shutter - en to kab translation catalogue (494 entries)

en: Profile
kab: Alegdis

en: Preferences
kab: Ismenyafen

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
kab: Tameẓlit-agi tesra asbeddi n gnome-web-photo

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
kab: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl isefk ad yettwasbedd i tmeẓlit-agi

en: Choose a profile
kab: Fren alegdis

en: Save configuration as profile
kab: Enregistrer la configuration comme un profil

en: Delete profile
kab: Kkes alegdis

en: Load the selected profile's configuration
kab: Ɛebbi iɣewwaren n ulegdis yettwafernen

en: Image format
kab: Amasal n tugna

en: Save
kab: Sekles

en: First-launch Behavior
kab: Tikli n usekker amezwaru

en: Window Preferences
kab: Ismenyifen n ubeqqeḍ

en: Notifications
kab: Tilɣa

en: Trash
kab: Taqecwalt

en: Gnome-Keybinding
kab: Anegzum n unasiw Gnome

en: Actions
kab: Tigawin

en: Capture
kab: Ṭṭef

en: Selection Capture
kab: Tuṭṭfa n tefrayt

en: Window Capture
kab: Tuṭṭfa n usfaylu

en: Menu/Tooltip Capture
kab: Tuṭṭfa umuɣ/tilillect n telɣut

en: Website Capture
kab: Ṭṭef asmel n web

en: Accounts
kab: Imiḍanen

en: File Transfer Protocol (FTP)
kab: Aneggaf n usiweḍ n ufaylu (FTP)

en: Transparent Parts
kab: Iḥricen ifrawanen

en: Session View
kab: Tamuɣli n tɣimit

en: Filename
kab: Isem n ufaylu

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
kab: Asekkil yettwaḥerran %s ur yurig ara deg yisem n ufaylu

en: There are several wildcards available, like
kab: Plusieurs caractères de remplacements sont disponibles, tels que

en: %Y = year
kab: %Y = aseggas

en: %m = month
kab: %m = aggur

en: %d = day
kab: %d = ass

en: %T = time
kab: %T = asrag

en: $w = width
kab: $w = tehri

en: $h = height
kab: $h = teɣzi

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
kab: $name = aseqdec-yeggten (amedya : azwel n usfaylu)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
kab: $nb_name = am $name maca izraren n ugmuḍ ur seɛɛun ara tallunin

en: $profile = name of current profile
kab: $profile = isem n ulegdis amiranl

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
kab: $R = asekkil agacuran (amedya : $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
kab: %NN = amsiḍen

en: Compression
kab: Asekkusem

en: Adjust quality/compression value
kab: Sgaddi assaɣ taɣara/asekkusem

en: Select a file format
kab: Fren amasal n ufaylu

en: Directory
kab: Akaram

en: Choose folder
kab: Fren akaram

en: Your screenshots will be saved to this directory
kab: Tuṭṭfiwin-ik n ugdil ad ttwaskelsent deg ukaram-agi

en: Browse for save folder every time
kab: Mmel di yal tikkelt akaram n usekles

en: Do not save file automatically
kab: Ur seklas ara afaylu s wudem awurman

en: Automatically save file
kab: Sekles afaylu s wudem awurman

en: Automatically copy screenshot to clipboard
kab: Suken s wudem awurman tuṭṭfa ɣer tecfawit

en: Automatically copy filename to clipboard
kab: Suken s wudem awurman isem n ufaylu ɣer tecfawit

en: Do not copy anything to clipboard
kab: Ur yelli wacu ara yettusuknen ɣer tecfawit

en: Delay
kab: Amenḍar

en: second | seconds
kab[0]: tasint
kab[1]: tasinin

en: Capture after a delay of
kab: Tuṭṭfa mbaɛd amenḍar n

en: Wait n seconds before taking a screenshot
kab: Arǧu n n tasinin send tuṭṭfa

en: Include Cursor
kab: Seddu taḥnacaḍt

en: Include cursor when taking a screenshot
kab: Seddu taḥnacaḍt di tuṭṭfa

en: Open with
kab: Ldi s

en: Open your screenshot with this program after capturing
kab: Ldi tuṭṭfa n ugdil s wahil-agi mbaɛd tuṭṭfa

en: 16 colors   - (4bit)
kab: 16 n yiniten - (4 bit)

en: 64 colors   - (6bit)
kab: 64 n yiniten - (6 bit)

en: 256 colors  - (8bit)
kab: 256 n yiniten  - (8 bit)

en: Reduce colors
kab: Asenqes n yiniten

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
kab: Senqes s wudem awurman initen mbaɛd tuṭṭfa

en: Thumbnail
kab: Tanfult

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
kab: Sirew daɣen tinfulin.
    Fren afmiḍi n tiddi n tugna n tazwara i tenfult ara d-yeffɣen

en: Border
kab: Iran

en: pixels
kab: ipiksilen

en: Color
kab: Ini

en: Choose border color
kab: Fren ini n yiri

en: Adds a border effect to the screenshot
kab: Ad yernu iri i tuṭṭfa n ugdil

en: Enable zoom window
kab: Sermed zoom

en: Start with selection size of
kab: Bdu s tiddi n tefrayt n

en: at
kab: di

en: Start Selection Tool with a customized selection size
kab: Sekker afecku n tefrayt s tiddi n tefrayt yugnen

en: Show help text
kab: Sken aḍris n tallat

en: Enables the help text
kab: Sermed aḍris n tallalt

en: Include window decoration when capturing a window
kab: Seddu idlagen n usfaylu di tuṭṭfa n usfaylu

en: Automatically resize window to
kab: Beddel s wudem awurman tisekta n usfaylu ɣer

