gscrot - en to nb translation catalogue (492 entries)

en: Profile
nb: Profil

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
nb: Du behøver gnome-web-photo for å bruke denne funksjonen

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
nb: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl må installeres for å bruke denne funksjonen

en: Choose a profile
nb: Velg en profil

en: Save configuration as profile
nb: Lagre innstillinger som en profil

en: Delete profile
nb: Slett profil

en: Load the selected profile's configuration
nb: Last inn valgt profil sine innstillinger

en: Image format
nb: Bildeformat

en: Save
nb: Lagre

en: First-launch Behavior
nb: Handling ved første oppstart

en: Window Preferences
nb: Brukervalg for vinduer

en: Notifications
nb: Varslinger

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Gnome-Keybinding
nb: Gnome-Tast

en: Actions
nb: Handlinger

en: Capture
nb: Fang

en: Selection Capture
nb: Lagre skjermbildeutvalg

en: Window Capture
nb: Vindusutvalg

en: Menu/Tooltip Capture
nb: Ta bilde av meny/verktøytips

en: Website Capture
nb: Ta bilde av en nettside

en: Accounts
nb: Kontoer

en: Transparent Parts
nb: Gjennomsiktige deler

en: Session View
nb: Øktvisning

en: Filename
nb: Filnavn

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
nb: Spesial-symbolet %s er ikke tillatt i filnavn.

en: There are several wildcards available, like
nb: Der er mange wildcards tilgjengelig, som

en: %Y = year
nb: %Y = år

en: %m = month
nb: %m = måned

en: %d = day
nb: %d = dag

en: %T = time
nb: %T = tid

en: $w = width
nb: $w = bredde

en: $h = height
nb: $h = høyde

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
nb: $name = multifunksjonelt (f. eks. vindutittel)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
nb: $nb_name = som $name men uten blanktegn i de resulterende tekststrengene

en: $profile = name of current profile
nb: $profile = navn på gjeldende profil

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
nb: $R = tilfeldig tegn (f.eks. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
nb: %NN = teller

en: Compression
nb: Komprimering

en: Adjust quality/compression value
nb: Juster verdi for kvalitet/komprimering

en: Select a file format
nb: Velg et filformat

en: Directory
nb: Mappe

en: Choose folder
nb: Velg mappe

en: Your screenshots will be saved to this directory
nb: Skjermbildene vil lagres i denne mappen

en: Browse for save folder every time
nb: Bla etter lagringsmappe hver gang

en: Do not save file automatically
nb: Ikke lagre fil automatisk

en: Automatically save file
nb: Automatisk lagre fil

en: Automatically copy screenshot to clipboard
nb: Kopier skjermbildet automatisk til utklippstavlen

en: Automatically copy filename to clipboard
nb: Kopier filnavn til utklippstavle automatisk

en: Do not copy anything to clipboard
nb: Ikke kopier noe til utklippstavlen

en: Delay
nb: Forsinkelse

en: second | seconds
nb[0]: sekund
nb[1]: sekunder

en: Capture after a delay of
nb: Ta skjermbilde etter

en: Wait n seconds before taking a screenshot
nb: Vent n sekunder før skjermbildet tas

en: Include Cursor
nb: Ta med musepeker

en: Include cursor when taking a screenshot
nb: Vis musepeker i skjermbilde

en: Open with
nb: Åpne med

en: Open your screenshot with this program after capturing
nb: Åpne skjermbildet med dette programmet etter at det er blitt tatt bilde av

en: 16 colors   - (4bit)
nb: 16 farger - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
nb: 64 farger - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
nb: 256 farger - (8bit)

en: Reduce colors
nb: Reduser farger

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
nb: Automatisk reduser antallet farger etter å ha tatt skjermbildet

en: Thumbnail
nb: Miniatyrbilde

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
nb: Lag også miniatyrbilde.
    velg prosentdel av original størrelse for miniatyrbildet

en: Border
nb: Ramme

en: pixels
nb: piksler

en: Color
nb: Farge

en: Choose border color
nb: Velg rammefarge

en: Adds a border effect to the screenshot
nb: Legger til en ramme på skjermbildet

en: Enable zoom window
nb: Aktiver zoom-vindu

en: Start with selection size of
nb: Start med størrelsen på utvalget lik

en: at
nb: på

en: Start Selection Tool with a customized selection size
nb: Start markeringsverktøyet med en tilpasset markeringsstørrelse

en: Show help text
nb: Vis hjelpetekst

en: Enables the help text
nb: Aktiver hjelpetekst

en: Include window decoration when capturing a window
nb: Inkluder vindusdekorasjon når bildet blir tatt

en: Automatically resize window to
nb: Automatisk endre vindusstørrelse til

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
nb: Denne justerer størrelsen på vinduet automatisk til spesifisert vidde og høyde. Denne metoden ber vindushåndtereren (window manager) å justere størrelsen på vinduet. Vindushåndtereren kan nekte justeringen, dog.

