gscrot - en to cs translation catalogue (492 entries)

en: Profile
cs: Profil

en: Preferences
cs: Předvolby

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
cs: gnome-web-photo musí být nainstalováno, abyste mohli používat tuto funkci

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
cs: Pro tuto vlastnost musí být instalováno Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl

en: Choose a profile
cs: Vyberte profil

en: Save configuration as profile
cs: Uložit konfiguraci jako profil

en: Delete profile
cs: Smazat konfigurační profil

en: Load the selected profile's configuration
cs: Načíst zvolené nastavení profilu

en: Image format
cs: Formát souboru

en: Save
cs: Uložit

en: First-launch Behavior
cs: Chování během prvního spuštění

en: Window Preferences
cs: Předvolby okna

en: Notifications
cs: Upozornění

en: Trash
cs: Koš

en: Gnome-Keybinding
cs: Klávesové zkratky Gnome

en: Actions
cs: Akce

en: Capture
cs: Zachytit

en: Selection Capture
cs: Zachytit výběr

en: Window Capture
cs: Zachytit okno

en: Menu/Tooltip Capture
cs: Zachytit nabídku/kontextovou nápovědu

en: Website Capture
cs: Zachytit webovou stránku

en: Accounts
cs: Účty

en: File Transfer Protocol (FTP)
cs: Protokol pro přenos souborů (FTP)

en: Transparent Parts
cs: Průhledné části

en: Session View
cs: Zobrazení sezení

en: Filename
cs: Název souboru

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
cs: Vyhrazený znak %s není povolen v názvu souboru.

en: There are several wildcards available, like
cs: Je k dispozici několik divokých karet, jako

en: %Y = year
cs: %Y = rok

en: %m = month
cs: %m = měsíc

en: %d = day
cs: %d = den

en: %T = time
cs: %T = čas

en: $w = width
cs: $w = šířka

en: $h = height
cs: $h = výška

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
cs: $name = multi-účel (např. titulek okna)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
cs: $nb_name = jako $name, ale bez mezer ve výsledných řetězcích

en: $profile = name of current profile
cs: $profile = název aktuálního profilu

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
cs: $R = náhodný znak (např. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
cs: %NN = počítadlo

en: Compression
cs: Komprese

en: Adjust quality/compression value
cs: Nastavit kvalitu/kompresní hodnotu

en: Select a file format
cs: Vyberte formát souboru

en: Directory
cs: Složka

en: Choose folder
cs: Vyberte složku

en: Your screenshots will be saved to this directory
cs: Snímky budou uložené do této složky

en: Browse for save folder every time
cs: Pokaždé procházet složku pro uložení

en: Do not save file automatically
cs: Neukládat soubor automaticky

en: Automatically save file
cs: Automaticky uložit soubor

en: Automatically copy screenshot to clipboard
cs: Automaticky kopírovat snímek do schránky

en: Automatically copy filename to clipboard
cs: Automaticky kopírovat název souboru do schránky

en: Do not copy anything to clipboard
cs: Nic nekopírovat do schránky

en: Delay
cs: Prodleva

en: second | seconds
cs[0]: sekunda
cs[1]: sekundy
cs[2]: sekund

en: Capture after a delay of
cs: Zachytit s prodlevou

en: Wait n seconds before taking a screenshot
cs: Vyčkat n sekund před pořízením snímku

en: Include Cursor
cs: Zahrnout kurzor

en: Include cursor when taking a screenshot
cs: Zahrnout kurzor při vytváření snímku

en: Open with
cs: Otevřít s

en: Open your screenshot with this program after capturing
cs: Po zachycení otevřít snímek tímto programem

en: 16 colors   - (4bit)
cs: 16 barev - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
cs: 64 barev - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
cs: 256 barev - (8bit)

en: Reduce colors
cs: Snížit počet barev

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
cs: Automatické snížení barev po vytvoření snímku

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
cs: Vygenerovat také miniaturu.
    Zvolte procentuální poměr miniatury k originálu snímku.

en: Border
cs: Okraj

en: pixels
cs: pixelů

en: Color
cs: Barva

en: Choose border color
cs: Vybrat barvu okraje

en: Adds a border effect to the screenshot
cs: Přidat efekt okraje do snímku

en: Enable zoom window
cs: Zapnout okno s přiblížením

en: Start with selection size of
cs: Začít s výběrem o velikosti

en: at
cs: v

en: Start Selection Tool with a customized selection size
cs: Spustit výběrový nástroj s přizpůsobenou výběrovou velikostí

en: Show help text
cs: Zobrazit textovou nápovědu

en: Enables the help text
cs: Povolit textovou nápovědu

en: Include window decoration when capturing a window
cs: Zahrnout dekoraci okna při zachycení

en: Automatically resize window to
cs: Automaticky změnit velikost okna na

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
cs: Toto změní velikost okna na uvedenou šířku a výšku automaticky přes správce oken. Ten to ovšem nemusí povolit.