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
kab: Ayagi ad ibeddel s wudem awurman tisekta n usfaylu ɣer tehri akked teɣzi i d-ittunefken. Tarrayt-agi ad tesutur seg umefrak n isfuyla iwakken ad ibeddel tisekta n usfaylu. Acu kan amsefrak n usfaylu yezmer ur isirig ara abeddel n tsekta.

en: Force rounded window corners
kab: Ḥettem tiɣmar n usfaylu timdewrin

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
kab: Shutter iseqdac asiɣzef XShape iwakken ad d-yaf talɣiwin n isfuyla, maca ayagi ur utteddu ara di kra n tegnatin, amedya ma yettwaseqdec compiz.
    
    Ma yella termed tnefrunt-agi Shutter ad iseqdec iɣewwaren usbiḍen iwakken ad idewwer tiɣmar n usfaylu. Tzemreḍ ad tesfesxeḍ iɣewwaren-agi n lexṣas s usnulfu n ufaylu umi ara tsemmiḍ ~/.shutter/shape.conf anida ara tserseḍ azalen-inek udmawanen. Azalen n lexṣas ttuskelsen di %s.

en: Select only visible windows
kab: Fren kan isfuyla ibanen

en: Pre-Capture Delay
kab: Amenḍar send tuṭṭfa

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
kab: Ṭṭef umuɣ/tilillect n telɣut mbaɛd amenḍar n tasinin

en: Ignore possibly wrong type hints
kab: Ttu isumar n wanaw izemren ad yili d arameɣtu

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
kab: Timezgiyin n wanaw n umatar mmalent i wemsefrak n usfaylu acu n wanaw n twuri i yesɛa usfaylu. Tikwal isumar-agi n wanaw ur ttusbadun ara akken iwata. Ma tesremdeḍ tanefrun-agi, Shutter ur yeseḥṛas ara ɣef usumer n wanaw yettusutren.

en: Virtual browser width
kab: Tehri n iminig uhlis

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
kab: Tehri n iminig uhlis mi ara yettwaṭṭef usmel n web

en: Show as check pattern
kab: Sken s wudlifen imkuẓen

en: Show as custom color:
kab: Sken s yini yugnen:

en: Choose fill color
kab: Fren ini n taččart

en: Show as background
kab: Sken am ugilal

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
kab: Beqqeḍ yal aḥric afrawan n tugna s wudlifen imkuẓen

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
kab: Sken aḥric afrawan menwala n tugna s yini i tferneḍ

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
kab: Sken aḥric afrawan menwala n tugna s yini n ugilal n usnas

en: Sort ascending by
kab: Asmizzwer yettalin s

en: Key/Time Created
kab: Tasarut/Asrag tnulfa-d

en: Sort descending by
kab: Asmizzwer yettadren s

en: Configure sort criteria
kab: Swel isefranen n usmizzwer

en: Start Shutter at login
kab: Sekker Shutter mi ara teldi tɣimit

en: Hide window on first launch
kab: Ffer asfaylu deg usekker amezwaru

en: Hide notification icon
kab: Ffer tignit n telɣut

en: Autohide main window when taking a screenshot
kab: Ffer s wudem awurman asfaylu agejdan mi ara d-tili tuṭṭfa

en: Redraw Delay
kab: Amenḍar n walus n ubeqqeḍ

en: millisecond | milliseconds
kab[0]: militasint
kab[1]: militasinin

en: Present main window after taking a screenshot
kab: Beqqeḍ asfaylu agejdan mbaɛd tuṭṭfa

en: Minimize to tray when closing main window
kab: Simẓi di tfeggagt n telɣut mi ara yettwamdel usfaylu agejdan

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
kab: Beqqeḍ talɣut mbaɛd tuṭṭfa

en: Display pop-up notification when using a delay
kab: Beqqeḍ talɣut mi ara yettwaseqdec umenḍar

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
kab: Beqqeḍ pop-up n telɣut mi ara yettwaseqdec umenḍar send tuṭṭfa

en: Notification agent
kab: Ameggi n telɣut

en: Desktop Notifications
kab: Tilɣa n tnarit

en: Built-In Notifications
kab: Tilɣa tidiganin

en: Ask before moving files to trash
kab: Steqsi send asmutti n ifuyla ɣer tqecwalt

en: Move file to trash when closing tab
kab: Smutti ifuyla ɣer tqecwalt mi ara yettwamdel yiccer

en: Notify when file was deleted from filesystem
kab: Selɣu ticki ara yettwakkes ufaylu seg unagraw

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
kab: Sbadu amenḍar awezlan iwakken ad yizmir Xserver ad yales asuneɣ n tɣezza i yeffer usfaylu n Shutter send tuṭṭfa n ugdil.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
kab: Tzemreḍ ad tferneḍ tilɣa n inagrawen n tnarit (md. notify-OSD n Ubuntu) neɣ tilɣa tidiganin n Shutter

