shutter - en to bs translation catalogue (491 entries)

en: Profile
bs: Profil

en: Preferences
bs: Podešavanja

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
bs: Za ovu opciju je potrebno instalirati gnome-web-photo

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
bs: Za ovu opciju je potrebno instalirati Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl

en: Choose a profile
bs: Odaberite profil

en: Save configuration as profile
bs: Spremite postavke kao profil

en: Delete profile
bs: Obriši profil

en: Load the selected profile's configuration
bs: Učitaj odabrane postavke profila

en: Image format
bs: Format slike

en: Save
bs: Snimi

en: First-launch Behavior
bs: Ponašanje prilikom prvog pokretanja

en: Window Preferences
bs: Opcije prozora

en: Notifications
bs: Obavještenja

en: Trash
bs: Smeće

en: Gnome-Keybinding
bs: Gnome prečice

en: Actions
bs: Radnje

en: Capture
bs: Slikanje

en: Selection Capture
bs: Slikanje odabranog dijela

en: Window Capture
bs: Slikanje prozora

en: Menu/Tooltip Capture
bs: Slikanje menija/opisa alata

en: Website Capture
bs: Slikanje web stranice

en: Accounts
bs: Računi

en: File Transfer Protocol (FTP)
bs: Protokol prijenosa podataka (FTP)

en: Transparent Parts
bs: Providni dijelovi

en: Session View
bs: Pregled sesije

en: Filename
bs: Ime datoteke

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
bs: Rezervisani znak %s nije dozvoljen u imenu datoteke.

en: There are several wildcards available, like
bs: Postoji nekoliko dostupnih zamjenskih znakova, poput

en: %Y = year
bs: %Y = godina

en: %m = month
bs: %m = mjesec

en: %d = day
bs: %d = dan

en: %T = time
bs: %T = vrijeme

en: $w = width
bs: $w = širina

en: $h = height
bs: $h = visina

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
bs: $name = višenamjenski (npr. ime prozora)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
bs: $nb_name = poput $name ali bez praznina u rezultujućem izrazu

en: $profile = name of current profile
bs: $profile = ime trenutnog profila

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
bs: $R = nasumični karakter (npr. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
bs: %NN = brojač

en: Compression
bs: Sažimanje

en: Adjust quality/compression value
bs: Podesi vrijednosti kvalitete/sažimanja

en: Select a file format
bs: Odaberi format datoteke

en: Directory
bs: Direktorij

en: Choose folder
bs: Izaberi direktorij

en: Your screenshots will be saved to this directory
bs: Vaše slike ekrana će biti sačuvane u ovom direktoriju

en: Browse for save folder every time
bs: Traži direktorij za spašavanje svaki put

en: Do not save file automatically
bs: Ne spašavaj datoteku automatski

en: Automatically save file
bs: Automatski spasi datoteku

en: Automatically copy screenshot to clipboard
bs: Automatski kopiraj sliku ekrana u međuspremnik

en: Automatically copy filename to clipboard
bs: Automatski kopiraj ime datoteke u međuspremnik

en: Do not copy anything to clipboard
bs: Ne kopiraj ništa u međuspremnik

en: Delay
bs: Odloži

en: second | seconds
bs[0]: sekunda
bs[1]: sekunde

en: Capture after a delay of
bs: Slikaj nakon odgode od

en: Wait n seconds before taking a screenshot
bs: Sačekaj n sekundi prije slikanja ekrana

en: Include Cursor
bs: Uključi kursor

en: Include cursor when taking a screenshot
bs: Obuhvati kursor pri slikanju ekrana

en: Open with
bs: Otvori pomoću

en: Open your screenshot with this program after capturing
bs: Otvori sliku ekrana sa ovim programom nakon slikanja

en: 16 colors   - (4bit)
bs: 16 boja - (4 bita)

en: 64 colors   - (6bit)
bs: 64 boje - (6 bita)

en: 256 colors  - (8bit)
bs: 256 boja - (8 bita)

en: Reduce colors
bs: Smanji boje

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
bs: Automatski smanji boje nakon slikanja ekrana

en: Thumbnail
bs: Umanjeni prikaz

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
bs: Generišite umanjeni prikaz još.
    odaberite procenat od originalne veličine za umanjeni prikaz

en: Border
bs: Ivica

en: pixels
bs: pikseli

en: Color
bs: Boja

en: Choose border color
bs: Odaberi boju ivice

en: Adds a border effect to the screenshot
bs: Dodaje efekat na ivicu slike ekrana

