gscrot-plugins-bash - en to ms translation catalogue (79 entries)

en: Grayscale
ms: Skala kelabu

en: Effect
ms: Kesan

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
ms: Tukar imej kepada imej skala kelabu (256 warna)

en: Offset
ms: Ofset

en: Give the picture an offset with itself as background
ms: Beri gambar ofset dengan menggunakan ia sebagai latar belakang

en: Raise Border
ms: Letak Sempadan

en: Raise a rectangular 3d-border
ms: Letak sempadan-3d segi empat tepat

en: Soft Edges
ms: Pinggir Lembut

en: Add soft edges around the image
ms: Tambah pinggir lembut sekeliling imej

en: Sunk Border
ms: Sempadan Tenggelam

en: Add an inverted 3d border to the image
ms: Tambah sempadan 3d songsang kepada imej

en: Torned Paper
ms: Kertas Terkoyak

en: Add a torn-like border to the image
ms: Tambah sempadan seperti dikoyak kepada imej

en: Autocrop
ms: Autopotong

en: Tool
ms: Alat

en: Remove empty borders from the image
ms: Buang sempadan kosong daripada imej

en: 3D reflection
ms: Pantulan 3D

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
ms: Menambahkan pantulan pudar dibawah imej dan memandangnya dalam perspektif
    
    Berdasarkan skrip oleh Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
ms: Putaran:

en: Perseptive rotation around left edge of image
ms: Putaran persepektif disekitar pinggir kiri imej

en: Fade:
ms: Pudar:

en: Fade percent for mirror image
ms: Kadar pudar untuk imej pantulan

en: Opacity:
ms: Kelegapan:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
ms: Kadar kelegapan digunakan pada keseluruhan imej pantulan

en: Perspective exaggeration factor
ms: Faktor penokok-tambahan perspektif

en: Gap:
ms: Sela:

en: Gap between image and mirror in pixels
ms: Sela diantara imej dan cermin dalam piksel

en: Zoom:
ms: Zum:

en: Zoom factor for output image
ms: Faktor zum bagi imej output

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Choose background color
ms: Pilih warna latar belakang

en: Error while executing plugin %s.
ms: Ralat semasa melakukan pemalam %s.

en: There was an error executing the plugin.
ms: Terdapat ralat semasa melakukan pemalam.

en: 3D rotate
ms: Putaran 3D

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
ms: Laksanakan herotan perspektif kepada imej
    
    Berdasarkan skrip oleh Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
ms: Putaran disekitar garis-tengah menegak imej

en: Rotation around image horizontal centerline
ms: Putaran disekitar garis-tengah melintang imej

en: Rotation around the image center
ms: Putaran disekitar pusat imej

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
ms: Faktor zum output; yang mana nilai > 1 bermaksud zum masuk dan < 1 bermaksud zum keluar

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
ms: off - Tiada pelarasan automatik
    
    c - Tengahkan kotak lantunan dalam output
    
    zc - Zum untuk isi dan tengahkan kotak lantunan dalam output
    
    out - Cipta imej output bagi saiz yang diperlukan untuk tahan imej yang dijelmakan

en: Sky color
ms: Warna langit

en: Choose sky color
ms: Pilih warna langit

en: Barrel Distortion
ms: Herotan Barel

en: Apply a distortion effect to your screenshot
ms: Laksanakan kesan herotan kepada cekupan skrin anda

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
ms: Parameter d menerangkan penskalaan linear bagi imej. Menggunakan d=1, dan a=b=c=0 akan biaekan imej sepertimana ia. Pemilihan nilai-d lain skalakan imej mengikut jumlah tersebut. a,b dan c herotkan imej. Menggunakan nilai negatif akan anjakkan titik jauh daripada pusat.
    
    Ditakrif oleh Herotan Pembetulan Barel, oleh Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
ms: Kesan sempadan

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
ms: Cipta pelbagai kesan seakan-serakan dalam sempadan imej
    
    Berasaskan skrip oleh  Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
ms: Saiz:

en: The size or dimension of the border region
ms: Saiz atau dimensi bagi kawasan sempadan

en: Density:
ms: Ketumpatan:

en: The frequency of detail in the border
ms: Frekuensi terperinci dalam sempadan

en: Curviness:
ms: Kelengkungan:

en: The curviness in the border features
ms: Kelengkungan dalam fitur sempadan

en: Granularity:
ms: Granulariti:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
ms: Asas saiz butiran atau saiz pikselasi yang digunakan untuk cipta terperinci dalam sempadan

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
ms: Saiz pada bagi warna malar disekitar perimeter sempadan

en: Negate
ms: Nafikan

en: Invert the colors of the image
ms: Songsangkan warna imej

en: Channel
ms: Saluran

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
ms: Jadikan cekupan skrin anda keliharan seperti foto polaroid, tambah kapsyen, dan sedikit putaran

en: Text:
ms: Teks:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
ms: Terdapat beberapa kad-liar tersedia, seperti
    %Y = tahun
    %m = bulan
    %d = hasri
    %T = masa

en: Font size:
ms: Saiz fon:

en: Gravity:
ms: Graviti

en: Stroke color
ms: Warna lejang

en: Choose stroke color
ms: Pilih warna lejang

en: Resize
ms: Saiz Semula

en: Resize your screenshot
ms: Saiz semula cekupan skrin anda

en: Add sepia color toning to the image
ms: Tambah pengetonan warna sepia kepada imej

en: Sepia tone
ms: Ton sepia

en: Hard Shadow
ms: Bayang Jelas

en: Add a shadow to the image on a transparent background
ms: Tambah bayang kepada imej dengan latar belakang lutsinar

en: Direction
ms: Arah

en: The direction of the shadow
ms: Arah bayang

en: Color
ms: Warna

en: Choose color
ms: Pilih warna

en: The color of the shadow
ms: warna bayang

en: Watermark
ms: Tera Air

en: Add a custom text watermark to your screenshot
ms: Tambah tera air teks suai kepada cekupan skrin anda
