shutter - en to sk translation catalogue (490 entries)

en: Profile
sk: Profil

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
sk: Pre túto funkciu musí byť nainštalované gnome-web-photo

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
sk: Pre túto funkciu musí byť nainštalovaný Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl

en: Choose a profile
sk: Vyberte si profil

en: Save configuration as profile
sk: Uložiť nastavenie ako profil

en: Delete profile
sk: Zmazať profil

en: Load the selected profile's configuration
sk: Nahrať vybraný profil nastavení

en: Image format
sk: Formát obrázka

en: Save
sk: Uložiť

en: First-launch Behavior
sk: Správanie pri prvom spustení

en: Window Preferences
sk: Predvoľby okna

en: Notifications
sk: Upozornenia

en: Trash
sk: Kôš

en: Gnome-Keybinding
sk: Klávesové väzby Gnome

en: Actions
sk: Operácie

en: Capture
sk: Zachytenie

en: Selection Capture
sk: Výber zachytenia

en: Window Capture
sk: Zachytenie okna

en: Menu/Tooltip Capture
sk: Zachytenie Menu/Panel s nápovedou

en: Website Capture
sk: Zachytenie webovej stránky

en: Accounts
sk: Účty

en: Transparent Parts
sk: Priehľadné časti

en: Session View
sk: Zobrazenie sedenia

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
sk: V názve súboru nie je povolený vyhradený znak %s.

en: There are several wildcards available, like
sk: Je k dispozícii niekoľko zástupných znakov, ako

en: %Y = year
sk: %Y = rok

en: %m = month
sk: %m = mesiac

en: %d = day
sk: %d = deň

en: %T = time
sk: %T = čas

en: $w = width
sk: $w = šírka

en: $h = height
sk: $w = výška

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
sk: $názov = multi-účel (napr. titulok okna)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
sk: $nb_name = ako $názov ale bez medzier vo výsledných reťazcoch

en: $profile = name of current profile
sk: $profile = názov aktuálneho profilu

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
sk: $R = náhodný znak (e.g. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
sk: %NN = počítadlo

en: Compression
sk: Kompresia

en: Adjust quality/compression value
sk: Nastaviť hodnotu kvality/kompresie

en: Select a file format
sk: Vyberte formát súboru

en: Directory
sk: Adresár

en: Choose folder
sk: Vyberte priečinok

en: Your screenshots will be saved to this directory
sk: Vaše snímky budú uložené do tohoto adresára

en: Browse for save folder every time
sk: Vždy prechádzať adresár pre uloženie

en: Do not save file automatically
sk: Neukladať súbor automaticky

en: Automatically save file
sk: Automaticky uložiť súbor

en: Automatically copy screenshot to clipboard
sk: Automaticky skopírovať snímku do schránky

en: Automatically copy filename to clipboard
sk: Automaticky skopíruje súbor do schránky

en: Do not copy anything to clipboard
sk: Nič nekopírovať do schránky

en: Delay
sk: Oneskorenie

en: second | seconds
sk[0]: sekúnd
sk[1]: sekunda
sk[2]: sekundy

en: Capture after a delay of
sk: Zachytiť s omeškaním

en: Wait n seconds before taking a screenshot
sk: Čakať n sekúnd pred urobením snímky

en: Include Cursor
sk: Zahrnúť kurzor

en: Include cursor when taking a screenshot
sk: Pri snímaní obrazovky zachytiť aj kurzor

en: Open with
sk: Otvoriť pomocou

en: Open your screenshot with this program after capturing
sk: Po zachytení otvoriť snímku týmto programom

en: 16 colors   - (4bit)
sk: 16 farieb   - (4-bitový)

en: 64 colors   - (6bit)
sk: 64 farieb   - (6-bitový)

en: 256 colors  - (8bit)
sk: 256 farieb  - (8-bitový)

en: Reduce colors
sk: Znížiť počet farieb

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
sk: Automatické zníženie počtu farieb po vytvorení snímky

en: Thumbnail
sk: Náhľad

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
sk: Vytvoriť aj náhľad.
    vyberte v percentách aký veľký má byť náhľad oproti pôvodnému obrázku

en: Border
sk: Okraj

en: pixels
sk: pixelov

en: Color
sk: Farba

en: Choose border color
sk: Vybrať farbu okraja

en: Adds a border effect to the screenshot
sk: Pridať efekt okraja do snímky

en: Enable zoom window
sk: Zapnúť okno s priblížením

en: Start with selection size of
sk: Začnite s výberom veľkosti

en: at
sk: v

en: Start Selection Tool with a customized selection size
sk: Spustiť výberový nástroj s prispôsobenou výberovou veľkosťou

en: Show help text
sk: Zobraziť text pomocníka

en: Enables the help text
sk: Povoliť text pomocníka

en: Include window decoration when capturing a window
sk: Zahrnúť dekoráciu okna pri jeho snímaní

en: Automatically resize window to
sk: Automaticky zmeniť veľkosť okna

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
sk: Toto automaticky zmení veľkosť okna na zadanú výšku a šírku. Táto metóda posiela požiadavku správcovi okien na zmenu veľkosti okna. Avšak, správca okien môže zmenu veľkosti zamietnuť.

