gscrot - en to ms translation catalogue (487 entries)

en: Profile
ms: Profil

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
ms: gnome-web-photo perlu dipasang untuk fungsi ini

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
ms: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl perlu dipasang untuk fungsi ini

en: Choose a profile
ms: Pilih profil

en: Save configuration as profile
ms: Simpan konfigurasi sebagai profil

en: Delete profile
ms: Padam profil

en: Load the selected profile's configuration
ms: Muatkan konfigurasi profil dipilih

en: Image format
ms: Format imej

en: Save
ms: Simpan

en: First-launch Behavior
ms: Kelakuan Kali Pertama Berjalan

en: Window Preferences
ms: Pilihan Tetingkap

en: Notifications
ms: Makluman

en: Trash
ms: Sampah

en: Actions
ms: Tindakan

en: Capture
ms: Cekup

en: Selection Capture
ms: Pilihan Cekupan

en: Window Capture
ms: Cekupan Tetingkap

en: Menu/Tooltip Capture
ms: Cekupan Menu/TipAlatan

en: Website Capture
ms: Cekupan Laman Web

en: Accounts
ms: Akaun

en: File Transfer Protocol (FTP)
ms: FTP

en: Transparent Parts
ms: Bahagian Lutsinar

en: Session View
ms: Pandangan Sesi

en: Filename
ms: Nama Fail

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
ms: Abjad khas %s tidak boleh digunakan dalam nama fail.

en: There are several wildcards available, like
ms: Terdapat beberapa wildcard disediakan, seperti

en: %Y = year
ms: %Y = tahun

en: %m = month
ms: %m = bulan

en: %d = day
ms: %d = hari

en: %T = time
ms: %T = masa

en: $w = width
ms: $w = lebar

en: $h = height
ms: $h = tinggi

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
ms: $name = pelbagai guna (e.g. nama tetingkap)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
ms: $nb_name = seperti $name tetapi tanpa kekosongan didalam ayat

en: $profile = name of current profile
ms: $profile = nama profil semasa

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
ms: $R = abjad rambang (e.g. $RRRR = ag4r)

en: Compression
ms: Mampatan

en: Adjust quality/compression value
ms: Sesuaikan nilai kualiti/mampatan

en: Select a file format
ms: Pilih satu format fail

en: Directory
ms: Direktori

en: Choose folder
ms: Pilih folder

en: Your screenshots will be saved to this directory
ms: Cekupan skrin anda akan disimpan pada direktori ini

en: Browse for save folder every time
ms: Pilih tempat simpan setiap kali

en: Do not save file automatically
ms: Jangan menyimpan fail secara automatik

en: Automatically save file
ms: Simpan fail secara automatik

en: Automatically copy screenshot to clipboard
ms: Salin cekupan skrin pada klipboard secara automatik

en: Automatically copy filename to clipboard
ms: Salin nama fail kepada klipboard secara automatik

en: Do not copy anything to clipboard
ms: Jangan salin apa-apa kepada klipboard

en: Delay
ms: Tangguh

en: second | seconds
ms[0]: saat
ms[1]: saat

en: Capture after a delay of
ms: Cekup selepas menunda selama

en: Wait n seconds before taking a screenshot
ms: Tunggu n saat sebelum mengambil cekupan skrin

en: Include Cursor
ms: Sertakan Kursor

en: Include cursor when taking a screenshot
ms: Sertakan kursor apabila menangkap gambar skrin

en: Open with
ms: Buka dengan

en: Open your screenshot with this program after capturing
ms: Buka gambar skrin anda dengan program ini selepas mencekup

en: 16 colors   - (4bit)
ms: 16 warna  - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
ms: 64 warna   - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
ms: 256 warna  - (8bit)

en: Reduce colors
ms: Kurangkan warna

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
ms: Kurangkan warna secara automatik selepas mengambil gambar skrin

en: Thumbnail
ms: Lakaran kecil

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
ms: Buat lakaran kecil juga.
    tentukan persen saiz asli untuk lakaran kecil dijadikan

en: Border
ms: Sempadan

en: pixels
ms: piksel

en: Color
ms: Warna

en: Choose border color
ms: Pilih warna sempadan

en: Adds a border effect to the screenshot
ms: Menambahkan efek sempadan pada gambar skrin

en: Enable zoom window
ms: Bolehkan zoom tetingkap

en: Start with selection size of
ms: Mula dengan saiz pemilihan

en: at
ms: pada

en: Start Selection Tool with a customized selection size
ms: Mulakan Alat Pemilihan dengan saiz pemilihan tersuai

en: Show help text
ms: Tunjukkan teks pertolongan

en: Enables the help text
ms: Membolehkan teks pertolongan

en: Include window decoration when capturing a window
ms: Sertakan hiasan tetingkap apabila mencekup sebuah tetingkap

en: Automatically resize window to
ms: Tukar saiz tetingkap secara automatik kepada

