shutter - en to gl translation catalogue (493 entries)

en: Profile
gl: Perfil

en: Preferences
gl: Preferencias

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
gl: Esta función necesita da instalación de gnome-web-photo

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
gl: Esta función necesita da instalación de Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl

en: Choose a profile
gl: Escoller un perfil

en: Save configuration as profile
gl: Gardar a configuración como un perfil

en: Delete profile
gl: Eliminar o perfil

en: Load the selected profile's configuration
gl: Cargar a configuración do perfil seleccionado

en: Image format
gl: Formato da imaxe

en: Save
gl: Gardar

en: First-launch Behavior
gl: Comportamento ao iniciar a primeira vez

en: Window Preferences
gl: Preferencias das xanelas

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Trash
gl: Lixo

en: Gnome-Keybinding
gl: Atallos do teclado en GNOME

en: Actions
gl: Accións

en: Capture
gl: Capturar

en: Selection Capture
gl: Seleccionar unha captura

en: Window Capture
gl: Captura de xanela

en: Menu/Tooltip Capture
gl: Captura de Menú/Suxestión

en: Website Capture
gl: Captura de sitio web

en: Accounts
gl: Contas

en: File Transfer Protocol (FTP)
gl: Protocolo de transferencia de ficheiros (FTP)

en: Transparent Parts
gl: Partes transparentes

en: Session View
gl: Visualización da sesión

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
gl: O caracter reservado %s non se permite en nomes de ficheiro.

en: There are several wildcards available, like
gl: Hai varios caracteres de substitución dispoñíbeis, como

en: %Y = year
gl: %Y = ano

en: %m = month
gl: %m = mes

en: %d = day
gl: %d = día

en: %T = time
gl: %T = hora

en: $w = width
gl: $w = largo

en: $h = height
gl: $h = alto

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
gl: $name = usos múltiples (p.e. título da xanela)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
gl: $nb_name = parecido a $name pero sen espazos nas cadeas resultantes

en: $profile = name of current profile
gl: $profile = nome do perfil actual

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
gl: $R = caracter aleatorio (p.e. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
gl: %NN = contador

en: Compression
gl: Compresión

en: Adjust quality/compression value
gl: Axustar o valor calidade/compresión

en: Select a file format
gl: Seleccionar un formato de ficheiro

en: Directory
gl: Cartafol

en: Choose folder
gl: Seleccionar un cartafol

en: Your screenshots will be saved to this directory
gl: As capturas gardaranse neste cartafol

en: Browse for save folder every time
gl: Indicar cada vez o cartafol no que se vai gardar

en: Do not save file automatically
gl: Non gardar o ficheiro automaticamente

en: Automatically save file
gl: Gardar o ficheiro automaticamente

en: Automatically copy screenshot to clipboard
gl: Copiar a captura ao portapapeis automaticamente

en: Automatically copy filename to clipboard
gl: Copiar o nome do ficheiro ao portapapeis automaticamente

en: Do not copy anything to clipboard
gl: Non copiar nada ao portapapeis

en: Delay
gl: Retraso

en: second | seconds
gl[0]: segundo
gl[1]: segundos

en: Capture after a delay of
gl: Capturar con un retraso de

en: Wait n seconds before taking a screenshot
gl: Agardar n segundos antes de facer unha captura

en: Include Cursor
gl: Incluír o punteiro

en: Include cursor when taking a screenshot
gl: Incluír o punteiro na captura

en: Open with
gl: Abrir con

en: Open your screenshot with this program after capturing
gl: Ao rematar abrir a captura con este programa

en: 16 colors   - (4bit)
gl: 16 cores  - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
gl: 64 cores  - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
gl: 256 cores  - (8bit)

en: Reduce colors
gl: Redución das cores

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
gl: Reducir automaticamente as cores despois de facer unha captura

