gscrot - en to hr translation catalogue (276 entries)

en: Profile
hr: Profil

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
hr: gnome-web-photo treba biti instaliran za ovu značajku

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
hr: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl treba biti instaliran za ovu značajku

en: Choose a profile
hr: Odaberi profil

en: Save configuration as profile
hr: Spremi podešavanje kao profil

en: Delete profile
hr: Obriši profil

en: Load the selected profile's configuration
hr: Učitaj podešavanje odabranog profila

en: Image format
hr: Format slike

en: Save
hr: Spremi

en: First-launch Behavior
hr: Ponašanje prvog pokretanja

en: Window Preferences
hr: Osobitosti prozora

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Trash
hr: Smeće

en: Gnome-Keybinding
hr: Gnome-Prečac

en: Actions
hr: Aktivnosti

en: Capture
hr: Hvatanje

en: Selection Capture
hr: Snimak odabira

en: Window Capture
hr: Snimak prozora

en: Menu/Tooltip Capture
hr: Snimak izbornika

en: Website Capture
hr: Snimak web stranice

en: Accounts
hr: Korisnički računi

en: File Transfer Protocol (FTP)
hr: Protokol za prijenos datoteka (FTP)

en: Session View
hr: Pregled sesije

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
hr: Rezervirani znak %s nije dozvoljen u nazivu

en: There are several wildcards available, like
hr: Postoji nekoliko zamjenskih znakova na raspolaganju, poput

en: %Y = year
hr: %Y = godina

en: %m = month
hr: %m = mjesec

en: %d = day
hr: %d = dan

en: %T = time
hr: %T = vrijeme

en: $w = width
hr: $w = širina

en: $h = height
hr: $h = visina

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
hr: $name = višenamjensko (npr. naziv prozora)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
hr: $nb_name = kao $name ali bez razmaka

en: $profile = name of current profile
hr: $profile = naziv trenutnog profila

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
hr: $R = slučajni znak (npr. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
hr: %NN = brojač

en: Compression
hr: Sažimanje

en: Adjust quality/compression value
hr: Namjesti vrijednost kvalitete/sažimanja

en: Select a file format
hr: Odaberi format datoteke

en: Directory
hr: Mapa

en: Choose folder
hr: Izaberi mapu

en: Your screenshots will be saved to this directory
hr: Vaše snimke zaslona će biti spremljene u navedenoj mapi

en: Browse for save folder every time
hr: Pregledaj mapu spremanja svaki put

en: Do not save file automatically
hr: Ne spremaj datoteku automatski

en: Automatically save file
hr: Automatski spremi datoteku

en: Automatically copy screenshot to clipboard
hr: Automatski kopiraj izrezak u međuspremnik

en: Automatically copy filename to clipboard
hr: Automatski kopiraj naziv datoteke u međuspremnik

en: Do not copy anything to clipboard
hr: Ne kopiraj u međuspremnik

en: Delay
hr: Kašnjenje

en: second | seconds
hr[0]: sekunda
hr[1]: sekunde
hr[2]: sekundi

en: Capture after a delay of
hr: Snimi nakon odgode od

en: Wait n seconds before taking a screenshot
hr: Pričekaj n sekundi prije snimanja

en: Include Cursor
hr: Uključi pokazivač

en: Include cursor when taking a screenshot
hr: Uključi pokazivač kod snimanja

en: Open with
hr: Otvori sa

en: Open your screenshot with this program after capturing
hr: Otvori snimak zaslona s ovim programom

en: 16 colors   - (4bit)
hr: 16 boja   - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
hr: 64 boje   - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
hr: 256 boja  - (8bit)

en: Reduce colors
hr: Smanji boje

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
hr: Automatski smanji boje nakon snimanja

en: Thumbnail
hr: Minijatura

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
hr: Također stvori minijaturu.

en: Border
hr: Obrub

en: pixels
hr: pikseli

en: Color
hr: Boja

en: Choose border color
hr: Odaberi boju ruba

en: Adds a border effect to the screenshot
hr: Dodaje okvir na snimak

en: Enable zoom window
hr: Omogući prozor približavanja

en: Start with selection size of
hr: Počni s veličinom odabira od

en: at
hr: na

en: Start Selection Tool with a customized selection size
hr: Pokreni alat za odabir s posebnim dimenzijama

en: Show help text
hr: Pokaži tekst pomoći

en: Enables the help text
hr: Omogućava tekst pomoći

en: Include window decoration when capturing a window
hr: Uključi ukrase prostora kod snimanja

en: Automatically resize window to
hr: Automatski promijeni veličinu prozora na

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
hr: Ovo automatski nijenja veličinu prozora na određenu širinu i visinu.Ova metoda pita upravitelja prozora da promijeni veličinu prozora.Upravitelj prozora može ne dopustiti promjenu veličine.