en: Force rounded window corners
cs: Vynutit zaoblené rohy oken

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
cs: Shutter používá doplněk XShape pro určení tvaru oken, ale toto nemusí za jistých okolností fungovat, například pokud máte zapnutý compiz.
    
    Pokud je tato možnost aktivována, Shutter použije stanovené parametry pro zaoblení rohů oken. Tyto parametry můžete přepsat vytvořením souboru ~/.shutter/shape.conf, do kterého zadáte vlastní hodnoty. Původní hodnoty se nacházejí v %s.

en: Select only visible windows
cs: Vybrat pouze viditelná okna

en: Pre-Capture Delay
cs: Prodleva před zachycením

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
cs: Zachytit nabídku/kontextovou nápovědu s prodlevou n sekund

en: Ignore possibly wrong type hints
cs: Ignorovat možné nesprávné nápovědy

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
cs: Konstanty typu nápověda specifikují rady pro správce oken, které ukazují, jaký typ funkce má okno. Někdy tyto typy nápovědy nejsou správně nastaveny. Povolením této volby, Shutter nebude trvat na požadovaném typu nápovědy.

en: Virtual browser width
cs: Šířka virtuálního prohlížeče

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
cs: Šířka virtuálního prohlížeče při zachycení webové stránky

en: Show as check pattern
cs: Zobrazit jako kostkovaný vzor

en: Show as custom color:
cs: Zobrazit jako vlastní barvu:

en: Choose fill color
cs: Vybrat barvu výplně

en: Show as background
cs: Zobrazit jako pozadí

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
cs: Zobrazí všechny průhledné části obrázku jako šachovnici

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
cs: Zobrazí všechny průhledné části obrázku jako zvolenou barvu

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
cs: Zobrazí všechny průhledné části obrázku jako barvu pozadí aplikace

en: Sort ascending by
cs: Seřadit vzestupně podle

en: Key/Time Created
cs: Vytvořen klíč/čas

en: Sort descending by
cs: Seřadit sestupně podle

en: Configure sort criteria
cs: Nastavit kritéria třídění

en: Start Shutter at login
cs: Spustit Shutter po přihlášení

en: Hide window on first launch
cs: Skrýt okno při prvním spuštění

en: Hide notification icon
cs: Skrýt oznamovací ikonu

en: Autohide main window when taking a screenshot
cs: Automaticky skrýt hlavní okno, když je zachytáván snímek

en: Redraw Delay
cs: Překreslit s prodlevou

en: millisecond | milliseconds
cs[0]: milisekunda
cs[1]: milisekundy
cs[2]: milisekund

en: Present main window after taking a screenshot
cs: Zobrazit hlavní okno po zachycení snímku

en: Minimize to tray when closing main window
cs: Minimalizovat do oznamovací oblasti při zavření

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
cs: Zobrazit bublinu s upozorněním po vytvoření snímku

en: Display pop-up notification when using a delay
cs: Zobrazit bublinu s upozorněním při použití prodlevy

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
cs: Zobrazit bublinu s upozorněním při použití prodlevy před zachycením

en: Notification agent
cs: Zprostředkovatel upozornění

en: Desktop Notifications
cs: Upozornění na ploše

en: Built-In Notifications
cs: Vestavěné upozornění

en: Ask before moving files to trash
cs: Zeptat se před přesunutím souboru do koše

en: Move file to trash when closing tab
cs: Přesunout soubor do koše při uzavření karty

en: Notify when file was deleted from filesystem
cs: Upozornit, když byl soubor smazán ze systému

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
cs: Konfigurace krátkého časového limitu, aby Xserver mohl překreslit oblasti, která byla zakryta oknem Shuttera před zachycením snímku obrazovky.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
cs: Můžete si vybrat systémové oznámení (např. Ubuntu notify-osd) nebo vestavěné systémové oznámení Shutteru

