shutter - en to ca translation catalogue (489 entries)

en: Profile
ca: Perfil

en: Preferences
ca: Preferències

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
ca: cal tindre instal·lat el gnome-web-photo per a aquesta funcionalitat

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
ca: cal tindre instal·lat el Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl per a aquesta funcionalitat

en: Choose a profile
ca: Trieu un perfil

en: Save configuration as profile
ca: Guardeu la configuració actual com a perfil

en: Delete profile
ca: Esborra el perfil

en: Load the selected profile's configuration
ca: Carrega la configuració del perfil seleccionat

en: Image format
ca: Format de la imatge

en: Save
ca: Guarda

en: First-launch Behavior
ca: Comportament de la primera execució

en: Window Preferences
ca: Preferències de les finestres

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Trash
ca: Paperera

en: Actions
ca: Accions

en: Capture
ca: Captura

en: Selection Capture
ca: Captura de selecció

en: Window Capture
ca: Captura de la finestra

en: Menu/Tooltip Capture
ca: Captura de menú/indicador de funció

en: Website Capture
ca: Captura de lloc web

en: Accounts
ca: Comptes

en: File Transfer Protocol (FTP)
ca: Protocol de transferència de fitxers (FTP)

en: Transparent Parts
ca: Parts transparents

en: Session View
ca: Vista de la sessió

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
ca: El caràcter %s està reservat i no està permés al nom d'un fitxer

en: There are several wildcards available, like
ca: Hi ha diversos comodins disponibles, com ara

en: %Y = year
ca: %Y = any

en: %m = month
ca: %m = mes

en: %d = day
ca: %d = dia

en: %T = time
ca: %T = hora

en: $w = width
ca: $w = amplària

en: $h = height
ca: $h = alçària

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
ca: $name = d'ús general (p. ex. el títol de la finestra)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
ca: $nb_name = representa $name però sense espais en blanc en les cadenes resultants

en: $profile = name of current profile
ca: $profile = el nom del perfil actual

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
ca: $R = caràcter aleatori (p. ex. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
ca: %NN = comptador

en: Compression
ca: Compressió

en: Adjust quality/compression value
ca: Ajusta el valor qualitat/compressió

en: Select a file format
ca: Seleccioneu un format de fitxer

en: Directory
ca: Directori

en: Choose folder
ca: Trieu una carpeta

en: Your screenshots will be saved to this directory
ca: Les vostres captures de pantalla es guardaran en aquest directori

en: Browse for save folder every time
ca: Cerca la carpeta on es guardarà cada vegada

en: Do not save file automatically
ca: No guardes el fitxer automàticament

en: Automatically save file
ca: Guarda el fitxer automàticament

en: Automatically copy screenshot to clipboard
ca: Copia automàticament la captura de pantalla al porta-retalls

en: Automatically copy filename to clipboard
ca: Copia automàticament el nom del fitxer al porta-retalls

en: Do not copy anything to clipboard
ca: No copies res al porta-retalls

en: Delay
ca: Retard

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

en: Capture after a delay of
ca: Fes la captura quan hagen passat

en: Wait n seconds before taking a screenshot
ca: Espera n segons abans de fer una captura de pantalla

en: Include Cursor
ca: Inclou el cursor

en: Include cursor when taking a screenshot
ca: Inclou el cursor en fer una captura de pantalla

en: Open with
ca: Obri amb

en: Open your screenshot with this program after capturing
ca: Obri la captura de pantalla amb aquest programa després de fer-la

en: 16 colors   - (4bit)
ca: 16 colors - (4 bits)

en: 64 colors   - (6bit)
ca: 64 colors - (6 bits)

en: 256 colors  - (8bit)
ca: 256 colors - (8 bits)

en: Reduce colors
ca: Redueix colors

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
ca: Redueix colors de manera automàtica després de fer la captura de pantalla