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
kab: <b>Tamawt:</b> Ma yella usiɣzef isirigen asili yurgen, tzemreḍ ad tsekcmeḍ isallan-inek n tuqqna uksawen-agi. Isiɣzaf ideg itteddu OAuth ttusewlen s wudem awurman mi ara ten-tesqedceḍ tikkelt tamezwarut.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
kab: URI
    Amedya: ftp://asneftaɣ:tawwurt/abrid

en: Connection mode
kab: Askar n tuqqna

en: Active mode
kab: Askar urmid

en: Passive mode
kab: Askar attwaɣ

en: Username
kab: Isem n useqdac

en: Password
kab: Awal n uɛeddi

en: Website URL
kab: Tansa n usmek n web

en: Main
kab: Agejdan

en: Advanced
kab: Anaẓi

en: Image View
kab: Abeqqeḍ n tugna

en: Behavior
kab: Tikli

en: Upload
kab: Sili

en: Plugins
kab: Isiɣzifen

en: The following plugins are installed
kab: Isiɣzifen-agi ttwasbedden

en: pixel | pixels
kab[0]: apiksil
kab[1]: ipiksilen

en: Quality
kab: Taɣara

en: Please activate the menu you want to capture
kab: Ttxil-k sermed umuɣ i tebɣiḍ ad teṭṭfeḍ

en: Please activate the tooltip you want to capture
kab: Ttxil-k sermed tilillect n telɣut i tebɣiḍ ad teṭṭfeḍ

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
kab[0]: Ṭṭef di %s n tasint
kab[1]: Ṭṭef di %s n tasinin

en: Register
kab: Kles

en: Profile deleted
kab: Alegdis yettwakkes

en: Profile could not be deleted
kab: Alegdis yegguma ad yettwakkes

en: Failed
kab: Tuccḍa

en: Profile %s loaded successfully
kab: Alegdis %s yettwaɛebba akken iwata

en: Session
kab: Tiɣimit

en: not found
kab: ulac-it

en: Error while adding the file monitor.
kab: Tuccḍa di tmerna n ufaylu n usenqed.

en: Settings could not be saved!
kab: Iɣewwaren gguman ad ttwaskelsen

en: Settings saved successfully!
kab: Iɣewwaren gguman ad ttwaskelsen !

en: Session could not be saved!
kab: D awezɣi asekles n tɣimit!

en: Account-settings could not be saved!
kab: D awezɣi asekles n iɣewwaren n umiḍan!

en: Settings could not be restored!
kab: D awezɣi aɛebbi n iɣewwaren!

en: Settings loaded successfully
kab: Iɣewwaren ttwaɛebban akken iwata

en: Built-in Editor
kab: Amaẓrag usliɣ

en: Account-settings could not be restored!
kab: D awezɣi tiririt n iɣewwaren imiḍanen!

en: opened
kab: yeldi

en: Error while opening image %s.
kab: Tuccḍa deg ulday n tugna %s.

en: Session could not be restored!
kab: D awezɣi tiririt n tɣimit!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
kab: Tuccḍa deg usnulfu n ufaylu talɣut n tqecwalt %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
kab: Tuccḍa deg usmutti n ufaylu %s ɣer tqecwalt.

en: Error while removing the file %s from disk.
kab: Tuccḍa di tukksa n ufaylu %s seg uḍebsi.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
kab: D tidet tebɣiḍ ad tesmuttiḍ %s ɣer tqecwalt?

en: Move to _Trash
kab: Smutti ɣer t_qecwalt

en: deleted
kab: yettwakkes

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
kab: D tidet tebɣiḍ ad tesmuttiḍ ifuyla yettwafernen ɣer tqecwalt?

en: No screenshots selected
kab: Ulac tuṭṭfa n ugdil yettwafernen

en: Selected screenshots deleted
kab: Tuṭṭfiwin n ugdil yettwafernen ttwakksent

en: removed from session
kab: yettwakkes si tɣimit

en: Selected screenshots removed
kab: Tuṭṭfiwin n ugdil yettwafernen ttwakksent

en: No valid filetype specified
kab: Ulac anaw ameɣtu n ufaylu i d-ittunefken

en: There is no image data in the clipboard to paste
kab: Ulac tugna di tecfawit i wesenteḍ.

en: Selected filenames copied to clipboard
kab: Ismawen n ifuyla yettwafernen ttusuknen ɣer tecfawit

en: Selected images copied to clipboard
kab: Tugniwin yettwafernen ttusuknent ɣer tecfawit

en: Last action undone
kab: Tigawt taneggarut tettwasefsex

en: Error while copying last version (%s).
kab: Tuccḍa deg usuken n lqem aneggaru (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
kab: Tella-d tuccda deg usefsex n %s.

en: Last action redone
kab: Tigawt taneggarut tules

en: There was an error performing redo on %s.
kab: Teḍra-d tuccḍa deg walus n %s.

en: No plugin installed
kab: Ulac asiɣzef yettwasbedden

en: There was an error determining the filename.
kab: Teḍra-d tuccḍa deg waggay n yisem n ufaylu.

en: Triggered invalid screenshot action.
kab: Tigawt n tuṭṭfa n ugdil ineddḥen d arameɣtut

en: Error while taking the screenshot.
kab: Tuccḍa di tuṭṭfa n ugdil.

