gscrot - en to pl translation catalogue (490 entries)

en: Profile
pl: Profil

en: Preferences
pl: Preferencje

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
pl: ta funkcja wymaga gnome-web-photo

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
pl: ta funkcja wymaga Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl

en: Choose a profile
pl: Wybierz profil

en: Save configuration as profile
pl: Zapisz konfigurację jako profil

en: Delete profile
pl: Usuń profil

en: Load the selected profile's configuration
pl: Załaduj konfiguracje wybranego profilu

en: Image format
pl: Format obrazu

en: Save
pl: Zapisz

en: First-launch Behavior
pl: Zachowanie przy pierwszym uruchomieniu

en: Window Preferences
pl: Konfiguracja okna

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Trash
pl: Kosz

en: Gnome-Keybinding
pl: Skróty klawiaturowe GNOME

en: Actions
pl: Akcje

en: Capture
pl: Przechwyć

en: Selection Capture
pl: Przechwyć zaznaczenie

en: Window Capture
pl: Przechwyć okno

en: Menu/Tooltip Capture
pl: Zrzut menu/podpowiedzi

en: Website Capture
pl: Zrzut strony internetowej

en: Accounts
pl: Konta

en: File Transfer Protocol (FTP)
pl: Protokół przesyłania plików (FTP)

en: Transparent Parts
pl: Obszary przezroczyste

en: Session View
pl: Podgląd sesji

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
pl: Znak %s jest niedozwolony w nazwie pliku

en: There are several wildcards available, like
pl: Możesz użyć kilku zamienników, takich jak

en: %Y = year
pl: %Y = rok

en: %m = month
pl: %m = miesiąc

en: %d = day
pl: %d = dzień

en: %T = time
pl: %T = czas

en: $w = width
pl: $w = szerokość

en: $h = height
pl: $h = wysokość

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
pl: $name = nazwa (zależnie od kontekstu np. tytuł okna)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
pl: $nb_name = podobne do $name, lecz bez białych znaków (spacji)

en: $profile = name of current profile
pl: $profile = nazwa aktywnego profilu

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
pl: $R = losowy znak (np. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
pl: %NN = licznik

en: Compression
pl: Kompresja

en: Adjust quality/compression value
pl: Regulacja jakości / wartości kompresji

en: Select a file format
pl: Wybór formatu pliku

en: Directory
pl: Katalog

en: Choose folder
pl: Wybierz katalog

en: Your screenshots will be saved to this directory
pl: Twoje zrzuty zostaną zapisane w tym katalogu

en: Browse for save folder every time
pl: Przeglądaj folder zapisu za każdym razem

en: Do not save file automatically
pl: Nie zapisuj pliku automatycznie

en: Automatically save file
pl: Automatycznie zapisuj plik

en: Automatically copy screenshot to clipboard
pl: Automatyczne kopiowanie zrzutu do  schowka

en: Automatically copy filename to clipboard
pl: Automatycznie skopiuj nazwę pliku do schowka

en: Do not copy anything to clipboard
pl: Nie kopiuj nic do schowka

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: second | seconds
pl[0]: sekunda
pl[1]: sekundy
pl[2]: sekund

en: Capture after a delay of
pl: Pobierz po czasie

en: Wait n seconds before taking a screenshot
pl: Opóźnienie po jakim nastąpi pobranie zrzutu ekranu
    (w sekundach)

en: Include Cursor
pl: Dołącz wskaźnik

en: Include cursor when taking a screenshot
pl: Dołączanie kursora myszki na zrzucie ekranu

en: Open with
pl: Otwórz przy pomocy

en: Open your screenshot with this program after capturing
pl: Otwórz zrzut po pobraniu w wybranym programie

en: 16 colors   - (4bit)
pl: 16 kolorów - (4 bity)

en: 64 colors   - (6bit)
pl: 64 kolory - (6 bitów)

en: 256 colors  - (8bit)
pl: 256 kolorów - (8 bitów)

en: Reduce colors
pl: Redukuj kolory

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
pl: Automatycznie zredukuj kolory po pobraniu zrzutu

en: Thumbnail
pl: Miniatura

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
pl: Tworzy również miniaturę.
    Proszę wybrać jaką częścią (procentowo) oryginalnego rozmiaru ma być miniatura.

