shutter - en to sl translation catalogue (491 entries)

en: Profile
sl: Profil

en: Preferences
sl: Možnosti

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
sl: Za to zmožnost mora biti nameščen gnome-web-photo

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
sl: Za to zmožnost mora biti nameščen Goo::Canvas/libgoo-canvas-per

en: Choose a profile
sl: Izbor profila

en: Save configuration as profile
sl: Shrani nastavitev kot profil

en: Delete profile
sl: Izbriši profil

en: Load the selected profile's configuration
sl: Naloži nastavitve izbranega profila

en: Image format
sl: Vrsta slike

en: Save
sl: Shrani

en: First-launch Behavior
sl: Obnašanje ob prvem zagonu

en: Window Preferences
sl: Možnosti oken

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Trash
sl: Smeti

en: Gnome-Keybinding
sl: Gnome-tipkovne bližnjice

en: Actions
sl: Dejanja

en: Capture
sl: Zajem

en: Selection Capture
sl: Zajem izbire

en: Window Capture
sl: Zajem okna

en: Menu/Tooltip Capture
sl: Zajem menija/orodnega namiga

en: Website Capture
sl: Zajem spletne strani

en: Accounts
sl: Računi

en: File Transfer Protocol (FTP)
sl: Protokol za prenos datotek (FTP)

en: Transparent Parts
sl: Prosojni deli

en: Session View
sl: Pogled seje

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
sl: V imenu datoteke ni dovoljeno uporabiti rezerviranega znaka %s.

en: There are several wildcards available, like
sl: Na voljo je več nadomestnih znakov, kot so

en: %Y = year
sl: %Y = leto

en: %m = month
sl: %m = mesec

en: %d = day
sl: %d = dan

en: %T = time
sl: %T = čas

en: $w = width
sl: $w = širina

en: $h = height
sl: $h = višina

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
sl: $name = več namensko (na primer naziv okna)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
sl: $nb_name = kot $name toda brez presledkov v nastalih nizih

en: $profile = name of current profile
sl: $profile = ime trenutnega profila

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
sl: $R = naključni znak (na primer. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
sl: %NN = števec

en: Compression
sl: Stiskanje

en: Adjust quality/compression value
sl: Prilagodi vrednost kakovosti/stiskanja

en: Select a file format
sl: Izbor vrste datoteke

en: Directory
sl: Mapa

en: Choose folder
sl: Izbor mape

en: Your screenshots will be saved to this directory
sl: Vaši zaslonski posnetki bodo shranjeni v to mapo

en: Browse for save folder every time
sl: Vsakič brskaj za shranjeno mapo

en: Do not save file automatically
sl: Datotek ne shrani samodejno

en: Automatically save file
sl: Samodejno shrani datoteko

en: Automatically copy screenshot to clipboard
sl: Samodejno kopiraj zaslonski posnetek na odložišče

en: Automatically copy filename to clipboard
sl: Samodejno kopiraj ime datoteke na odložišče

en: Do not copy anything to clipboard
sl: Ne kopiraj ničesar na odložišče

en: Delay
sl: Zamik

en: second | seconds
sl[0]: sekund
sl[1]: sekunda
sl[2]: sekundi
sl[3]: sekunde

en: Capture after a delay of
sl: Zajemi po zamiku

en: Wait n seconds before taking a screenshot
sl: Počakaj n sekund pred zajemanjem zaslonskega posnetka

en: Include Cursor
sl: Vključi kazalko

en: Include cursor when taking a screenshot
sl: Ob zajemanju zaslonskega posnetka vključi kazalko

en: Open with
sl: Odpri z

en: Open your screenshot with this program after capturing
sl: Odprite svoj zaslonski posnetek po zajemu s tem programom

en: 16 colors   - (4bit)
sl: 16 barv - (4 bitno)

en: 64 colors   - (6bit)
sl: 64 barv - (6 bitno)

en: 256 colors  - (8bit)
sl: 256 barv - (8 bitno)

en: Reduce colors
sl: Zmanjšaj število barv

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
sl: Samodejno zmanjšaj barve po zajemanju zaslonskega posnetka

en: Thumbnail
sl: Sličica

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
sl: Ustvari sličice.
    izberite odstotek izvorne velikosti za sličico

en: Border
sl: Rob

en: pixels
sl: točke

en: Color
sl: Barva

en: Choose border color
sl: Izberite barvo robu

en: Adds a border effect to the screenshot
sl: Zaslonskemu posnetku doda učinek robu

en: Enable zoom window
sl: Omogoči okno približevanja

en: Start with selection size of
sl: Začni z velikostjo izbire

en: at
sl: na

en: Start Selection Tool with a customized selection size
sl: Začni Orodje izbora s prilagojeno velikostjo izbora

en: Show help text
sl: Pokaži besedilo pomoči

en: Enables the help text
sl: Omogoči besedilo pomoči

en: Include window decoration when capturing a window
sl: Pri zajemanju okna vključi okraske okna

en: Automatically resize window to
sl: Samodejno spremeni velikost okna na

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
sl: To velikost okna samodejno spremeni na navedeno širino in višino. Ta način upravljalnik oken vpraša za spremebo velikosti okna. Vendar upravljalnik oken morda ne dovoli spremembe velikosti.

