shutter - en to si translation catalogue (496 entries)

en: Profile
si: ගිණුම

en: Preferences
si: අභිරුචීන්

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
si: මෙය පහසුකම සදහා gnome-web-photo ස්ථාපනය කර තිබිය යුතුය

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
si: මෙම පහසුකම භාවිතය සදහා Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl ස්ථාපනය කර තිබිය යුතුය

en: Choose a profile
si: පැතිකඩක් තොරා ගන්න

en: Save configuration as profile
si: වින්‍යාසය සුරැකීම පැතිකඩක් ලෙස කරන්න

en: Delete profile
si: පැතිකඩ මකන්න

en: Load the selected profile's configuration
si: තෝරාගත් පැතිකඩෙහි වින්‍යාසය ප්‍රවේශනය කරන්න

en: Image format
si: රූ වර්ගය

en: Save
si: සුරකින්න

en: First-launch Behavior
si: ප්‍රථම දියත්කිරීමේදී හැසිරීම

en: Window Preferences
si: කවුළු අභිරුචිය

en: Notifications
si: නිවේදන

en: Trash
si: කසල

en: Gnome-Keybinding
si: Gnome-යතුරුබන්ධනය

en: Actions
si: ක්‍රියා

en: Capture
si: ග්‍රහණය කරන්න

en: Selection Capture
si: තෝරාගත් කොටස ග්‍රහණය

en: Window Capture
si: කවුළු ග්‍රහණය

en: Menu/Tooltip Capture
si: මෙනුව/මෙවලම්ඉගි ග්‍රහණය

en: Website Capture
si: වෙබ්අඩවි ග්‍රහණය

en: Accounts
si: ගිණුම්

en: File Transfer Protocol (FTP)
si: ගොනු මාරුකිරීමේ නියමාවලිය (FTP)

en: Transparent Parts
si: විනිවිද කොටස්

en: Session View
si: සැසි දසුන

en: Filename
si: ගොනු නාමය

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
si: %s වෙන් කරන ලද අනුලකුණකි එය ගොනුනාමයක් ලෙස භාවිතයට ඉඩ නොමැත

en: There are several wildcards available, like
si: ආදේශක කිහිපයක් පවතී, ඒවා නම්

en: %Y = year
si: %Y = අවුරුද්ද

en: %m = month
si: %m = මාසය

en: %d = day
si: %d = දවස

en: %T = time
si: %T = වේලාව

en: $w = width
si: $w = පළල

en: $h = height
si: $h = උස

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
si: $name = බහු-කාර්ය (උදා. කවුළු මාතෘකාව)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
si: $nb_name = $name වගේ එහෙත් ප්‍රතිඵල අනුලකුණු වැලෙහි හිස්තැන් රහිත විය යුතුය

en: $profile = name of current profile
si: $profile = වත්මන් පැතිකඩේ නම

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
si: $R = සසම්භාවී අකුර (උදා. $RRRR = අජ්ත)

en: %NN = counter
si: %NN = ගණකය

en: Compression
si: හැකිලීම

en: Adjust quality/compression value
si: තත්වය/හැකිලීමේ අගය සකස්කරන්න

en: Select a file format
si: ගොනු ජාතිය තෝරාගන්න

en: Directory
si: නාමාවලිය

en: Choose folder
si: නාමාවලිය තෝරන්න

en: Your screenshots will be saved to this directory
si: ඔබගේ රාමුජායාරූපය මෙම නාමාවලිය තුල සුරැකීමට ලක් වේ

en: Browse for save folder every time
si: සෑමවිටම සුරැකුම් ගොනුව විවෘත කරන්න

en: Do not save file automatically
si: ස්වයංක්‍රීයව ගොනුව සුරැකීම නොකරන්න

en: Automatically save file
si: ස්වයංක්‍රීයව ගොනුව සුරකින්න

en: Automatically copy screenshot to clipboard
si: රාමුජායාරූපය ස්වයංක්‍රීයව පසුරු පුවරුව මතට පිටපත් කරන්න

en: Automatically copy filename to clipboard
si: ස්වයංක්‍රීයව ගොනුනාමය පසුරු පුවරුව මත පිටපත් කරන්න

en: Do not copy anything to clipboard
si: පසුරු පුවරුවට කිසිවක් පිටපත් නොකරන්න

en: Delay
si: පමා කරන්න

en: second | seconds
si[0]: තත්පරය
si[1]: තත්පර

en: Capture after a delay of
si: මෙම කාලයට පසු ග්‍රහණය කරන්න

en: Wait n seconds before taking a screenshot
si: රාමුජායාරූපයක් ගැනීමට පෙර n කාලයක් ගන්න

en: Include Cursor
si: කර්සරය ඇතුලත් කරන්න

en: Include cursor when taking a screenshot
si: කර්සරයද සහිතව රාමුජායාරූපය ගන්න

en: Open with
si: මගින් විවෘත කරන්න

en: Open your screenshot with this program after capturing
si: ඔබගේ රාමුජායාරූපය ගැනීමෙන් පසු මෙම වැඩසටහන භාවිතා කර එය විවෘත කරන්න

en: 16 colors   - (4bit)
si: වර්ණ 16 - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
si: වර්ණ 64 - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
si: වර්ණ 256 - (8bit)

en: Reduce colors
si: පාට අඩුකරන්න

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
si: රාමුජායාරූපය ගැනීමෙන් පසු එහි වර්ණය ස්වයංක්‍රීයව අඩු කරන්න

en: Thumbnail
si: කුඩා රුව

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
si: කුඩා රුව පවා ජනනය කරන්න.
    කුඩා රුව සදහා මුලාකෘතියේ ප්‍රතිශතමය අගය භාවිතා කරන්න

en: Border
si: දාරය

en: pixels
si: පික්සල

en: Color
si: වර්ණය

en: Choose border color
si: දාර පාට තෝරාගන්න

en: Adds a border effect to the screenshot
si: රාමුජායාරූපය සදහා දාර හැඩගැන්වීම් ඵලයක් එක් කරන්න

en: Enable zoom window
si: විශාල කිරිම් රාමුව සක්‍රීය කරන්න

en: Start with selection size of
si: තෝරාගැනීම් ප්‍රමාණය ලෙස භාවිතා කරන්න

en: at
si: ඔස්ට්‍රියාව

en: Start Selection Tool with a customized selection size
si: තෝරාගැනීමේ මෙවලම ආරම්භයේදී අභිරුචි විශාලත්වයක් ලබා දෙන්න

en: Show help text
si: උදව් සටහන පෙන්වන්න

en: Enables the help text
si: උදව් සටහන් සක්‍රීයකරන්න

en: Include window decoration when capturing a window
si: කවුළුවක් ජායාරූපගත කරන විට කවුළු හැඩගැන්වීම අන්තර්ගත කරන්න

en: Automatically resize window to
si: මෙම අගයට ස්වයංක්‍රීයව කවුළුව ප්‍රතිප්‍රමාණනය කරන්න

