shutter - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Upload screenshots into your Dropbox
ja: Dropboxを使ってスクリーンショットをアップロード

en: There was an error receiving the authentication URL.
ja: 認証URLの受信に失敗しました

en: Please click on the button below to authorize with Dropbox. Press 'Apply' when you are done.
ja: 下のボタンを押してDropboxを認証して下さい。
    適用を押せば、完了です。

en: Authorize with Dropbox
ja: Dropboxの認証

en: Authorize
ja: 認証

en: There was an error authenticating with Dropbox.
ja: Dropboxの認証にエラーがありました

en: Upload screenshots to imagebanana.com
ja: imagebanana.com にスクリーンショットをアップロード

en: Upload screenshots to itmages.com
ja: itmages.comにスクリーンショットをアップロード

en: Upload screenshots to ompldr.org
ja: ompldr.orgにスクリーンショットをアップロード

en: Upload screenshots to pix.toile-libre.org
ja: pix.toile-libre.orgにスクリーンショットをアップロード

en: Upload screenshots to ubuntu-pics.de
ja: ubuntu-pics.deにスクリーンショットをアップロード
