shutter - en to hu translation catalogue (491 entries)

en: Open with
hu: Megnyitás ezzel

en: Profile
hu: Profil

en: Preferences
hu: Beállítások

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
hu: ehhez a funkcióhoz a gnome-web-photo telepítése szükséges

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
hu: ehhez a funkcióhoz a Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl telepítése szükséges

en: Choose a profile
hu: Válasszon profilt

en: Save configuration as profile
hu: Beállítások mentése profilként

en: Delete profile
hu: Profil törlése

en: Load the selected profile's configuration
hu: A kiválasztott profil konfiguráció betöltése

en: Image format
hu: Képformátum

en: Save
hu: Mentés

en: First-launch Behavior
hu: Első indulás

en: Window Preferences
hu: Ablak beállítások

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Trash
hu: Kuka

en: Gnome-Keybinding
hu: Gnome-gyorsbillentyűk

en: Actions
hu: Műveletek

en: Capture
hu: Felvétel

en: Selection Capture
hu: Felvételkijelölő

en: Window Capture
hu: Ablakfelvétel

en: Menu/Tooltip Capture
hu: Menü/buboréksúgó felvétel

en: Website Capture
hu: Weboldalfelvétel

en: Accounts
hu: Azonosítók

en: Transparent Parts
hu: Átlátszó részek

en: Session View
hu: Munkafolyamat nézet

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
hu: A %s karakter nem engedélyezett a fájlnévben.

en: There are several wildcards available, like
hu: Számos helyettesítő jel érhető el, például

en: %Y = year
hu: %Y = év

en: %m = month
hu: %m = hónap

en: %d = day
hu: %d = nap

en: %T = time
hu: %T = idő

en: $w = width
hu: $w = szélesség

en: $h = height
hu: $h = magasság

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
hu: $name = többcélú (pl. ablak neve)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
hu: $nb_name = mint a $name, de összefüggő szöveget eredményez

en: $profile = name of current profile
hu: $profile = a jelenlegi profil neve

en: %NN = counter
hu: %NN = számláló

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Adjust quality/compression value
hu: Minőség/tömörítés arányának beállítása

en: Select a file format
hu: Válasszon fájlformátumot

en: Directory
hu: Mappa

en: Choose folder
hu: Válasszon mappát

en: Your screenshots will be saved to this directory
hu: A képernyőkép ebbe a mappába kerül mentésre

en: Browse for save folder every time
hu: Mentési mappa megadása minden alkalommal

en: Do not save file automatically
hu: Ne mentse a fájlt automatikusan

en: Automatically save file
hu: Fájl automatikus mentése

en: Automatically copy screenshot to clipboard
hu: Képernyőkép automatikus mentése a vágólapra

en: Automatically copy filename to clipboard
hu: Fájlnév automatikus mentése a vágólapra

en: Do not copy anything to clipboard
hu: Semmit se másoljon a vágólapra

en: Delay
hu: Késleltetés

en: second | seconds
hu[0]: másodperc
hu[1]: másodperc

en: Capture after a delay of
hu: Felvétel késleltetése:

en: Wait n seconds before taking a screenshot
hu: Várjon ennyi másodpercet a képernyőkép készítése előtt

en: Include Cursor
hu: Egérmutató felvétele

en: Include cursor when taking a screenshot
hu: Egérmutató felvétele képernyőkép készítésekor

en: Open your screenshot with this program after capturing
hu: Képernyőkép megnyitása felvétel után ezzel a programmal

en: 16 colors   - (4bit)
hu: 16 szín  - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
hu: 64 szín  - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
hu: 256 szín  - (8bit)

en: Reduce colors
hu: Színek csökkentése

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
hu: Színek automatikus csökkentése a képernyőkép elkészítése után

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
hu: Hozzon létre bélyegképet is.
    Válassza ki hány százalékos legyen az eredeti kép mérethez képest a bélyegkép.

en: Border
hu: Szegély

en: pixels
hu: képpont

en: Color
hu: Szín

en: Choose border color
hu: Szegély színének kiválasztása

en: Adds a border effect to the screenshot
hu: Szegély effektus hozzáadása a képernyőképhez

en: Enable zoom window
hu: Nagyítási ablak engedélyezése

en: Start with selection size of
hu: Felvételkijelölő mérete:

en: at
hu: Innentől:

en: Start Selection Tool with a customized selection size
hu: Kiválasztás eszköz indítása egyéni kiválasztásai mérettel

en: Show help text
hu: Súgó üzenet megjelenítése

en: Enables the help text
hu: Súgó üzenet engedélyezése

en: Include window decoration when capturing a window
hu: A felvétel tartalmazza az ablakdekorációt

en: Automatically resize window to
hu: Ablak automatikus átméretezése:

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
hu: Átméretezi automatikusan az ablakot a megadott méretre. Ez a funkció meghívja az ablakkezelő átméretezésért felelős részét, ugyanakkor előfordulhat, hogy az nem fogja teljesíteni a kérést.

en: Force rounded window corners
hu: Lekerekített ablaksarkok kikényszerítése

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
hu: A Shutter az XShape bővítményt használja az ablakok alakjának megállapításához, ugyanakkor előfordulhat, hogy az néhány esetben nem fog működni. Pl.: Ha a compiz fut.
    
    Ha ez a funkció aktiválva van a Shutter rögzített paraméterekkel dolgozik az ablaksarkak lekerekítéséhez. De ezek a paraméterek felülírhatók, ha létrehozzuk a következő fájl a megfelelő értékekkel: ~/.shutter/shape.conf Az alapértelmezett értékek itt vannak tárolva: %s.

en: Select only visible windows
hu: Csak látható ablakok kiválasztása

en: Pre-Capture Delay
hu: Felvétel késleltetése:

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
hu: Menü/buboréksúgó felvétele ennyi másodperc után

en: Ignore possibly wrong type hints
hu: Esetleges rossz típus információk figyelmen kívül hagyása

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
hu: Az ablakkezelő folyamatosan információkat kap, hogy egyes ablakok milyen funkcióval bírnak. Azonban néhány esetben ezek nem felelnek meg a valóságnak. A funkció engedélyezése után a Shutter nem ragaszkodik ezekhez az információkhoz.

en: Virtual browser width
hu: Virtuális böngésző szélessége

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
hu: Virtuális böngésző szélessége weboldalról való képernyőkép készítésekor

en: Show as check pattern
hu: Megjelenítés pepita rácsként

en: Show as custom color:
hu: Megjelenítés egyedi színnel:

en: Choose fill color
hu: Kitöltési szín kiválasztása

en: Show as background
hu: Megjelenítés mint háttér

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
hu: Bármilyen átlátszó rész sakktábla mintával való megjelenítése

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
hu: Bármilyen átlátszó rész egy kiválasztott színnel való megjelenítése

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
hu: Bármilyen átlátszó rész az alkalmazás hátterével való megjelenítése

en: Sort ascending by
hu: Rendezze növekvő sorrendbe e szerint:

en: Key/Time Created
hu: Kulcs/idő létrejötte

en: Sort descending by
hu: Rendezze csökkenő sorrendbe e szerint:

en: Configure sort criteria
hu: Rendezési feltétel beállítása

en: Start Shutter at login
hu: Shutter indítása bejelentkezéskor

en: Hide window on first launch
hu: Ablak elrejtése az első induláskor

en: Hide notification icon
hu: Értesítőikon elrejtése

en: Autohide main window when taking a screenshot
hu: Ablak elrejtése képernyőkép készítésekor

en: Redraw Delay
hu: Újrarajzolás késleltetése

en: millisecond | milliseconds
hu[0]: ezredmásodperc
hu[1]: ezredmásodperc

en: Present main window after taking a screenshot
hu: Ablak megjelenítése képernyőkép készítés után

en: Minimize to tray when closing main window
hu: Bezáráskor ablak minimalizálása a panelre

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
hu: Értesítés megjelenítése képernyőkép készítés után

en: Display pop-up notification when using a delay
hu: Értesítés megjelenítése késleltetéskor

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
hu: Értesítés megjelenítése előfelvételkor

en: Notification agent
hu: Figyelmeztetés

en: Desktop Notifications
hu: Asztali értesítések

en: Built-In Notifications
hu: Beépített értesítések

en: Ask before moving files to trash
hu: Kérdezzen rá törlés előtt

en: Move file to trash when closing tab
hu: Fájl törlése lap bezárásakor

en: Notify when file was deleted from filesystem
hu: Értesítés fájl törlése esetén