en: Force rounded window corners
sl: Prisili zaobljene kote oken

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
sl: Shutter za določanje oblike oken uporablja razširitev XShape, ki pa v nekaterih primerih (na primer pri poganjanju compiz) ne deluje.
    
    Ko je ta možnost omogočena, Shutter uporabi za zaobljene kotov oken stalne parametre. Vrednost privzetih parametrov lahko spremenite z ustvarjanjem datoteke ~/.shutter/shape.conf in postavljanjem vrednosti po meri vanjo. Privzete vrednosti so shranjene v %s.

en: Select only visible windows
sl: Izberi le vidna okna

en: Pre-Capture Delay
sl: Zamik pred zajemanjem

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
sl: Zajemi meni/orodni namig po zamiku n sekund

en: Ignore possibly wrong type hints
sl: Prezri morda napačne vrste namigov

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
sl: Konstante namigov vrste določajo namige za upravljalnika oken, ki nakažejo katero vrsto zmožnosti ima določeno okno. Včasih namigi vrste niso pravilno nastavljeni. V primeru da je ta možnost omogočena, Shutter ne bo vztrajal na zahtevanemu namigu vrste.

en: Virtual browser width
sl: Širina navideznega brskalnika

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
sl: Širina navideznega brskalnika pri zajemanju zaslonskega posnetka spletne strani

en: Show as check pattern
sl: Pokaži kot vzorec šahovnice

en: Show as custom color:
sl: Pokaži kot barvo po meri:

en: Choose fill color
sl: Izbor barve polnila

en: Show as background
sl: Pokaži kot ozadje

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
sl: Prikaže morebitne prozorne dele slike kot vzorec šahovnice

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
sl: Prikaže morebitne prozorne dele slike v barvi, ki jo navedete

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
sl: Prikaže morebitne prozorne dele slike v barvi ozadja programa

en: Sort ascending by
sl: Razvrsti naraščajoče po

en: Key/Time Created
sl: Ključ/čas ustvarjanja

en: Sort descending by
sl: Razvrsti padajoče po

en: Configure sort criteria
sl: Nastavi kriterije razvrščanja

en: Start Shutter at login
sl: Zaženi Shutter ob prijavi

en: Hide window on first launch
sl: Skrij okno ob prvem zagonu

en: Hide notification icon
sl: Skrij obvestilno ikono

en: Autohide main window when taking a screenshot
sl: Po zajemu zaslonskega posnetka samodejno skrij glavno okno

en: Redraw Delay
sl: Zamik ponovnega izrisa

en: millisecond | milliseconds
sl[0]: milisekund
sl[1]: milisekunda
sl[2]: milisekundi
sl[3]: milisekunde

en: Present main window after taking a screenshot
sl: Po zajemanju zaslonskega posnetka predstavi glavno okno

en: Minimize to tray when closing main window
sl: Ob zaprtju glavnega okna pomanjšaj v sistemsko vrstico

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
sl: Prikaži pojavno obvestilo po zajemu zaslonskega posnetka

en: Display pop-up notification when using a delay
sl: Pri uporabi zamika pokaži pojavno obvestilo

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
sl: Pri uporabi zamika pred zajemom prikaži pojavno obvestilo

en: Notification agent
sl: Obvestilni agent

en: Desktop Notifications
sl: Namizna obvestila

en: Built-In Notifications
sl: Vgrajena obvestila

en: Ask before moving files to trash
sl: Vprašaj pred premikanjem datotek v smeti

en: Move file to trash when closing tab
sl: Ob zaprtju zavihka premakni datoteko v smeti

en: Notify when file was deleted from filesystem
sl: Obvesti me, ko je datoteka izbrisana z datotečnega sistema

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
sl: Nastavite kratko zakasnitev pred zajemanjem zaslonskega posnetka v kateri lahko Xserver ponovno nariše področja, ki so jih zakrivala okna Shutterja.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
sl: Izberete lahko sistemska namizna obvestila (na primer Ubuntujeva obvestila-OSD) ali Shutterjev vgrajen sistem obvestil