en: Enable zoom window
bs: Omogući uvećavanje prozora

en: Start with selection size of
bs: Počni sa veličinom selekcije

en: at
bs: na

en: Start Selection Tool with a customized selection size
bs: Pokreni Alat za selekciju sa prilagođenom veličinom selekcije

en: Show help text
bs: Prikaži tekst za pomoć

en: Enables the help text
bs: Omogućava tekst za pomoć

en: Include window decoration when capturing a window
bs: Uključi ukrašavanje pri slikanju prozora

en: Automatically resize window to
bs: Automatski promijeni veličinu prozora na

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
bs: Ovo automatski mijenja veličinu prozora na određenu širinu i visinu. Ovom metodom se pita upravitelj prozora da podesi prozor. Međutim, upravitelj prozora može da ne dozvoli promjenu veličine.

en: Force rounded window corners
bs: Forsiraj zaobljavanje uglova prozora

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
bs: Shutter koristi proširenje XShape da odredi oblik prozora, ali ovo ne radi pod nekim okolnostima, npr. kada je pokrenut compiz.
    
    Kada je ova opcija aktivna Shutter koristi fiksne parametre da zaobli rubove prozora. Možete pisati preko zadanih parametara stvarajući datoteku pod imenom ~/.shutter/shape.conf i staviti neke prilagođene vrijednosti. Zadane vrijednosti su spašene u %s.

en: Select only visible windows
bs: Selektuj samo vidljive prozore.

en: Pre-Capture Delay
bs: Odlaganje prije slikanja

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
bs: Slikaj meni/opis alata nakon odgode od n sekundi

en: Ignore possibly wrong type hints
bs: Ignoriraj eventualne pogrešne vrste naznaka

en: Virtual browser width
bs: Širina virtualnog preglednika

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
bs: Širina virtualnog preglednika pri slikanju web stranice

en: Show as check pattern
bs: Prikaži kao potvrdni obrazac

en: Show as custom color:
bs: Prikaži kao prilagođenu boju:

en: Choose fill color
bs: Odaberi boju popunjavanja

en: Show as background
bs: Prikaži kao pozadinu

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
bs: Prikazuje bilo koji providni dio slike u potvrdnom obrascu

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
bs: Prikazuje bilo koji providni dio slike kao postojanu boju koju odaberete

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
bs: Prikazuje bilo koji providni dio slike kao pozadinsku boju aplikacije

en: Sort ascending by
bs: Poredaj uzlazno po

en: Key/Time Created
bs: Ključ/Vrijeme kreiran(o)

en: Sort descending by
bs: Sortiraj silazno po

en: Configure sort criteria
bs: Podesi kriterij sortiranja

en: Start Shutter at login
bs: Pokreni Shutter pri prijavi

en: Hide window on first launch
bs: Sakrij prozor pri prvom pokretanju

en: Hide notification icon
bs: Sakrij ikonu obavijesti

en: Autohide main window when taking a screenshot
bs: Automatski sakrij glavni prozor pri slikanju ekrana

en: Redraw Delay
bs: Odgoda ponovnog iscrtavanja

en: millisecond | milliseconds
bs[0]: milisekund
bs[1]: milisekunda
bs[2]: milisekunde

en: Present main window after taking a screenshot
bs: Prikaži glavni prozor poslije slikanja ekrana

en: Minimize to tray when closing main window
bs: Spusti u tray pri zatvaranju glavnog prozora

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
bs: Prikaži skočnu obavijest nakon slikanja ekrana

en: Display pop-up notification when using a delay
bs: Prikaži skočnu obavijest pri korištenju odgode

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
bs: Prikaži skočnu obavijest pri korištenju odgode pred slikanje

en: Notification agent
bs: Obavještajni agent

en: Desktop Notifications
bs: Obavijesti na radnoj površini

en: Built-In Notifications
bs: Ugrađene obavijesti

en: Ask before moving files to trash
bs: Pitaj prije pomjeranja datoteka u smeće

en: Move file to trash when closing tab
bs: Premjesti datoteku u smeće pri zatvaranju kartice

en: Notify when file was deleted from filesystem
bs: Obavijest kada je datoteka izbrisana iz sistema datoteka

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
bs: Podesi kratki istek vremena za davanje šanse Xserveru da ponovno iscrta područja određena prozorom Shuttera prije slikanja ekrana.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
bs: Možete odabrati ili sistemske notifikacije na radnoj površini (npr. Ubuntu's Notify-OSD) ili Shutterov ugrađeni sistem obavijesti.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
bs: <b>Zapamtite:</b> Ako dodatak dozvoljava autorizovan prijenos možete unijeti vaše dozvole iznad. Dodaci sa podrškom za OAuth su podešeni automatski pri prvoj upotrebi.

