shutter - en to ast translation catalogue (82 entries)

en: Profile
ast: Perfil

en: Preferences
ast: Preferencies

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
ast: Tien de tar instaláu gnome-web-photo pa esta carauterística

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
ast: Tien de tar instaláu Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl pa esta carauterística

en: Choose a profile
ast: Escueye un perfil

en: Save configuration as profile
ast: Guardar configuración como perfil

en: Delete profile
ast: Desaniciar perfil

en: Load the selected profile's configuration
ast: Cargar la configuración del perfil escoyíu

en: Image format
ast: Formatu dímaxe

en: Save
ast: Guardar

en: First-launch Behavior
ast: Comportamientu na primera execución

en: Window Preferences
ast: Preferencies de la ventana

en: Notifications
ast: Notificaciones

en: Trash
ast: Basoria

en: Actions
ast: Aiciones

en: Capture
ast: Captura

en: Selection Capture
ast: Capturar seleición

en: Window Capture
ast: Capturar ventana

en: Menu/Tooltip Capture
ast: Capturar Menú/Gabitu

en: Website Capture
ast: Capturar páxina web

en: Accounts
ast: Cuentes

en: File Transfer Protocol (FTP)
ast: Protocolu de Tresferencia de Ficheros (FTP)

en: Transparent Parts
ast: Partes tresparentes

en: Session View
ast: Vista de sesión

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
ast: El caráuter acutáu %s nun puede tar nun nome de ficheru.

en: There are several wildcards available, like
ast: Hai dellos comodinos disponibles, como

en: %Y = year
ast: %Y = añu

en: %m = month
ast: %m = mes

en: %d = day
ast: %d = día

en: %T = time
ast: %T = hora

en: $w = width
ast: $w = anchor

en: $h = height
ast: $h = altor

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
ast: $name = varies funciones (p.ex. títulu de ventana)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
ast: $nb_name = como $name pero ensin espacios nes cadenes resultantes

en: $profile = name of current profile
ast: $profile = nome del perfil actual

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
ast: $R = caráuter al debalu (p.ex. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
ast: %NN = contador

en: Compression
ast: Compresión

en: Adjust quality/compression value
ast: Axustar calidá/valor de compresión

en: Select a file format
ast: Escueyi un formatu de ficheru

en: Directory
ast: Direutoriu

en: Choose folder
ast: Escueyi una carpeta

en: Your screenshots will be saved to this directory
ast: Les captures se guardarán nesti direutoriu

en: Browse for save folder every time
ast: Restolar la carpeta de guardáu cada vegada

en: Do not save file automatically
ast: Nun guardar el ficheru automáticamente

en: Automatically save file
ast: Guardar ficheru automáticamente

en: Automatically copy screenshot to clipboard
ast: Copiar automáticamente la captura al cartafueyu

en: Automatically copy filename to clipboard
ast: Copiar automáticamente el nome de ficheru al cartafueyu

en: Do not copy anything to clipboard
ast: Nun copiar res al cartafueyu

en: Delay
ast: Retrasu

en: second | seconds
ast[0]: segundu
ast[1]: segundos

en: Capture after a delay of
ast: Capturar con un retardu de

en: Wait n seconds before taking a screenshot
ast: Esperar n segundos enantes de facer una captura

en: Include Cursor
ast: Incluir el cursor

en: Include cursor when taking a screenshot
ast: Incluir el cursor al facer la captura

en: Open with
ast: Abrir con

en: Open your screenshot with this program after capturing
ast: Abrir la semeya con esti programa tres capturala

en: 16 colors   - (4bit)
ast: 16 colores   - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
ast: 64 colores   - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
ast: 256 colores  - (8bit)

en: Reduce colors
ast: Reducir colores

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
ast: Reducir automáticamente los colores dempués de facer una captura

en: Thumbnail
ast: Miniatura

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
ast: Xenerar miniatura tamién.
    Seleiciona'l porcentaxe del tamañu orixinal que tien de tener la miniatura

en: Border
ast: Berbesu

en: Choose border color
ast: Escoyer color del berbesu

en: Adds a border effect to the screenshot
ast: Amiesta un efeutu de berbesu a la captura

en: Enable zoom window
ast: Activar ventana de zoom

en: Start with selection size of
ast: Comenzar con un tamañu de seleición de

en: at
ast: a les

en: Show help text
ast: Amosar el testu d'ayuda

en: Enables the help text
ast: Activar el testu d'ayuda

en: Include window decoration when capturing a window
ast: Incluir la decoración de ventana al capturar una ventana

en: Automatically resize window to
ast: Redimensionar automáticamente la ventana a

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
ast: Esto redimensiona la ventana automáticamente a l'altor y anchu conseñaos. Esti métodu pide-y a l'alministrador de ventanes que redimensione la ventana. Por embargu, l'alministrador de ventanes pue nun permitir el redimensionáu.

en: Force rounded window corners
ast: Forzar esquines de ventana redondiaes

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
ast: Shutter usa la estensión XShape pa determinar la forma de la ventana, pero esto nun funciona en determinaes circunstancies, como cuando s'executa compiz.
    
    Cuando esta opción ta activa Shutter usa parámetros fixos para redondiar les esquines de les ventanes. Pues camudar los parámetros predeterminaos creando un ficheru nomáu ~/.shutter/shape.conf y poniendo nel valores personalizaos. Los valores predeterminaos se guarden en %s.

en: Select only visible windows
ast: Seleccionar solo les ventanes visibles

en: Pre-Capture Delay
ast: Retrasu de pre-captura

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
ast: Capturar menú/suxerencia con un retrasu de n segundos

en: Ignore possibly wrong type hints
ast: Inorar los gabitos de triba posiblemente equivocada
