shutter - en to af translation catalogue (484 entries)

en: Profile
af: Profiel

en: Preferences
af: Voorkeure

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
af: gnome-web-foto behoeftes om wees geïnstalleer word vir hierdie funksie

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
af: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl behoeftes om wees geïnstalleer word vir hierdie funksie

en: Choose a profile
af: Kies 'n profiel

en: Save configuration as profile
af: Stoor konfigurasie as profiel

en: Delete profile
af: Skrap profiel

en: Load the selected profile's configuration
af: Laai die gekose profiel se konfigurasie

en: Image format
af: Beeld formaat

en: Save
af: Stoor

en: First-launch Behavior
af: Eerste-bekendstelling Gedrag

en: Window Preferences
af: Venster Voorkeure

en: Notifications
af: Inkennisstelling

en: Trash
af: Asblik

en: Gnome-Keybinding
af: Gnome-Sleutelbinding

en: Actions
af: Aksies

en: Capture
af: Vang

en: Selection Capture
af: Seleksie Vang

en: Window Capture
af: Venster Vang

en: Menu/Tooltip Capture
af: Spyskaart/Hulpmiddelwenk  Vang

en: Website Capture
af: Webwerf Vang

en: Accounts
af: Rekenings

en: File Transfer Protocol (FTP)
af: Lêer Oordrag Protokol (FTP)

en: Transparent Parts
af: Deursigtige dele

en: Session View
af: Sessie Uitsig

en: Filename
af: Lêernaam

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
af: Voorbehou karakter %s word nie toegelaat om in 'n lêernaam.

en: There are several wildcards available, like
af: Daar is several wildcards beskikbaar, soos

en: %Y = year
af: %Y = jaar

en: %m = month
af: %m = maand

en: %d = day
af: %d = dag

en: %T = time
af: %T = tyd

en: $w = width
af: $w = wydte

en: $h = height
af: $h = hoogte

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
af: $name = veeldoelige (bv venster titel)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
af: $nb_name = soos $noem maar sonder spasies in die resulterende snare

en: $profile = name of current profile
af: $profile = naam van huidige profiel

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
af: $R = ewekansige char (e.g. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
af: %NN = toonbank

en: Compression
af: Saampersing

en: Adjust quality/compression value
af: Pas gehalte/kompressie waarde

en: Select a file format
af: Kies 'n lêer formaat

en: Choose folder
af: Kies vouer

en: Your screenshots will be saved to this directory
af: Jou skermkiekies sal in hierdie gids gestoor word

en: Browse for save folder every time
af: Blaai vir stoor vouer elke keer

en: Do not save file automatically
af: Stoor lêer nie outomaties nie

en: Automatically save file
af: Outomaties stoor lêer

en: Automatically copy screenshot to clipboard
af: Kopieër outomaties die skermkiekie na die klembord

en: Automatically copy filename to clipboard
af: Kopieer lêernaam outomaties na die knipbord

en: Do not copy anything to clipboard
af: Moenie enigiets kopieer na knipbord

en: Delay
af: Vertraging

en: second | seconds
af[0]: sekonde
af[1]: sekondes

en: Capture after a delay of
af: Vang na 'n vertraging van

en: Wait n seconds before taking a screenshot
af: Wag n sekondes voordat 'n kiekie neem

en: Include Cursor
af: Sluit wyser in

en: Include cursor when taking a screenshot
af: Sluit wyser in wanneer 'n skermkiekie neem

en: Open with
af: Maak oop met

en: Open your screenshot with this program after capturing
af: Maak jou skermkiekie oop met hierdie program nadat jy dit geneem het

en: 16 colors   - (4bit)
af: 16 kleure - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
af: 64 kleure - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
af: 256 kleure - (8bit)

en: Reduce colors
af: Verminder kleure

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
af: Verklein kleure outomaties nadat 'n skermkiekie geneem het

en: Thumbnail
af: Duimnael

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
af: Genereer kleinkiekie te.
    Kies die persentasie van die oorspronklike grootte vir die miniatuur om wees

en: Border
af: Grens

en: pixels
af: beeldpunte

en: Color
af: Kleur

en: Choose border color
af: Kies grens kleur

en: Adds a border effect to the screenshot
af: Voeg 'n rand effek by die skermkiekie

en: Enable zoom window
af: In staat te stel zoem venster

en: Start with selection size of
af: Begin met seleksie grootte van

en: at
af: by

en: Start Selection Tool with a customized selection size
af: Begin Seleksie Hulpmiddel met 'n pasgemaakte seleksie grootte

en: Show help text
af: Wys hulp teks

en: Enables the help text
af: In staat stels om die hulp teks

en: Include window decoration when capturing a window
af: Ingesluit venster versiering wanneer 'n venster vaslê

en: Automatically resize window to
af: Outomaties grootte venster na

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
af: Hierdie grootte die venster outomaties aan die gespesifiseerde hoogte en breedte. Hierdie metode vra die venster bestuurder om die venster grootte. Die venster bestuurder mag egter nie die grootte van die grootte toelaat.

