shutter - en to eu translation catalogue (492 entries)

en: Profile
eu: Profila

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
eu: gnome-web-photo instalaturik izan behar da ezaugarri honetarako

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
eu: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl instalatu beharra dago funtzionalitate honentzat

en: Choose a profile
eu: Profila hautatu

en: Save configuration as profile
eu: Ezarapenak gorde profil gisa

en: Delete profile
eu: Profila ezabatu

en: Load the selected profile's configuration
eu: Hautatukako profilaren ezarpena kargatu

en: Image format
eu: Irudi formatua

en: Save
eu: Gorde

en: First-launch Behavior
eu: Lehendabizikoz abiaraztean emango den portaera

en: Window Preferences
eu: Leihoaren hobespenak

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Capture
eu: Kapturatu

en: Selection Capture
eu: Hautapen kaptura

en: Window Capture
eu: Leiho Kaptura

en: Menu/Tooltip Capture
eu: Menuko/Argibide kaptura

en: Website Capture
eu: Webgune Kaptura

en: Accounts
eu: Kontuak

en: File Transfer Protocol (FTP)
eu: Fitxategi Tranferentzia Protokoloa (FTP)

en: Transparent Parts
eu: Zati Gardenak

en: Session View
eu: Saio ikustpegia

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
eu: Erreserbatutako %s karakterea ez da onartzen fitxategi-izenetan

en: There are several wildcards available, like
eu: Hainbat komodin dituzu eskura, adibidez

en: %Y = year
eu: %Y = urtea

en: %m = month
eu: %m = hilabetea

en: %d = day
eu: %d = eguna

en: %T = time
eu: %T = ordua

en: $w = width
eu: $w = zabalera

en: $h = height
eu: $h = altuera

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
eu: $name = multi-purpose (adib. leiho titulua)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
eu: $nb_name = $name bezala, baina karaktere hutsik gabe sortzen diren kateetan

en: $profile = name of current profile
eu: $profile = uneko profilaren izena

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
eu: $R = random char (adib. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
eu: %NN = kontagailua

en: Compression
eu: Konpresioa

en: Adjust quality/compression value
eu: Doitu kalitate/konpresio balioa

en: Select a file format
eu: Hautatu fitxategi formatua

en: Directory
eu: Karpeta

en: Choose folder
eu: Hautatu karpeta

en: Your screenshots will be saved to this directory
eu: Zure pantaila-argazkiak karpeta honetan gordeko dira

en: Browse for save folder every time
eu: Nabigatu gordetze-karpetaren bila aldioro

en: Do not save file automatically
eu: Fitxategia ez gorde automatikoki

en: Automatically save file
eu: Fitxategia automatikoki gorde

en: Automatically copy screenshot to clipboard
eu: Pantaila-argazkia automatikoki arbelean kopiatu

en: Automatically copy filename to clipboard
eu: Fitxategi izena automatikoki arbelean kopiatu

en: Do not copy anything to clipboard
eu: Ez kopiatu ezer arbelera

en: Delay
eu: Atzerapena

en: second | seconds
eu[0]: segundu
eu[1]: segundu

en: Capture after a delay of
eu: Kapturatu atzerapen honen ondoren:

en: Wait n seconds before taking a screenshot
eu: Itxoin n segundu pantaila-argazkia atera baino lehen

en: Include Cursor
eu: Kurtsorea txertatu

en: Include cursor when taking a screenshot
eu: Kurtsorea sartu pantaila-argazkia egitean

en: Open with
eu: Ireki honekin

en: Open your screenshot with this program after capturing
eu: Pantaila-argazkia egin eta gero, zabaldu programa honekin

en: 16 colors   - (4bit)
eu: 16 kolore - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
eu: 64 kolore - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
eu: 256 kolore - (8bit)

en: Reduce colors
eu: Koloreak murriztu

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
eu: Pantaila-argazkia egin ondoren, automatikoki koloreak gutxitu

en: Thumbnail
eu: Koadro txikia

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
eu: Koadro txikia sortu ere.
    Hautatu koadro txikiaren tamaina hasierako tamainaren ehuneko bezala

en: Border
eu: Ertza

en: pixels
eu: pixel

en: Color
eu: Kolorea

en: Choose border color
eu: Hautatu ertzaren kolorea

en: Adds a border effect to the screenshot
eu: Pantaila-argazkiari ertz efektua gehitzen dio

en: Enable zoom window
eu: Gaitu zoom leihoa

en: Start with selection size of
eu: Hasi hautapen tamaina honekin:

en: at
eu: (e)n

en: Start Selection Tool with a customized selection size
eu: Hasi Hautaketa Tresna pertsonalizatutako hautaketa neurriarekin

en: Show help text
eu: Erakutsi laguntza testua

en: Enables the help text
eu: Laguntza testua gaitzen du

en: Include window decoration when capturing a window
eu: Gehitu dekorazioa leihoa kapturatzean

en: Automatically resize window to
eu: Leihoa automatikoki tamaina honetara aldatu

