shutter - en to eo translation catalogue (86 entries)

en: Profile
eo: Profilo

en: Preferences
eo: Agordoj

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
eo: gnome-web-photo devas esti instalita por uzi tiun ĉi trajton

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
eo: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl  devas esti instalita por uzi tiun ĉi trajton

en: Choose a profile
eo: Elekti profilon

en: Save configuration as profile
eo: Konservi agordojn kiel profilo

en: Delete profile
eo: Forigi profilon

en: Load the selected profile's configuration
eo: Ŝarĝi la elektitan agordon de profilo

en: Image format
eo: Bildformato

en: Save
eo: Konservi

en: First-launch Behavior
eo: Konduto de la unuafoja lanĉo

en: Window Preferences
eo: Fenestraj agordoj

en: Notifications
eo: Atentigoj

en: Trash
eo: Rubujo

en: Actions
eo: Agoj

en: Capture
eo: Kapti

en: Selection Capture
eo: Elekto kaptilo

en: Window Capture
eo: Fenestro kaptilo

en: Menu/Tooltip Capture
eo: Menuo/konsileto kaptilo

en: Website Capture
eo: Retejo kaptilo

en: Accounts
eo: Kontoj

en: File Transfer Protocol (FTP)
eo: Dosiero-Transiga Protokolo (FTP)

en: Transparent Parts
eo: Travideblaj partoj

en: Session View
eo: Seanco kaptilo

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
eo: Rezervita karaktero %s ne rajtas esti en dosiernomo

en: There are several wildcards available, like
eo: Ekzistas pluraj kartoj disponeblaj, kiel

en: %Y = year
eo: %Y = jaro

en: %m = month
eo: %m = monato

en: %d = day
eo: %d = tago

en: %T = time
eo: %T = tempo

en: $w = width
eo: $w = larĝeco

en: $h = height
eo: $h = alteco

en: $profile = name of current profile
eo: $profile = nomo de la nuna profilo

en: %NN = counter
eo: %NN = kalkulilo

en: Compression
eo: Densigo

en: Adjust quality/compression value
eo: Ĝustigi kvaliton / kunpremo valoro

en: Select a file format
eo: Elekti formaton de dosiero

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Choose folder
eo: Elekti dosierujon

en: Your screenshots will be saved to this directory
eo: Viaj ekrankopiojn estos konservitaj en tiun ĉi dosierujo

en: Browse for save folder every time
eo: Foliumu por konservi dosierujon ĉiufoje

en: Do not save file automatically
eo: Ne konservi dosieron aŭtomate

en: Automatically save file
eo: Aŭtomate konservi dosieron

en: Automatically copy screenshot to clipboard
eo: Aŭtomate kopii ekrankopion al la intermemorilo

en: Automatically copy filename to clipboard
eo: Aŭtomate kopii dosiernomon al la intermemorilo

en: Do not copy anything to clipboard
eo: Ne kopii ion al la intermemorilo

en: Delay
eo: Malfruigo

en: second | seconds
eo[0]: sekundo
eo[1]: sekundoj

en: Capture after a delay of
eo: Kapti post malfruigo de

en: Wait n seconds before taking a screenshot
eo: Atendu n sekundojn antaŭ kapti ekrankopion

en: Include Cursor
eo: Inkluzivi Kursoron

en: Include cursor when taking a screenshot
eo: Inkluzivi kursoron preninte ekranfoton

en: Open with
eo: Malfermi per

en: Open your screenshot with this program after capturing
eo: Malfermi vian ekrankopion kun ĉi tiu programo post la kaptado

en: 16 colors   - (4bit)
eo: 16 koloroj - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
eo: 64 koloroj - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
eo: 256 koloroj - (8bit)

en: Reduce colors
eo: Redukti kolorojn

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
eo: Aŭtomate redukti kolorojn post prenado de ekranfoto

en: Thumbnail
eo: Miniaturo

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
eo: Krei ankaŭ bildeton.
    elektu la procenton de la originala grandeco por la bildeto

en: Border
eo: Limo

en: pixels
eo: bilderoj

en: Color
eo: Koloro

en: Choose border color
eo: Elektu landlima koloro

en: Adds a border effect to the screenshot
eo: Aldonas landliman efekton al la ekrankopio

en: Enable zoom window
eo: Aktivigi fenestran zoom-on

en: Start with selection size of
eo: Komencu kun elekta grandeco de

en: at
eo: ĉe

en: Show help text
eo: Montri helpo tekston

en: Enables the help text
eo: Aktivigas la helpo tekston

en: Include window decoration when capturing a window
eo: Inkluzivi fenestran ornamadon kaptinte fenestron

en: Automatically resize window to
eo: Aŭtomate regrandigi fenestron al

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
eo: Ĉi tio resumas la fenestron aŭtomate al la specifita larĝa kaj alteco. Ĉi tiu metodo petas la fenestran direktiston regrandigi la fenestron. Tamen, la fenestra administranto eble ne permesas la regrandigon.

en: Force rounded window corners
eo: Fortu rondigita fenestro anguloj

en: Select only visible windows
eo: Elekti nur videblaj fenestroj

en: Pre-Capture Delay
eo: Antaŭ-Kapto malfruigo

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
eo: Kapti menuon/konsileton post malfruigo de n sekundoj

en: Ignore possibly wrong type hints
eo: Ignori eble malĝusta tipo aludoj

en: Virtual browser width
eo: Virtuala foliumilo larĝeco

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
eo: Virtula foliumilo larĝeco kiam kapti ekranfoton de retejo

en: Show as check pattern
eo: Montru kiel kontrola ŝablono

en: Show as custom color:
eo: Montru kiel kutima kolor

en: Choose fill color
eo: Elektu plenigan koloron

en: Show as background
eo: Montru kiel fono