en: Force rounded window corners
af: Force afgerond venster hoeke

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
af: Sluiter gebruik die XShape uitbreiding die venster se te bepaal vorm, maar hierdie werk nie onder sommige omstandighede nie, bv. wanneer hardloop compiz.
    
    Wanneer hierdie opsie is geaktiveer Shutter gebruik vaste parameters om die venster hoeke te rond. Jy kan die verstek parameters oor-skryf deur 'n lêer te skep vernoem ~/.shutter/shape.conf en sit gepasmaakte waardes daarin. Die verstek waardes word in gestoor %s.

en: Select only visible windows
af: Kies enigste sigbare vensters

en: Pre-Capture Delay
af: Voorvaslegging vertraging

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
af: Capture spyskaart/hulpmiddelwenk na 'n vertraging van n sekondes

en: Ignore possibly wrong type hints
af: Ignoreer moontlik verkeerde tipe hints

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
af: Die tipe wenk konstante spesifiseer hints vir die vensterbestuurder wat aandui watter tipe funksie die venster het. Soms is hierdie tipe hints nie korrek ingestel. Deur in staat te stel hierdie opsie Shutter sal nie aandring op die versoekte tipe van hint.

en: Virtual browser width
af: Virtuele blaaier wydte

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
af: Virtuele blaaier wydte wanneer 'n webwerf-skermkiekie neem

en: Show as check pattern
af: Wys as tjek patroon

en: Show as custom color:
af: Wys as pasgemaakte kleur:

en: Choose fill color
af: Kies vulle kleur

en: Show as background
af: Wys as agtergrond

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
af: Vertoon 'n deursigtige dele van die beeld in 'n tjek patroon

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
af: Vertoon enige deursigtige dele van die beeld in 'n soliede kleur wat jy spesifiseer

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
af: Vertoon 'n deursigtige dele van die beeld in die agtergrond van die aansoek

en: Sort ascending by
af: Sorteer volgens stygende

en: Key/Time Created
af: Sleutel/Tyd Geskep

en: Sort descending by
af: Sorteer volgens dalende

en: Configure sort criteria
af: Konfigureer soort kriteria

en: Start Shutter at login
af: Begin Shutter by login

en: Hide window on first launch
af: Versteek venster met eerste bekendstelling

en: Hide notification icon
af: Verskuil kennisgewing ikoon

en: Autohide main window when taking a screenshot
af: Outoversteek hoofvenster wanneer jy 'n skermkiekie neem

en: Redraw Delay
af: Hertrekking vertraging

en: millisecond | milliseconds
af[0]: millisekonde
af[1]: millisekondes

en: Present main window after taking a screenshot
af: Teenwoordig hoofvenster na die neem van 'n kiekie

en: Minimize to tray when closing main window
af: Minimeer na skinkbord wanneer jy die hoof venster toemaak

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
af: Vertoning opspring kennisgewing nadat jy 'n skermkiekie neem

en: Display pop-up notification when using a delay
af: Vertooning opspring kennisgewing wanneer 'n vertraging gebruik

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
af: Vertoon opspring-kennisgewing wanneer jy 'n voorvaslegging-vertraging gebruik

en: Notification agent
af: Kennisgewingagent

en: Desktop Notifications
af: Werkskerm Kennisgewings

en: Built-In Notifications
af: Ingeboude kennisgewings

en: Ask before moving files to trash
af: Vra voor jy die verskuiwing van lêers na asblik

en: Move file to trash when closing tab
af: Skuif lêer na asblik wanneer jy die oortjie sluiting

en: Notify when file was deleted from filesystem
af: Verwittig wanneer lêer uit die lêerstelsel geskrap was