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
ca: Genera també la miniatura.
    tria el percentatge respecte de l'original per a la grandària de la miniatura

en: Border
ca: Vora

en: pixels
ca: píxels

en: Choose border color
ca: Trieu el color de la vora

en: Adds a border effect to the screenshot
ca: Afig una vora a la captura de pantalla

en: Enable zoom window
ca: Habilita la finestra d'ampliació

en: Start with selection size of
ca: Inicia la selecció amb la grandària de

en: at
ca: en la posició

en: Start Selection Tool with a customized selection size
ca: Inicia l'eina de selecció amb una grandària de selecció personalitzada

en: Show help text
ca: Mostra el text d'ajuda

en: Enables the help text
ca: Activa el text d'ajuda

en: Include window decoration when capturing a window
ca: Inclou la decoració de la finestra al capturar una finestra

en: Automatically resize window to
ca: Redimensiona automàticament la finestra a

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
ca: Això redimensiona automàticament la finestra a l'amplària i alçària especificades. Aquest mètode demana al gestor de finestres que redimensione la finestra, encara que el gestor pot no permetre-ho.

en: Force rounded window corners
ca: Imposa les cantonades arredonides de les finestres

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
ca: El Shutter utilitza l'extensió XShape per a determinar la forma de les finestres, però això no funciona en certes circumstàncies, per exemple, quan s'executa el Compiz.
    
    Si aquesta opció està activada, el Shutter utilitza paràmetres predeterminats per a arredonir les cantonades de les finestres. Podeu sobreescriure els paràmetres per defecte creant un fitxer anomenat ~/.shutter/shape.conf i posant-hi els vostres valors personalitzats. Els valors per defecte s'emmagatzemen en %s.

en: Select only visible windows
ca: Selecciona només les finestres visibles

en: Pre-Capture Delay
ca: Retard de precaptura

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
ca: Capturar el menú/indicador de funció després d'un retard de n segons

en: Ignore possibly wrong type hints
ca: Ignora suggeriments possiblement incorrectes

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
ca: Les constants de suggeriment de tipus donen consells per al gestor de finestres que indiquen quin tipus de funció té la finestra. A vegades aquests consells de tipus no són els correctes. Si s'activa aquesta opció, el Shutter no insisteix en el suggeriment de tipus demanat.

en: Virtual browser width
ca: Amplària del navegador virtual

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
ca: Amplària del navegador virtual mentre es fa una captura de pantalla del lloc web

en: Show as check pattern
ca: Mostra com a patró de verificació

en: Show as custom color:
ca: Mostra com a color personalitzat:

en: Choose fill color
ca: Trieu el color d'emplenament

en: Show as background
ca: Mostra com a fons

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
ca: Mostra les parts transparents de la imatge en un patró de verificació

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
ca: Mostra les parts transparents de la imatge amb el color que especifiqueu

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
ca: Mostra les parts transparents de la imatge amb el color de fons de l'aplicació

en: Sort ascending by
ca: Ordre ascendent per

en: Key/Time Created
ca: Clau/hora creada

en: Sort descending by
ca: Ordre descendent per

en: Configure sort criteria
ca: Configura els criteris d'ordenació

en: Start Shutter at login
ca: Executa el Shutter a l'inici de sessió

en: Hide window on first launch
ca: Amaga la finestra en la primera execució

en: Hide notification icon
ca: Amaga la icona de notificació

en: Autohide main window when taking a screenshot
ca: Amaga automàticament la finestra mentre es captura la pantalla

en: Redraw Delay
ca: Retard redibuixant

en: millisecond | milliseconds
ca[0]: mil·lisegon
ca[1]: mil·lisegons

en: Present main window after taking a screenshot
ca: Finestra principal present després de fer una captura de pantalla

en: Minimize to tray when closing main window
ca: Minimitza a la safata del sistema en tancar la finestra principal

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
ca: Mostra una notificació emergent després de fer una captura de pantalla

en: Display pop-up notification when using a delay
ca: Mostra una notificació emergent quan s'utilitze un retard

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
ca: Mostra una notificació emergent quan s'utilitza un retard de precaptura

en: Notification agent
ca: Agent de notificacions

en: Desktop Notifications
ca: Notificacions d'escriptori

en: Built-In Notifications
ca: Notificacions integrades

en: Ask before moving files to trash
ca: Pregunta abans de moure els fitxers a la paperera

en: Move file to trash when closing tab
ca: Mou el fitxer a la paperera en tancar la pestanya

en: Notify when file was deleted from filesystem
ca: Notifica quan un fitxer ha estat eliminat del sistema de fitxers