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
sl: <b>Opomba:</b> Če vstavek omogoča pooblaščeno pošiljanje, lahko vpišete svoja poverila. Vstavki s podporo OAuth so samodejni nastavljeni že ob prvi uporabi.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
sl: URI
    Primer: ftp://gostitelj:vrata/pot

en: Connection mode
sl: Način povezave

en: Active mode
sl: Dejavni način

en: Passive mode
sl: Pasivni način

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Password
sl: Geslo

en: Website URL
sl: URL spletišča

en: Main
sl: Glavno

en: Advanced
sl: Napredno

en: Image View
sl: Pogled slike

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Upload
sl: Pošlji

en: Plugins
sl: Vstavki

en: The following plugins are installed
sl: Naslednji vstavki so nameščeni

en: pixel | pixels
sl[0]: točk
sl[1]: točka
sl[2]: točki
sl[3]: točke

en: Quality
sl: Kakovost

en: Please activate the menu you want to capture
sl: Omogočite meni, ki ga želite zajeti

en: Please activate the tooltip you want to capture
sl: Omogočite orodni namig, ki ga želite zajeti

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
sl[0]: Zaslonski posnetek bo zajet čez %s sekund
sl[1]: Zaslonski posnetek bo zajet čez %s sekundo
sl[2]: Zaslonski posnetek bo zajet čez %s sekundi
sl[3]: Zaslonski posnetek bo zajet čez %s sekunde

en: Register
sl: Vpiši se

en: Profile deleted
sl: Profil je bil izbrisan

en: Profile could not be deleted
sl: Profila ni mogoče izbrisati

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Profile %s loaded successfully
sl: Profil %s je bil uspešno naložen

en: Session
sl: Seja

en: not found
sl: ni najdeno

en: Error while adding the file monitor.
sl: Napaka med dodajanjem nadzornika datotek.

en: Settings could not be saved!
sl: Nastavitev ni mogoče shraniti!

en: Settings saved successfully!
sl: Nastavitve so bile uspešno shranjene!

en: Session could not be saved!
sl: Seje ni mogoče shraniti!

en: Account-settings could not be saved!
sl: Nastavitev računa ni mogoče shraniti!

en: Settings could not be restored!
sl: Nastavitev ni mogoče obnoviti!

en: Settings loaded successfully
sl: Nastavitve so bile uspešno naložene

en: Built-in Editor
sl: Vgrajen urejevalnik

en: Account-settings could not be restored!
sl: Nastavitev računa ni mogoče obnoviti!

en: opened
sl: odprto

en: Error while opening image %s.
sl: Napaka med odpiranjem slike %s.

en: Session could not be restored!
sl: Seje ni mogoče obnoviti!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
sl: Napaka med ustvarjanjem datoteke podrobnosti smeti %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
sl: Napaka med premikanjem datoteke %s v smeti.

en: Error while removing the file %s from disk.
sl: Napaka med odstranjevanjem datoteke %s z diska.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
sl: Ali ste prepričani, da želite premakniti %s v smeti?

en: Move to _Trash
sl: Premakni v _smeti

en: deleted
sl: izbrisano

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti izbrane datoteke v smeti?

en: No screenshots selected
sl: Ni izbranih zaslonskih posnetkov

en: Selected screenshots deleted
sl: Izbrani zaslonski posnetki so bili izbrisani

en: removed from session
sl: odstranjeno iz seje

en: Selected screenshots removed
sl: Izbrani zaslonski posnetki so bili odstranjeni

en: No valid filetype specified
sl: Veljavna vrsta datoteke ni bila navedena

en: There is no image data in the clipboard to paste
sl: Na odložišču ni slikovnih podatkov za lepljenje

en: Selected filenames copied to clipboard
sl: Izbrana imena datotek so bila skopirana na odložišče

en: Selected images copied to clipboard
sl: Izbrane slike so bile skopirane na odložišče

en: Last action undone
sl: Zadnje dejanje je bilo razveljavljeno

en: Error while copying last version (%s).
sl: Napaka med kopiranjem zadnje različice (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
sl: Med izvajanjem razveljavitve na %s je prišlo do napake.

en: Last action redone
sl: Zadnje dejanje je bilo uveljavljeno

en: There was an error performing redo on %s.
sl: Med izvajanjem uveljavitve na %s je prišlo do napake.

en: No plugin installed
sl: Ni nameščenega vstavka

en: There was an error determining the filename.
sl: Med določevanjem imena datoteke je prišlo do napake.

en: Triggered invalid screenshot action.
sl: Sproženo je bilo neveljavno dejanje zaslonskega posnetka.

en: Error while taking the screenshot.
sl: Napaka med zajemanjem zaslonskega posnetka.

en: Capture aborted by user
sl: Uporabnik je preklical zajem

en: %s saved
sl: %s shranjeno

en: Screenshot saved
sl: Zaslonski posnetek je bil shranjen

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
sl: Imena datoteke %s ni mogoče preveriti. Morda vsebuje nepodprte znake.