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
eu: Honek, leihoaren tamaina ezarritako zabalera eta altuerara aldatzen du automatikoki. Metodo honek leiho kudeatzaileari eskatzen dio tamaina aldaketa. Ala ere baliteke leiho kudeatzaileak tamaina aldaketa ez onartzea.

en: Force rounded window corners
eu: Leiho ertz borobilduak behartu

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
eu: Shutterrek XShape luzapena erabiltzen du leihoaren forma zehazteko, baina zenbait kasutan ez du funtzionatzen, adib. compizekin.
    Aukera hau aktibatzen denean, Shutterrek parametro finkoak erabiltzen ditu leiho ertzak borobiltzeko. Lehenetsitako parametroak gainidatzi ditzakezu ~/.shutter/shape.conf fitxategia sortu eta balio pertsonalizatuak bertan idatziz. Lehenetsitako balioak %s-en gordetzen dira.

en: Select only visible windows
eu: Hautatu ikusgarri diren leihoak bakarrik

en: Pre-Capture Delay
eu: Kaptura-aurreko Atzerapena

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
eu: Menu/argideak kapturatu n segunduko atzerapenarekin

en: Ignore possibly wrong type hints
eu: Alde batera utzi agian mota okerreko iradokizunak

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
eu: Aholku-konstanteak motak zehazten ditu iradokizunak leiho-kudeatzailearentzat eta honek erakusten du zein leiho mota daukan. Batzuetan aholku motak ez daude behar bezala zehaztuta. Aukera honi bidea zabalduz gero, Shutterek ez dizu eskatuko, behin eta berriro, aholku mota zehazteko.

en: Virtual browser width
eu: Nabigazio birtualaren zabalera

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
eu: Nabigatzaile birtualaren zabalera, webgune baten pantaila-argazkia hartzen denean

en: Show as check pattern
eu: Erakutsi egiaztapen eredu bezala

en: Show as custom color:
eu: Erakutsi kolore pertsonalizatu bezala:

en: Choose fill color
eu: Hautatu betetze kolorea

en: Show as background
eu: Erakutsi atzeko-planoa bezala

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
eu: Irudiaren zati gardenak erakusten dira egiaztapen ereduan

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
eu: Irudiaren zati gardenak erakusten dira zuk ezarritako kolore lisoan

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
eu: Irudiaren zati gardenak erakusten dira aplikazioaren atzeko planoko kolorean

en: Sort ascending by
eu: Ordenatu goruntz honen arabera

en: Key/Time Created
eu: Sortuta Gakoa/Data

en: Sort descending by
eu: Ordenatu beherantz hau erabiliz

en: Configure sort criteria
eu: Konfiguratu orden irizpideak

en: Start Shutter at login
eu: Hasi Shutter saioa hastean

en: Hide window on first launch
eu: Ezkutatu leihoa lehenengoz abiaraztean

en: Hide notification icon
eu: Ezkutatu jakinarazpen ikonoa

en: Autohide main window when taking a screenshot
eu: Leiho nagusia ezkutatu pantaila-argazkia egitean

en: Redraw Delay
eu: Birmarrazketa Atzerapena

en: millisecond | milliseconds
eu[0]: milisegundo
eu[1]: milisegundo

en: Present main window after taking a screenshot
eu: Leiho nagusia erakutsi pantaila-argazkia egin ondoren

en: Minimize to tray when closing main window
eu: Txikitu erretilura leiho nagusia ixtean

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
eu: Erakutsi laster-leiho jakinarazpena pantaila-argazkia egin ondoren

en: Display pop-up notification when using a delay
eu: Erakutsi laster-leiho jakinarazpena atzerapena erabiltzean

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
eu: Erakutsi laster-leiho jakinarazpena kaptura-aurreko atzerapena erabiltzean

en: Notification agent
eu: Jakinarazpen agentea

en: Desktop Notifications
eu: Mahaigaineko Jakinarazpenak

en: Built-In Notifications
eu: Integratutako Jakinarazpenak

en: Ask before moving files to trash
eu: Galdetu fitxategiak zakarrontzira bota baino lehen

en: Move file to trash when closing tab
eu: Bidali fitxategia zakarrontzira fitxa ixtean

en: Notify when file was deleted from filesystem
eu: Jakinarazi fitxategia fitxategi-sistematik noiz ezabatu zen

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
eu: Ezarri denbora-muga labur bat Xserver-i, pantaila-argazkia atera baino lehen, Shutterrek ilundutako areak birmarrazteko