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
ca: Defineix un breu temps d'espera per a permetre que l'Xserver puga tornar a dibuixar les àrees que la finestra del Shutter havia enfosquit abans de fer la captura de pantalla.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
ca: Podeu triar entre les notificacions globals del sistema (p. ex. Notify-OSD de l'Ubuntu) o el sistema de notificacions intern del Shutter

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
ca: <b>Atenció:</ b> Si un connector permet la pujada autoritzada, podeu introduir les vostres credencials ací dalt. Els connectors amb suport OAuth es configuren automàticament la primera vegada que s'utilitzen.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
ca: URI
    Exemple: ftp://màquina:port/camí

en: Connection mode
ca: Mode de connexió

en: Active mode
ca: Mode actiu

en: Passive mode
ca: Mode passiu

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Website URL
ca: URL del lloc web

en: Main
ca: Principal

en: Advanced
ca: Avançat

en: Image View
ca: Visualització de la imatge

en: Behavior
ca: Comportament

en: Upload
ca: Pujar

en: Plugins
ca: Connectors

en: The following plugins are installed
ca: Hi ha instal·lats els connectors següents

en: pixel | pixels
ca[0]: píxel
ca[1]: píxels

en: Quality
ca: Qualitat

en: Please activate the menu you want to capture
ca: Activeu el menú que voleu capturar

en: Please activate the tooltip you want to capture
ca: Activeu l'indicador de funció que voleu capturar

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
ca[0]: La captura de pantalla es farà d'ací a %s segon
ca[1]: La captura de pantalla es farà d'ací a %s segons

en: Register
ca: Registre

en: Profile deleted
ca: S'ha esborrat el perfil

en: Profile could not be deleted
ca: S'ha produït un error en esborrar el perfil

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Profile %s loaded successfully
ca: S'ha carregat correctament el perfil %s

en: Session
ca: Sessió

en: not found
ca: no s'ha trobat

en: Error while adding the file monitor.
ca: S'ha produït un error en afegir el fitxer de control.

en: Settings could not be saved!
ca: No s'han pogut guardar els paràmetres.

en: Settings saved successfully!
ca: Els paràmetres s'han guardat correctament.

en: Session could not be saved!
ca: No s'ha pogut guardar la sessió.

en: Account-settings could not be saved!
ca: No s'han pogut guardar els paràmetres del compte.

en: Settings could not be restored!
ca: No s'han pogut restaurar els paràmetres.

en: Settings loaded successfully
ca: Els paràmetres s'han carregat correctament.

en: Built-in Editor
ca: Editor integrat

en: Account-settings could not be restored!
ca: No s'han pogut restaurar els paràmetres del compte.

en: opened
ca: S'ha obert

en: Error while opening image %s.
ca: S'ha produït un error en obrir la imatge %s.

en: Session could not be restored!
ca: No s'ha pogut restaurar la sessió.

en: Error while creating the trashinfo file %s.
ca: S'ha produït un error durant la creació del fitxer d'informació de paperera %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
ca: S'ha produït un error en moure el fitxer %s a la paperera.

en: Error while removing the file %s from disk.
ca: S'ha produït un error en suprimir el fitxer %s del disc.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
ca: Voleu moure %s a la paperera?

en: Move to _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: deleted
ca: eliminat

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
ca: Voleu moure els fitxers seleccionats a la paperera?

en: No screenshots selected
ca: No s'han seleccionat captures de pantalla

en: Selected screenshots deleted
ca: S'han suprimit les captures de pantalla seleccionades

en: removed from session
ca: eliminada de la sessió

en: Selected screenshots removed
ca: S'han eliminat les captures de pantalla seleccionades.

en: No valid filetype specified
ca: El tipus de fitxers especificat no és vàlid

en: There is no image data in the clipboard to paste
ca: No hi ha dades d'imatge per a apegar al porta-retalls.

en: Selected filenames copied to clipboard
ca: S'han copiat els noms de fitxer seleccionats al porta-retalls

en: Selected images copied to clipboard
ca: S'han copiat les imatges seleccionades al porta-retalls

en: Last action undone
ca: Última acció desfeta

en: Error while copying last version (%s).
ca: S'ha produït un error en copiar l'última versió (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
ca: S'ha produït un error mentre es desfeia l'acció a %s.

en: Last action redone
ca: Última acció refeta

en: There was an error performing redo on %s.
ca: S'ha produït un error mentre es refeia l'acció a %s.

en: No plugin installed
ca: No s'ha instal·lat cap connector.

en: There was an error determining the filename.
ca: S'ha produït un error en determinar el nom del fitxer

en: Triggered invalid screenshot action.
ca: S'ha activat una acció incorrecta de captura de pantalla

en: Error while taking the screenshot.
ca: S'ha produït un error en fer la captura de pantalla

en: Capture aborted by user
ca: L'usuari ha cancel·lat la captura

en: %s saved
ca: %s guardada

en: Screenshot saved
ca: S'ha guardat la captura de pantalla.