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
cs: <b>Poznámka:</b> Jestliže zásuvný modul umožňuje nahrávání obrázků s přihlášením, přihlašovací údaje můžete zadat výše. Zásuvné moduly s podporou OAuth jsou nastaveny automaticky při jejich prvním použití.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
cs: URI
    Příklad: ftp://host:port/path

en: Connection mode
cs: Mód připojení FTP

en: Active mode
cs: Aktivní mód

en: Passive mode
cs: Pasivní mód

en: Username
cs: Uživatel

en: Password
cs: Heslo

en: Website URL
cs: URL webové stránky

en: Main
cs: Hlavní

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Image View
cs: Zobrazit obrázek

en: Behavior
cs: Chování

en: Upload
cs: Odeslat

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: The following plugins are installed
cs: Jsou nainstalovány tyto zásuvné moduly

en: pixel | pixels
cs[0]: pixel
cs[1]: pixely
cs[2]: pixelů

en: Quality
cs: Kvalita

en: Please activate the menu you want to capture
cs: Prosím, aktivujte nabídku, kterou chcete zachytit

en: Please activate the tooltip you want to capture
cs: Prosím, aktivujte kontextovou nápovědu, kterou chcete zachytit

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
cs[0]: Snímek bude vytvořen za %s sekundu
cs[1]: Snímek bude vytvořen za %s sekundy
cs[2]: Snímek bude vytvořen za %s sekund

en: Register
cs: Registrovat

en: Profile deleted
cs: Profil smazán

en: Profile could not be deleted
cs: Profil se nepodařilo smazat

en: Failed
cs: Selhalo

en: Profile %s loaded successfully
cs: Profil %s byl úspěšně načtený

en: Session
cs: Sezení

en: not found
cs: nenalezeno

en: Error while adding the file monitor.
cs: Chyba při při přidávání kontrolního přijímače souboru.

en: Settings could not be saved!
cs: Nastavení nemohlo být uloženo!

en: Settings saved successfully!
cs: Nastavení úspěšně uloženo!

en: Session could not be saved!
cs: Sezení se nepodařilo uložit!

en: Account-settings could not be saved!
cs: Nastavení účtu nemohlo být uloženo!

en: Settings could not be restored!
cs: Nastavení se nepodařilo načíst!

en: Settings loaded successfully
cs: Nastavení bylo úspěšně načteno

en: Built-in Editor
cs: Vestavěný Editor

en: Account-settings could not be restored!
cs: Nastavení účtu se nepodařilo obnovit!

en: opened
cs: otevřeno

en: Error while opening image %s.
cs: Chyba při otevírání obrázku %s.

en: Session could not be restored!
cs: Sezení se nepodařilo obnovit!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
cs: Chyba při vytváření informace o smazání pro soubor %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
cs: Chyba při přesouvání souboru %s do koše.

en: Error while removing the file %s from disk.
cs: Chyba při odstraňování souboru %s z pevného disku.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
cs: Opravdu chcete přesunout %s do koše?

en: Move to _Trash
cs: Přesunou_t do koše

en: deleted
cs: smazáno

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
cs: Opravdu chcete přesunout vybrané soubory do koše?

en: No screenshots selected
cs: Není vybrán žádný snímek

en: Selected screenshots deleted
cs: Vybrané snímky byly smazány

en: removed from session
cs: odebráno ze sezení

en: Selected screenshots removed
cs: Vybrané snímky byly smazány

en: No valid filetype specified
cs: Nebyl zadán platný typ souboru

en: There is no image data in the clipboard to paste
cs: Není žádný obrázek ve schránce ke vložení

en: Selected filenames copied to clipboard
cs: Vybrané názvy souborů zkopírovat do schránky

en: Selected images copied to clipboard
cs: Vybrané obrázky zkopírovat do schránky

en: Last action undone
cs: Poslední akce zrušená

en: Error while copying last version (%s).
cs: Chyba při kopírování poslední verze (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
cs: Došlo k chybě při kroku vrátit zpět na %s.

en: Last action redone
cs: Vrátit poslední krok

en: There was an error performing redo on %s.
cs: Došlo k chybě při kroku zpět na %s.

en: No plugin installed
cs: Není nainstalován žádný zásuvný modul

en: There was an error determining the filename.
cs: Nastala chyba při určování jména souboru.

en: Triggered invalid screenshot action.
cs: Spuštěna neplatná akce zachycení snímku.

en: Error while taking the screenshot.
cs: Při snímaní došlo k chybě.

en: Capture aborted by user
cs: Zachycení zrušeno uživatelem

en: %s saved
cs: %s uloženo

en: Screenshot saved
cs: Snímek uložen

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
cs: Název souboru %s nemohl být ověřen. Možná obsahuje nepodporované znaky.

