shutter - en to be translation catalogue (23 entries)

en: Profile
be: Профіль

en: Preferences
be: Налады

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
be: gnome-web-photo патрэбны для гэтай функцыі

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
be: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl патрэбны для гэтай функцыі

en: Choose a profile
be: Абярыце профіль

en: Save configuration as profile
be: Захаваць канфігурацыю як профіль

en: Delete profile
be: Выдаліць профіль

en: Save
be: Захаваць

en: First-launch Behavior
be: Паводзіны першага запуску

en: Window Preferences
be: Налады вакна

en: Notifications
be: Апавяшчэньні

en: Trash
be: Сьмецьце

en: Actions
be: Дзеяньні

en: Capture
be: Зьняць

en: Selection Capture
be: Зьняць вылучэньне

en: Window Capture
be: Зьняць акно

en: Menu/Tooltip Capture
be: Зьняць мэню/тултып

en: Website Capture
be: Зьняць сайт

en: Accounts
be: Конты

en: File Transfer Protocol (FTP)
be: FTP

en: Transparent Parts
be: Празрыстыя часткі

en: Filename
be: Назва файла

en: Compression
be: Сьціск