en: %s opened with %s
sl: %s je bil odprto z %s

en: Opened all files with
sl: Vse datoteke so bile odprte z

en: Could not apply plugin %s
sl: Ni mogoče uveljaviti vstavka %s

en: Successfully applied plugin %s
sl: Uspešno uveljavljen vstavek %s

en: Error while executing plugin %s.
sl: Napaka med izvajanjem vstavka %s.

en: There was an error executing the plugin.
sl: Med izvajanjem vstavka je prišlo do napake.

en: %s screenshot | %s screenshots
sl[0]: %s zaslonskih posnetkov
sl[1]: %s zaslonski posnetek
sl[2]: %s zaslonska posnetka
sl[3]: %s zaslonski posnetki

en: Current profile
sl: Trenutni profil

en: Try to resave the file?
sl: Ali naj se izvede poskus ponovnega shranjevanja datoteke?

en: Image %s was not found on disk
sl: Slike %s ni bilo mogoče najti na disku

en: Error while saving the image %s.
sl: Napaka med shranjevanjem slike %s.

en: There was an error saving the image to %s.
sl: Med shranjevanjem slike v %s je prišlo do napake.

en: saved
sl: shranjeno

en: Image %s was deleted from filesystem
sl: Slika %s je bila odstranjena z datotečnega sistema.

en: There was an error opening the image.
sl: Med odpiranjem slike je prišlo do napake.

en: Error while opening directory %s.
sl: Napaka med odpiranjem mape %s.

en: Updating plugin information
sl: Posodabljanje podatkov o vstavku

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
sl: Počakajte medtem ko Shutter posodablja podatke o vstavkih

en: Updating upload plugin information
sl: Posodabljanje podrobnosti vstavka za pošiljanje

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
sl: Prosim počakajte medtem, ko Shutter posodablja podrobnosti vstavka za pošiljanje

en: Capture All Workspaces
sl: Zajemi vse delovne površine

en: Limit to current monitor
sl: Omeji na trenutni zaslon

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
sl[0]: Ta možnost je uporabna le, ko uporabljate sistem z več zasloni (zaznanih je %d zaslonov).
    Omogočite jo za zajemanje le na trenutnemu zaslonu.
sl[1]: Ta možnost je uporabna le, ko uporabljate sistem z več zasloni (zaznan je %d zaslon).
    Omogočite jo za zajemanje le na trenutnemu zaslonu.
sl[2]: Ta možnost je uporabna le, ko uporabljate sistem z več zasloni (zaznana sta %d zaslona).
    Omogočite jo za zajemanje le na trenutnemu zaslonu.
sl[3]: Ta možnost je uporabna le, ko uporabljate sistem z več zasloni (zaznani so %d zasloni).
    Omogočite jo za zajemanje le na trenutnemu zaslonu.

en: Active Window
sl: Dejavno okno

en: Capture the last active window
sl: Zajemi zadnje dejavno okno

en: _Desktop
sl: _Namizje

en: Window _under Cursor
sl: Okno _pod kazalko

en: Select W_indow
sl: Izberi o_kno

en: Se_ction
sl: O_dsek

en: _Menu
sl: _Meni

en: _Tooltip
sl: _Orodni namig

en: _Web
sl: _Splet

en: S_how main window
sl: Pokaži _osrednje okno

en: _Redo last screenshot
sl: _Razveljavi zadnji zaslonski posnetek

en: _Quick profile select
sl: _Hiter izbor profila

en: Wait indefinitely
sl: Čakaj neskončno

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
sl[0]: Čakaj največ %d sekund
sl[1]: Čakaj največ %d sekundo
sl[2]: Čakaj največ %d sekundi
sl[3]: Čakaj največ %d sekunde

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
sl[0]: Čakaj največ %d minut
sl[1]: Čakaj največ %d minuto
sl[2]: Čakaj največ %d minuti
sl[3]: Čakaj največ %d minute

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
sl: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal neskončno dolgo

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
sl[0]: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal do %d sekund preden bo preklical opravilo, če traja predolgo
sl[1]: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal do %d sekunde preden bo preklical opravilo, če traja predolgo
sl[2]: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal do %d sekund preden bo preklical opravilo, če traja predolgo
sl[3]: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal do %d sekund preden bo preklical opravilo, če traja predolgo