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
si: මෙය කවුළුව නිශ්චිත දිගකට හා පළලකට ප්‍රතිප්‍රමාණනය කරයි. මෙම ක්‍රමය කවුළු කලමානාකරණයට කවුළුව ප්‍රතිප්‍රමාණනයට විධානය ලබා දෙයි. එහෙත් කවුළු කලමානාකරණය ප්‍රතිප්‍රමාණනය සදහා ඉඩ ලබා නොදිය හැක.

en: Force rounded window corners
si: අනිවාර්යයෙන්  රවුම් කරන ලද කවුළු මුල්ල

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
si: ෂටරය xහැඩති දිගුව භාවිතා කරමින් කවුළුවේ හැඩය නිගමනය කරයි, නමුත් මෙය සමහර අවස්ථා වලදී ක්‍රියාත්මක නොවීය හැක. උදා. compiz ධාවනය කරන විට 
    
    මෙම විකල්පය සක්‍රීයව පවතින විට ෂටරය නිශ්චිත පරාමිතීන් භාවිතා කර කවුළු කෙළවර රවුම් කරයි. ඔබට මෙහි පුරුදු පරාමිතීන් ~/.shutter/shape.conf ලෙස ගොනුවක් සකසා උපරිලේඛනය කර නව අගයන් යෙදිය හැක. පුරුදු පරාමිතීන් ගබඩා කර ඇත්තේ %s තුලය.

en: Select only visible windows
si: දෘශ්‍ය කවුළු පමණක් තෝරන්න

en: Pre-Capture Delay
si: ග්‍රහණයට පෙර කාලය

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
si: මෙනුව/මෙවලම් ඉගිය ග්‍රහණය කිරීමට පෙර තත්පර n කාලයක් සිටින්න

en: Ignore possibly wrong type hints
si: නිවැරදි විය නොහැකි වර්ග ඉගි මගහරින්න

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
si: වර්ග ඉගි නියතයන් කවුළු කළමනාකරණයේ කවුළුවල අඩංගු කාර්ය පිළිබද නිශ්චිත ඉගි ලබා දෙයි. සමහරවිට මෙම වර්ග ඉගි නිවැරදිව සටහන කර නැත. මෙම විකල්පය සබල කිරිඉමෙන් shutter ඉල්ලූ වර්ග ඉගිය මත්තෙම යැපී නොපවතී.

en: Virtual browser width
si: අතත්‍ය බ්‍රව්සර පළල

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
si: වෙබ් පිටු රාමුජායාරූප ගත කරන විට අතත්‍ය බ්‍රව්සර පළල

en: Show as check pattern
si: කොටු රටාවක් ලෙස පෙන්වන්න

en: Show as custom color:
si: අභිරුචි වර්ණයක් ලෙස පෙන්වන්න:

en: Choose fill color
si: පිරවුම් වර්ණය තෝරන්න

en: Show as background
si: පසුබිම ලෙස පෙන්වන්න

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
si: කොටු රටාව තුල වූ පින්තුරයේ විනිවිද කොටස ඇත්නම් ඒවා පෙන්වන්න

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
si: පින්තුරය තුල වූ කුමන සියළු විනිවිද පෙනෙන කොටස් ඔබ විසින් ලබදෙනලද ඝන වරණයකින් පෙන්වන්න

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
si: පින්තුරය තුල වූ කුමන සියළු විනිවිද පෙනෙන කොටස් යෙදවීමේ පසුබිම් වර්ණයෙන් පෙන්වන්න

en: Sort ascending by
si: ආරෝහණ ආකරයට සකස් කල යුත්තේ

en: Key/Time Created
si: නිර්මාණය කල යතුර/වෙලාව

en: Sort descending by
si: අවරෝහණ ආකාරයට සකස් කල යුත්තේ

en: Configure sort criteria
si: වර්ගකිරීමේ මිණුම වින්‍යාස කරන්න

en: Start Shutter at login
si: ලොග් විමේදී shutter ආරම්භ කරන්න

en: Hide window on first launch
si: ප්‍රථම දියත් කිරීමේදී කවුළුව සගවන්න

en: Hide notification icon
si: දැනුම්දීමේ අයිකනය සගවන්න

en: Autohide main window when taking a screenshot
si: රාමුජායාරූප ගැනීමේදී ප්‍රධාන කවුළුව ස්වයංක්‍රීයව සගවන්න

en: Redraw Delay
si: නැවත ඇදීමේ ප්‍රමාදය

en: millisecond | milliseconds
si[0]: මිලිතත්පරය
si[1]: මිලිතත්පර

en: Present main window after taking a screenshot
si: රාමුජායාරූපය ගැනීමෙන් පසු ප්‍රධාන කවුළුව පෙන්වන්න

en: Minimize to tray when closing main window
si: ප්‍රධාන කවුළුවෙන් ඉවත් වන විට තැටිය වෙතට හකුළුවන්න

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
si: රාමුජායාරුප ගැනීමෙන් පසු උත්පන්න දැනුම්දීම පෙන්වන්න

en: Display pop-up notification when using a delay
si: ප්‍රමාධයක් සිදු වන විට උත්පන්න දැනුම්දීමක් පෙන්වන්න

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
si: පෙර ග්‍රහණ ප්‍රමාදයක් සිදු වන විට උත්පන්න දැනුම්දීමක් පෙන්වන්න

en: Notification agent
si: දැනුම්දීම් ඒජන්ත

en: Desktop Notifications
si: වැඩතල නිවේදන

en: Built-In Notifications
si: ඇතුලත්කල නිවේදන

en: Ask before moving files to trash
si: ගොනු ඉවත් කිරීමට පෙර විමසන්න

en: Move file to trash when closing tab
si: පටිත්ත වසන විට ගොනුව කුණු බක්කියට ගෙනියන්න

en: Notify when file was deleted from filesystem
si: ගොනු පද්දතියෙන් ගොනුවක් ඉවත් කරන විට දැනුම්දෙන්න