en: Force rounded window corners
sk: Vynútiť zaoblené rohy okien

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
sk: Shutter používa rozšírenie Xshape na určenie tvaru okna, ale to za určitých okolností nefunguje; napríklad pri spustenom compize.
    
    Pri zapnutí tejto možnosti Shutter používa pevné paramatre na zaoblenie rohov okna. Môžete prepísať predvolené parametre vytvorením súboru s názvom ~/.shutter/shape.conf a vložiť do neho vlastné hodnoty. Predvolené hodnoty sú uložené v %s.

en: Select only visible windows
sk: Vybrať iba viditeľné okná

en: Pre-Capture Delay
sk: Oneskorenie zachytenia

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
sk: Zachytiť menu/tooltip s oneskorením n sekúnd

en: Ignore possibly wrong type hints
sk: Ignorovať možné nesprávne nápovedy

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
sk: Konštanty typu nápoveda špecifikujú rady pre správcu okien, ktoré ukazujú, aký typ funkcie má okno. Niekedy tieto typy nápovedy nie sú nastavené správne. Povolením tejto voľby Shutter nebude trvať na požadovanom type nápovedy.

en: Virtual browser width
sk: Šírka virtuálneho prehliadača

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
sk: Šírka virtuálneho prehliadača pri zachytení webovej stránky

en: Show as check pattern
sk: Zobraziť ako vzor kontroly

en: Show as custom color:
sk: Zobraziť ako vlastnú farbu:

en: Choose fill color
sk: Vyberte farbu výplne

en: Show as background
sk: Zobraziť ako pozadie

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
sk: Zobrazí všetky priehľadné časti obrázka v kontrole vzorky

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
sk: Zobrazí všetky priehľadné časti obrázka vo farbe, ktorú určíte

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
sk: Zobrazí všetky priehľadné časti obrázka v pozadí farby aplikácie

en: Sort ascending by
sk: Zoradiť vzostupne podľa

en: Key/Time Created
sk: Vytvorenie kľúča/času

en: Sort descending by
sk: Zoradiť zostupne podľa

en: Configure sort criteria
sk: Nastaviť kritériá zoradenia

en: Start Shutter at login
sk: Spustiť Shutter pri prihlásení

en: Hide window on first launch
sk: Skryť okno pri prvom spustení

en: Hide notification icon
sk: Skryť oznamovaciu ikonu

en: Autohide main window when taking a screenshot
sk: Automaticky skryť hlavné okno, keď sa zachytáva obrazovka

en: Redraw Delay
sk: Prekresliť omeškanie

en: millisecond | milliseconds
sk[0]: milisekúnd
sk[1]: milisekunda
sk[2]: milisekundy

en: Present main window after taking a screenshot
sk: Zobrazí hlavné okno po použití snímky

en: Minimize to tray when closing main window
sk: Pri zatvorení hlavného okna  minimalizovať do oznamovacej oblasti

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
sk: Zobraziť bublinu s informáciou po urobení snímky

en: Display pop-up notification when using a delay
sk: Zobraziť bublinu s informáciou pri použití meškania

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
sk: Zobraziť okno s upozornením pri použití zachytenia s oneskorením

en: Notification agent
sk: Sprostredkovateľ oznámení

en: Desktop Notifications
sk: Oznámenia na ploche

en: Built-In Notifications
sk: Vstavané oznámenia

en: Ask before moving files to trash
sk: Opýtať sa pred presunutím súborov do koša

en: Move file to trash when closing tab
sk: Presunúť súbor do koša pri uzatváraní karty

en: Notify when file was deleted from filesystem
sk: Upozorniť ak bol systém zmazaný zo systému

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
sk: Konfigurácia krátkeho časového limitu, aby Xserver mohol prekresliť oblasti, ktoré boli zakryté oknom Shuttera pred zachytením snímky obrazovky.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
sk: Môžete si vybrať buď oznámenia system-wide desktop (napr. Ubuntu Notify-OSD) alebo Shutter zabudovaný do systému oznamovania

