shutter - en to ia translation catalogue (475 entries)

en: Profile
ia: Profilo

en: Preferences
ia: Preferentias

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
ia: gnome-web-photo necessita esser installate pro iste characteristica

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
ia: Goo::Canevas/libgoo-canvas-perl necessita esser installate pro iste characteristica

en: Choose a profile
ia: Eliger un profilo

en: Save configuration as profile
ia: Salvar le configuration como profilo

en: Delete profile
ia: Deler profilo

en: Load the selected profile's configuration
ia: Cargar le configuration de profilo seligite

en: Image format
ia: Formato de imagine

en: Save
ia: Salvar

en: First-launch Behavior
ia: Comportamento al prime lanceamento

en: Window Preferences
ia: Preferentias de fenestra

en: Notifications
ia: Notificationes

en: Trash
ia: Immunditia

en: Actions
ia: Actiones

en: Capture
ia: Capturar

en: Selection Capture
ia: Capturar le selection

en: Window Capture
ia: Capturar le fenestra

en: Menu/Tooltip Capture
ia: Menu/Description del captura

en: Website Capture
ia: Capturar le sito WEB

en: Accounts
ia: Contos

en: Transparent Parts
ia: Partes transparente

en: Session View
ia: Vista de session

en: Filename
ia: Nomine de file

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
ia: Le character reservate %s non es consentite in un nomine de file.

en: There are several wildcards available, like
ia: Il ha plure cartas-salvage disponibile, como

en: %Y = year
ia: %Y = anno

en: %m = month
ia: %m = mense

en: %d = day
ia: %d = die

en: %T = time
ia: %T = tempore

en: $w = width
ia: $w = largessa

en: $h = height
ia: $h = altitude

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
ia: $name = multe-proposito (per exemplo titulo del fenestra)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
ia: $nb_name = como $name ma sin spatios in le filas de characteres resultante

en: $profile = name of current profile
ia: $profile = nomine del actual profilo<segmento 0038>

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
ia: $R = character aleatori (per exemplo $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
ia: %NN = contator

en: Adjust quality/compression value
ia: Adjusta le qualitate/valor del compression

en: Select a file format
ia: Eliger un formato de file

en: Directory
ia: Directorio

en: Choose folder
ia: Eliger plica

en: Your screenshots will be saved to this directory
ia: Tu instantaneas de schermo essera salvate a iste directorio

en: Browse for save folder every time
ia: Explorar cata vice pro le plica pro salvar

en: Do not save file automatically
ia: Non salvar le file automaticamente

en: Automatically save file
ia: Salvar le file automaticamente

en: Automatically copy screenshot to clipboard
ia: Copiar automaticamente le instantanea de schermo al area de transferentia

en: Automatically copy filename to clipboard
ia: Copiar automaticamente le nomine de file al area de transferentia

en: Do not copy anything to clipboard
ia: Non copiar alco al area de transferentia

en: Delay
ia: Retardo

en: second | seconds
ia[0]: secunda
ia[1]: secundas

en: Capture after a delay of
ia: Captura post un retardo de

en: Wait n seconds before taking a screenshot
ia: Attender n secundas ante sumer un instantanea de schermo

en: Include Cursor
ia: Includer le cursor

en: Include cursor when taking a screenshot
ia: Include cursor quando on sume un instantanea de schermo

en: Open with
ia: Aperir con

en: Open your screenshot with this program after capturing
ia: Aperi tu instantanea de schermo per iste programma post le captura

en: 16 colors   - (4bit)
ia: 16 colores   - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
ia: 64 colores   - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
ia: 256 colores  - (8bit)

en: Reduce colors
ia: Reducer le colores

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
ia: Automaticamente reduce le colores post le prisa de un instantanea de schermo

en: Thumbnail
ia: Miniatura

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
ia: Genera etiam le miniatura.
    elige le percentage del dimension original pro le miniatura

en: Border
ia: Bordo

en: Choose border color
ia: Elige le color del bordatura

en: Adds a border effect to the screenshot
ia: Adde un effecto bordatura al instantanea de schermo

en: Enable zoom window
ia: Activa le fenestra de zoom

en: Start with selection size of
ia: Initiar per le selection del dimension

en: at
ia: a

en: Start Selection Tool with a customized selection size
ia: Lancea le App de Selection con un dimension del selection personalisate

en: Show help text
ia: Monstrar texto de adjuta

en: Enables the help text
ia: Activa le texto de adjuta

en: Include window decoration when capturing a window
ia: Includer le decoration del fenestra quando on captura un fenestra

en: Automatically resize window to
ia: Automaticamente re-dimensionar le fenestra a