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
gl: Tamén xerar unha miniatura.
    Seleccionar a porcentaxe do tamaño orixinal para xerar a miniatura

en: Border
gl: Bordo

en: pixels
gl: píxeles

en: Color
gl: Cor

en: Choose border color
gl: Escoller unha cor para o bordo

en: Adds a border effect to the screenshot
gl: Engadir un efecto de bordo á captura

en: Enable zoom window
gl: Activar a xanela de ampliación

en: Start with selection size of
gl: Iniciar co tamaño seleccionado de

en: at
gl: en

en: Start Selection Tool with a customized selection size
gl: Iniciar a ferramenta de selección cun tamaño personalizado

en: Show help text
gl: Mostrar a axuda

en: Enables the help text
gl: Activar a axuda

en: Include window decoration when capturing a window
gl: Incluír a decoración de xanela cando se capture unha xanela

en: Automatically resize window to
gl: Redimensionar a xanela automaticamente a

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
gl: Isto redimensiona a xanela automaticamente coa largura e altura indicadas. Este método pídelle ao xestor de xanelas que redimensione a xanela. Con todo, é posíbel que o xestor de xanelas non permita o redimensionado.

en: Force rounded window corners
gl: Forzar os cantos da xanela redondeados

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
gl: Shutter usa a extensión XShape para determinar a forma da xanela, pero isto non funciona en algunhas circunstancias, p.e. cando se executa compiz.
    
    Cando esta opción está activada Shutter usa parámetros fixados para redondear os cantos das xanelas. Pode sobrescribir os parámetros predeterminados creando un ficheiro co nome ~/.shutter/shape.conf e indicando nel os valores personalizados. Os valores predeterminados están gardados en %s.

en: Select only visible windows
gl: Seleccionar só xanelas visíbeis

en: Pre-Capture Delay
gl: Retraso da pre-captura

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
gl: Capturar o menú/suxestión despois dun retraso de n segundos

en: Ignore possibly wrong type hints
gl: Non ter en conta consellos posíbelmente incorrectos

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
gl: As constantes «Tipos de consellos» especifican consellos para o xestor de xanelas co tipo de función que ten a xanela. Ás veces este tipo de consellos non están correctamente configurados. Ao habilitar esta opción Shutter non insistirá no consello do tipo solicitado.

en: Virtual browser width
gl: Largo do navegador virtual

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
gl: Largo do navegador virtual cando se fai unha captura de pantalla dun sitio web

en: Show as check pattern
gl: Mostrar como un patŕon cuadriculado

en: Show as custom color:
gl: Mostrar como cor personalizada:

en: Choose fill color
gl: Escoller a cor de recheo

en: Show as background
gl: Mostrar como fondo

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
gl: Mostrar todas as partes transparentes da imaxe con un patrón cuadriculado

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
gl: Mostra as partes transparentes da imaxe na cor solida especificada

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
gl: Mostra as partes transparentes da imaxe na cor de fondo do aplicativo

en: Sort ascending by
gl: Ordenar ascendentemente por

en: Key/Time Created
gl: Clave/Hora de creación

en: Sort descending by
gl: Ordenar descendentemente por

en: Configure sort criteria
gl: Configurar os criterios de ordenado

en: Start Shutter at login
gl: Abrir o Shutter co inicio de sesión

en: Hide window on first launch
gl: Ocultar a xanela ao iniciar por primeira vez

en: Hide notification icon
gl: Ocultar a icona de notificación

en: Autohide main window when taking a screenshot
gl: Ocultar automáticamente a xanela principal cando se fai unha captura de pantalla

en: Redraw Delay
gl: Retraso do redeseño

en: millisecond | milliseconds
gl[0]: milisegundo
gl[1]: milisegundos

en: Present main window after taking a screenshot
gl: Mostrar a xanela principal despois de facer unha captura de pantalla

en: Minimize to tray when closing main window
gl: Minimizar á bandexa do sistema ao pechar a xanela principal

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
gl: Mostrar unha notificación despois de facer unha captura de pantalla

en: Display pop-up notification when using a delay
gl: Mostar unha notificacion cando se empregue un retraso

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
gl: Mostrar unha notificación cando se empregue un retraso coa pre-captura

en: Notification agent
gl: Axente de notificación

en: Desktop Notifications
gl: Notificacións de escritorio

en: Built-In Notifications
gl: Notificacións internas

en: Ask before moving files to trash
gl: Preguntar antes de mover ficheiros ao lixo

en: Move file to trash when closing tab
gl: Mover o ficheiro ao lixo ao pechar a lapela

en: Notify when file was deleted from filesystem
gl: Notificar cando un ficheiro se eliminou do sistema de ficheiros

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
gl: Configurar un tempo límite curto para dar a Xserver unha oportunidade para redeseñar as áreas escurecidas polas xanelas de Shutter antes de facer unha captura de pantalla.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
gl: Pode elixir as notificacións do sistema operativo (p.e. Ubuntu's Notify-OSD) ou o sistema de notificacións de Shutter