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
sk: <b>Poznámka:</b> Ak zásuvný modul umožňuje nahrávanie obrázkov s prihlásením, prihlasovacie údaje môžete zadať vyššie. Zásuvné moduly s podporou OAuth sú nastavené automaticky pri ich prvom použití.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
sk: URI
    Príklad: ftp://stroj:port/cesta

en: Connection mode
sk: Režim pripojenia

en: Active mode
sk: Aktívny režim

en: Passive mode
sk: Pasívny režim

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Password
sk: Heslo

en: Website URL
sk: URL adresa

en: Main
sk: Hlavné

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Image View
sk: Zobrazenie obrázku

en: Behavior
sk: Správanie

en: Upload
sk: Nahrať

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: The following plugins are installed
sk: Sú nainštalované nasledovné zásuvné moduly

en: pixel | pixels
sk[0]: bodov
sk[1]: bod
sk[2]: body

en: Quality
sk: Kvalita

en: Please activate the menu you want to capture
sk: Prosím, aktivujte menu, ktoré chcete zachytiť

en: Please activate the tooltip you want to capture
sk: Prosím aktivujte panel s nápovedou, ktorý chcete zachytť

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
sk[0]: Snímka bude urobená za %s sekúnd
sk[1]: Snímka bude urobená za %s sekundu
sk[2]: Snímka bude urobená za %s sekundy

en: Register
sk: Zaregistrovať sa

en: Profile deleted
sk: Profil zmazaný

en: Profile could not be deleted
sk: Profil nebolo možné zmazať

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Profile %s loaded successfully
sk: Profil %s bol úspešne načítaný

en: Session
sk: Relácia

en: not found
sk: nenájdené

en: Error while adding the file monitor.
sk: Chyba pri pridávaní súboru monitora.

en: Settings could not be saved!
sk: Nastavenia nebolo možné uložiť!

en: Settings saved successfully!
sk: Nastavenia úspešne uložené!

en: Session could not be saved!
sk: Reláciu nebolo možné uložiť!

en: Account-settings could not be saved!
sk: Nastavenia účtu nebolo možné uložiť!

en: Settings could not be restored!
sk: Nastavenia nebolo možné načítať!

en: Settings loaded successfully
sk: Nastavenia úspešne načítané

en: Built-in Editor
sk: Vstavaný editor

en: Account-settings could not be restored!
sk: Nastavenia účtu nebolo možné načítať!

en: opened
sk: otvorené

en: Error while opening image %s.
sk: Chyba pri otváraní obrázka %s.

en: Session could not be restored!
sk: Reláciu nebolo možné obnoviť!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
sk: Chyba pri vytváraní trashinfo súboru %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
sk: Chyba pri presúvaní súboru %s do koša.

en: Error while removing the file %s from disk.
sk: Chyba pri presúvaní súboru %s z pevného disku.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
sk: Ste si istí že chcete premiestniť %s do koša?

en: Move to _Trash
sk: Presunúť do _koša

en: deleted
sk: zmazané

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
sk: Ste si istí že chcete premiestniť vybrané súbory do koša?

en: No screenshots selected
sk: Nie je vybraná žiadna snímka

en: Selected screenshots deleted
sk: Vybrané snímky obrazovky zmazané

en: removed from session
sk: odstránené z relácie

en: Selected screenshots removed
sk: Vybrané snímky sú odstránené

en: No valid filetype specified
sk: Nebol zadaný platný typ súboru

en: There is no image data in the clipboard to paste
sk: Nemáte žiaden obrázok v schránke k vloženiu

en: Selected filenames copied to clipboard
sk: Vybrané súbory skopírovať do schránky

en: Selected images copied to clipboard
sk: Vybrané obrázky skopírovať do schránky

en: Last action undone
sk: Posledná akcia zrušená

en: Error while copying last version (%s).
sk: Chyba pri kopírovaní poslednej verzie (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
sk: Došlo k chybe pri kroku vrátiť späť na %s.

en: Last action redone
sk: Vrátiť posledný krok

en: There was an error performing redo on %s.
sk: Došlo ku chybe pri kroku späť na %s.

en: No plugin installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne zásuvné moduly

en: There was an error determining the filename.
sk: Nastala chyba pri určovaní názvu súboru.

en: Triggered invalid screenshot action.
sk: Spúšťa neplatné snímky obrazovky.

en: Error while taking the screenshot.
sk: Chyba pri urobení snímky.

en: Capture aborted by user
sk: Zachytávanie prerušil používateľ

en: %s saved
sk: %s uložené

en: Screenshot saved
sk: Snímka uložená

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
sk: Súbor %s nemohol byť overený. Možno, že obsahuje nepodporované znaky.