en: %s opened with %s
cs: %s otevřeno s %s

en: Opened all files with
cs: Všechny soubory byly otevřeny s

en: Could not apply plugin %s
cs: Zásuvný modul %s není možné použít

en: Successfully applied plugin %s
cs: Zásuvný modul %s byl úspěšně použit

en: Error while executing plugin %s.
cs: Při spouštění zásuvného modulu %s nastala chyba.

en: There was an error executing the plugin.
cs: Při spouštění zásuvného modulu nastala chyba.

en: %s screenshot | %s screenshots
cs[0]: %s snímek
cs[1]: %s snímky
cs[2]: %s snímků

en: Current profile
cs: Aktuální profil

en: Try to resave the file?
cs: Pokusit se znovu uložit soubor?

en: Image %s was not found on disk
cs: Obrázek %s nebyl na disku nalezen.

en: Error while saving the image %s.
cs: Chyba při ukládání obrázku %s.

en: There was an error saving the image to %s.
cs: Nastala chyba při ukládání obrázku %s.

en: saved
cs: uloženo

en: Image %s was deleted from filesystem
cs: Obrázek %s byl smazán ze systému

en: There was an error opening the image.
cs: Došlo k chybě při otevírání obrázku.

en: Error while opening directory %s.
cs: Chyba při otevírání složky %s.

en: Updating plugin information
cs: Obnovování informací o zásuvném modulu

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
cs: Prosím, vyčkejte než Shutter obnoví informace o zásuvném modulu

en: Updating upload plugin information
cs: Aktualizace informací o nahrávání pluginu

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
cs: Vyčkejte prosím než Shutter aktualizuje informace o nahrávání pluginu

en: Capture All Workspaces
cs: Zachytit všechny pracovní plochy

en: Limit to current monitor
cs: Omezit na právě aktivní monitor.

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
cs[0]: Tato volba má význam pouze pokud pracujete na systému s více monitory (nalezen %d monitor).
    Nastavte, pokud chcete zachytit pouze právě aktivní monitor.
cs[1]: Tato volba má význam pouze pokud pracujete na systému s více monitory (nalezeny %d monitory).
    Nastavte, pokud chcete zachytit pouze právě aktivní monitor.
cs[2]: Tato volba má význam pouze pokud pracujete na systému s více monitory (nalezeno %d monitorů).
    Nastavte, pokud chcete zachytit pouze právě aktivní monitor.

en: Active Window
cs: Aktivní okno

en: Capture the last active window
cs: Zachytit poslední aktivní okno

en: _Selection
cs: _Výběr

en: _Desktop
cs: _Pracovní plocha

en: Window _under Cursor
cs: Okno pod k_ursorem

en: Select W_indow
cs: Vybrat _okno

en: Se_ction
cs: _Sekce

en: _Menu
cs: _Nabídka

en: _Tooltip
cs: _Kontextová nápověda

en: _Web
cs: _Webová stránka

en: S_how main window
cs: _Zobrazit hlavní okno

en: _Redo last screenshot
cs: _Zachytit znovu poslední snímek

en: _Quick profile select
cs: _Rychlá změna profilu

en: Wait indefinitely
cs: Vyčkejte blíže neurčenou dobu

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
cs[0]: Čekejte maximálně %d sekundu
cs[1]: Čekejte maximálně %d sekundy
cs[2]: Čekejte maximálně %d sekund

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
cs[0]: Čekejte maximálně %d minutu
cs[1]: Čekejte maximálně %d minuty
cs[2]: Čekejte maximálně %d minut

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
cs: Shutter bude vyčkávat blíže neurčenou dobu na zachycení snímku obrazovky

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
cs[0]: Shutter počká až %d sekundu na vytvoření  snímku obrazovky než akci zruší pro přílišnou dobu trvání.
cs[1]: Shutter počká až %d sekundy na vytvoření  snímku obrazovky než akci zruší pro přílišnou dobu trvání.
cs[2]: Shutter počká až %d sekund na vytvoření  snímku obrazovky než akci zruší pro přílišnou dobu trvání.