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
af: Konfigureer 'n kort tyd om die Xserver 'n kans te gee om gebiede te redraw wat was obscured deur Shutter se vensters voordat 'n kiekie.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
af: Jy kan óf die stelselwye werkskerm kennisgewings kies (bv. Ubuntu se Verwittig-OSD) of Shutter se ingeboude kennisgewing stelsel

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
af: <b>Nota asseblief:</b> As 'n inprop gemagtig kan oplaai jy kan jou verwysings hierbo intik. Inprop met OAuth ondersteuning word outomaties gekonfigureer die eerste keer wat jy gebruik hulle.

en: Connection mode
af: Konneksiemodus

en: Active mode
af: Aktiewe modus

en: Passive mode
af: Passiewe modus

en: Username
af: Gebruikernaam

en: Password
af: Wagwoord

en: Website URL
af: Webwerf Adres

en: Main
af: Hoof

en: Advanced
af: Gevorderde

en: Image View
af: Beeld Aansig

en: Behavior
af: Gedrag

en: Upload
af: Oplaai

en: Plugins
af: Inproppe

en: The following plugins are installed
af: Die volgende inproppe is geïnstalleer

en: pixel | pixels
af[0]: pieksel
af[1]: pieksele

en: Quality
af: Kwaliteit

en: Please activate the menu you want to capture
af: -Aktiveer asseblief die spyskaart wat jy wil vaslê

en: Please activate the tooltip you want to capture
af: Aktiveer- asseblief die hulpmiddelwenk wat jy wil vaslê

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
af[0]: Skermkiekie sal binne %s sekonde geneem
af[1]: Skermkiekie sal binne %s sekondes geneem

en: Register
af: Registreer

en: Profile deleted
af: Profiel geskrap

en: Profile could not be deleted
af: Profiel kon nie wees geskrap

en: Failed
af: Gefaal

en: Profile %s loaded successfully
af: Profiel %s gelaai suksesvol

en: Session
af: Sessie

en: not found
af: nie gevind

en: Error while adding the file monitor.
af: Fout terwyl bygevoeg die lêer monitor.

en: Settings could not be saved!
af: Instellings kon nie gestoor!

en: Settings saved successfully!
af: Instellings gestoor suksesvol!

en: Session could not be saved!
af: Sessie kon nie wees gestoor!

en: Account-settings could not be saved!
af: Rekeningopsies kon nie wees gestoor!

en: Settings could not be restored!
af: Instellings kon nie teruggelaai word nie!

en: Settings loaded successfully
af: Instellings gelaai suksesvol

en: Built-in Editor
af: Ingeboude Redakteur

en: Account-settings could not be restored!
af: Rekeningopsies kon nie teruggelaai word nie!

en: opened
af: oop

en: Error while opening image %s.
af: Fout terwyl beeld oopgemaak word %s.

en: Session could not be restored!
af: Sessie kon nie teruggelaai word nie!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
af: Fout terwyl die skep van asblik-inligtings lêer %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
af: Fout terwyl die lêer verskuif %s na asblik.

en: Error while removing the file %s from disk.
af: Fout terwyl die lêer verwyder %s vanaf skyf.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
af: Is jy seker jy wil skuif %s na die asblik?

en: Move to _Trash
af: Skuif na _Asblik

en: deleted
af: Geskrap

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
af: Is jy seker jy wil die geselekteerde lêers na die asblik skuif?

en: No screenshots selected
af: Geen skermkiekies geselekteer

en: Selected screenshots deleted
af: Geselekteerde skermkiekies geskrap

en: removed from session
af: verwyder van sessie

en: Selected screenshots removed
af: Geselekteerde skermkiekies verwyder

en: No valid filetype specified
af: Geen geldige lêer tipe gespesifiseer

en: There is no image data in the clipboard to paste
af: Daar is geen beeld data in die knipbord om te plak

en: Selected filenames copied to clipboard
af: Geselekteerde lêername gekopieer na knipbord

en: Selected images copied to clipboard
af: Geselekteerde beelde na knipbord gekopieer

en: Last action undone
af: Vorige aksie ontdoen

en: Error while copying last version (%s).
af: Fout terwyl die laaste weergawe gekopieer (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
af: Daar was 'n fout met die uitvoer van ontdoen op %s.

en: Last action redone
af: Laaste aksie oordoen

en: There was an error performing redo on %s.
af: Daar het 'n fout voorgekom in die presterende oordoen op %s

en: No plugin installed
af: Geen inprop geïnstalleer

en: There was an error determining the filename.
af: Daar was 'n fout met die bepaling van die lêernaam.