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
eu: Sistemaren mahaigain jakinarazpenak (adib. Ubunturen Notifikazio-OSD) edo Shutter-ek dakarren notifikazio sistemaren artean hautatu dezakezu

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
eu: <b>Oharra:</b> Pluginak gora-kargatze lan baimenduak onartzen baditu, zure kredentzialak sar ditzakezu hor goian. OAuth euskarria duten puginak modu automatikoan konfiguratuko dira erabiltzen dituzun lehenengo momentuan.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
eu: URI
    Adibidea: ftp://host:port/path

en: Connection mode
eu: Konexio modua

en: Active mode
eu: Modu aktiboa

en: Passive mode
eu: Modu pasiboa

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: Website URL
eu: Webgunearen URL

en: Main
eu: Nagusia

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Image View
eu: Irudiaren ikuspegia

en: Behavior
eu: Portaera

en: Upload
eu: Igo

en: Plugins
eu: Pluginak

en: The following plugins are installed
eu: Ondorengo plugin hauek instalaturik daude

en: pixel | pixels
eu[0]: pixel
eu[1]: pixelak

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Please activate the menu you want to capture
eu: Mesedez, aktibatu ezazu kapturatu nahi duzun menua

en: Please activate the tooltip you want to capture
eu: Mesedez, aktibatu ezazu kapturatu nahi duzun argibidea

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
eu[0]: Pantaila-argazkia %s segundutan egingo da
eu[1]: Pantaila-argazkia %s segundutan egingo da

en: Register
eu: Erregistratu

en: Profile deleted
eu: Profila ezabatua

en: Profile could not be deleted
eu: Ezin izan da profila ezabatu

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Profile %s loaded successfully
eu: %s profila ongi kargatu da

en: Session
eu: Saioa

en: not found
eu: ez da aurkitu

en: Error while adding the file monitor.
eu: Errorea fitxategi monitorea gehitzean

en: Settings could not be saved!
eu: Ezarpenak ezin izan dira gorde!

en: Settings saved successfully!
eu: Ezarpenak ongi gorde dira!

en: Session could not be saved!
eu: Saioa ezin izan da gorde!

en: Account-settings could not be saved!
eu: Kontu-ezarpenak ezin izan dira gorde!

en: Settings could not be restored!
eu: Ezarpenak ezin izan dira berreskuratu!

en: Settings loaded successfully
eu: Ezarpenak ongi kargatu dira

en: Built-in Editor
eu: Editore integratua

en: Account-settings could not be restored!
eu: Kontu-ezarpenak ezin izan dira berreskuratu!

en: opened
eu: irekiak

en: Error while opening image %s.
eu: Errorea gertatu da %s irudia irekitzean.

en: Session could not be restored!
eu: Saioa ezin izan da berreskuratu!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
eu: Errorea egon da %s zakarrontzi informazio fitxategia sortzean.

en: Error while moving the file %s to trash.
eu: Errorea %s fitxategia zakarrontzira mugitzean.

en: Error while removing the file %s from disk.
eu: Errorea %s fitxategia diskotik ezabatzean.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
eu: Ziur zaude %s fitxategia zakarrontzira bota nahi duzula?

en: Move to _Trash
eu: Bota _zakarrontzira

en: deleted
eu: ezabatua

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
eu: Ziur zaude hautatutako fitxategiak zakarrontzira bota nahi dituzula?

en: No screenshots selected
eu: Ez dago hautatutako pantaila-argazkirik

en: Selected screenshots deleted
eu: Hautatutako pantaila-argazkiak ezabatuta

en: removed from session
eu: saiotik ezabatua

en: Selected screenshots removed
eu: Hautatutako pantaila-argazkiak ezabatuta

en: No valid filetype specified
eu: Ez da fitxategi mota egokirik ezarri

en: There is no image data in the clipboard to paste
eu: Ez dato itsasteko irudi-daturik arbelean

en: Selected filenames copied to clipboard
eu: Hautatuako fitxategi-izenak kopiatu dira arbelean

en: Selected images copied to clipboard
eu: Hautatutako irudiak kopiatu dira arbelean

en: Last action undone
eu: Azken ekintza desegin da

en: Error while copying last version (%s).
eu: Akatsa azken bertsioa kopiatzean (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
eu: Akatsa gertatu da desegitean %s -en

en: Last action redone
eu: Azken ekintza bereginda

en: There was an error performing redo on %s.
eu: Akatsa gertatu da berregitean %s -en.

en: No plugin installed
eu: Ez dago instalatutako pluginik

en: There was an error determining the filename.
eu: Fitxategi-izena zehaztean akatsa gertatu da.

en: Triggered invalid screenshot action.
eu: Abiarazi da pantaila-argazki baliogabearen ekintza.