en: URI
bs: Ujednačeni identifikator resursa (URI)

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
bs: URI
    Primjer: ftp://host:ulaz/putanja

en: Connection mode
bs: Način povezivanja

en: Active mode
bs: Aktivni način

en: Passive mode
bs: Pasivni način

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Password
bs: Šifra

en: Website URL
bs: Adresa web stranice

en: Main
bs: Glavni

en: Advanced
bs: Dodatno

en: Image View
bs: Prikaz slike

en: Behavior
bs: Ponašanje

en: Upload
bs: Prijenos

en: Plugins
bs: Dodaci

en: The following plugins are installed
bs: Instalirani su sljedeći dodaci

en: pixel | pixels
bs[0]: piksel
bs[1]: piksel
bs[2]: piksela

en: Quality
bs: Kvalitet

en: Please activate the menu you want to capture
bs: Molimo istaknite meni koji želite uslikati

en: Please activate the tooltip you want to capture
bs: Aktivirajte opis alata koji želite slikati

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
bs[0]: Ekran će se uslikati za %s sekundu
bs[1]: Ekran će se uslikati za %s sekundu
bs[2]: Ekran će se uslikati za %s sekundu

en: Register
bs: Registracija

en: Profile deleted
bs: Profil je obrisan

en: Profile could not be deleted
bs: Profil ne može biti obrisan

en: Failed
bs: Neuspijeh

en: Profile %s loaded successfully
bs: Profil %s uspješno učitan

en: Session
bs: Sesija

en: not found
bs: nije pronađeno

en: Error while adding the file monitor.
bs: Greška pri dodavanju datoteke zaslona

en: Settings could not be saved!
bs: Podešavanja ne mogu biti spašena!

en: Settings saved successfully!
bs: Podešavanja uspješno sačuvana!

en: Session could not be saved!
bs: Sesija se ne može sačuvati!

en: Account-settings could not be saved!
bs: Postavke računa se ne mogu sačuvati!

en: Settings could not be restored!
bs: Postavke se ne mogu vratiti!

en: Settings loaded successfully
bs: Postavke uspješno učitane

en: Built-in Editor
bs: Ugrađeni urednik

en: Account-settings could not be restored!
bs: Postavke računa se ne mogu vratiti!

en: opened
bs: otvoren

en: Error while opening image %s.
bs: Greška pri otvaranju slike %s.

en: Session could not be restored!
bs: Sesija se ne može vratiti!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
bs: Greška pri kreiranju trashinfo datoteke %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
bs: Greška pri premještanju datoteke %s u smeće.

en: Error while removing the file %s from disk.
bs: Greška pri uklanjanju datoteke %s sa diska.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
bs: Da li ste sigurni da želite premjestiti %s u smeće?

en: Move to _Trash
bs: Premjesti u _Smeće

en: deleted
bs: obrisano

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
bs: Da li ste sigurni da želite premjestiti odabrane datoteke u smeće?

en: No screenshots selected
bs: Nema odabranih slika ekrana

en: Selected screenshots deleted
bs: Odabrane slike ekrana su obrisane

en: removed from session
bs: uklonjeno iz sesije

en: Selected screenshots removed
bs: Odabrane slike ekrana su uklonjene

en: No valid filetype specified
bs: Nije naveden ispravan tip datoteke

en: There is no image data in the clipboard to paste
bs: Nema slikovnih podataka u međuspremniku za zalijepiti

en: Selected filenames copied to clipboard
bs: Odabrana imena datoteka su kopirana u međuspremnik

en: Selected images copied to clipboard
bs: Odabrane slike su kopirane u međuspremnik

en: Last action undone
bs: Posljednja radnja nedovršena

en: Error while copying last version (%s).
bs: Greška pri kopiranju zadnje verzije (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
bs: Greška pri poništavanju %s.

en: Last action redone
bs: Posljednja radnja ponovno obavljena

en: There was an error performing redo on %s.
bs: Greška pri ponavljanju %s.

en: No plugin installed
bs: Nema instaliranih dodataka

en: There was an error determining the filename.
bs: Greška pri određivanju imena datoteke.

en: Triggered invalid screenshot action.
bs: Pokrenuta nevažeća radnja slikana ekrana.

en: Error while taking the screenshot.
bs: Greška pri slikanju ekrana.