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
ms: Ini saizkan semula tetingkap secara automatik ke lebar dan tinggi yang dinyatakan. Kaedah ini menanya pengurus tetingkap untuk saizkan semula tetingkap. Walaubagaimanapun, pengurus tetingkap mungkin tidak benarkan saiz semula.

en: Force rounded window corners
ms: Paksa bucu tetingkap berbundar

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
ms: Shutter menggunakan sambungan XShape untuk nyatakan bentuk tetingkap, tetapi ini tidak berfungsi dibawah keadaan tertentu, cht. bila jalankan compiz.
    
    Bila pilihan ini diaktifkan Shutter menggunakan parameter tetap untuk bundarkan bucu tetingkap. Anda boleh tulis-ganti parameter lalai dengan mencipta fail bernama  ~/.shutter/shape.conf dan letakkan nilai suai disitu. Nilai lalai disimpan dalam %s.

en: Select only visible windows
ms: Hanya pilih tetingkap tampak

en: Pre-Capture Delay
ms: Lengahan Pra-Tangkap

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
ms: Tangkap menu/tip alat selepas lengahan sebanyak n saat

en: Ignore possibly wrong type hints
ms: Abai pembayang jenis yang salah

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
ms: Pembayang jenis biasanya tentukan pembayang untuk pengurus tetingkap yang menunjukkan jenis fungsi yang dimiliki tetingkap. Kadangkala pembayang jenis ini tidak ditetapkan dengan betul. Dengan membenarkan pilihan ini Shutter tidak akan paksa permintaan pembayang jenis.

en: Virtual browser width
ms: Lebar pelayar maya

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
ms: Lebar pelayar maya bila mengambil cekupan skrin laman sesawang

en: Show as check pattern
ms: Papar corak semak

en: Show as custom color:
ms: Papar sebagai warna suai:

en: Choose fill color
ms: Pilih warna isi

en: Show as background
ms: Papar sebagai latar belakang

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
ms: Papar mana-mana bahagian lutsinar imej dalam corak semak

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
ms: Papar mana-mana bahagian lutsinar imej dalam warna padu yang anda tentukan

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
ms: Papar mana-mana bahagian lutsinar imej dalam warna latar belakang aplikasi

en: Sort ascending by
ms: Isih menaik mengikut

en: Key/Time Created
ms: Kunci/Masa Dicipta

en: Sort descending by
ms: Isih menurun mengikut

en: Configure sort criteria
ms: Konfigur kriteria isih

en: Start Shutter at login
ms: Mula Shutter semasa daftar masuk

en: Hide window on first launch
ms: Sembunyi tetingkap bila mula-mula dilancar

en: Hide notification icon
ms: Sembunyi ikon pemberitahuan

en: Autohide main window when taking a screenshot
ms: Sembunyi sendiri tetingkap utama bila mengambil cekupan skrin

en: Redraw Delay
ms: Lengahan Lukis Semula

en: millisecond | milliseconds
ms[0]: milisaat
ms[1]: milisaat

en: Present main window after taking a screenshot
ms: Hadirkan tetingkap utama selepas mengambil cekupan skrin

en: Minimize to tray when closing main window
ms: Minimumkan talam bila menutup tetingkap utama

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
ms: Papar pemberitahuan timbul selepas mengambil cekupan skrin

en: Display pop-up notification when using a delay
ms: Papar pemberitahuan timbul bila menggunakan lengahan

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
ms: Papar pemberitahuan timbul bila menggunakan lengahah pra-tangkap

en: Notification agent
ms: Ejen pemberitahuan

en: Desktop Notifications
ms: Pemberitahuan Desktop

en: Built-In Notifications
ms: Pemberitahuan Terbina-dalam

en: Ask before moving files to trash
ms: Tanya sebelum mengalih fail ke tong sampah

en: Move file to trash when closing tab
ms: Alih faik ke tong sampah bila menutup tab

en: Notify when file was deleted from filesystem
ms: Maklum bila fail dipadam dari sistem fail