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
gl: <b>Observe:</b> Se un engadido permite envíos autorizados, vostede pode introducir as súas credenciais arriba. Os engadidos con compatibilidade para OAuth configúranse automaticamente a primeira vez que se usan.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
gl: URI
    Exemplo: ftp://servidor:porto/camiño

en: Connection mode
gl: Modo de conexión

en: Active mode
gl: Modo activo

en: Passive mode
gl: Modo pasivo

en: Username
gl: Nome do usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: Website URL
gl: URL do sitio web

en: Main
gl: Principal

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Image View
gl: Visualización da imaxe

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Upload
gl: Enviar

en: Plugins
gl: Engadidos

en: The following plugins are installed
gl: Están instalados os seguintes engadidos

en: pixel | pixels
gl[0]: píxel
gl[1]: píxeles

en: Quality
gl: Calidade

en: Please activate the menu you want to capture
gl: Active o menú que desexa capturar

en: Please activate the tooltip you want to capture
gl: Active a suxestión que desexa capturar

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
gl[0]: A captura da pantalla farase en %s segundo
gl[1]: A captura da pantalla farase en %s segundos

en: Register
gl: Rexistro

en: Profile deleted
gl: Eliminouse o perfil

en: Profile could not be deleted
gl: Non foi posíbel eliminar o perfil

en: Failed
gl: Produciuse un fallo

en: Profile %s loaded successfully
gl: O perfil %s cargouse correctamente

en: Session
gl: Sesión

en: not found
gl: non encontrado

en: Error while adding the file monitor.
gl: Produciuse un erro ao engadir o monitro de ficheiros

en: Settings could not be saved!
gl: Non foi posíbel gardar os axustes

en: Settings saved successfully!
gl: Os axustes gardáronse correctamente

en: Session could not be saved!
gl: Non foi posíbel gardar a sesión

en: Account-settings could not be saved!
gl: Non foi posíbel gardar os axustes da conta

en: Settings could not be restored!
gl: Non foi posíbel restabelecer os axustes

en: Settings loaded successfully
gl: Os axustes cargáronse correctamente

en: Built-in Editor
gl: Editor interno

en: Account-settings could not be restored!
gl: Non foi posíbel restabelecer os axustes da conta

en: opened
gl: aberto

en: Error while opening image %s.
gl: Produciuse un erro mentres se abría a imaxe %s.

en: Session could not be restored!
gl: Non foi posíbel restabelecer a sesión

en: Error while creating the trashinfo file %s.
gl: Produciuse un erro ao crear o ficheiro de información do lixo %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
gl: Produciuse un erro ao mover o ficheiro %s ao lixo.

en: Error while removing the file %s from disk.
gl: Produciuse un erro ao eliminar o ficheiro %s do disco.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
gl: Está seguro de que desexa mover %s ao lixo?

en: Move to _Trash
gl: Mover ao _lixo

en: deleted
gl: eliminado

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
gl: Está seguro de que desexa mover os ficheiros seleccionados ao lixo?

en: No screenshots selected
gl: Non seleccionou ningunha captura de pantalla

en: Selected screenshots deleted
gl: Elimináronse as capturas seleccionadas

en: removed from session
gl: eliminado da sesión

en: Selected screenshots removed
gl: Elimináronse as capturas seleccionadas

en: No valid filetype specified
gl: O tipo de ficheiro indicado non é correcto

en: There is no image data in the clipboard to paste
gl: Non hai datos de imaxes que pegar desde o portapapeis

en: Selected filenames copied to clipboard
gl: Os nomes de ficheiros seleccionados copiáronse ao portapapeis

en: Selected images copied to clipboard
gl: A imaxes seleccionadas copiáronse ao portapapeis

en: Last action undone
gl: Anulouse a última acción

en: Error while copying last version (%s).
gl: Produciuse un erro mentres se copiaba a última version (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
gl: Produciuse un erro mentres se anulaba %s.

en: Last action redone
gl: Refíxose a última acción

en: There was an error performing redo on %s.
gl: Produciuse un erro mentres se refacía %s.

en: No plugin installed
gl: O engadido non está instalado

en: There was an error determining the filename.
gl: Produciuse un erro mentres se determinaba o nome de ficheiro.