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
hu: Egy rövid időkorlát beállítása, mely lehetőséget ad az Xserver számára, hogy újrarajzolja azokat a területeket, melyeket a Shutter ablakai homályossá tettek a képernyőkép készítése során.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
hu: Választhatja a rendszerszintű asztali értesítéseket (pl. az Ubuntu Notify-OSD-je) vagy a Shutter beépített értesítési rendszerét.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
hu: <b>Kérjük vegye figyelembe:</b> Ha egy bővítmény lehetővé teszi a hitelesített feltöltést akkor megadhatja a hitelesítő adatokat fent. A OAuth támogatással bíró bővítmények automatikus beállításra kerülnek az első használatukkor.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
hu: URI
    Például: ftp://gepnev:port/utvonal

en: Connection mode
hu: Kapcsolódási mód

en: Active mode
hu: Aktív mód

en: Passive mode
hu: Passzív mód

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Password
hu: Jelszó

en: Website URL
hu: Webhely URL

en: Main
hu: Általános

en: Advanced
hu: Haladó

en: Image View
hu: Képmegjelenítés

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: The following plugins are installed
hu: A következő bővítmények vannak telepítve

en: pixel | pixels
hu[0]: képpont
hu[1]: képpont

en: Quality
hu: Minőség

en: Please activate the menu you want to capture
hu: Aktiválja a menüt, amelyről felvételt kíván készíteni

en: Please activate the tooltip you want to capture
hu: Aktiválja a buboréksúgót, amelyről felvételt kíván készíteni

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
hu[0]: Képernyőkép készítése %s másodperc múlva
hu[1]: Képernyőkép készítése %s másodperc múlva

en: Register
hu: Regisztráció

en: Profile deleted
hu: Profil törölve

en: Profile could not be deleted
hu: A profilt nem lehet törölni

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Profile %s loaded successfully
hu: %s profil sikeresen betöltve

en: Session
hu: Munkafolyamat

en: not found
hu: nem található

en: Error while adding the file monitor.
hu: Hiba lépett fel a fájl monitor hozzáadása közben.

en: Settings could not be saved!
hu: Beállítások mentése sikertelen!

en: Settings saved successfully!
hu: Beállítások mentése sikeres!

en: Session could not be saved!
hu: A munkafolyamat nem menthető!

en: Account-settings could not be saved!
hu: A fiókbeállítások nem menthetőek!

en: Settings could not be restored!
hu: A beállítások helyreállítása sikertelen!

en: Settings loaded successfully
hu: Beállítások sikeresen betöltve!

en: Built-in Editor
hu: Beépített szerkesztő

en: Account-settings could not be restored!
hu: A fiókbeállítások helyreállítása sikertelen!

en: opened
hu: megnyitva

en: Error while opening image %s.
hu: Hiba %s kép megnyitásakor.

en: Session could not be restored!
hu: A munkafolyamat helyreállítása sikertelen!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
hu: Hiba lépett fel a trashinfo %s fájl létrehozása közben.

en: Error while moving the file %s to trash.
hu: Hiba lépett fel a következő fájl kukába helyezése közben: %s.

en: Error while removing the file %s from disk.
hu: Hiba lépett fel a következő fájl eltávolítása közben: %s.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
hu: Biztos benne, hogy törli a következőt: %s?

en: Move to _Trash
hu: Áthelyezés a _Kukába

en: deleted
hu: törölve

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
hu: Biztos benne, hogy törli a kiválasztott fájlokat?

en: No screenshots selected
hu: Nincs kiválasztott képernyőkép

en: Selected screenshots deleted
hu: A kiválasztott képernyőképek törölve

en: removed from session
hu: eltávolítva a munkafolyamatok közül

en: Selected screenshots removed
hu: Kiválasztott képek eltávolítva

en: No valid filetype specified
hu: Nincs érvényes fájltípus megadva

en: There is no image data in the clipboard to paste
hu: A vágólapon nem található beilleszthető kép

en: Selected filenames copied to clipboard
hu: Kijelölt fájlnevek, melyek másolásra kerülnek a vágólapra

en: Selected images copied to clipboard
hu: Kijelölt képek, melyek másolásra kerülnek a vágólapra

en: Last action undone
hu: Utolsó művelet visszavonása

en: Error while copying last version (%s).
hu: Hiba az utolsó változat (%s) másolásakor.

en: There was an error performing undo on %s.
hu: Hiba a visszavonás végrehatásakor ezen: %s.

en: Last action redone
hu: Utolsó művelet újboli végrehatása

en: There was an error performing redo on %s.
hu: Hiba a visszavonás végrehajtásakor ezen: %s

en: No plugin installed
hu: Nincs bővítmény telepítve

en: There was an error determining the filename.
hu: Hiba a fájlnév megadásánál.

en: Triggered invalid screenshot action.
hu: Érvénytelen képernyőkép-készítési művelet.

en: Error while taking the screenshot.
hu: Hiba történt képernyőkép készítése közben.