en: Border
pl: Ramka

en: pixels
pl: piksele

en: Color
pl: Kolor

en: Choose border color
pl: Wybierz kolor ramki

en: Adds a border effect to the screenshot
pl: Dodaje ramkę do zrzutu

en: Enable zoom window
pl: Pokazuj powiększenie

en: Start with selection size of
pl: Rozpocznij z zaznaczeniem wielkości

en: at
pl: w

en: Start Selection Tool with a customized selection size
pl: Uruchamiaj narzędzie zaznaczania z własnym rozmiarem zaznaczenia

en: Show help text
pl: Pokaż pomoc

en: Enables the help text
pl: Włącz pomoc

en: Include window decoration when capturing a window
pl: Dołącz obramowanie okna podczas pobierania zrzutu okna

en: Automatically resize window to
pl: Automatycznie zmień rozmiar okna do

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
pl: Zmienia rozmiar okna automatycznie do danej szerokości i wysokości. Ta metoda zwraca się do managera okien z prośbą o zmianę rozmiaru okna. Manager okien może nie zezwolić na wykonanie tego polecenia.

en: Force rounded window corners
pl: Wymuś zaokrąglenie narożników okna

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
pl: Shutter wykorzystuje rozszerzenie XShape aby ustalić kształt okna. Pod pewnymi warunkami opcja ta nie działa, np. gdy uruchomiony jest compiz.
    Gdy ta opcja jest aktywowana shutter używa domyślnych parametrów na zaokrąglanie narożników okna. Możesz je nadpisać tworząc plik ~/.shutter/shape.conf i umieszczając w nim swoje wartości. Domyślne wartości przechowywane są w %s.

en: Select only visible windows
pl: Wybieraj tylko widoczne okna

en: Pre-Capture Delay
pl: Opóźnienie przed wykonaniem zrzutu

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
pl: Pobierz zrzut menu/dymku po czasie n sekund

en: Ignore possibly wrong type hints
pl: Ignoruj podpowiedzi dotyczące typu, które mogą być błędne

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
pl: Stałe typów okna określają typy okna dla menedżera okien, co wskazuje jaki typ funkcji ma okno. Niekiedy te typy są określone nieprawidłowo. Po włączeniu tej opcji Shutter nie będzie żądał wskazania typu.

en: Virtual browser width
pl: Szerokość wirtualnej przeglądarki

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
pl: Szerokość wirtualnej przeglądarki podczas pobierania zrzutu strony WWW

en: Show as check pattern
pl: Pokaż jako wzorzec kontroli

en: Show as custom color:
pl: Pokaż jako kolor niestandardowy:

en: Choose fill color
pl: Wybór koloru wypełnienia

en: Show as background
pl: Pokaż jako tło

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
pl: Wyświetla przeźroczyste obszary z wzorem szachownicy

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
pl: Wyświetla przeźroczyste obszary z wybranym kolorem

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
pl: Wyświetla przeźroczyste obszary z kolorem tła programu

en: Sort ascending by
pl: Sortuj rosnąco po

en: Key/Time Created
pl: Klucz/Czas utworzenia

en: Sort descending by
pl: Sortuj malejąco po

en: Configure sort criteria
pl: Konfiguruj kryteria sortowania

en: Start Shutter at login
pl: Uruchom Shutter podczas logowania

en: Hide window on first launch
pl: Ukrywaj okno przy pierwszym uruchomieniu

en: Hide notification icon
pl: Ukryj ikonę na pasku zadań

en: Autohide main window when taking a screenshot
pl: Automatycznie ukrywaj okno główne podczas pobierania zrzutu

en: Redraw Delay
pl: Interwał Odświeżania

en: millisecond | milliseconds
pl[0]: milisekunda
pl[1]: milisekundy
pl[2]: milisekund

en: Present main window after taking a screenshot
pl: Pokaż okno po zrobieniu zrzutu

en: Minimize to tray when closing main window
pl: Minimalizacja do obszaru powiadamiania po zamknięciu okna głównego

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
pl: Wyświetl powiadomienie po wykonaniu zrzutu ekranu

en: Display pop-up notification when using a delay
pl: Wyświetlaj powiadomienia, gdy zostało użyte opóźnienie

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
pl: Wyświetlaj wyskakujące powiadomienia gdy używane jest opóźnienie w tworzeniu zrzutu

en: Notification agent
pl: Agent powiadomień

en: Desktop Notifications
pl: Powiadomienia pulpitu

en: Built-In Notifications
pl: Wbudowane powiadomienia

en: Ask before moving files to trash
pl: Pytaj przed przeniesieniem pliku do kosza

en: Move file to trash when closing tab
pl: Przenieś plik do kosza po zamknięciu zakładki

en: Notify when file was deleted from filesystem
pl: Powiadom jeżeli plik zostanie usunięty

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
pl: Ustaw krótki odstęp czasowy by dać serwerowi X okazję na przerysowanie obszarów, które były zajmowane przez okna Shutter przed zrobieniem zrzutu ekranu.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
pl: Możesz wybrać powiadomienia systemowe (np. Ubuntu OSD) lub wbudowane powiadomienia Shuttera