en: Capture aborted by user
bs: Korisnik je prekinuo slikanje

en: %s saved
bs: %s sačuvano

en: Screenshot saved
bs: Slika ekrana je spremljena

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
bs: Ime datoteke %s nije potvrđeno. Možda sadrži neke nepodržane karaktere.

en: %s opened with %s
bs: %s otvoreno sa %s

en: Opened all files with
bs: Otvori sve datoteke pomoću

en: Could not apply plugin %s
bs: Neuspješna primjena dodatka %s

en: Successfully applied plugin %s
bs: Uspješno primijenjen dodatak %s

en: Error while executing plugin %s.
bs: Greška pri izvršavanju dodatka %s.

en: There was an error executing the plugin.
bs: Dogodila se greška pri izvršavanju dodatka.

en: %s screenshot | %s screenshots
bs[0]: %s slika zaslona
bs[1]: %s slika zaslona
bs[2]: %s slika zaslona

en: Current profile
bs: Trenutni profil

en: Try to resave the file?
bs: Pokušati ponovno spremiti datoteku?

en: Image %s was not found on disk
bs: Slika %s nije pronađena na disku

en: Error while saving the image %s.
bs: Greška pri spremanju slike %s.

en: There was an error saving the image to %s.
bs: Dogodila se greška pri spremanju slike u %s.

en: saved
bs: sačuvano

en: Image %s was deleted from filesystem
bs: Slika %s je obrisana iz sistema datoteka.

en: There was an error opening the image.
bs: Dogodila se greška pri otvaranju slike.

en: Error while opening directory %s.
bs: Greška pri otvaranju direktorija %s.

en: Updating plugin information
bs: Ažuriram informacije dodatka

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
bs: Molimo sačekajte da Shutter ažurira informacije dodatka

en: Updating upload plugin information
bs: Ažuriranje informacija prijenosa za dodatak

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
bs: Molimo sačekajte dok Shutter ažurira informacije prijenosa za dodatak

en: Capture All Workspaces
bs: Slikaj sve radne prostore

en: Limit to current monitor
bs: Ograniči na trenutni monitor

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
bs[0]: Ova opcija je korisna samo kada je pokrenuto više monitora (%d monitor detektovan).
    Uključite opciju za slikanje samo trenutnog monitora.
bs[1]: Ova opcija je korisna samo kada imate više monitora (%d monitora detektovano).
    Uključite opciju samo da slika trenutni monitor.
bs[2]: Ova opcija je korisna samo kada je pokrenuto više monitora (%d monitora detektovano).
    Uključite opciju za slikanje samo trenutnog monitora.

en: Active Window
bs: Aktivni prozor

en: Capture the last active window
bs: Slikaj posljednji aktivni prozor

en: _Selection
bs: _Odabir

en: _Desktop
bs: _Radna površina

en: Window _under Cursor
bs: Prozor _ispod Kursora

en: Select W_indow
bs: Odaberi P_rozor

en: Se_ction
bs: Se_kcija

en: _Menu
bs: _Meni

en: _Tooltip
bs: _Opis alata

en: S_how main window
bs: P_rikaži glavni prozor

en: _Redo last screenshot
bs: _Obnovi zadnju sliku ekrana

en: _Quick profile select
bs: _Brzi odabir profila

en: Wait indefinitely
bs: Čekaj neodređeno

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
bs[0]: Čekaj najviše %d sekundu
bs[1]: Čekaj najviše %d sekundi

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
bs[0]: Čekaj najviše %d minutu
bs[1]: Čekaj najviše %d minuta

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
bs: Shutter će čekati neodređeno da se zaslon uslika

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
bs[0]: Shutter će čekati i do %d sekundu da se zaslon uslika prije prekida procesa ako traje predugo.
bs[1]: Shutter će čekati i do %d sekundi da se zaslon uslika prije prekida procesa ako traje predugo.

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
bs[0]: Shutter će čekati i do %d minutu da se zaslon uslika prije prekida procesa ako traje predugo.
bs[1]: Shutter će čekati i do %d minuta da se zaslon uslika prije prekida procesa ako traje predugo.

en: Anonymous Upload
bs: Anonimni prijenos

en: Authorized Upload
bs: Odobreni prijenos

en: OAuth Upload
bs: OAuth prijenos

en: Description
bs: Opis

en: Icon
bs: Ikona

en: Name
bs: Ime

en: Category
bs: Vrsta

en: Language
bs: Jezik

en: Path
bs: Put

en: Successfully published
bs: Uspješno objavljeno

en: The file %s was successfully published: %s
bs: Datoteka %s je uspješno objavljena: %s

en: %s published
bs: %s objavljeno

en: Unpublished
bs: Neobjavljeno

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
bs: Datoteka %s nije više objavljena. Vanjska poveznica više nije dostupna.

en: The file %s is no longer published.
bs: Datoteka %s više nije objavljena.