en: Capture aborted by user
hu: Felvétel megszakítva a felhasználó által

en: %s saved
hu: %s elmentve

en: Screenshot saved
hu: Képernyőkép elmentve

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
hu: A(z) %s fájlnevet nem lehet ellenőrizni. Lehet, hogy nem támogatott karaktereket tartalmaz.

en: %s opened with %s
hu: %s megnyitás ezzel: %s

en: Opened all files with
hu: Összes fájl megnyitva ezzel:

en: Could not apply plugin %s
hu: A(z) %s bővítmény alkalmazása sikertelen

en: Successfully applied plugin %s
hu: A(z) %s bővítmény alkalmazása sikeres

en: Error while executing plugin %s.
hu: Hiba a(z) %s bővítmény végrehajtásakor.

en: There was an error executing the plugin.
hu: Hiba lépett fel a bővítmény végrehajtásakor.

en: %s screenshot | %s screenshots
hu[0]: %s képernyőkép
hu[1]: %s képernyőkép

en: Current profile
hu: Jelenlegi profil

en: Try to resave the file?
hu: Újra megpróbálja elmenteni a fájlt?

en: Image %s was not found on disk
hu: %s kép nem található

en: Error while saving the image %s.
hu: Hiba a(z) %s kép mentésekor.

en: There was an error saving the image to %s.
hu: Hiba a kép erre a helyre való mentésekor:  %s.

en: saved
hu: elmentve

en: Image %s was deleted from filesystem
hu: A(z) %s nevű kép törölve a fájlrendszerről

en: There was an error opening the image.
hu: Hiba történt a kép megnyitásakor.

en: Error while opening directory %s.
hu: Hiba %s könyvtár megnyitásakor.

en: Updating plugin information
hu: Bővítményinformációk frissítése

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
hu: Várjon, amíg a Shutter frissíti a bővítményinformációkat

en: Updating upload plugin information
hu: Feltöltő bővítmény információinak frissítése

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
hu: Várjon, amíg a Shutter frissíti a feltöltő bővítmények információit

en: Capture All Workspaces
hu: Összes munkaterület felvétele

en: Limit to current monitor
hu: Korlátozás a jelenlegi monitorra

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
hu[0]: Ez az opció csak akkor használható, ha többmonitoros rendszert használ (%d monitor észlelve).
    Engedélyezze, ha csak a jelenlegi monitorról akar felvételt készíteni.
hu[1]: Ez az opció csak akkor használható, ha többmonitoros rendszert használ (%d monitor észlelve).
    Engedélyezze, ha csak a jelenlegi monitorról akar felvételt készíteni.

en: Active Window
hu: Aktív ablak

en: Capture the last active window
hu: Utolsó aktív ablak felvétele

en: _Selection
hu: _Kijelölés

en: _Desktop
hu: As_ztal

en: Window _under Cursor
hu: _Egérmutató alatti ablak

en: Select W_indow
hu: _Ablak kiválasztása

en: Se_ction
hu: _Rész

en: _Menu
hu: _Menü

en: _Tooltip
hu: Buborék_súgó

en: S_how main window
hu: _Főablak megjelenítése

en: _Redo last screenshot
hu: Utolsó képernyőkép _újrakészítése

en: _Quick profile select
hu: Gyors _profil-kiválasztás

en: Wait indefinitely
hu: Ne legyen várakozási korlát

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
hu[0]: Legfeljebb %d másodpercig várjon
hu[1]: Legfeljebb %d másodpercig várjon

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
hu[0]: Legfeljebb %d percig várjon
hu[1]: Legfeljebb %d percig várjon

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
hu: A Shutter időkorlát nélkül várja a képernyőkép elkészítését

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
hu[0]: A Shutter %d másodpercig várja a képernyőkép elkészítését, majd megszakítja a folyamatot
hu[1]: A Shutter %d másodpercig várja a képernyőkép elkészítését, majd megszakítja a folyamatot

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
hu[0]: A Shutter %d percig várja a képernyőkép elkészítését, majd megszakítja a folyamatot
hu[1]: A Shutter %d percig várja a képernyőkép elkészítését, majd megszakítja a folyamatot

en: Host
hu: Kiszolgáló

en: Anonymous Upload
hu: Névtelen feltöltés

en: Authorized Upload
hu: Hitelesített feltöltés

en: OAuth Upload
hu: OAuth feltöltés

en: Description
hu: Leírás

en: Icon
hu: Ikon

en: Name
hu: Név

en: Category
hu: Kategória

en: Language
hu: Nyelv

en: Path
hu: Elérési útvonal

en: Successfully published
hu: Sikeresen közzétéve

en: The file %s was successfully published: %s
hu: A(z) %s nevű fájl sikeresen közzétéve: %s

en: %s published
hu: %s közzétéve

en: Unpublished
hu: Nincs közzétéve

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
hu: A(z) %s nevű fájl már nincs közzétéve. A külső link nem érhető el többé.

en: The file %s is no longer published.
hu: A(z) %s nevű fájl már nincs közzétéve.

