shutter - en to sl translation catalogue (81 entries)

en: Grayscale
sl: Sivina

en: Effect
sl: Učinek

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
sl: Pretvori sliko v sivino (256 senc)

en: Offset
sl: Zamik

en: Give the picture an offset with itself as background
sl: Dodajanje zamika slike z vsebino slike same

en: Raise Border
sl: Vzdigni rob

en: Raise a rectangular 3d-border
sl: Vzdigne kvadraten 3d rob

en: Soft Edges
sl: Mehki robovi

en: Add soft edges around the image
sl: Okoli slike doda mehke robove

en: Sunk Border
sl: Potopljen rob

en: Add an inverted 3d border to the image
sl: Sliki doda obrnjen 3d rob

en: Torned Paper
sl: Raztrgan papir

en: Add a torn-like border to the image
sl: Sliki doda raztrgan rob

en: Autocrop
sl: Samodejno obreži

en: Tool
sl: Orodje

en: Remove empty borders from the image
sl: Odstrani prazne robove s slike

en: 3D reflection
sl: 3D zrcaljenje

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
sl: Pod sliko doda pojemajoč odsev in ga prikaže v perspektivi
    
    Zasnovano na skripti Freda Weinhausa
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
sl: Vrtenje:

en: Perseptive rotation around left edge of image
sl: Vrtenje vidika okoli levega robu slike

en: Fade:
sl: Pojemanje

en: Fade percent for mirror image
sl: Odstotek pojemanja za zrcalno sliko

en: Opacity:
sl: Prekrivnost:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
sl: Odstotek prekritvnosti uveljavljen na celotno zrcalno sliko

en: Perspective exaggeration factor
sl: Določilo pretiravanja perspektive

en: Gap:
sl: Razmik:

en: Gap between image and mirror in pixels
sl: Razmik med sliko iz zrcalom v točkah

en: Zoom:
sl: Približanje:

en: Zoom factor for output image
sl: Določilo približanja za izhodno sliko

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Choose background color
sl: Izbor barve ozadja

en: Error while executing plugin %s.
sl: Napaka med izvajanjem vstavka %s.

en: There was an error executing the plugin.
sl: Prišlo je do napake med izvajanjem vstavka.

en: 3D rotate
sl: 3D vrtenje

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
sl: Uveljavi popačenje perspektive na sliko
    
    Zasnovano na skriptu Freda Weinhausa
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
sl: Vrtenje okoli navpične srednje črte

en: Rotation around image horizontal centerline
sl: Vrtenje okoli vodoravne srednje črte

en: Rotation around the image center
sl: Vrtenje okoli središča slike

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
sl: Določilo približanja izhoda; kjer je vrednost > 1 pomeni približanje in < 1 pomeni oddaljevanje

en: Auto:
sl: Samodejno:

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
sl: off - brez samodejnega prilagajanja
    
    c - Središčenje okvirja v izhodu
    
    zc - Približanje do zapolnitve okvirja v izhodu
    
    out - Ustvari izhodno sliko velikosti, ki je potrebna za vsebovanje preoblikovane slike

en: Sky color
sl: Barva neba

en: Choose sky color
sl: Izbor barve neba

en: Barrel Distortion
sl: Popačenje soda

en: Apply a distortion effect to your screenshot
sl: Uveljavite učinek popačenja na zaslonski posnetek

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
sl: Parameter d določa linearno povečavo slike. Uporaba d=1 a=b=c=0 pusti sliko takšno kot je. Izbira drugih d vrednosti spremeni velikost slike za to količino. a, b in c popačijo sliko. Negativne vrednosti premakne oddaljene točke vstran od središča.
    
    Določeno z distribucijo popravka soda, Helmuta Derscha.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
sl: Učinki robu

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
sl: Ustvari različne učinke podobne disperziji na robu slike
    
    Zasnovano na skriptu Freda Weinhausa
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
sl: Velikost:

en: The size or dimension of the border region
sl: Velikost robnega območja

en: Density:
sl: Gostota:

en: The frequency of detail in the border
sl: Frekvenca podrobnosti robu

en: Curviness:
sl: Ukrivljenost:

en: The curviness in the border features
sl: Ukrivljenost robov

en: Granularity:
sl: Zrnatosto:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
sl: Osnovna velikost zrn ali točk za ustvarjanje podrobnosti na robu

en: Pad:
sl: Robna barva:

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
sl: Velikost robu barve okoli roba slike

en: Negate
sl: Negativ

en: Invert the colors of the image
sl: Obračanje barv slike v barve negativa

en: Channel
sl: Kanal

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
sl: Oblikujte zaslonski posnetek kot fotografijo iz polaroidnega fotoaparata, dodajte naslov in jo po želji tudi malo zavrtite

en: Text:
sl: Besedilo:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
sl: Na voljo je več nadomestnih znakov kot
    %Y = leto
    %m = mesec
    %d = dan
    %T = čas

en: Font size:
sl: Velikost pisave:

en: Gravity:
sl: Težnost:

en: Stroke color
sl: Barva poteze

en: Choose stroke color
sl: Izbor barve poteze

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Resize your screenshot
sl: Spremeni velikost vašega zaslonskega posnetka

en: Add sepia color toning to the image
sl: Sliki doda sepia učinek staranja

en: Sepia tone
sl: Sepia učinek staranja

en: Hard Shadow
sl: Trda senca

en: Add a shadow to the image on a transparent background
sl: Sliki na prozornemu ozadju doda senco slike

en: Direction
sl: Smer

en: The direction of the shadow
sl: Smer sence

en: Color
sl: Barva

en: Choose color
sl: Izbor barve

en: The color of the shadow
sl: Barva sence

en: Watermark
sl: Vodni žig

en: Add a custom text watermark to your screenshot
sl: Vašemu zaslonskemu posnetku doda vodni žig z besedilom po meri