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
cs[0]: Shutter počká až %d minutu na vytvoření  snímku obrazovky než akci zruší pro přílišnou dobu trvání.
cs[1]: Shutter počká až %d minuty na vytvoření  snímku obrazovky než akci zruší pro přílišnou dobu trvání.
cs[2]: Shutter počká až %d minut na vytvoření  snímku obrazovky než akci zruší pro přílišnou dobu trvání.

en: Host
cs: Server

en: Anonymous Upload
cs: Anonymní nahrávání

en: Authorized Upload
cs: Autorizované nahrávání

en: OAuth Upload
cs: OAuth nahrávání

en: Description
cs: Popis

en: Icon
cs: Ikona

en: Name
cs: Název

en: Category
cs: Kategorie

en: Language
cs: Jazyk

en: Path
cs: Umístění

en: Successfully published
cs: Úspěšně zveřejněno

en: The file %s was successfully published: %s
cs: Soubor %s byl úspěšně zveřejněn: %s

en: %s published
cs: %s zveřejněno

en: Unpublished
cs: Neuveřejněno

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
cs: Soubor %s již není zveřejněn. Externí odkaz již není k dispozici.

en: The file %s is no longer published.
cs: Soubor %s již není zveřejněn.

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Rename image %s
cs: Přejmenovat obrázek %s

en: New filename
cs: Nový název souboru

en: _Rename
cs: _Přejmenovat

en: renamed
cs: přejmenováno

en: Error while renaming the image %s.
cs: Chyba při přejmenování obrázku %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
cs: Nastala chyba při pokusu o přejmenování obrázku na %s.

en: _Replace
cs: _Přepsat

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
cs: Obrázek již existuje v %s. Přepsáním ztratíte původní obsah.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
cs: Obrázek s názvem %s již existuje. Chcete ho přepsat?

en: Invalid Filename
cs: Neplatný název souboru

en: Choose file to open
cs: Otevřít soubory

en: All compatible image formats
cs: Všechny kompatibilní formáty obrázků

en: Choose a location to save to
cs: Uložit jako

en: Choose a plugin
cs: Vyberte zásuvný modul

en: _Run
cs: _Spustit

en: Plugin
cs: Zásuvný modul

en: No plugin specified
cs: Neurčen žádný zásuvný modul

en: Upload / Export
cs: Odeslat / Exportovat

en: _Upload
cs: _Odeslat

en: Guest
cs: anonymně

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
cs: Vyberte prosím jeden z účtů a klikněte na <i>Odeslat</i>.  Po zavření tohoto dialogu budou cíle odeslání stále přístupné v kontextové nabídce snímku (kliknutí pravým tlačítkem).

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
cs: <b>Poznámka:</b> Jestliže zásuvný modul dovoluje pouze nahrávání s přihlášením, musíte nejprve zadat přihlašovací údaje v nastavení, aby se tyto moduly objevily v nabídce výše.

en: Choose account
cs: Vyberte účet

en: Status
cs: Stav

en: Public hosting
cs: Veřejné servery

en: Places
cs: Umístění

en: _Publish
cs: Z_veřejnit

en: Disconnected
cs: Odpojeno

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
cs[0]: Složka %s je synchronizována pomocí Ubuntu One. Vybraný soubor bude zkopírován do této složky dříve než bude uveřejněn.
cs[1]: Složka %s je synchronizována pomocí Ubuntu One. Vybrané soubory budou zkopírovány do této složky dříve než budou uveřejněny.
cs[2]: Složka %s je synchronizována pomocí Ubuntu One. Vybrané soubory budou zkopírovány do této složky dříve než budou uveřejněny.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
cs[0]: <b>Poznámka:</b> Vybraný soubor bude publikován v procesu běžícím na pozadí. Po dokončení o tom budete informováni.
cs[1]: <b>Poznámka:</b> Vybrané soubory budou publikovány v procesu běžícím na pozadí. Po dokončení o tom budete informováni.
cs[2]: <b>Poznámka:</b> Vybrané soubory budou publikovány v procesu běžícím na pozadí. Po dokončení o tom budete informováni.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
cs: Složka %s je synchronizována s Ubuntu One. Vyberte prosím jinou složku.

en: Ubuntu One service cannot be found.
cs: Služba Ubuntu One není k dispozici.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
cs: /publicfiles není dostupný. Vaše instalace Ubuntu One se zdá být neaktuální.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
cs: Pro tuto funkci musí být nainstalováno Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl

en: Loading module %s
cs: Nahrávání modulu %s

en: Error while executing upload plugin %s.
cs: Chyba při spouštění nahrávacího rozšíření %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
cs: Při běhu pluginu pro odesílání nastala chyba.

en: uploaded
cs: odesláno

en: Successfully uploaded
cs: Úspěšně odesláno

en: The file %s was successfully uploaded.
cs: Soubor %s byl úspěšně nahrán na server.