en: Error while taking the screenshot.
eu: Errorea pantaila-argazkia egitean

en: Capture aborted by user
eu: Erabiltzaileak kaptura bertan behera utzi du

en: %s saved
eu: %s gorde da

en: Screenshot saved
eu: Pantaila-argazkia gordeta

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
eu: %s fitxategi-izena ezin izan da egiaztatu. Agian, onartzen ez diren karaktereak ditu.

en: %s opened with %s
eu: %s ireki da %s-(r)ekin

en: Opened all files with
eu: Fitxategi guztiak honekin irekiak

en: Could not apply plugin %s
eu: Ezin izan da %s plugina aplikatu

en: Successfully applied plugin %s
eu: Behar bezala aplikatu da %s plugina

en: Error while executing plugin %s.
eu: Errorea %s plugina exekutatzen.

en: There was an error executing the plugin.
eu: Errorea gertatu da plugina exekutatzean.

en: %s screenshot | %s screenshots
eu[0]: %s pantaila-argazkia
eu[1]: %s pantaila-argazki

en: Current profile
eu: Uneko profila

en: Try to resave the file?
eu: Fitxategia berriz gordetzen saiatu?

en: Image %s was not found on disk
eu: %s irdua ez da aurkitu diskan

en: Error while saving the image %s.
eu: Errorea %s irudia gordetzean.

en: There was an error saving the image to %s.
eu: Errorea gertatu da %s -ra irudia gordetzean.

en: saved
eu: gordeta

en: Image %s was deleted from filesystem
eu: %s iruda fitxategi sistematik ezabatu da

en: There was an error opening the image.
eu: Errorea gertatu da irudia irekitzean.

en: Error while opening directory %s.
eu: Errorea %s karpeta irekitzean.

en: Updating plugin information
eu: Plugin informazioa eguneratzen

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
eu: Mesedez, itxaron Shutter-ek plugin informazioa eguneratzen duen bitartean

en: Updating upload plugin information
eu: Igotzeko pluginaren informazioa eguneratzen

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
eu: Itxoin mesedez Shutterrek igotzeko pluginaren informazioa eguneratzen duen bitartean

en: Capture All Workspaces
eu: Kapturatu langune guztiak

en: Limit to current monitor
eu: Mugatu uneko monitorrera

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
eu[0]: Aukera hau erabilgarria da bakarrik hainbat monitoreko sistemarekin lan egiten duzunean (%d monitore atzeman dira).
    Gaitu ezazu uneko monitorea bakarrik kapturatzeko.
eu[1]: Aukera hau erabilgarria da bakarrik hainbat monitoreko sistemarekin lan egiten duzunean (%d monitore atzeman dira).
    Gaitu ezazu uneko monitorea bakarrik kapturatzeko.

en: Active Window
eu: Leiho aktiboa

en: Capture the last active window
eu: Kapturatu azken leiho aktiboa

en: _Selection
eu: _Hautapena

en: _Desktop
eu: _Mahaigaina

en: Window _under Cursor
eu: Kursore _azpiko leihoa

en: Select W_indow
eu: Hautatu le_ihoa

en: Se_ction
eu: Se_kzioa

en: _Menu
eu: _Menua

en: _Tooltip
eu: _Argibidea

en: S_how main window
eu: _Erakutsi leiho nagusia

en: _Redo last screenshot
eu: Be_rregin azken pantaila-argazkia

en: _Quick profile select
eu: _Profil hautapen azkarra

en: Wait indefinitely
eu: Itxaroten gelditu

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
eu[0]: Itxaron gehienez %d segundu
eu[1]: Itxaron gehienez %d segundu

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
eu[0]: Itxaron gehienez %d segundu
eu[1]: Itxaron gehienez %d segundu

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
eu: Shutter itxaroten geldituko da pantaila-argazkia kapturatzeko

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
eu[0]: Shutter aplikazioak segundo %d  itxaron egingo dio kapturatuko den pantailari prozesua abortatu baino lehenago, prozesua gehiegi luzatzen baldin bada
eu[1]: Shutter aplikazioak %d segundo itxaron egingo dio kapturatuko den pantailari prozesua abortatu baino lehenago, prozesua gehiegi luzatzen baldin bada

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
eu[0]: Shutter aplikazioak minutu %d  itxaron egingo dio kapturatuko den pantailari prozesua abortatu baino lehenago, prozesua gehiegi luzatzen baldin bada
eu[1]: Shutter aplikazioak %d minutu  itxaron egingo dio kapturatuko den pantailari prozesua abortatu baino lehenago, prozesua gehiegi luzatzen baldin bada

en: Host
eu: Ostalaria

en: Anonymous Upload
eu: Karga anonimoa

en: Authorized Upload
eu: Karga Baimendua

en: OAuth Upload
eu: OAuth karga

en: Description
eu: Deskribapena

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Name
eu: Izena

en: Category
eu: Kategoria

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Path
eu: Bidea

en: Successfully published
eu: Ongi argitaratu da

en: The file %s was successfully published: %s
eu: %s fitxategia ongi argitaratu aa: %s

en: %s published
eu: %s argitaratua

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
eu: %s fitxategia ez da argitaratzen. Kanpo esteka ez dago eskuragarri dagoeneko.

en: The file %s is no longer published.
eu: %s fitxategia ez da argitaratzen.