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
ca: No s'ha pogut verificar el nom de fitxer %s. Pot contindre caràcters incompatibles.

en: %s opened with %s
ca: %s obert amb %s

en: Opened all files with
ca: S'han obert tots els fitxers amb

en: Could not apply plugin %s
ca: No s'ha pogut aplicar el connector %s

en: Successfully applied plugin %s
ca: S'ha aplicat correctament el connector %s

en: Error while executing plugin %s.
ca: S'ha produït un error en executar el connector %s.

en: There was an error executing the plugin.
ca: S'ha produït un error en executar el connector.

en: %s screenshot | %s screenshots
ca[0]: %s captura de pantalla
ca[1]: %s captures de pantalla

en: Current profile
ca: Perfil actual

en: Try to resave the file?
ca: Voleu provar de tornar a guardar el fitxer?

en: Image %s was not found on disk
ca: No s'ha trobat la imatge %s al disc

en: Error while saving the image %s.
ca: S'ha produït un error en guardar la imatge %s.

en: There was an error saving the image to %s.
ca: S'ha produït un error en guardar la imatge a %s.

en: saved
ca: guardat

en: Image %s was deleted from filesystem
ca: La imatge %s s'ha eliminat del sistema

en: There was an error opening the image.
ca: S'ha produït un error en obrir la imatge.

en: Error while opening directory %s.
ca: S'ha produït un error en obrir el directori %s.

en: Updating plugin information
ca: S'està actualitzant la informació de connectors

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
ca: Espereu mentre el Shutter actualitza la informació de connectors

en: Updating upload plugin information
ca: S'està actualitzant la informació del connector de pujada

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
ca: Espereu mentre el Shutter actualitza la informació del connector de pujada

en: Capture All Workspaces
ca: Captura tots els espais de treball

en: Limit to current monitor
ca: Limita-ho al present monitor

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
ca[0]: Aquesta opció només és útil quan s'utilitza un sistema multimonitor (s'ha detectat %d monitor).
    Habiliteu-lo per a capturar només el monitor actual.
ca[1]: Aquesta opció només és útil quan s'utilitza un sistema multimonitor (s'han detectat %d monitors).
    Habiliteu-lo per a capturar només el monitor actual.

en: Active Window
ca: Finestra activa

en: Capture the last active window
ca: Captura l'última finestra activa

en: _Selection
ca: _Selecció

en: _Desktop
ca: _Escriptori

en: Window _under Cursor
ca: Finestra _sota el cursor

en: Select W_indow
ca: Selecciona la f_inestra

en: Se_ction
ca: Se_cció

en: _Menu
ca: _Menú

en: _Tooltip
ca: _Indicador de funció

en: S_how main window
ca: _Mostra la finestra principal

en: _Redo last screenshot
ca: _Refés la última captura de pantalla

en: _Quick profile select
ca: Selecció ràpida de _perfil

en: Wait indefinitely
ca: Espera indefinidament

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
ca[0]: Espera com a màxim %d segon
ca[1]: Espera com a màxim %d segons

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
ca[0]: Espera com a màxim %d minut
ca[1]: Espera com a màxim %d minuts

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
ca: El Shutter esperarà indefinidament la captura de pantalla

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
ca[0]: El Shutter esperarà fins a %d segon per a la captura de pantalla abans d'abandonar la tasca
ca[1]: El Shutter esperarà fins a %d segons per a la captura de pantalla abans d'abandonar la tasca