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
sl[0]: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal do %d minut preden bo preklical opravilo, če traja predolgo
sl[1]: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal do %d minute preden bo preklical opravilo, če traja predolgo
sl[2]: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal do %d minut preden bo preklical opravilo, če traja predolgo
sl[3]: Shutter bo na zajem zaslonskega posnetka čakal do %d minut preden bo preklical opravilo, če traja predolgo

en: Anonymous Upload
sl: Brezimno pošiljanje

en: Authorized Upload
sl: Pooblaščeno pošiljanje

en: OAuth Upload
sl: Pošiljanje OAuth

en: Description
sl: Opis

en: Name
sl: Ime

en: Category
sl: Kategorija

en: Language
sl: Jezik

en: Path
sl: Pot

en: Successfully published
sl: Uspešno objavljeno

en: The file %s was successfully published: %s
sl: Datoteka %s je bila uspešno objavljena: %s

en: %s published
sl: %s objavljeno

en: Unpublished
sl: Neobjavljeno

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
sl: Datoteka %s ni več objavljena. Zunanja povezava ni več na voljo.

en: The file %s is no longer published.
sl: Datoteka %s ni več objavljena

en: Rename image %s
sl: Preimenuj sliko %s

en: New filename
sl: Novo ime datoteke

en: _Rename
sl: P_reimenuj

en: renamed
sl: preimenovano

en: Error while renaming the image %s.
sl: Napaka med preimenovanjem slike %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
sl: Med preimenovanjem slike v %s je prišlo do napake.

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
sl: Slika v %s že obstaja. Zamenjava bo prepisala njeno vsebino.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
sl: Slika z imenom %s že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: Invalid Filename
sl: Neveljavno ime datoteke

en: Choose file to open
sl: Izberite datoteko za odpiranje

en: All compatible image formats
sl: Vse združljive vrste slik

en: Choose a location to save to
sl: Izbor mesta za shranjevanje

en: Choose a plugin
sl: Izbor vstavka

en: _Run
sl: _Zaženi

en: Plugin
sl: Vstavek

en: No plugin specified
sl: Ni določenega vstavka

en: Upload / Export
sl: Pošlji / Izvozi

en: _Upload
sl: _Pošlji

en: Guest
sl: Gost

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
sl: Prosim, izberite enega izmed računov in kliknite <i>Pošlji</i>. Povezave pošiljanja bodo še vedno na voljo v <i>desnem kliku menija</i> zaslonske slike, ko boste zaprli pogovorno okno.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
sl: <b>Opomba:</b> Če vstavek dovoljuje zgolj pooblaščeno pošiljanje, boste morali najprej vnesti svoja poverila v možnosti, da se bodo pojavili na seznamu.

en: Choose account
sl: Izbor računa

en: Status
sl: Stanje

en: Public hosting
sl: Javno gostovanje

en: Places
sl: Mesta

en: _Export
sl: _Izvozi

en: _Publish
sl: _Objavi

en: Disconnected
sl: Ni povezave

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
sl[0]: Mapa %s je usklajena z Ubuntu One. Izbranih datotek bo kopiranih v to mapo, preden bodo objavljene.
sl[1]: Mapa %s je usklajena z Ubuntu One. Izbrana datoteka bo kopirana v to mapo, preden bo objavljena.
sl[2]: Mapa %s je usklajena z Ubuntu One. Izbrani datoteki bosta kopirani v to mapo, preden bosta objavljeni.
sl[3]: Mapa %s je usklajena z Ubuntu One. Izbrane datoteke bodo kopirane v to mapo, preden bodo objavljene.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
sl[0]: <b>Opomba:</b> Izbrane datoteke bodo objavljene v ozadnjem opravilu. O tem boste obveščeni, ko se opravilo konča.
sl[1]: <b>Opomba:</b> Izbrana datoteka bo objavljena v ozadnjem opravilu. O tem boste obveščeni, ko se opravilo konča.
sl[2]: <b>Opomba:</b> Izbrani datoteki bosta objavljeni v ozadnjem opravilu. O tem boste obveščeni, ko se opravilo konča.
sl[3]: <b>Opomba:</b> Izbrane datoteke bodo objavljene v ozadnjem opravilu. O tem boste obveščeni, ko se opravilo konča.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
sl: Mapa %s ni usklajena z Ubuntu One. Prosimo, izberite nadomestno mapo.

en: Ubuntu One service cannot be found.
sl: Storitve Ubuntu One ni mogoče najti.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
sl: /publicfiles ni na voljo. Videti je, da je vaša namestitev Ubuntu One zastarela.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
sl: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl mora biti nameščen za to zmožnost

en: Loading module %s
sl: Nalaganje modula %s

en: Error while executing upload plugin %s.
sl: Napaka pri izvrševanju vstavka za pošiljanje %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
sl: Prišlo je do napake pri izvrševanju vstavka za pošiljanje.

en: uploaded
sl: poslano

en: Successfully uploaded
sl: Uspešno poslano

en: The file %s was successfully uploaded.
sl: Datoteka %s je bila uspešno naložena.