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
pl: <b>Uwaga:</b> Jeśli wtyczka pozwala na autoryzowanie, to można wprowadzić swoje potwierdzenie. Wtyczki obsługujące OAuth są konfigurowane automatycznie, przy pierwszym ich użyciu.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
pl: URI
    Przykład: ftp://host:port/path

en: Connection mode
pl: Tryb połączenia

en: Active mode
pl: Tryb aktywny

en: Passive mode
pl: Tryb pasywny

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Password
pl: Hasło

en: Website URL
pl: Adres strony WWW

en: Main
pl: Ogólne

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Image View
pl: Podgląd obrazu

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Upload
pl: Wyślij

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: The following plugins are installed
pl: Następujące wtyczki są aktualnie zainstalowane

en: pixel | pixels
pl[0]: piksel
pl[1]: pikseli
pl[2]: pikseli

en: Quality
pl: Jakość

en: Please activate the menu you want to capture
pl: Aktywuj menu które chcesz przechwycić

en: Please activate the tooltip you want to capture
pl: Aktywuj podpowiedź którą chcesz pobrać

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
pl[0]: Zrzut zostanie wykonany za %s sekundę
pl[1]: Zrzut zostanie wykonany za %s sekundy
pl[2]: Zrzut zostanie wykonany za %s sekund

en: Register
pl: Zarejestruj się

en: Profile deleted
pl: Profil usunięty

en: Profile could not be deleted
pl: Profil nie mógł zostać usunięty

en: Failed
pl: Błąd

en: Profile %s loaded successfully
pl: Profil %s został załadowany poprawnie

en: Session
pl: Sesja

en: not found
pl: nie znaleziono

en: Error while adding the file monitor.
pl: Błąd podczas dodawania obserwatora plików

en: Settings could not be saved!
pl: Nie udało się zachować ustawień!

en: Settings saved successfully!
pl: Ustawienia zachowane z powodzeniem!

en: Session could not be saved!
pl: Nie udało się zapisać sesji!

en: Account-settings could not be saved!
pl: Nie udało się zachować ustawień konta!

en: Settings could not be restored!
pl: Nie udało się przywrócić ustawień!

en: Settings loaded successfully
pl: Ustawienia załadowane z powodzeniem

en: Built-in Editor
pl: Wbudowany edytor

en: Account-settings could not be restored!
pl: Nie udało się przywrócić ustawień konta!

en: opened
pl: otwarty

en: Error while opening image %s.
pl: Błąd w trakcie otwierania obrazu %s.

en: Session could not be restored!
pl: Nie udało się przywrócić sesji!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
pl: Błąd podczas tworzenia pliku %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
pl: Błąd podczas przenoszenia pliku %s do kosza.

en: Error while removing the file %s from disk.
pl: Błąd poczas usuwania pliku %s z dysku.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
pl: Czy chcesz przenieść %s do kosza?

en: Move to _Trash
pl: Przenieś do _kosza

en: deleted
pl: usunięto

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
pl: Czy chcesz przenieść zaznaczone pliki do kosza?

en: No screenshots selected
pl: Nie wybrano żadnych zrzutów ekranu

en: Selected screenshots deleted
pl: Usunięto wybrane zrzuty ekranu

en: removed from session
pl: usunięto z sesji

en: Selected screenshots removed
pl: Wybrane zrzuty ekranu zostały usunięte

en: No valid filetype specified
pl: Nie podano poprawnego typu pliku

en: There is no image data in the clipboard to paste
pl: Brak obrazka w schowku

en: Selected filenames copied to clipboard
pl: Wybrane nazwy plików zostały skopiowane do schowka

en: Selected images copied to clipboard
pl: Wybrane obrazy zostały skopiowane do schowka

en: Last action undone
pl: Cofnięto ostatnio wykonaną akcję

en: Error while copying last version (%s).
pl: Błąd podczas kopiowania ostatniej wersji (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
pl: Wystąpił błąd podczas cofania akcji na %s.

en: Last action redone
pl: Powtórzono ostatnią akcję

en: There was an error performing redo on %s.
pl: Wystąpił błąd podczas powtarzania akcji na %s.

en: No plugin installed
pl: Nie zainstalowano wtyczek

en: There was an error determining the filename.
pl: Wystąpił błąd w ustalaniu nazwy pliku

en: Triggered invalid screenshot action.
pl: Spowodowano nieprawidłową akcję tworzenia zrzutu

en: Error while taking the screenshot.
pl: Błąd podczas robienia zrzutu ekranu.

en: Capture aborted by user
pl: Zrzut ekranu przerwany przez użytkownika

en: %s saved
pl: %s zapisanych

en: Screenshot saved
pl: Zrzut ekranu zapisany

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
pl: Nazwa %s nie może zostać zweryfikowana. Być może zawiera niewspierane znaki.

