gscrot-plugins-bash - en to pl translation catalogue (80 entries)

en: Grayscale
pl: Skala szarości

en: Effect
pl: Efekt

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
pl: Wprowadź skalę odcieni szarości (256 odcieni)

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Give the picture an offset with itself as background
pl: Ustaw obrazek na tle samego siebie

en: Raise Border
pl: Zwiększ ramkę

en: Raise a rectangular 3d-border
pl: Dodaje prostokątną ramkę 3d

en: Soft Edges
pl: Gładkie krawędzie

en: Add soft edges around the image
pl: Dodaj gładkie krawędzie wokół obrazu

en: Sunk Border
pl: Zatopiona Krawędź

en: Add an inverted 3d border to the image
pl: Dodaje odwróconą ramkę 3d do obrazu

en: Torned Paper
pl: Poszarpany Papier

en: Add a torn-like border to the image
pl: Dodaj poszarpaną krawędź

en: Autocrop
pl: Autoprzycinanie

en: Tool
pl: Narzędzie

en: Remove empty borders from the image
pl: Usuń puste granice z obrazu

en: 3D reflection
pl: Rrefleksja 3D

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
pl: Dodaje gasnące refleksje poniżej obrazu i postrzega je w perspektywie
    
    Oparte na skrypcie autorstwa Fred Weinhau
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
pl: Obrót:

en: Perseptive rotation around left edge of image
pl: Perspektywiczny obrót wokół lewej krawędzi obrazu

en: Fade:
pl: Zanik:

en: Fade percent for mirror image
pl: Procent zaciemnienia dla lustrzanego odbicia

en: Opacity:
pl: Przezroczystość:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
pl: Procent przezroczystości dla całego obrazu lustrzanego

en: Perspective exaggeration factor
pl: Współczynnik wyolbrzymienia perspektywy

en: Gap:
pl: Odstęp:

en: Gap between image and mirror in pixels
pl: Przestrzeń pomiędzy obrazem a lustrzanym odbiciem (w pikselach)

en: Zoom:
pl: Powiększenie:

en: Zoom factor for output image
pl: Współczynnik powiększenia dla wyjściowego obrazu

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Choose background color
pl: Wybór koloru tła

en: Error while executing plugin %s.
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania wtyczki %s.

en: There was an error executing the plugin.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania wtyczki

en: 3D rotate
pl: Rotacja 3D

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
pl: Dodaje zniekształcenie perspektywy do obrazka
    
    Skrypt autorstwa Fred Weinhau
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
pl: Obrót wokół obrazu pionowej linii środkowej

en: Rotation around image horizontal centerline
pl: Obrót wokół obrazu poziomej środkowej

en: Rotation around the image center
pl: Obrót wokół środka obrazu

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
pl: Wyjściowy współczynnik zoomu; gdzie wartość > 1 oznacza zbliżenie a < 1 oddalenie

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
pl: off - Nieautomatyczna regulacja
    
    c - Centrowanie i wycinanie według ramki
    
    zc - Powiększanie, centrowanie i wycinanie według ramki
    
    out - Tworzy obraz wyjściowy potrzebnej wielkości
       przedstawia podział wiersza. Rozpocznij nowy wiersz w równoważnej pozycji w tłumaczeniu.

en: Sky color
pl: Kolor nieba

en: Choose sky color
pl: Wybierz kolor nieba

en: Barrel Distortion
pl: Zniekształcenie beczkowate

en: Apply a distortion effect to your screenshot
pl: Zastosuj efekt zniekstzałcenia do twojego zrzutu ekranu

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
pl: Parametr d opisuje liniowe skalowanie obrazka. Użycie d=1 i a=b=c=0 pozostawia obrazy takimi jak są. Wybór innych wartości współczynnika d skaluje obrazek przez tę wartość. a,b i c zniekształcają obrazek. Używanie ujemnych wartości przesuwa odległe punkty z dala od środka.
    
    Definiowane przez zniekształcenie w formie beczułki, napisane przez Helmuta Derscha.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
pl: Efekty krawędziowe

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
pl: Stwórz różne dyspersjo-podobne efekty na krawędzi obrazu
    Oparte na skrypcie autorstwa Freda Weinhausa
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: The size or dimension of the border region
pl: Rozmiar lub wymiar graniczej krawędzi

en: Density:
pl: Gęstość:

en: The frequency of detail in the border
pl: Gęstość szczegółów na krawędzi

en: Curviness:
pl: Krzywizna:

en: The curviness in the border features
pl: Krzywizna krawędzi

en: Granularity:
pl: Rozdrobnienie:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
pl: Bazowy rozmiar lub pikselizacja użyta dla stworzenia detali krawędzi

en: Pad:
pl: Plansza

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
pl: Rozmiar planszy jednolitego koloru na obwodzie krawędzi

en: Negate
pl: Negatyw

en: Invert the colors of the image
pl: Odwrócić kolory obrazu

en: Channel
pl: Kanał

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
pl: Zrób aby Twój zrzut ekranu wyglądał jak zdjęcie z polaroidu, dodaj podpis, a nawet obróć go trochę.

en: Text:
pl: Tekst:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
pl: Możesz używać znaków formatujących, takich jak:
    %Y = rok
    %m = miesiąc
    %d = dzień
    %T = czas

en: Font size:
pl: Rozmiar czcionki:

en: Gravity:
pl: Grawitacja:

en: Stroke color
pl: Kolor pociągnięcia

en: Choose stroke color
pl: Wybór koloru pociągnięcia

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Resize your screenshot
pl: Zmiana rozmiaru zrzutu ekranu

en: Add sepia color toning to the image
pl: Dodaj tonacię kolorów sepia do zdjęcia

en: Sepia tone
pl: Ton

en: Hard Shadow
pl: Twarde Cienie

en: Add a shadow to the image on a transparent background
pl: Dodak cień do obrazka na przezroczystym tle

en: Direction
pl: Kierunek

en: The direction of the shadow
pl: Kierunek cienia

en: Color
pl: Kolor

en: Choose color
pl: Wybierz kolor

en: The color of the shadow
pl: Kolor cienia

en: Watermark
pl: Znak wodny

en: Add a custom text watermark to your screenshot
pl: Dodaj własny znak wodny do zrzutu ekranu