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
ca[0]: El Shutter esperarà fins a %d minut per a la captura de pantalla abans d'abandonar la tasca
ca[1]: El Shutter esperarà fins a %d minuts per a la captura de pantalla abans d'abandonar la tasca

en: Host
ca: Amfitrió

en: Anonymous Upload
ca: Pujada anònima

en: Authorized Upload
ca: Pujada autoritzada

en: OAuth Upload
ca: Pujada OAuth

en: Description
ca: Descripció

en: Icon
ca: Icona

en: Name
ca: Nom

en: Category
ca: Categoria

en: Language
ca: Idioma

en: Path
ca: Camí

en: Successfully published
ca: S'ha publicat correctament

en: The file %s was successfully published: %s
ca: El fitxer %s s'ha publicat correctament: %s

en: %s published
ca: %s publicat/s

en: Unpublished
ca: No publicat

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
ca: El fitxer %s ja no està publicat. L'enllaç extern ja no està disponible.

en: The file %s is no longer published.
ca: El fitxer %s ja no està publicat.

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename image %s
ca: Reanomena la imatge %s

en: New filename
ca: Nou nom de fitxer

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: renamed
ca: reanomenada

en: Error while renaming the image %s.
ca: S'ha produït un error en reanomenar la imatge %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
ca: S'ha produït un error en reanomenar la imatge a %s.

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
ca: La imatge ja existeix a %s. Si la reemplaceu en sobreescriureu el contingut.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix una imatge amb el nom %s. Voleu reemplaçar-la?

en: Invalid Filename
ca: En nom de fitxer no és vàlid.

en: Choose file to open
ca: Trieu el fitxer que s'ha d'obrir

en: All compatible image formats
ca: Tots els formats d'imatge compatibles

en: Choose a location to save to
ca: Trieu una ubicació on guardar

en: Choose a plugin
ca: Trieu un connector

en: _Run
ca: _Executa

en: Plugin
ca: Connector

en: No plugin specified
ca: No s'ha especificat cap connector

en: Upload / Export
ca: Puja / Exporta

en: _Upload
ca: _Puja

en: Guest
ca: Convidat

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
ca: Trieu un compte i feu clic a Puja. Els enllaços de pujada encara continuaran disponibles fent clic dret en la captura de pantalla després de tancar aquest diàleg.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
ca: Nota: Si el connector només permet pujar dades amb autorització, primer heu d'introduir les vostres credencials en les preferències perquè apareguen en la llista de la part superior.

en: Choose account
ca: Trieu el compte

en: Status
ca: Estat

en: Public hosting
ca: Allotjament públic

en: Places
ca: Llocs

en: _Export
ca: _Exporta

en: _Publish
ca: _Publica

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
ca[0]: El directori %s està sincronitzat amb Ubuntu One. El fitxer seleccionat es copiarà en aquest directori abans de ser publicat.
ca[1]: El directori %s està sincronitzat amb Ubuntu One. Els fitxers seleccionats es copiaran en aquest directori abans de ser publicats.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
ca[0]: Nota: El fitxer seleccionat es publicarà en segon pla. Es mostrarà una notificació quan el procés haja finalitzat.
ca[1]: Nota: Els fitxers seleccionats es publicaran en segon pla. Es mostrarà una notificació quan el procés haja finalitzat.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
ca: El directori %s no està sincronitzat amb Ubuntu One. Trieu un altre directori.

en: Ubuntu One service cannot be found.
ca: No es troba el servei d'Ubuntu One.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
ca: /publicfiles no està disponible. La instal·lació d'Ubuntu One sembla desactualitzada.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
ca: S'ha d'instal·lar Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl per a aquesta funcionalitat

en: Loading module %s
ca: S'està carregant el mòdul %s

en: Error while executing upload plugin %s.
ca: S'ha produït un error en executar el connector de pujada %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
ca: S'ha produït un error en executar el connector de pujada.

en: uploaded
ca: pujat

en: Successfully uploaded
ca: S'ha pujat correctament

en: The file %s was successfully uploaded.
ca: S'ha pujat correctament el fitxer %s.

en: Skip all
ca: Omet-ho tot

en: Skip
ca: Omet

en: Retry
ca: Reintenta-ho

en: exported
ca: exportat

en: Successfully exported
ca: S'ha exportat correctament

en: The file %s was successfully exported.
ca: El fitxer %s s'ha exportat correctament.

en: Publishing %s...
ca: S'està publicant %s...

en: _Retry
ca: _Reintenta-ho

en: Error while copying the image %s.
ca: S'ha produït un error en copiar la imatge %s.