en: Force rounded window corners
nb: Tvinger avrundede vindushjørner

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
nb: Shutter bruker XShape-utvidelsen for å bestemme formen på vinduet, men dette fungerer ikke i gitte situasjoner, f.eks. når man kjører compiz.
    
    Når dette alternativet er aktivert, bruker Shutter faste parametere til å avrunde hjørnene på vinduet. Du kan overskrive standard-verdiene ved å lage ei fil med navn ~/.shutter/shape.conf og putte egendefinerte verdier i det. Standard-verdiene er lagret i %s.

en: Select only visible windows
nb: Velg kun synlige vinduer

en: Pre-Capture Delay
nb: Forsinkelse før bildet blir tatt

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
nb: Ta bilde av meny/verktøytips etter n sekunder

en: Ignore possibly wrong type hints
nb: Ignorer typehint som trolig er feil

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
nb: Typehintkonstanter spesifiserer hint for vindusbehandleren som indikerer hvilken type funksjon vinduet har. Noen ganger er disse typehintene satt feil. Ved å skru på dette valget vil ikkje Shutter insistere på det krevde typehintet.

en: Virtual browser width
nb: Virtuell vidde på nettleseren

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
nb: Virtuell vidde på nettleseren når det tas et screenshot av ei webside.

en: Show as check pattern
nb: Vis som sjakkmønster

en: Show as custom color:
nb: Vis som selvvalgt farge:

en: Choose fill color
nb: Velg fyllfarge

en: Show as background
nb: Vis som bakgrunn

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
nb: Vis alle gjennomsiktige deler av bildet som sjakkmønster

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
nb: Vis alle gjennomsiktige deler av bildet som en farge du bestemmer

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
nb: Vis alle gjennomsiktige deler av bildet i programmet bakgrunnsfarge

en: Sort ascending by
nb: Sorter stigende etter

en: Key/Time Created
nb: Plassering/Tidspunkt laget

en: Sort descending by
nb: Sorter synkende etter

en: Configure sort criteria
nb: Konfigurer sorteringskriterier

en: Start Shutter at login
nb: Start Shutter ved pålogging

en: Hide window on first launch
nb: Skjul vindu ved første kjøring

en: Hide notification icon
nb: Skjul varselikon

en: Autohide main window when taking a screenshot
nb: Automatisk skjul hovedvinduet når bildet tas

en: Redraw Delay
nb: Oppdateringsforsinkelse

en: millisecond | milliseconds
nb[0]: millisekund
nb[1]: millisekunder

en: Present main window after taking a screenshot
nb: Vis hovedvinduet etter at bildet er tatt

en: Minimize to tray when closing main window
nb: Minimer til systemområdet når hovedvinduet lukkes

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
nb: Vis et sprettoppvindu når bildet er tatt

en: Display pop-up notification when using a delay
nb: Vis pop up-meldinger når forsinkelse blir brukt.

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
nb: Vis popup-varsel når det blir brukt forhåndsbestemt shutter-forsinkelse.

en: Notification agent
nb: Varselsagent

en: Desktop Notifications
nb: Skrivebordsvarsler

en: Built-In Notifications
nb: Innebygde varsler

en: Ask before moving files to trash
nb: Spør meg før filer blir flyttet til søppelbøtta

en: Move file to trash when closing tab
nb: Flytt fil til søppelbøtta når fanen blir lukket

en: Notify when file was deleted from filesystem
nb: Varsle meg når filen ble slettet fra filsystemet

