gscrot - en to el translation catalogue (253 entries)

en: Profile
el: Προφίλ

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
el: Το gnome-web-photo πρέπει να εγκατασταθεί για να χρησιμοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
el: Το Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl πρέπει να εγκατασταθεί γι' αυτή τη λειτουργία

en: Choose a profile
el: Επιλογή Προφίλ

en: Save configuration as profile
el: Αποθήκευση των ρυθμίσεων ως προφίλ

en: Delete profile
el: Διαγραφή Προφίλ

en: Load the selected profile's configuration
el: Φότωση των ρυθμίσεων του επιλεγμένου προφίλ

en: Image format
el: Μορφή εικόνας

en: Save
el: Αποθήκευση

en: First-launch Behavior
el: Συμπεριφορά πρώτης φόρτωσης

en: Window Preferences
el: Προτιμήσεις Παραθύρων

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Trash
el: Κάδος απορριμμάτων

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Capture
el: Σύλληψη

en: Selection Capture
el: Στιγμιότυπο Επιλογής

en: Window Capture
el: Στιγμιότυπο παραθύρου

en: Menu/Tooltip Capture
el: Στιγμιότυπο Μενού/Συμβουλών οθόνης

en: Website Capture
el: Στιγμιότυπο Ιστοσελίδας

en: Accounts
el: Λογαριασμοί

en: File Transfer Protocol (FTP)
el: Πρωτόκολλο Μεταφοράς Αρχείου (FTP)

en: Transparent Parts
el: Διαφάνειες

en: Session View
el: Προβολή συνεδρίας

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
el: Ο δεσμευμένος χαρακτήρας %s δεν επιτρέπεται σε όνομα αρχείου

en: %Y = year
el: %Ε = έτος

en: %m = month
el: %Μ = μήνας

en: %d = day
el: %d = ημέρα

en: %T = time
el: %Χ = χρόνος

en: $w = width
el: $w = πλάτος

en: $h = height
el: $h = ύψος

en: Compression
el: Συμπίεση

en: Adjust quality/compression value
el: Ρύθμιση τιμής ποιότητας/συμπίεσης

en: Select a file format
el: Επιλογή μορφής αρχείου

en: Directory
el: Φάκελος

en: Choose folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Your screenshots will be saved to this directory
el: Τα στιγμιότυπά σας θα αποθηκευτούν σε αυτόν τον φάκελο

en: Browse for save folder every time
el: Αναζήτηση φακέλου αποθήκευσης κάθε φορά

en: Do not save file automatically
el: Να μην αποθηκεύεται το αρχείο αυτόματα

en: Automatically save file
el: Αυτόματη αποθήκευση αρχείου

en: Automatically copy screenshot to clipboard
el: Αυτόματη αντιγραφή στιγμιότυπου στο πρόχειρο

en: Automatically copy filename to clipboard
el: Αυτόματη αντιγραφή ονόματος αρχείου στο πρόχειρο

en: Do not copy anything to clipboard
el: Να μην αντιγράφεται τίποτε στο πρόχειρο

en: Delay
el: Καθυστέρηση

en: second | seconds
el[0]: δευτερολέπτου
el[1]: δευτερολέπτων

en: Capture after a delay of
el: Σύλληψη έπειτα από καθυστέρηση

en: Wait n seconds before taking a screenshot
el: Αναμονή n δευτερολέπτων πριν από την λήψη στιγμιότυπου

en: Include Cursor
el: Συμπερίληψη του Κέρσορα

en: Include cursor when taking a screenshot
el: Συμπερίληψη του κέρσορα κατά τη λήψη του στιγμιότυπου

en: Open with
el: Άνοιγμα με

en: Open your screenshot with this program after capturing
el: Άνοιγμα του στιγμιότυπου οθόνης με αυτό το πρόγραμμα μετά την λήψη

en: 16 colors   - (4bit)
el: 16 χρώματα - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
el: 64 χρώματα - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
el: 256 χρώματα - (8bit)

en: Reduce colors
el: Μείωση χρωμάτων

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
el: Αυτόματη μείωση χρωμάτων μετά από την λήψη του στιγμιότυπου