en: There was an error copying the image into %s.
ca: S'ha produït un error en copiar la imatge a %s.

en: Please check your credentials and try again.
ca: Verifiqueu les vostres credencials i torneu-ho a provar.

en: Error while login
ca: S'ha produït un error en iniciar sessió

en: Maximum filesize reached
ca: S'ha assolit la grandària màxima de fitxer.

en: Error while uploading
ca: S'ha produït un error en la pujada

en: Maximum filesize: %s
ca: Grandària màxima de fitxer: %s

en: Error while connecting
ca: S'ha produït un error en connectar

en: Save current preferences as new profile
ca: Guarda les preferències actuals com a perfil nou

en: New profile name
ca: Nou nom de perfil

en: Replacing it will overwrite its contents.
ca: Si el reemplaceu, se'n sobreescriurà el contingut

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un perfil amb el nom %s. Voleu reemplaçar-lo?

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Screenshot
ca: _Captura de pantalla

en: _Go
ca: Vés

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Open...
ca: _Obri...

en: Recent _Files
ca: _Fitxers recents

en: Save _As...
ca: _Anomena i guarda...

en: E_xport to PDF...
ca: E_xporta a PDF...

en: Export to Post_Script...
ca: Exporta a Post _Script...

en: Page Set_up
ca: Config_uració de la pàgina

en: _Print...
ca: Im_primeix...

en: Send by E_mail...
ca: Envia per _correu...

en: C_lose all
ca: _Tanca-ho tot

en: Copy _Filename
ca: Copia el nom del _fitxer

en: Show Navigation _Toolbar
ca: Mostra la barra de _navegació

en: Get Help Online...
ca: Obteniu ajuda en línia…

en: Translate this Application...
ca: Traduïu aquesta aplicació...

en: Report a Problem
ca: Informeu d'un problema

en: _Active Window
ca: Finestra _activa

en: Import from clip_board
ca: Importa del _porta-retalls

en: Open wit_h
ca: Obri am_b

en: Show in _folder
ca: Mostra en el _directori

en: _Rename...
ca: _Reanomena...

en: _Send To...
ca: En_via a...

en: E_xport...
ca: E_xporta...

en: Public URLs
ca: URL públics

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: Run a _plugin...
ca: Executa un _connector...

en: Redo _this screenshot
ca: Refés aques_ta captura de pantalla

en: Run a _Plugin...
ca: Executa un _connector...

en: Redo
ca: Refés

en: Redo last screenshot
ca: Refés l'última captura de pantalla

en: Selection
ca: Selecció

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
ca: Dibuixa amb el ratolí una àrea de captura rectangular
    per a seleccionar una àrea especifica de la pantalla

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Take a screenshot of your whole desktop
ca: Fa una captura de pantalla de tot l'escriptori

en: Capture a specific workspace
ca: Captura un espai de treball específic

en: Window
ca: Finestra

en: Select a window with your mouse
ca: Seleccioneu una finestra amb el ratolí

en: Take a screenshot of a specific window
ca: Fa una captura d'una finestra específica

en: Section
ca: Secció

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
ca: Només captura una secció de la finestra. Podreu seleccionar qualsevol finestra filla posant-hi el ratolí al damunt

en: Menu
ca: Menú

en: Select a single menu or cascading menus from any application
ca: Selecciona un menú simple o un desplegable de menús de qualsevol aplicació

en: Tooltip
ca: Indicador de funció

en: Capture a tooltip
ca: Captura un indicador de funció

en: Take a screenshot of a website
ca: Fa una captura de pantalla d'un lloc web

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
ca: Estableix el temps que el Shutter ha d'esperar perquè la captura de pantalla es complete abans d'abandonar la tasca

en: Edit
ca: Edita

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
ca: Utilitza l'editor integrat per a ressaltar els fragments importants de la captura de pantalla o escapçar-la a la grandària desitjada

en: Export
ca: Exporta

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
ca: Pugeu les vostres imatges a un servei d'allotjament, un lloc FTP o exporteu-les a una carpeta arbitrària

en: Show links to previous uploads
ca: Mostra els enllaços a les pujades anteriors

en: Error while executing %s.
ca: S'ha produït un error en executar %s.

en: There was an error executing %s.
ca: S'ha produït un error en executar %s.

