gscrot - en to sr translation catalogue (498 entries)

en: Profile
sr: Профил

en: Preferences
sr: Поставке

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
sr: Потребно је инсталирати gnome-web-photo да бисте могли да користите ову могућност.

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
sr: Потребно је инсталирати Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl да бисте могли да користите ову могућност.

en: Choose a profile
sr: Изабери профил

en: Save configuration as profile
sr: Сачувај поставке као профил

en: Delete profile
sr: Избриши профил

en: Load the selected profile's configuration
sr: Учитај поставке изабраног профила

en: Image format
sr: Облик слике

en: Save
sr: Сачувај

en: First-launch Behavior
sr: Понашање приликом првог покретања

en: Window Preferences
sr: Поставке прозора

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Trash
sr: Смеће

en: Gnome-Keybinding
sr: Гном пречице

en: Actions
sr: Радње

en: Capture
sr: Усликај

en: Selection Capture
sr: Сликање избора

en: Window Capture
sr: Сликање прозора

en: Menu/Tooltip Capture
sr: Сликање изборника или облачића

en: Website Capture
sr: Сликање веб-странице

en: Accounts
sr: Налози

en: File Transfer Protocol (FTP)
sr: Протокол за пренос датотека (FTP)

en: Transparent Parts
sr: Провидни делови

en: Session View
sr: Преглед сесије

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
sr: Заменски знак %s није дозвољен у називу датотеке.

en: There are several wildcards available, like
sr: Доступно је неколико звездица као

en: %Y = year
sr: %Y = година

en: %m = month
sr: %m = месец

en: %d = day
sr: %d = дан

en: %T = time
sr: %T = време

en: $w = width
sr: $w = дужина

en: $h = height
sr: $h = висина

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
sr: $name = вишенаменско (нпр. наслов прозора)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
sr: $nb_name = као $name, али без размака у крајњим нискама

en: $profile = name of current profile
sr: $profile = назив текућег профила

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
sr: $R = насумичан знак (нпр. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
sr: %NN = бројач

en: Compression
sr: Сажимање

en: Adjust quality/compression value
sr: Подеси вредност квалитета/сажимања

en: Select a file format
sr: Изаберите облик датотеке

en: Directory
sr: Фасцикла

en: Choose folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Your screenshots will be saved to this directory
sr: Снимак екрана ће бити сачуван у овој фасцикли

en: Browse for save folder every time
sr: Прегледај фасциклу за чување сваки пут

en: Do not save file automatically
sr: Не чувај датотеку самостално

en: Automatically save file
sr: Самостално сачувај датотеку

en: Automatically copy screenshot to clipboard
sr: Самостално умножи снимак екрана у оставу исечака

en: Automatically copy filename to clipboard
sr: Сам умножи назив датотеке у оставу исечака

en: Do not copy anything to clipboard
sr: Не умножавај ништа у оставу исечака

en: Delay
sr: Одгода

en: second | seconds
sr[0]: секунда
sr[1]: секунде
sr[2]: seconds

en: Capture after a delay of
sr: Сликај после одлагања од

en: Wait n seconds before taking a screenshot
sr: Чекај n секунди пре почетка сликања

en: Include Cursor
sr: Укључи Показивач

en: Include cursor when taking a screenshot
sr: Усликати и показивач миша при сликању

en: Open with
sr: Отвори са

en: Open your screenshot with this program after capturing
sr: Отвори снимак екрана овим програмом после снимања

en: 16 colors   - (4bit)
sr: 16 боја   - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
sr: 64 боја   - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
sr: 256 боја  - (8bit)

en: Reduce colors
sr: Осиромаши боје

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
sr: Самостално осиромаши боје после снимања екрана

en: Thumbnail
sr: Умањена сличица

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
sr: Образуј умањену сличицу такође.
    изаберте проценат у односу на изворну величину за умањену сличицу

en: Border
sr: Оквир

en: pixels
sr: тачака

en: Color
sr: Боја

en: Choose border color
sr: Изабери боју оквира

en: Adds a border effect to the screenshot
sr: Додаје утисак оквира снимку екрана