en: Skip all
cs: Přeskočit vše

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Retry
cs: Opakovat

en: exported
cs: exportován

en: Successfully exported
cs: Úspěšně exportováno

en: The file %s was successfully exported.
cs: Soubor %s byl úspěšně exportován.

en: Publishing %s...
cs: Zveřejňuje se %s...

en: _Retry
cs: _Opakovat

en: Error while copying the image %s.
cs: Chyba při kopírování obrázku %s.

en: There was an error copying the image into %s.
cs: Nastala chyba při kopírování obrázku do %s.

en: Please check your credentials and try again.
cs: Prosím zkontrolujte své přihlašovací údaje a zkuste to znovu.

en: Error while login
cs: Chyba při přihlášení

en: Maximum filesize reached
cs: Dosaženo maximální velikosti souboru

en: Error while uploading
cs: Chyba při odesílání na server

en: Maximum filesize: %s
cs: Maximální velikost souboru: %s

en: Error while connecting
cs: Chyba při připojování

en: Save current preferences as new profile
cs: Uložit současná nastavení jako nový profil

en: New profile name
cs: Jméno nového profilu

en: Replacing it will overwrite its contents.
cs: Nahrazení přepíše současný obsah.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
cs: Profil s názvem %s již existuje. Chcete ho nahradit?

en: _File
cs: _Soubor

en: _Edit
cs: Úpr_avy

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Screenshot
cs: Sní_mek

en: _Go
cs: _Přejít

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Open...
cs: _Otevřít...

en: Recent _Files
cs: Nedávné _soubory

en: Save _As...
cs: Uložit _jako...

en: E_xport to PDF...
cs: E_xportovat do PDF...

en: Export to Post_Script...
cs: Exportovat do _PostScriptu...

en: Page Set_up
cs: _Vzhled stránky...

en: _Print...
cs: _Tisk…

en: Send by E_mail...
cs: Odeslat e-_mailem...

en: C_lose all
cs: Z_avřít vše

en: Copy _Filename
cs: Kopírovat _název souboru

en: Show Navigation _Toolbar
cs: Zobrazit navigační _panel nástrojů

en: Get Help Online...
cs: Získat pomoc online...

en: Translate this Application...
cs: Přeložit tuto aplikaci...

en: Report a Problem
cs: Nahlásit problém

en: _Active Window
cs: _Aktivní okno

en: Import from clip_board
cs: _Importovat ze schránky

en: Open wit_h
cs: _Otevřít pomocí

en: Show in _folder
cs: Zobrazit ve _složce

en: _Rename...
cs: _Přejmenovat...

en: _Send To...
cs: Odesla_t...

en: E_xport...
cs: E_xportovat...

en: Public URLs
cs: Veřejné URL

en: _Edit...
cs: _Upravit…

en: Run a _plugin...
cs: Spustit zásuvný _modul...

en: Redo _this screenshot
cs: _Zachytit znovu tento snímek

en: Run a _Plugin...
cs: Spustit zásuvný _modul...

en: Redo
cs: Znovu

en: Redo last screenshot
cs: Zachytit znovu poslední snímek

en: Selection
cs: Výběr

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
cs: Myší vybrat oblast k zachycení

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Take a screenshot of your whole desktop
cs: Získat snímek celé obrazovky

en: Capture a specific workspace
cs: Získat snímek jiné plochy

en: Window
cs: Okno

en: Select a window with your mouse
cs: Vybrat myší okno pro snímek

en: Take a screenshot of a specific window
cs: Získat snímek některého okna

en: Section
cs: Sekce

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
cs: Zachytit pouze vybranou sekci okna. Po aktivaci funkce myší vyberte okno a potom sekci okna.

en: Menu
cs: Nabídka

en: Select a single menu or cascading menus from any application
cs: Vybrat jednoduchou nebo kaskádovou nabídku z libovolné aplikace

en: Tooltip
cs: Kontextová nápověda

en: Capture a tooltip
cs: Zachytit kontextovou nápovědu

en: Take a screenshot of a website
cs: Získat snímek webové stránky

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
cs: Nastavit, jak dlouho bude Shutter vyčkávat na vytvoření snímku, než dojde k ukončení, trvá-li proces příliš dlouho.

en: Edit
cs: Upravit

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
cs: Použít vestavěný editor ke zvýraznění důležitých fragmentů snímku nebo oříznout na požadovanou velikost

en: Export
cs: Exportovat

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
cs: Odeslat obrázky na hosting, FTP server nebo je exportovat do libovolné složky

en: Show links to previous uploads
cs: Zobrazit linky k předchozím nahráním

en: Error while executing %s.
cs: Chyba při spuštění %s.