en: Exit Code: %d.
ca: Codi d'error: %d.

en: Synchronization complete
ca: S'ha completat la sincronització

en: Synchronization in progress...
ca: Sincronització en curs...

en: Illegal URI.
ca: URI incorrecte

en: Connection error.
ca: Error de connexió.

en: Please check your connectivity and try again.
ca: Verifiqueu la vostra connectivitat i torneu-ho a provar.

en: Login with username %s failed.
ca: Ha fallat l'inici de sessió amb el nom d'usuari %s.

en: Cannot change working directory.
ca: No s'ha pogut canviar de directori de treball.

en: Command 'put' failed.
ca: L'ordre 'put' ha fallat.

en: Copy this code to clipboard
ca: Copia aquest codi al porta-retalls

en: Upload - %s - %s
ca: Pujada - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
ca: Dibuixa una àrea rectangular utilitzant el ratolí.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
ca: Per a fer una captura de pantalla, premeu la tecla Retorn. Per a eixir premeu la tecla Esc.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
ca: Maj/clic dret → activa/desactiva el diàleg de selecció

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
ca: Ctrl + roda de ratolí → amplia/redueix

en: <b>space</b> → zoom window on/off
ca: Espai → activa/desactiva la finestra de zoom

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
ca: Tecles de direcció → mou cursor

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
ca: Tecles de direcció + Alt → mou la selecció

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
ca: Tecles de direcció + Ctrl → redimensiona la selecció

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
ca: Potser no s'ha pogut capturar el punter del ratolí o l'àrea seleccionada no és vàlida.

en: Keyboard could not be grabbed.
ca: No s'ha pogut capturar el teclat.

en: menu
ca: menú

en: tooltip
ca: indicador de funció

en: No window with type %s detected.
ca: No s'ha detectat cap finestra del tipus %s.

en: There is no last capture that can be redone.
ca: No hi ha cap última captura que es puga refer.

en: The window is no longer available.
ca: La finestra ja no està disponible.

en: Unable to capture website
ca: No s'ha pogut fer la captura del lloc web

en: No window with name pattern %s detected.
ca: No s'ha detectat cap finestra amb el patró de nom %s .

en: Invalid pattern %s detected.
ca: S'ha detectat el patró invàlid %s.

en: No subwindow detected
ca: No s'ha detectat cap subfinestra

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
ca: Potser aquesta finestra està utilitzant finestres des de la banda del client (o alguna cosa semblant).
    El Shutter encara no pot obtindre la informació d'aquesta mena de finestres.

en: URL to capture
ca: URL que s'ha de capturar

en: C_apture
ca: C_aptura

en: Workspaces
ca: Espais de treball

en: Fill color
ca: Color d'emplenament

en: Adjust fill color and opacity
ca: Ajusteu el color d'emplenament i l'opacitat

en: Stroke color
ca: Color del contorn

en: Choose stroke color
ca: Trieu el color del contorn

en: Adjust stroke color and opacity
ca: Ajusteu el color del contorn i l'opacitat

en: Line width
ca: Amplària de la línia

en: Adjust line width
ca: Ajusteu l'amplària de la línia

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Select font family and size
ca: Trieu la grandària i el tipus de lletra

en: Insert image
ca: Insereix una imatge

en: Insert an arbitrary object or file
ca: Inseriu un objecte arbitrari o un fitxer

en: Width
ca: Amplària

en: Height
ca: Alçària

en: _Crop
ca: _Escapça

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
ca: Feu clic i arrossegueu per a canviar l'escala (proveu Control per a canviar l'escala de manera uniforme)

en: Click-Drag to resize the canvas
ca: Feu clic i arrossegueu per a redimensionar el llenç

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
ca: Feu clic per a pintar (proveu Control o Majúscules per a fer una línia recta)

en: Click-Drag to create a new straight line
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear una nova línia recta

en: Click-Drag to create a new arrow
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear una fletxa nova

en: Click-Drag to create a new rectangle
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear un rectangle nou

en: Click-Drag to create a new ellipse
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear una el·lipse nova

en: Click-Drag to add a new text area
ca: Feu clic i arrossegueu per a crear una nova àrea de text