en: %s opened with %s
pl: %s otwórz za pomocą %s

en: Opened all files with
pl: Wszystki pliki otwarto przy pomocy

en: Could not apply plugin %s
pl: Nie można było zastosować wtyczki %s

en: Successfully applied plugin %s
pl: Poprawnie zastosowano wtyczkę %s

en: Error while executing plugin %s.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania wtyczki %s.

en: There was an error executing the plugin.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania wtyczki

en: %s screenshot | %s screenshots
pl[0]: %s zrzut ekranu
pl[1]: %s zrzuty ekranu
pl[2]: %s zrzutów ekranu

en: Current profile
pl: Aktywny profil

en: Try to resave the file?
pl: Spróbować zapisac plik ponownie?

en: Image %s was not found on disk
pl: Obraz %s nie został odnaleziony na dysku

en: Error while saving the image %s.
pl: Błąd podczas zapisywania obrazu %s.

en: There was an error saving the image to %s.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisu obrazu do %s.

en: saved
pl: zapisane

en: Image %s was deleted from filesystem
pl: Obraz %s został usunięty

en: There was an error opening the image.
pl: Wystąpił błąd otwierania obrazu.

en: Error while opening directory %s.
pl: Błąd w trakcie otwierania katalogu %s.

en: Updating plugin information
pl: Aktualizowanie informacji o wtyczkach

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
pl: Shutter aktualizuje informacje o wtyczkach. Proszę czekać

en: Updating upload plugin information
pl: Aktualizowanie informacjiwtyczki uploadu

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
pl: Shutter aktualizuje wtyczkę odpowiadającą za upload, proszę czekać

en: Capture All Workspaces
pl: Przechwyć wszystkie pulpity

en: Limit to current monitor
pl: Tylko bieżący monitor

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
pl[0]: Opcja jest przydatna tylko wtedy, gdy używasz więcej niż jednego monitora (wykryto %d monitor).
    Włącz tę opcję, aby wykonywać zrzuty tylko z bieżącego monitora.
pl[1]: Opcja jest przydatna tylko wtedy, gdy używasz więcej niż jednego monitora (wykryto %d monitory).
    Włącz tę opcję, aby wykonywać zrzuty tylko z bieżącego monitora.
pl[2]: Opcja jest przydatna tylko wtedy, gdy używasz więcej niż jednego monitora (wykryto %d monitorów).
    Włącz tę opcję, aby wykonywać zrzuty tylko z bieżącego monitora.

en: Active Window
pl: Aktywne okno

en: Capture the last active window
pl: Przechwyć ostatnio aktywne okno

en: _Selection
pl: _Zaznaczenie

en: _Desktop
pl: _Pulpit

en: Window _under Cursor
pl: Okno _pod kursorem

en: Select W_indow
pl: Wybierz O_kno

en: Se_ction
pl: Sek_cja

en: _Tooltip
pl: _Podpowiedź

en: _Web
pl: _Sieć

en: S_how main window
pl: P_okaż główne okno

en: _Redo last screenshot
pl: _Ponów ostatni zrzut

en: _Quick profile select
pl: Zmień profil

en: Wait indefinitely
pl: Czekaj w nieskończoność

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
pl[0]: Czekaj maksymalnie %d sekundę
pl[1]: Czekaj maksymalnie %d sekundy
pl[2]: Czekaj maksymalnie %d sekund

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
pl[0]: Czekaj maksymalnie %d minutę
pl[1]: Czekaj maksymalnie %d minuty
pl[2]: Czekaj maksymalnie %d minut

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
pl: Shutter będzie czekał w nieskończoność na zrzut ekranu

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
pl[0]: Shutter będzie czekać najwyżej %d sekundę na wykonanie zrzutu ekranu zanim przerwie tę operację w przypadku gdy będzie ona trwać zbyt długo
pl[1]: Shutter będzie czekać najwyżej %d sekundy na wykonanie zrzutu ekranu zanim przerwie tę operację w przypadku gdy będzie ona trwać zbyt długo
pl[2]: Shutter będzie czekać najwyżej %d sekund na wykonanie zrzutu ekranu zanim przerwie tę operację w przypadku gdy będzie ona trwać zbyt długo

