shutter - en to gl translation catalogue (82 entries)

en: Grayscale
gl: Escala de grises

en: Effect
gl: Efecto

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
gl: Transformar a imaxe a escala de grises (256 tons)

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Give the picture an offset with itself as background
gl: Desprazar a imaxe tendo unha copia de si mesma como fondo

en: Raise Border
gl: Elevar o bordo

en: Raise a rectangular 3d-border
gl: Elevar un bordo rectangular 3D

en: Soft Edges
gl: Bordos suaves

en: Add soft edges around the image
gl: Engadir bordos suaves ao redor da imaxe

en: Sunk Border
gl: Bordo afundido

en: Add an inverted 3d border to the image
gl: Engadir un bordo 3D invertido á imaxe

en: Torned Paper
gl: Papel dobrado

en: Add a torn-like border to the image
gl: Engadir un bordo dobrado á imaxe

en: Autocrop
gl: Recorte automático

en: Tool
gl: Ferramenta

en: Remove empty borders from the image
gl: Eliminar os bordos baleiros da imaxe

en: 3D reflection
gl: Reflexo 3D

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
gl: Engade un reflexo evanescente debaixo da imaxe e móstrao en perspectiva
    
    Baseado nun script de Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
gl: Rotación:

en: Perseptive rotation around left edge of image
gl: Rotación en perspectiva arredor do bordo esquerdo da imaxe

en: Fade:
gl: Esvaecemento:

en: Fade percent for mirror image
gl: Porcentaxe de esvaecemento para unha imaxe espello

en: Opacity:
gl: Opacidade:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
gl: Porcentaxe de opacidade aplicada a toda a imaxe espello

en: Pef:
gl: FEP:

en: Perspective exaggeration factor
gl: Factor de exaxeración da perspectiva

en: Gap:
gl: Espazo:

en: Gap between image and mirror in pixels
gl: Espazo en píxeles entre a imaxe e o espello

en: Zoom:
gl: Ampliación:

en: Zoom factor for output image
gl: Factor de ampliación para a imaxe de saída

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Choose background color
gl: Escoller a cor de fondo

en: Error while executing plugin %s.
gl: Produciuse un erro mentres se executaba o engadido %s.

en: There was an error executing the plugin.
gl: Produciuse un erro mentres se executaba o engadido.

en: 3D rotate
gl: Rotación en 3D

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
gl: Aplica a distorsión da perpectiva a unha imaxe
    
    Baseado nun script de Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
gl: Rotación arredor do eixe vertical da imaxe

en: Rotation around image horizontal centerline
gl: Rotación arredor do eixe horizontal da imaxe

en: Rotation around the image center
gl: Rotación arredor do centro da imaxe

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
gl: Factor de ampliación da saída. Se o valor é > 1 significa ampliación e se é < 1 significa redución

en: Auto:
gl: Automático:

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
gl: off - Sen axuste automático
    
    c - Centrar o contorno rectangular na saída
    
    zc - Ampliar para encher e centrar o contorno rectangular na saída
    
    out - Crea unha imaxe final do tamaño necesario para recibir a imaxe transformada.

en: Sky color
gl: Cor do ceo

en: Choose sky color
gl: Escoller a cor do ceo

en: Barrel Distortion
gl: Distorsion en barril

en: Apply a distortion effect to your screenshot
gl: Aplicar un efecto de distorsión á captura de pantalla

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
gl: O parámetro d describe o escalado lineal da imaxe. Usando d=1, e a=b=c=0 deixa a imaxe como está. Escollendo outros valores de d escalará a imaxe. a, b e c distorsionan a imaxe. Usando valores negativos desprazará os puntos distantes do centro.
    
    Definido en Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
gl: Efectos de bordo

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
gl: Crear varios efectos de dispersión nos bordos dunha imaxe
    
    Baseado nun script de Fred Weihaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
gl: Tamaño:

en: The size or dimension of the border region
gl: O tamaño ou dimensión da área do bordo

en: Density:
gl: Densidade:

en: The frequency of detail in the border
gl: Frecuencia dos detalles do bordo

en: Curviness:
gl: Curvatura:

en: The curviness in the border features
gl: A curvatura dos elementos do bordo

en: Granularity:
gl: Granulado:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
gl: O tamaño da granulación base ou tamaño da pixelización usada na creación do bordo

en: Pad:
gl: Marxe interior:

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
gl: Tamaño da marxe de cor constante dentro do perímetro do bordo

en: Negate
gl: Inverter

en: Invert the colors of the image
gl: Inverter as cores da imaxe

en: Channel
gl: Canle

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
gl: Facer que a captura de pantalla se asemelle a unha foto polaroid, engadir unha lenda e realizar unha pequena rotación

en: Text:
gl: Texto:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
gl: Hai  moitos caracteres de substitución dispoñíbeis, como
    %Y = ano
    %m = mes
    %d = dia
    %T = hora

en: Font size:
gl: Tamaño do tipo de letra:

en: Gravity:
gl: Gravidade:

en: Stroke color
gl: Cor do trazo

en: Choose stroke color
gl: Escolle a cor do trazo

en: Resize
gl: Redimensionar

en: Resize your screenshot
gl: Redimensiona a captura de pantalla

en: Add sepia color toning to the image
gl: Engadir tonos de cor sepia á imaxe

en: Sepia tone
gl: Ton sepia

en: Hard Shadow
gl: Sombra forte

en: Add a shadow to the image on a transparent background
gl: Engadir unha sombra á imaxe nun fondo transparente

en: Direction
gl: Dirección

en: The direction of the shadow
gl: Dirección da sombra

en: Color
gl: Cor

en: Choose color
gl: Elixir unha cor

en: The color of the shadow
gl: Cor da sombra

en: Watermark
gl: Marca de auga

en: Add a custom text watermark to your screenshot
gl: Engadir unha marca de auga á captura de pantalla