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
el: Δημιουργία και μικρογραφίας.
    επιλέξτε το ποσοστό του αρχικού μεγέθους για την μικρογραφία

en: Border
el: Περίγραμμα

en: pixels
el: εικονοστοιχεία

en: Color
el: Χρώμα

en: Choose border color
el: Επιλογή χρώματος για το περίγραμμα

en: Adds a border effect to the screenshot
el: Προσθέτει ένα εφέ περιγράμματος στο στιγμιότυπο οθόνης

en: Enable zoom window
el: Ενεργοποίηση παραθύρου εστίασης

en: Start with selection size of
el: Εκκίνηση με επιλεγμένο μέγεθος

en: at
el: σε

en: millisecond | milliseconds
el[0]: χιλιοστό του δευτερολέπτου
el[1]: χιλιοστά του δευτερολέπτου

en: Move file to trash when closing tab
el: Μετακίνηση αρχείου στον κάδο όταν κλείνει η καρτέλα

en: URI
el: URL

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
el: URL
    Παράδειγμα: ftp://host:port/path

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Website URL
el: URL Ιστοσελίδας

en: Main
el: Κύρια

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Image View
el: Προβολή εικόνας

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: pixel | pixels
el[0]: εικονοστοιχείο
el[1]: εικονοστοιχεία

en: Quality
el: Ποιότητα

en: Register
el: Εγγραφή

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Session
el: Συνεδρία

en: not found
el: δε βρέθηκε

en: Move to _Trash
el: Μετακίνηση στα _απορρίμματα

en: deleted
el: διαγράφηκε

en: Last action undone
el: Η τελευταία ενέργεια αναιρέθηκε

en: Last action redone
el: Η τελευταία ενέργεια επαναλήφθηκε

en: saved
el: αποθηκεύτηκε

en: Active Window
el: Ενεργό παράθυρο

en: _Selection
el: _Επιλογή

en: _Desktop
el: _Επιφάνεια εργασίας

en: _Menu
el: _Μενού

en: _Web
el: _Διαδίκτυο

en: Host
el: Υπολογιστής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Name
el: Όνομα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Language
el: Γλώσσα

en: Path
el: Διαδρομή

en: Unpublished
el: Αδημοσίευτο

en: Rename
el: Μετονομασία

en: New filename
el: Νέο όνομα αρχείου

en: _Rename
el: _Μετονομασία

en: renamed
el: μετονομάστηκε

en: _Replace
el: _Αντικατάσταση

en: Invalid Filename
el: Μη έγκυρο όνομα αρχείου

en: Choose a plugin
el: Επιλέξτε ένα πρόσθετο

en: _Run
el: _Εκτέλεση

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Guest
el: Επισκέπτης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Places
el: Τοποθεσίες

en: _Export
el: _Εξαγωγή

en: _Publish
el: _Δημοσίευση

en: Disconnected
el: Αποσυνδέθηκε

en: uploaded
el: ανέβηκε

en: Successfully uploaded
el: Επιτυχές ανέβασμα

en: Skip all
el: Παράβλεψη όλων

en: Skip
el: Παράβλεψη

en: Retry
el: Επανάληψη

en: _Retry
el: _Επανάληψη

en: Error while uploading
el: Σφάλμα κατά το ανέβασμα

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _View
el: _Προβολή

en: _Screenshot
el: _Στιγμιότυπο

en: _Go
el: _Μετάβαση

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Open...
el: Άν_οιγμα...

en: Recent _Files
el: Πρόσφατα _αρχεία

en: Save _As...
el: Αποθήκευση _Ως...

en: E_xport to PDF...
el: Ε_ξαγωγή σε _PDF...

en: Page Set_up
el: _Διαμόρφωση σελίδας

en: _Print...
el: _Εκτύπωση...

en: Send by E_mail...
el: Αποστολή με E_mail...

