gscrot-plugins-bash - en to sr translation catalogue (84 entries)

en: Grayscale
sr: Сиви тонови

en: Effect
sr: Дејство

en: Turn the image into a grayscale image (256 shades)
sr: Претворите слику у слику сивих тонова (256 прелаза)

en: Offset
sr: Померај

en: Give the picture an offset with itself as background
sr: Додајте слици померај са собом самом као позадином

en: Raise Border
sr: Издизање оквира

en: Raise a rectangular 3d-border
sr: Издгните четвороугаони оквир просторног изгледа

en: Soft Edges
sr: Меке ивице

en: Add soft edges around the image
sr: Додајте меке ивице око слике

en: Sunk Border
sr: Удубљење оквира

en: Add an inverted 3d border to the image
sr: Додајте изврнути просторни оквир слици

en: Torned Paper
sr: Цепкани папир

en: Add a torn-like border to the image
sr: Додајте оквир слици налик цепканом папиру

en: Autocrop
sr: Сам опсеци

en: Tool
sr: Алатка

en: Remove empty borders from the image
sr: Уклоните празне оквире са слике

en: 3D reflection
sr: Просторни одсјај

en: Adds a fading reflection below an image and views it in perspective
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php
sr: Додајте одсјај који се губи испод слике и његов преглед у перспективи
    
    Засновано на скриптама Фреда Винхауса
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Dreflection/index.php

en: Rotation:
sr: Обртање:

en: Perseptive rotation around left edge of image
sr: Обртање са дејством дубине око леве ивице слике

en: Fade:
sr: Ишчезавање:

en: Fade percent for mirror image
sr: Постотак ишчезавања за одраз слике

en: Opacity:
sr: Непрозирност:

en: Opacity percent applied to whole mirror image
sr: Проценат непрозирности примењен на читав одраз слике

en: Pef:
sr: Пеф:

en: Perspective exaggeration factor
sr: Чинилац просторног преувеличавања

en: Gap:
sr: Размак:

en: Gap between image and mirror in pixels
sr: Размак између слике и одраза у тачкицама

en: Zoom:
sr: Увеличање:

en: Zoom factor for output image
sr: Чинилац увеличања за излазну слику

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Choose background color
sr: Изаберите боју позадине

en: Error while executing plugin %s.
sr: Дошло је до грешке извршавања прикључка „%s“.

en: There was an error executing the plugin.
sr: Дошло је до грешке извршавања прикључка.

en: 3D rotate
sr: Обрћи у простору

en: Applies a perspective distortion to an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php
sr: Примењује перспективно изобличење на слици
    
    Засновано на скриптима Фреда Вајнхауса
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/3Drotate/index.php

en: Rotation around image vertical centerline
sr: Обртање око усправне осе слике

en: Rotation around image horizontal centerline
sr: Обртање око водоравне осе слике

en: Rotation around the image center
sr: Обртање са осом у средини слике

en: Output zoom factor; where value > 1 means zoom in and < 1 means zoom out
sr: Чинилац излазног увеличања; где вредност > 1 значи увећање, а < 1 значи умањење

en: Auto:
sr: Самостално:

en: off - No automatic adjustment
    
    c - Center bounding box in output
    
    zc - Zoom to fill and center bounding box in output
    
    out - Creates an output image of size needed to hold the transformed image
sr: искључено — Без самосталних побољшања
    
    ц - Центрира гранични оквир у излазу
    
    ван - Образује излазну слику величине потребне да одговара обрађеној слици

en: Sky color
sr: Боја неба

en: Choose sky color
sr: Изаберите боју неба

en: Barrel Distortion
sr: Бачвасто изобличење

en: Apply a distortion effect to your screenshot
sr: Примените дејство изобличења на ваше снимке екрана

en: The parameter d describes the linear scaling of the image. Using d=1, and a=b=c=0 leaves the image as it is. Choosing other d-values scales the image by that amount. a,b and c distort the image. Using negative values shifts distant points away from the center.
    
    Defined by Barrel Correction Distortion, by Helmut Dersch.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html
sr: Одредница d одређује праволинијску промену величине слике. Употребом d=1 и a=b=c=0 оставља слику у првобитном стању. Избором других вредности за d мења размеру слике за неку величину. a,b и c изобличавају слику. Употребом негативних вредности се померају удаљене тачке од средине слике.
    
    Дефинисано Хелмут Дершовом поправком бачвастог изобличења.
    http://www.all-in-one.ee/~dersch/barrel/barrel.html

en: Bordereffects
sr: Утисци ивица

en: Create various dispersion-like effects in the border of an image
    
    Based on a script by Fred Weinhaus
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php
sr: Ствара разне утиске распршености на оквиру слике
    
    Засновано на скриптама Фреда Вајнхауса
    
    http://www.fmwconcepts.com/imagemagick/bordereffects/index.php

en: Size:
sr: Величина:

en: The size or dimension of the border region
sr: Величина или димензија области оквира

en: Density:
sr: Густина:

en: The frequency of detail in the border
sr: Учесталост појединости у оквиру

en: Curviness:
sr: Закривљност:

en: The curviness in the border features
sr: Закривљеност изгледа оквира

en: Granularity:
sr: Зрнастост:

en: The base grain size or pixelization size used to create the detail in the border
sr: Основна величина зрнаца или величина истачкавања коришћена за стварање детаља у оквиру

en: Pad:
sr: Подлога:

en: The pad size of constant color around the perimeter of the border
sr: Величина подлоге једнаке боје у опсегу оквира

en: Negate
sr: Извртање боја

en: Invert the colors of the image
sr: Изврните боје слике

en: Channel
sr: Канал

en: Polaroid
sr: Полароид

en: Make your screenshot look like a polaroid photo, add a caption, and even rotate it a little
sr: Учините да снимак екрана личи на полароидну фотографију, додајте натпис, мало је заокрените

en: Text:
sr: Текст:

en: There are several wild-cards available, like
    %Y = year
    %m = month
    %d = day
    %T = time
sr: Постоји неколико доступних џокера, као што су
    %Y = година
    %m = месец
    %d = дан
    %T = време

en: Font size:
sr: Величина слова:

en: Gravity:
sr: Тежиште:

en: Stroke color
sr: Боја потеза

en: Choose stroke color
sr: Изаберите боју потеза

en: Resize
sr: Промени величину

en: Resize your screenshot
sr: Мења величину слици

en: Sepia
sr: Црвеносмеђа

en: Add sepia color toning to the image
sr: Додајте тоналитет црвеносмеђе боје слици

en: Sepia tone
sr: Тоналитет црвеносмеђе

en: Hard Shadow
sr: Јака сенка

en: Add a shadow to the image on a transparent background
sr: Додајте сенку слици на провидној позадини

en: Direction
sr: Смер

en: The direction of the shadow
sr: Усмерење сенке

en: Color
sr: Боја

en: Choose color
sr: Изаберите боју

en: The color of the shadow
sr: Боја сенке

en: Watermark
sr: Водени жиг

en: Add a custom text watermark to your screenshot
sr: Додајте прилагођени текст у виду воденог жига на снимак екрана