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
nb: Konfigurer en kort ventetid, for å gi Xserver en sjanse å tegne på nytt områder som ble overlappet av Shutter sitt vindu før en skjermdump blir tatt.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
nb: Du kan enten velge skrivebordsvarsel på systemnivå (f.eks. Ubunty's Notify-OSD) eller Shutter sitt innebygde varslingssystem.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
nb: <b>Merk:</b>Dersom ett tillegg tillater autorisert opplasting, kan du legge inn legitimasjon over. Tillegg med OAuth-støtte er konfigurert første gangen du bruker de.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
nb: URI
    For eksempel: ftp://host:port/path

en: Connection mode
nb: Tilkoblingstype

en: Active mode
nb: Aktiv tilkobling

en: Passive mode
nb: Passiv tilkobling

en: Username
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Website URL
nb: URL til nettsted

en: Main
nb: Generelt

en: Advanced
nb: Avansert

en: Image View
nb: Bildevisning

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Upload
nb: Last opp

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: The following plugins are installed
nb: Disse programtilleggene er installert

en: pixel | pixels
nb[0]: piksel
nb[1]: piksler

en: Quality
nb: Kvalitet

en: Please activate the menu you want to capture
nb: Vennligst aktiver menyen du vil fange

en: Please activate the tooltip you want to capture
nb: Vennligst aktiver verktøytipset du vil fange

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
nb[0]: Skjermbilde vil bli tatt om %s sekund
nb[1]: Skjermbilde vil bli tatt om %s sekunder

en: Register
nb: Registrer

en: Profile deleted
nb: Profil slettet

en: Profile could not be deleted
nb: Profilen kunne ikke slettes

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Profile %s loaded successfully
nb: Lasting av profil %s var vellykket

en: Session
nb: Økt

en: not found
nb: ikke funnet

en: Error while adding the file monitor.
nb: Feil når filmonitoren ble lagt til.

en: Settings could not be saved!
nb: Instillingene kunne ikke lagres!

en: Settings saved successfully!
nb: Instillingene ble lagret!

en: Session could not be saved!
nb: Kunne ikke lagre økten!

en: Account-settings could not be saved!
nb: Kontoinstillinger kunne ikke lagres!

en: Settings could not be restored!
nb: Innstillingene kunne ikke gjenopprettes!

en: Settings loaded successfully
nb: Innstillingene ble lastet

en: Built-in Editor
nb: Innebygd redigeringsverktøy

en: Account-settings could not be restored!
nb: Kontoinnstillingene kunne ikke gjenopprettes!

en: opened
nb: åpnet

en: Error while opening image %s.
nb: Feil ved åpningen av bilde %s.

en: Session could not be restored!
nb: Økten kunne ikke bli gjenopprettes!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
nb: Feil når filen trashinfo skulle lages - %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
nb: Feil under flytting av filen %s til søppelbøtta.

en: Error while removing the file %s from disk.
nb: Feil når filen %s ble forsøkt slettet fra disken.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
nb: Er du sikker på at du vil flytte %s til søppelbøtta?

en: Move to _Trash
nb: Flytt til _Søppelbøtta

en: deleted
nb: slettet

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
nb: Er du sikker på at du vil flytte de valgte filene til søppelbøtta?

en: No screenshots selected
nb: Ingen skjermbilder er valgt

en: Selected screenshots deleted
nb: Valgte skjermbilder ble slettet

en: removed from session
nb: fjernet fra økt

en: Selected screenshots removed
nb: Valgte skjermbilder ble fjernet

en: No valid filetype specified
nb: Ingen gyldig filtype er valgt

en: There is no image data in the clipboard to paste
nb: Der er ingen bildedata i utklippstavla å lime inn.

en: Selected filenames copied to clipboard
nb: Valgte filnavn kopiert til utklippstavla

en: Selected images copied to clipboard
nb: Valgte bilder kopiert til utklippstavla

en: Last action undone
nb: Siste handling ble angret

en: Error while copying last version (%s).
nb: Feil mens siste versjon ble kopiert (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
nb: Der var en feil ved angring av %s.

en: Last action redone
nb: Siste handling gjort på nytt.

en: There was an error performing redo on %s.
nb: Der var en feil når %s ble forsøkt gjort på nytt.

en: No plugin installed
nb: Programtillegget er ikke installert

en: There was an error determining the filename.
nb: Det var en feil i filnavnet.

en: Triggered invalid screenshot action.
nb: Feil skjermbildehandling ble utført.

en: Error while taking the screenshot.
nb: En feil skjedde mens skjermbildet ble tatt.