en: Triggered invalid screenshot action.
af: Triggerred ongeldige skermkiekie aksie.

en: Error while taking the screenshot.
af: Fout terwyl jy die kiekie neem.

en: Capture aborted by user
af: Vange geaborteer deur gebruiker

en: %s saved
af: %s gestoor

en: Screenshot saved
af: Skermskerm gestoor

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
af: Die lêernaam %s kon nie geverifieer wees. Miskien is dit bevat ongesteunde karakters.

en: %s opened with %s
af: %s oopgemaak met %s

en: Opened all files with
af: Oopgenmaak alle lêers met

en: Could not apply plugin %s
af: Kon nie inprop toepas nie %s

en: Successfully applied plugin %s
af: Suksesvol toegepas inprop %s

en: Error while executing plugin %s.
af: Fout terwyl die uitvoering van inprop %s

en: There was an error executing the plugin.
af: Daar was 'n fout die uitvoer van inprop.

en: %s screenshot | %s screenshots
af[0]: %s skermkiekie
af[1]: %s skermkiekies

en: Current profile
af: Huidige profiel

en: Try to resave the file?
af: Probeer om lêer te herstoor?

en: Image %s was not found on disk
af: Beeld %s was nie op skyf gevind

en: Error while saving the image %s.
af: Fout terwyl die beeld gestoor is word %s.

en: There was an error saving the image to %s.
af: Daar was 'n fout met die stoor van beeld na %s.

en: saved
af: gestoor

en: Image %s was deleted from filesystem
af: Beeld %s was uit die lêerstelsel geskrap

en: There was an error opening the image.
af: Daar was 'n fout met die oopmaak van die beeld.

en: Error while opening directory %s.
af: Fout terwyl die maakoop van die gids %s.

en: Updating plugin information
af: Opdatering van inprop inligting

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
af: Wag asseblief terwyl Shutter opdateers die inprop inligting

en: Updating upload plugin information
af: Opdatering van oplaai inprop inligting

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
af: Wag asseblief terwyl Shutter opdateers die oplaai inprop inligting

en: Capture All Workspaces
af: Vang Alle Werkruimtes vas

en: Limit to current monitor
af: Limiet tot huidige monitor

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
af[0]: Hierdie opsie is slegs handig as jy 'n meermonitor stelsel gebruik (%d monitor bespeur).
    Aktiveer dit om slegs die huidige monitor vas te lê.
af[1]: Hierdie opsie is slegs handig as jy 'n meermonitor stelsel gebruik (%d monitors bespeur).
    Aktiveer dit om slegs die huidige monitor vas te lê.

en: Active Window
af: Aktiewe Venster

en: Capture the last active window
af: Vang die laaste aktiewe venster vas

en: _Selection
af: _Seleksie

en: _Desktop
af: _Werkskerm

en: Window _under Cursor
af: Venster _onder Loper

en: Select W_indow
af: Selekteer V_enster

en: Se_ction
af: Af_deling

en: _Menu
af: _Spyskaart

en: _Tooltip
af: _Hulpmiddelwenk

en: S_how main window
af: W_ys hoof venster

en: _Redo last screenshot
af: _Oordoen laaste skermkiekie

en: _Quick profile select
af: _Vinnige profiel selekteer

en: Wait indefinitely
af: Wag onbepaald

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
af[0]: Wag maksimum %d sekonde
af[1]: Wag maksimum %d sekondes

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
af[0]: Wag maksimum %d minuut
af[1]: Wag maksimum %d minute

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
af: Shutter sal Onbepaald wag vir die kiekie om vas te vang

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
af[0]: Shutter sal wag up tot %d sekonde vir die skermkiekie om vas te vang voordat die proses te staak as dit te lank neem
af[1]: Shutter sal wag up tot %d sekondes vir die skermkiekie om vas te vang voordat die proses te staak as dit te lank neem

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
af[0]: Shutter sal wag up tot %d minuut vir die skermkiekie om vas te vang voordat die proses te staak as dit te lank neem
af[1]: Shutter sal wag up tot %d minute vir die skermkiekie om vas te vang voordat die proses te staak as dit te lank neem

en: Host
af: Gasheer

en: Anonymous Upload
af: Anoniem oplaai

en: Authorized Upload
af: Gemagtigde Oplaai

en: OAuth Upload
af: OAuth-oplaai

en: Description
af: Beskrywing

en: Icon
af: Ikoon

en: Name
af: Naam

en: Category
af: Kategorie

en: Language
af: Taal

en: Path
af: Pad

en: Successfully published
af: Suksesvol gepubliseer

en: The file %s was successfully published: %s
af: Die lêer %s was suksesvol gepubliseer: %s

en: %s published
af: %s gepublisheer

en: Unpublished
af: Ongepubliseer

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
af: Die lêer %s word nie meer gepubliseer. Die eksterne skakel is nie meer beskikbaar.