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
ia: Isto re-dimensiona le fenestra automaticamente al largessa e altitude specificate. Iste methodo demanda al gestor de fenestra de re-dimensionar le fenestra. Comocunque, le gestor de fenestra non pote consentir le re-dimensionamento.

en: Force rounded window corners
ia: Fortiar le arrotundamento del angulos del fenestra

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
ia: Shutter usa le extension  XShape pro assignar le forma del fenestra, ma isto non labora sub tote la statos de cosas, per exemplo quando es fluente compiz.
    
    Quando iste option es activate Shutter usa parametros fixe pro arrotundar le angulos del fenestra. Tu pote supplantar le parametros base per le creation de un file appellate ~/.shutter/shape.conf e placiar in illo valores personalisate. Le valores ordinari es immagazinate in %s.

en: Select only visible windows
ia: Eliger solmente fenestras visibile

en: Pre-Capture Delay
ia: Retardo ante captura

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
ia: Capturar le menu/description post un retardo de n secundas

en: Ignore possibly wrong type hints
ia: Ignorar suggestiones de typo possibilemente improprie

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
ia: Le constantes de suggestion de typo specifica suggestiones pro le gestor de fenestra que indica que typo de function le fenestra ha. Per le activation de iste option Shutter non insistera sur le suggestion de typo requirite.

en: Virtual browser width
ia: Largessa del navigator virtual

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
ia: Largessa del navigator virtual durante le prisa de instantanea de schermo de un sito WEB

en: Show as check pattern
ia: Monstrar como patrono de controlo

en: Show as custom color:
ia: Monstrar como color personalisate:

en: Choose fill color
ia: Eliger le color pro plenar

en: Show as background
ia: Monstrar como fundo

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
ia: Monstra cata partes transparente del imagine in un modello de controlo

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
ia: Monstra cata partes transparente del imagine in un color solide que tu specifica

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
ia: Monstra cata partes transparente del imagine in le color de fundo del application

en: Sort ascending by
ia: Arrangiar per ordine ascendente

en: Key/Time Created
ia: Clave/Tempore create

en: Sort descending by
ia: Arrangiar per ordine descendente

en: Configure sort criteria
ia: Configurar le criterios de ordine

en: Start Shutter at login
ia: Lancear Shutter al apertura de session

en: Hide window on first launch
ia: Celar le fenestra al prime lanceamento

en: Hide notification icon
ia: Celar le icone de notification

en: Autohide main window when taking a screenshot
ia: Auto occultar le fenestra principal quando on sume un instantanea de schermo

en: Redraw Delay
ia: Retardo de re-designo

en: millisecond | milliseconds
ia[0]: millisecunda
ia[1]: millisecundas

en: Present main window after taking a screenshot
ia: Representar le fenestra principal post sumite un instantanea de schermo

en: Minimize to tray when closing main window
ia: Minimisar al area de notification  quando on claude le fenestra principal

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
ia: Monstrar le notification pop-up post sumit un instantanea de schermo

en: Display pop-up notification when using a delay
ia: Monstrar le pop-up de notification durante le uso de un retardo

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
ia: Monstrar le pop-up de notification durante le uso de un retardo de pre-captura

en: Notification agent
ia: Agente de notification

en: Desktop Notifications
ia: Notificationes de scriptorio

en: Built-In Notifications
ia: Notificationes incorporate

en: Ask before moving files to trash
ia: Demandar ante le movimento del files al immunditia

en: Move file to trash when closing tab
ia: Mover file al immunditia durante le clausura de scheda

en: Notify when file was deleted from filesystem
ia: Notificar quando le file esseva cancellate ab le systema de files

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
ia: Configurar un limite de tempore breve pro dar a Xserver un chance de re-designar le areas que era obscurate per fenestras de Shutter ante que sumer un instantanea de schermo.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
ia: Tu pote o eliger le notificationes scriptorio system-wide (per exemplo Notify-OSD de Ubuntu) o le systema de notification incorporate de Shutter