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
pl[0]: Shutter będzie czekać najwyżej %d minutę na wykonanie zrzutu ekranu zanim przerwie tę operację w przypadku gdy będzie ona trwać zbyt długo
pl[1]: Shutter będzie czekać najwyżej %d minuty na wykonanie zrzutu ekranu zanim przerwie tę operację w przypadku gdy będzie ona trwać zbyt długo
pl[2]: Shutter będzie czekać najwyżej %d minut na wykonanie zrzutu ekranu zanim przerwie tę operację w przypadku gdy będzie ona trwać zbyt długo

en: Anonymous Upload
pl: Anonimowe przesyłanie

en: Authorized Upload
pl: Autoryzowane przesyłanie

en: OAuth Upload
pl: OAuth załadowanie

en: Description
pl: Opis

en: Icon
pl: Ikona

en: Name
pl: Nazwa

en: Category
pl: Kategoria

en: Language
pl: Język

en: Path
pl: Ścieżka

en: Successfully published
pl: Pomyślnie udostępniono

en: The file %s was successfully published: %s
pl: Plik %s został pomyślnie udostępniony: %s

en: %s published
pl: %s udostępniony

en: Unpublished
pl: Nieudostępniony

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
pl: Plik %s nie jest dłużej udostępniany. Jego link nie jest już dostępny.

en: The file %s is no longer published.
pl: Plik %s nie jest już udostępniany.

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename image %s
pl: Zmień nazwę obrazu %s

en: New filename
pl: Nowa nazwa pliku

en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: renamed
pl: zmieniono nazwę

en: Error while renaming the image %s.
pl: Błąd podczas zmiany nazwy obrazu %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
pl: Wystąpił błąd w trakcie zmiany nazwy obrazu na %s.

en: _Replace
pl: _Zamień

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
pl: Obraz już istnieje w %s. Nadpisanie obrazu usunie jego poprzednią zawartość.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
pl: Obraz %s już istnieje. Chcesz go nadpisać?

en: Invalid Filename
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku

en: Choose file to open
pl: Wybierz plik do otwarcia

en: All compatible image formats
pl: Wszystkie zgodne formaty obrazu

en: Choose a location to save to
pl: Wybierz katalog docelowy

en: Choose a plugin
pl: Wybierz wtyczkę

en: _Run
pl: _Uruchom

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: No plugin specified
pl: Nie określono wtyczki

en: Upload / Export
pl: Upload / Eksport

en: _Upload
pl: Wyślij

en: Guest
pl: Gość

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
pl: Proszę wybrać jedno z wyżej podanych kont i kliknąć przycisk <i>Prześlij</i>. Przesłane linki nadal będą dostępne w zrzutach ekranu <i>wywołując menu prawoklikiem</i> po zamknięciu tego okna.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
pl: <b>Uwaga:</b> Jeżeli plugin pozwala tylko na autoryzowane przesyłanie, to musisz najpierw wprowadzić swoje dane uwierzytelniające w preferencjach, aby one pojawiły się na liście powyżej.

en: Choose account
pl: Wybór konta

en: Public hosting
pl: Hosting publiczny

en: Places
pl: Miejsca

en: _Export
pl: _Eksportuj

en: _Publish
pl: _Udostępnij

en: Disconnected
pl: Rozłączono

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
pl[0]: Folder %s jest zsynchronizowany z Ubuntu One. Zaznaczony plik zostanie skopiowany do tego folderu przed opublikowaniem.
pl[1]: Folder %s jest zsynchronizowany z Ubuntu One. Zaznaczone pliki zostaną skopiowane do tego folderu przed opublikowaniem.
pl[2]: Folder %s jest zsynchronizowany z Ubuntu One. Zaznaczone pliki zostaną skopiowane do tego folderu przed opublikowaniem.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
pl[0]: <b>Uwaga:</b> Wybrany plik zostanie udostępniony. Operacja ta będzie przeprowadzona w tle; po jej zakończeniu zostanie wyświetlone powiadomienie.
pl[1]: <b>Uwaga:</b> Wybrane pliki zostaną udostępnione. Operacja ta będzie przeprowadzona w tle; po jej zakończeniu zostanie wyświetlone powiadomienie.
pl[2]: <b>Uwaga:</b> Wybrane pliki zostaną udostępnione. Operacja ta będzie przeprowadzona w tle; po jej zakończeniu zostanie wyświetlone powiadomienie.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
pl: Folder %s nie jest zsynchronizowany z Ubuntu One. Proszę wybrać alternatywny folder.

en: Ubuntu One service cannot be found.
pl: Nie można zlokalizować usługi Ubuntu One.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
pl: /publicfiles jest niedostępny. Twoja wersja Ubuntu One może być nieaktualna.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
pl: Aby użyć tej funkcji zainstaluj Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl

en: Loading module %s
pl: Wczytywanie modułu %s

en: Error while executing upload plugin %s.
pl: Błąd podczas uruchamiania wtyczki %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania wtyczki do uploadu.

en: uploaded
pl: wysłano

en: Successfully uploaded
pl: Wysyłanie zakończono powodzeniem.