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Rename image %s
bs: Preimenuj sliku %s

en: New filename
bs: Novo ime datoteke

en: _Rename
bs: _Preimenuj

en: renamed
bs: preimenovano

en: Error while renaming the image %s.
bs: Greška pri preimenovanju slike %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
bs: Dogodila se greška pri preimenovanju slike u %s.

en: _Replace
bs: _Zamijeni

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
bs: Slika već postoji u %s. Premještanje će zamijeniti sadržaj postojeće.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
bs: Slika sa imenom %s već postoji. Želite li je zamjeniti?

en: Invalid Filename
bs: Neispravno ime datoteke

en: Choose file to open
bs: Odaberite datoteku za otvaranje

en: All compatible image formats
bs: Svi odgovarajući formati slike

en: Choose a location to save to
bs: Odaberite lokaciju za spremanje

en: Choose a plugin
bs: Izaberite dodatak

en: _Run
bs: _Pokreni

en: Plugin
bs: Dodatak

en: No plugin specified
bs: Dodatak nije određen

en: Upload / Export
bs: Prijenos / Izvoz

en: _Upload
bs: _Prijenos

en: Guest
bs: Gost

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
bs: Molimo odaberite jedan od računa iznad i pritisnite <i>Prijenos</i>. Prenesene veze će i dalje biti dostupne u <i>desni-klik meniju</i> slike zaslona nakon zatvaranja ovog dijaloškog okvira.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
bs: <b>Zapamtite:</b> Ako dodatak dozvoljava samo odobreni prijenos morate najprije unijeti potvrdu u postavkama da bi se pojavilo u listi iznad.

en: Choose account
bs: Odaberite račun

en: Status
bs: Stanje

en: Public hosting
bs: Javni hosting

en: Places
bs: Mjesta

en: _Export
bs: _Izvoz

en: _Publish
bs: _Objavi

en: Disconnected
bs: Veza prekinuta

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
bs[0]: Fascikla %s je sinkronizirana sa Ubuntu One. Odabrana datoteka će biti kopirana u tu fasciklu prije objavljivanja.
bs[1]: Fascikla %s je sinkronizirana sa Ubuntu One. Odabrana datoteka će biti kopirana u tu fasciklu prije objavljivanja.
bs[2]: Fascikla %s je sinkronizirana sa Ubuntu One. Odabrane datoteke će biti kopirane u tu fasciklu prije objavljivanja.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
bs[0]: <b>Zapamtite:</b> Odabrana datoteka će biti objavljena u pozadinskom procesu. Bit ćete obaviješteni kada se proces završi.
bs[1]: <b>Zapamtite:</b> Odabrana datoteka će biti objavljena u pozadinskom procesu. Bit ćete obaviješteni kada se proces završi.
bs[2]: <b>Zapamtite:</b> Odabrane datoteke će biti objavljene u pozadinskom procesu. Bit ćete obaviješteni kada se proces završi.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
bs: Fascikla %s nije sinkronizirana sa Ubuntu One. Molimo odaberite zamjensku fasciklu.

en: Ubuntu One service cannot be found.
bs: Ubuntu One servis nije pronađen.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
bs: /publicfiles nije dostupno. Izgleda da Vaša Ubuntu One instalacija nije ažurirana.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
bs: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl treba biti instalirano za ovu opciju.

en: Loading module %s
bs: Učitavam modul %s

en: Error while executing upload plugin %s.
bs: Greška pri izvršavanju prijenosa dodatka %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
bs: Dogodila se greška pri izvršavanju prijenosa dodatka.

en: uploaded
bs: učitano

en: Successfully uploaded
bs: Uspješno poslano

en: The file %s was successfully uploaded.
bs: Datoteka %s je uspješno učitana.

en: Skip all
bs: Preskoči sve

en: Skip
bs: Preskoči

en: Retry
bs: Pokušaj ponovno

en: exported
bs: izvezeno

en: Successfully exported
bs: Uspješno izvezeno

en: The file %s was successfully exported.
bs: Datoteka %s je uspješno izvezena.

en: Publishing %s...
bs: Objavljivanje %s...