en: Capture aborted by user
nb: Skjermbildet ble avbrutt av bruker

en: %s saved
nb: %s lagret

en: Screenshot saved
nb: Skjermdump lagret

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
nb: Filnavnet %s kunne ikke bli verifisert. Kanskje det inneholdet tegn som ikke er støtta.

en: %s opened with %s
nb: %s åpnet med %s

en: Opened all files with
nb: Åpnet alle filer med

en: Could not apply plugin %s
nb: Kunne ikke legge til tillegg %s

en: Successfully applied plugin %s
nb: Tillegg %s ble vellykket lagt til

en: Error while executing plugin %s.
nb: Feil under kjøring av programtillegget %s.

en: There was an error executing the plugin.
nb: Det skjedde en feil under kjøringen av programtillegget.

en: %s screenshot | %s screenshots
nb[0]: %s skjermdump
nb[1]: %s skjermdumper

en: Current profile
nb: Gjeldende profil

en: Try to resave the file?
nb: Prøve å lagre bildet på nytt?

en: Image %s was not found on disk
nb: Bildet %s ble ikke funnet på disken

en: Error while saving the image %s.
nb: Feil ved lagring av bildet %s.

en: There was an error saving the image to %s.
nb: Det skjedde en feil ved lagring av bildet %s.

en: saved
nb: lagret

en: Image %s was deleted from filesystem
nb: Bildet %s ble slettet fra filsystemet

en: There was an error opening the image.
nb: Feil ved åpning av bildet.

en: Error while opening directory %s.
nb: Feil ved åpning av mappe %s.

en: Updating plugin information
nb: Oppdaterer informasjon om programtillegg

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
nb: Vennligst vent mens Shutter oppdaterer informasjonen om programtillegg

en: Updating upload plugin information
nb: Programtilleggsinformasjon ble oppdatert

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
nb: Vennligst vent medan Shutter oppdaterer programtilleggsinformasjonen

en: Capture All Workspaces
nb: Fang alle arbeidsområdene

en: Limit to current monitor
nb: Begrens til gjeldende skjerm

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
nb[0]: Dette valget er nyttig kun når du kjører et system med flere skjermer (%d skjerm oppdaget).
    Aktiver denne for å ta bilde kun av gjeldende skjerm.
nb[1]: Dette valget er nyttig kun når du kjører et system med flere skjermer (%d skjermer oppdaget).
    Aktiver denne for å ta bilde kun av gjeldende skjerm.

en: Active Window
nb: Aktivt vindu

en: Capture the last active window
nb: Fang det sist aktive vinduet

en: _Selection
nb: _Utvalg

en: _Desktop
nb: _Skrivebord

en: Window _under Cursor
nb: Vindu _under peker

en: Select W_indow
nb: Velg V_indu

en: Se_ction
nb: Utsnitt

en: _Menu
nb: _Meny

en: _Tooltip
nb: _Verktøytips

en: _Web
nb: Ne_tt

en: S_how main window
nb: _Vis hovedvindu

en: _Redo last screenshot
nb: _Fang forrige skjermdump på nytt

en: _Quick profile select
nb: _Hurtigvelg profil

en: Wait indefinitely
nb: Vent uendelig

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
nb[0]: Vent maks %d sekund
nb[1]: Vent maks %d sekunder

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
nb[0]: Vent maks %d minutt
nb[1]: Vent maks %d minutt

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
nb: Shutter vil vente uendelig for å fange skjermdumpen

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
nb[0]: Shutter vil vente opp til %d sekund for å fange skjermdumpen, men vil avslutte prosessen om det tar lenger tid
nb[1]: Shutter vil vente opp til %d sekund for å fange skjermdumpen, men vil avslutte prosessen om det tar lenger tid

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
nb[0]: Shutter vil vente opp til %d minutt for å fange skjermdumpen, men vil avslutte prosessen om det tar lenger tid
nb[1]: Shutter vil vente opp til %d minutt for å fange skjermdumpen, men vil avslutte prosessen om det tar lenger tid

en: Host
nb: Adresse

en: Anonymous Upload
nb: Anonym opplasting

en: Authorized Upload
nb: Autorisert opplasting

en: OAuth Upload
nb: Opplasting med OAuth

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Icon
nb: Ikon

en: Name
nb: Navn

en: Category
nb: Kategori

en: Language
nb: Språk

en: Path
nb: Sti

en: Successfully published
nb: Publisering vellykket

en: The file %s was successfully published: %s
nb: Filen %s ble publisert: %s

en: %s published
nb: %s publisert

en: Unpublished
nb: Upublisert

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
nb: Filen %s er ikke lenger publisert. Den eksterne liken er ikke lenger tilgjengelig.