en: %s opened with %s
sk: %s otvorený s %s

en: Opened all files with
sk: Otvorené všetky súbory pomocou

en: Could not apply plugin %s
sk: Rozšírenie %s sa nedá použiť

en: Successfully applied plugin %s
sk: Rozšírenie %s úspešne použité

en: Error while executing plugin %s.
sk: Chyba pri spúšťaní rozšírenia %s.

en: There was an error executing the plugin.
sk: Došlo ku chybe pri spustení rozšírenia.

en: %s screenshot | %s screenshots
sk[0]: %s snímkov
sk[1]: %s snímka
sk[2]: %s snímky

en: Current profile
sk: Aktuálny profil

en: Try to resave the file?
sk: Pokúsiť sa uložiť súbor?

en: Image %s was not found on disk
sk: Obrázok %s nebol nájdený na disku

en: Error while saving the image %s.
sk: Chyba pri ukladaní obrázka %s.

en: There was an error saving the image to %s.
sk: Vyskytla sa chyba pri ukladaní obrázka do %s.

en: saved
sk: uložené

en: Image %s was deleted from filesystem
sk: Obrázok %s bol zmazaný zo súborového systému

en: There was an error opening the image.
sk: Nastala chyba pri otváraní obrázka.

en: Error while opening directory %s.
sk: Chyba pri otváraní adresára %s.

en: Updating plugin information
sk: Aktualizácia informácie o rozšírení

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
sk: Prosím počkajte kým Shutter aktualizuje informácie o rozšírení

en: Updating upload plugin information
sk: Aktualizácia informácií o nahrávaní pluginu

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
sk: Vyčkajte prosím než Shutter aktualizuje informácie o nahrávaní pluginu

en: Capture All Workspaces
sk: Zachytiť všetky pracovné plochy

en: Limit to current monitor
sk: Obmedziť na aktuálny monitor.

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
sk[0]: Táto voľba je užitočná iba ak používate systém s viacerými monitormi (bolo zistených %d monitorov).
    Ak ju zapnete, zachytí sa iba obraz na aktuálnom monitore.
sk[1]: Táto voľba je užitočná iba ak používate systém s viacerými monitormi (bol zistený %d monitor).
    Ak ju zapnete, zachytí sa iba obraz na aktuálnom monitore.
sk[2]: Táto voľba je užitočná iba ak používate systém s viacerými monitormi (boli zistené %d monitory).
    Ak ju zapnete, zachytí sa iba obraz na aktuálnom monitore.

en: Active Window
sk: Aktívne okno

en: Capture the last active window
sk: Zachytiť posledné aktívne okno

en: _Selection
sk: _Výber

en: _Desktop
sk: _Pracovná plocha

en: Window _under Cursor
sk: Okno pod k_urzorom

en: Select W_indow
sk: Vybrať o_kno

en: Se_ction
sk: O_blasť

en: _Menu
sk: _Ponuka

en: _Tooltip
sk: _Panel s nápovedou

en: S_how main window
sk: _Zobraziť hlavné okno

en: _Redo last screenshot
sk: _Znova zachytiť poslednú snímku

en: _Quick profile select
sk: _Vybrať rýchly profil

en: Wait indefinitely
sk: Čakať neurčito dlho

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
sk[0]: Čakať maximálne %d sekúnd
sk[1]: Čakať maximálne %d sekundu
sk[2]: Čakať maximálne %d sekundy

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
sk[0]: Čakať maximálne %d minút
sk[1]: Čakať maximálne %d minútu
sk[2]: Čakať maximálne %d minúty

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
sk: Shutter bude čakať na zachytenie snímka obrazovky neurčito dlho

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
sk[0]: Shutter bude čakať %d sekúnd na zachytenie snímka obrazovky pred zrušením procesu ak to potrvá príliš dlho
sk[1]: Shutter bude čakať %d sekundu na zachytenie snímka obrazovky pred zrušením procesu ak to potrvá príliš dlho
sk[2]: Shutter bude čakať %d sekundy na zachytenie snímka obrazovky pred zrušením procesu ak to potrvá príliš dlho

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
sk[0]: Shutter bude čakať %d minút na zachytenie snímka obrazovky pred zrušením procesu ak to potrvá príliš dlho
sk[1]: Shutter bude čakať %d minútu na zachytenie snímka obrazovky pred zrušením procesu ak to potrvá príliš dlho
sk[2]: Shutter bude čakať %d minúty na zachytenie snímka obrazovky pred zrušením procesu ak to potrvá príliš dlho

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Anonymous Upload
sk: Anonymné nahrávanie

en: Authorized Upload
sk: Autorizované nahrávania

en: OAuth Upload
sk: OAuth nahrávanie

en: Description
sk: Popis

en: Icon
sk: Ikona

en: Name
sk: Názov

en: Category
sk: Kategória

en: Language
sk: Jazyk

en: Path
sk: Cesta

en: Successfully published
sk: Úspešne zverejnené

en: The file %s was successfully published: %s
sk: Súbor %s bol úspešne uverejnený: %s

en: %s published
sk: %s zverejnené

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
sk: Súbor %s už nie je zverejnený. Externý odkaz už nie je k dispozícii.

en: The file %s is no longer published.
sk: Súbor %s už nie je zverejnený.