en: The file %s is no longer published.
af: Die lêer %s word nie meer gepubliseer.

en: Rename
af: Hernoem

en: Rename image %s
af: Hernoem beeld %s

en: New filename
af: Nuwe lêernaam

en: _Rename
af: _Herbenoem

en: renamed
af: hernoem

en: Error while renaming the image %s.
af: Fout terwyl die beeld hernoem word %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
af: Daar was 'n fout hernoem die beeld na %s.

en: _Replace
af: _Vervang

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
af: Die beeld bestaan reeds in %s. Vervang dit sal die inhoud oorskryf.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
af: 'N Beeld met die naam %s bestaan ​​reeds. Wil jy dit vervang?

en: Invalid Filename
af: Ongeldige Lêernaam

en: Choose file to open
af: Kies lêer om oop te maak

en: All compatible image formats
af: Alle versoenbare beeld formate

en: Choose a location to save to
af: Kies 'n ligging om te stoor na

en: Choose a plugin
af: Kies 'n inprop

en: _Run
af: _Loop

en: Plugin
af: Inprop

en: No plugin specified
af: Geen inprop gespesifiseer

en: Upload / Export
af: Oplaai/Uitvoer

en: _Upload
af: _Oplaai

en: Guest
af: Gas

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
af: Kies asseblief een van die rekeninge hierbo en klik <i>Upload</i>. Die oplaai skakels sal steeds beskikbaar wees in die skermkiekie se <i>right-click menu</i> na sluiting hierdie dialoog.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
af: <b>Please note:</b> As 'n inprop slegs gemagtigde oplaai toelaat, moet jy eers jou geloofsbriewe in voorkeure invoer om dit in die lys hierbo te laat verskyn.

en: Choose account
af: Kies rekening

en: Public hosting
af: Publieke gasheering

en: Places
af: Plekke

en: _Export
af: _Uitvoer

en: _Publish
af: _Publiseer

en: Disconnected
af: Gediskonnekteer

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
af[0]: Vouer %s is gesinchroniseer met Ubuntu One. Die geselekteerde lêer sal na die vouer gekopieër word voordat dit gepubliseer word.
af[1]: Vouer %s is gesinchroniseer met Ubuntu One. Die geselekteerde lêers sal na die vouer gekopieër word voordat dit gepubliseer word.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
af[0]: <b>Please note:</b> Die geselekteerde lêer sal in 'n agtergrondproses gepubliseer word. Jy sal in kennis gestel word wanneer die proses klaarmaak is.
af[1]: <b>Please note:</b> Die geselekteerde lêers sal in 'n agtergrondproses gepubliseer word. Jy sal in kennis gestel word wanneer die proses klaarmaak is.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
af: Vouer %s is nie gesinchroniseer met Ubuntu One. Kies asseblief 'n alternatiewe vouer.

en: Ubuntu One service cannot be found.
af: Ubuntu One diens kan nie gevind word nie.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
af: /publicfiles is nie beskikbaar. Jou Ubuntu One installasie blyk uit datum te wees.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
af: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl behoeftes om wees geïnstalleer te vir hierdie funksie

en: Loading module %s
af: Laai tans module %s

en: Error while executing upload plugin %s.
af: Fout tydens uitvoering van laai inprop %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
af: Daar was 'n fout met die uitvoering die oplaai inprop.

en: uploaded
af: opgelaai

en: Successfully uploaded
af: Suksesvol opgelaai

en: The file %s was successfully uploaded.
af: Die lêer %s was suksesvol opgelaai

en: Skip all
af: Slaan almal oor

en: Skip
af: Huppel

en: Retry
af: Herprobeer

en: exported
af: uitgevoer

en: Successfully exported
af: Suksesvol uitgevoer

en: The file %s was successfully exported.
af: Die lêer %s was suksesvol uitgevoer.

en: Publishing %s...
af: Uitgewery %s...