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
ms: Konfigur had masa tamat pendek untuk berikan pelayan X peluang lukis semula kawasan yang dilindungi oleh tetingkap Shutter sebelum mengambil cekupan skrin.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
ms: Anda boleh sama ada pilih pemberitahuan desktop menyeluruhi-sistem (cth. OSD-Makluman Ubuntu) atau sistem pemberitahuan terbina-dalam Shutter

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
ms: <b>Perhatian:</b> Jika pemalam izinkan memuat naik, anda boleh masukkan kelayakan anda diatas. Pemalam dengan sokongan OAuth dikonfigur secara automatik bila anda gunakannya kali pertama.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
ms: URI
    Contoh: ftp://host:port/path

en: Connection mode
ms: Mod sambungan

en: Active mode
ms: Mod aktif

en: Passive mode
ms: Mod pasif

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Website URL
ms: URL Laman Sesawang

en: Main
ms: Utama

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Image View
ms: Paparan Imej

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Plugins
ms: Pemalam

en: The following plugins are installed
ms: Pemalam berikut dipasangkan

en: pixel | pixels
ms[0]: piksel
ms[1]: piksel

en: Quality
ms: Kualiti

en: Please activate the menu you want to capture
ms: Sila aktifkan menu yang anda hendak tangkap

en: Please activate the tooltip you want to capture
ms: Sila aktifkan tip alat yang anda hendak tangkap

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
ms[0]: Cekupan skrin akan diambil dalam tempoh %s saat
ms[1]: Cekupan skrin akan diambil dalam tempoh %s saat

en: Register
ms: Daftar

en: Profile deleted
ms: Profil dipadam

en: Profile could not be deleted
ms: Profil tidak dapat dipadam

en: Failed
ms: Gagal

en: Profile %s loaded successfully
ms: Profil %s berjaya dimuatkan

en: Session
ms: Sesi

en: not found
ms: tidak ditemui

en: Error while adding the file monitor.
ms: Ralat semasa menambah pemantau fail.

en: Settings could not be saved!
ms: Tetapan tidak dapat disimpan!

en: Settings saved successfully!
ms: Tetapan berjaya disimpan!

en: Session could not be saved!
ms: Sesi tidak dapat disimpan!

en: Account-settings could not be saved!
ms: Tetapan-akaun tidak dapat disimpan!

en: Settings could not be restored!
ms: Tetapan tidak dapat dipulihkan!

en: Settings loaded successfully
ms: Tetapan berjaya dimuatkan

en: Built-in Editor
ms: Penyunting Terbina-dalam

en: Account-settings could not be restored!
ms: Tetapan-akaun tidak dapat dipulihkan!

en: opened
ms: dibuka

en: Error while opening image %s.
ms: Ralat semasa membuka imej %s.

en: Session could not be restored!
ms: Sesi tidak dapat dipulihkan!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
ms: Ralat semasa mencipta fail trashinfo %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
ms: Ralat semasa mengalih fail %s ke tong sampah.

en: Error while removing the file %s from disk.
ms: Ralat semasa membuang fail %s dari cakera.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
ms: Anda pasti henda alihkan %s ke tong sampah?

en: Move to _Trash
ms: Alih ke _Tong Sampah

en: deleted
ms: dipadamkan

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
ms: Anda pasti henda alihkan fail terpilih ke tong sampah?

en: No screenshots selected
ms: Tiada cekupan skrin dipilih

en: Selected screenshots deleted
ms: Cekupan skrin terpilih dipadam

en: removed from session
ms: dibuang dari sesi

en: Selected screenshots removed
ms: Cekupan terpilih dibuang

en: No valid filetype specified
ms: Tiada jenis fail yang sah dinyatakan

en: There is no image data in the clipboard to paste
ms: Tiada data imej dalam papan keratan untuk ditampalkan

en: Selected filenames copied to clipboard
ms: Nama fail terpilih disalin ke papan keratan

en: Selected images copied to clipboard
ms: Imej terpilih disalin ke papan keratan

en: Last action undone
ms: Tindakan terakhir tidak dibuat

en: Error while copying last version (%s).
ms: Ralat semasa menyalin versi terakhir (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
ms: Terdapat ralat melakukan buat asal pada %s.

en: Last action redone
ms: Tindakan terakhir dibuat semula

en: There was an error performing redo on %s.
ms: Terdapat ralam melakukan buat semula pada %s.

en: No plugin installed
ms: Tiada pemalam dipasang

en: There was an error determining the filename.
ms: Terdapat ralat menentukan nama fail.

en: Triggered invalid screenshot action.
ms: Terpicu tindakan cekupan skrin yang tidak sah.

en: Error while taking the screenshot.
ms: Ralat semasa mengambil cekupan skrin.