en: _Retry
bs: _Ponovi

en: Error while copying the image %s.
bs: Greška pri kopiranju slike %s.

en: There was an error copying the image into %s.
bs: Dogodila se greška pri kopiranju slike u %s.

en: Please check your credentials and try again.
bs: Provjerite svoje dozvole i pokušajte ponovo.

en: Error while login
bs: Greška prilikom prijave

en: Maximum filesize reached
bs: Dostignuta maksimalna veličina datoteke

en: Error while uploading
bs: Greška prilikom prijenosa

en: Maximum filesize: %s
bs: Maksimalna veličina datoteke: %s

en: Error while connecting
bs: Greška pri spajanju

en: Save current preferences as new profile
bs: Spremi trenutne postavke kao novi profil

en: New profile name
bs: Ime novog profila

en: Replacing it will overwrite its contents.
bs: Zamjenom će biti prepisan sadržaj.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
bs: Profil imena %s već postoji. Želite li ga zamjeniti?

en: _File
bs: _Datoteka

en: _Edit
bs: _Uredi

en: _View
bs: _Pregled

en: _Screenshot
bs: _Slika zaslona

en: _Go
bs: _Idi

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Open...
bs: _Otvori...

en: Recent _Files
bs: Skorašnje _datoteke

en: Save _As...
bs: Sačuvaj _Kao...

en: E_xport to PDF...
bs: I_zvezi u PDF...

en: Export to Post_Script...
bs: Izvezi u Post_Script...

en: Page Set_up
bs: P_odešavanje stranice

en: _Print...
bs: _Štampaj...

en: Send by E_mail...
bs: Pošalji preko E_pošte...

en: C_lose all
bs: Z_atvori sve

en: Copy _Filename
bs: Kopiraj _Ime datoteke

en: Show Navigation _Toolbar
bs: Prikaži navigacijsku _Alatnu traku

en: Get Help Online...
bs: Potražite pomoć internetski...

en: Translate this Application...
bs: Prevedite ovu Aplikaciju...

en: Report a Problem
bs: Prijavi problem

en: _Active Window
bs: _Aktivni Prozor

en: Import from clip_board
bs: Uvezi iz među_spremnika

en: Open wit_h
bs: Otvori s_a

en: Show in _folder
bs: Prikaži u _fascikli

en: _Rename...
bs: _Preimenuj...

en: _Send To...
bs: _Pošalji za...

en: E_xport...
bs: I_zvoz...

en: Public URLs
bs: Javne internet veze

en: _Edit...
bs: _Izmijeni...

en: Run a _plugin...
bs: Pokreni _dodatak...

en: Redo _this screenshot
bs: Obnovi _ovu sliku zaslona

en: Run a _Plugin...
bs: Pokreni _Dodatak

en: Redo
bs: Ponovi

en: Redo last screenshot
bs: Vrati zadnji snimak ekrana

en: Selection
bs: Odabir

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
bs: Označi pravougaonu oblast mišem
    za slikanje željene oblasti zaslona

en: Desktop
bs: Radna površina

en: Take a screenshot of your whole desktop
bs: Uslikajte cijeli zaslon

en: Capture a specific workspace
bs: Slikanje određenog dijela radne površine

en: Window
bs: Prozor

en: Select a window with your mouse
bs: Odaberite prozor mišem

en: Take a screenshot of a specific window
bs: Napravi sliku određenog prozora ekrana

en: Section
bs: Odjeljak

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
bs: Slika samo dio prozora. Moći ćete odabrati bilo koji prozor unutar zaslona ako pomjerite miš preko njega.

en: Menu
bs: Meni

en: Select a single menu or cascading menus from any application
bs: Odaberite jedan meni ili niz menija bilo koje aplikacije

en: Tooltip
bs: Opis alata

en: Capture a tooltip
bs: Slikaj opis alata

en: Take a screenshot of a website
bs: Slikaj web stranicu

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
bs: Postavi koliko dugo će Shutter čekati da se obavi slikanje zaslona prije okončavanja procesa, ako traje predugo

en: Edit
bs: Uredi

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
bs: Koristi ugrađeni urednik za isticanje bitnih dijelova slike zaslona ili je izreži na željenu veličinu

en: Export
bs: Izvoz

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
bs: Prenesite Vaše slike na servis hostinga slika, FTP stranicu ili ih izvezite u proizvoljnu mapu

en: Show links to previous uploads
bs: Prikaži veze prethodnih prijenosa

en: Error while executing %s.
bs: Greška pri izvršavanju %s.

en: There was an error executing %s.
bs: Dogodila se greška pri izvršavanju %s.