en: Capture aborted by user
kab: Tuṭṭfa isefsex-itt useqdac

en: %s saved
kab: %s tettwasekles

en: Screenshot saved
kab: Tuṭṭfa n ugdil tettwasekles

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
kab: Isem n ufaylu %s ulamek ara yettwasenqed. Ahat yesɛa isekkilen ur ntteddu ara.

en: %s opened with %s
kab: %s yettwaldi s %s

en: Opened all files with
kab: Akk ifuyla ttwaldin s

en: Could not apply plugin %s
kab: D awezɣi asnes n usiɣzef %s

en: Successfully applied plugin %s
kab: asiɣzef %s yettusnes akken iwata

en: Error while executing plugin %s.
kab: Ticcḍa deg uselkem n usiɣzef %s.

en: There was an error executing the plugin.
kab: Teḍra-d tuccḍa deg uselkemn usiɣzef.

en: %s screenshot | %s screenshots
kab[0]: %s n tuṭṭfa
kab[1]: %s n tuṭṭfiwin

en: Current profile
kab: Alegdis amiran

en: Try to resave the file?
kab: Ad tɛerḍeḍ asekles n ufaylu tikkelt-nniḍen?

en: Image %s was not found on disk
kab: Tugna %s ur tettwaf ara deg uḍebsi

en: Error while saving the image %s.
kab: Tuccḍa deg usekles n tugna %s.

en: There was an error saving the image to %s.
kab: Teḍra-d tuccḍa deg usekles n tugna di %s

en: saved
kab: yettwasekles

en: Image %s was deleted from filesystem
kab: Tugna %s tettwakkes seg unagraw n ifuyla

en: There was an error opening the image.
kab: Teḍra-d tuccḍa deg ulday n tugna.

en: Error while opening directory %s.
kab: Tuccḍa deg ulday n ukaram %s.

en: Updating plugin information
kab: Aleqqem n isallan n usiɣzef

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
kab: Ttxil-k arǧu simal Shutter ad ileqqem isallan n usiɣzef

en: Updating upload plugin information
kab: Aleqqem n isallan n usiɣzef n usili

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
kab: Ttxil-k arǧu simal Shutter ad ileqqem isallan n usiɣzef n usili

en: Capture All Workspaces
kab: Ṭṭef-d akk tallunin n umahil.

en: Limit to current monitor
kab: Sebded ɣer umsefrak amiran

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
kab[0]: Tanefrunt-agi tenfeɛ kan ticki teselḥuyeḍ anagraw n imsefraken yeggten (%d n umsefrak yettwaf).
    Sremd-itt iwakken ad teṭṭfeḍ amsefrak amiran.
kab[1]: Tanefrunt-agi tenfeɛ kan ticki teselḥuyeḍ anagraw n imsefraken yeggten (%d n imsefraken ttettwafen).
    Sremd-itt iwakken ad teṭṭfeḍ amsefrak amiran.

en: Active Window
kab: Asfaytlu urmid

en: Capture the last active window
kab: Ṭṭef-d asfaylu urmid aneggaru

en: _Selection
kab: Ta_frayt

en: _Desktop
kab: Ta_narit

en: Window _under Cursor
kab: Asfaylu _ddaw n teḥnacaḍt

en: Select W_indow
kab: A_sfaylu yettwafernen

en: Se_ction
kab: A_ferdis

en: _Menu
kab: U_muɣ

en: _Tooltip
kab: Ti_lillect n telɣut

en: S_how main window
kab: _Sken asfaylu agejdan

en: _Redo last screenshot
kab: A_les tuṭṭfa taneggarut n ugdil

en: _Quick profile select
kab: Tafrayt s t_ɣawla n ulegdis

en: Wait indefinitely
kab: Araǧu war tagara

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
kab[0]: Araǧu afellay %d n tasint
kab[1]: Araǧu afellay %d n tasinin

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
kab[0]: Araǧu adday %d n tsedidt
kab[1]: Araǧu adday %d n tsedidin

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
kab: Shutter ad yerǧu tuṭṭfa n ugdil s umenḍar war tagara

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
kab[0]: Shutter ad yerǧu %d n tasint i tuṭṭfa n ugdil send ad yeǧǧ tigawt ma yella akala iɛeṭṭel
kab[1]: Shutter ad yerǧu %d n tasinin i tuṭṭfa n ugdil send ad yeǧǧ tigawt ma yella akala iɛeṭṭel

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
kab[0]: Shutter ad yerǧu %d n tsedidt i tuṭṭfa n ugdil send ad yeǧǧ tigawt ma yella akala iɛeṭṭel
kab[1]: Shutter ad yerǧu %d n tsedidin i tuṭṭfa n ugdil send ad yeǧǧ tigawt ma yella akala iɛeṭṭel

en: Host
kab: Asneftaɣ

en: Anonymous Upload
kab: Asili warisem

en: Authorized Upload
kab: Asili yurgen

en: OAuth Upload
kab: Asili OAuth

en: Description
kab: Asenmel

en: Icon
kab: Tignit

en: Name
kab: Isem

en: Category
kab: Taggayt

en: Language
kab: Tutlayt

en: Path
kab: Abrid

en: Successfully published
kab: Yeffeɣ-d akken iwata

en: The file %s was successfully published: %s
kab: Afaylu %s yeffeɣ-d akken iwata: %s

en: %s published
kab: %s yeffeɣ-d

en: Unpublished
kab: Ur d-yeffiɣ ara

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
kab: Afaylu %s yeqqel ur d-yeffiɣ ara. Aseɣwen uffiɣ dayen ur yewjid ara.