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
ia: <b>Per favor nota:</b> Si un plug-in permitte le cargamento autorisate tu pote inserer ante tu litteras credential. Le plug-ins con le supporto de OAuth es configurate automaticamente le prime vice tu los usa.

en: Connection mode
ia: Modo de connexion

en: Active mode
ia: Modo active

en: Passive mode
ia: Modo passive

en: Username
ia: Nomine de usator

en: Password
ia: Contrasigno

en: Website URL
ia: URL del sito web

en: Main
ia: Principal

en: Advanced
ia: Avantiate

en: Image View
ia: Vista del imagine

en: Behavior
ia: Comportamento

en: Upload
ia: Cargar

en: The following plugins are installed
ia: Le plugins sequente es installate

en: Quality
ia: Qualitate

en: Please activate the menu you want to capture
ia: Per favor activa le menu que tu desira capturar

en: Please activate the tooltip you want to capture
ia: Per favor activa le description que tu desira capturar

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
ia[0]: Le instantanea de schermo essera prendite in %s secunda
ia[1]: Le instantanea de schermo essera prendite in %s secundas

en: Register
ia: Registrar

en: Profile deleted
ia: Profilo delite

en: Profile could not be deleted
ia: Le profilo non pote esser delite

en: Failed
ia: Fallite

en: Profile %s loaded successfully
ia: Profilo %s cargate con bon successo

en: not found
ia: non trovate

en: Error while adding the file monitor.
ia: Error durante le addition del monitor de file.

en: Settings could not be saved!
ia: Le configurationes non pote esser salvate!

en: Settings saved successfully!
ia: Configurationes salvate con bon successo!

en: Session could not be saved!
ia: Le session non pote esser salvate!

en: Account-settings could not be saved!
ia: Le configurationes del conto non pote esser salvate!

en: Settings could not be restored!
ia: Le configurationes non pote esser restaurate!

en: Settings loaded successfully
ia: Configurationes cargate con bon successo

en: Built-in Editor
ia: Editor incorporate

en: Account-settings could not be restored!
ia: Le configurationes del conto non pote esser restaurate!

en: opened
ia: aperite

en: Error while opening image %s.
ia: Error durante le apertura del imagine %s.

en: Session could not be restored!
ia: Le session non pote esser restaurate!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
ia: Error durante le creation del file de trashinfo %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
ia: Error durante le movimento del file %s al immunditia.

en: Error while removing the file %s from disk.
ia: Error durante le remotion del file %s ab le disco.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
ia: Desira tu vermente mover %s al immunditia?

en: Move to _Trash
ia: Mover al immunditia (_Trash)

en: deleted
ia: delite

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
ia: Desira tu vermente mover le files eligite al immunditia?

en: No screenshots selected
ia: Nulle instantaneas de schermo seligite

en: Selected screenshots deleted
ia: Cancellate le instantaneas de schermo seligite

en: removed from session
ia: removite ab le session

en: Selected screenshots removed
ia: Removite le instantaneas de schermo seligite

en: No valid filetype specified
ia: Nulle typo de file valide specificate

en: There is no image data in the clipboard to paste
ia: Il ha nulle datos de imagine a collar in le area de transferentia

en: Selected filenames copied to clipboard
ia: Le nomines de file seligite ha essite copiate al area de transferentia

en: Selected images copied to clipboard
ia: Le imagines eligite ha essite copiate al area de transferentia

en: Last action undone
ia: Ultime action disfacite

en: Error while copying last version (%s).
ia: Error durante le copia de ultime version (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
ia: Il ha essite un error exequente disfacer sur %s.

en: Last action redone
ia: Ultime action refacite

en: There was an error performing redo on %s.
ia: Il ha essite un error exequente refacer sur %s.

en: No plugin installed
ia: Nulle plug-in installate

en: There was an error determining the filename.
ia: Il ha essite un error determinante le nomine de file.

en: Triggered invalid screenshot action.
ia: Discatenate action de instantanea de schermo non valide.

en: Error while taking the screenshot.
ia: Error durante le prisa de instantanea de schermo.