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename image %s
sk: Premenovať obrázok %s

en: New filename
sk: Nový názov súboru

en: _Rename
sk: P_remenovať

en: renamed
sk: premenované

en: Error while renaming the image %s.
sk: Chyba pri premenovaní obrázka %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
sk: Vyskytla sa chyba pri premenovaní obrázka na %s.

en: _Replace
sk: Nah_radiť

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
sk: Obrázok už existuje v %s. Ak ho nahradíte, prepíšete tým jeho obsah.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
sk: Obrázok s názvom %s už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: Invalid Filename
sk: Neplatný názov súboru

en: Choose file to open
sk: Vyberte súbor, ktorý sa má otvoriť

en: All compatible image formats
sk: Všetky podporované typy obrázkov

en: Choose a location to save to
sk: Vyberte, kam sa má uložiť

en: Choose a plugin
sk: Vyberte zásuvný modul

en: _Run
sk: _Spustiť

en: Plugin
sk: Zásuvný modul

en: No plugin specified
sk: Nebol určený zásuvný modul

en: Upload / Export
sk: Odovzdať / Exportovať

en: _Upload
sk: _Nahrať

en: Guest
sk: Hosť

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
sk: Vyberte jeden z účtov a kliknite na <i>Odoslať</i>. Po zatvorení tohto dialógu budú ciele odoslanie stále prístupné v kontextovej ponuke snímku (kliknutie pravým tlačidlom).

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
sk: <b>Poznámka:</b> Ak zásuvný modul dovoľuje iba nahrávanie s prihlásením, musíte najprv zadať prihlasovacie údaje v nastavení, aby sa tieto moduly objavili v ponuke vyššie.

en: Choose account
sk: Vyberte účet

en: Status
sk: Stav

en: Public hosting
sk: Verejný hosting

en: Places
sk: Miesta

en: _Export
sk: _Exportovať

en: _Publish
sk: _Zverejniť

en: Disconnected
sk: Odpojený

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
sk[0]: Zložka %s je synchronizovaná pomocou Ubuntu One. Vybraný súbor sa skopíruje do tejto zložky skôr než bude uverejnený.
sk[1]: Zložka %s je synchronizovaná pomocou Ubuntu One. Vybrané súbory budú skopírované do tejto zložky skôr ako budú zverejnené.
sk[2]: Zložka %s je synchronizovaná pomocou Ubuntu One. Vybrané súbory budú skopírované do tejto zložky skôr ako budú zverejnené.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
sk[0]: <b>Poznámka:</b> Vybraný súbor bude publikovaný v procese bežiacom na pozadí. Po dokončení o tom budete informovaní.
sk[1]: <b>Poznámka:</b> Vybrané súbory budú publikované v procese bežiacom na pozadí. Po dokončení o tom budete informovaní.
sk[2]: <b>Poznámka:</b> Vybrané súbory budú publikované v procese bežiacom na pozadí. Po dokončení o tom budete informovaní.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
sk: Zložka %s je synchronizovaná s Ubuntu One. Vyberte prosím inú zložku.

en: Ubuntu One service cannot be found.
sk: Služba Ubuntu One nebola nájdená.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
sk: /publicfiles nie je k dispozícii. Vaša inštalácia Ubuntu One sa zdá byť zastaralá.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
sk: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl musí byť nainštalovaný pre túto funkciu

en: Loading module %s
sk: Načítavaní modulu %s

en: Error while executing upload plugin %s.
sk: Chyba pri spúšťaní nahrávacieho rozšírenie %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
sk: Pri behu pluginu pre odosielanie nastala chyba.

en: uploaded
sk: nahrané

en: Successfully uploaded
sk: Úspešne nahraný

en: The file %s was successfully uploaded.
sk: Súbor %s bol úspešne nahraný.

en: Skip all
sk: Preskočiť všetky

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Retry
sk: Opakovať

en: exported
sk: exportované

en: Successfully exported
sk: Úspešne exportovaný

en: The file %s was successfully exported.
sk: Súbor %s bol úspešne exportovaný.

