gscrot-plugins-bash - en to ca translation catalogue (69 entries)

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Effect
ca: Efecte

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
ca: Converteix la imatge a escala de grisos (256 tons)

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Give the picture an offset with itself as background
ca: Desplaça la imatge amb ella mateixa de fons

en: Raise Border
ca: Ressalta la vora

en: Raise a rectangular 3d-border
ca: Ressalta una vora rectangular en 3D

en: Soft Edges
ca: Vores suaus

en: Add soft edges around the image
ca: Suavitza la vora de la imatge

en: Sunk Border
ca: Enfonsa la vora

en: Add an inverted 3d border to the image
ca: Afegeix una vora 3D invertida a la imatge

en: Torned Paper
ca: Paper estripat

en: Add a torn-like border to the image
ca: Afegeix una vora estripada a la imatge

en: Autocrop
ca: Escapçament automàtic

en: Tool
ca: Eina

en: 3D reflection
ca: Reflex 3D

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
ca: Afegeix un reflex difuminat sota la imatge i la mostra en perspectiva
    
    Basat en un script de Fred Weinhaus
    
    ttp://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
ca: Rotació:

en: Fade:
ca: Difumina:

en: Fade percent for mirror image
ca: Percentatge de difuminat de la imatge mirall

en: Opacity:
ca: Opacitat:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
ca: Percentatge de l'opacitat aplicada a tota la imatge mirall

en: Perspective exaggeration factor
ca: Factor d'exageració de la perspectiva

en: Gap:
ca: Interval:

en: Gap between image and mirror in pixels
ca: Interval entre la imatge i el mirall en píxels

en: Zoom:
ca: Ampliació:

en: Zoom factor for output image
ca: Factor d'ampliació per a la imatge de sortida

en: Background color
ca: Color de fons

en: Choose background color
ca: Trieu el color del fons

en: Error while executing plugin %s.
ca: S'ha produït un error en executar el connector %s.

en: There was an error executing the plugin.
ca: S'ha produït un error en executar el connector.

en: 3D rotate
ca: rotació 3D

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
ca: Aplica una distorsió de perspectiva a una imatge
    
    Basat en un script de Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
ca: Factor d'ampliació de la sortida; quan el valor > 1 significa ampliació i quan < 1 significa reducció

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
ca: off - Sense ajustament automàtic
    
    c - Ajustament centrat de la sortida
    
    zc  - Ampliació fins omplenar i centrat de la sortida
    
    out - Crea una imatge de sortida de la mida necessària per a mantenir la imatge transformada

en: Sky color
ca: Color del cel

en: Choose sky color
ca: Trieu el color del cel

en: Apply a distortion effect to your screenshot
ca: Aplica un efecte de distorsió a la vostra captura de pantalla

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
ca: El paràmetre d descriu l'escalat lineal de la imatge. Emprant d=1 i a=b=c=0 deixa la imatge tal i com és. Seleccionant altres valors de d escala la imatge en proporció. a, b i c distorsionen la imatge. Emprant valors negatius intercanvia punts lluny del centre
    
    Definit com a Correcció de distorsió dels canals RGB, per Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
ca: Efectes de les vores

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
ca: Crea diversos efectes de dispersió a la vora d'una imatge
    
    Basat en un script de Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
ca: Mida:

en: The size or dimension of the border region
ca: La mida o dimensió de la vora

en: Density:
ca: Densitat:

en: The frequency of detail in the border
ca: La freqüència del detall a la vora

en: Granularity:
ca: Granularitat:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
ca: La mida del gra base o la mida de la pixelització emprats per a crear el detall de la vora

en: Pad:
ca: Farcit:

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
ca: La mida del farcit de color constant al voltant del perímetre de la vora

en: Negate
ca: Negació

en: Invert the colors of the image
ca: Inverteix els colors de la imatge

en: Channel
ca: Canal

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
ca: Feu que la vostra captura de pantalla sembli una fotografia polaroid, afegiu un peu de foto i, fins i tot, gireu-la una mica

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
ca: Hi ha diversos comodins disponibles, com
    %Y = any
    %m = mes
    %d = dia
    %T = temps

en: Font size:
ca: Mida del tipus de lletra:

en: Gravity:
ca: Gravetat:

en: Stroke color
ca: Color del contorn

en: Choose stroke color
ca: Trieu el color del contorn

en: Resize
ca: Redimensiona

en: Resize your screenshot
ca: Redimensiona la vostra captura de pantalla

en: Sepia
ca: Sèpia

en: Add sepia color toning to the image
ca: Afegiu tons sèpia a la vostra imatge

en: Sepia tone
ca: To sèpia

en: Hard Shadow
ca: Ombra dura

en: Add a shadow to the image on a transparent background
ca: Afegeix una ombra a la imatge amb el fons transparent

en: Choose color
ca: Tria un color

en: The color of the shadow
ca: Color de l'ombra

en: Watermark
ca: Marca d'aigua

en: Add a custom text watermark to your screenshot
ca: Afegiu un text com a marca d'aigua personalitzada a la vostra captura de pantalla