en: Capture aborted by user
ia: Captura abortate per le usator

en: %s saved
ia: %s salvate

en: Screenshot saved
ia: Instantanea de schermo salvate

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
ia: Le nomine de file %s non pote esser verificate. Forsan illo contine characteres non supportate.

en: %s opened with %s
ia: %s aperite con %s

en: Opened all files with
ia: Aperte tote le files con

en: Could not apply plugin %s
ia: Impossibile applicar le plugin %s

en: Successfully applied plugin %s
ia: Plugin %s applicate con bon successo

en: Error while executing plugin %s.
ia: Error durante le execution del plugin %s.

en: There was an error executing the plugin.
ia: Il ha habite un error durante le execution del plugin

en: %s screenshot | %s screenshots
ia[0]: %s instantanea de schermo
ia[1]: %s instantaneas de schermo

en: Current profile
ia: Profilo actual

en: Try to resave the file?
ia: Provar a resalvar le file?

en: Image %s was not found on disk
ia: Le imagine %s non ha essite trovate sur le disco

en: Error while saving the image %s.
ia: Error durante le salvamento del imagine %s.

en: There was an error saving the image to %s.
ia: Il ha essite un error salvante le imagine a %s.

en: saved
ia: salvate

en: Image %s was deleted from filesystem
ia: Le imagine %s ha essite delite ab le systema de files

en: There was an error opening the image.
ia: Il ha essite un error al apertura del imagine.

en: Error while opening directory %s.
ia: Error durante le apertura del directorio %s.

en: Updating plugin information
ia: Actualisation del informationes de plugin

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
ia: Per favor attender durante que Shutter actualisa le informationes del plug-in

en: Updating upload plugin information
ia: Cargamento del actualisation del informationes de plugin

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
ia: Per favor attende durante que Shutter actualisa le cargamento del informationes de plugin

en: Capture All Workspaces
ia: Capturar tote le spatios de labor

en: Limit to current monitor
ia: Limitar al monitor actual

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
ia[0]: Iste option es utile solmente quando un systema plure-monitor es fluente (%d monitor revelate).
    Activar lo pro capturar solmente le monitor actual.
ia[1]: Iste option es utile solmente quando un systema plure-monitor es fluente (%d monitores revelate).
    Activar lo pro capturar solmente le monitor actual.

en: Active Window
ia: Fenestra active

en: Capture the last active window
ia: Capturar le ultime fenestra active

en: _Desktop
ia: Scriptorio (_Desktop)

en: Window _under Cursor
ia: Fenestra s_ub le cursor

en: Select W_indow
ia: Eliger le fenestra (W_indow)

en: _Tooltip
ia: Descrip_Tion

en: _Web
ia: _WEB

en: S_how main window
ia: Monstrar (S_how) le fenestra principal

en: _Redo last screenshot
ia: _Refacer le ultime instantanea de schermo

en: _Quick profile select
ia: Eliger profilo (_Quick) celere

en: Wait indefinitely
ia: Attender indefinitemente

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
ia[0]: Attender maximo %d secunda
ia[1]: Attender maximo %d secundas

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
ia[0]: Attender maximo %d minuta
ia[1]: Attender maximo %d minutas

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
ia: Shutter attendera indefinitemente pro le instantanea de schermo a capturar

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
ia[0]: Shutter attendera usque a %d secunda pro capturar le instantanea de schermo ante abortar le processo si illo sume troppo longe tempore
ia[1]: Shutter attendera usque a %d secundas pro capturar le instantanea de schermo ante abortar le processo si illo sume troppo longe tempore

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
ia[0]: Shutter attendera usque a %d minuta pro capturar le instantanea de schermo ante abortar le processo si illo sume troppo longe tempore
ia[1]: Shutter attendera usque a %d minutas pro capturar le instantanea de schermo ante abortar le processo si illo sume troppo longe tempore

en: Host
ia: Hospite

en: Anonymous Upload
ia: Cargamento anonyme

en: Authorized Upload
ia: Cargamento autorisate

en: OAuth Upload
ia: Cargar OAuth

en: Icon
ia: Icone

en: Name
ia: Nomine

en: Category
ia: Categoria

en: Language
ia: Lingua

en: Path
ia: Percurso

en: Successfully published
ia: Publicate con bon successo

en: The file %s was successfully published: %s
ia: Le file %s ha essite publicate con bon successo: %s

en: %s published
ia: %s publicate

en: Unpublished
ia: Inedite

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
ia: Le file %s non es plus publicate. Le ligamine externe non es plus disponibile.