en: Publishing %s...
sk: Zverejnený %s...

en: _Retry
sk: _Skúsiť znova

en: Error while copying the image %s.
sk: Chyba pri kopírovaní obrázka %s.

en: There was an error copying the image into %s.
sk: Nastala chyba pri kopírovaní obrázka do %s.

en: Please check your credentials and try again.
sk: Skontrolujte svoje prihlasovacie údaje a skúste to znova.

en: Error while login
sk: Chyba pri prihlásení

en: Maximum filesize reached
sk: Dosiahnutá maximálna veľkosť súboru

en: Error while uploading
sk: Chyba pri nahrávaní

en: Maximum filesize: %s
sk: Maximálne veľkosť súboru: %s

en: Error while connecting
sk: Chyba pri pripojení

en: Save current preferences as new profile
sk: Uložiť súčasné nastavenia ako nový profil

en: New profile name
sk: Názov nového profilu

en: Replacing it will overwrite its contents.
sk: Ak ho nahradíte, prepíše sa jeho obsah.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
sk: profil s názvom %s už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Screenshot
sk: _Snímka obrazovky

en: _Go
sk: _Prejsť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Open...
sk: _Otvoriť...

en: Recent _Files
sk: Naposledy použité _súbory

en: Save _As...
sk: Uložiť _ako...

en: E_xport to PDF...
sk: _Exportovať do PDF...

en: Export to Post_Script...
sk: Exportovať do Post_Scriptu...

en: Page Set_up
sk: _Nastavenie stránky

en: _Print...
sk: _Tlačiť...

en: Send by E_mail...
sk: Poslať E_mailom...

en: C_lose all
sk: Zatvoriť _všetky

en: Copy _Filename
sk: Kopírovať názov súboru

en: Show Navigation _Toolbar
sk: Zobraziť navigačný _panel

en: Get Help Online...
sk: Získať pomoc z internetu...

en: Translate this Application...
sk: Preložiť túto aplikáciu...

en: Report a Problem
sk: Oznámiť problém

en: _Active Window
sk: _Aktívne okno

en: Import from clip_board
sk: Importovať zo _schránky

en: Open wit_h
sk: Otvoriť _s

en: Show in _folder
sk: Zobraziť v _priečinku

en: _Rename...
sk: _Premenovať...

en: _Send To...
sk: _Poslať do...

en: E_xport...
sk: E_xportovať...

en: Public URLs
sk: verejná URLs

en: _Edit...
sk: _Upraviť...

en: Run a _plugin...
sk: Spustiť _rozšírenie...

en: Redo _this screenshot
sk: Prerobiť _túto snímku

en: Run a _Plugin...
sk: Prerobiť _plugin...

en: Redo
sk: Prerobiť

en: Redo last screenshot
sk: Prerobiť poslednú snímku

en: Selection
sk: Výber

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
sk: Nakreslite myšou obdlžnikovú oblasť, ktorá sa má zachytiť

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Take a screenshot of your whole desktop
sk: Zachytiť snímku celej plochy

en: Capture a specific workspace
sk: Zachytiť konkrétnu plochu

en: Window
sk: Okno

en: Select a window with your mouse
sk: Vyberte myšou okno

en: Take a screenshot of a specific window
sk: Zachytiť snímku konkrétneho okna

en: Section
sk: Oblasť

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
sk: Zachytí iba oblasť okna. Budete mať možnosť vybať ľubovoľné okno potomka tým, že naň presuniete ukazovateľ myši.

en: Menu
sk: Ponuka

en: Select a single menu or cascading menus from any application
sk: Vyberte jednoduché alebo kaskádové menu z ľubovoľnej aplikácie

en: Tooltip
sk: Bublinová nápoveda

en: Capture a tooltip
sk: Zachytiť panel s nápovedou

en: Take a screenshot of a website
sk: Urobiť snímku webstránky

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
sk: Nastaviť ako dlho bude Shutter čakať na snímku obrazovky pred ukončením procesu ak to potrvá príliš dlho

en: Edit
sk: Upraviť

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
sk: Použiť vstavaný editor pre zvýraznenie dôležitých fragmentov vo vašej snímke, alebo vystrihnite na požadovanú veľkosť

en: Export
sk: Exportovať

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
sk: Odovzdať obrázky na hostingovú službu, FTP server, alebo ich exportovať do ľubovoľnej zložky

en: Show links to previous uploads
sk: Zobraziť linky k predchádzajúcim nahraním

en: Error while executing %s.
sk: Chyba pri spúšťaní %s.