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
si: Xserver හි නොපැහැදිලි ප්‍රදේශ නැවත ඇදීම සදහා කෙටි කාලයක් වින්‍යාස කරන්න

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
si: පද්ධතිය පුරා විසිරුනු පරිඝනක දනුම්දීම් හෝ Shutter හි අභ්‍යන්තර දැනුම්දීම් පධ්ධතිය භාවිතා කල හැක.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
si: <b>විශේෂ සටහන :<b> ප්ලගිනයක් මගින් අනුමත කරන ලද උඩුගත කිරීමක් නම් ඔබට ඔබගේ සහතිකකරන භාවිතා කල හැකිය.  OAuth සහිත ප්ලගින ඔබ භාවිතා කරන ප්‍රථම අවස්ථාවේම ක්‍රියාත්මක වීමට  වින්‍යාස කර ඇත.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
si: URI
    උදාහරණය: ftp://host:port/path

en: Connection mode
si: සම්බන්ධතා ප්‍රකාරය

en: Active mode
si: සක්‍රීය ප්‍රකාරය

en: Passive mode
si: නිශ්ක්‍රිය ප්‍රකාරය

en: Username
si: පරිශීලක නාමය

en: Password
si: මුරපදය

en: Website URL
si: වෙබ්අඩවි URL

en: Main
si: ප්‍රධාන

en: Advanced
si: සංකීර්ණ‍

en: Image View
si: පිළිඹිබු දසුන

en: Behavior
si: හැසිරිම

en: Upload
si: උඩුගත කරන්න

en: Plugins
si: ප්ලගීන

en: The following plugins are installed
si: පහත ප්ලගින පිහිටුවා ඇත

en: pixel | pixels
si[0]: පික්සලය
si[1]: පික්සල

en: Quality
si: ගුණාත්මකබව

en: Please activate the menu you want to capture
si: කරුණාකර ග්‍රහණය කල යුතු මෙනුව සක්‍රීයකරන්න

en: Please activate the tooltip you want to capture
si: ඔබට ග්‍රහණය කරීමට අවශ්‍ය මෙවලම් ඉගිය සක්‍රීය කරන්න

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
si[0]: රාමුජායාරුපය තව තත්පර %sකින් ගනු ලැබේ
si[1]: රාමුජායාරුපය තව තත්පර %sකින් ගනු ලැබේ

en: Register
si: ලියාපදිංවි කරන්න

en: Profile deleted
si: පැතිකඩ ඉවත් කරන ලදී

en: Profile could not be deleted
si: පැතිකඩ ඉවත් කල නොහැක

en: Failed
si: අසාර්ථකයි

en: Profile %s loaded successfully
si: %s පැතිකඩ සාර්ථකව ලබාගැනිණි

en: Session
si: සැසිය

en: not found
si: සොයාගත නොහැක

en: Error while adding the file monitor.
si: ගොනු අධීක්ෂණය එකතු කිරීමේ දෝෂය

en: Settings could not be saved!
si: සැකසුම් සුරැකිය නොහැක!

en: Settings saved successfully!
si: සැකසුම් සුරැකීම සාර්ථකයි!

en: Session could not be saved!
si: සැසිය සුරැකිය නොහැක!

en: Account-settings could not be saved!
si: ගිණුමේ සැකසුම් සුරැකිය නොහැක!

en: Settings could not be restored!
si: සිටුවම් නැවත පිහිටුවිය නොහැක!

en: Settings loaded successfully
si: සිටුවම් සාර්ථකව ලබාගැනිණි

en: Built-in Editor
si: ඇතුලාන්ත සංස්කාරකය

en: Account-settings could not be restored!
si: ගිණුම්-සිටුවම් නැවත ස්ථාපනය කල නොහැක!

en: opened
si: විවෘතයි

en: Error while opening image %s.
si: %s ජායාරුපය විවෘත කිරීමේ දෝෂය.

en: Session could not be restored!
si: සැසිය නැවත පිහිටුවිය නොහැක!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
si: trashinfo %s ගොනුව සෑදීමේ දෝෂය.

en: Error while moving the file %s to trash.
si: %s ගොනුව බක්කියට ගෙන යාමේ දෝෂය.

en: Error while removing the file %s from disk.
si: තැටියෙන් %s ගොනුව ඉවත් කිරීමේ දෝෂය.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
si: %s බක්කියට ගෙන යාම අත්‍යවශයද ?

en: Move to _Trash
si: ඉවතලන්න (_T)

en: deleted
si: ඉවත් කරන ලදී

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
si: තෝරාගත් ගොනු බක්කියට ගෙනයාම අනිවාර්යද ?

en: No screenshots selected
si: කිසි රාමුජායාරූපයක් තෝරා නොමැත

en: Selected screenshots deleted
si: තෝරාගත් රාමුජායාරූප මකන ලදී

en: removed from session
si: සැසියෙන් ඉවත් කරන ලදී

en: Selected screenshots removed
si: තෝරාගත් රාමුජායාරූප ඉවත් කරන ලදී

en: No valid filetype specified
si: වලංගු ගොනු වර්ගයක් සදහන් කර නැත

en: There is no image data in the clipboard to paste
si: ඇලවීම සදහා පසුරු පුවරුව තුල රුප දත්ත නොමැත

en: Selected filenames copied to clipboard
si: තෝරාගත් ගොනුනාම පසුරු පුවරුවට පිටපත් කරන ලදී

en: Selected images copied to clipboard
si: තෝරාගත් රූප පසුරු පුවරුවට පිටපත් කරන ලදී

en: Last action undone
si: පෙර ක්‍රියාව නැවත පිහිටුවන ලදී

en: Error while copying last version (%s).
si: පෙර අනුවාදය පිටපත් කිරීමේ දෝෂය (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
si: %s නැවත සකස් කිරීම සිදු කිරීමේදී දෝෂයක් ඇතිවිය.

en: Last action redone
si: පෙර ක්‍රියාව නැවත කරන ලදී

en: There was an error performing redo on %s.
si: %s හී නැවත කිරීමේ ක්‍රියාව සිදු කිරීමේ දෝෂය.

en: No plugin installed
si: ප්ලගින් ස්ථාපනය කර නොමැත

en: There was an error determining the filename.
si: ගොනුනාමය නිශ්චය කර ගැනීමේ දෝෂය

en: Triggered invalid screenshot action.
si: අවලංගු රාමුජායාරූප ක්‍රියාවක් අරඹන ලදී.

en: Error while taking the screenshot.
si: රාමුජායාරූපය ගැනීමේ දෝෂය.

