shutter - en to si translation catalogue (84 entries)

en: Grayscale
si: අළුවන් පරිමාණය

en: Effect
si: ආචරණය

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
si: මෙම රූපය අළුවන් පරිමාණයට හරවන්න

en: Offset
si: ඕෆ්සෙට්

en: Give the picture an offset with itself as background
si: රුපයේ පසුබිමට රුපයේ පසුබිමේ ආකාරයට ඕෆ්සෙට් එකක් ලබා දෙන්න

en: Raise Border
si: දාරය ඔසවන්න

en: Raise a rectangular 3d-border
si: චතුරශ්‍රාකාර ත්‍රිමාණ දාරය ඔසවන්න

en: Soft Edges
si: සුමුදු කෙළවර

en: Add soft edges around the image
si: රූපය වටා සුමුදු කෙලවරයන් පිහිටන්න

en: Sunk Border
si: දාරය අඩු කරන්න

en: Add an inverted 3d border to the image
si: පෙරලන ලද ත්‍රිමාණ දාරයක් රූපයට එකතු කරන්න

en: Torned Paper
si: ඉරණ ලද පිටුව

en: Add a torn-like border to the image
si: ඉරුමක් වගේ පෙනෙන දාරයක් රූපයට යොදන්න

en: Autocrop
si: ස්වයංක්‍රීය කප්පාදුව

en: Tool
si: මෙවලම

en: Remove empty borders from the image
si: රූපයෙන් හිස් දාර ඉවත් කරන්න

en: 3D reflection
si: ත්‍රිමාණ පරාවර්තනය

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
si: රූපයට පහලින් ක්ෂයවෙන ආකාරයේ ප්‍රතිබිම්බයක් යොදා එය පර්යාවලෝකනයක් සහිතව පෙන්වන්න
    
    Fred Weinhaus ගේ ස්ක්‍රිප්ටුවක් පදනම් කර ගනිමිනි
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
si: භ්‍රමණය

en: Perseptive rotation around left edge of image
si: වම් කෙළවර වටා පරයාවලෝකණීය භ්‍රමණය

en: Fade:
si: කෙමෙන් ක්ෂයවන

en: Fade percent for mirror image
si: කැටපත් රුපය මත කෙමෙන් ක්ෂයවිමේ ප්‍රතිශතය

en: Opacity:
si: පාරාන්ධතාව:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
si: සම්පුර්ණ කැටපත රූපයටම පාරාන්ධතා ප්‍රතිශතය යොදන්න

en: Pef:
si: පෙෆ්:

en: Perspective exaggeration factor
si: පරයාවලෝකනය තීව්‍ර කිරීමේ සංගුණකය

en: Gap:
si: පරතරය:

en: Gap between image and mirror in pixels
si: රුපය සහ කැටපත අතර පික්සල් පරතරය

en: Zoom:
si: විශාලණය:

en: Zoom factor for output image
si: ප්‍රතිධාන රූපයේ විශාලන සංගුණකය

en: Background color
si: පසුබිම් වර්ණය

en: Choose background color
si: පසුබිම් වර්ණය තෝරන්න

en: Error while executing plugin %s.
si: %s ප්ලගිනය ක්‍රියාත්මක කිරීමේ දී ඇතිවූ  දෝෂය.

en: There was an error executing the plugin.
si: ප්ලගිනය ක්‍රියාත්මක කිරීමේ දෝෂය.

en: 3D rotate
si: ත්‍රිමාණ භ්‍රමණය

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
si: රූපයට පර්යාවලෝකනීය විකෘතියක් ඇති කරන්න 
    
    Fred Weinhaus ගේ ස්ක්‍රිප්ටුවක් පදනම් කර ගනිමිනි
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
si: සිරස් මද්‍ය රේඛාව වටා රූපයේ භ්‍රමණය

en: Rotation around image horizontal centerline
si: තිරස් මද්‍ය රේඛාව වටා රූපයේ භ්‍රමණය

en: Rotation around the image center
si: මද්‍ය වටා රූපයේ භ්‍රමණය

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
si: ප්‍රතිධාන විශාලන සංගුණකය; අගය > 1 වන විට විශාලනය වැඩිවේ සහ < 1 වන විට විශාලනය අඩු වේ

en: Auto:
si: ස්වයංක්‍රීය:

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
si: off - ස්වයංක්‍රීය සකස්කිරීම් නොමැත 
    
    c - ප්‍රතිධානය තුල මද්‍ය බන්ධනීය කොටුවක් ඇති කරන්න 
    
    zc - පිරවුම සදහා විශාලනය සහ ප්‍රතිධානය තුල මද්‍ය බන්ධනීය කොටුව
    
    out - පරිවර්තනය වූ රූපයට සරිලන පරිදි ප්‍රතිධාන රූප විශාලත්වයක් සකස් කරයි

en: Sky color
si: ආකාශ වර්ණය

en: Choose sky color
si: ආකාශ වර්ණය තෝරන්න

en: Barrel Distortion
si: බැරල් ආකාර බොදකිරීම

en: Apply a distortion effect to your screenshot
si: ඔබේ රාමුජායාරූපයට බොද වූ පෙනුමක් ඇතුලත් කරන්න

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
si: d  පරාමිතිය මගින් රූපයේ රේඛීය පරිමාණය විස්තර කරයි. d=1, a=b=c=0 රූපය තිබූ අකාරයෙන්ම පවත්වයි. d සදහා වෙනත් අගයන් තේරීමෙන් රූපය සදහා එයට අනුරූප පරිමාණ ලබා දෙයි. a,b, සහ c රුපය විකෘති කරයි. ඍන අගයන් භාවිතයෙන් දුරින් පවතින ලක්ෂ්‍යය මද්‍යයෙන් ඉවතට ගෙන යයි.
    
    Helmut Dersch ගේ බැරල් විකෘති නිවැරදි කිරීමේ ක්‍රමය මගින් ප්‍රකාශ කර ඇත.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
si: මායිම් ආචරණය

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
si: විවිධ විසිරී ගිය ආකාරයේ පෙනුමක් රූපයේ මායිම වටා ලබා දෙන්න
    
    Fred Weinhaus ගේ ස්ක්‍රිප්ටුවක් පදනම් කර ගනිමිනි
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
si: විශාලත්වය:

en: The size or dimension of the border region
si: දාර ප්‍රදේශයේ විශාලත්වය හෝ මානය

en: Density:
si: ඝනත්වය

en: The frequency of detail in the border
si: දාර ලක්ෂණ වල සංඛ්‍යාතය

en: Curviness:
si: වක්‍රතාවය

en: The curviness in the border features
si: දාර ලක්ෂණ වල වක්‍රතාවය

en: Granularity:
si: කනිකකාමිත්වය:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
si: දාරයේ විස්තර ගොඩ නැගීම සදහා අවශ්‍ය ඇටිති විශාලත්වය හෝ පික්සෙල් විශාලත්වය

en: Pad:
si: පෑඩය:

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
si: දාර ප්‍රදේශය තුල නියත වර්ණ පෑඩයේ විශාලත්වය

en: Negate
si: විරුද්ධ කරන්න

en: Invert the colors of the image
si: රුපයේ වර්ණ පෙරළන්න

en: Channel
si: නාලිකාව

en: Polaroid
si: ආලෝක තරංග සීමා කළ හැකි සියුම් පටලය

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
si: ඔබේ රාමුජායාරූපය ආලෝක තරංග සීමාකළ, වැකියක් එක් කල, මදක් භ්‍රමණය කල එකක් කරන්න

en: Text:
si: පාඨ

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
si: විවිධ ආදේශක පවතී, ඒවානම්,
    %Y = වර්ශය 
    %m = මාසය 
    %d = දවස
    %T = වෙලාව

en: Font size:
si: අකුරු ප්‍රමාණය:

en: Gravity:
si: ගුරුත්වය:

en: Stroke color
si: පහර සලකුණේ වර්ණය

en: Choose stroke color
si: පහර සලකුණේ වර්ණය තෝරන්න

en: Resize
si: ප්‍රතිප්‍රමාණය

en: Resize your screenshot
si: රාමුජායාරූපය ප්‍රතිප්‍රමාණනය කරන්න

en: Sepia
si: සීපියා

en: Add sepia color toning to the image
si: රූපයට සීපියා වර්ණ ගැන්වීම කරන්න

en: Sepia tone
si: සීපියා වර්ණ ගැන්වීම

en: Hard Shadow
si: තද හෙවනැල්ල

en: Add a shadow to the image on a transparent background
si: පාරදෘශ්‍ය පසුබිමක රූපයට හෙවනැල්ලක් එකතු කරන්න

en: Direction
si: දිශාව

en: The direction of the shadow
si: හෙවනැල්ලේ දිශාව

en: Color
si: වර්ණය

en: Choose color
si: වර්ණය තෝරන්න

en: The color of the shadow
si: සෙවණැල්ලේ වර්ණය

en: Watermark
si: දිය සලකුණ

en: Add a custom text watermark to your screenshot
si: ඔබගේ දිය සලකුණ සදහා ඔබ කැමති පාඨයක් එකතු කරන්න