en: _Retry
af: _Herprobeer

en: Error while copying the image %s.
af: Fout terwyl kopiëring die beeld %s

en: There was an error copying the image into %s.
af: Daar was 'n fout kopiëring van die beeld in te %s

en: Please check your credentials and try again.
af: Tjek asseblief jou eiebewyse en probeer weer.

en: Error while login
af: Fout tydens aantekening

en: Maximum filesize reached
af: Maksimum lêergrootte bereikd

en: Error while uploading
af: Fout tydens oplaai

en: Maximum filesize: %s
af: Maksimum lêergrootte: %s

en: Error while connecting
af: Fout tydens verbinding

en: Save current preferences as new profile
af: Stoor huidige voorkeure as nuwe profiel

en: New profile name
af: Nuwe profiel naam

en: Replacing it will overwrite its contents.
af: Vervang tans sal dit inhoud oorheenskryf.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
af: 'N Profiel vernoem %s bestaan alreeds. Wil jy dit vervang?

en: _File
af: _Lêer

en: _Edit
af: _Redigeer

en: _View
af: _Uitsig

en: _Screenshot
af: _Skermkiekie

en: _Go
af: _Gaan

en: _Help
af: _Hulp

en: _Open...
af: _Oop...

en: Recent _Files
af: Onlangse _Lêers

en: Save _As...
af: Stoor _As...

en: E_xport to PDF...
af: U_itvoer na PDF...

en: Export to Post_Script...
af: Uitvoer na Post_Script...

en: Page Set_up
af: Bladsy Ops_telling

en: _Print...
af: _Afdruk...

en: Send by E_mail...
af: Stuur per E_pos...

en: C_lose all
af: S_luit alle

en: Copy _Filename
af: Kopieer _Lêernaam

en: Show Navigation _Toolbar
af: Wys Navigasie _Nutsbalk

en: Get Help Online...
af: Kry Hulp Aanlyn...

en: Translate this Application...
af: Vertaal hierdie Aansoek...

en: Report a Problem
af: Rapporteer 'n Probleem

en: _Active Window
af: _Aktiewe Venster

en: Import from clip_board
af: Import vanaf knip_bord

en: Open wit_h
af: Oop met_

en: Show in _folder
af: Wys in _vouer

en: _Rename...
af: _Hernoem...

en: _Send To...
af: _Stuur Na...

en: E_xport...
af: U_itvoer...

en: Public URLs
af: Openbare URLs

en: _Edit...
af: _Wysig...

en: Run a _plugin...
af: Begin 'n _inprop...

en: Redo _this screenshot
af: Oordoen _hierdie skermkiekie

en: Run a _Plugin...
af: Hardloop 'n _Inprop...

en: Redo
af: Herdoen

en: Redo last screenshot
af: Oordoen laaste skermkiekie

en: Selection
af: Seleksie

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
af: Teken 'n reghoekige vasleggingsgebied met jou muis
    om 'n gespesifiseerde skerarea te kies

en: Desktop
af: Bureaublad

en: Take a screenshot of your whole desktop
af: Neem 'n skermkiekie van jou geheel werkskerm

en: Capture a specific workspace
af: Vang 'n spesifieke werkruimte vas

en: Window
af: Venster

en: Select a window with your mouse
af: Selekteer 'n venster met jou muis

en: Take a screenshot of a specific window
af: Neem 'n skermkiekie van 'n spesifieke venster

en: Section
af: Afdeling

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
af: Neem slegs 'n gedeelte van die venster vas. Jy kan elke kindervenster kies deur die muis daaroor beweeg dit

en: Menu
af: Spyskaart

en: Select a single menu or cascading menus from any application
af: Kies 'n enkele spyskaart of kaskaderende spyskaarte vanaf enige toepassing

en: Tooltip
af: Hulpmiddelwenk

en: Capture a tooltip
af: Vang 'n hulpmiddelwenk vas

en: Take a screenshot of a website
af: Neem 'n skermkiekie van 'n webwerf

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
af: Stel in hoe lank Shutter sal wag totdat die skermkiekie voltooi is voordat die proses geaborteer word as dit te lank neem

en: Edit
af: Wysig

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
af: Gebruik die ingeboude redakteur om belangrike fragments van jou skermkiekie uit te lig of dit na die gewenste grootte te crop

en: Export
af: Voer uit

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
af: Laai jou beeld op na 'n beeldhostediens, FTP-werf of voer dit na 'n arbitrêre vouer uit

en: Show links to previous uploads
af: Wys skakels na vorige oplaaie

en: Error while executing %s.
af: Fout terwyl uitvoering %s.