en: Capture aborted by user
si: පරිශීලකයා විසින් ග්‍රහණය අත් හරින ලදී

en: %s saved
si: %s සුරකිනලදී

en: Screenshot saved
si: රාමුජායාරූපය සුරකින ලදී

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
si: %s ගොනුනාමය නිශ්චය කරගත නොහැක. සමහරවිට එහි සහය නොවන අකුරු සහිත විය හැකිය.

en: %s opened with %s
si: %s %s සමග විවෘත කර ඇත

en: Opened all files with
si: සියලුම ගොනු විවෘත කරන ලද්දේ

en: Could not apply plugin %s
si: %s ප්ලගිනය යෙදවිය නොහැක

en: Successfully applied plugin %s
si: %s ප්ලගිනය සාර්ථකව ඇතුලත් කරන ලදී

en: Error while executing plugin %s.
si: %s ප්ලගිනය ක්‍රියාත්මක කිරීමේ දී ඇතිවූ  දෝෂය.

en: There was an error executing the plugin.
si: ප්ලගිනය ක්‍රියාත්මක කිරීමේ දෝෂය.

en: %s screenshot | %s screenshots
si[0]: %s රාමුජායාරූපය
si[1]: %s රාමුජායාරූප

en: Current profile
si: වත්මන් පැතිකඩ

en: Try to resave the file?
si: ගොනුව නැවත සුරැකීමට උත්සාහ කරන්න ද?

en: Image %s was not found on disk
si: %s රූපය තැටිය තුළ නොපවතී

en: Error while saving the image %s.
si: %s රූපය සුරැකීමේ දෝෂය

en: There was an error saving the image to %s.
si: රූපය %s ට සුරැකීමේ දෝෂය

en: saved
si: සුරැකිනි

en: Image %s was deleted from filesystem
si: ගොනුපධ්ධතියෙන් %s රූපය මකා දමන ලදී

en: There was an error opening the image.
si: රූපය විවෘත කිරීමේදී දෝෂයක් සිදු විය.

en: Error while opening directory %s.
si: %s නාමාවලිය විවෘත කිරීමේ දෝෂය.

en: Updating plugin information
si: ප්ලගිනයේ තොරතුරු යාවත්කාලීන වෙමින් පවතී

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
si: Shutter ප්ලගිනයේ තොරතුරු යාවත්කාලීන කරන තුරු මදක් රැදෙන්න

en: Updating upload plugin information
si: උඩුගත කිරීමේ ප්ලගිනයේ තොරතුරු යාවත්කාලීන වෙමින් පවතී

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
si: විසින් උඩුගතකිරිමේ ප්ලගිනයේ තොරතුරු යාවත්කාලීන කරගන්නා තුරු මදක් ඉවසන්න

en: Capture All Workspaces
si: සියළු වැඩප්‍රදේශ ග්‍රහණය කර ගන්න

en: Limit to current monitor
si: වර්තමාන මොනිටරයට පමණක් සීමා කරන්න

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
si[0]: මෙම විකල්පය වැදගත් වන්නේ බහු ප්‍රතිරූපක ප්‍රදර්ශක භාවිතා කරන විට පමනි (%d ප්‍රතිරූපක ප්‍රමාණයක් පවතී).
    වර්තමාන මොනිටරයේ පමණක් මෙය භාවිතා කිරීමට සකස් කරන්න.
si[1]: මෙම විකල්පය වැදගත් වන්නේ බහු ප්‍රතිරූපක ප්‍රදර්ශක භාවිතා කරන විට පමනි (%d ප්‍රතිරූපක ප්‍රමාණයක් පවතී).
    වර්තමාන මොනිටරයේ පමණක් මෙය භාවිතා කිරීමට සකස් කරන්න.

en: Active Window
si: සක්‍රීය කවුළුව

en: Capture the last active window
si: අවසාන සක්‍රීය කවුළුව ග්‍රහණය කරන්න

en: _Selection
si: තේරීම (_S)

en: _Desktop
si: වැඩතලය (_D)

en: Window _under Cursor
si: කර්සරය යට තිබෙන කවුළුව

en: Select W_indow
si: කවුළුව තෝරන්න

en: Se_ction
si: අංශය

en: _Menu
si: මෙනුව (_M)

en: _Tooltip
si: _මෙවලම් ඉගිය

en: _Web
si: වෙබ් (_W)

en: S_how main window
si: ප්‍රධාන කවුළුව පෙන්වන්න

en: _Redo last screenshot
si: _පෙර රාමුජායාරූපය නැවත ගන්න

en: _Quick profile select
si: _ඉක්මන් පැතිකඩ තේරීම

en: Wait indefinitely
si: අනන්තව බලා සිටින්න

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
si[0]: උපරිම %d තත්පර ගණනක් බලා සිටින්න
si[1]: උපරිම %d තත්පර ගණනක් බලා සිටින්න

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
si[0]: උපරිම %d මිනිත්තු ගණනක් බලා සිටින්න
si[1]: උපරිම %d මිනිත්තු ගණනක් බලා සිටින්න

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
si: නියමයක් නොමැතිව රාමුජායාරූපය ග්‍රහණය කිරීමට බලා සිටින්න

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
si[0]: Shutter ක්‍රියාවලිය සම්පූර්ණ වීමට දිගු වේලාවක් ගතවීම නිසා ක්‍රියව අත්හැරීමට පෙර %d තත්පර ප්‍රමාණයක් බලන්න
si[1]: Shutter ක්‍රියාවලිය සම්පූර්ණ වීමට දිගු වේලාවක් ගතවීම නිසා ක්‍රියව අත්හැරීමට පෙර %d තත්පර ප්‍රමාණයක් බලන්න

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
si[0]: Shutter ක්‍රියාවලිය සම්පූර්ණ වීමට දිගු වේලාවක් ගතවීම නිසා ක්‍රියව අත්හැරීමට පෙර %d මිනිත්තු ප්‍රමාණයක් බලන්න
si[1]: Shutter ක්‍රියාවලිය සම්පූර්ණ වීමට දිගු වේලාවක් ගතවීම නිසා ක්‍රියව අත්හැරීමට පෙර %d මිනිත්තු ප්‍රමාණයක් බලන්න

en: Host
si: ධාරකය

en: Anonymous Upload
si: නිර්නාමික උඩුගත කිරීම

en: Authorized Upload
si: අවසරලත් උඩුගත කිරීම

en: OAuth Upload
si: OAuth උඩුගත කිරීම

en: Description
si: විස්තරය

en: Icon
si: අයිකනය

en: Name
si: නම

en: Category
si: වර්ගය

en: Language
si: භාෂාව

en: Path
si: පථය

en: Successfully published
si: සාර්ථකව ප්‍රකාශ විය

en: The file %s was successfully published: %s
si: %s ගොනුව සාර්ථකව ප්‍රකාශ විය: %s

en: %s published
si: %s ප්‍රකාශ විය

en: Unpublished
si: ප්‍රකාශ නොවිය

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
si: %s ගොනුව තවදුරටත් ප්‍රකාශනයේ නොපවතී. භාහිර සබැධුම තවදුරටත් නොපවතී.