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename image %s
hu: %s kép átnevezése

en: New filename
hu: Új fájlnév

en: _Rename
hu: _Átnevezés

en: renamed
hu: átnevezve

en: Error while renaming the image %s.
hu: Hiba történt a(z) %s kép átnevezésekor.

en: There was an error renaming the image to %s.
hu: Hiba lépett fel a kép erre való átnevezésekor: %s.

en: _Replace
hu: _Csere

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
hu: A kép már létezik a(z) %s helyen. A cserével felülírja a tartalmát.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
hu: Egy %s nevű kép már létezik. Le akarja cserélni?

en: Invalid Filename
hu: Érvénytelen fájlnév

en: Choose file to open
hu: Fájl kiválasztása megnyitásra

en: All compatible image formats
hu: Minden kompatibilis képformátum

en: Choose a location to save to
hu: Válassza ki a mentés helyét

en: Choose a plugin
hu: Válasszon bővítményt

en: _Run
hu: _Futtatás

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: No plugin specified
hu: Nincs kijelölt bővítmény

en: Upload / Export
hu: Feltöltés / Exportálás

en: _Upload
hu: F_eltöltés

en: Guest
hu: Vendég

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
hu: Kérem válasszon a fenti fiókok közül és nyomjon a <i>Feltöltés</i> gombra. A feltöltési linkek továbbra is elérhetőek lesznek a képernyőképek <i>jobb-gomb menü</i> alatt a párbeszeéd panel bezárása után.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
hu: <b>Kérjük vegye figyelembe:</b> Ha egy bővítmény csak hitelesített feltöltést tesz lehetővé akkor adja meg a hitelesítő adatokat először a beállításokban, hogy megjelenjen a fenti listában.

en: Choose account
hu: Fiók kiválasztása

en: Status
hu: Állapot

en: Public hosting
hu: Nyilvános kiszolgáló

en: Places
hu: Helyek

en: _Export
hu: _Exportálás

en: _Publish
hu: Közzé_tétel

en: Disconnected
hu: Kapcsolat bontva

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
hu[0]: %s könyvtár szinkronizálva lett az Ubuntu One alkalmazással. A kiválasztott fájl átmásolásra kerül a könyvtárba a közzététel előtt.
hu[1]: %s könyvtár szinkronizálva lett az Ubuntu One alkalmazással. A kiválasztott fájlok átmásolásra kerülnek a könyvtárba a közzététel előtt.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
hu[0]: <b>Kérjük vegye figyelembe:</b> A kiválasztott fájl közzététele háttérfolyamatként zajlik. Értesítve lesz ha a folyamat befejeződött.
hu[1]: <b>Kérjük vegye figyelembe:</b> A kiválasztott fájlok közzététele háttérfolyamatként zajlik. Értesítve lesz ha a folyamat befejeződött.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
hu: %s könyvtár nincs szinkronizálva az Ubunu One alkalmazással. Kérem válasszon egy alternatív könyvtárat.

en: Ubuntu One service cannot be found.
hu: Ubuntu One szolgáltatás nem található.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
hu: /publicfiles nem elérhető. Az Ubuntu One verziója esetleg régi.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
hu: ehhez a funkcióhoz a Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl telepítése szükséges

en: Loading module %s
hu: %s modul betöltése

en: Error while executing upload plugin %s.
hu: Hiba a %s feltöltő bővítmény futtatása közben

en: There was an error executing the upload plugin.
hu: Egy hiba történt a feltöltő bővítmény futtatása közben.

en: uploaded
hu: feltöltve

en: Successfully uploaded
hu: Sikeresen feltöltve

en: The file %s was successfully uploaded.
hu: A fájl %s sikeresen feltöltve.

en: Skip all
hu: Összes kihagyása

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Retry
hu: Ismét

en: exported
hu: exportálva

en: Successfully exported
hu: Sikeresen exportálva

en: The file %s was successfully exported.
hu: A(z) %s nevű fájl sikeresen exportálva.

en: Publishing %s...
hu: %s közzététele…

en: _Retry
hu: Új_ra

en: Error while copying the image %s.
hu: Hiba a(z) %s kép másolásakor.