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: Rename image %s
eu: %s irudiaren izena aldatu

en: New filename
eu: Fitxategi-izen berria

en: _Rename
eu: _Izena aldatu

en: renamed
eu: izena aldatua

en: Error while renaming the image %s.
eu: Errorea %s irudiaren izena aldatzean

en: There was an error renaming the image to %s.
eu: Errorea gertatu da %s irudiaren izena aldatzean.

en: _Replace
eu: O_rdeztu

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
eu: Irudia badago lehendik ere %s -en. Hau ordeztuz edukia gainidatziko duzu.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
eu: %s izena duen irudia badago. Ordeztu nahi duzu?

en: Invalid Filename
eu: Fitxategi-izen baliogabea

en: Choose file to open
eu: Aukeratu irekitzeko fitxategia

en: All compatible image formats
eu: Bateragarri diren irudi formatu guztiak

en: Choose a location to save to
eu: Hautatu gordetzeko kokaleku bat

en: Choose a plugin
eu: Hautatu plugin bat

en: _Run
eu: _Abiarazi

en: Plugin
eu: Plugina

en: No plugin specified
eu: Ez da pluginik zehaztu

en: Upload / Export
eu: Igo / Esportatu

en: _Upload
eu: _Igo

en: Guest
eu: Gonbidatua

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
eu: Hautatu azpiko kontu horietako bat eta egin klik <i>Gora kargatu</i>. Kargatze estekak erabilgarri egongo dira pantaila argazkiaren <i>eskuineko klik menuan</i> elkarrizketa hau itxi eta gero.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
eu: <b>Oharra:</b> Pluginak baimendutako kargatze lanak besterik ez baditu onartzen, aurretik zure kredentzialak sartu beharko dituzu azpiko zerrenda honetan ager daitezen.

en: Choose account
eu: Hautatu kontua

en: Status
eu: Egoera

en: Public hosting
eu: Ostatze publikoa

en: Places
eu: Lekuak

en: _Export
eu: _Esportatu

en: _Publish
eu: _Publikatu

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
eu[0]: Honako karpeta hau: %s , Ubuntu One zerbitzuarekin sinkronizatuta dago. Hautatutako fitxategia karpeta horretara kopiatuko da argitaratzera eman baino lehenago.
eu[1]: Honako karpeta hau: %s , Ubuntu One zerbitzuarekin sinkronizatuta dago. Hautatutako fitxategiak karpeta horretara kopiatuko dira argitaratzera eman baino lehenago.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
eu[0]: <b>Oharra:</b> Hautatutako fitxategia atzeko planoan burutuko den prozesu batean argitaratu egingo da. Prozesua amaitzerakoan jakinarazpen bat jasoko duzu.
eu[1]: <b>Oharra:</b> Hautatutako fitxategiak atzeko planoan burutuko den prozesu batean argitaratu egingo dira. Prozesua amaitzerakoan jakinarazpen bat jasoko duzu.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
eu: %s karpeta ez dago Ubuntu Onekin sinkronizatua. Hautatu mesedez beste karpeta bat.

en: Ubuntu One service cannot be found.
eu: Ezin izan da Ubuntu One zerbitzua aurkitu

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
eu: /publicfiles ez dago eskuragarri. Zure Ubuntu One instalazioa zaharkitua dagoela dirudi.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
eu: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl instalatu behar da funtzionalitate honetarako

en: Loading module %s
eu: %s modulua kargatzen

en: Error while executing upload plugin %s.
eu: Errorea karga plugina abiaraztean %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
eu: Errorea egon da karga plugina abiaraztean.

en: uploaded
eu: igota

en: Successfully uploaded
eu: Ongi kargatu da

en: The file %s was successfully uploaded.
eu: %s fitxategia ongi kargatu da.

en: Skip all
eu: Saltatu dena

en: Skip
eu: Saltatu

en: Retry
eu: Berriz saiatu

en: exported
eu: esportatua

en: Successfully exported
eu: Ongi esportatu da

en: The file %s was successfully exported.
eu: %s fitxategia ongi esportatu da.

en: Publishing %s...
eu: %s argitaratzen...