en: The file %s is no longer published.
si: %s ගොනුව තවදුරටත් ප්‍රකාශනයේ නොපවතී.

en: Rename
si: නම වෙනස් කරන්න

en: Rename image %s
si: %s රුපයේ නම වෙනස් කරන්න

en: New filename
si: නව ගොනු නම

en: _Rename
si: නම වෙනස් කරන්න (_R)

en: renamed
si: නැවත නම් කරනැ ලදී

en: Error while renaming the image %s.
si: %s රූපයේ නම වෙනස් කිරීමේදී දෝෂය.

en: There was an error renaming the image to %s.
si: %s ට නැවත නම් කිරීමේ දෝෂය

en: _Replace
si: ආදේශය (_R)

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
si: රූපය දැනටමත් %s ලෙස පවතී. එය ප්‍රතිස්ථාපනය කිරීමෙන් එහි අඩංගු දත්ත ප්‍රති රචනය විය හැක.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
si: %s ලෙස රූපයක් දැනටමත් පවතී. එය ප්‍රතිස්ථාපනය කරනවාට කැමතිද ?

en: Invalid Filename
si: අවලංගු ගොනු නාමයකි

en: Choose file to open
si: විවෘත කිරීමට ගොනුව තෝරන්න

en: All compatible image formats
si: සියළු ගැලපෙන ආකෘති

en: Choose a location to save to
si: සුරැකීම සදහා ස්ථානය තෝරන්න

en: Choose a plugin
si: ප්ලගිනය තෝරන්න

en: _Run
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න (_R)

en: Plugin
si: ප්ලගිනය

en: No plugin specified
si: ප්ලගිනයක් නිශ්චය කර නැත

en: Upload / Export
si: උඩුගතකරන්න / අනුයාත කරන්න

en: _Upload
si: _ උඩුගත කරන්න

en: Guest
si: අමුත්තා

en: OAuth
si: OAuth නියමාවලිය

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
si: ඉහතින් එක් ගිණුමක් තෝරා <i>උඩුගතකිරීම </i> ඔබන්න. උඩුගතකිරීමේ සබැදුම තවදුරටත් රාමුජායාරූප තුල පවතී මෙම සංවාදය වැසීමෙන් පසු <i>මෙනුවට දකුණු පස ක්ලිකයක් </i> ලබාදෙන්න.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
si: <b>විශේෂ සටහන:</b> ප්ලගිනයක් මගින් අනුමැතිය සහිත උඩුගත කිරීමක් පමණක් ලබා දේ නම් එය ලයිස්තුවේ ඉහලින් පෙන්වීමට අභිරුචිකයන් තුල ඔබේ අක්තපත්‍ර ඇතුලත් කරන්න.

en: Choose account
si: ගිණුම තෝරන්න

en: Status
si: තත්ත්වය

en: Public hosting
si: පොදු සත්කාරකය

en: Places
si: ස්ථාන

en: _Export
si: නිර්යාත කිරීම (_E)

en: _Publish
si: _ප්‍රකාශනය කරන්න

en: Disconnected
si: විසන්ධි විය

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
si[0]: %s ගොනු කාණ්ඩය Ubuntu One සමග සමමුහුර්ත කර ඇත. තෝරාගෙන ඇති ගොනුව ප්‍රකාශනයට පෙර  එම ගොනු කාණ්ඩයට පිටපත් කර ගනී.
si[1]: %s ගොනු කාණ්ඩය Ubuntu One සමග සමමුහුර්ත කර ඇත. තෝරාගෙන ඇති ගොනු ප්‍රකාශනයට පෙර  එම ගොනු කාණ්ඩයට පිටපත් කර ගනී.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
si[0]: <b>විශේෂ සටහන:</b> පසුබිම් ක්‍රියාවලියක තෝරාගත් ගොනුව ප්‍රකාශනය කරනු ලැබේවි. එම ක්‍රියාවලිය අවසන් වූ විට දැනුම්දීමක් සිදුකරයි.
si[1]: <b>විශේෂ සටහන:</b> පසුබිම් ක්‍රියාවලියක තෝරාගත් ගොනු ප්‍රකාශනය කරනු ලැබේවි. එම ක්‍රියාවලිය අවසන් වූ විට දැනුම්දීමක් සිදුකරයි.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
si: %s ගොනු කාණ්ඩය Ubuntu One සමග සමමුහුර්ත කර නොමැත. වෙනත් ගොනු කාණ්ඩයක් තෝරන්න.

en: Ubuntu One service cannot be found.
si: Ubuntu One සේවය සොයාගත නොහැක.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
si: /publicfiles නොපවතී. ඔබේ Ubuntu One ස්ථාපනය කල් ඉකුත් වූවකි.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
si: මෙම ලක්ෂණය ක්‍රියාත්මක වීමට Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl පිහිටුවා තිබිය යුතුය

en: Loading module %s
si: %s මොඩියුලය  ප්‍රවේශණය වෙමින් පවතී

en: Error while executing upload plugin %s.
si: %s උඩුගතකිරීමේ ප්ලගිනය ක්‍රියාකරවීමේ දෝෂය

en: There was an error executing the upload plugin.
si: උඩුගතකිරීමේ ප්ලගිනය ක්‍රියාකරවීමේදී දෝෂයක් හට ගැනිණි

en: uploaded
si: උඩුගතකිරීම අවසන්

en: Successfully uploaded
si: සාර්ථකව උඩුගතකරන ලදී

en: The file %s was successfully uploaded.
si: %s ගොනුව සාර්ථකව උඩුගත කරන ලදී.

en: Skip all
si: සියල්ල මඟහරින්න

en: Skip
si: මඟහරින්න

en: Retry
si: යළි උත්සාහ කරන්න

en: exported
si: අනුයාත කරන ලදී

en: Successfully exported
si: අනුයාතය සාර්ථකයි

en: The file %s was successfully exported.
si: %s ගොනුව අනුයාතය සාර්ථකයි

en: Publishing %s...
si: %s ප්‍රකාශකරමින් ...