en: The file %s is no longer published.
kab: Afaylu %s yeqqel ur d-yeffiɣ ara.

en: Rename
kab: Beddel isem

en: Rename image %s
kab: Beddel isem n tugna %s

en: New filename
kab: Isem amaynut n ufaylu

en: _Rename
kab: _Beddel isem

en: renamed
kab: yettwabeddel yisem-is

en: Error while renaming the image %s.
kab: Tuccḍa deg ubeddel n yisem n tugna %s

en: There was an error renaming the image to %s.
kab: Teḍra-d tuccḍa mi yettwabeddel yisem n tugna %s

en: _Replace
kab: _Semselsi

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
kab: Tugna tella yakan deg ukaram %s. Ma tsemselsiḍ-tt ad yettwasefsex ugbur-ines.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
kab: Tugna umi yettwabeddel yisem %s tella yakan. Tebɣiḍ ad tt-tsemselsiḍ?

en: Invalid Filename
kab: Isem n ufaylu d armeɣtu

en: Choose file to open
kab: Fren afaylu ara teldiḍ

en: All compatible image formats
kab: Akk imasalen imeɣta n tugna

en: Choose a location to save to
kab: Fren adig anida ara teskelseḍ

en: Choose a plugin
kab: Fren asiɣzef

en: _Run
kab: _Sekker

en: Plugin
kab: Asiɣzef

en: No plugin specified
kab: Ulac asiɣzef i d-ittunefken

en: Upload / Export
kab: Sili / Sifeḍ

en: _Upload
kab: A_sili

en: Guest
kab: Inebgi

en: OAuth
kab: Oauth

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
kab: Ttxil-k fren yiwen gar imiḍanen-agi ukessar sakin sit ɣef<i>Sili</ i>. Isɣewnen n usili ad wejden yalas di tuṭṭfa n ugdil n <i> wumuɣ n usiti ayefus </ i> ticki temdel tenkult-agi n udiwenni.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
kab: <b>Tamawt :</b> Ma yella usiɣzef i k-yesirgen-ak kan asili yurgen, isefk ad teskecmeḍ isallan-inek n tuqqna deg ismenyafen iwakken ad d-yeddu di tebdart-agi uksawen.

en: Choose account
kab: Fren amiḍan

en: Status
kab: Addad

en: Public hosting
kab: Asnefteɣ azayez

en: Places
kab: Isunen

en: _Export
kab: _Sifeḍ

en: _Publish
kab: _Publier

en: Disconnected
kab: Yenser

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
kab[0]: Akaram %s yemtawa akked Ubuntu One. Afaylu yettwafernen ad yettusuken ɣer ukaram-agi send ad d-yeffeɣ.
kab[1]: Akaram %s yemtawa akked Ubuntu One. Ifuyla yettwafernen ad ttusukenen ɣer ukaram-agi send ad d-ffeɣen.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
kab[0]: <b>Tamawt:</b> Afaylu yettwafernen ad d-yeffeɣ deg ukala n ugilal. Ad twaliḍ talɣut ticki yemmed ukala.
kab[1]: <b>Tamawt:</b> Ifuyla yettwafernen ad d-ffeɣen deg ukala n ugilal. Ad twaliḍ talɣut ticki yemmed ukala.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
kab: Akaram %s ur yemtawi ara akked Ubuntu One. Ttxil-k fren akaram-nniḍen.

en: Ubuntu One service cannot be found.
kab: Ameẓlu Ubuntu One ur yettwaf ara.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
kab: /publicfiles ur yewjid ara. Asbeddi-inek n Ubuntu One yettban-d d aqbur.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
kab: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl isefk ad yettwasbedd iwakken ad tesqedceḍ tameẓlit-agi

en: Loading module %s
kab: Aɛebbi n uzegrir %s

en: Error while executing upload plugin %s.
kab: Tuccḍa deg uselkem n usiɣzef n usili %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
kab: Teḍra-d tuccḍa mi yettuselkem usiɣzef n usili.

en: uploaded
kab: yuli

en: Successfully uploaded
kab: Yuli akken iwata

en: The file %s was successfully uploaded.
kab: Afaylu %s yuli akken iwata.

en: Skip all
kab: Ttu kulec

en: Skip
kab: Ttu

en: Retry
kab: Eɛreḍ tikkelt-nniḍen

en: exported
kab: yettusifeḍ

en: Successfully exported
kab: Yettusifeḍ akken iwata

en: The file %s was successfully exported.
kab: Afaylu %s yettusifeḍ akken iwata.

en: Publishing %s...
kab: Asuffeɣ n %s...

en: _Retry
kab: _Eɛreḍ tikkelt-nniḍen

en: Error while copying the image %s.
kab: Tuccḍa mi tettusuken tugna %s

en: There was an error copying the image into %s.
kab: Teḍra-d tuccḍa mi tettusuken tugna ɣer %s.