en: Triggered invalid screenshot action.
gl: Executou unha acción incorrecta de captura de pantalla.

en: Error while taking the screenshot.
gl: Produciuse un erro mentres se facía a captura de pantalla.

en: Capture aborted by user
gl: Captura cancelada polo usuario

en: %s saved
gl: Gardouse %s

en: Screenshot saved
gl: Gardouse a captura de pantalla

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
gl: Non foi posíbel comprobar o nome de ficheiro %s. Quizais conteña caracteres non compatíbeis.

en: %s opened with %s
gl: %s abriuse con %s

en: Opened all files with
gl: Todos os ficheiros abríronse con

en: Could not apply plugin %s
gl: Non foi posíbel aplicar o engadido %s

en: Successfully applied plugin %s
gl: O engadido %s aplicouse correctamente

en: Error while executing plugin %s.
gl: Produciuse un erro mentres se executaba o engadido %s.

en: There was an error executing the plugin.
gl: Produciuse un erro mentres se executaba o engadido.

en: %s screenshot | %s screenshots
gl[0]: %s captura de pantalla
gl[1]: %s capturas de pantalla

en: Current profile
gl: Perfil actual

en: Try to resave the file?
gl: Desexa tentar gardar o ficheiro de novo?

en: Image %s was not found on disk
gl: Non foi posíbel encontrar a imaxe %s no disco

en: Error while saving the image %s.
gl: Produciuse un erro mentres se gardaba a imaxe %s.

en: There was an error saving the image to %s.
gl: Produciuse un erro mentres se gardaba a imaxe a %s.

en: saved
gl: gardouse

en: Image %s was deleted from filesystem
gl: A imaxe %s eliminouse do sistema de ficheiros

en: There was an error opening the image.
gl: Produciuse un erro mentres se abría a imaxe.

en: Error while opening directory %s.
gl: Produciuse un erro mentres se abría o cartafol %s.

en: Updating plugin information
gl: Actualizando a información dos engadidos

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
gl: Agarde mentres Shutter actualiza a información dos engadidos

en: Updating upload plugin information
gl: Actualizando a información do engadido para envíos

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
gl: Agarde mentres Shutter actualiza a información do engadido para envíos

en: Capture All Workspaces
gl: Capturar todos os espazos de traballo

en: Limit to current monitor
gl: Limitar ao monitor actual

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
gl[0]: Esta opción só é util cando executa un sistema multi-monitor (%d monitor detectado)
    Habilitalo só para capturar o monitor actual.
gl[1]: Esta opción só é útil cando executa un sistema multi-monitor (%d monitores detectados).
    Habilitalo só para capturar o monitor actual.

en: Active Window
gl: Xanela activa

en: Capture the last active window
gl: Capturar a última xanela activa

en: _Selection
gl: _Selección

en: _Desktop
gl: _Escritorio

en: Window _under Cursor
gl: Xanela embaixo do c_ursor

en: Select W_indow
gl: Selecc_ionar unha xanela

en: Se_ction
gl: Se_cción

en: _Menu
gl: _Menú

en: _Tooltip
gl: _Suxestión

en: S_how main window
gl: A_mosar a xanela principal

en: _Redo last screenshot
gl: _Refacer a última captura de pantalla

en: _Quick profile select
gl: _Selección rápida de perfil

en: Wait indefinitely
gl: Agardar indefinidamente

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
gl[0]: Agardar %d segundo como máximo
gl[1]: Agardar %d segundos como máximo

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
gl[0]: Agardar %d minuto como máximo
gl[1]: Agardar %d minutos como máximo

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
gl: Shutter agardará indefinidadmente até que se capture a pantalla

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
gl[0]: ,Shutter agardará %d segundo para facer a captura antes de cancelar o proceso, xa que está tardando tempo de máis.
gl[1]: Shutter agardará %d segundos para facer a captura antes de cancelar o proceso, xa que está tardando tempo de máis.