en: Force rounded window corners
hr: Prisili zaobljene kutove prozora

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
hr: Shutter koristi XShape dodatak pri odlučivanju oblika prozora, ali to ne radi u nekim slučajevima, npr. kod compiz-a.
    
    Kad je ova opcija uključena, Shutter koristi fiksne parametre za zaobljivanje kutova. Možete premostiti zadane parametre stvarajući datoteku ~/.shutter/shape.conf i upisati vlastite vrijednosti. Po zadanom vrijednosti se pohranjuju u %s

en: Select only visible windows
hr: Odaberi sano vidljive prozore

en: Pre-Capture Delay
hr: Odgoda prije snimanja

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
hr: Snimi izbornik nakon odgode od n sekundi

en: Ignore possibly wrong type hints
hr: Zanemari moguće pogrešne naznake

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
hr: Tip naznake konstantno definira naznake za upravitelja prozora koji pokazuje koje funkcije prozor ima. Ponekad su naznake krivo postavljene. Omogućavanjem ove opcije Shutter neće tražiti vrstu naznake.

en: Virtual browser width
hr: Širina virtualnog preglednika

en: Show as custom color:
hr: Pokaži prilagođenu boju:

en: Choose fill color
hr: Odaberi boju ispune

en: Show as background
hr: Pokaži pozadinu

en: Key/Time Created
hr: Ključ/Vrijeme kreiranja

en: Start Shutter at login
hr: Pokreni Shutter pri prijavi

en: Hide window on first launch
hr: Sakrij prozor pri prvom pokretanju

en: Hide notification icon
hr: Sakrij ikonu obavijesti

en: millisecond | milliseconds
hr[0]: milisekunda
hr[1]: milisekunde
hr[2]: milisekunda

en: Desktop Notifications
hr: Obavijesti radne površine

en: Ask before moving files to trash
hr: Pitaj prije premještanja datoteka u smeće

en: Move file to trash when closing tab
hr: Premjesti datoteku u smeće pri zatvaranju kartice

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
hr: URI
    Primjer: ftp://host:port/path

en: Connection mode
hr: Mod povezivanja

en: Active mode
hr: Aktivni mod

en: Passive mode
hr: Pasivni mod

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Password
hr: Lozinka

en: Main
hr: Glavni

en: Advanced
hr: Napredno

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Upload
hr: Slanje datoteka

en: Plugins
hr: Dodatak

en: The following plugins are installed
hr: Slijedeći priključci su instalirani

en: pixel | pixels
hr[0]: piksel

en: Quality
hr: Kvalitetan

en: Register
hr: Registriraj

en: Profile deleted
hr: Profil obrisan

en: Profile could not be deleted
hr: Profil nije mogao biti obrisan

en: Failed
hr: Neuspješan

en: Profile %s loaded successfully
hr: Profil %s uspješno učitan

en: Session
hr: Sesija

en: not found
hr: nije pronađeno

en: Settings could not be saved!
hr: Postavke nisu mogle biti spremljene!

en: Settings saved successfully!
hr: Postavke uspješno spremljene!

en: Session could not be saved!
hr: Sesija nije mogla biti spremljena!

en: Account-settings could not be saved!
hr: Postavke računa nisu mogle biti spremljene!

en: Settings could not be restored!
hr: Postavke nisu mogle biti obnovljene!

en: Settings loaded successfully
hr: Postavke uspješno učitane

en: Account-settings could not be restored!
hr: Postavke računa nisu mogle biti obnovljene!

en: opened
hr: otvori

en: Error while opening image %s.
hr: Greška kod otvaranja slike %s.

en: Session could not be restored!
hr: Sesija nije mogla biti obnovljena!

en: Error while moving the file %s to trash.
hr: Grešak pri premještanju datoteke %s u smeće.