en: There was an error copying the image into %s.
hu: Hiba lépett fel a kép %s helyre másolása közben.

en: Please check your credentials and try again.
hu: Kérem ellenőrizze a tanusítványait, majd próbálja újra.

en: Error while login
hu: Hiba a bejelentkezés során

en: Maximum filesize reached
hu: A maximális fájlméretet elérve

en: Error while uploading
hu: Hiba a feltöltés során

en: Maximum filesize: %s
hu: Maximális fájlméret: %s

en: Error while connecting
hu: Hiba a kapcsolódás közben

en: Save current preferences as new profile
hu: Jelenlegi beállítások új profilként való mentése

en: New profile name
hu: Új profilnév

en: Replacing it will overwrite its contents.
hu: A helyettesítés felülírja a tartalmat.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
hu: A(z) %s nevű profil már létezik. Le kívánja cserélni?

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Screenshot
hu: _Képernyőkép

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: Recent _Files
hu: Legutóbbi _fájlok

en: Save _As...
hu: Men_tés másként…

en: E_xport to PDF...
hu: E_xportálás PDF-be…

en: Export to Post_Script...
hu: Exportálás Post_Script-be…

en: Page Set_up
hu: Ol_dalbeállítás

en: _Print...
hu: _Nyomtatás…

en: Send by E_mail...
hu: Elküldés le_vélben…

en: C_lose all
hu: Mindegyik bezárása

en: Copy _Filename
hu: _Fájlnév másolása

en: Show Navigation _Toolbar
hu: _Navigációs eszköztár mutatása

en: Get Help Online...
hu: Online segítség…

en: Translate this Application...
hu: Ezen alkalmazás fordítása…

en: Report a Problem
hu: Hibajelentés

en: _Active Window
hu: _Aktív ablak

en: Import from clip_board
hu: Importálás _vágólapról

en: Open wit_h
hu: _Megnyitás ezzel

en: Show in _folder
hu: M_appa megnyitása

en: _Rename...
hu: Át_nevezés…

en: _Send To...
hu: _Küldés…

en: E_xport...
hu: _Exportálás…

en: Public URLs
hu: Nyilvános URL-ek

en: _Edit...
hu: _Szerkesztés…

en: Run a _plugin...
hu: _Bővítmény futtatása…

en: Redo _this screenshot
hu: Készítse újra ezt a képernyőképet

en: Run a _Plugin...
hu: Bővítmény _futtatása…

en: Redo
hu: Újra

en: Redo last screenshot
hu: Készítse újra az előző képernyőképet

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
hu: Rajzoljon egy téglalap alakú felvételterületet az egérrel,
    hogy kiválassza a kívánt képernyőterületet

en: Desktop
hu: Asztal

en: Take a screenshot of your whole desktop
hu: Képernyőkép készítése az egész asztalról

en: Capture a specific workspace
hu: Felvétel egy adott munkaterületről

en: Window
hu: Ablak

en: Select a window with your mouse
hu: Válasszon ki egy ablakot az egérrel

en: Take a screenshot of a specific window
hu: Képernyőkép készítése egy adott ablakról

en: Section
hu: Rész

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
hu: Felvétel az ablak egy részéről. Lehetősége van bármelyik gyermekablak kiválasztására az egérkurzor fölévitelével.

en: Menu
hu: Menü

en: Select a single menu or cascading menus from any application
hu: Egy egyszerű menü vagy egy legördülő menü kiválasztása bármelyik alkalmazásból

en: Tooltip
hu: Buboréksúgó

en: Capture a tooltip
hu: Felvétel buboréktippről

en: Take a screenshot of a website
hu: Képernyőkép készítése weboldalról

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
hu: Beállíthatja, meddig várjon a képernyőkép elkészítésére. A korlát túllépése esetén a folyamat meg lesz szakítva

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
hu: Használja a beépített szerkesztőt, hogy a képernyőkép fontosabb részleteit kiemelje vagy a kívánt méretre vágja

en: Export
hu: Exportálás

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
hu: Töltse fel képeit egy képtárhely-szolgáltatóhoz, FTP-re vagy exportálja egy tetszőleges mappába

en: Show links to previous uploads
hu: Előző feltöltés linkjeinek megjelenítése

en: Error while executing %s.
hu: Hiba a végrehajtás közben: %s.

en: There was an error executing %s.
hu: Hiba történt a végrehajtása közben: %s.

en: Exit Code: %d.
hu: Kilépési kód: %d.

en: Synchronization complete
hu: Szinkronizálás kész

en: Synchronization in progress...
hu: Szinkronizálás folyamatban…

en: Illegal URI.
hu: Érvénytelen URI.