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
gl[0]: Shutter agardará %d minuto para facer a captura antes de cancelar o proceso, xa que está tardando tempo de máis.
gl[1]: "Shutter agardará %d minutos para facer a captura antes de cancelar o proceso, xa que está tardando tempo de máis."

en: Host
gl: Servidor

en: Anonymous Upload
gl: Envío anónimo

en: Authorized Upload
gl: Envío autorizado

en: OAuth Upload
gl: Envío OAuth

en: Description
gl: Descrición

en: Icon
gl: Icona

en: Name
gl: Nome

en: Category
gl: Categoría

en: Language
gl: Idioma

en: Path
gl: Camiño

en: Successfully published
gl: Publicouse correctamente

en: The file %s was successfully published: %s
gl: O ficheiro %s publicouse correctamente: %s

en: %s published
gl: %s publicados

en: Unpublished
gl: Publicación cancelada

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
gl: O ficheiro %s xa non está publicado. A ligazón externa non está dispoñíbel.

en: The file %s is no longer published.
gl: O ficheiro %s xa non está publicado.

en: Rename
gl: Renomear

en: Rename image %s
gl: Renomear a imaxe %s

en: New filename
gl: Novo nome de ficheiro

en: _Rename
gl: _Renomear

en: renamed
gl: renomeado

en: Error while renaming the image %s.
gl: Produciuse un erro mentres se renomeaba a imaxe %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
gl: Produciuse un erro mentres se renomeaba a imaxe como %s.

en: _Replace
gl: Substituí_r

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
gl: A imaxe xa existe en %s. Se a substitúe sobrescribirá o contido.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
gl: Unha imaxe chamada %s xa existe. Desexa substituíla?

en: Invalid Filename
gl: Nome de ficheiro incorrecto

en: Choose file to open
gl: Escoller o ficheiro a abrir

en: All compatible image formats
gl: Todos os formatos de imaxe compatíbeis

en: Choose a location to save to
gl: Escoller a localización onde gardala

en: Choose a plugin
gl: Escoller un engadido

en: _Run
gl: _Executar

en: Plugin
gl: Engadido

en: No plugin specified
gl: Non se especificou ningún engadido

en: Upload / Export
gl: Enviar / Exportar

en: _Upload
gl: _Enviar

en: Guest
gl: Convidado

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
gl: Escolla unha das contas de arriba e prema <i>Enviar</i>. As ligazóns de envío estarán aínda dispoñíbeis no <i>menú do clic dereito da captura de pantalla</i> despois de pechar este diálogo.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
gl: <b>Aviso:</b> Se un engadido permite unicamente envíos autorizados, vostede debe introducir as súas credenciais nas preferencias para que aparezan na lista superior.

en: Choose account
gl: Escoller unha conta

en: Status
gl: Estado

en: Public hosting
gl: Aloxamento público

en: Places
gl: Lugares

en: _Export
gl: _Exportar

en: _Publish
gl: _Publicar

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
gl[0]: O cartafol %s está sincronizado con Ubuntu One. O ficheiro seleccionado copiarase naquel cartafol antes da publicación.
gl[1]: O cartafol %s está sincronizado con Ubuntu One. Os ficheiros seleccionados copiaranse naquel cartafol antes da publicación.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
gl[0]: <b>Aviso:</b> O ficheiro seleccionado publicarase mediante un proceso en segundo plano. Recibirá un aviso cando o proceso remate.
gl[1]: <b>Aviso:</b> Os ficheiros seleccionados publicarase mediante un proceso en segundo plano. Recibirá un aviso cando o proceso remate.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
gl: O cartafol %s non está sincronizado con Ubuntu One. Escolla un cartafol alternativo.

en: Ubuntu One service cannot be found.
gl: Non foi posíbel encontrar o servizo Ubuntu One.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
gl: /publicfiles non está dispoñíbel. A instalación de Ubuntu One semella non estar actualizada.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
gl: Esta característica necesita a instalación de Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl

en: Loading module %s
gl: Cargando o módulo %s

en: Error while executing upload plugin %s.
gl: Produciuse un erro durante a execución do engadido de envío %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
gl: Produciuse un erro durante a execución do engadido de envío.

en: uploaded
gl: enviado

en: Successfully uploaded
gl: Enviouse correctamente

en: The file %s was successfully uploaded.
gl: O ficheiro %s enviouse correctamente.

en: Skip all
gl: Saltar todo

en: Skip
gl: Saltar

en: Retry
gl: Reintentar

en: exported
gl: exportado

en: Successfully exported
gl: Exportouse correctamente

en: The file %s was successfully exported.
gl: O ficheiro %s exportouse correctamente.

en: Publishing %s...
gl: Publicando %s...