en: Error while removing the file %s from disk.
hr: Greška pri uklanjanju datoteke %s sa diska.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
hr: Jeste li sigurni da želite premjestiti %s u smeće?

en: deleted
hr: izbriši

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
hr: Jeste li sigurni da želite premjestiti odabrane datoteke u smeće?

en: removed from session
hr: uklonjeno iz sesije

en: No valid filetype specified
hr: Važeća vrsta datoteke nije specificirana

en: Error while copying last version (%s).
hr: Greška pri kopiranju zadnje verzije (%s).

en: No plugin installed
hr: Nema instaliranih priključaka

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
hr: Ime datoteke %s ne može biti provjereno.Možda sadrži nepodržane znakove.

en: %s opened with %s
hr: %s otvoreno pomoću %s

en: Opened all files with
hr: Otvorene sve datoteke sa

en: Could not apply plugin %s
hr: Ne mogu primjeniti priključak %s

en: Successfully applied plugin %s
hr: Usplešno primjenjen priključak %s

en: Error while executing plugin %s.
hr: Greška pri izvršavanju priključka %s.

en: Image %s was not found on disk
hr: SLika %s nije pronađena na disku

en: Error while saving the image %s.
hr: Greška kod spremanja slike %s.

en: There was an error saving the image to %s.
hr: Postoji greška spremanja slike %s.

en: saved
hr: spremljeni

en: Image %s was deleted from filesystem
hr: Slika %s je izbrisana iz datotečnog sustava

en: There was an error opening the image.
hr: Postoji greška u otvaranju slike.

en: Error while opening directory %s.
hr: Greška kod otvaranja direktorija %s.

en: Updating plugin information
hr: Ažuriranje informacije o priključku

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
hr: Molim pričekajte dok Shutter dopuni informacije o priključku

en: Limit to current monitor
hr: Ograniči na trenutni zaslon

en: _Selection
hr: _Obilježeno

en: Select W_indow
hr: Odaberi p_rozor

en: Se_ction
hr: Se_kcija

en: Wait indefinitely
hr: Čekaj beskonačno

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
hr[0]: Čekaj maksimalno %d sekundu
hr[1]: Čekaj maksimalno %d sekunde
hr[2]: Čekaj maksimalno %d sekunda

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
hr[0]: Čekaj maksimalno %d minutu
hr[1]: Čekaj maksimalno %d minute
hr[2]: Čekaj maksimalno %d minuta

en: Host
hr: Glavno računalo

en: Description
hr: Opis

en: Icon
hr: Ikona

en: Name
hr: Naziv

en: Category
hr: Kategorija

en: Language
hr: Jezik

en: Path
hr: Put

en: Successfully published
hr: Uspješno objavljeno

en: The file %s was successfully published: %s
hr: Datoteka %s je uspješno objavljena: %s

en: %s published
hr: %s objavljeno

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
hr: Datoteka %s nije više objavljena.Vanjske poveznicee nisu više dostupne.

en: Rename image %s
hr: Promijeni ime slike %s

en: New filename
hr: Novo ime datoteke

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: renamed
hr: preimenovano

en: Error while renaming the image %s.
hr: Greška kod promjene imena slike %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
hr: Postoji greška pri promjeni imena slike %s.

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
hr: Slika već pšostoji u %s.Zamjenjivanje će prebrisati sadržaj.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
hr: Slika zvana %s već postoji.Želite li je zamijeniti?

en: Invalid Filename
hr: Nevažeće Ime Datoteke

en: Choose file to open
hr: Odaberi datoteku za otvoriti

en: All compatible image formats
hr: Svi kompatibilni formati slike

en: Choose a location to save to
hr: Odaberi lokaciju za spremiti

en: Choose a plugin
hr: Odaberi priključak

en: Plugin
hr: Dodatak

en: No plugin specified
hr: Nije određen priključak

en: Upload / Export
hr: Otprema / Izvoz

en: _Upload
hr: _Otprema

en: Guest
hr: Gost

en: Choose account
hr: Odaberi račun

en: Places
hr: Mjesta

en: _Export
hr: _Izvoz

en: uploaded
hr: otpremljeno

en: Skip all
hr: Preskoči sve

en: Skip
hr: Preskoči

en: exported
hr: izveženo

en: Successfully exported
hr: Uspješno izvezen

en: The file %s was successfully exported.
hr: Datoteka %s je uspješno izvezena.

