

en: Channel
bg: Канал

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
bg: Направете вашият скрийншот да изглежда като снимка на Polaroid, добавете надпис, и дори го завъртете малко

en: Text:
bg: Текст:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
bg: Има няколко съкращения на разположение, като:
    %Y = година
    %m = месец
    %d = ден
    %T = време

en: Font size:
bg: Размер на шрифта:

en: Gravity:
bg: Гравитация:

en: Stroke color
bg: Цвят на линията

en: Choose stroke color
bg: Изберете цвят на линията

en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: Resize your screenshot
bg: Преоразмерете вашият скрийншот

en: Sepia
bg: Сепия

en: Add sepia color toning to the image
bg: Добави тониране на изображението с цвят сепия

en: Sepia tone
bg: Сепия тониране