en: There was an error executing %s.
sk: Tam bola chyba pri spúšťaní %s.

en: Exit Code: %d.
sk: Kód ukončenia: %d.

en: Synchronization complete
sk: Synchronizácia dokončená

en: Synchronization in progress...
sk: Prebieha synchronizácia...

en: Illegal URI.
sk: Neplatný URI.

en: Connection error.
sk: Chyba pripojenia.

en: Please check your connectivity and try again.
sk: Skontrolujte svoje pripojenie k sieti a skúste to znova.

en: Login with username %s failed.
sk: Prihlásenie používateľa %s sa nepodarilo.

en: Cannot change working directory.
sk: Nie je možné zmeniť pracovný adresár.

en: Command 'put' failed.
sk: Príkaz „put“ zlyhal.

en: Copy this code to clipboard
sk: Kopírovať tento kód do schránky

en: Upload - %s - %s
sk: Nahrávanie - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
sk: Nakresliť obdĺžnikovú oblasť pomocou myši.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
sk: Na zachytenie snímka, stlačte klávesu Enter. Stlačením klávesy Esc ukončíte.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
sk: <b>shift/pravý klik</b> → dialóg pre výber zapnúť/vypnúť

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
sk: <b>ctrl + koliesko myši</b> → priblížiť/oddialiť

en: <b>space</b> → zoom window on/off
sk: <b>medzerník</b> → priblíženie okna zapnúť/vypnúť

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
sk: <b>kurzorové klávesy</b> → presun kurzora

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
sk: <b>kurzorové klávesy + alt</b> → presunúť výber

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
sk: <b>kurzorové klávesy + ctrl</b> → veľkosť výberu

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
sk: Je možné, že sa nepodarilo zachytiť ukazovateľ myši alebo je vybraná oblasť neplatná.

en: Keyboard could not be grabbed.
sk: Klávesnicu sa nepodarilo zachytiť.

en: tooltip
sk: panel s nápovedou

en: No window with type %s detected.
sk: Nezistené žiadne okno typu %s.

en: There is no last capture that can be redone.
sk: Neexistuje posledné zachytenie, ktoré môže byť vrátené.

en: The window is no longer available.
sk: Okno už nie je k dispozícii.

en: Unable to capture website
sk: Nepodarilo sa zachytiť webstránku

en: No window with name pattern %s detected.
sk: Žiadne okno so vzorkou %s nebolo zistené.

en: Invalid pattern %s detected.
sk: Zistil sa nesprávny vzor %s

en: No subwindow detected
sk: Nezistené podokno

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
sk: Možno, že toto okno používa client-side okná (alebo podobné).
    Shutter nie je zatiaľ schopný vyhľadať strom informácií o týchto oknách.

en: URL to capture
sk: URL, ktoré sa má zachytiť

en: C_apture
sk: _Zachytiť

en: Workspaces
sk: Pracovné plochy

en: Fill color
sk: Farba výplne

en: Adjust fill color and opacity
sk: Nastaviť farbu výplne a krytie

en: Stroke color
sk: Farba ťahu

en: Choose stroke color
sk: Vyberte farbu ťahu

en: Adjust stroke color and opacity
sk: Nastaviť farbu ťahu a krytie

en: Line width
sk: Šírka čiary

en: Adjust line width
sk: Nastaviť šírku čiary

en: Font
sk: Písmo

en: Select font family and size
sk: Vybrať rodinu a veľkosť písma

en: Insert image
sk: Vložiť obrázok

en: Insert an arbitrary object or file
sk: Vložiť ľubovoľný objekt alebo súbor

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: _Crop
sk: _Orezanie

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
sk: Kliknutím a ťahaním zmeníte veľkosť (s klávesom Control zmeníte mierku rovnomerne)

en: Click-Drag to resize the canvas
sk: Kliknúť a ťahom zmeniť veľkosť plátna

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
sk: Kliknutím môžete kresliť (s klávesom Control alebo Shift rovnú čiaru)

en: Click-Drag to create a new straight line
sk: Kliknutím a ťahaním vytvoríte novú rovnú čiaru

en: Click-Drag to create a new arrow
sk: Kliknúť a ťahom vytvoriť nový ukazovateľ

en: Click-Drag to create a new rectangle
sk: Kliknutím a ťahaním vytvoríte nový obdĺžnik

en: Click-Drag to create a new ellipse
sk: Kliknutím a ťahaním vytvoríte novú elipsu

en: Click-Drag to add a new text area
sk: Kliknutím a ťahaním pridáte novú oblasť s textom

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
sk: Kliknutím môžete cenzurovať (s klávesom Control alebo Shift rovnú čiaru)

en: Click-Drag to create a pixelized region
sk: Kliknúť a ťahaním vytvoriť pixelizovanú oblasť

en: Click to add an auto-increment shape
sk: Kliknúť pre pridanie automatického zväčšenia tvaru

en: Save the changes to image %s before closing?
sk: Uložiť zmeny obrázka %s pred zatvorením?