en: Skip all
sl: Preskoči vse

en: Skip
sl: Preskoči

en: Retry
sl: Poskusi znova

en: exported
sl: izvoženo

en: Successfully exported
sl: Uspešno izvoženo

en: The file %s was successfully exported.
sl: Datoteka %s je bila uspešno izvožena.

en: Publishing %s...
sl: Objavljanje %s ...

en: _Retry
sl: Poskusi _znova

en: Error while copying the image %s.
sl: Napaka med kopiranjem slike v %s.

en: There was an error copying the image into %s.
sl: Prišlo je do napake med kopiranjem slike na %s.

en: Please check your credentials and try again.
sl: Preverite svoja dovoljena in poskusite znova.

en: Error while login
sl: Napaka med prijavo

en: Maximum filesize reached
sl: Največja velikost datoteke je dosežena

en: Error while uploading
sl: Napaka med nalaganjem

en: Maximum filesize: %s
sl: Največja velikost datoteke: %s

en: Error while connecting
sl: Napaka med povezovanjem

en: Save current preferences as new profile
sl: Shrani trenutne možnosti kot nov profil

en: New profile name
sl: Novo ime profila

en: Replacing it will overwrite its contents.
sl: Zamenjava bo prepisala njegovo vsebino.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
sl: Profil z imenom %s že obstaja. Ali ga želite zamenjati?

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _View
sl: _Pogled

en: _Screenshot
sl: _Zaslonski posnetek

en: _Go
sl: _Pojdi

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Open...
sl: _Odpri ...

en: Recent _Files
sl: _Nedavne datoteke

en: Save _As...
sl: Shrani _kot ...

en: E_xport to PDF...
sl: I_zvozi v PDF ...

en: Export to Post_Script...
sl: Izvozi v Post_Script ...

en: Page Set_up
sl: Nastavitev s_trani

en: _Print...
sl: Na_tisni ...

en: Send by E_mail...
sl: Pošlji po _elektronski pošti ...

en: C_lose all
sl: Zapri _vse

en: Copy _Filename
sl: Kopiraj _ime datoteke

en: Show Navigation _Toolbar
sl: Pokaži _orodno vrstico krmarjenja

en: Get Help Online...
sl: Pomoč na spletu ...

en: Translate this Application...
sl: Prevedi ta program ...

en: Report a Problem
sl: Opozorite na težavo

en: _Active Window
sl: _Dejavno okno

en: Import from clip_board
sl: Uvozi iz odlo_žišča

en: Open wit_h
sl: Odpri _z

en: Show in _folder
sl: Pokaži v _mapi

en: _Rename...
sl: _Preimenuj ...

en: _Send To...
sl: Pošlji _na ...

en: E_xport...
sl: _Izvozi ...

en: Public URLs
sl: Javni URL-ji

en: _Edit...
sl: _Uredi ...

en: Run a _plugin...
sl: Zaženi _vstavek ...

en: Redo _this screenshot
sl: Ponovno zajemi _ta zaslonski posnetek

en: Run a _Plugin...
sl: Zaženi _vstavek ...

en: Redo
sl: Znova posnami

en: Redo last screenshot
sl: Znova posname zadnji zaslonski posnetek

en: Selection
sl: Izbor

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
sl: S svojo miško narišite kvadratno območje zajema
    za izbiro določenega področja zaslona

en: Desktop
sl: Namizje

en: Take a screenshot of your whole desktop
sl: Zajem zaslonskega posnetka vašega celotnega namizja

en: Capture a specific workspace
sl: Zajemi določeno delovno površino

en: Window
sl: Okno

en: Select a window with your mouse
sl: Izberite okno z miško

en: Take a screenshot of a specific window
sl: Zajemi zaslonski posnetek določenega okna

en: Section
sl: Odsek

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
sl: Zajeme le odsek okna. Podrejeno okno boste lahko izbrali s premikanjem miške nad njim

en: Menu
sl: Meni

en: Select a single menu or cascading menus from any application
sl: Izberite meni ali kaskadne menije iz kateregakoli programa

en: Tooltip
sl: Orodni namig

en: Capture a tooltip
sl: Ujemi orodni namig

en: Web
sl: Splet

en: Take a screenshot of a website
sl: Zajemite zaslonski posnetek spletne strani

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
sl: Nastavite kako dolgo bo Shutter čakal na končanje preklicem opravila, če traja predolgo

en: Edit
sl: Uredi

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
sl: Uporabi vgrajen urejevalnik za poudarjanje pomembnih delov vašega zaslonskega posnetka ali za obrez na želeno velikost

en: Export
sl: Izvozi

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
sl: Pošljite svoje slike na storitev gostovanja slik, stran FTP ali pa jih izvozite v poljubno mapo

en: Show links to previous uploads
sl: Pokaži povezave prejšnjih pošiljanj

en: Error while executing %s.
sl: Napaka med izvajanjem %s.