en: There was an error executing %s.
cs: Vyskytla se chyba při spuštění %s.

en: Exit Code: %d.
cs: Návratový kód: %d.

en: Synchronization complete
cs: Synchronizace dokončena

en: Synchronization in progress...
cs: Probíhá synchronizace...

en: Illegal URI.
cs: Neplatné URI.

en: Connection error.
cs: Chyba připojení.

en: Please check your connectivity and try again.
cs: Prosím zkontrolujte síťové připojení a zkuste to znovu.

en: Login with username %s failed.
cs: Přihlášení s uživatelským jménem %s se nezdařilo.

en: Cannot change working directory.
cs: Nelze změnit pozici v adresářové struktuře.

en: Command 'put' failed.
cs: Příkaz 'put' se nezdařil.

en: Copy this code to clipboard
cs: Kopírovat tento kód do schránky

en: Upload - %s - %s
cs: Nahrávání - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
cs: Nakreslit obdélníkovou oblast pomocí myši.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
cs: K zachycení snímku, stiskněte klávesu Enter. Stisknutím klávesy Esc ukončete.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
cs: <b>shift/pravé kliknutí</b> → dialog pro výběr on/off

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
cs: <b>ctrl + kolečko myši</b> → přiblížit/oddálit

en: <b>space</b> → zoom window on/off
cs: <b>mezerník</b> → zoom okna on/off

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
cs: <b>kurzorové klávesy</b> → přesun kurzoru

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
cs: <b>kurzorové klávesy + alt</b> → přesunout výběr

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
cs: <b>kurzorové klávesy + ctrl</b> → velikost výběru

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
cs: Možná nemohl být zachycen kurzor myši nebo je vybraná oblast neplatná.

en: Keyboard could not be grabbed.
cs: Klávesnici se nepodařilo zachytit

en: menu
cs: Nabídka

en: tooltip
cs: kontextová nápověda

en: No window with type %s detected.
cs: Nezjištěné žádné okno typu %s .

en: There is no last capture that can be redone.
cs: Neexistuje žádné poslední zachycení, které může být znovu provedeno.

en: The window is no longer available.
cs: Okno již není k dispozici.

en: Unable to capture website
cs: Nepodařilo se zachytit snímek webové stránky

en: No window with name pattern %s detected.
cs: Žádné okno s názvem podle vzoru %s nezjištěno.

en: Invalid pattern %s detected.
cs: Byl detekován nesprávný vzor %s.

en: No subwindow detected
cs: Nezjištěné podokno

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
cs: Toto okno pravděpodobně používá klienta postranního okna (nebo podobné).
    Shutter zatím není schopen využívat informace z podobných oken.

en: URL to capture
cs: URL k zachycení

en: C_apture
cs: _Zachytit

en: Workspaces
cs: Pracovní plochy

en: Fill color
cs: Barva výplně

en: Adjust fill color and opacity
cs: Upravit barvu a průhlednost výplně

en: Stroke color
cs: Barva čáry

en: Choose stroke color
cs: Vybrat barvu čáry

en: Adjust stroke color and opacity
cs: Nastavit barvu a průhlednost čáry

en: Line width
cs: Šířka čáry

en: Adjust line width
cs: Upravit šířku čáry

en: Font
cs: Písmo

en: Select font family and size
cs: Vybrat typ a velikost písma

en: Insert image
cs: Vložení obrázku

en: Insert an arbitrary object or file
cs: Vložit vybraný objekt nebo soubor

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: _Crop
cs: _Ořezat

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
cs: Klikněte a táhněte pro změnu velikosti (Control pro rovnoměrnou změnu)

en: Click-Drag to resize the canvas
cs: Klikněte a táhněte pro změnu velikosti plátna

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
cs: Klikněte a kreslete (Control nebo Shift pro rovnou čáru)

en: Click-Drag to create a new straight line
cs: Klikněte a táhněte pro novou rovnou čáru

en: Click-Drag to create a new arrow
cs: Klikněte a táhněte pro vytvoření nové šipky

en: Click-Drag to create a new rectangle
cs: Klikněte a táhněte pro nový obdélník

en: Click-Drag to create a new ellipse
cs: Klikněte a táhněte pro novou elipsu

en: Click-Drag to add a new text area
cs: Klikněte a táhněte pro novou textovou oblast