en: The file %s was successfully uploaded.
pl: Wysyłanie pliku %s zakończono powodzeniem.

en: Skip all
pl: Pomiń wszystkie

en: Skip
pl: Pomiń

en: Retry
pl: Ponów

en: exported
pl: wyeksportowano

en: Successfully exported
pl: Pomyślnie wyeksportowano.

en: The file %s was successfully exported.
pl: Plik %s pomyślnie wyeksportowano.

en: Publishing %s...
pl: Udostępnianie %s...

en: _Retry
pl: _Ponów

en: Error while copying the image %s.
pl: Błąd podczas kopiowania obrazu %s.

en: There was an error copying the image into %s.
pl: Wystąpił błąd w trakcie kopiowania obrazu do %s.

en: Please check your credentials and try again.
pl: Proszę sprawdzić poprawność danych i spróbować ponownie.

en: Error while login
pl: Błąd podczas logowania

en: Maximum filesize reached
pl: Osiągnięto maksymalny rozmiar pliku

en: Error while uploading
pl: Błąd podczas wysyłania

en: Maximum filesize: %s
pl: Maksymalna wielkość pliku to : %s

en: Error while connecting
pl: Błąd podczas łączenia

en: Save current preferences as new profile
pl: Zapisz obecne ustawienia jako nowy profil

en: New profile name
pl: Nazwa nowego profilu

en: Replacing it will overwrite its contents.
pl: Zastąpienie go nadpisze jego zawartość

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
pl: Nazwa profilu %s już istnieje. Chcesz ją zastąpić?

en: _File
pl: P_lik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Screenshot
pl: _Zrzut ekranu

en: _Go
pl: _Idź

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Open...
pl: _Otwórz…

en: Recent _Files
pl: Ostatnie _pliki

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako...

en: E_xport to PDF...
pl: E_ksportuj do PDF ...

en: Export to Post_Script...
pl: Eksportuj do Post_Script...

en: Page Set_up
pl: Ustawienia _strony

en: _Print...
pl: _Drukuj…

en: Send by E_mail...
pl: Wyślij jako _mail...

en: C_lose all
pl: Zamknij _wszystkie

en: Copy _Filename
pl: Kopiuj _nazwę pliku

en: Show Navigation _Toolbar
pl: Pokaż pasek _nawigacji

en: Get Help Online...
pl: Uzyskaj pomoc online...

en: Translate this Application...
pl: Przetłumacz ten program...

en: Report a Problem
pl: Zgłoś problem

en: _Active Window
pl: _Aktywne Okno

en: Import from clip_board
pl: Importuj ze _schowka

en: Open wit_h
pl: O_twórz za pomocą

en: Show in _folder
pl: Pokaż w _folderze

en: _Rename...
pl: Zmień _nazwę...

en: _Send To...
pl: _Wyślij do...

en: E_xport...
pl: Wye_ksportuj...

en: Public URLs
pl: Publikuj URLe

en: _Edit...
pl: _Edytuj...

en: Run a _plugin...
pl: Uruchom _wtyczkę...

en: Redo _this screenshot
pl: Wykonaj _ten zrzut ponownie

en: Run a _Plugin...
pl: Uruchom _Wtyczkę...

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo last screenshot
pl: Wykonaj ponownie ostatni zrzut ekranu

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
pl: Proszę obrysować prostokątny obszar myszką
    aby pobrać określony fragment ekranu

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Take a screenshot of your whole desktop
pl: Pobierz zrzut ekranu całego pulpitu

en: Capture a specific workspace
pl: Pobiera zrzut określonego obszaru roboczego

en: Window
pl: Okno

en: Select a window with your mouse
pl: Proszę wybrać okno przy pomocy myszki

en: Take a screenshot of a specific window
pl: Pobierz zrzut ekranu określonego okna

en: Section
pl: Sekcja

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
pl: Pobiera zrzut ekranu jedynie określonej części okna. Możliwe jest wybranie dowolnego okna-dziecka przez wskazanie myszką.

en: Select a single menu or cascading menus from any application
pl: Wybierz pojedyncze lub kaskadowe menu z dowolnej aplikacji

en: Tooltip
pl: Podpowiedź

en: Capture a tooltip
pl: Zrzut podpowiedzi

en: Web
pl: WWW

en: Take a screenshot of a website
pl: Pobierz zrzut ekranu strony internetowej

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
pl: Ustaw jak długo Shutter ma czekać przed zakończeniem procesu pobierania zrzutu ekranu, jeśli będzie trwał za długo

en: Edit
pl: Edytuj

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
pl: Wykorzystaj wbudowany edytor aby wyróżnić wybrane fragmenty zrzutu lub dostosować jego rozmiar

en: Export
pl: Eksportuj

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
pl: Wyślij swoje obrazy na hosting obrazków, serwer FTP lub do wybranego katalogu

en: Show links to previous uploads
pl: Pokaż linki do poprzednich uploadów.