en: The file %s is no longer published.
ia: Le file %s non es plus publicate.

en: Rename
ia: Renominar

en: Rename image %s
ia: Renominar le imagine %s

en: New filename
ia: Nove nomine de file

en: _Rename
ia: _Renominar

en: renamed
ia: renominate

en: Error while renaming the image %s.
ia: Error durante le renomination del imagine %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
ia: Il ha essite un error durante le renomination del imagine a %s.

en: _Replace
ia: _Reimplaciar

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
ia: Le imagine jam existe in %s. Le renovation de illo supplantara su contento.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
ia: Un imagine appellate %s ja existe. Desira tu lo supplantar?

en: Invalid Filename
ia: Nomine de file non valide

en: Choose file to open
ia: Eliger le file a aperir

en: All compatible image formats
ia: Tote le formatos de imagine compatibile

en: Choose a location to save to
ia: Eliger un position ubi salvar

en: Choose a plugin
ia: Eliger un plugin

en: _Run
ia: Facer fluer (_Run)

en: No plugin specified
ia: Nulle plugin specificate

en: Upload / Export
ia: Cargar / Exportar

en: _Upload
ia: Cargar (_Upload)

en: Guest
ia: Hospite

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
ia: Per favor elige un del contos ante e clicca <i>Cargar</i>. Le ligamines pro cargar essera ancora disponibile in le <i>menu de clic dextre</i> del instantanea de schermo post le clausura de iste fenestra de dialogo.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
ia: <b>Per favor nota:</b> Si un plugin permitte solmente cargamento autorisate tu necessita inserer tu litteras credential in le preferentias antea lo facer parer in le lista precedente.

en: Choose account
ia: Eliger le conto

en: Status
ia: Stato

en: Public hosting
ia: Allogiamento public

en: Places
ia: Postos

en: _Export
ia: _Exportar

en: _Publish
ia: _Publicar

en: Disconnected
ia: Disconnectite

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
ia[0]: Le plica %s es synchronisate per Ubuntu One. Le file seligite essera copiate a celle plica ante esser publicate.
ia[1]: Le plica %s es synchronisate per Ubuntu One. Le files eligite essera copiate a celle plica ante ser publicate.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
ia[0]: <b>Per favor nota:</b> Le file eligite essera publicate in un processo in secunde plano. Tu essera notificate quando le processo ha finite.
ia[1]: <b>Per favor nota:</b> Le files eligite essera publicate in un processo in secunde plano. Tu essera notificate quando le processo ha finite.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
ia: Le plica %s non es synchronisate con Ubuntu One.  Per favor elige un plica alternativa.

en: Ubuntu One service cannot be found.
ia: Le servicio de Ubuntu One non pote esser trovate.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
ia: /publicfiles non es disponibile. Tu installation de Ubuntu One sembla esser foras de data.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
ia: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl necessita ser installate pro iste characteristica

en: Loading module %s
ia: Cargamento del modulo %s

en: Error while executing upload plugin %s.
ia: Error durante le execution del cargamento del plugin %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
ia: Il ha essite un error durante le execution del cargamento del plugin.

en: uploaded
ia: cargate

en: Successfully uploaded
ia: Cargate con bon successo

en: The file %s was successfully uploaded.
ia: Le file %s ha essite cargate con bon successo.

en: Skip all
ia: Saltar toto

en: Skip
ia: Saltar

en: Retry
ia: Reprobar

en: exported
ia: exportate

en: Successfully exported
ia: Exportate con bon successo

en: The file %s was successfully exported.
ia: Le file %s ha essite exportate con bon successo.

en: Publishing %s...
ia: Publication %s...

en: _Retry
ia: _Reprobar

en: Error while copying the image %s.
ia: Error durante le copia del imagine %s.

en: There was an error copying the image into %s.
ia: Il ha essite un error durante le copia del imagine in %s.

en: Please check your credentials and try again.
ia: Per favor controla tu litteras credential e prova ancora.