en: There was an error executing %s.
af: Daar was 'n fout uitvoering van %s

en: Exit Code: %d.
af: Verlaat Kode: %d

en: Synchronization complete
af: Sinchronisasie volledige

en: Synchronization in progress...
af: Sinchronisasie in vordering...

en: Illegal URI.
af: Onwettige URI.

en: Connection error.
af: Konneksie fout.

en: Please check your connectivity and try again.
af: Kontroleer asseblief jou konnektiwiteit en probeer weer.

en: Login with username %s failed.
af: Teken in met gebruikersnaam %s misluk.

en: Cannot change working directory.
af: Kan-nie die werkgids verander.

en: Command 'put' failed.
af: Bevel 'put' misluk

en: Copy this code to clipboard
af: Kopieer hierdie kode na knipbord

en: Upload - %s - %s
af: Oplaai - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
af: Teken 'n reghoekige area met die muis.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
af: Om 'n skermkiekie te neem, druk die Enter-toets. Druk Esc om quit.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
af: <b>verskuiwing/regs-kliek</b> → seleksie dialoog aan/uit

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
af: <b>ctrl + boekrolwiel</b> → zoem in/uit

en: <b>space</b> → zoom window on/off
af: <b>ruimte</b> → zoem venster aan/uit

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
af: <b>cursor sleutels</b> → skuif cursor

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
af: <b>cursor sleutels + alt</b> → skuif seleksie

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
af: <b>cursor sleutels + ctrl</b> → verander grootte seleksie

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
af: Miskien kan die muiswyser nie gegryp word nie, of die geselekteerde gebied is ongeldig.

en: Keyboard could not be grabbed.
af: Sleutelbord kon nie gegryp.

en: menu
af: spyskaart

en: tooltip
af: hulpmiddelwenk

en: No window with type %s detected.
af: Geen venster met tipe %s opgespoor.

en: There is no last capture that can be redone.
af: Daar is geen laaste capture wat weer kan oorgedoen.

en: The window is no longer available.
af: Die venster is nie meer beskikbaar nie.

en: Unable to capture website
af: Kan nie die webwerf vaslê nie

en: No window with name pattern %s detected.
af: Geen venster met naampatroon %s opgespoor.

en: Invalid pattern %s detected.
af: Invalid pattern %s opgespoor.

en: No subwindow detected
af: Geen subvenster opgespoor nie

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
af: Miskien gebruiker hierdie venster kliente-kant vensters (of soortgelyk).
    Shutter is nog nie in staat was om die boom inligting van sulke vensters navraag.

en: URL to capture
af: URL om vas te lê

en: Workspaces
af: Werkspasies

en: Fill color
af: Invulkleur

en: Adjust fill color and opacity
af: Eers vul kleur en ondeursigtigheid

en: Stroke color
af: Beroerte kleur

en: Choose stroke color
af: Kies beroerte kleur

en: Adjust stroke color and opacity
af: Pas die kleur en ondeursigtigheid aan

en: Line width
af: Lynwydte

en: Adjust line width
af: Pas lynwydte aan

en: Font
af: Lettertipe

en: Select font family and size
af: Selekteer lettertipe familie en grootte

en: Insert image
af: Insetsel beeld

en: Insert an arbitrary object or file
af: Insetsel 'n arbitrêre voorwerp of lêe

en: Width
af: Wydte

en: Height
af: Hoogte

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
af: Klik-Sleep om te skaal (probeer Beheer om eenvormig te skaal)

en: Click-Drag to resize the canvas
af: Klik-Sleep om grootte van die doek te verander

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
af: Klik om te verf (probeer Beheer of Shift vir 'n reguit lyn)

en: Click-Drag to create a new straight line
af: Klik-Sleep om 'n nuwe reguit lyn te skep

en: Click-Drag to create a new arrow
af: Klik-Sleep om 'n nuwe pyltjie te skep

en: Click-Drag to create a new rectangle
af: Klik-Sleep om 'n nuwe reghoek te skep

en: Click-Drag to create a new ellipse
af: Klik-Sleep om 'n nuwe ellips te skep

en: Click-Drag to add a new text area
af: Klik-sleep om 'n nuwe teks area voeg

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
af: Klik om censor (probeer Beheer of Shift vir 'n reguit lyn)

en: Click-Drag to create a pixelized region
af: Klik-Sleep om 'n gepixeliseerde streek te skep

en: Click to add an auto-increment shape
af: Klik om 'n outo-inkrement fatsoen voeg

en: Save the changes to image %s before closing?
af: Stoor die veranderinge aan die beeld %s voordat sluiting?