en: Connection error.
hu: Kapcsolódási hiba.

en: Please check your connectivity and try again.
hu: Ellenőrizze a kapcsolatot, majd próbálja újra!

en: Login with username %s failed.
hu: Bejelentkezés %s felhasználónévvel sikertelen!

en: Cannot change working directory.
hu: A mappát nem lehet megváltoztatni.

en: Command 'put' failed.
hu: A „teszt” parancs végrehajtása sikertelen.

en: Copy this code to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Upload - %s - %s
hu: Feltöltés - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
hu: Rajzoljon egy téglalapot az egér segítségével.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
hu: Képernyőkép készítéshez nyomja meg az Enter-t, kilépéshez pedig az Esc billentyűt.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
hu: <b>shift/jobb egérgomb</b> → kiválasztó ablak be/kikapcsolása

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
hu: <b>ctrl + egérgörgő</b> → nagyítás/kicsinyítés

en: <b>space</b> → zoom window on/off
hu: <b>szóköz</b> → ablak nagyítása/kicsinyítése

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
hu: <b>kurzor billentyűk</b> → kurzor mozgatása

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
hu: <b>kurzor billentyűk + alt</b> → kijelölés mozgatása

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
hu: <b>kurzor billentyűk + ctrl</b> → kijelölés átméretezése

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
hu: Lehet, hogy az egérmutató befogása nem történt meg, vagy a kijelölt terület érvénytelen.

en: Keyboard could not be grabbed.
hu: A billentyűzet befogása nem történt meg.

en: menu
hu: menü

en: tooltip
hu: buboréksúgó

en: No window with type %s detected.
hu: Nem található %s típusú ablak

en: There is no last capture that can be redone.
hu: Nincs előző felvétel, amit újra lehetne készíteni.

en: The window is no longer available.
hu: Az ablak már nem elérhető

en: Unable to capture website
hu: Nem lehet a weboldalról felvételt készíteni

en: No window with name pattern %s detected.
hu: Nem található %s nevű vagy arra hasonlító ablak.

en: Invalid pattern %s detected.
hu: Észlelt érvénytelen mód %s

en: No subwindow detected
hu: Nem találhatóak alablakok

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
hu: Lehet, hogy ez az ablak kliens oldalú ablakokat használ (vagy hasonlót).
    A Shutter jelenleg nem képes az ilyen típusú ablakok információinak lekérdezésére.

en: URL to capture
hu: URL felvétele

en: C_apture
hu: Fe_lvétel

en: Workspaces
hu: Munkaterületek

en: Fill color
hu: Kitöltőszín

en: Adjust fill color and opacity
hu: Kitöltési szín és átlátszatlanság beállítása

en: Stroke color
hu: Ecsetszín

en: Choose stroke color
hu: Ecsetszín kiválasztása

en: Adjust stroke color and opacity
hu: Ecsetszín és átlátszatlanság beállítása

en: Line width
hu: Vonalvastagság

en: Adjust line width
hu: Vonalvastagság beállítása

en: Font
hu: Betűtípus

en: Select font family and size
hu: Betűtípus és méret kiválasztása

en: Insert image
hu: Kép beszúrása

en: Insert an arbitrary object or file
hu: Helyezzen el egy tetszőleges objektumot vagy fájlt

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: _Crop
hu: _Vágás

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
hu: Kattintson és húzzon az egérrel az átméretezéshez (a Control billentyűvel egyenletes az átméretezés)

en: Click-Drag to resize the canvas
hu: Kattintson és húzzon az egérrel a vászon átméretezéséhez

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
hu: Kattintson a festéshez (a Control vagy a Shift billentyűkkel egyenes vonalat hozhat létre)

en: Click-Drag to create a new straight line
hu: Kattintson és húzzon az egérrel új, egyenes vonal létrehozásához

en: Click-Drag to create a new arrow
hu: Kattintson és húzzon az egérrel új nyíl létrehozásához

en: Click-Drag to create a new rectangle
hu: Kattintson és húzzon az egérrel új téglalap létrehozásához

en: Click-Drag to create a new ellipse
hu: Kattintson és húzzon az egérrel új elipszis létrehozásához

en: Click-Drag to add a new text area
hu: Kattintson és húzzon az egérrel új szövegdoboz hozzáadásához