en: Exit Code: %d.
bs: Kod izlaza: %d.

en: Synchronization complete
bs: Sinhronizacija je završena

en: Synchronization in progress...
bs: Sinkronizacija u toku...

en: Illegal URI.
bs: Nedozvoljen URI.

en: Connection error.
bs: Greška u vezi.

en: Please check your connectivity and try again.
bs: Provjerite vezu i pokušajte ponovno.

en: Login with username %s failed.
bs: Prijava sa korisničkim imenom %s nije uspjela.

en: Cannot change working directory.
bs: Ne mogu promjeniti radni direktorij.

en: Command 'put' failed.
bs: Komanda 'put' nije uspjela.

en: Copy this code to clipboard
bs: Kopiraj ovaj kod u međuspremnik.

en: Upload - %s - %s
bs: Prijenos - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
bs: Nacrtaj pravougaoni prostor koristeći miš

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
bs: Slikaj zaslon, pritisni tipku Enter. Pritisni tipku Esc za izlaz.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
bs: <b>shift/desni-klik</b> → dijalog odabira uključen/isključen

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
bs: <b>ctrl + točkić miša</b> → povećavanje/smanjivanje

en: <b>space</b> → zoom window on/off
bs: <b>space</b> → prozor povećavanja uključen/isključen

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
bs: <b>cursor keys</b> → pomijeranje kursora

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
bs: <b>cursor keys + alt</b> → pomjeri odabrani dio

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
bs: <b>cursor keys + ctrl</b> → promijeni dimenzije odabranog dijela

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
bs: Možda pokazivač miša nije uhvaćen ili odabrano područje nije validno.

en: Keyboard could not be grabbed.
bs: Tastatura nije uhvaćena.

en: menu
bs: meni

en: tooltip
bs: opis alata

en: No window with type %s detected.
bs: Prozor tipa %s nije pronađen.

en: There is no last capture that can be redone.
bs: Ne postoji posljednja slika da se obnovi.

en: The window is no longer available.
bs: Prozor više nije dostupan.

en: Unable to capture website
bs: Nije moguće uslikati web stranicu

en: No window with name pattern %s detected.
bs: Prozor sa obrascom imena %s nije pronađen.

en: Invalid pattern %s detected.
bs: Nevažeći obrazac %s pronađen.

en: No subwindow detected
bs: Podprozor nije pronađen

en: URL to capture
bs: URL za slikanje

en: C_apture
bs: U_slikaj

en: Workspaces
bs: Radni prostori

en: Fill color
bs: Boja popunjavanja

en: Adjust fill color and opacity
bs: Podesi boju popunjenja i vidljivost

en: Stroke color
bs: Boja poteza

en: Choose stroke color
bs: Odaberite boju poteza

en: Adjust stroke color and opacity
bs: Podesite boju poteza i vidljivost

en: Line width
bs: Širina linije

en: Adjust line width
bs: Podesi širinu linije

en: Font
bs: Vrsta slova

en: Select font family and size
bs: Odaberite porodicu slova i veličinu slova

en: Insert image
bs: Ubaci sliku

en: Insert an arbitrary object or file
bs: Umetnite proizvoljan objekt ili datoteku

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: _Crop
bs: _Isijeci

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
bs: Pritisnite-pomijerajte za promjenu veličine (koristite Control za jednoličnu promjenu)

en: Click-Drag to resize the canvas
bs: Pritisnite-pomijerajte za mijenjanje veličine slike

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
bs: Kliknite za bojenje (pokušajte Control ili Shift za ravnu liniju)

en: Click-Drag to create a new straight line
bs: Pritisnite-pomijerajte za novu ravnu liniju

en: Click-Drag to create a new arrow
bs: Pritisnite-pomijerajte za novu strijelicu

en: Click-Drag to create a new rectangle
bs: Pritisnite-pomijerajte da napravite novi pravougaonik

en: Click-Drag to create a new ellipse
bs: Pritisnite-pomijerajte za pravljenje nove elipse

en: Click-Drag to add a new text area
bs: Pritisnite-pomijerajte za dodavanje novog tekstualnog polja

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
bs: Kliknite da cenzurišete (pokušajte sa Control ili Shift za pravu liniju)

en: Click-Drag to create a pixelized region
bs: Pritisnite-pomijerajte za stvaranje pikseliziranog dijela

en: Click to add an auto-increment shape
bs: Kliknite za dodavanje automatski rastućeg oblika

en: Save the changes to image %s before closing?
bs: Spremiti promjene slike %s prije zatvaranja?