en: Please check your credentials and try again.
kab: Ttxil-k selken isallan inek n tuqqna sakin eɛreḍ tikkelt-nniḍen.

en: Error while login
kab: Tuccḍa di tuqqna

en: Maximum filesize reached
kab: Tewweḍ tiddi tafellayt n ufaylu

en: Error while uploading
kab: Tuccḍa deg usili

en: Maximum filesize: %s
kab: Tiddi tafellayt n ufaylu: %s

en: Error while connecting
kab: Tuccḍa di tuqqna

en: Save current preferences as new profile
kab: Sekles inuraf imiranen am ulegdis amaynut

en: New profile name
kab: Isem amaynut n ulegdis

en: Replacing it will overwrite its contents.
kab: Ma tsemselsiḍ-t ad yettwabeddel ugbur.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
kab: Alegdis s yisem %s yella yakan. Tebɣiḍ ad t-tesemselsiḍ?

en: _File
kab: A_faylu

en: _Edit
kab: Ta_ẓrigt

en: _View
kab: Ta_muɣli

en: _Screenshot
kab: Tuṭṭfa n ug_dil

en: _Go
kab: _Ddu ɣer

en: _Help
kab: Ta_llalt

en: _Open...
kab: _Ldi...

en: Recent _Files
kab: I_fuyla n melmi kan

en: Save _As...
kab: Sekles am...

en: E_xport to PDF...
kab: Sifeḍ s umasal n PDF

en: Export to Post_Script...
kab: Sifeḍ ɣer Post_Script...

en: Page Set_up
kab: Ase_ɣwer n usebtar

en: _Print...
kab: Si_ggez

en: Send by E_mail...
kab: Azen s i_mayl...

en: C_lose all
kab: _Mdel kulec

en: Copy _Filename
kab: Suken isem n u_faylu

en: Show Navigation _Toolbar
kab: Sken tafe_ggagt n yinig

en: Get Help Online...
kab: Awi-d tallalt seg uẓeḍḍa...

en: Translate this Application...
kab: Suqqel asnas-agi...

en: Report a Problem
kab: Azen aneqqis ɣef wugur

en: _Active Window
kab: Asfaylu u_rmid

en: Import from clip_board
kab: Kter si tecfawit

en: Open wit_h
kab: Ldi _s

en: Show in _folder
kab: Sken deg u_karam

en: _Rename...
kab: _Beddel isem…

en: _Send To...
kab: A_zen ɣer...

en: E_xport...
kab: _Sifeḍ...

en: Public URLs
kab: URL izayazen

en: _Edit...
kab: _Ẓreg...

en: Run a _plugin...
kab: Selkem a_siɣzef...

en: Redo _this screenshot
kab: Ales tuṭtfa-agi n ugdil

en: Run a _Plugin...
kab: Sekker a_siɣzef...

en: Redo
kab: Ales

en: Redo last screenshot
kab: Aes tuṭṭfa taneggarut n ugdil

en: Selection
kab: Tafrayt

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
kab: Suneɣ s tɣerdayt taɣzut n tuṭṭfa s talɣa n usrem
    iwakken ad tferneḍ taɣzut tulmist n ugdil

en: Desktop
kab: Tanarit

en: Take a screenshot of your whole desktop
kab: Ṭṭef tanarit akk

en: Capture a specific workspace
kab: Ṭṭef-d tallunt n umahil tulmist

en: Window
kab: Asfaylu

en: Select a window with your mouse
kab: Fren asfaylu s tɣerdayt

en: Take a screenshot of a specific window
kab: Ṭṭef-d asfaylu ulmis

en: Section
kab: Tigezmi

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
kab: Ad yeṭṭef kan tigezmi n ugdil. Ad tizmireḍ ad tferneḍ asfaylu aqrur s usɛeddi n tɣerdayt fell-as.

en: Menu
kab: Umuɣ

en: Select a single menu or cascading menus from any application
kab: Fren umuɣ asuf neɣ umuɣen s umazzar seg usnas menwala

en: Tooltip
kab: Tilillect n telɣut

en: Capture a tooltip
kab: Ṭṭef-d tilillect n telɣut

en: Take a screenshot of a website
kab: Ṭṭef-d asmel n web

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
kab: Sbadu akud ideg Shutter ad yerǧu ad temmed tuṭṭfa n ugdil send ad yeǧǧ tigawt ma yella akala iɛeṭṭel aṭas.

en: Edit
kab: Ẓreg

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
kab: Seqdec amaẓrag usliɣ iwakken ad tesbrurqeḍ iḥricen ixataren n tuṭṭfa n ugdil inek, neɣ iwakken ad tt-tɣeẓeḍ ɣer talɣa i tebɣiḍ.

en: Export
kab: Sfeḍ

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
kab: Sili tugniwin-inek ɣer umeẓlu n usnefteɣ n tugniwin, aqeddac FTP, neɣ sifeḍ-itent ɣer ukaram agacuran

en: Show links to previous uploads
kab: Beqqeḍ isɣewnen ɣer isliyn yezrin

en: Error while executing %s.
kab: Tuccḍa mi yettuselkem %s

en: There was an error executing %s.
kab: Teḍra-d tuccḍa mi yettuselkem %s

en: Exit Code: %d.
kab: Tangalt n tuffɣa: %d

en: Synchronization complete
kab: Amtawi immed

en: Synchronization in progress...
kab: Amtawi ala itteddu...