en: _Retry
si: යළි උත්සාහ කරන්න (_R)

en: Error while copying the image %s.
si: %s රූපය පිටපත් කිරීමේදී දෝෂය.

en: There was an error copying the image into %s.
si: %s තුලට රූපය පිටපත් කිරීමේදී දෝෂය.

en: Please check your credentials and try again.
si: ඔබේ සහතිකකරණයන් නැවත බලා උත්සාහ කරන්න.

en: Error while login
si: ඇතුල්වීමේ දෝෂය

en: Maximum filesize reached
si: උපරිම ගොනු විශාලත්වය

en: Error while uploading
si: උඩුගත කිරීමේ දෝෂය

en: Maximum filesize: %s
si: උපරිම ගොනු විශාලත්වය: %s

en: Error while connecting
si: සම්බන්ධවීමේදී දෝෂය

en: Save current preferences as new profile
si: වර්තමාන අභිරුචිකත්වයන් නව පැතිකඩක් ලෙස සුරකින්න

en: New profile name
si: නව පැතිකඩ නාමය

en: Replacing it will overwrite its contents.
si: ප්‍රති-ස්ථාපනය කිරීමෙන් එහි අන්තර්ගතයන් ප්‍රති-රචනා විය හැක.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
si: %s ලෙස පැතිකඩක් දැනටමත් පවතී. එය ප්‍රති-ස්ථාපනය කිරීම අවශ්‍යද ?

en: _File
si: ගොනුව (_F)

en: _Edit
si: සංස්කරණය (_E)

en: _View
si: දර්ශනය (_V)

en: _Screenshot
si: _රාමුජායරූප

en: _Go
si: යන්න (_G)

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: _Open...
si: විවෘත කරන්න... (_O)

en: Recent _Files
si: මෑත _ගොනු

en: Save _As...
si: ලෙස සුරකින්න... (_A)

en: E_xport to PDF...
si: PDF වෙත අපනයනය කරන්න... (_x)

en: Export to Post_Script...
si: Post_Script වෙත අනුයාත කරන්න

en: Page Set_up
si: පිටු සැකසුම (_u)

en: _Print...
si: මුද්‍රණය... (_P)

en: Send by E_mail...
si: විද්යුත් තැපෑල මගින් යවන්න... (_m)

en: C_lose all
si: සියල්ල වසන්න (_l)

en: Copy _Filename
si: ගොනු නම පිටපත් කරන්න (_F)

en: Show Navigation _Toolbar
si: මං සෙවුම් _මෙවලම් තීරුව පෙන්වන්න (_T)

en: Get Help Online...
si: උපකාර ලබා ගන්න (Online)...

en: Translate this Application...
si: මෙම වැඩසටහන පරිවර්තනය කරන්න...

en: Report a Problem
si: ගැටලුවක් වාර්තා කරන්න

en: _Active Window
si: ක්‍රියාකාරී කවුළුව (_)

en: Import from clip_board
si: පසුරු පුවරුවෙන් ආයාත කරන්න (_b)

en: Open wit_h
si: සමග විවෘත කරන්න (_h)

en: Show in _folder
si: ගොනු කාණ්ඩය තුල පෙන්වන්න (_f)

en: _Rename...
si: නම වෙනස් කරන්න... (_R)

en: _Send To...
si: වෙත යවන්න... (_S)

en: E_xport...
si: අපනයනය කරන්න... (_x)

en: Public URLs
si: පොදු URLs

en: _Edit...
si: වෙනස් කරන්න... (_E)

en: Run a _plugin...
si: ප්ලගිනය ක්‍රියාත්මක කරන්න... (_p)

en: Redo _this screenshot
si: මෙම රාමුජායාරූපය නැවත ගන්න (_t)

en: Run a _Plugin...
si: ප්ලගිනය ක්‍රියාත්මක කරන්න... (_P)

en: Redo
si: යළි කරන්න

en: Redo last screenshot
si: අවසාන රාමුජායාරූපය නැවත ගන්න

en: Selection
si: තේරීම

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
si: ඔබේ මුසිකය භාවිතයෙන් සෘජුකෝණීය ග්‍රහණ ප්‍රදේශයක් අදින්න 
    එමගින් නිශ්චිත ප්‍රදේශයක් තෝරන්න

en: Desktop
si: වැඩතලය

en: Take a screenshot of your whole desktop
si: ඔබේ මුළු ඩෙස්ක්ටොපයම රාමුජායාරූපයකට හසුකර ගන්න

en: Capture a specific workspace
si: නිශ්චිත වැඩප්‍රදේශයක් ග්‍රහණය කරන්න

en: Window
si: කවුළුව

en: Select a window with your mouse
si: මුශිකය භාවිතයෙන් කවුළුවක් තෝරන්න

en: Take a screenshot of a specific window
si: නිශ්චිත කවුළුවක රාමුජායාරූපයක් ගන්න

en: Section
si: කොටස

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
si: කවුළුවෙන් කොටසක් පමණක් ග්‍රහණය කරන්න. අනු කවුළු තේරීමට මුසිකය ඒවා මතින් ගෙන යන්න

en: Menu
si: මෙනුව

en: Select a single menu or cascading menus from any application
si: ඕනෑම යෙදුමකින් තනි මෙනුවක් හෝ දිගහැරෙන මෙනුවක් තෝරන්න

en: Tooltip
si: ඉගිය

en: Capture a tooltip
si: මෙවලම් ඉගිය ග්‍රහණය කරන්න

en: Web
si: වෙබ්

en: Take a screenshot of a website
si: වෙබ්පිටුවක රාමුජායාරූපයක් ගන්න

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
si: ක්‍රියාවලිය ගන්නා කාලය වැඩි නම් ක්‍රියාවලිය අත් හැරීමට පෙර Shutter බලා සිටිය යුතු කාලය සකස් කරන්න

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
si: රාමුජායාරූපයේ වැදගත් කොටස් අවශ්‍ය ප්‍රමාණයට කපා ගැනීමට අභ්‍යන්තර සකසනය භාවිතයෙන් සලකුණු කරන්න

en: Export
si: නිර්යාත කරන්න

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
si: ඔබගේ පින්තූර පින්තූර සත්කාරක සේවයකට උඩුගත කරන්න, FTP අඩවි හෝ සාමාන්‍යය ගොනු එකතුවකට අනුයාත කරන්න

en: Show links to previous uploads
si: පෙර උඩුගත කිරීම් සදහා සබැදුම් පෙන්වන්න

en: Error while executing %s.
si: %s ක්‍රියාකරවීමේ දෝෂය.