en: Capture aborted by user
ms: Tangkapan dihenti paksa oleh pengguna

en: %s saved
ms: %s disimpan

en: Screenshot saved
ms: Cekupan skrin disimpan

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
ms: Nama fail %s tidak dapat disahkan. Mungkin ia mengandungi aksara tidak disokong.

en: %s opened with %s
ms: %s dibuka dengan %s

en: Opened all files with
ms: Buka semua fail dengan

en: Could not apply plugin %s
ms: Tidak dapat laksanakan pemalam %s

en: Successfully applied plugin %s
ms: Berjaya laksanakan pemalam %s

en: Error while executing plugin %s.
ms: Ralat semasa melakukan pemalam %s.

en: There was an error executing the plugin.
ms: Terdapat ralat semasa melakukan pemalam.

en: %s screenshot | %s screenshots
ms[0]: %s cekupan skrin
ms[1]: %s cekupan skrin

en: Current profile
ms: Profil semasa

en: Try to resave the file?
ms: Cuba menyimpan semula fail?

en: Image %s was not found on disk
ms: Imej %s tidak ditemui dalam cakera

en: Error while saving the image %s.
ms: Ralat semasa menyimpan imej %s.

en: There was an error saving the image to %s.
ms: Terdapat ralat semasa menyimpan imej ke %s.

en: saved
ms: disimpan

en: Image %s was deleted from filesystem
ms: Imej %s telah dipadam dari sistem fail

en: There was an error opening the image.
ms: Terdapat ralat membuka imej.

en: Error while opening directory %s.
ms: Ralat semasa membuka direktori %s.

en: Updating plugin information
ms: Mengemaskini maklumat pemalam

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
ms: Tunggu sebentar semasa Shutter mengemaskini maklumat pemalam

en: Updating upload plugin information
ms: Mengemaskini maklumat pemalam yang dimuat naik

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
ms: Tunggu sebentar semasa Shutter mengemaskini maklumat pemalam dimuat naik

en: Capture All Workspaces
ms: Tangkap Semua Ruang Kerja

en: Limit to current monitor
ms: Hadkan ke monitor semasa

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
ms[0]: Pilihan ini hanya berguna bila anda menjalani sistem monitor-berbilang (%d monitor dikesan).
    Benarkannya untuk menangkap monitor semasa sahaja.
ms[1]: Pilihan ini hanya berguna bila anda menjalani sistem monitor-berbilang (%d monitor dikesan).
    Benarkannya untuk menangkap monitor semasa sahaja.

en: Active Window
ms: Tetingkap Aktif

en: Capture the last active window
ms: Tangkap tetingkap aktif terakhir

en: _Selection
ms: _Pemilihan

en: Window _under Cursor
ms: Tetingkap diba_wah Kursor

en: Select W_indow
ms: Pilih T_etingkap

en: Se_ction
ms: Seks_yen

en: _Tooltip
ms: _Tip Alat

en: _Web
ms: Sesa_wang

en: S_how main window
ms: P_apar tetingkap utama

en: _Redo last screenshot
ms: Buat _semula cekupan skrin terakhir

en: _Quick profile select
ms: Pilih profil pa_ntas

en: Wait indefinitely
ms: Tunggu tanpa batas

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
ms[0]: Tunggu maksimum selama %d saat
ms[1]: Tunggu maksimum selama %d saat

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
ms[0]: Tunggu maksimum selama %d minit
ms[1]: Tunggu maksimum selama %d minit

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
ms: Shutter akan tunggu tanpa batas bagi cekupan skrin yang ditangkap

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
ms[0]: Shutter akan tunggu selama %d saat untuk cekupan skrin ditangkap sebelum menghenti paksa proses jika ia mengambil masa terlalu lama
ms[1]: Shutter akan tunggu selama %d saat untuk cekupan skrin ditangkap sebelum menghenti paksa proses jika ia mengambil masa terlalu lama

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
ms[0]: Shutter akan tunggu selama %d minit untuk cekupan skrin ditangkap sebelum menghenti paksa proses jika ia mengambil masa terlalu lama
ms[1]: Shutter akan tunggu selama %d minit untuk cekupan skrin ditangkap sebelum menghenti paksa proses jika ia mengambil masa terlalu lama

en: Host
ms: Hos

en: Anonymous Upload
ms: Awanama Dimuat Naik

en: Authorized Upload
ms: Muat Naik Diizinkan

en: OAuth Upload
ms: Muat Naik OAuth

en: Description
ms: Keterangan

en: Icon
ms: Ikon

en: Name
ms: Nama

en: Category
ms: Kategori

en: Language
ms: Bahasa

en: Path
ms: Laluan

en: Successfully published
ms: Berjaya diterbitkan

en: The file %s was successfully published: %s
ms: Fail %s berjaya diterbitkan: %s

en: %s published
ms: %s diterbitkan

en: Unpublished
ms: Tidak Diterbitkan

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
ms: Fail %s tiada lagi diterbitkan. Pautan luaran tidak tersedia lagi.