en: Illegal URI.
kab: URI d arameɣtu.

en: Connection error.
kab: Tuccḍa n tuqqna

en: Please check your connectivity and try again.
kab: Ttxil-k selken tuqqna-inek sakin eɣreḍ tikkelt-nniḍen.

en: Login with username %s failed.
kab: Tuqqna s yisem n useqdac %s ur teddi ara.

en: Cannot change working directory.
kab: D awezɣi abeddel n ukaram n umahil.

en: Command 'put' failed.
kab: Anezḍay 'put' yecceḍ.

en: Copy this code to clipboard
kab: Suken tangalt-agi ɣer tecfawit

en: Upload - %s - %s
kab: Sili - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
kab: Suneɣ taɣzut tamkuẓt s tɣerdayt.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
kab: Iwakken ad tgeḍ tuṭṭfa n ugdil, ssed taqfalt Kcem. Ssed Esc iwakken ad teffɣeḍ.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
kab: <b>shift/asiti ayefust</b> → adiwenni n terfaryt yermed/yensa

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
kab: <b>ctrl + ruda n udrurem</b> → zoom ɣer sdat/deffir

en: <b>space</b> → zoom window on/off
kab: <b>tallunt</b> → asfaylu n zoom yermed/yensa

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
kab: <b>tanasin n teneccabin</b> → smutti taḥnacaḍt

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
kab: <b>tanasin n teneccabin + alt</b> → smutti tafrayt

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
kab: <b>tanasin n teneccabin+ ctrl</b> → ales tisekta n tefrayt

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
kab: Ahat taḥnacaḍt ur d-tettwar ara neɣ taɣzut n tefrayt d tarameɣtut.

en: Keyboard could not be grabbed.
kab: D awezɣi tuṭṭfa n unasiw.

en: menu
kab: umuɣ

en: tooltip
kab: tilillect n telɣut

en: No window with type %s detected.
kab: Ulac asfaylu n wanaw  %s yettwafen.

en: There is no last capture that can be redone.
kab: Ulac tuṭṭfa taneggarut ara yettwalsen.

en: The window is no longer available.
kab: Asfaylu dayen ur yewjid ara.

en: Unable to capture website
kab: D awezɣi tuṭṭfa n usmel

en: No window with name pattern %s detected.
kab: Ulac asfaylu inmeɣran akked tmuddemt n yisem %s yettwafen.

en: Invalid pattern %s detected.
kab: Tamuddemt tarameɣtut %s tettwaf.

en: No subwindow detected
kab: Ulac asfaylu anaddaw i yettwafen

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
kab: Asfaylu-agi ahat isseqdac udem n usfaylu tama n umsaɣ (neɣ win i t-icuban).
    Shutter ur yezmir ara ad isekker isallan n isfuyla am wigi.

en: URL to capture
kab: URL ara yettwaṭṭfen

en: C_apture
kab: Ṭ_ṭef

en: Workspaces
kab: Tallunt n umahil

en: Fill color
kab: Ini n taččart

en: Adjust fill color and opacity
kab: Fren ini n taččart akked tiḍullest

en: Stroke color
kab: Ini n izirig

en: Choose stroke color
kab: Fren ini n izirig

en: Adjust stroke color and opacity
kab: Fren ini akked tiḍullest n izirig

en: Line width
kab: Tuzert n izirig

en: Adjust line width
kab: Sgaddi tuzert n izirig

en: Font
kab: Tasefsit

en: Select font family and size
kab: Fren tasefsit akked tiddi

en: Insert image
kab: Ger tugna

en: Insert an arbitrary object or file
kab: Ger taɣawsa neɣ afaylu

en: Width
kab: Tehri

en: Height
kab: Teɣzi

en: _Crop
kab: _Ɣeẓ

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
kab: Sit, zuɣer iwakken ad tbeddeleḍ taskala (eɛreḍ tanast Control iwakken ad tbeddeleḍ taskala s wudem amsari)

en: Click-Drag to resize the canvas
kab: Sit, zuɣer iwakken ad tbeddeleḍ taskala n teɣzut n usuneɣ

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
kab: Sit iwakken ad tekluḍ (Control neɣ Maj i uzirig usrid)

en: Click-Drag to create a new straight line
kab: Sit, zuɣer iwakken ad d-tesnulfuḍ izirig usrid amaynut

en: Click-Drag to create a new arrow
kab: Sit u zuɣer iwakken ad d-tesnulfuḍ taneccabt tamaynutt

en: Click-Drag to create a new rectangle
kab: Sit u zuɣer iwakken ad d-tesnulfuḍ asrem amaynut

en: Click-Drag to create a new ellipse
kab: Sit u zuɣer iwakken ad d-tesnulfuḍ taglayt tamaynutt

en: Click-Drag to add a new text area
kab: Sit u zuɣer iwakken ad d-tesnulfuḍ taɣzut n uḍris tamaynutt

