shutter - en to nn translation catalogue (18 entries)

en: Profile
nn: Profil

en: Preferences
nn: Brukarval

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
nn: gnome-web må vera innstallert for å bruka denne funksjonen

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
nn: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl må vera installert for å bruka denne funksjonen

en: Choose a profile
nn: Vel ein profil

en: Save configuration as profile
nn: Lagra konfigurasjonen som profil

en: Delete profile
nn: Slett profil

en: Load the selected profile's configuration
nn: Gjer klar den valgde profil konfigurasjonen

en: Image format
nn: Bileteformat

en: Save
nn: Lagra

en: First-launch Behavior
nn: Fyrste oppstart Oppførsel

en: Window Preferences
nn: Vindauge innstillingar

en: Notifications
nn: Påminningar

en: Trash
nn: Papirkorg

en: Actions
nn: Handlingar

en: Capture
nn: Opptak

en: Selection Capture
nn: Opptaks Val

en: Window Capture
nn: Vindauge opptak