en: Error while login
ia: Error durante le apertura de session

en: Maximum filesize reached
ia: Dimension maxime de file attingite

en: Error while uploading
ia: Error durante le cargamento

en: Maximum filesize: %s
ia: Maxime dimension de file: %s

en: Error while connecting
ia: Error durante le connexion

en: Save current preferences as new profile
ia: Salvar le actual preferentias como nove profilo

en: New profile name
ia: Nomine del nove profilo

en: Replacing it will overwrite its contents.
ia: Le renovation de illo supplantara su contento.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
ia: Un profilo appellate %s ja existe. Desira tu lo supplantar?

en: _Edit
ia: R_Ediger

en: _View
ia: _Vider

en: _Screenshot
ia: Instantanea de _Schermo

en: _Go
ia: Ir (_Go)

en: _Help
ia: Adjutar (_Help)

en: _Open...
ia: Aperir (_Open)...

en: Recent _Files
ia: _Files recente

en: Save _As...
ia: Salvar como (_As)...

en: E_xport to PDF...
ia: E_xportar a PDF...

en: Export to Post_Script...
ia: Exportar a Post_Script...

en: Page Set_up
ia: Config_uration de pagina

en: _Print...
ia: Im_Primer...

en: Send by E_mail...
ia: Inviar per E_mail...

en: C_lose all
ia: C_lauder toto

en: Copy _Filename
ia: Copiar le nomine de _File

en: Show Navigation _Toolbar
ia: Monstrar le Barra de instrumen_Tos de navigation

en: Get Help Online...
ia: Obtener adjuta in linea...

en: Translate this Application...
ia: Traducer iste application...

en: Report a Problem
ia: Reportar un problema

en: _Active Window
ia: _Activar fenestra

en: Import from clip_board
ia: Importar ab le area de trasferentia (clip_board)

en: Open wit_h
ia: Aperi per (wit_h)

en: Show in _folder
ia: Monstrar in le plica (_folder)

en: _Rename...
ia: _Renominar...

en: _Send To...
ia: Inviar (_Send) a...

en: E_xport...
ia: E_xportar...

en: Public URLs
ia: Publicar URLs

en: _Edit...
ia: R_Ediger...

en: Run a _plugin...
ia: Facer fluer un _plugin...

en: Redo _this screenshot
ia: Refacer is_te instantanea de schermo

en: Run a _Plugin...
ia: Facer fluer un _plugin...

en: Redo
ia: Refacer

en: Redo last screenshot
ia: Reface le ultime instantanea de schermo

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
ia: Designa per tu mus un area de captura rectangular
    pro seliger un area de schermo specificate

en: Desktop
ia: Scriptorio

en: Take a screenshot of your whole desktop
ia: Prende un instantanea de schermo de tote tu scriptorio

en: Capture a specific workspace
ia: Captura un spatio de labor specific

en: Window
ia: Fenestra

en: Select a window with your mouse
ia: Elige un fenestra per tu mus

en: Take a screenshot of a specific window
ia: Prende un instantanea de schermo de un specific fenestra

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
ia: Captura sol un section del fenestra. Tu essera capace a eliger cata fenestra filio per le movimento del mus super illo

en: Select a single menu or cascading menus from any application
ia: Eliger un singule menu o menus a cadita ab cata application

en: Tooltip
ia: Description

en: Capture a tooltip
ia: Captura un description

en: Web
ia: WEB

en: Take a screenshot of a website
ia: Prende un instantanea de schermo de un sito WEB

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
ia: Configurar quanto tempore Shutter attendera de completar le instantanea de schermo ante abortar le processo si il prende troppo tempore

en: Edit
ia: Rediger

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
ia: Usa le editor incorporate pro evidentiar importante fragmentos de tu instantanea de schermo o retalia lo a un desirate dimension

en: Export
ia: Exportar

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
ia: Carga tu imagines a un servicio de allogiamento de imagine, un sito FTP o exporta los a un plica arbitrari

en: Show links to previous uploads
ia: Monstrar le ligamines al previe cargamentos

en: Error while executing %s.
ia: Error durante le execution de %s.

en: There was an error executing %s.
ia: Il ha essite un error durante le execution de %s.

en: Exit Code: %d.
ia: Codice de exito: %d.

