shutter - en to nb translation catalogue (69 entries)

en: Grayscale
nb: Gråtone

en: Effect
nb: Effekter

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
nb: Gjør om bildet til et gråtonebilde (256 gråtoner)

en: Offset
nb: Forskyv

en: Give the picture an offset with itself as background
nb: Forskyv bildet, og bruk det samme bildet som bakgrunn.

en: Raise Border
nb: Hev rammekant

en: Soft Edges
nb: Myke kanter

en: Add soft edges around the image
nb: Legg til myke kanter rundt bildet

en: Sunk Border
nb: Senk rammekant

en: Add an inverted 3d border to the image
nb: Legg til en invertert 3d kant til bildet

en: Torned Paper
nb: Revet papir

en: Add a torn-like border to the image
nb: Få kantlinjen til å se ut som revet papir

en: Autocrop
nb: Autobeskjær

en: Tool
nb: Verktøy

en: Remove empty borders from the image
nb: Fjern tomme kanter fra bildet

en: 3D reflection
nb: 3D refleksjon

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
nb: Setter bildet i perspektiv med en refleksjon under som toner ut
    
    Basert på en skript av Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
nb: Rotasjon:

en: Perseptive rotation around left edge of image
nb: Perspektiv rotasjon rundt venstre kant av bildet

en: Fade:
nb: Tone ut/inn:

en: Fade percent for mirror image
nb: Tone inn/ut prosent for speilbilde

en: Opacity:
nb: Dekkevne:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
nb: Grad av ugjennomsiktighet på hele bildet

en: Perspective exaggeration factor
nb: Perspektivets økningsfaktor

en: Gap:
nb: Mellomrom:

en: Gap between image and mirror in pixels
nb: Mellomrom mellom bildet og refleksjon i bildepunkter

en: Zoom factor for output image
nb: Zoom faktor for utdata bilde

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Choose background color
nb: Velg bakgrunnsfarge

en: Error while executing plugin %s.
nb: Feil under kjøring av programtillegget %s.

en: There was an error executing the plugin.
nb: Det skjedde en feil under kjøringen av programtillegget.

en: 3D rotate
nb: 3D-rotering

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
nb: Legger til perspektivfordreining på bildet
    
    Basert på en skript av Fred Weinhause
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
nb: Rotasjon rundt bildets vertikale senterlinje

en: Rotation around image horizontal centerline
nb: Rotasjon rundt bildets horisontale senterlinje

en: Rotation around the image center
nb: Rotering rundt bildets senter

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
nb: Zoomnivå: verdier > 1 er zoom in, og verdier < 1 er zoom ut

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
nb: av - Ingen automatisk justering
    
    c - Senter bundet boks i utdata
    
    zc - Zoom til fullt, og sentrer bundet boks i utdata
    
    out - Lager et bilde stort nok til å inneholde det forandrede bildet

en: Sky color
nb: Himmelfarge

en: Choose sky color
nb: Velg himmelfarge

en: Barrel Distortion
nb: Tønne Forvrengning

en: Apply a distortion effect to your screenshot
nb: Bruk en fordreiningseffekt på skjermdumpen

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
nb: Parameteren d beskriver den lineære skaleringen av bildet. Bruk d=1 og a=b=c=0 for la bildet være som det er. Ved å velge andre d-verdier, skaleres bildet med den faktoren. a, b og c forvrenger bildet. Negative verdier skifter punkter langt unna vekk fra midten.
    
    Definert av Barrell Collection Distortion av Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
nb: Kant effekter

en: Size:
nb: Størrelse:

en: The size or dimension of the border region
nb: Størrelsen eller dimensjonen på kant regionen

en: Density:
nb: Tetthet:

en: The frequency of detail in the border
nb: Frekvensen for detaljer i kanten

en: Invert the colors of the image
nb: Inverter fargene på bildet

en: Channel
nb: Kanal

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
nb: Få bildet ditt til å se ut som en polaroid, legg til undertekst, og roter den litt

en: Text:
nb: Tekst:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
nb: Det er flere jokertegn tilgjengelig, slik som
    %Y = år
    %m = måned
    %d = dag
    %T = tid

en: Font size:
nb: Skriftstørrelse:

en: Gravity:
nb: Gravitasjon:

en: Stroke color
nb: Farge på strøk

en: Choose stroke color
nb: Velg farge på strøk

en: Resize
nb: Endre størrelse

en: Resize your screenshot
nb: Endre størelsen på skjermdumpen

en: Add sepia color toning to the image
nb: Legg til sepia toning på bildet

en: Hard Shadow
nb: Hard Skygge

en: Add a shadow to the image on a transparent background
nb: Legg til en skygge på bildet på en gjennomsiktig bakgrunn

en: Direction
nb: Retning

en: The direction of the shadow
nb: Skyggeretning

en: Color
nb: Farge

en: Choose color
nb: Velg farge

en: The color of the shadow
nb: Skyggens farge

en: Watermark
nb: Vannmerke

en: Add a custom text watermark to your screenshot
nb: Legg til et egendefinert tekst-vannmerke på skjermbildet ditt