en: The file %s is no longer published.
ms: Fail %s tiada lagi diterbitkan.

en: Rename
ms: Nama semula

en: Rename image %s
ms: Nama semula imej %s

en: New filename
ms: Nama fail baru

en: _Rename
ms: _Nama Semula

en: renamed
ms: dinamakan semula

en: Error while renaming the image %s.
ms: Ralat semasa menamakan semula imej %s

en: There was an error renaming the image to %s.
ms: Terdapat ralat menamakan semula imej ke %s.

en: _Replace
ms: _Ganti

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
ms: Imej sudah wujud dalam %s. Penggantiannya akan menulis-ganti kandungannya.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
ms: Satu imej bernama %s sudah wujud. Anda hendak gantikannya?

en: Invalid Filename
ms: Nama Fial Tidak Sah

en: Choose file to open
ms: Pilih fail untuk dibuka

en: All compatible image formats
ms: Semua format imej boleh serasi

en: Choose a location to save to
ms: Pilih lokasi untuk disimpankan

en: Choose a plugin
ms: Pilih pemalam

en: _Run
ms: _Jalankan

en: Plugin
ms: Pemalam

en: No plugin specified
ms: Tiada pemalam dinyatakan

en: Upload / Export
ms: Muat Naik / Eksport

en: _Upload
ms: M_uat naik

en: Guest
ms: Tetamu

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
ms: Sila pilih salah satu akaun diatas dan klik <i>Muat Naik</i>. Pautan muat naik masih tersedia dalam <i>menu klik-kanan</i> cekupan skrin selepas menutup dialog ini.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
ms: <b>Perhatian:</b> Jika pemalam hanya izinkan anda memuat naik, anda perlu masukkan kelayakan anda dalam keutamaan terlebih dahulu supaya ia kelihatan dalam senarai diatas.

en: Choose account
ms: Pilih akaun

en: Public hosting
ms: Pengehosan awam

en: Places
ms: Tempat

en: _Export
ms: _Eksport

en: _Publish
ms: _Terbitkan

en: Disconnected
ms: Terputus

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
ms[0]: Folder %s disegerakkan dengan Ubuntu One. Fail terpilih akan disalin ke folder tersebut sebelum diterbitkan.
ms[1]: Folder %s disegerakkan dengan Ubuntu One. Fail terpilih akan disalin ke folder tersebut sebelum diterbitkan.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
ms[0]: <b>Perhatian:</b> Fail terpilih akan diterbitkan dalam proses latar belakang. Anda akan dimaklumkan bila proses sudah selesai.
ms[1]: <b>Perhatian:</b> Fail terpilih akan diterbitkan dalam proses latar belakang. Anda akan dimaklumkan bila proses sudah selesai.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
ms: Folder %s tidak disegerak dengan Ubuntu One. Sila pilih satu folder pengganti.

en: Ubuntu One service cannot be found.
ms: Perkhidmatan Ubuntu One tidak ditemui.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
ms: /publicfiles tidak tersedia. Pemasangan Ubuntu One anda kelihatan sudah luput.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
ms: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl perlu dipasang untuk fitur ini

en: Loading module %s
ms: Memuatkan modul %s

en: Error while executing upload plugin %s.
ms: Ralat semasa melakukan pemalam muat naik %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
ms: Terdapat ralat melakukan pemalam muat naik.

en: uploaded
ms: dimuat naik

en: Successfully uploaded
ms: Berjaya dimuat naik

en: The file %s was successfully uploaded.
ms: Fail %s berjaya dimuat naik.

en: Skip all
ms: Langkau semua

en: Skip
ms: Langkau

en: Retry
ms: Cuba lagi

en: exported
ms: dieksport

en: Successfully exported
ms: Berjaya dieksport

en: The file %s was successfully exported.
ms: Fail %s telah berjaya dieksportkan.

en: Publishing %s...
ms: Menerbitkan %s...

en: _Retry
ms: _Cuba Lagi

en: Error while copying the image %s.
ms: Ralat semasa menyalin imej %s.