en: Error while executing %s.
pl: Błąd podczas wykonywania %s.

en: There was an error executing %s.
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania %s.

en: Exit Code: %d.
pl: Kod wyjścia: %d.

en: Synchronization complete
pl: Synchronizacja ukończona

en: Synchronization in progress...
pl: Synchronizacja w toku ...

en: Illegal URI.
pl: Błędny adres.

en: Connection error.
pl: Błąd połączenia

en: Please check your connectivity and try again.
pl: Proszę sprawdzić połączenie i spróbować ponownie.

en: Login with username %s failed.
pl: Logowanie użytkownika %s nie powiodło się.

en: Cannot change working directory.
pl: Nie mogę zmienić katalogu roboczego.

en: Command 'put' failed.
pl: Komenda 'put' zawiodła.

en: Copy this code to clipboard
pl: Skopiuj ten kod do schowka

en: Upload - %s - %s
pl: Upload -%s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
pl: Narysuj prostokątny obszar używając myszy

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
pl: Naciśnij klawisz Enter, aby wykonać zrzut. Aby wyjść naciśnij klawisz Esc.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
pl: <b>shift/prawy klawisz myszy</b> → okno dialogowe zaznaczenia wł/wył

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
pl: <b>ctrl + rolka</b> → powiększ/pomniejsz

en: <b>space</b> → zoom window on/off
pl: <b>spacja</b> → okno powiększenia wł/wył

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
pl: <b>klawisze kursorów</b> → przesuń kursor

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
pl: <b>klawisze kursorów + alt</b> → przesuń zaznaczenie

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
pl: <b>klawisze kursorów + ctrl</b> → zmień rozmiar zaznaczenia

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
pl: Nie można było przejąć wskaźnika myszy, lub wybrany obszar jest nieprawidłowy.

en: Keyboard could not be grabbed.
pl: Klawiatura nie może zostać przechwycona.

en: tooltip
pl: podpowiedź

en: No window with type %s detected.
pl: Nie wykryty żadnego okna typu %s.

en: There is no last capture that can be redone.
pl: Nie ma zrzutu, który może być ponownie wykonany

en: The window is no longer available.
pl: Okno nie jest już dostępne.

en: Unable to capture website
pl: Próba wykonania zrzutu strony WWW nie powiodła się

en: No window with name pattern %s detected.
pl: Nie wykryto okna o nazwie odpowiadającej wzorcowi %s.

en: Invalid pattern %s detected.
pl: Wykryto nieprawidłowy wzorzec %s

en: No subwindow detected
pl: Nie wykryto żadnego podokna

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
pl: Może to okno używa strony klienta okna (lub podobnej).
    Shutter jeszcze nie uzyskuje danych z okien takiego typu.

en: URL to capture
pl: URL do pobrania zrzutu

en: C_apture
pl: Pobierz zrzut

en: Workspaces
pl: Obszary robocze

en: Fill color
pl: Kolor wypełnienia

en: Adjust fill color and opacity
pl: Ustawienie koloru i przezroczystości wypełnienia

en: Stroke color
pl: Kolor rysowania

en: Choose stroke color
pl: Wybór koloru rysowania

en: Adjust stroke color and opacity
pl: Ustawienie koloru i przezroczystości rysowania

en: Line width
pl: Szerokość linii

en: Adjust line width
pl: Ustawienie szerokości linii

en: Font
pl: Czcionka

en: Select font family and size
pl: Wybór rodzaju i wielkości czcionki

en: Insert image
pl: Wstaw obraz

en: Insert an arbitrary object or file
pl: Wstaw dodatkowy obiekt lub plik

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: _Crop
pl: _Przytnij

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
pl: Kliknij i przeciągnij by przeskalować (wciśnij Control by skalować płynniej)

en: Click-Drag to resize the canvas
pl: Kliknij i przeciągnij by zmienić rozmiar płótna

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
pl: Kliknij by rysować (wciśnij Control lub Shift by narysować linię prostą)

en: Click-Drag to create a new straight line
pl: Kliknij i przeciągnij aby utworzyć nową linię prostą

en: Click-Drag to create a new arrow
pl: Kliknij i przeciągnij aby narysować nową strzałkę

en: Click-Drag to create a new rectangle
pl: Kliknij i przeciągnij aby utworzyć nowy prostokąt

en: Click-Drag to create a new ellipse
pl: Kliknij i przeciągnij aby utworzyć nową elipsę

en: Click-Drag to add a new text area
pl: Kliknij i przeciągnij aby utworzyć nowe okno tekstowe