en: Close
af: Sluit

en: Do_n't save
af: Mo_enie spaar

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
af[0]: As jy die beeld nie stoor nie, sal veranderinge vanaf die laaste minuut sal verlore gaan
af[1]: As jy die beeld nie stoor nie, sal veranderinge vanaf die laaste %d minute sal verlore gaan

en: Do you want to save the changed background color?
af: Wil jy die gewysigde agtergrond kleur stoor?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
af: Die agtergrond sal waarskynlik deursigtig wees as jy besluit om die agtergrondkleur te ignoreer.

en: Save Background Color
af: Stoor Agtergrond Kleur

en: _Ignore Background Color
af: _Ignoreer Agtergrond Kleur

en: _Save Background Color
af: _Stoor Agtergrond Kleur

en: Change Background Color...
af: Verandering Agtergrond Kleur...

en: _Reset to Default
af: _Terugstel tot Verstek

en: Raise
af: Verhoog

en: Lower
af: Laer

en: Unlock
af: Ongesluite

en: Lock
af: slot

en: Edit Preferences...
af: Redigeer Poorkeure...

en: Numbering
af: Nommering

en: Current value
af: Huidige waarde

en: Arrow
af: Pyltjie

en: Length
af: Lengte

en: Tip length
af: Wenk Lengte

en: Display an arrow at the end of the line
af: Vertoon 'n pyl aan die einde van die lyn

en: Display an arrow at the start of the line
af: Vertoon 'n pyl aan die begin van die lyn

en: Text
af: Teks

en: Font color
af: Lettertipe kleur

en: Choose font color
af: Kies lettertipe kleur

en: Use selected font
af: Gebruik gekose lettertipe

en: Use selected font color
af: Gebruik gekose lettertipe kluer

en: _Tools
af: _Gereedskap

en: Undo last action
af: Ontdoen laaste aksie

en: Do again the last undone action
af: Doen weer die laaste ongedaante aksie

en: Copy selection to clipboard
af: Kopieer seleksie na knipbord

en: Cut selection to clipboard
af: Sny seleksie na knipbord

en: Paste objects from clipboard
af: Plak voorwerpe uit knipbord

en: Delete current object
af: Skrap huidige voorwerp

en: Clear canvas
af: Helder doek

en: Abort current mode
af: Aborteer huidige modus

en: Close this window
af: Sluit hierdie venster

en: Save image
af: Stoor beeld

en: Export to _File...
af: Uitvoer na _Lêer...

en: Export to File...
af: Uitvoer na Lêer...

en: _Export to SVG...
af: _Uitvoer na SVG...

en: Export to SVG...
af: Uitvoer na SVG...

en: Export to PDF...
af: Uitvoer na PDF...

en: Export to PostScript...
af: Uitvoer na PostScript...

en: Automatic scrolling
af: Outomatiese van boekrol

en: Select
af: Selekteer

en: Select item to move or resize it
af: Selekteer item om dit te skuif of te verander

en: Freehand
af: Vryhand

en: Draw a freehand line
af: Trek 'n vryhand lyn

en: Line
af: Lyn

en: Draw a straight line
af: Trek 'n reguit lyn

en: Draw an arrow
af: Teken 'n pyl

en: Rectangle
af: Reghoek

en: Draw a rectangle
af: Teken 'n reghoek

en: Ellipse
af: Ellips

en: Draw a ellipse
af: Teken 'n ellips

en: Add some text to the screenshot
af: Voeg 'n bietjie teks by die skermkiekie

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
af: Censor gedeeltes van jou kiekie te verberg privaat data

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
af: Pixelize gekose areas van jou skermkiekie om privaat data te versteek

en: Number
af: Aantal

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
af: Voeg 'n outomatiese inkrement fatsoen by die kiekie

en: Crop your screenshot
af: Crop your skermkiekie

en: No icon was found
af: Geen ikoon was gevind

en: Import from current theme...
af: Voer in uit huidige tema...

en: Import from session...
af: Voer in vanaf ssessie...

en: Import from filesystem...
af: Voer in vanaf lêerstelsel...

en: New text...
af: Nuwe teks...