en: There was an error copying the image into %s.
ms: Terdapat ralat menyalin imej ke %s.

en: Please check your credentials and try again.
ms: Sila semak kelayakan anda dan cuba lagi.

en: Error while login
ms: Ralat semasa daftar masuk

en: Maximum filesize reached
ms: Saiz fail maksimum dicapai

en: Error while uploading
ms: Ralat semasa memuat naik

en: Maximum filesize: %s
ms: Saiz fail maksimum: %s

en: Error while connecting
ms: Ralat semasa menyambung

en: Save current preferences as new profile
ms: Simpan keutamaan semasa sebagai profil baru

en: New profile name
ms: Nama profil baru

en: Replacing it will overwrite its contents.
ms: Penggantiannya akan menulis-ganti kandungannya

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
ms: Satu profil bernama %s sudah wujud. Anda hendak menggantikannya?

en: _File
ms: _Fail

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _View
ms: _Papar

en: _Screenshot
ms: _Cekupan Skrin

en: _Go
ms: _Pergi

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Open...
ms: _Buka...

en: Recent _Files
ms: _Fail Baru-baru Ini

en: Save _As...
ms: Simpan Seb_agai...

en: E_xport to PDF...
ms: E_ksport ke PDF...

en: Export to Post_Script...
ms: EKsport ke Post_Script...

en: Page Set_up
ms: Pe_rsediaan Halaman

en: _Print...
ms: _Cetak...

en: Send by E_mail...
ms: Hantar melalui E-_mel

en: C_lose all
ms: T_utup semua

en: Copy _Filename
ms: Salin Nama _Fail

en: Show Navigation _Toolbar
ms: Papar Palang Ala_t Pandu Arah

en: Get Help Online...
ms: Dapatkan Bantuan Atas Talian...

en: Translate this Application...
ms: Terjemahkan Aplikasi Ini...

en: Report a Problem
ms: Laporkan Masalah

en: _Active Window
ms: Tetingkap _Aktif

en: Import from clip_board
ms: Import dari papan ke_ratan

en: Open wit_h
ms: Buka den_gan

en: Show in _folder
ms: Papar dalam _folder

en: _Rename...
ms: _Namakan semula...

en: _Send To...
ms: Hantar _Ke...

en: E_xport...
ms: E_ksport...

en: Public URLs
ms: URL Awam

en: _Edit...
ms: _Sunting...

en: Run a _plugin...
ms: Jalankan _pemalam

en: Redo _this screenshot
ms: Buat semula cekupan skrin _ini

en: Run a _Plugin...
ms: Jalankan _Pemalam...

en: Redo
ms: Buat semula

en: Redo last screenshot
ms: Buat semula cekupan skrin terakhir

en: Selection
ms: Pilihan

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
ms: Lukiskan kawasan tangkapan segiempat dengan tetikus anda
    untuk memilih kawasan skrin yang ditentukan

en: Desktop
ms: Dekstop

en: Take a screenshot of your whole desktop
ms: Ambil cekupan skrin bagi keseluruhan dekstop anda

en: Capture a specific workspace
ms: Tangkap ruang kerja khusus

en: Window
ms: Tetingkap

en: Select a window with your mouse
ms: Pilih tetingkap dengan tetikus anda

en: Take a screenshot of a specific window
ms: Ambil cekupan skrin bagi tetingkap khusus

en: Section
ms: Bahagian

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
ms: Hanya tangkap bahagian tetingkap. Anda boleh memilih mana-mana tetingkap anak dengan mengalihkan tetikus diatasnya

en: Select a single menu or cascading menus from any application
ms: Pilih menu tunggal atau menu bertindih dari mana-mana aplikasi

en: Tooltip
ms: Tip Alat

en: Capture a tooltip
ms: Tangkap tip alat

en: Take a screenshot of a website
ms: Ambil gambar skrin website

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
ms: Tetapkan berapa lama Shutter menunggu cekupan skrin selesai sebelum menghenti paksa proses jika ia mengambil masa yang terlalu lama

en: Edit
ms: Sunting

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
ms: Guna penyunting terbina-dalam untuk sorotkan serpihan penting cekupan skrin anda atau kerat ia kepada saiz yang dikehendaki

en: Export
ms: Eksport

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
ms: Muat naik imej anda ke perkhidmatan pengehosan imej, laman FTP atau eksport ia ke folder arbitari

en: Show links to previous uploads
ms: Papar pautan ke muat naik terdahulu

en: Error while executing %s.
ms: Ralat semasa melakukan %s.