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
hu: Kattintson ide a cenzúrázáshoz (a Control vagy a Shift billentyűkkel egyenes vonalat hozhat létre)

en: Click-Drag to create a pixelized region
hu: Kattintson és húzza az egeret a pixelesítéshez

en: Click to add an auto-increment shape
hu: Kattintson ide egy automatikusan növekvő alakzat hozzáadásához

en: Save the changes to image %s before closing?
hu: Menti a változásokat a(z) %s képbe bezárás előtt?

en: Close
hu: Bezárás

en: Do_n't save
hu: _Ne legyen mentés

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
hu[0]: Amennyiben nem menti a képet, az utolsó egy percben történt változások elvesznek
hu[1]: Amennyiben nem menti a képet, az utolsó %d percben történt változások elvesznek

en: Do you want to save the changed background color?
hu: Kívánja menteni a megváltozott háttérszínt?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
hu: A háttér valószínűleg átlátszó lesz, amennyiben figyelmen kívül hagyja a háttérszínt.

en: Save Background Color
hu: Háttérszín mentése

en: _Ignore Background Color
hu: Háttérszín figyelmen_kívül hagyása

en: _Save Background Color
hu: Háttérszín _mentése

en: Change Background Color...
hu: Háttérszín megváltoztatása…

en: _Reset to Default
hu: _Visszaállítás alapértelmezettre

en: Raise
hu: Növelés

en: Lower
hu: Alacsony

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Lock
hu: Zárolás

en: Edit Preferences...
hu: Beállítások szerkesztése…

en: Numbering
hu: Számozás

en: Current value
hu: Aktuális érték

en: Arrow
hu: Nyíl

en: Length
hu: Hossz

en: Tip length
hu: Tipp hossza

en: Display an arrow at the end of the line
hu: Nyíl megjelenítése a vonal végén

en: Display an arrow at the start of the line
hu: Nyíl megjelenítése a vonal elején

en: Text
hu: Szöveg

en: Font color
hu: Betűszín

en: Choose font color
hu: Betűszín kiválasztása

en: Use selected font
hu: Kijelölt betűtípus használata

en: Use selected font color
hu: Kijelölt betűszín használata

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: Undo last action
hu: Utolsó művelet visszavonása

en: Do again the last undone action
hu: Az utolsó visszavont művelet ismételt végrehajtása

en: Copy selection to clipboard
hu: Kijelölés másolása a vágólapra

en: Cut selection to clipboard
hu: Kijelölés kivágása a vágólapra

en: Paste objects from clipboard
hu: Objektumok másolása a vágólapról

en: Delete current object
hu: Jelenlegi objektumok törlése

en: Clear canvas
hu: Rajzvászon törlése

en: Abort current mode
hu: Aktuális mód megszakítása

en: Close this window
hu: Ablak bezárása

en: Save image
hu: Kép mentése

en: Export to _File...
hu: Exportálás _fájlba…

en: Export to File...
hu: Exportálás fájlba…

en: _Export to SVG...
hu: _Exportálás SVG-be…

en: Export to SVG...
hu: Exportálás SVG-be…

en: Export to PDF...
hu: Exportálás PDF-be…

en: Export to PostScript...
hu: Exportálás PostScript-be…

en: Automatic scrolling
hu: Automatikus görgetés

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Select item to move or resize it
hu: Elem kiválasztása mozgatáshoz vagy átmértezéshez

en: Freehand
hu: Szabadkézi

en: Draw a freehand line
hu: Szabadkézi vonal rajzolása

en: Highlighter
hu: Kiemelés

en: Line
hu: Vonal

en: Draw a straight line
hu: Egyenes vonal rajzolása

en: Draw an arrow
hu: Nyíl rajzolása

en: Rectangle
hu: Téglalap

en: Draw a rectangle
hu: Téglalap rajzolása

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Draw a ellipse
hu: Ellipszis rajzolása

en: Add some text to the screenshot
hu: Szöveg hozzáadása a képernyőképhez

en: Censor
hu: Cenzúrázás

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
hu: Cenzúrázás helyzete a képernyőképen a privát adatok elrejtéséhez

en: Pixelize
hu: Pixelesítés

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
hu: Privát adatok elrejtése a képernyőkép kiválasztott területeinek pixelesítésével

en: Number
hu: Szám

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
hu: Automatikusan növekvő alakzat hozzáadása a képernyőképhez

en: Crop
hu: Vágás

en: Crop your screenshot
hu: Képernyőkép vágása

en: No icon was found
hu: Nem található ikon

en: Import from current theme...
hu: Importálás a jelenlegi témából…

en: Import from session...
hu: Importálás a munkafolyamatból…

en: Import from filesystem...
hu: Importálás a fájlrendszerből…

en: New text...
hu: Új szöveg…