en: _Retry
gl: Rein_tentar

en: Error while copying the image %s.
gl: Produciuse un erro mentres se copiaba a imaxe %s.

en: There was an error copying the image into %s.
gl: Produciuse un erro mentres se copiaba a imaxe a %s.

en: Please check your credentials and try again.
gl: Comprobe as credenciais e ténteo de novo.

en: Error while login
gl: Produciuse un erro durante o inicio da sesión

en: Maximum filesize reached
gl: Alcanzouse o tamaño máximo de ficheiro

en: Error while uploading
gl: Produciuse un erro durante o envío

en: Maximum filesize: %s
gl: Tamaño máximo do ficheiro: %s

en: Error while connecting
gl: Produciuse un erro durante a conexión

en: Save current preferences as new profile
gl: Gardar as actuais preferencias como un novo perfil

en: New profile name
gl: Novo nome de perfil

en: Replacing it will overwrite its contents.
gl: Substituíndoo sobrescribirase o seu contido.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
gl: Xa existe un perfil chamado %s. Desexa substituílo?

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Visualización

en: _Screenshot
gl: _Captura de pantalla

en: _Go
gl: _Ir

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Open...
gl: _Abrir...

en: Recent _Files
gl: _Ficheiros recentes

en: Save _As...
gl: Gard_ar como...

en: E_xport to PDF...
gl: E_xportar a PDF...

en: Export to Post_Script...
gl: Exportar a Post_Script...

en: Page Set_up
gl: Config_uración da páxina

en: _Print...
gl: Im_primir...

en: Send by E_mail...
gl: Enviar por correo-e...

en: C_lose all
gl: P_echar todo

en: Copy _Filename
gl: Copiar o nome de _ficheiro

en: Show Navigation _Toolbar
gl: Mostrar a _barra de navegación

en: Get Help Online...
gl: Obter axuda en liña...

en: Translate this Application...
gl: Traducir este aplicativo...

en: Report a Problem
gl: Informar dun problema

en: _Active Window
gl: Xanela _activa

en: Import from clip_board
gl: Importar desde o porta_papeis

en: Open wit_h
gl: Abrir c_on

en: Show in _folder
gl: Mostrar no carta_fol

en: _Rename...
gl: _Renomear...

en: _Send To...
gl: _Enviar a...

en: E_xport...
gl: E_xportar...

en: Public URLs
gl: URLs públicos

en: _Edit...
gl: _Editar...

en: Run a _plugin...
gl: Executar un _engadido...

en: Redo _this screenshot
gl: Refacer _esta captura de pantalla

en: Run a _Plugin...
gl: Executar un _engadido...

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo last screenshot
gl: Refacer a última captura de pantalla

en: Selection
gl: Selección

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
gl: Debuxar co rato unha área rectangular para
    seleccionar unha parte determinada da pantalla

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Take a screenshot of your whole desktop
gl: Facer unha captura de pantalla do escritorio completo

en: Capture a specific workspace
gl: Capturar un espazo de traballo determinado

en: Window
gl: Xanela

en: Select a window with your mouse
gl: Seleccionar unha xanela co rato

en: Take a screenshot of a specific window
gl: Facer a captura de pantalla dunha xanela determinada

en: Section
gl: Sección

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
gl: Captura unicamente unha sección da xanela. Pode seleccionar os elementos da xanela movendo o rato sobre eles

en: Menu
gl: Menú

en: Select a single menu or cascading menus from any application
gl: Seleccionar un menú ou unha fervenza de menús de calquera aplicativo

en: Tooltip
gl: Suxestión

en: Capture a tooltip
gl: Capturar unha suxestión

en: Take a screenshot of a website
gl: Facer unha captura de pantalla dunha páxina web

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
gl: Estabelecer canto tempo agardará Shutter para completar a captura antes de cancelala porque o proceso tarda de máis.

en: Edit
gl: Editar

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
gl: Usar o editor interno para resaltar os fragmentos importantes da captura de pantalla ou para recortala ao tamaño desexado

en: Export
gl: Exportar

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
gl: Enviar as imaxes a un servizo de hospedaxe de imaxes, a un sitio FTP ou exportalas a un cartafol

en: Show links to previous uploads
gl: Mostrar as ligazóns aos envíos previos

en: Error while executing %s.
gl: Produciuse un erro durante a execución de %s.