en: Close
bs: Zatvori

en: Do_n't save
bs: Ne_moj spremati

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
bs[0]: Ako ne spremite sliku, promjene od zadnje minute će biti izgubljene
bs[1]: Ako ne spremite sliku, promjene od zadnje minute će biti izgubljene
bs[2]: Ako ne spremite sliku, promjene od zadnjih %d minuta će biti izgubljene

en: Do you want to save the changed background color?
bs: Da li želite spasiti promijenjenu boju pozadine?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
bs: Moguće je da će pozadina biti providna ako odlučite zanemariti boju pozadine.

en: Save Background Color
bs: Spremi boju pozadine

en: _Ignore Background Color
bs: _Zanemari boju pozadine

en: _Save Background Color
bs: _Spremi boju pozadine

en: Change Background Color...
bs: Promijeni boju pozadine...

en: _Reset to Default
bs: _Postavi na uobičajeno

en: Raise
bs: Podigni

en: Lower
bs: Spusti

en: Unlock
bs: Otključaj

en: Lock
bs: Zaključaj

en: Edit Preferences...
bs: Uredi postavke...

en: Numbering
bs: Numerisanje

en: Current value
bs: Trenutna vrijednost

en: Arrow
bs: Strelica

en: Length
bs: Dužina

en: Tip length
bs: Dužina vrha

en: Display an arrow at the end of the line
bs: Prikaži strelicu na kraju linije

en: Display an arrow at the start of the line
bs: Prikaži strelicu na početku linije

en: Text
bs: Tekst

en: Font color
bs: Boja slova

en: Choose font color
bs: Odabir boje fonta

en: Use selected font
bs: Koristi odabranu vrstu slova

en: Use selected font color
bs: Koristi odabranu boju slova

en: _Tools
bs: _Alati

en: Undo last action
bs: Vrati posljednji potez

en: Do again the last undone action
bs: Ponavljanje posljednje neizvedene radnje

en: Copy selection to clipboard
bs: Kopiraj odabir u međuspremnik

en: Cut selection to clipboard
bs: Isijeci odabrano u međuspremnik

en: Paste objects from clipboard
bs: Zalijepi objekte iz međuspremnika

en: Delete current object
bs: Izbriši trenutni objekt

en: Clear canvas
bs: Očisti platno

en: Abort current mode
bs: Prekini trenutni način rada

en: Close this window
bs: Zatvori ovaj prozor

en: Save image
bs: Sačuvaj sliku

en: Export to _File...
bs: Izvezi u _Datoteku...

en: Export to File...
bs: Izvezi u datoteku...

en: _Export to SVG...
bs: _Izvezi u SVG...

en: Export to SVG...
bs: Izvezi u SVG...

en: Export to PDF...
bs: Izvezi u PDF...

en: Export to PostScript...
bs: Izvezi u PostScript...

en: Automatic scrolling
bs: Automatsko skrolovanje

en: Select
bs: Izaberi

en: Select item to move or resize it
bs: Odaberite stavku za pomjeranje ili promjenu veličine

en: Freehand
bs: Slobodnom rukom

en: Draw a freehand line
bs: Crtaj liniju slobodnom rukom

en: Highlighter
bs: Isticanje

en: Line
bs: Linija

en: Draw a straight line
bs: Crtaj pravu liniju

en: Draw an arrow
bs: Nacrtaj strelicu

en: Rectangle
bs: Pravougaonik

en: Draw a rectangle
bs: Nacrtaj pravougaonik

en: Ellipse
bs: Elipsa

en: Draw a ellipse
bs: Nacrtaj elipsu

en: Add some text to the screenshot
bs: Dodaj tekst na sliku zaslona

en: Censor
bs: Cenzuriraj

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
bs: Cenzuriraj dijelove slike zaslona zbog sakrivanja osobnih podataka

en: Pixelize
bs: Pikseliziraj

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
bs: Pikseliziraj odabrane dijelove slike zaslona zbog sakrivanja privatnih podataka

en: Number
bs: Broj

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
bs: Dodaj automatski rastući oblik na sliku zaslona

en: Crop
bs: Izreži

en: Crop your screenshot
bs: Isjeci sliku zaslona

en: No icon was found
bs: Nema pronađenih stavki

en: Import from current theme...
bs: Uvezi iz trenutne teme...

en: Import from session...
bs: Uvezi iz sesije...

en: Import from filesystem...
bs: Uvoz sa diska...

en: New text...
bs: Novi tekst...