en: There was an error executing %s.
ms: Terdapat ralat melakukan %s.

en: Exit Code: %d.
ms: Kod Keluar: %d

en: Synchronization complete
ms: Penyegerakan selesai

en: Synchronization in progress...
ms: Penyegerakan dalam proses...

en: Illegal URI.
ms: URL tidak sah.

en: Connection error.
ms: Ralat sambungan.

en: Please check your connectivity and try again.
ms: Sila semak penyambungan anda dan cuba lagi.

en: Login with username %s failed.
ms: Daftar masuk dengan nama pengguna %s mengalami kegagalan.

en: Cannot change working directory.
ms: Tidak dapat ubah direktori kerja.

en: Command 'put' failed.
ms: Perintah 'put' gagal.

en: Copy this code to clipboard
ms: Salin kod ini ke papan keratan

en: Upload - %s - %s
ms: Muat naik - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
ms: Lukis kawasan segiempat menggunakan tetikus.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
ms: Untuk engambil cekupan skrin, tekan kekunci Enter. Tekan Esc untuk keluar.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
ms: <b>shift/klik-kanan</b> → dialog pemilihan dihidupkan/dimatikan

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
ms: <b>ctrl + roda tatal</b> → zum masuk/keluar

en: <b>space</b> → zoom window on/off
ms: <b>space</b> → zum tetingkap dihidupkan/dimatikan

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
ms: <b>kekunci kursor</b> → gerak kursor

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
ms: <b>kekunci kursor + alt</b> → gerak pemilihan

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
ms: <b>kekunci kursor + ctrl</b> → saiz semula pemilihan

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
ms: Mungkin penuding tetikus tidak dapat dicekau atau kawasan terpilih tidak sah.

en: Keyboard could not be grabbed.
ms: Papan kekunci tidak boleh dicekau.

en: tooltip
ms: tip alat

en: No window with type %s detected.
ms: Tiada tetingkap dengan jenis %s dikesan.

en: There is no last capture that can be redone.
ms: Tiada tangkapan terakhir boleh dibuat semula.

en: The window is no longer available.
ms: Tetingkap tiada lagi tersedia.

en: Unable to capture website
ms: Tidak boleh menangkap laman sesawang

en: No window with name pattern %s detected.
ms: Tiada tetingkap dengan corak nama %s dikesan.

en: Invalid pattern %s detected.
ms: Corak %s tidak sah dikesan.

en: No subwindow detected
ms: Tiada sub-tetingkap dikesan

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
ms: Mungkin tetingkap ini menggunakan tetingkap sisi-klien (yang serupa).
    Shutter tidak dapat menanya maklumat pepohon bagi tetingkap sebegitu.

en: URL to capture
ms: URL untuk ditangkap

en: C_apture
ms: T_angkap

en: Workspaces
ms: Ruang Kerja

en: Fill color
ms: Warna isian

en: Adjust fill color and opacity
ms: Laras warna isian dan kelegapan

en: Stroke color
ms: Warna lejang

en: Choose stroke color
ms: Pilih warna lejang

en: Adjust stroke color and opacity
ms: Laras warna lejang dan kelegapan

en: Line width
ms: Lebar Garisan

en: Adjust line width
ms: Laras lebar garisan

en: Font
ms: Fon

en: Select font family and size
ms: Pilih keluarga dan saiz fon

en: Insert image
ms: sisip imej

en: Insert an arbitrary object or file
ms: Sisip objek atau fail arbitari

en: Width
ms: Lebar

en: Height
ms: Tinggi

en: _Crop
ms: _Kerat

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
ms: Klik-Seret untuk skalakan (cuba Kawal untuk skalakan dengan seragam)

en: Click-Drag to resize the canvas
ms: Klik-Seret untuk saizkan semula kanvas

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
ms: Klik untuk mengecat (cuba Control atau Shift untuk dapatkan garis lurus)

en: Click-Drag to create a new straight line
ms: Klik-Seret untuk cipta garis lurus baru

en: Click-Drag to create a new arrow
ms: Klik-Seret untuk cipta anak panah baru

en: Click-Drag to create a new rectangle
ms: Klik-Seret untuk cipta segiempat baru

en: Click-Drag to create a new ellipse
ms: Klik-Seret untuk cipta elips baru

en: Click-Drag to add a new text area
ms: Klik-Seret untuk tambah kawasan teks baru