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: Error while copying the image %s.
eu: Errorea %s irudia kopiatzean.

en: There was an error copying the image into %s.
eu: Errorea gertatu da irudia %s barruan kopiatzean.

en: Please check your credentials and try again.
eu: Mesedez, egiaztatu zure kredentzialak eta saiatu berriz

en: Error while login
eu: Errorea saioa hastean

en: Maximum filesize reached
eu: Gehienezko fitxategi tamaina gainditu da

en: Error while uploading
eu: Errorea kargatzean

en: Maximum filesize: %s
eu: Gehienezko fitxategi tamaina: %s

en: Error while connecting
eu: Errorea konektatzerakoan

en: Save current preferences as new profile
eu: Gorde uneko hobespenak profil berria bezala

en: New profile name
eu: Profil izen berria

en: Replacing it will overwrite its contents.
eu: Ordeztuz, edukiak gainidatziko dituzu.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
eu: %s izena duen profila badago lehendik ere. Ordeztu nahi duzu?

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: _Go
eu: _Joan

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Open...
eu: _Ireki

en: Recent _Files
eu: Azken _Fitxategiak

en: Save _As...
eu: Gorde _Honela...

en: E_xport to PDF...
eu: PDF-ra esportatu

en: Export to Post_Script...
eu: Post_Script-era esportatu

en: Page Set_up
eu: Orriaren Konfig_urazioa

en: _Print...
eu: In_primatu...

en: Send by E_mail...
eu: Bidali eposta bidez...

en: C_lose all
eu: Dena _itxi

en: Copy _Filename
eu: Kopiatu _Fitxategi Izena

en: Show Navigation _Toolbar
eu: Erakutsi Nabegazio Tresna-_barra

en: Get Help Online...
eu: Lortu laguntza online...

en: Translate this Application...
eu: Aplikazio hau itzuli...

en: Report a Problem
eu: Arazo Baten Berri Eman

en: _Active Window
eu: Leiho _Aktiboa

en: Import from clip_board
eu: Ar_belatik inportatu

en: Open wit_h
eu: Ireki _honekin

en: Show in _folder
eu: Karpetan erakutsi

en: _Rename...
eu: Izena _aldatu...

en: _Send To...
eu: _Bidali honi...

en: E_xport...
eu: E_sportatu...

en: Public URLs
eu: URL publikoak

en: _Edit...
eu: _Editatu...

en: Run a _plugin...
eu: Plugin bat _abiarazi

en: Redo _this screenshot
eu: Pantaila-argazki hau berriz egin

en: Run a _Plugin...
eu: Plugin bat _abiarazi

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo last screenshot
eu: Azken pantaila-argazkia berriz egin

en: Selection
eu: Hautapena

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
eu: Marraztu area laukizuzen bat saguaren bidez
    hautatzeko pantaila-area zehatz bat

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Take a screenshot of your whole desktop
eu: Kapturatu zure mahaigaina

en: Capture a specific workspace
eu: Kapturatu lan-area zehatz bat

en: Window
eu: Leihoa

en: Select a window with your mouse
eu: Aukeratu leiho bat saguaren bidez

en: Take a screenshot of a specific window
eu: Egin leiho zehatz baten kaptura

en: Section
eu: Atala

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
eu: Kapturatu leihoaren zati bat. Kaptura dezakezu edozein leihatila sagua haren gainean jarrita.

en: Menu
eu: Menua

en: Select a single menu or cascading menus from any application
eu: Hautatu menu soil bat edo kaskadako menuak edozein aplikaziotarako

en: Tooltip
eu: Argibidea

en: Capture a tooltip
eu: Kapturatu menuko aholku bat

en: Web
eu: Weba

en: Take a screenshot of a website
eu: Webgunea kapturatu

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
eu: Ezarri ea zenbat denbora itxarongo duen Shutter aplikazio honek pantaila-argazkia egiteko prozesua abortatzeko, luzeegi itxaroten ez egoteko.

en: Edit
eu: Editatu

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
eu: Erabili lehenetsitako editorea azpimarratzeko zure pantaila-kapturaren zatirik garrantzitsuenak, edo moztu horrelako zatiak, nahi duzun neurrikoak

en: Export
eu: Esportatu

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
eu: Igo zure irudiak irudi-ostatu zerbitzu batera, FTP gune batera edo esporta itzazu karpeta zehatz batera

en: Show links to previous uploads
eu: Erakutsi estekak aurretik egindako kargatze lanetara

en: Error while executing %s.
eu: Errorea %s exekutatzerakoan.

en: There was an error executing %s.
eu: Errore bat egon da %s exekutatzerakoan.

en: Exit Code: %d.
eu: Irteteko kodea, hauxe: %d.

en: Synchronization complete
eu: Sinkronizazioa amaitua

en: Synchronization in progress...
eu: Sinkronizatzen ari da...