en: The file %s is no longer published.
nb: Filen %s er ikke lenger publisert.

en: Rename
nb: Endre navn

en: Rename image %s
nb: Nytt navn for bilde %s

en: New filename
nb: Nytt filnavn

en: _Rename
nb: _Gi nytt navn

en: renamed
nb: fått nytt navn

en: Error while renaming the image %s.
nb: Mislyktes å gi nytt navn til bilde %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
nb: Mislyktes å gi bilde nytt navn til %s.

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
nb: Bildet finnes allerede i %s. Erstatter du det, vil dette fjerne det nåværende bildet.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
nb: Et bilde ved navn %s finnes allerede. Vil du erstatte det?

en: Invalid Filename
nb: Ugyldig filnavn

en: Choose file to open
nb: Velg fil å åpne

en: All compatible image formats
nb: Alle kompatible bildeformater

en: Choose a location to save to
nb: Velg hvor du vil lagre filen

en: Choose a plugin
nb: Velg et programtillegg

en: _Run
nb: Kjø_r

en: Plugin
nb: Programtillegg

en: No plugin specified
nb: Ingen programtillegg spesifisert

en: Upload / Export
nb: Last opp / eksporter

en: _Upload
nb: Last _opp

en: Guest
nb: Gjest

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
nb: Vennligst velg en av kontoene over og klikk <i>Last opp</i>. Den opplasta linken vil fremdeles være tilgjengelig i skjemdumpens kontekstmeny (<i>høgreklikk</i>) etter denne dialogen lukkes.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
nb: <b>Merk:</b> Hvis et programtillegg kun tillater autorisert opplasting, må du skrive inn brukernavn og passord i innstillingene først, før den vil dukke opp i lista over.

en: Choose account
nb: Velg konto

en: Public hosting
nb: Åpen hosting

en: Places
nb: Steder

en: _Export
nb: _Eksporter

en: _Publish
nb: _Publisér

en: Disconnected
nb: Frakoblet

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
nb[0]: Mappe %s er synkronisert med Ubuntu One. Den valgte filen vil bli kopiert til denne mappa før den er publisert.
nb[1]: Mappe %s er synkronisert med Ubuntu One. De valgte filene vil bli kopiert til denne mappa før de er publisert.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
nb[0]: <b>Merk:</b> Den valgte filen vil bli publisert i en bakgrunnsprosess. Du vil bli varslet når prosessen er ferdig.
nb[1]: <b>Merk:</b> De valgte filene vil bli publisert i en bakgrunnsprosess. Du vil bli varslet når prosessen er ferdig.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
nb: Mappa %s er ikke synkronisert med Ubuntu One. Vennligst velg en alternativ mappe.

en: Ubuntu One service cannot be found.
nb: Ubuntu One-tjenesten ble ikke funnet.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
nb: /publicfiles er ikke tilgjengelig. Ubuntu One-installasjonen din ser ut til å være utdatert.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
nb: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl må være installert for å kunne bruke denne funksjonen

en: Loading module %s
nb: Last inn modul %s

en: Error while executing upload plugin %s.
nb: Feil under utføring av opplastingstillegget %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
nb: Der var en feil under utføring av opplastingstillegget.

en: uploaded
nb: lastet opp

en: Successfully uploaded
nb: Fullført opplasting

en: The file %s was successfully uploaded.
nb: Filen %s ble lastet opp.

en: Skip all
nb: Hopp over alle

en: Skip
nb: Hopp over

en: Retry
nb: Prøv på nytt

en: exported
nb: eksportert

en: Successfully exported
nb: Eksporten var vellykket

en: The file %s was successfully exported.
nb: Filen %s ble eksportert

en: Publishing %s...
nb: Publiserer %s...

en: _Retry
nb: P_røv igjen

en: Error while copying the image %s.
nb: Feil ved åpning av bilde %s.

en: There was an error copying the image into %s.
nb: Det oppsto en feil ved kopieringen av bildet til %s.