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
ms: Klik untuk mencoret (cuba Control atau Shift untuk dapatkan garis lurus)

en: Click-Drag to create a pixelized region
ms: Klik-Seret untuk cipta kawasan terpiksel

en: Click to add an auto-increment shape
ms: Klik untuk tambah bentuk menokok-sendiri

en: Save the changes to image %s before closing?
ms: Simpan perubahan ke imej %s sebelum menutup?

en: Close
ms: Tutup

en: Do_n't save
ms: _Jangan simpan

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
ms[0]: Jika anda tidak simpan imej, perubahan minit terakhir akan hilang
ms[1]: Jika anda tidak simpan imej, perubahan %d minit terakhir akan hilang

en: Do you want to save the changed background color?
ms: Anda hendak simpan warna latar belakang yang berubah?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
ms: Latar belakang kelihatan lutsinar jika anda bercadang untuk abaikan warna latar belakang.

en: Save Background Color
ms: Simpan Warna Latar Belakang

en: _Ignore Background Color
ms: Aba_i Warna Latar Belakang

en: _Save Background Color
ms: _Simpan Warna Latar Belakang

en: Change Background Color...
ms: _Ubah Warna Latar Belakang...

en: _Reset to Default
ms: Teta_p Semula ke Lalai

en: Raise
ms: Naikkan

en: Lower
ms: Turunkan

en: Unlock
ms: Buka

en: Lock
ms: Kunci

en: Edit Preferences...
ms: Sunting Keutamaan...

en: Numbering
ms: Penomboran

en: Current value
ms: Nilai semasa

en: Arrow
ms: Anak Panah

en: Length
ms: Panjang

en: Tip length
ms: Panjang tip

en: Display an arrow at the end of the line
ms: Paparkan anak panah dihujung garis

en: Display an arrow at the start of the line
ms: Paparkan anak panah dipermulaan garis

en: Text
ms: Teks

en: Font color
ms: Warna fon

en: Choose font color
ms: Pilih warna fon

en: Use selected font
ms: Guna fon pilihan

en: Use selected font color
ms: Guna warna fon terpilih

en: _Tools
ms: _Alatan

en: Undo last action
ms: Buat asal tindakan terakhir

en: Do again the last undone action
ms: Buat lagi tindakan buat asal terakhir

en: Copy selection to clipboard
ms: Salin pemilihan ke papan keratan

en: Cut selection to clipboard
ms: Tampal pemilihan ke papan keratan

en: Paste objects from clipboard
ms: Tampal objek dari papan keratan

en: Delete current object
ms: Padam objek semasa

en: Clear canvas
ms: Kosongkan kanvas

en: Abort current mode
ms: Henti paksa mod semasa

en: Close this window
ms: Tutup tetingkap ini

en: Save image
ms: Simpan imej

en: Export to _File...
ms: Eksport ke _Fail...

en: Export to File...
ms: Eksport ke Fail...

en: _Export to SVG...
ms: _Eksport ke SVG...

en: Export to SVG...
ms: Eksport ke SVG...

en: Export to PDF...
ms: Eksport ke PDF...

en: Export to PostScript...
ms: Eksport ke PostScript...

en: Automatic scrolling
ms: Penatalan automatik

en: Select
ms: Pilih

en: Select item to move or resize it
ms: Pilih item untuk alih atau saiz semula ia

en: Freehand
ms: Lakaran tangan

en: Draw a freehand line
ms: Lukis garis lakaran tangan

en: Highlighter
ms: Penyorot

en: Line
ms: Garis

en: Draw a straight line
ms: Lukis garis lurus

en: Draw an arrow
ms: Lukis anak panah

en: Rectangle
ms: Segiempat Tepat

en: Draw a rectangle
ms: Lukis segiempat tepat

en: Ellipse
ms: Elips

en: Draw a ellipse
ms: Lukis elips

en: Add some text to the screenshot
ms: Tambah beberapa teks ke cekupan skrin

en: Censor
ms: Coret

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
ms: Coretkan bahagian cekupan skrin anda untuk sembunyikan data peribadi

en: Pixelize
ms: Pikselkan

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
ms: Pikselkan kawasan terpilih bagi cekupan skrin anda untuk sembunyikan data peribadi

en: Number
ms: Bilangan

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
ms: Tambah bentuk menokok-sendiri ke cekupan skrin

en: Crop
ms: Kerat

en: Crop your screenshot
ms: Kerat cekupan skrin anda

en: No icon was found
ms: Tiada ikon ditemui

en: Import from current theme...
ms: Import dari tema semasa...

en: Import from session...
ms: Import dari sesi...

en: Import from filesystem...
ms: Import dari sistem fail...

en: New text...
ms: Teks baru...