en: C_lose all
el: Κ_λείσιμο όλων

en: Copy _Filename
el: Αντιγραφή _Ονόματος αρχείου

en: Show Navigation _Toolbar
el: Προβολή Μπάρας _Πλοήγησης

en: Get Help Online...
el: Λήψη βοήθειας από το διαδίκτυο...

en: Translate this Application...
el: Μετάφραση αυτής της Εφαρμογής...

en: Report a Problem
el: Αναφορά προβλήματος

en: Import from clip_board
el: Εισαγωγή από πρό_χειρο

en: Open wit_h
el: Άνοιγμα μ_ε

en: _Rename...
el: _Μετονομασία...

en: _Send To...
el: _Αποστολή προς...

en: E_xport...
el: Ε_ξαγωγή...

en: _Edit...
el: _Επεξεργασία...

en: Run a _plugin...
el: Εκτέλεση _προσθέτου...

en: Redo _this screenshot
el: Επανάληψη _στιγμιοτύπου

en: Run a _Plugin...
el: Εκτέλεση _Προσθέτου..

en: Redo
el: Επανάληψη

en: Redo last screenshot
el: Επανάληψη τελευταίου στιγμιοτύπου

en: Selection
el: Επιλογή

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
el: Σχεδιάστε ένα τετράγωνο με το ποντίκι
    για να επιλέξετε μια περιοχή στην οθόνη

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Take a screenshot of your whole desktop
el: Στιγμιότυπο ολόκληρης της επιφάνειας εργασίας

en: Capture a specific workspace
el: Στιγμιότυπο συγκεκριμένου χώρου εργασίας

en: Window
el: Παράθυρο

en: Select a window with your mouse
el: Επιλέξτε ένα παράθυρο με το ποντίκι

en: Take a screenshot of a specific window
el: Στιγμιότυπο συγκεκριμένου παραθύρου

en: Section
el: Ενότητα

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
el: Σύλληψη ενός μέρους του παραθύρου. Θα μπορείτε να επιλέξετε οποιοδήποτε υπο-παράθυρο μετακινώντας το ποντίκι σ' αυτό.

en: Menu
el: Μενού

en: Select a single menu or cascading menus from any application
el: Επιλογή ενός μενού ή μενού παράθεσης οποιασδήποτε εφαρμογής

en: Capture a tooltip
el: Σύλληψη συμβουλών οθόνης

en: Web
el: Διαδίκτυο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
el: Ανέβασμα εικόνων σε υπηρεσία φιλοξενίας εικόνων ή σε FTP ή εξαγωγή σε φάκελο

en: Synchronization complete
el: Ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε

en: menu
el: μενού

en: Workspaces
el: Χώροι εργασίας

en: Fill color
el: Χρώμα γεμίσματος

en: Line width
el: Πλάτος γραμμής

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Insert image
el: Εισαγωγή εικόνας

en: Insert an arbitrary object or file
el: Εισαγωγή αντικειμένου ή αρχείου χρήστη

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: _Crop
el: _Περικοπή

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
el: Κλικ και σύρσιμο για αλλαγή μεγέθους (με Control για διατήρηση διαστάσεων)

en: Click-Drag to resize the canvas
el: Κλικ και σύρσιμο για αλλαγή μεγέθους κάδρου

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
el: Κλικ για σχεδίαση (με Control ή Shift για ευθεία γραμμή)

en: Click-Drag to create a new straight line
el: Κλικ και σύρσιμο για δημιουργία νέας ευθείας γραμμής

en: Click-Drag to create a new arrow
el: Κλικ και σύρσιμο για δημιουργία νέου βέλους

en: Click-Drag to create a new rectangle
el: Κλικ και σύρσιμο για δημιουργία νέου τετραγώνου

en: Click-Drag to create a new ellipse
el: Κλικ και σύρσιμο για δημιουργία νέας έλλειψης

en: Save the changes to image %s before closing?
el: Αποθήκευση αλλαγών στην εικόνα %s πριν το κλείσιμο;

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Do_n't save
el: Χωρίς αποθήκευση