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Do_n't save
sk: _Neukladať

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
sk[0]: Ak neuložíte obrázok, zmeny za posledných %d minút sa stratia
sk[1]: Ak neuložíte obrázok, zmeny za poslednú 1 minútu sa stratia
sk[2]: Ak neuložíte obrázok, zmeny za posledné %d minúty sa stratia

en: Do you want to save the changed background color?
sk: Chcete uložiť zmenenú farbu pozadia?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
sk: Pozadie môže byť priehľadné, ak sa rozhodnete ignorovať farby pozadia.

en: Save Background Color
sk: Uložiť farbu pozadia

en: _Ignore Background Color
sk: _Ignorovať farbu pozadia

en: _Save Background Color
sk: _Uložiť farbu pozadia

en: Change Background Color...
sk: Zmeniť farbu pozadia...

en: _Reset to Default
sk: _Obnoviť základné nastavenia

en: Raise
sk: Vyššie

en: Lower
sk: Nižšie

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Lock
sk: Uzamknúť

en: Edit Preferences...
sk: Upraviť Predvoľby...

en: Numbering
sk: Číslovanie

en: Current value
sk: Aktuálna hodnota

en: Arrow
sk: Šípka

en: Length
sk: Dĺžka

en: Tip length
sk: Dĺžka špičky

en: Display an arrow at the end of the line
sk: Zobraziť šípku na konci riadku

en: Display an arrow at the start of the line
sk: Zobraziť šípku na začiatku riadku

en: Font color
sk: Farba písma

en: Choose font color
sk: Vyberte farbu písma

en: Use selected font
sk: Použiť vybrané písmo

en: Use selected font color
sk: Použiť vybranú farbu písma

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: Undo last action
sk: Vrátiť posledný krok

en: Do again the last undone action
sk: Zopakovať posledný vrátený krok

en: Copy selection to clipboard
sk: Kopírovať výber do schránky

en: Cut selection to clipboard
sk: Vystrihnúť výber do schránky

en: Paste objects from clipboard
sk: Vložiť objekty zo schránky

en: Delete current object
sk: Odstániť aktuálny objekt

en: Clear canvas
sk: Vyčistiť plátno

en: Abort current mode
sk: Prerušiť aktuálny režim

en: Close this window
sk: Zavrieť toto okno

en: Save image
sk: Uložiť obrázok

en: Export to _File...
sk: Exportovať do _súboru...

en: Export to File...
sk: Exportovať do súboru...

en: _Export to SVG...
sk: _Exportovať do SVG...

en: Export to SVG...
sk: Exportovať do SVG...

en: Export to PDF...
sk: Exportovať do PDF...

en: Export to PostScript...
sk: Exportovať do PostScriptu...

en: Automatic scrolling
sk: Automatické posúvanie

en: Select
sk: Vybrať

en: Select item to move or resize it
sk: Vyberte položku, ktorú chcete presunúť alebo zmeniť jej veľkosť

en: Freehand
sk: Voľná ruka

en: Draw a freehand line
sk: Nakresliť čiaru voľnou rukou

en: Highlighter
sk: Zvýrazňovač

en: Line
sk: Riadok

en: Draw a straight line
sk: Nakresliť rovnú čiaru

en: Draw an arrow
sk: Nakresliť šípku

en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

en: Draw a rectangle
sk: Nakresliť obdĺžnik

en: Ellipse
sk: Elipsa

en: Draw a ellipse
sk: Nakresliť elipsu

en: Add some text to the screenshot
sk: Pridať do snímky nejaký text

en: Censor
sk: Cenzor

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
sk: Cenzurovať časti snímky, aby sa skryli súkromné údaje

en: Pixelize
sk: Pixelizovať

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
sk: Pixelizovať vybranú oblasť vášho snímku obrazovky pre zakrytie osobných údajov

en: Number
sk: Číslo

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
sk: Pridať automatické zväčšenie tvaru do snímku obrazovky

en: Crop
sk: Orezať

en: Crop your screenshot
sk: Orezať vašu snímku

en: No icon was found
sk: Ikona nebola nájdená

en: Import from current theme...
sk: Získať z aktuálnej témy...

en: Import from session...
sk: Importovať z relácie...

en: Import from filesystem...
sk: Importovať zo súborového systému...

en: New text...
sk: Nový text...