en: Synchronization complete
ia: Synchronisation complete

en: Synchronization in progress...
ia: Synchronisation in progresso...

en: Illegal URI.
ia: URI illegal.

en: Connection error.
ia: Error de connexion

en: Please check your connectivity and try again.
ia: Per favor controla tu connectivitate e prova ancora.

en: Login with username %s failed.
ia: Le connexion con nomine de usator %s falleva.

en: Cannot change working directory.
ia: Impossibile cambiar le directorio de labor.

en: Command 'put' failed.
ia: Le commando 'put' falleva.

en: Copy this code to clipboard
ia: Copiar iste codice in le area de transferentia

en: Upload - %s - %s
ia: Cargar - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
ia: Designar in area rectangular per le mus.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
ia: Pro prender un instantanea de schermo, pulsa le clave Insere. Pulsa Esc pro quitar.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
ia: <b>Majus/clic dextre</b> → fenestra de dialogo del selection  activate/disactivate

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
ia: <b>ctrl + rota de rolamento</b> → aggrandimento/reduction

en: <b>space</b> → zoom window on/off
ia: <b>spatio</b> → fenestra de  aggrandimento/reduction  activate/disactivate

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
ia: <b>claves de cursor</b> → mover le cursor

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
ia: <b>claves de cursor + alt</b> → mover le selection

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
ia: <b>claves de cursor + alt</b> → redimensionar le selection

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
ia: Forsan le punctator mus non pote esser sasite o le area seligite es invalide.

en: Keyboard could not be grabbed.
ia: Le claviero non pote esser sasite.

en: tooltip
ia: description

en: No window with type %s detected.
ia: Nulle fenestra con typo %s revelate.

en: There is no last capture that can be redone.
ia: Il ha nulle ultime captura que pote esser refacite.

en: The window is no longer available.
ia: Le fenestra non es plus disponibile.

en: Unable to capture website
ia: Incapace a capturar le sito web

en: No window with name pattern %s detected.
ia: Nulle fenestra con modello de nomine %s revelate.

en: Invalid pattern %s detected.
ia: Modello non valide %s revelate.

en: No subwindow detected
ia: Nulle sub-fenestra revelate

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
ia: Forsan iste fenestra es usante fenestras del latere de cliente (o similabile).
    Shutter non es ancora capace a querer le informationes de arbore de tal fenestras.

en: URL to capture
ia: URL a capturar

en: C_apture
ia: C_apturar

en: Workspaces
ia: Spatios de labor

en: Fill color
ia: Color de plenamento

en: Adjust fill color and opacity
ia: Adjusta le color de plenamento e le opacitate

en: Stroke color
ia: Color del tracto

en: Choose stroke color
ia: Elige le color del tracto

en: Adjust stroke color and opacity
ia: Adjusta le color del tracto e le opacitate

en: Line width
ia: Largessa de linea

en: Adjust line width
ia: Adjusta le largessa de linea

en: Font
ia: Typo de characteres

en: Select font family and size
ia: Elige typo e dimension del familia de characteres

en: Insert image
ia: Inserer imagine

en: Insert an arbitrary object or file
ia: Insere un objecto o un file arbitrari

en: Width
ia: Largessa

en: Height
ia: Altessa

en: _Crop
ia: Retaliar (_Crop)

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
ia: Cliccar-traher pro scalar (prova Control pro scalar uniformemente)

en: Click-Drag to resize the canvas
ia: Cliccar-traher pro redimensionar le canevas

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
ia: Cliccar pro pinger (prova Control o Shift pro un linea recte)

en: Click-Drag to create a new straight line
ia: Cliccar-traher pro crear un nove linea recte

en: Click-Drag to create a new arrow
ia: Cliccar-traher pro crear un nove flecha

en: Click-Drag to create a new rectangle
ia: Cliccar-traher pro crear un nove rectangulo

en: Click-Drag to create a new ellipse
ia: Cliccar-traher pro crear un nove ellipse

en: Click-Drag to add a new text area
ia: Cliccar-traher pro adder un nove area de texto

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
ia: Clicca a censer (prova Controlo o Shift pro un linea recte)

en: Click-Drag to create a pixelized region
ia: Cliccar-traher pro crear un  parte pixellate

en: Click to add an auto-increment shape
ia: Clicca pro adder un figura de auto-incremento

en: Save the changes to image %s before closing?
ia: Salvar le cambiamentos al imagine %s ante le clausura?