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
el[0]: Εάν δεν αποθηκευθεί η εικόνα, οι αλλαγές του τελευταίου λεπτού θα χαθούν
el[1]: Εάν δεν αποθηκευθεί η εικόνα, οι αλλαγές των τελευταίων %d λεπτών θα χαθούν

en: Do you want to save the changed background color?
el: Θέλετε να αποθηκευθεί το τροποποιημένο χρώμα φόντου;

en: _Save Background Color
el: _Αποθήκευση χρώματος φόντου

en: Change Background Color...
el: Τροποποίηση χρώματος φόντου...

en: _Reset to Default
el: _Επαναφορά προεπιλογών

en: Raise
el: Aύξηση

en: Lower
el: Χαμηλότερα

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Edit Preferences...
el: Επεξεργασία προτιμήσεων...

en: Numbering
el: Αρίθμηση

en: Current value
el: Τρέχουσα τιμή

en: Arrow
el: Βέλος

en: Length
el: Μήκος

en: Display an arrow at the end of the line
el: Εμφάνιση βέλους στο τέλος της γραμμής

en: Display an arrow at the start of the line
el: Εμφάνιση βέλους στην αρχή της γραμμής

en: Text
el: Κείμενο

en: Font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Choose font color
el: Επιλογή χρώματος γραμματοσειράς

en: Use selected font
el: Χρήση επιλεγμένης γραμματοσειράς

en: _Tools
el: _Εργαλεία

en: Undo last action
el: Αναίρεση τελευταίας ενέργειας

en: Do again the last undone action
el: Επανάληψη τελευταίας ενέργειας που αναιρέθηκε

en: Copy selection to clipboard
el: Αντιγραφή επιλογής στο πρόχειρο

en: Cut selection to clipboard
el: Αποκοπή επιλογής στο πρόχειρο

en: Paste objects from clipboard
el: Επικόλληση αντικειμένων από πρόχειρο

en: Delete current object
el: Διαγραφή αντικειμένου

en: Clear canvas
el: Καθαρισμός κάδρου

en: Close this window
el: Κλείσιμο παραθύρου

en: Save image
el: Αποθήκευση εικόνας

en: Export to _File...
el: Εξαγωγή σε _Αρχείο...

en: Export to File...
el: Εξαγωγή σε Αρχείο...

en: _Export to SVG...
el: Εξαγωγή σε _SVG...

en: Export to SVG...
el: Εξαγωγή σε SVG...

en: Export to PDF...
el: Εξαγωγή σε PDF...

en: Automatic scrolling
el: Αυτόματη κύλιση

en: Select
el: Επιλογή

en: Select item to move or resize it
el: Επιλογή αντικειμένου για μετακίνηση ή αλλαγή μεγέθους

en: Freehand
el: Ελεύθερη σχεδίαση

en: Draw a freehand line
el: Χειροκίνητη σχεδίαση

en: Highlighter
el: Επισήμανση

en: Line
el: Γραμμή

en: Draw a straight line
el: Σχεδίαση ευθείας γραμμής

en: Draw an arrow
el: Σχεδίαση βέλους

en: Rectangle
el: Τετράγωνο

en: Draw a rectangle
el: Σχεδίαση τετραγώνου

en: Ellipse
el: Έλλειψη

en: Draw a ellipse
el: Σχεδίαση έλλειψης

en: Add some text to the screenshot
el: Εισαγωγή κειμένου στο στιγμιότυπο

en: Pixelize
el: Δημιουργία εικονοστοιχείων

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
el: Δημιουργία εικονοστοιχείων σε επιλεγμένες περιοχές για απόκρυψη προσωπικών δεδομένων

en: Number
el: Αριθμός

en: Crop
el: Περικοπή

en: Crop your screenshot
el: Περικοπή στιγμιοτύπου

en: No icon was found
el: Δεν βρέθηκε εικονίδιο

en: Import from current theme...
el: Εισαγωγή από εν χρήσει θέμα...

en: Import from session...
el: Εισαγωγή από συνεδρία...

en: Import from filesystem...
el: Εισαγωγή από σύστημα...

en: New text...
el: Νέο κείμενο...