en: There was an error executing %s.
si: %s ක්‍රියාකරවීමේදී දෝෂයක් ඇති විය.

en: Exit Code: %d.
si: කේතයෙන් ඉවත් වෙන්න: %d.

en: Synchronization complete
si: සමමුහුර්තකරණය සම්පූර්ණයි

en: Synchronization in progress...
si: සමමුහුර්තකරණය සිදු වෙමින්...

en: Illegal URI.
si: වැරදි URL එකකි

en: Connection error.
si: සම්බන්ධතාවයේ දෝෂය.

en: Please check your connectivity and try again.
si: කරුණාකර ඔබගේ සම්බන්ධතාවය පරික්ෂා කර නැවත උත්සාහ කරන්න.

en: Login with username %s failed.
si: %s පරිශීලක නාමයෙන් ඇතුල් වීම අසාර්ථකයි.

en: Cannot change working directory.
si: වැඩකරන ගොනුව කාණ්ඩය වෙනස් කල නොහැක.

en: Command 'put' failed.
si: 'put' විධානය අසාර්ථකයි

en: Copy this code to clipboard
si: මෙම කේතය ක්ලිප්බෝඩයට පිටපත් කරන්න

en: Upload - %s - %s
si: %s - %s උඩුගත කරන්න

en: Draw a rectangular area using the mouse.
si: මුසිකය භාවිතා කර චතුරශ්‍රයක් අදින්න.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
si: රාමුජායාරූපයක් ගැනීමට, එන්ටර් බොත්තම ඔබන්න. ඉවත් වීමට Esc ඔබන්න.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
si: <b>shift/right-click</b> → තෝරාගැනීමේ සංවාදය අරින්න/වසන්න

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
si: <b>ctrl + scrollwheel</b> → විශාලත්වය වැඩිකරන්න/අඩුකරන්න

en: <b>space</b> → zoom window on/off
si: <b>space</b> → විශාලත්ව කවුළුව අරින්න/වසන්න

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
si: <b>cursor keys</b> → කර්සරය ගෙනයන්න

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
si: <b>cursor keys + alt</b> → තේරීම සොලවන්න

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
si: <b>cursor keys + ctrl</b> → තෝරාගත් කොටස පෙර විශාලත්වයට ගෙන එන්න

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
si: මුසික දක්වනය එම ප්‍රදේශයට ගෙන ආ නොහැක එසේත් නැති නම් තේරූ ප්‍රදේශය වලංගු නැත.

en: Keyboard could not be grabbed.
si: යතුරු පුවරුව ගෙන ආ නොහැක.

en: menu
si: මෙනුව

en: tooltip
si: මෙවලම් ඉගිය

en: No window with type %s detected.
si: %s වර්ගය සහිත කවුළුවක් නොපවතී.

en: There is no last capture that can be redone.
si: නැවත ඉටු කිරීමට පෙර සිදුකල ග්‍රහණයක් නොමැත.

en: The window is no longer available.
si: කවුළුව තවදුරටත් නොපවතී.

en: Unable to capture website
si: වෙබ්අඩවිය ග්‍රහණය කරගත නොහැක

en: No window with name pattern %s detected.
si: %s ලෙස නාම රටාවක් සහිත කවුළුවක් සොයාගත නොහැක.

en: Invalid pattern %s detected.
si: %s යන රටාව වලංගු නැත.

en: No subwindow detected
si: අනුකවුළු නොපවතී

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
si: සමහරවිට මෙම කවුළුව සේවාලාභියාගේ (හෝ ඒ හා සමාන) කවුළු භාවිතා කරනවා විය හැක.
    එවැනි කවුළු වල සැකසුම් තොරතුරු විමසීමට Shutter වෙත තවම නොහැකිය.

en: URL to capture
si: ග්‍රහණය කල යුතු URL ය.

en: C_apture
si: ග්‍රහණය (_a)

en: Workspaces
si: කර්යාවකාශ

en: Fill color
si: පිරවුම් වර්ණය

en: Adjust fill color and opacity
si: පිරවුම් වර්ණය හා පාරාන්ධතාවය සකසන්න

en: Stroke color
si: පහර සලකුණේ වර්ණය

en: Choose stroke color
si: පහර සලකුණේ වර්ණය තෝරන්න

en: Adjust stroke color and opacity
si: පහර ලකුණේ වර්ණය සහ පරාන්ධතාවය සකස්කරන්න

en: Line width
si: රේඛා පළල

en: Adjust line width
si: රේඛා පළල සකස්කරන්න

en: Font
si: අකුරු වර්ගය

en: Select font family and size
si: අකුරු වර්ගය අයත් පවුල සහ විශාලත්වය තෝරන්න

en: Insert image
si: රූපය ඇතුලත් කරන්න

en: Insert an arbitrary object or file
si: කුමක්හෝ වස්තුවක් හෝ ගොනුවක් ඇතුලත් කරන්න

en: Width
si: පළල

en: Height
si: උස

en: _Crop
si: කපන්න (_C)

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
si: පරිමාණය කිරීමට අදිමින් ක්ලික් කරන්න

en: Click-Drag to resize the canvas
si: කැන්වසයේ විශාලත්වය වෙනස් කිරීමට අදිමින් ක්ලික් කරන්න

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
si: වර්ණගැන්වීමට ක්ලික් කරන්න (ctrl හෝ shift ඔබා සෘජු රේඛා අදින්න )

en: Click-Drag to create a new straight line
si: නව තනි සෘජු රේඛාවක් ඇදීමට ක්ලික් කරමින් අදින්න

en: Click-Drag to create a new arrow
si: නව ඊතලයක් සෑදීමට ක්ලික් කරමින් අදින්න

en: Click-Drag to create a new rectangle
si: නව චතුරශ්‍රයක් සෑදීමට ක්ලික් කරමින් අදින්න

en: Click-Drag to create a new ellipse
si: නව ඉලිප්සයක් සෑදීමට ක්ලික් කරමින් අදින්න

en: Click-Drag to add a new text area
si: නව වචන ප්‍රදේශයක් ඇති කිරීමට ක්ලික් කරමින් අදින්න