en: There was an error executing %s.
gl: Produciuse un erro durante a execución de %s.

en: Exit Code: %d.
gl: Código de saída: %d.

en: Synchronization complete
gl: Sincronización completada

en: Synchronization in progress...
gl: Sincronización en proceso...

en: Illegal URI.
gl: URI ilegal.

en: Connection error.
gl: Erro de conexión.

en: Please check your connectivity and try again.
gl: Comprobe a súa conexión e ténteo de novo.

en: Login with username %s failed.
gl: Fallou o inicio de sesión co nome de ususario %s.

en: Cannot change working directory.
gl: Non é posíbel cambiar o cartafol de traballo.

en: Command 'put' failed.
gl: A orde "put" fallou.

en: Copy this code to clipboard
gl: Copiar este código ao portapapeis

en: Upload - %s - %s
gl: Enviar - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
gl: Debuxar unha área rectangular usando o rato.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
gl: Para facer unha captura de pantalla, prema a tecla «Intro». Para saír prema «Esc».

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
gl: <b>Maiús/Clic dereito</b> → diálogo de selección activado/desactivado

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
gl: <b>ctrl + roda do rato</b> → ampliar/reducir

en: <b>space</b> → zoom window on/off
gl: <b>espazo</b> → xanela de ampliación activada/desactivada

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
gl: <b>teclas do cursor</b> → mover o cursor

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
gl: <b>teclas do cursor + alt</b> → mover a selección

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
gl: <b>teclas do cursor + ctrl</b> → redimensionar a selección

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
gl: Quizais non foi posíbel controlar o punteiro do rato ou a área seleccionada é incorrecta.

en: Keyboard could not be grabbed.
gl: Non foi posíbel controlar o teclado.

en: menu
gl: menú

en: tooltip
gl: suxestión

en: No window with type %s detected.
gl: Non se encontrou ningunha xanela do tipo %s.

en: There is no last capture that can be redone.
gl: Non hai ningunha captura que refacer.

en: The window is no longer available.
gl: A xanela xa non está dispoñíbel.

en: Unable to capture website
gl: Non foi posíbel facer a captura da páxina web

en: No window with name pattern %s detected.
gl: Non se encontrou ningunha xanela co patrón %s no nome.

en: Invalid pattern %s detected.
gl: Detectouse un patrón incorrecto %s

en: No subwindow detected
gl: Non se encontraron sub-xanelas

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
gl: Quizáis esta xanela usa xanelas do lado cliente(ou similar).
    Shutter non pode consultar a información da árbore nesas xanelas.

en: URL to capture
gl: URL a capturar

en: C_apture
gl: C_apturar

en: Workspaces
gl: Espazos de traballo

en: Fill color
gl: Cor de recheo

en: Adjust fill color and opacity
gl: Axustar a cor de recheo e a opacidade

en: Stroke color
gl: Cor do trazo

en: Choose stroke color
gl: Escoller a cor do trazo

en: Adjust stroke color and opacity
gl: Axustar a cor e a opacidade do trazo

en: Line width
gl: Largo da liña

en: Adjust line width
gl: Axustar o largo da liña

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Select font family and size
gl: Seleccionar o tipo de letra e o tamaño

en: Insert image
gl: Inserir unha imaxe

en: Insert an arbitrary object or file
gl: Inserir un obxecto ou un ficheiro

en: Width
gl: Largo

en: Height
gl: Alto

en: _Crop
gl: _Recortar

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
gl: Premer e arrastrar para escalar (usar Control para escalar uniformemente)

en: Click-Drag to resize the canvas
gl: Premer e arrastrar para redimensionar o lenzo

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
gl: Premer para pintar (usar Control ou Maiús. para unha liña recta)

en: Click-Drag to create a new straight line
gl: Premer e arrastrar para crear unha nova liña recta

en: Click-Drag to create a new arrow
gl: Premer e arrastrar para crear una nova frecha

en: Click-Drag to create a new rectangle
gl: Premer e arrastrar para crear un novo rectángulo

en: Click-Drag to create a new ellipse
gl: Premer e arrastrar para crear unha nova elipse

en: Click-Drag to add a new text area
gl: Premer e arrastrar para engadir unha nova área de texto