en: Please check your credentials and try again.
nb: Vennligst kontroller påloggingsopplysningene og prøv igjen.

en: Error while login
nb: Feil under innlogging

en: Maximum filesize reached
nb: Maksimum filstørrelse nådd

en: Error while uploading
nb: Feil under opplastingen

en: Maximum filesize: %s
nb: Maksimum filstørrelse: %s

en: Error while connecting
nb: Feil under tilkobling

en: Save current preferences as new profile
nb: Lagre gjeldende innstillinger som en ny profil

en: New profile name
nb: Nytt profilnavn

en: Replacing it will overwrite its contents.
nb: Å erstatte den vil overskrive innholdet.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
nb: En profil med navn %s finnes allerede. Vil du erstatte den?

en: _File
nb: _Fil

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _View
nb: _Vis

en: _Screenshot
nb: _Skjermbilde

en: _Go
nb: _Gå til

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Open...
nb: _Åpne...

en: Recent _Files
nb: N_ylig brukte filer

en: Save _As...
nb: Lagre _som...

en: E_xport to PDF...
nb: E_ksport til PDF...

en: Export to Post_Script...
nb: Eksport til Post_Script...

en: Page Set_up
nb: Side_oppsett

en: _Print...
nb: _Utskrift...

en: Send by E_mail...
nb: Send med e-post...

en: C_lose all
nb: _Lukk alle

en: Copy _Filename
nb: Kopier _Filnavn

en: Show Navigation _Toolbar
nb: Vis navigasjons_verktøylinje

en: Get Help Online...
nb: Få hjelp via Internett...

en: Translate this Application...
nb: Oversett denne applikasjonen

en: Report a Problem
nb: Rapporter et problem

en: _Active Window
nb: Aktivt vindu

en: Import from clip_board
nb: Importer frå utskrifts_tavle

en: Open wit_h
nb: Åpne _med

en: Show in _folder
nb: Vis i _mappe

en: _Rename...
nb: _Gi nytt navn...

en: _Send To...
nb: _Send til...

en: E_xport...
nb: _Eksport ...

en: Public URLs
nb: Offentlig tilgjengelige URLer

en: _Edit...
nb: _Rediger ...

en: Run a _plugin...
nb: Kjør et _programtillegg...

en: Redo _this screenshot
nb: Fang _denne skjermdumpen på nytt

en: Run a _Plugin...
nb: Kjør et _programtillegg...

en: Redo
nb: Gjenta

en: Redo last screenshot
nb: Gjennomfør forrige skjermdump på nytt

en: Selection
nb: Utvalg

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
nb: Tegn et rektangulært område med musepekeren
    for å velge et skjermområde

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Take a screenshot of your whole desktop
nb: Ta skjermbilde av hele skrivebordet

en: Capture a specific workspace
nb: Ta skjermbilde av et bestemt arbeidsområde

en: Window
nb: Vindu

en: Select a window with your mouse
nb: Velg et vindu med musen

en: Take a screenshot of a specific window
nb: Ta skjermbilde av et spesifikt vindu

en: Section
nb: Seksjon

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
nb: Tar skjermbilde av bare en del av vinduet. Du kan velge et hvilket som helst under-vindu ved å flytte pekeren over det

en: Menu
nb: Meny

en: Select a single menu or cascading menus from any application
nb: Velg en enkel eller nøsta menyer frå valgfri applikasjon

en: Tooltip
nb: Verktøytips

en: Capture a tooltip
nb: Fang et verktøystips

en: Web
nb: Nett

en: Take a screenshot of a website
nb: Ta skjermbilde av en nettside

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
nb: Sett hvor lenge Shutter vil vente før skjermdump-operasjonen blir avbrutt

en: Edit
nb: Rediger

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
nb: Bruk den innebygde editoren til å markere viktige deler av skjermdumpen eller endre det til en ønska størrelse

en: Export
nb: Eksport

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
nb: Last opp bildene dine til en bildelagrings-tjeneste, ftp-område eller eksporter dem til en mappe

en: Show links to previous uploads
nb: Vi linker til tidlige%

en: Error while executing %s.
nb: Feil når %s ble utført.

en: There was an error executing %s.
nb: Der var en feil når %s ble utført.

en: Exit Code: %d.
nb: Kode ved avslutning: %d

en: Synchronization complete
nb: Synkronisering fullført

en: Synchronization in progress...
nb: Synkronisering i gang...