en: Illegal URI.
eu: URI baliogabeal.

en: Connection error.
eu: Konexio errorea.

en: Please check your connectivity and try again.
eu: Mesedez, egiaztatu zure sare-konexioa eta saiatu berriz.

en: Login with username %s failed.
eu: %s erabiltzaile-izenarekin egindako saio hasierak huts egin du.

en: Cannot change working directory.
eu: Ezin da aldatu laneko karpeta.

en: Command 'put' failed.
eu: 'put' komandoak huts egin du.

en: Copy this code to clipboard
eu: Kopiatu kode hau arbelara

en: Upload - %s - %s
eu: Gora kargatu - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
eu: Marraztu area laukizuzena saguaren bidez

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
eu: Kaptura bat egiteko sakatu Enter tekla. Sakatu Esc ateratzeko.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
eu: <b>shift/eskuineko klik</b> → hautatze elkarrizketa: on/off

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
eu: <b>ctrl + gurpila</b> → handiagotu/txikiagotu

en: <b>space</b> → zoom window on/off
eu: <b>espazio barra</b> → zoom leihoa: on/off

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
eu: <b>kurtsore teklak</b> → mugitu kurtsorea

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
eu: <b>kurtsore teklak + alt</b> → mugitu hautatutako zatia

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
eu: <b>kurtsore teklak + ctrl</b> → berriro dimentsionatu hautatutako zatia

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
eu: Behar bada saguaren kurtsorea ezin izan da grabatu, edo hautatutako zatia ez da antzeman.

en: Keyboard could not be grabbed.
eu: Gerta daiteke teklatua kapturatua ez izatea.

en: menu
eu: menua

en: tooltip
eu: argibidea

en: No window with type %s detected.
eu: %s motako leihorik ez da aurkitu.

en: There is no last capture that can be redone.
eu: Ez dago berregiteko azken kapturarik

en: The window is no longer available.
eu: Lehio hori iadanik ez dago eskuragarri.

en: Unable to capture website
eu: Ezin da webgunea kapturatu

en: No window with name pattern %s detected.
eu: %s izen-patroi hori duen lehiorik ez da aurkitu.

en: Invalid pattern %s detected.
eu: %s patroi-izen ez-baliogarria aurkitu egin da.

en: No subwindow detected
eu: Ez da azpileihorik aurkitu

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
eu: Agian leiho honek bezeroaren alderdiko leihoak erabiltzen ari da (edo antzekoak).
    Shutter aplikazioa oraingoz ez da gai kontsultatzeko honelako leihoetako zuhaitz-informazioa.

en: URL to capture
eu: Kapturatu beharreko URL helbidea

en: C_apture
eu: K_apturatu

en: Workspaces
eu: Laneko areak

en: Fill color
eu: Betetze-kolorea

en: Adjust fill color and opacity
eu: Doitu betetze kolorea eta opakutasuna

en: Stroke color
eu: Trazuaren kolorea

en: Choose stroke color
eu: Hautatu trazuaren kolorea

en: Adjust stroke color and opacity
eu: Doitu trazuaren kolorea eta opakutasuna

en: Line width
eu: Lerroaren zabalera

en: Adjust line width
eu: Doitu lerroaren zabalera

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Select font family and size
eu: Aukeratu letra-tipoaren familia eta tamaina

en: Insert image
eu: Txertatu irudia

en: Insert an arbitrary object or file
eu: Txertatu ausazko ofjektu edo fitxategi bat

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: _Crop
eu: _Moztu

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
eu: Egin klik eta mugitu arrastaka dimentsionatzeko (probatu CTRL modu uniformean dimentsionatzeko)

en: Click-Drag to resize the canvas
eu: Egin klik eta mugitu arrastaka, mihiseari dimentsioa aldatzeko

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
eu: Egin klik margotzeko (Ctrl edo Shift lerro zuzena egiteko)

en: Click-Drag to create a new straight line
eu: Egin klik eta mugitu arrastaka lerro zuzen berri bat sortzeko

en: Click-Drag to create a new arrow
eu: Egin klik eta mugitu arrastaka gezi berri bat sortzeko

en: Click-Drag to create a new rectangle
eu: Egin klik eta mugitu arrastaka laukizuzen berri bat sortzeko

en: Click-Drag to create a new ellipse
eu: Egin klik eta mugitu arrastaka elipse berri bat sortzeko

en: Click-Drag to add a new text area
eu: Egin klik eta mugitu arrastaka testu-gune berri bat sortzeko

