shutter - en to eu translation catalogue (80 entries)

en: Grayscale
eu: Gris eskala

en: Effect
eu: Efektua

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
eu: Bihurtu irudia gris eskalara (256 gris-mota)

en: Offset
eu: Konpentsazioa

en: Give the picture an offset with itself as background
eu: Eman irudiari konpentsazioa atzeko planoan ezarriz

en: Raise Border
eu: Altzatu ertza

en: Raise a rectangular 3d-border
eu: Altzatu 3d-ertz bat

en: Soft Edges
eu: Hegi xuabeak

en: Add soft edges around the image
eu: Gehitu hegi xuabeak irudiaren inguruan

en: Sunk Border
eu: Murgildutako ertza

en: Add an inverted 3d border to the image
eu: Gehitu 3d ertz inbertitua irudiari

en: Torned Paper
eu: Urratutako papera

en: Add a torn-like border to the image
eu: Gehitu itxura urratua duen paper ertza irudiari

en: Autocrop
eu: Auto-mozketa

en: Tool
eu: Tresna

en: Remove empty borders from the image
eu: Kendu ertz hutsak iruditik

en: 3D reflection
eu: 3D distira

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
eu: Gehitzen du astiro moteltzen den koloregabetze errainu bat eta perspektibako
    
    ikuspuntua Fred Weinhaus garatzilearen script batean oinarriturik
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
eu: Biraketa:

en: Perseptive rotation around left edge of image
eu: Perspektibako biraketa irudiaren ezkerreko ertzaren inguruan

en: Fade:
eu: Astiro koloregabetu

en: Fade percent for mirror image
eu: Koloregabetze ehunekoa ispilu irudi batean

en: Opacity:
eu: Opakutasuna:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
eu: Opakotasunaren ehunekoa ispilu-irudi osoan aplikatuta

en: Perspective exaggeration factor
eu: 'Perspective exaggeration factor'

en: Gap:
eu: Tartea:

en: Gap between image and mirror in pixels
eu: irudia eta ispilu-irudiaren arteko tartea, pixeletan neurtua

en: Zoom:
eu: Zooma:

en: Zoom factor for output image
eu: Zoom faktorea irteera irudian

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Choose background color
eu: Hautatu atzeko planoaren kolorea

en: Error while executing plugin %s.
eu: Errorea %s plugina exekutatzerakon.

en: There was an error executing the plugin.
eu: Errorea gertatu da plugina exekutatzerakoan.

en: 3D rotate
eu: 3D biraketa

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
eu: Aplikatzen du distortsio perspektiba bat irudian
    
    Fred Weinhaus garatzilearen script batean oinarriturik
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
eu: Erdiko lerro bertikalaren irudiaren inguruko biraketa

en: Rotation around image horizontal centerline
eu: Erdiko lerro horizontalaren irudiaren inguruko biraketa

en: Rotation around the image center
eu: Irudiaren erdiaren inguruko biraketa

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
eu: Zoomaren irteera faktorea; balioa > 1 horrek esan nahi du zoomarekin hurbildu; < 1 horrek zoomarekin urrundu.

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
eu: off - Ez da doitze automatikoa gauzatuko
    
    c - Erdian (center) kokatu inguratze-kutxa
    
    zc - Zoom betetzeko eta erdian kokatu inguratze-kutxa irteeran
    
    out - Sortzen du irteera fitxategi bat aldatutako irudiaren neurri-neurrikoa

en: Sky color
eu: Zeru kolorea

en: Choose sky color
eu: Hautatu zeru kolorea

en: Barrel Distortion
eu: Upel distortsioa

en: Apply a distortion effect to your screenshot
eu: Aplikatu distortsio efektua zure pantaila-argazkiari

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
eu: d parametroak irudiaren lerro-eskala deskribatzen du.  d=1, eta a=b=c=0 erabiliz, irudia bere horretan geratuko da. Beste d-balioren bat hautatuz gero, irudia kantitatearen arabera eskalatuko da.  a,b eta c distortsionatuko dute irudia. Balio negatiboak erabiliz gero, hainbat puntu desplazatuko dira zentrotik urrutira.
    
    Upel zuzenketa-distortsioa Helmut Dersch-ek garatuta.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
eu: Ertzeko efektuak

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
eu: Sortu hainbat 'barreiatze' efektu irudiaren ertzean
    
    Fred Weinhaus garatzailearen script batean oinarrituta
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
eu: Tamaina:

en: The size or dimension of the border region
eu: Ertz aldeko tamaina edo dimentsioa

en: Density:
eu: Dentsitatea:

en: The frequency of detail in the border
eu: Ertzeko zehaztasunaren frekuentzia

en: Curviness:
eu: Makotasuna:

en: The curviness in the border features
eu: Ertzeko tasunen makortasuna

en: Granularity:
eu: Pikorduna:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
eu: Ertzaren xehetasuna sortzeko pikorraren oinarrizko tamaina edo pixelazioaren tamaina

en: Pad:
eu: Plataforma:

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
eu: Plataformaren betetze kolorea ertzaren perimetroaren inguruan

en: Negate
eu: Negatiboa egin

en: Invert the colors of the image
eu: Irudiaren koloreak alderantzikatu

en: Channel
eu: Kanala

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
eu: Bihurtu zure pantaila-argazkia polaroid argazki zaharren itxuruara, gehitu argazki-oina, eta gainera pixka bat birakatu ahal duzu

en: Text:
eu: Testua:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
eu: Badaude zenbait joker-karta eskuragarri, esaterako
    %Y = urtea
    %m = hilabetea
    %d = eguna
    %T = ordua

en: Font size:
eu: Letra-tipoaren tamaina:

en: Gravity:
eu: Grabitatea:

en: Stroke color
eu: Trazuaren kolorea

en: Choose stroke color
eu: Hautatu trazuaren kolorea

en: Resize
eu: Aldatu tamaina

en: Resize your screenshot
eu: Aldatu zure pantaila-argazkiaren tamaina

en: Add sepia color toning to the image
eu: Aldatu irudia sepia-kolorerantz

en: Sepia tone
eu: Sepia-tonoa

en: Hard Shadow
eu: Itzal gogorra

en: Add a shadow to the image on a transparent background
eu: Gehitu itzala irudia atzeko plano garden batean

en: Direction
eu: Norabidea

en: The direction of the shadow
eu: Itzalaren norabidea

en: Color
eu: Kolorea

en: Choose color
eu: Hautatu kolorea

en: The color of the shadow
eu: Itzalaren kolorea

en: Watermark
eu: Ur-marka

en: Add a custom text watermark to your screenshot
eu: Gehitu pertsonalizaturiko ur-marka zure pantaila-argazkiari