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
ca: Feu clic per a censurar (proveu Control o Majúscules per a fer una línia recta)

en: Click-Drag to create a pixelized region
ca: Feu clic i arrosegueu per a crear una zona pixelada

en: Click to add an auto-increment shape
ca: Feu clic per a afegir una forma d'autoincrement

en: Save the changes to image %s before closing?
ca: Voleu guardar els canvis de la imatge %s abans de tancar?

en: Close
ca: Tanca

en: Do_n't save
ca: _No ho guardes

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
ca[0]: Si no guardeu la imatge, els canvis fets durant l'últim minut es perdran
ca[1]: Si no guardeu la imatge, els canvis fets durant els últims %d minuts es perdran

en: Do you want to save the changed background color?
ca: Voleu guardar el color de fons modificat?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
ca: Segurament el fons serà transparent si decidiu ignorar-ne el color.

en: Save Background Color
ca: Guarda el color del fons

en: _Ignore Background Color
ca: _Ignora el color del fons

en: _Save Background Color
ca: _Guarda el color de fons

en: Change Background Color...
ca: Canvia el color de fons...

en: _Reset to Default
ca: _Reinicialitza als valors predeterminats

en: Raise
ca: Puja

en: Lower
ca: Baixa

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Edit Preferences...
ca: Edita les preferències...

en: Numbering
ca: Numeració

en: Current value
ca: Valor actual

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Length
ca: Llargària

en: Tip length
ca: Llargària de la punta

en: Display an arrow at the end of the line
ca: Mostra una fletxa al final de la línia

en: Display an arrow at the start of the line
ca: Mostra una fletxa a l'inici de la línia

en: Font color
ca: Color de la lletra

en: Choose font color
ca: Trieu el color de la lletra

en: Use selected font
ca: Utilitza el tipus de lletra seleccionat

en: Use selected font color
ca: Utilitza el color del tipus de lletra seleccionat

en: _Tools
ca: E_ines

en: Undo last action
ca: Desfés l'última acció

en: Do again the last undone action
ca: Torna a fer l'última acció desfeta

en: Copy selection to clipboard
ca: Copia la selecció al porta-retalls

en: Cut selection to clipboard
ca: Retalla la selecció al porta-retalls

en: Paste objects from clipboard
ca: Apega els objectes del porta-retalls

en: Delete current object
ca: Esborra l'objecte actual

en: Clear canvas
ca: Neteja el llenç

en: Abort current mode
ca: Interromp el mode actual

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Save image
ca: Guarda la imatge

en: Export to _File...
ca: Exporta a _Fitxer...

en: Export to File...
ca: Exporta a Fitxer...

en: _Export to SVG...
ca: _Exporta a SVG...

en: Export to SVG...
ca: Exporta a SVG...

en: Export to PDF...
ca: Exporta a PDF...

en: Export to PostScript...
ca: Exporta a PostScript...

en: Automatic scrolling
ca: Desplaçament automàtic

en: Select
ca: Selecció

en: Select item to move or resize it
ca: Trieu un element per a moure'l o redimensionar-lo

en: Freehand
ca: Mà alçada

en: Draw a freehand line
ca: Dibuixa una línia a mà alçada

en: Highlighter
ca: Eina de remarcar

en: Line
ca: Línia

en: Draw a straight line
ca: Dibuixa una línia recta

en: Draw an arrow
ca: Dibuixa una fletxa

en: Draw a rectangle
ca: Dibuixa un rectangle

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Draw a ellipse
ca: Dibuixa una el·lipse

en: Add some text to the screenshot
ca: Afig text a la captura de pantalla

en: Censor
ca: Emmascarament

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
ca: Oculta parts de la vostra captura de pantalla per a amagar dades privades

en: Pixelize
ca: Pixela

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
ca: Pixela les àrees seleccionades de la vostra captura de pantalla per a amagar les dades privades

en: Number
ca: Nombre

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
ca: Afig una forma d'autoincrement a la captura de pantalla

en: Crop
ca: Escapça

en: Crop your screenshot
ca: Retalla les vores de la captura de pantalla

en: No icon was found
ca: No s'ha trobat cap icona

en: Import from current theme...
ca: Importa des del tema actual...

en: Import from session...
ca: Importa de la sessió...

en: Import from filesystem...
ca: Importa del sistema de fitxers...

en: New text...
ca: Text nou...
