shutter - en to sk translation catalogue (82 entries)

en: Grayscale
sk: Odtiene šedej

en: Effect
sk: Efekt

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
sk: Otočte obrázok do obrázku v stupňoch šedej (256 odtieňov)

en: Offset
sk: Posun

en: Give the picture an offset with itself as background
sk: Dajte obrázku vyváženie so sebou samým ako pozadie

en: Raise Border
sk: Rozšíriť ohraničenie

en: Raise a rectangular 3d-border
sk: Rozšíriť obdĺžnikové 3D ohraničenie

en: Soft Edges
sk: Jemné hrany

en: Add soft edges around the image
sk: Pridať jemné hrany okolo obrázku

en: Sunk Border
sk: Klesajúce ohraničenie

en: Add an inverted 3d border to the image
sk: Pridať obrátené  3D ohraničenie do obrázku

en: Torned Paper
sk: Tornedo papier

en: Add a torn-like border to the image
sk: Pridať roztrhané ohraničenie do obrázku

en: Autocrop
sk: Automatické orezanie

en: Tool
sk: Nástroj

en: Remove empty borders from the image
sk: Odstrániť prázdne okraje z obrázka

en: 3D reflection
sk: 3D zrkadlenie

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
sk: Pridá strácanie odrazu pod obrázok a perspektívne pohľady
    
    Na základe skriptu Freda Weinhausa
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
sk: Otočenie:

en: Perseptive rotation around left edge of image
sk: Perseptívne otočenie okolo ľavého okraja obrázka

en: Fade:
sk: Strácanie:

en: Fade percent for mirror image
sk: Slabnutie v percentách pre zrkadlový obraz

en: Opacity:
sk: Priehľadnosť:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
sk: Priehľadnosť v percentách použitá na celý zrkadlový obraz

en: Pef:
sk: Perspektíva:

en: Perspective exaggeration factor
sk: Faktor zvýraznenia perspektívy

en: Gap:
sk: Medzera:

en: Gap between image and mirror in pixels
sk: Rozdiel medzi obrazom a zrkadlom v pixeloch

en: Zoom:
sk: Priblíženie:

en: Zoom factor for output image
sk: Faktor priblíženia pre výstup obrazu

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Choose background color
sk: Vybrať farbu pozadia

en: Error while executing plugin %s.
sk: Chyba pri spúšťaní rozšírenia %s.

en: There was an error executing the plugin.
sk: Došlo ku chybe pri spustení rozšírenia.

en: 3D rotate
sk: 3D otáčanie

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
sk: Použiť skreslenie pohľadu na obrázok
    
    Na základe skriptu Fred Weinhausa
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
sk: Otočenie okolo vertikálnej osi obrázka

en: Rotation around image horizontal centerline
sk: Rotácie okolo horizontálnej osi obrázku

en: Rotation around the image center
sk: Otočenie okolo stredu obrázka

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
sk: Výstup faktoru priblíženia, kde hodnota > 1 znamená zväčšenie a < 1 znamená oddialenie

en: Auto:
sk: Automaticky:

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
sk: off - Žiadne automatické nastavenie
    
    c - Centrum orámovania na výstupe
    
    zc - Vyplniť priblíženie a vystrediť orámovanie výstupu
    
    out - Vytvorí výstup obrazu o  veľkosti, potrebnej ku transformácii obrázku

en: Sky color
sk: Farba oblohy

en: Choose sky color
sk: Vybrať farbu oblohy

en: Barrel Distortion
sk: Súdkové skreslenie

en: Apply a distortion effect to your screenshot
sk: Použiť efekt skreslenia vo vašej snímke

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
sk: Parameter d opisuje lineárne škálovanie obrazu. Použitie d=1,  a a=b=c=0 ponechá obraz, taký ako je. Výber ostatných d-hodnôt stupnice obrazu o túto sumu. a, b a c skresľujú obraz. Pomocou záporných hodnôt posuniete vzdialenejšie body od stredu.
    
    Definované Barrel Correction Distortion, Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barel/barrel.html

en: Bordereffects
sk: Efekty ohraničenia

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
sk: Vytvárať rôzne efekty rozptylu na okraji obrazu
    
    Na základe skriptu Freda Weinhausa
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: The size or dimension of the border region
sk: Veľkosť alebo rozmer ohraničenia oblasti

en: Density:
sk: Hustota:

en: The frequency of detail in the border
sk: Frekvencie detailu v ohraničení

en: Curviness:
sk: Krivky:

en: The curviness in the border features
sk: Vlastnosti krivky v ohraničení

en: Granularity:
sk: Zrnitosť:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
sk: Základná veľkosť zrna alebo pixelizácie použitá na vytvorenie detailov v ohraničení

en: Pad:
sk: Podložka:

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
sk: Veľkosť podložky konštantnej farby po obvode ohraničenia

en: Negate
sk: Negatív

en: Invert the colors of the image
sk: Prevrátiť farby obrazu

en: Channel
sk: Kanál

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
sk: Urobte si svoj snímok vyzerajúci ako fotografia z polaroidu, pridajte titulok, a dokonca ho trochu otočte

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
sk: Existuje k dispozícii niekoľko divokých kariet, ako
    %Y = rok
    %m = mesiac
    %d = deň
    %T = čas

en: Font size:
sk: Veľkosť písma:

en: Gravity:
sk: Gravitácia:

en: Stroke color
sk: Farba ťahu

en: Choose stroke color
sk: Vyberte farbu ťahu

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Resize your screenshot
sk: Zmeniť veľkosť snímku

en: Sepia
sk: Sépia

en: Add sepia color toning to the image
sk: Pridať sépia farbu prechádzajúcu do obrazu

en: Sepia tone
sk: Sýtosť sépie

en: Hard Shadow
sk: Silný tieň

en: Add a shadow to the image on a transparent background
sk: Pridať tieň obrázku na priehľadnom pozadí

en: Direction
sk: Smer

en: The direction of the shadow
sk: Smer tieňa

en: Color
sk: Farba

en: Choose color
sk: Vyberte farbu

en: The color of the shadow
sk: Farba tieňa

en: Watermark
sk: Vodoznak

en: Add a custom text watermark to your screenshot
sk: Pridať vlastný text vodoznaku do snímku