en: There was an error executing %s.
sl: Ob izvajanju %s je prišlo do napake.

en: Exit Code: %d.
sl: Izhodna koda: %d

en: Synchronization complete
sl: Usklajevanje je končano

en: Synchronization in progress...
sl: Usklajevanje je v teku ...

en: Illegal URI.
sl: Neveljaven URI.

en: Connection error.
sl: Napaka povezave.

en: Please check your connectivity and try again.
sl: Preverite svojo povezljivost in poskusite znova.

en: Login with username %s failed.
sl: Prijava z uporabniškim imenom %s je spodletela.

en: Cannot change working directory.
sl: Ni mogoče spremeniti delovne mape.

en: Command 'put' failed.
sl: Ukaz 'put' je spodletel.

en: Copy this code to clipboard
sl: Kopiraj kodo v odložišče

en: Upload - %s - %s
sl: Pošlji - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
sl: Nariši pravokotno področje z miško

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
sl: Za zajem slike zaslona pritisnite Enter. Za končanje pritisnite Esc.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
sl: <b>dvigalka/desni klik</b> → vklop/izklop pogovornega okna izbire

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
sl: <b>ctrl + drsni kolešček</b> → približevanje/oddaljevanje

en: <b>space</b> → zoom window on/off
sl: <b>preslednica</b> → vklop/izklop približanja okna

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
sl: <b>tipke kazalke</b> → premakni kazalko

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
sl: <b>tipke kazalke + alt</b> → premakni izbiro

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
sl: <b>tipke kazalke + ctrl</b> → spremeni velikost izbire

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
sl: Morda miškinega kazalnika ni mogoče zgrabiti ali pa je izbrano področje neveljavno.

en: Keyboard could not be grabbed.
sl: Tipkovnice ni mogoče zgrabiti.

en: menu
sl: meni

en: tooltip
sl: orodni namig

en: No window with type %s detected.
sl: Ni zaznanega okna z vrsti %s.

en: There is no last capture that can be redone.
sl: Ni zadnjega zajema, ki bi ga bilo mogoče ponovno izvesti.

en: The window is no longer available.
sl: Okno ni več na voljo.

en: Unable to capture website
sl: Zajemanje spletne strani ni mogoče

en: No window with name pattern %s detected.
sl: Okno z vzorcem %s ni bilo zaznano.

en: Invalid pattern %s detected.
sl: Zaznan neveljaven vzorec %s.

en: No subwindow detected
sl: Ni zaznanega podokna

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
sl: Morda to okno uporablja okna s strani odjemalca (ali podobno).
    Shutter še ne more opraviti poizvedbe o podatkih drevesa takšnih oken.

en: URL to capture
sl: URL za zajem

en: C_apture
sl: Z_ajemi

en: Workspaces
sl: Delovne površine

en: Fill color
sl: Barva polnila

en: Adjust fill color and opacity
sl: Prilagodite barvo in prosojnost polnila

en: Stroke color
sl: Barva poteze

en: Choose stroke color
sl: Izbor barve poteze

en: Adjust stroke color and opacity
sl: Prilagoditev barve in prosojnosti poteze

en: Line width
sl: Debelina črte

en: Adjust line width
sl: Prilagoditev debeline črte

en: Font
sl: Pisava

en: Select font family and size
sl: Izberite družino in velikost pisave

en: Insert image
sl: Vstavi sliko

en: Insert an arbitrary object or file
sl: Vstavite poljuben predmet ali datoteko

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: _Crop
sl: _Obreži

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
sl: Kliknite in povlecite za spremembo velikosti (poskusite Control za enakomerno spremembo velikosti)

en: Click-Drag to resize the canvas
sl: Kliknite in povlecite za spremembo velikosti platna

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
sl: Kliknite za slikanje (poskusite Control ali dvigalko za ravno črto)

en: Click-Drag to create a new straight line
sl: Kliknite in povlecite za ustvarjanje nove ravne črte

en: Click-Drag to create a new arrow
sl: Kliknite in povlecite za ustvarjanje nove puščice

en: Click-Drag to create a new rectangle
sl: Kliknite in povlecite za ustvarjanje novega pravokotnika

en: Click-Drag to create a new ellipse
sl: Kliknite in povlecite za ustvarjanje nove elipse

en: Click-Drag to add a new text area
sl: Kliknite in vlecite za dodajanje novega področja besedila