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
si: සංවේදනය සදහා ක්ලික් කරන්න (ctrl හෝ shift ඔබා සෘජු රේඛා අදින්න )

en: Click-Drag to create a pixelized region
si: පික්සලානුගත ප්‍රදේශයක් ඇති කිරීමට ක්ලික් කරමින් අදින්න

en: Click to add an auto-increment shape
si: ස්වයංක්‍රීයව වැඩිවන හැඩයක් එකතු කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Save the changes to image %s before closing?
si: වැසීමට පෙර %s වෙත රූපය සුරකින්නද ?

en: Close
si: වසන්න

en: Do_n't save
si: සුරකින්න එපා (_n)

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
si[0]: රුපය සුරැකීම සිදු නොකලොත් අවසාන මිනිත්තුවේ වෙනස්කම් අහිමි වේ
si[1]: රුපය සුරැකීම සිදු නොකලොත් අවසාන මිනිත්තු %d තුල වෙනස්කම් අහිමි වේ

en: Do you want to save the changed background color?
si: වෙනස් කරන ලද පසුබිම් වර්ණය සුරැකිය යුතුද ?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
si: පසුබිම් වර්ණය නොසලකා හැරියොත් පසුබිම පාරදෘශ්‍ය විය හැකිය.

en: Save Background Color
si: පසුබිම් වර්ණය සුරකින්න

en: _Ignore Background Color
si: පසුබිම් වර්ණය නොසලකාහරින්න (_I)

en: _Save Background Color
si: පසුබිම් වර්ණය සුරකින්න (_S)

en: Change Background Color...
si: පසුබිම් වර්ණය වෙනස් කරන්න...

en: _Reset to Default
si: පෙර තිබූ තත්වයට පත් කරන්න (_R)

en: Raise
si: ඉහල දමන්න

en: Lower
si: පහළ දමන්න

en: Unlock
si: අගුළු හරින්න

en: Lock
si: අගුලු දමන්න

en: Edit Preferences...
si: අභිරුචිකත්වයන් වෙනස් කරන්න...

en: Numbering
si: අංකනය

en: Current value
si: වර්තමාන අගය

en: Arrow
si: ඊතලය

en: Length
si: දිග

en: Tip length
si: ඉගියේ දිග

en: Display an arrow at the end of the line
si: රේඛාවේ කෙලවරට ඊතලයක් පෙන්වන්න

en: Display an arrow at the start of the line
si: රේඛාවේ ආරම්භයට ඊතලයක් පෙන්වන්න

en: Text
si: පාඨ

en: Font color
si: අකුරු වර්ණය

en: Choose font color
si: අකුරු වර්ණය තෝරන්න

en: Use selected font
si: තෝරාගත් අකුරු වර්ගය භාවිතා කරන්න

en: Use selected font color
si: තෝරාගත් අකුරු වර්ණය භාවිතා කරන්න

en: _Tools
si: මෙවලම් (_T)

en: Undo last action
si: පෙර ක්‍රියාව ආපසු හරවන්න

en: Do again the last undone action
si: කලින් ආපසු හැරවූ ක්‍රියාව නැවත කරන්න

en: Copy selection to clipboard
si: තේරුම පසුරු පුවරුවට පිටපත් කරන්න

en: Cut selection to clipboard
si: තේරුම පසුරු පුවරුවට කපා ගෙන යන්න

en: Paste objects from clipboard
si: පසුරු පුවරුවෙන් වස්තූන් ගෙන අලවන්න

en: Delete current object
si: වර්තමාන වස්තුව ඉවත් කරන්න

en: Clear canvas
si: කැන්වසය හිස් කරන්න

en: Abort current mode
si: වර්තමාන මුහුණුවර අත් හරින්න

en: Close this window
si: මෙම කවුළුව වසන්න

en: Save image
si: රූපය සුරකින්න

en: Export to _File...
si: ගොනුව වෙත අපනයනය කරන්න... (_F)

en: Export to File...
si: ගොනුව වෙත අපනයනය කරන්න...

en: _Export to SVG...
si: SVG වෙත අනුයාත කරන්න... (_E)

en: Export to SVG...
si: SVG වෙත අනුයාත කරන්න...

en: Export to PDF...
si: PDF වෙත අනුයාත කරන්න...

en: Export to PostScript...
si: PostScript වෙත අනුයාත කරන්න...

en: Automatic scrolling
si: ස්වයංක්‍රීය ස්ක්‍රෝල් කිරීම

en: Select
si: තෝරන්න

en: Select item to move or resize it
si: ගෙනයාමට හෝ විශාලත්වය නැවත පිහිටවියයුතු අයිතමය තෝරන්න

en: Freehand
si: නිදහස් අත

en: Draw a freehand line
si: නිදහස්අත් රේඛාවක් අදින්න

en: Highlighter
si: ඉස්මතුකරණය

en: Line
si: රේඛාව

en: Draw a straight line
si: ඍජු රේඛාවක් අඳින්න

en: Draw an arrow
si: ඊතලයක් අදින්න

en: Rectangle
si: සෘජුකෝණාශ්‍රය

en: Draw a rectangle
si: සෘජුකෝණාශ්‍රයක් අදින්න

en: Ellipse
si: ඉලිප්සය

en: Draw a ellipse
si: ඉලිප්සයක් අදින්න

en: Add some text to the screenshot
si: රාමුජායාරූපයට අකුරු එකතු කරන්න

en: Censor
si: සෙන්සරය

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
si: පෞද්ගලික දත්ත සැගවීමට ඔබගේ රාමුජායාරූපයේ කොටස් සෙන්සර් කරන්න

en: Pixelize
si: පික්ස්ලානුකරණය

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
si: පෞද්ගලික දත්ත සැගවීමට ඔබගේ රාමුජායාරූපයේ ප්‍රදේශ පික්ස්ලානුකරණය කරන්න

en: Number
si: අංකය

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
si: රාමුජායාරූපයට ස්වයංක්‍රීය වැඩිවන හැඩයක් ඇතුල් කරන්න

en: Crop
si: කොටසක් කපන්න

en: Crop your screenshot
si: රාමුජායාරූපයෙන් කොටසක් කපන්න

en: No icon was found
si: අයිකන කිසිවක් නොමැත

en: Import from current theme...
si: වර්තමාන තේමාවෙන් අයාත කරන්න...

en: Import from session...
si: සැසියෙන් අයාත කරන්න...

en: Import from filesystem...
si: ගොනු පද්ධතියෙන් ආයත කරන්න...

en: New text...
si: නව පාඨ...
