shutter - en to ia translation catalogue (76 entries)

en: Grayscale
ia: Scala de gris

en: Effect
ia: Effecto

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
ia: Render le imagine in un imagine in scala de gris (256 gradationes)

en: Offset
ia: Displaciamento

en: Give the picture an offset with itself as background
ia: Dar al photo un displaciamento per se ipse como fundo

en: Raise Border
ia: Elevar le bordatura

en: Raise a rectangular 3d-border
ia: Eleva un bordatura-3d rectangular

en: Soft Edges
ia: Margines morbide

en: Add soft edges around the image
ia: Adde margines morbide circum le imagine

en: Sunk Border
ia: Bordatura collabite

en: Add an inverted 3d border to the image
ia: Adde un bordatura 3d invertite al imagine

en: Torned Paper
ia: Papiro lacerate

en: Add a torn-like border to the image
ia: Adde un bordatura simile-lacerate al imagine

en: Autocrop
ia: Auto-tonder

en: Tool
ia: Intrumento

en: Remove empty borders from the image
ia: Remove le bordos vacue ab le imagine

en: 3D reflection
ia: Refection 3D

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
ia: Adde un reflexion distingente sub un imagine e vide lo in perspectiva
    
    In base a un script per Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Perseptive rotation around left edge of image
ia: Rotation del perspectiva circum le margine sinistre del imagine

en: Fade:
ia: Distinger:

en: Fade percent for mirror image
ia: Percentage de distinction pro le imagine del speculo

en: Opacity:
ia: Opacitate:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
ia: Percentage de opacitate applicate a tote le imagine specular

en: Perspective exaggeration factor
ia: Factor de exaggeration del perspectiva

en: Gap:
ia: Margine:

en: Gap between image and mirror in pixels
ia: Margine inter imagine e speculo in pixels

en: Zoom factor for output image
ia: Factor de zoom del imagine in egresso

en: Background color
ia: Color de fundo

en: Choose background color
ia: Eliger le color de fundo

en: Error while executing plugin %s.
ia: Error durante le execution del plugin %s.

en: There was an error executing the plugin.
ia: Il ha habite un error durante le execution del plugin

en: 3D rotate
ia: Rotar 3D

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
ia: Applica un distortion de perspectiva a un imagine
    
    In base a un script per Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
ia: Rotation circum le linea central vertical del imagine

en: Rotation around image horizontal centerline
ia: Rotation circum le linea central horizontal del imagine

en: Rotation around the image center
ia: Rotation circum le centro del imagine

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
ia: Factor de zoom in egresso; ubi le valor > 1 significa aggrandir e < 1 significa diminuer

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
ia: off - Nulle adjustamento automatic
    
    c - Centrar le quadro de delimitation in egresso
    
    zc - Facer zoom a justificar e centrar le quadro de delimitation in egresso
    
    out - Crear un imagine in egresso de dimension necessari a continer le imagine transformate

en: Sky color
ia: Color del celo

en: Choose sky color
ia: Elige le color del celo

en: Barrel Distortion
ia: Distortion a barril

en: Apply a distortion effect to your screenshot
ia: Applica un effecto de distortion a tu instantanea de schermo

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
ia: Le parametro d describe le scaliage linear del imagine. Usar d=1, e a=b=c=0 lassa le imagine como illo es. 
    Per le election de altere valores de d scala le imagine per ille accrescimento. a,b e c distorque le imagine. Per le valores negative transfere le punctos distante foras ab le centro.
    
    Definite per correction del distortion a barril, per Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
ia: Effectos de bordatura

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
ia: Crea varie effectos simile-a-dispersion in le bordatura de un imagine
    
    In base a un script per Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
ia: Dimension:

en: The size or dimension of the border region
ia: Le dimensiones del region del bordatura

en: Density:
ia: Densitate:

en: The frequency of detail in the border
ia: Le frequentia de detalio in le bordatura

en: Curviness:
ia: Curvaturas:

en: The curviness in the border features
ia: Le curvaturas in le elementos del bordatura

en: Granularity:
ia: Granularitate:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
ia: Le dimension base del grano o dimension del pixelisation usate pro crear le detalio in le bordatura

en: Pad:
ia: Borra:

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
ia: Le dimension del borra de color constante circa le perimetro del bordatura

en: Negate
ia: Negative

en: Invert the colors of the image
ia: Inverte le colores del imagine

en: Channel
ia: Canal

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
ia: Rende le aspecto de tu instantanea de schermo affin a un photo polaroid, adde un legenda, e rota lo un poc

en: Text:
ia: Texto:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
ia: Il ha plure cartas-salvage disponibile, como
    %Y = anno
    %m = mense
    %d = die
    %T = tempore

en: Font size:
ia: Dimension del characteres:

en: Gravity:
ia: Gravitate:

en: Stroke color
ia: Color del tracto

en: Choose stroke color
ia: Elige le color del tracto

en: Resize
ia: Redimensionar

en: Resize your screenshot
ia: Re-dimensiona tu instantanea de schermo

en: Add sepia color toning to the image
ia: Adde al imagine un tonalitate de color sepia

en: Sepia tone
ia: Tono sepia

en: Hard Shadow
ia: Umbra forte

en: Add a shadow to the image on a transparent background
ia: Adde un umbra al imagine sur un fundo transparente

en: The direction of the shadow
ia: Le direction del umbra

en: Choose color
ia: Eliger le color

en: The color of the shadow
ia: Le color del umbra

en: Watermark
ia: Filigrana

en: Add a custom text watermark to your screenshot
ia: Adde un filigrana de texto personalisate a tu instantanea de schermo