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
gl: Premer para disimular (usar Control ou Maiús. para unha liña recta)

en: Click-Drag to create a pixelized region
gl: Premer e arrastrar para crear unha rexión pixelizada

en: Click to add an auto-increment shape
gl: Premer para engadir unha forma de incremento automático

en: Save the changes to image %s before closing?
gl: Desexa gardar os cambios na imaxe %s antes de pechar?

en: Close
gl: Pechar

en: Do_n't save
gl: No_n gardar

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
gl[0]: Se non garda a imaxe perderanse os cambios feitos no último minuto
gl[1]: Se non garda a imaxe perderanse os cambios feitos nos últimos %d minutos

en: Do you want to save the changed background color?
gl: Desexa gardar os cambios na cor do fondo?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
gl: O fondo será transparente se decide ignorar a cor do fondo.

en: Save Background Color
gl: Gardar a cor do fondo

en: _Ignore Background Color
gl: _Ignorar a cor do fondo

en: _Save Background Color
gl: _Gardar a cor do fondo

en: Change Background Color...
gl: Cambiar a cor do fondo...

en: _Reset to Default
gl: _Restabelecer a predeterminado

en: Raise
gl: Subir

en: Lower
gl: Baixar

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: Lock
gl: Bloquear

en: Edit Preferences...
gl: Editar as preferencias...

en: Numbering
gl: Numeración

en: Current value
gl: Valor actual

en: Arrow
gl: Frecha

en: Length
gl: Tamaño

en: Tip length
gl: Tamaño da suxestión

en: Display an arrow at the end of the line
gl: Mostrar unha frecha ao final da liña

en: Display an arrow at the start of the line
gl: Mostrar unha frecha ao principio da liña

en: Text
gl: Texto

en: Font color
gl: Cor do tipo de letra

en: Choose font color
gl: Escoller a cor do tipo de letra

en: Use selected font
gl: Usar o tipo de letra seleccionado

en: Use selected font color
gl: Usar a cor do tipo de letra seleccionada

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: Undo last action
gl: Desfacer a última acción

en: Do again the last undone action
gl: Refacer a última acción anulada

en: Copy selection to clipboard
gl: Copiar a selección ao portapapeis

en: Cut selection to clipboard
gl: Cortar a selección ao portapapeis

en: Paste objects from clipboard
gl: Pegar os obxectos do portapapeis

en: Delete current object
gl: Eliminar o obxecto actual

en: Clear canvas
gl: Limpar o lenzo

en: Abort current mode
gl: Cancelar o modo actual

en: Close this window
gl: Pechar esta xanela

en: Save image
gl: Gardar a imaxe

en: Export to _File...
gl: Exportar a un _ficheiro...

en: Export to File...
gl: Exportar a un ficheiro...

en: _Export to SVG...
gl: _Exportar a SVG...

en: Export to SVG...
gl: Exportar a SVG...

en: Export to PDF...
gl: Exportar a PDF...

en: Export to PostScript...
gl: Exportar a PostScript...

en: Automatic scrolling
gl: Desprazamento automático

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select item to move or resize it
gl: Seleccionar un obxecto para movelo ou redimensionalo

en: Freehand
gl: Man alzada

en: Draw a freehand line
gl: Debuxar unha liña a man alzada

en: Highlighter
gl: Resaltador

en: Line
gl: Liña

en: Draw a straight line
gl: Debuxar unha liña recta

en: Draw an arrow
gl: Debuxar unha frecha

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Draw a rectangle
gl: Debuxar un rectángulo

en: Ellipse
gl: Elipse

en: Draw a ellipse
gl: Debuxar unha elipse

en: Add some text to the screenshot
gl: Engadir un texto á captura de pantalla

en: Censor
gl: Disimular

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
gl: Disimular partes da captura de pantalla para ocultar datos privados

en: Pixelize
gl: Pixelizar

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
gl: Pixelizar as áreas seleccionadas da captura de pantalla para ocultar datos privados

en: Number
gl: Número

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
gl: Engadir unha forma auto-incrementábel á captura de pantalla

en: Crop
gl: Recortar

en: Crop your screenshot
gl: Recortar a captura de pantalla

en: No icon was found
gl: Non se encontrou ningunha icona

en: Import from current theme...
gl: Importar desde o tema actual...

en: Import from session...
gl: Importar desde a sesión...

en: Import from filesystem...
gl: importar desde os ficheiros do sistema...

en: New text...
gl: Texto novo...