en: Illegal URI.
nb: Ugyldig URI.

en: Connection error.
nb: Tilkoblingsfeil.

en: Please check your connectivity and try again.
nb: Vennligst kontroller tilkoblingen din og prøv igjen.

en: Login with username %s failed.
nb: Innlogging med brukernavnet %s mislyktes.

en: Cannot change working directory.
nb: Kan ikke bytte arbeidsmappe.

en: Command 'put' failed.
nb: Kommandoen 'put' feilet.

en: Copy this code to clipboard
nb: Kopier denne koden til utklippstavla

en: Upload - %s - %s
nb: Last opp - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
nb: Tegn et rektangulert område med bruk av musen.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
nb: For å ta en skjermdump, trykk Enter. Trykk Esc for å avslutte.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
nb: <b>shift/høyre-klikk</b> → valgdialog av/på

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
nb: <b>ctrl + scrollhjul</b> → zoom inn/ut

en: <b>space</b> → zoom window on/off
nb: <b>space</b> → zoom-vindu av/på

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
nb: <b>piltaster</b> → flytt peker

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
nb: <b>piltaster + alt</b> → flytt valgrektangel

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
nb: <b>piltaster + ctrl</b> → endre størrelse på valgrektangel

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
nb: Musepekeren kunne muligens ikke bli fanget, eller så er det valgte området ugyldig.

en: Keyboard could not be grabbed.
nb: Tastatur kunne ikke bli fanget

en: menu
nb: meny

en: tooltip
nb: verktøystips

en: No window with type %s detected.
nb: Ingen vindu med typen %s funnet.

en: There is no last capture that can be redone.
nb: Der er ingen skjermdump-operasjonr som kan bli gjort på nytt.

en: The window is no longer available.
nb: Vinduet er ikke lenger tilgjengelig.

en: Unable to capture website
nb: Klarte ikke å ta bilde av nettside

en: No window with name pattern %s detected.
nb: Ingen vindu med navnmønsteret %s ble funnet.

en: Invalid pattern %s detected.
nb: Ugyldig mønster %s funnet.

en: No subwindow detected
nb: Ingen undervinduer er funnet

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
nb: Kanskje dette vinduet bruker klientside-vinduer (eller lignende).
    Shutter kan per nå ikke hente ut trestruktur-informasjon i slike vinduer.

en: URL to capture
nb: Nettadresse som skal fanges

en: C_apture
nb: F_ang

en: Workspaces
nb: Arbeidsområder

en: Fill color
nb: Fyllfarge

en: Adjust fill color and opacity
nb: Juster fyllfarge og gjennomsiktighet

en: Stroke color
nb: Linjefarge

en: Choose stroke color
nb: Velg linjefarge

en: Adjust stroke color and opacity
nb: Endre linjefarge og gjennomsiktighet

en: Line width
nb: Linjetykkelse

en: Adjust line width
nb: Juster linjetykkelse

en: Font
nb: Skrifttype

en: Select font family and size
nb: Velg skrifttype-familie og -størrelse

en: Insert image
nb: Sett inn bilde

en: Insert an arbitrary object or file
nb: Sett inn vilkårlig objekt eller fil

en: Width
nb: Bredde

en: Height
nb: Høyde

en: _Crop
nb: _Beskjær

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
nb: Klikk-dra for å endre størrelse (bruk Ctrl-klikk-dra for å endre størrelse likt i alle retninger)

en: Click-Drag to resize the canvas
nb: Klikk-dra for å endre størrelsen på lerretet

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
nb: Klikk for å tegne (bruk Ctrl eller Shift for å få en rett linje)

en: Click-Drag to create a new straight line
nb: Klikk-dra for å lage en ny rett linje

en: Click-Drag to create a new arrow
nb: Klikk-dra for å lage en ny pil

en: Click-Drag to create a new rectangle
nb: Klikk-dra for å lage et nytt rektangel

en: Click-Drag to create a new ellipse
nb: Klikk-dra for å lage en ny ellipse

en: Click-Drag to add a new text area
nb: Klikk-dra for å legge til en tekstboks

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
nb: Klikk for å sensurere (bruk Ctrl eller Shift for en rett linje)

en: Click-Drag to create a pixelized region
nb: Klikk-dra for å lage et pikselisert område

en: Click to add an auto-increment shape
nb: Klikk for å legge til en automatisk økende valgområde

en: Save the changes to image %s before closing?
nb: Lagre endringene i bilde %s før du avslutter?