en: Close
ia: Clauder

en: Do_n't save
ia: No_n salvar

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
ia[0]: Si tu non salva le imagine, la cambiamentos desde le ultime minuta essera perdite
ia[1]: Si tu non salva le imagine, la cambiamentos desde le ultime %d minutas essera perdite

en: Do you want to save the changed background color?
ia: Desira tu salvar le color de fundo cambiate?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
ia: Le fundo es verisimile esser transparente si tu decide de ignorar le color de fundo.

en: Save Background Color
ia: Salva le color de fundo

en: _Ignore Background Color
ia: _Ignorar le color de fundo

en: _Save Background Color
ia: _Salvar le color de fundo

en: Change Background Color...
ia: Cambiamento del color de fundo...

en: _Reset to Default
ia: _Restabilir al predefinite

en: Raise
ia: Altiar

en: Lower
ia: Bassar

en: Unlock
ia: Disblocar

en: Lock
ia: Blocar

en: Edit Preferences...
ia: Rediger le preferentias...

en: Numbering
ia: Numerar

en: Current value
ia: Valor actual

en: Arrow
ia: Flecha

en: Length
ia: Longitude

en: Tip length
ia: Longitude del puncta

en: Display an arrow at the end of the line
ia: Monstrar un flecha al fin del linea

en: Display an arrow at the start of the line
ia: Monstrar un flecha al initio del linea

en: Text
ia: Texto

en: Font color
ia: Color del typo de character

en: Choose font color
ia: Eliger le color del typo de character

en: Use selected font
ia: Usar le typo de character seligite

en: Use selected font color
ia: Usar le color del typo de character seligite

en: _Tools
ia: Applica_Tiones

en: Undo last action
ia: Disfacer le ultime action

en: Do again the last undone action
ia: Facer ancora le ultime action disfacite

en: Copy selection to clipboard
ia: Copiar le selection al area de transferentia

en: Cut selection to clipboard
ia: Secar le selection al area de transferentia

en: Paste objects from clipboard
ia: Collar objectos ab le area de transferentia

en: Delete current object
ia: Deler le objecto actual

en: Clear canvas
ia: Clarar le canevas

en: Abort current mode
ia: Abortar le modo actual

en: Close this window
ia: Clauder iste fenestra

en: Save image
ia: Salvar le imagine

en: Export to _File...
ia: Exportar a _File...

en: Export to File...
ia: Exportar a File...

en: _Export to SVG...
ia: _Exportar a SVG...

en: Export to SVG...
ia: Exportar a SVG...

en: Export to PDF...
ia: Exportar a PDF...

en: Export to PostScript...
ia: Exportar a PostScript...

en: Automatic scrolling
ia: Rolamento automatic

en: Select
ia: Eliger

en: Select item to move or resize it
ia: Eliger le elemento pro mover o redimensionar illo

en: Freehand
ia: Mano libere

en: Draw a freehand line
ia: Designa un linea a mano libere

en: Highlighter
ia: Emphatisator

en: Line
ia: Linea

en: Draw a straight line
ia: Designa un linea recte

en: Draw an arrow
ia: Designa un flecha

en: Rectangle
ia: Rectangulo

en: Draw a rectangle
ia: Designa un rectangulo

en: Draw a ellipse
ia: Designa un ellipse

en: Add some text to the screenshot
ia: Adder alcun texto al instantanea de schermo

en: Censor
ia: Censer

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
ia: Censer portiones de tu instantanea de schermo pro celar datos private

en: Pixelize
ia: Pixelisar

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
ia: Pixelisa areas seligite de tu instantanea de schermo pro celar datos private

en: Number
ia: Numero

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
ia: Adder un forma de auto-incremento al instantanea de schermo

en: Crop
ia: Retaliar

en: Crop your screenshot
ia: Retalia tu instantanea de schermo

en: No icon was found
ia: Nulle icone ha essite trovate

en: Import from current theme...
ia: Importar ab le thema actual...

en: Import from session...
ia: Importar ab le session...

en: Import from filesystem...
ia: Importar ab le systema de files...

en: New text...
ia: Nove texto...