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
eu: Egin klik zentsuratzeko (probatu Ctrl edo Shift lerro zuzena lortzeko)

en: Click-Drag to create a pixelized region
eu: Egin klik eta mugitu arrastaka pixelatutako gune berri bat sortzeko

en: Click to add an auto-increment shape
eu: Egin klik gehitzeko auto-handitutako forma bat

en: Save the changes to image %s before closing?
eu: Gordeko duzu %s irudian egindako aldaketak itxi baino lehen?

en: Close
eu: Irten

en: Do_n't save
eu: E_z Gorde

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
eu[0]: Ez baduzu irudia gordetzen, azken minutuko aldaketak galduko dira
eu[1]: Ez baduzu irudia gordetzen, azken %d minututako aldaketak galduko dira

en: Do you want to save the changed background color?
eu: Gorde nahi duzu aldatutako atzeko planoaren kolorea?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
eu: Atzeko planoa ziurrenik gardentzat hartuko da atzeko planoaren koloreari muzin egiten badiozu.

en: Save Background Color
eu: Gorde atzeko planoaren kolorea

en: _Ignore Background Color
eu: _Utzi alde batera atzeko planoa

en: _Save Background Color
eu: _Gorde atzeko planoa

en: Change Background Color...
eu: _Aldatu atzeko planoa

en: _Reset to Default
eu: Egin _Reset lehentsitako baloreetara itzultzeko

en: Raise
eu: Altzatu

en: Lower
eu: Jaitsi

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Edit Preferences...
eu: Editatu hobespenak

en: Numbering
eu: Zenbatzea

en: Current value
eu: Uneko balioa

en: Arrow
eu: Gezia

en: Length
eu: Luzera

en: Tip length
eu: Aholkuaren luzera

en: Display an arrow at the end of the line
eu: Erakutsi gezi bat marraren bukaeran

en: Display an arrow at the start of the line
eu: Erakutsi gezi bat marraren hasieran

en: Text
eu: Testua

en: Font color
eu: Testu-kolorea

en: Choose font color
eu: Aukeratu testu-kolorea

en: Use selected font
eu: Erabili hautatutako letra-tipoa

en: Use selected font color
eu: Erabili hautatutako letra-kolorea

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: Undo last action
eu: Desegin azken ekintza

en: Do again the last undone action
eu: Egin berriro desegindako azken ekintza

en: Copy selection to clipboard
eu: Kopiatu hautapena arbelean

en: Cut selection to clipboard
eu: Ebaki hautapena arbelean

en: Paste objects from clipboard
eu: Itsatsi objektuak arbeletik

en: Delete current object
eu: Ezabatu uneko objektuak

en: Clear canvas
eu: Garbitu mihisea

en: Abort current mode
eu: Alde batera utzu oraingo modua

en: Close this window
eu: Itxi leiho hau

en: Save image
eu: Gorde irudia

en: Export to _File...
eu: Esportatu hornako _Fitxategira...

en: Export to File...
eu: Esportatu fitxategira...

en: _Export to SVG...
eu: Esportatu SVG fitxategira...

en: Export to SVG...
eu: Esportatu SVG gisa...

en: Export to PDF...
eu: Esportatu PDF gisa...

en: Export to PostScript...
eu: Esportatu PostScript gisa...

en: Automatic scrolling
eu: Korritze automatikoa

en: Select item to move or resize it
eu: Hautatu elementua mugitzeko edo bere dimentsioa aldatzeko

en: Freehand
eu: Esku hutsezko marrazketa

en: Draw a freehand line
eu: Marraztu lerro bat esku hutsez

en: Highlighter
eu: Markatzailea

en: Line
eu: Marra

en: Draw a straight line
eu: Marraztu marra zuzen bat

en: Draw an arrow
eu: Marraztu gezi bat

en: Rectangle
eu: Laukizuzena

en: Draw a rectangle
eu: Marraztu laukizuzen bat

en: Ellipse
eu: Elipsea

en: Draw a ellipse
eu: Marraztu elipse bat

en: Add some text to the screenshot
eu: Erantsi testua kapturari

en: Censor
eu: Zentsuratzailea

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
eu: Zentsuratu zure pantaila-argazkiaren zatiak datu pribatuak ezkutatzeko

en: Pixelize
eu: Pixelizatu

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
eu: Pixelizatu pantaila-argazkian hautatutako area datu pribatuak ezkutatzeko

en: Number
eu: Zenbakia

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
eu: Gehitu pantaila-argazkiari automatikoki handitzen den forma

en: Crop
eu: Moztu

en: Crop your screenshot
eu: Moztu zure kaptura

en: No icon was found
eu: Ez da ikonorik aurkitu

en: Import from current theme...
eu: Inportatu orain erabiltzen ari den gaitik...

en: Import from session...
eu: Inportatu orain zabalik dagoen saiotik...

en: Import from filesystem...
eu: Inportatu fitxategi sistematik...

en: New text...
eu: Testu berria...