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
pl: Kliknij aby ukryć element obrazka (użyj klawiszy Control lub Shift aby rysować proste linie)

en: Click-Drag to create a pixelized region
pl: Kliknij i przeciągnij by stworzyć spikselizowany obszar.

en: Click to add an auto-increment shape
pl: Kliknij, aby dodać jako automatycznie powiększający się kształt

en: Save the changes to image %s before closing?
pl: Zapisać zmiany w obrazie %s przed zamknięciem?

en: Close
pl: Zamknij

en: Do_n't save
pl: _Nie zapisuj

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
pl[0]: Jeżeli nie zapiszesz pliku, zmiany dokonane w ciągu ostatniej minuty zostaną utracone
pl[1]: Jeżeli nie zapiszesz pliku, zmiany dokonane w ciągu ostatnich %d minut zostaną utracone
pl[2]: Jeżeli nie zapiszesz pliku, zmiany dokonane w ciągu ostatnich %d minut zostaną utracone

en: Do you want to save the changed background color?
pl: Czy chcesz zapisać zmieniony kolor tła?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
pl: Jeśli zignorujesz kolor tła, będzie ono przezroczyste.

en: Save Background Color
pl: Zapisz kolor tła

en: _Ignore Background Color
pl: _Ignoruj kolor tła

en: _Save Background Color
pl: _Zapisz kolor tła

en: Change Background Color...
pl: Zmień kolor tła

en: _Reset to Default
pl: Przywróć _domyślne

en: Raise
pl: Przesuń wyżej

en: Lower
pl: Przesuń niżej

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Edit Preferences...
pl: Zmień preferencje...

en: Numbering
pl: Numerowanie

en: Current value
pl: Bieżąca wartość

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Length
pl: Długość

en: Tip length
pl: Głębokość grotu

en: Display an arrow at the end of the line
pl: Grot na końcu linii

en: Display an arrow at the start of the line
pl: Grot na początku linii

en: Text
pl: Tekst

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Choose font color
pl: Wybór koloru czcionki

en: Use selected font
pl: Użycie zaznaczonej czcionki

en: Use selected font color
pl: Użyj wybranego koloru czcionki

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: Undo last action
pl: Wycofaj ostatnio wykonaną operację

en: Do again the last undone action
pl: Przywróć ostatnio wycofaną operację

en: Copy selection to clipboard
pl: Kopiuj zaznaczenie do schowka

en: Cut selection to clipboard
pl: Wytnij zaznaczenie do schowka

en: Paste objects from clipboard
pl: Wklej obiekty ze schowka

en: Delete current object
pl: Usuń aktualny obiekt

en: Clear canvas
pl: Wyczyść płótno

en: Abort current mode
pl: Przerwij aktualny tryb

en: Close this window
pl: Zamknij to okno

en: Save image
pl: Zapisz obraz

en: Export to _File...
pl: Eksportuj do _Pliku...

en: Export to File...
pl: Eksportuj do pliku ...

en: _Export to SVG...
pl: _Eksportuj do formatu SVG...

en: Export to SVG...
pl: Eksportuj do pliku SVG...

en: Export to PDF...
pl: Eksportuj do PDF ...

en: Export to PostScript...
pl: Eksportuj do pliku PostScript...

en: Automatic scrolling
pl: Przewijanie automatyczne

en: Select
pl: Zaznacz

en: Select item to move or resize it
pl: Wybiera obiekt do przesuwania lub zmiany rozmiaru

en: Freehand
pl: Linia odręczna

en: Draw a freehand line
pl: Rysuje dowolną linię

en: Highlighter
pl: Podkreślacz

en: Line
pl: Linia

en: Draw a straight line
pl: Rysuje linie prostą

en: Draw an arrow
pl: Rysuje strzałkę

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Draw a rectangle
pl: Rysuje prostokąty

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Draw a ellipse
pl: Rysuje elipsy

en: Add some text to the screenshot
pl: Dodaje tekst do zrzutu ekranu

en: Censor
pl: Cenzor

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
pl: Ukrywa prywatne elementy zrzutu ekranu

en: Pixelize
pl: Pikselizacja

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
pl: Rozmyj wybrane obszary aby ukryć prywatne dane

en: Number
pl: Numer

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
pl: Rysuje kółko z kolejną liczbą w środku

en: Crop
pl: Przytnij

en: Crop your screenshot
pl: Kadruj

en: No icon was found
pl: Nie znaleziono ikony

en: Import from current theme...
pl: Import z bieżącego tematu

en: Import from session...
pl: Importuj z sesji...

en: Import from filesystem...
pl: Importuj z pliku...

en: New text...
pl: Nowy tekst ...