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
cs: Klikněte pro cenzuru (Control nebo Shift pro rovnou čáru)

en: Click-Drag to create a pixelized region
cs: Kliknutím a táhnutím vytvořit pixelizovanou oblast

en: Click to add an auto-increment shape
cs: Klikněte pro nový tvar s počítadlem

en: Save the changes to image %s before closing?
cs: Uložit změny do obrázku %s před ukončením?

en: Close
cs: Zavřít

en: Do_n't save
cs: _Neukládat

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
cs[0]: Pokud zvolíte neuložit obrázek, změny za poslední minutu budou ztraceny.
cs[1]: Pokud zvolíte neuložit obrázek, změny za poslední %d minuty budou ztraceny.
cs[2]: Pokud zvolíte neuložit obrázek, změny za posledních %d minut budou ztraceny.

en: Do you want to save the changed background color?
cs: Chcete uložit změněnou barvu pozadí?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
cs: Pozadí může být průhledné, pokud se rozhodnete ignorovat barvy pozadí.

en: Save Background Color
cs: Uložit barvu pozadí

en: _Ignore Background Color
cs: _Ignorovat barvu pozadí

en: _Save Background Color
cs: _Uložit barvu pozadí

en: Change Background Color...
cs: Změnit barvu pozadí...

en: _Reset to Default
cs: _Obnovit výchozí

en: Raise
cs: Do popředí

en: Lower
cs: Do pozadí

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Lock
cs: Zamknout

en: Edit Preferences...
cs: Upravit předvolby...

en: Numbering
cs: Číslování

en: Current value
cs: Nynější hodnota

en: Arrow
cs: Šipka

en: Length
cs: Délka

en: Tip length
cs: Délka špičky

en: Display an arrow at the end of the line
cs: Zobrazit šipku na konci řádku

en: Display an arrow at the start of the line
cs: Zobrazit šipku na začátku řádku

en: Font color
cs: Barva písma

en: Choose font color
cs: Vybrat barvu písma

en: Use selected font
cs: Použít vybrané písmo

en: Use selected font color
cs: Používat vybrané barvy písma

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: Undo last action
cs: Vrátit poslední akci

en: Do again the last undone action
cs: Znovu provést poslední vrácenou akci

en: Copy selection to clipboard
cs: Kopírovat výběr do schránky

en: Cut selection to clipboard
cs: Vyjmout výběr do schránky

en: Paste objects from clipboard
cs: Vložit objekt ze schránky

en: Delete current object
cs: Smazat aktuální objekt

en: Clear canvas
cs: Vyčistit plátno

en: Abort current mode
cs: Zrušit aktuální režim

en: Close this window
cs: Zavřít toto okno

en: Save image
cs: Uložit obrázek

en: Export to _File...
cs: Exportovat do _souboru...

en: Export to File...
cs: Exportovat do souboru...

en: _Export to SVG...
cs: _Exportovat do SVG...

en: Export to SVG...
cs: Exportovat do SVG...

en: Export to PDF...
cs: Exportovat do PDF...

en: Export to PostScript...
cs: Exportovat do PostScriptu...

en: Automatic scrolling
cs: Automaticky posouvat

en: Select
cs: Vybrat

en: Select item to move or resize it
cs: Vybrat objekt pro posun nebo změnu velikosti

en: Freehand
cs: Volná ruka

en: Draw a freehand line
cs: Kreslit čáru ručně

en: Highlighter
cs: Zvýrazňovač

en: Line
cs: Čára

en: Draw a straight line
cs: Kreslit rovnou čáru

en: Draw an arrow
cs: Kreslit šipku

en: Rectangle
cs: Obdélník

en: Draw a rectangle
cs: Kreslit obdélník

en: Ellipse
cs: Elipsa

en: Draw a ellipse
cs: Kreslit elipsu

en: Add some text to the screenshot
cs: Přidat text do snímku

en: Censor
cs: Cenzor

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
cs: Cenzurovat části snímku a skrýt soukromá data

en: Pixelize
cs: Pixelizovat

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
cs: Pixelizovat vybranou oblast snímku pro skrytí osobních údajů

en: Number
cs: Počítadlo

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
cs: Přidat tvar s počítadlem do snímku

en: Crop
cs: Oříznout

en: Crop your screenshot
cs: Oříznout snímek obrazovky

en: No icon was found
cs: Nebyla nalezena žádná ikonka

en: Import from current theme...
cs: Importovat z nynějšího motivu...

en: Import from session...
cs: Importovat ze sezení...

en: Import from filesystem...
cs: Importovat ze souborového systému...

en: New text...
cs: Nový text...