en: Publishing %s...
hr: Objavljivanje %s...

en: Error while copying the image %s.
hr: Greška kod kopiranja slike %s.

en: There was an error copying the image into %s.
hr: Postoji greška kopiranja slike %s.

en: Error while login
hr: Greška pri prijavi

en: Maximum filesize: %s
hr: Maksimalna veličina datoteke: %s

en: Error while connecting
hr: Greška pri spajanju

en: Save current preferences as new profile
hr: Spremi trenutne osobitosti kao novi profil

en: New profile name
hr: Ime novog profila

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _View
hr: _Pogled

en: _Go
hr: _Idi

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: Recent _Files
hr: Skorašnje _Datoteke

en: E_xport to PDF...
hr: I_zvezi u PDF...

en: Page Set_up
hr: Pos_tavke Stranice

en: Send by E_mail...
hr: Pošalji email-om...

en: C_lose all
hr: Z_atvori sve

en: Copy _Filename
hr: Kopiraj _ime datoteke

en: Report a Problem
hr: Prijavi problem

en: _Active Window
hr: _Aktivni prozor

en: Open wit_h
hr: Otvori s_a

en: Show in _folder
hr: Pokaži u _mapi

en: Selection
hr: Obilježeno

en: Window
hr: Prozor

en: Select a window with your mouse
hr: Odaberi prozor mišem

en: Section
hr: Sekcija

en: Edit
hr: Uredi

en: Error while executing %s.
hr: Grešak pri izvršavanju %s

en: Synchronization in progress...
hr: Sinkronizacija u tijeku

en: Illegal URI.
hr: Ilegalni URL

en: Connection error.
hr: Greška na vezi.

en: Please check your connectivity and try again.
hr: Molimo provjerite vašu povezanost i probajte ponovo.

en: Login with username %s failed.
hr: Neuspjela prijava sa korisničkim imenom %s.

en: Cannot change working directory.
hr: Nemoguće promijeniti radni direktorij.

en: The window is no longer available.
hr: Prozor više nije dostupan.

en: Fill color
hr: Boja ispune

en: Line width
hr: Širina linije

en: Adjust line width
hr: Podesi širinu linije

en: Font
hr: Pismo

en: Insert image
hr: Umetni sliku

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: _Crop
hr: _Izreži

en: Save the changes to image %s before closing?
hr: Spremiti promjene slike %s prije zatvaranja?

en: Close
hr: Zatvori

en: Do_n't save
hr: N_e spremaj

en: Do you want to save the changed background color?
hr: Želite li spremiti promijenjenu boju pozadine?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
hr: Pozadina će vjerovatno biti prozirna ako odlučite zanamariti boju pozadine.

en: Save Background Color
hr: Spremi boju pozadine

en: _Ignore Background Color
hr: _Zanemari boju pozadine

en: _Save Background Color
hr: _Spremi boju pozadine

en: Change Background Color...
hr: Promijeni boju pozadine...

en: Raise
hr: Digni

en: Lower
hr: Spusti

en: Current value
hr: Trenutna vrijednost

en: Length
hr: Dužina

en: Display an arrow at the start of the line
hr: Prikaži strelicu na početku retka

en: Font color
hr: Boja pisma

en: Choose font color
hr: Odaberi boju pisma

en: Use selected font color
hr: Koristi odabranu boju fonta

en: Export to _File...
hr: Izvezi u _datoteku...

en: Export to File...
hr: Izvezi u datoteku...

en: _Export to SVG...
hr: _Izvezi u SVG...

en: Export to SVG...
hr: Izvezi u SVG...

en: Automatic scrolling
hr: Automatski pomak

en: Select item to move or resize it
hr: Odaberi stavku za micanje ili promjenu veličine

en: Draw a straight line
hr: Nacrtaj pravu liniju

en: Draw an arrow
hr: Nacrtaj strelicu

en: Draw a rectangle
hr: Nacrtaj pravokutnik

en: Draw a ellipse
hr: Nacrtaj elipsu

en: No icon was found
hr: Nijedna ikona nije nađena

en: Import from current theme...
hr: Uvezi iz ternutne teme...

en: Import from session...
hr: Uvezi iz sesije...

en: Import from filesystem...
hr: Uvezi iz datotečnog sustava...

en: New text...
hr: Novi tekst...