en: Enable zoom window
sr: Омогући прозор са увећањем

en: Start with selection size of
sr: Почни са величином одабира од

en: at
sr: у

en: Start Selection Tool with a customized selection size
sr: Покрени алатку избора са прилагођеном величином избора

en: Show help text
sr: Прикажи текст помоћи

en: Enables the help text
sr: Омогући текстуалног помоћника

en: Include window decoration when capturing a window
sr: Обухвати украсе прозора при снимању прозора

en: Automatically resize window to
sr: Самостално смањи величину прозора на

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
sr: То самостално мења величину прозора на одређену ширину и висину. Овај начин тражи од управника прозора да промени величину прозору. Ипак, могуће је да управник прозора неће дозволити измену величине.

en: Force rounded window corners
sr: Присили заобљење ивица прозора

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
sr: Снимач екрана користи XShape проширење за препознавање облика прозора, али, препознавање не успева под одређеним условима, нпр. при раду Компиза.
    
    Када је ова могућност покренута, Снимач екрана користи непроменљиве одреднице да заобли ивице прозорима. Можете надгласити подразумеване одреднице стварањем датотеке са именом ~/.shutter/shape.conf и стављањем вредности у њу. подразумеване вредности се чувају у %s.

en: Select only visible windows
sr: Изабери само видљиве прозоре

en: Pre-Capture Delay
sr: Одлагање пре сликања

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
sr: Захвата изборник/напомену после одгоде од н секунди

en: Ignore possibly wrong type hints
sr: Занемари могуће погрешне наговештаје

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
sr: Непроменљива врсте наговештаја одређује наговештаје управника прозора који показује коју врсту или улогу прозор има. Некада ове врсте наговештаја не могу бити тачно постављене. Укључивањем ове могућности, Снимач екрана неће наваљивати на захтеваној врсти наговештаја.

en: Virtual browser width
sr: Висина нестварног прегледника

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
sr: Висина нестварног прегледника при снимању веб странице

en: Show as check pattern
sr: Прикажи као узорак за проверу

en: Show as custom color:
sr: Прикажи као прилагођену боју:

en: Choose fill color
sr: Изаберите боју попуњавања

en: Show as background
sr: Прикажи као позадину

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
sr: Приказује било који провидан део слике као образац за проверу

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
sr: Приказује било који провидан део слике пуном бојом коју одредите

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
sr: Приказује било који провидан део слике у позадинској боји програма

en: Sort ascending by
sr: Разврстај растући од

en: Key/Time Created
sr: Кључу/времену настанка

en: Sort descending by
sr: Сортирај опадајући од

en: Configure sort criteria
sr: Подеси услов за разврставање

en: Start Shutter at login
sr: Покрени Снимача по пријави

en: Hide window on first launch
sr: Скривај прозор при првом покретању

en: Hide notification icon
sr: Сакривај обавештајну икону

en: Autohide main window when taking a screenshot
sr: Сам сакриј главни прозор при снимању

en: Redraw Delay
sr: Кашњење поновног исцртавања

en: millisecond | milliseconds
sr[0]: милисекунда
sr[1]: милисекунде
sr[2]: милисекунди

en: Present main window after taking a screenshot
sr: Представи главни прозор после снимања екрана

en: Minimize to tray when closing main window
sr: Сакриј у обавештајну зону при изласку из главног прозора

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
sr: Приказуј искачућа обавештења после снимања екрана

en: Display pop-up notification when using a delay
sr: Приказуј искачућа обавештења кад се користи одгода

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
sr: Приказуј искачућа обавештења при употреби одгоде снимања

en: Notification agent
sr: Службеник обавештења

en: Desktop Notifications
sr: Обавештења површи

en: Built-In Notifications
sr: Уграђена обавештења

en: Ask before moving files to trash
sr: Питај ме пре премештања у корпу

en: Move file to trash when closing tab
sr: Пошаљи датотеку у корпу приликом затварања листа

en: Notify when file was deleted from filesystem
sr: Обавештавај када датотека буде избрисана са система датотека