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
sl: Kliknite za cenzuriranje (poskusite Control ali dvigalko za ravno črto)

en: Click-Drag to create a pixelized region
sl: Kliknite in povlecite za ustvarjanje točkastega območja

en: Click to add an auto-increment shape
sl: Kliknite za dodajanje samodejno povečujoče oblike

en: Save the changes to image %s before closing?
sl: Ali naj se shranijo spremembe slike %s pred zaprtjem?

en: Close
sl: Zapri

en: Do_n't save
sl: _Ne shrani

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
sl[0]: V kolikor slike ne shranite, bodo spremembe zadnjih %d minut trajno izgubljene
sl[1]: V kolikor slike ne shranite, bodo spremembe zadnje %d minute trajno izgubljene
sl[2]: V kolikor slike ne shranite, bodo spremembe zadnjih %d minut trajno izgubljene
sl[3]: V kolikor slike ne shranite, bodo spremembe zadnjih %d minut trajno izgubljene

en: Do you want to save the changed background color?
sl: Ali želite shraniti spremenjeno barvo ozadja?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
sl: V primeru da barvo ozadja prezrete, bo ozadje verjetno prozorno.

en: Save Background Color
sl: Shrani barvo ozadja

en: _Ignore Background Color
sl: _Prezri barvo ozadja

en: _Save Background Color
sl: _Shrani barvo ozadja

en: Change Background Color...
sl: Spremeni barvo ozadja ...

en: _Reset to Default
sl: _Ponastavi na privzeto

en: Raise
sl: Dvigni

en: Lower
sl: Spusti

en: Unlock
sl: Odkleni

en: Lock
sl: Zakleni

en: Edit Preferences...
sl: Uredi možnosti ...

en: Numbering
sl: Oštevilčenje

en: Current value
sl: Trenutna vrednost

en: Arrow
sl: Puščica

en: Length
sl: Dolžina

en: Tip length
sl: Dolžina namiga

en: Display an arrow at the end of the line
sl: Prikaži puščico na koncu črte

en: Display an arrow at the start of the line
sl: Prikaži puščico na začetku črte

en: Text
sl: Besedilo

en: Font color
sl: Barva pisave

en: Choose font color
sl: Izberite barvo pisave

en: Use selected font
sl: Uporabi izbrano pisavo

en: Use selected font color
sl: Uporabi izbrano barvo pisave

en: _Tools
sl: _Orodja

en: Undo last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Do again the last undone action
sl: Ponovno naredi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Copy selection to clipboard
sl: Kopiraj izbor na odložišče

en: Cut selection to clipboard
sl: Izreži izbor na odložišče

en: Paste objects from clipboard
sl: Prilepi predmete z odložišča

en: Delete current object
sl: Izbriši trenutni predmet

en: Clear canvas
sl: Počisti platno

en: Abort current mode
sl: Prekliči trenutni način

en: Close this window
sl: Zapri to okno

en: Save image
sl: Shrani sliko

en: Export to _File...
sl: Izvozi v _datoteko ...

en: Export to File...
sl: Izvozi v datoteko ...

en: _Export to SVG...
sl: _Izvozi v SVG ...

en: Export to SVG...
sl: Izvozi v SVG ...

en: Export to PDF...
sl: Izvozi v PDF ...

en: Export to PostScript...
sl: Izvozi v PostScript ...

en: Automatic scrolling
sl: Samodejno drsenje

en: Select
sl: Izberi

en: Select item to move or resize it
sl: Izberite predmet za premikanje ali spremembo velikosti

en: Freehand
sl: Prostoročno

en: Draw a freehand line
sl: Narišite prostoročno črto

en: Highlighter
sl: Poudarjalnik

en: Line
sl: Črta

en: Draw a straight line
sl: Narišite ravno črto

en: Draw an arrow
sl: Narišite puščico

en: Rectangle
sl: Pravokotnik

en: Draw a rectangle
sl: Narišite pravokotnik

en: Ellipse
sl: Elipsa

en: Draw a ellipse
sl: Narišite elipso

en: Add some text to the screenshot
sl: Dodajte besedilo zaslonskemu posnteku

en: Censor
sl: Cenzura

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
sl: Cenzura delov zaslonskega posnetke za skritje zasebnih podatkov

en: Pixelize
sl: Spremeni v točke

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
sl: Izbrana področja vašega zaslona spremeni v točke in skrije zasebne podatke

en: Number
sl: Številka

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
sl: Dodaj samodejno povečujočo obliko zaslonu

en: Crop
sl: Obreži

en: Crop your screenshot
sl: Obrežite svoj zaslonski posnetek

en: No icon was found
sl: Ikone ni bilo mogoče najti

en: Import from current theme...
sl: Uvozi iz trenutne teme ...

en: Import from session...
sl: Uvozi iz seje ...

en: Import from filesystem...
sl: Uvozi iz datotečnega sistema ...

en: New text...
sl: Novo besedilo ...