en: Close
nb: Lukk

en: Do_n't save
nb: _Ikke lagre

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
nb[0]: Hvis du ikke lagrer bildet, vil endringene gjort det siste minuttet gå tapt.
nb[1]: Hvis du ikke lagrer bildet, vil endringene gjort de siste %d minuttene gå tapt.

en: Do you want to save the changed background color?
nb: Har du lyst å lagre den endrede bakgrunnsfargen?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
nb: Bakgrunnen vil mest trolig bli gjennomsiktig dersom du bestemmer deg for å ignorere bakgrunnsfarge.

en: Save Background Color
nb: Lagre bakgrunnsfarge

en: _Ignore Background Color
nb: _Ignorer bakgrunnsfarge

en: _Save Background Color
nb: _Lagre bakgrunnsfarge

en: Change Background Color...
nb: Endre bakgrunnsfarge...

en: _Reset to Default
nb: _Sett til forvalg

en: Raise
nb: Hev

en: Lower
nb: Senk

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Lock
nb: Lås

en: Edit Preferences...
nb: Endre innstillinger...

en: Numbering
nb: Nummerering

en: Current value
nb: Gjeldende verdi

en: Arrow
nb: Pil

en: Length
nb: Lengde

en: Tip length
nb: Tipslengde

en: Display an arrow at the end of the line
nb: Vis en pil på slutten av linjen

en: Display an arrow at the start of the line
nb: Vis en pil på begynnelsen av linjen

en: Text
nb: Tekst

en: Font color
nb: Skriftfarge

en: Choose font color
nb: Velg skriftfarge

en: Use selected font
nb: Bruk valgt skrift

en: Use selected font color
nb: Bruk valgt skriftfarge

en: _Tools
nb: _Verktøy

en: Undo last action
nb: Angre forrige handling

en: Do again the last undone action
nb: Gjør siste omgjøring en gang til

en: Copy selection to clipboard
nb: Kopier utvalget til utklippstavlen

en: Cut selection to clipboard
nb: Klipp utvalget til utklippstavlen

en: Paste objects from clipboard
nb: Lim inn objekter fra utklippstavla

en: Delete current object
nb: Slette valgte objekt

en: Clear canvas
nb: Tøm feltet

en: Abort current mode
nb: Avlsutt gjeldende modus

en: Close this window
nb: Lukk dette vinduet

en: Save image
nb: Lagre bildet

en: Export to _File...
nb: Eksporter til _fil...

en: Export to File...
nb: Eksporter til fil...

en: _Export to SVG...
nb: _Eksporter

en: Export to SVG...
nb: Eksporter til SVG...

en: Export to PDF...
nb: Eksporter til PDF...

en: Export to PostScript...
nb: Eksporter til PostScript...

en: Automatic scrolling
nb: Automatisk rulling

en: Select
nb: Velg

en: Select item to move or resize it
nb: Velg gjenstand for å flytte den, eller endre størrelsen

en: Freehand
nb: Frihånd

en: Draw a freehand line
nb: Tegn en frihånds-linje

en: Highlighter
nb: Markør

en: Line
nb: Linje

en: Draw a straight line
nb: Tegn en rett linje

en: Draw an arrow
nb: Tegn en pil

en: Rectangle
nb: Rektangel

en: Draw a rectangle
nb: Tegn en firkant

en: Draw a ellipse
nb: Tegn en ellipse

en: Add some text to the screenshot
nb: Legg til tekst på skjermbildet

en: Censor
nb: Sensurer

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
nb: Sensurer deler av skjermbildet for å skjule personlige opplysninger

en: Pixelize
nb: Pikseliser

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
nb: Pikseliser valgt område av skjermdumpen for å skjule private data

en: Number
nb: Nummer

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
nb: Legg til en automatisk økende figur til skjermbildet

en: Crop
nb: Beskjær

en: Crop your screenshot
nb: Beskjær skjermbildet ditt

en: No icon was found
nb: Ingen ikon ble funnet

en: Import from current theme...
nb: Importer fra gjeldende stil...

en: Import from session...
nb: Importer fra økt...

en: Import from filesystem...
nb: Importer fra filsystem...

en: New text...
nb: Ny tekst...
