shutter - en to kn translation catalogue (21 entries)

en: Profile
kn: ವ್ಯಕ್ತಿಪರಿಚಯ

en: Preferences
kn: ಆದ್ಯತೆಗಳು

en: Delete profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್ ಅಳಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸು

en: Window Preferences
kn: ವಿಂಡೊ ಆದ್ಯತೆಗಳು

en: Notifications
kn: ಸೂಚನೆಗಳು

en: Trash
kn: ಕಸದ ಬುಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Capture
kn: ಸೆರೆಹಿಡಿ

en: Transparent Parts
kn: ಪಾರದರ್ಶಕ ಭಾಗಗಳು

en: Filename
kn: ಕಡತದ ಹೆಸರು

en: Compression
kn: ಸಂಕುಚನೆ

en: Directory
kn: ಕೋಶ

en: Browse for save folder every time
kn: ಉಳಿಸುವ ಕಡತಕೋಶಕ್ಕಾಗಿ ಪ್ರತೀಬಾರಿಯೂ ಹುಡುಕು

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: second | seconds
kn[0]: ಸೆಕೆಂಡು
kn[1]: ಸೆಕೆಂಡುಗಳು

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Border
kn: ಪರಿಧಿ

en: pixels
kn: ಪಿಕ್ಸೆಲ್ಲುಗಳು

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: at
kn: ಆಸ್ಟ್ರಿಯಾ