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
kab: Sit iwakken ad tefreḍ (ssed ɣef Control neɣ Shift i uzirig usrid)

en: Click-Drag to create a pixelized region
kab: Sit u zuɣer iwakken ad d-tesnulfuḍ taɣzut s ipixsilen

en: Click to add an auto-increment shape
kab: Sit iwakken ad ternuḍ talɣa mm useffes awurman

en: Save the changes to image %s before closing?
kab: Sekles ibedilen ɣer tugna %s send ad tmedleḍ?

en: Close
kab: Mdel

en: Do_n't save
kab: _Ur seklas ara

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
kab[0]: Ma ur teskelseḍ ara tugna, ibeddilen n tsedidt taneggarut ad ruḥen
kab[1]: Ma ur teskelseḍ ara tugna, ibeddilen n %d n tsedidt tineggura ad ruḥen

en: Do you want to save the changed background color?
kab: Tebɣiḍ ad teskelseḍ ini n ugilal yettwabeddelen?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
kab: Agilal ad yili d afrawan ma yella tettuḍ ini n ugilal.

en: Save Background Color
kab: Sekles ini n ugilal

en: _Ignore Background Color
kab: _Ttu ini n ugilal

en: _Save Background Color
kab: _Sekles ini n ugilal

en: Change Background Color...
kab: Beddel ini n ugilal...

en: _Reset to Default
kab: A_zal n lexṣas

en: Raise
kab: Sali

en: Lower
kab: Ader

en: Unlock
kab: Kkes azekṛun

en: Lock
kab: Sekkeṛ

en: Edit Preferences...
kab: Ẓreg ismenyafen...

en: Numbering
kab: Asuḍḍen

en: Current value
kab: Azal amiran

en: Arrow
kab: Taneccabt

en: Length
kab: Teɣzi

en: Tip length
kab: Teɣzi n tqamumt

en: Display an arrow at the end of the line
kab: Beqqeḍ taneccabt di tagara n izirig

en: Display an arrow at the start of the line
kab: Beqqeḍ taneccabt di tazwara n izirig

en: Text
kab: Aḍris

en: Font color
kab: Ini n tsefsit

en: Choose font color
kab: Fren ini n tsefsit

en: Use selected font
kab: Seqdec tasefsit yettwafernen

en: Use selected font color
kab: Seqdec ini n tsefsit yettwafernen

en: _Tools
kab: I_fecka

en: Undo last action
kab: Sefsex tigawt taneggarut

en: Do again the last undone action
kab: Ales tigawt taneggarut yettwasfesxen

en: Copy selection to clipboard
kab: Suken tafrayt ɣer tecfawit

en: Cut selection to clipboard
kab: Gzem tafrayt ɣer tecfawit

en: Paste objects from clipboard
kab: Senteḍ iferdisen si tecfawit

en: Delete current object
kab: Kkes taɣawsa tamirant

en: Clear canvas
kab: Sfeḍ taɣzut n usuneɣ

en: Abort current mode
kab: Ffeɣ seg uskar amiran

en: Close this window
kab: Mdel asfaylu amiran

en: Save image
kab: Sekles tugna

en: Export to _File...
kab: Sifeḍ ɣer u_faylu...

en: Export to File...
kab: Sifeḍ ɣer u_faylu...

en: _Export to SVG...
kab: _Sifeḍ s umasal SVG...

en: Export to SVG...
kab: Sifeḍ s umasal SVG...

en: Export to PDF...
kab: Sifeḍ s umasal PDF...

en: Export to PostScript...
kab: Sifeḍ s umasal PostScript...

en: Automatic scrolling
kab: Adrurem awurman

en: Select
kab: Fren

en: Select item to move or resize it
kab: Fren aferdis ara tesmuttiḍ neɣ iwumi ara tbeddeleḍ tisekta

en: Freehand
kab: Suneɣ s ufus ilelli

en: Draw a freehand line
kab: Suneɣ izirig s ufus ilelli

en: Highlighter
kab: Amsebrureq

en: Line
kab: Izirig

en: Draw a straight line
kab: Suneɣ izirig usrid

en: Draw an arrow
kab: Suneɣ taneccabt

en: Rectangle
kab: Asrem

en: Draw a rectangle
kab: Suneɣ asrem

en: Ellipse
kab: Taglayt

en: Draw a ellipse
kab: Suneɣ taglayt

en: Add some text to the screenshot
kab: Rnu aḍris ɣer tuṭṭfa

en: Censor
kab: Tagelmust

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
kab: Ffer aḥric seg tuṭṭfa n ugdil iwakken ad teffreḍ isallan imaẓlayen

en: Pixelize
kab: Spiksel

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
kab: Spiksel tiɣza yettwafernen di tuṭṭfa n ugdil inek iwakken ad teffreḍ isefka udmawanan

en: Number
kab: Uḍḍun

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
kab: Rnu talɣa mm useffes awurman ɣer tuṭṭfa n ugdil

en: Crop
kab: Ɣeẓ

en: Crop your screenshot
kab: Ɣeẓ iran n tuṭṭfa n ugdil

en: No icon was found
kab: Ulac tignit yettwafen

en: Import from current theme...
kab: Kter seg usentel amiran...

en: Import from session...
kab: Kter si tɣimit...

en: Import from filesystem...
kab: Kter seg unagraw n ifuyla...

en: New text...
kab: Aḍris amaynut...