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
sr: Подеси кратко време истека да би Иксслужитељ имао прилику да поново исцрта области које су биле прекривене прозорима снимача екрана пре узимања снимка екрана.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
sr: Можете изабрати између приказа општих системских обавештења (нпр. Убунтов „Notify-OSD“) и система обавештења самог програма

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows authorized uploading you can enter your credentials above. Plugins with OAuth support are configured automatically the first time you use them.
sr: <b>Молим, обратите пажњу:</b> Ако прикључак дозвољава отпремање уз пријаву, можете унети своје податке изнад. Прикључци са подршком за отворену пријаву се сами подесе при првој употреби.

en: URI
sr: Адреса

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
sr: Адреса
    Пример: ftp://host:port/path

en: Connection mode
sr: Тип везе

en: Active mode
sr: Радни начин

en: Passive mode
sr: Нерадни начин

en: Username
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: Website URL
sr: Адреса веб стране

en: Main
sr: Главни

en: Advanced
sr: Напредно

en: Image View
sr: Приказ слике

en: Behavior
sr: Понашање

en: Upload
sr: Слање

en: Plugins
sr: Прикључци

en: The following plugins are installed
sr: Следећи прикључци су уграђени

en: pixel | pixels
sr[0]: тачка
sr[1]: тачке
sr[2]: тачака

en: Quality
sr: Каквоћа

en: Please activate the menu you want to capture
sr: Молим, покрените изборник који желите да усликате

en: Please activate the tooltip you want to capture
sr: Молим, покрените напомену коју желите да усликате

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
sr[0]: Снимак ће бити узет кроз %s секунду
sr[1]: Снимак ће бити узет кроз %s секунде
sr[2]: Снимак ће бити узет кроз %s секунди

en: Register
sr: Упис

en: Profile deleted
sr: Профил је обрисан

en: Profile could not be deleted
sr: Профил не може да се обрише

en: Failed
sr: Није успело

en: Profile %s loaded successfully
sr: Профил %s је успешно учитан

en: Session
sr: Сесија

en: not found
sr: није нађено

en: Error while adding the file monitor.
sr: Десила се грешка приликом додавања надзорника датотека.

en: Settings could not be saved!
sr: Подешавања не могу бити сачувана!

en: Settings saved successfully!
sr: Подешавања су сачувана успешно!

en: Session could not be saved!
sr: Сесија не може да се сачува!

en: Account-settings could not be saved!
sr: Подешавања налога не могу бити сачувана!

en: Settings could not be restored!
sr: Подешавања се не могу повратити!

en: Settings loaded successfully
sr: Подешавања су учитана успешно

en: Built-in Editor
sr: Уграђени уредник

en: Account-settings could not be restored!
sr: Подешавања налога се не могу повратити!

en: opened
sr: отворено

en: Error while opening image %s.
sr: Грешка приликом отварања слике %s.

en: Session could not be restored!
sr: Сесија се не може повратити!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
sr: Десила се грешка приликом стварања података корпе за датотеку %s.

en: Error while moving the file %s to trash.
sr: Десила се грешка приликом премештања датотеке %s у смеће.

en: Error while removing the file %s from disk.
sr: Десила се грешка приликом уклањања датотеке %s са диска.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
sr: Да ли сте сигурни да желите преместити %s у смеће?

en: Move to _Trash
sr: Премести у _смеће

en: deleted
sr: је обрисанa

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
sr: Да ли сте сигурни да желите преместити изабране датотеке у смеће?

en: No screenshots selected
sr: Нема изабраних снимака екрана

en: Selected screenshots deleted
sr: Изабрани снимци екрана су обрисани

en: removed from session
sr: је уклоњена из сесије

en: Selected screenshots removed
sr: Изабрани снимци екрана су уклоњени

en: No valid filetype specified
sr: Није изабран исправна врста датотеке

en: There is no image data in the clipboard to paste
sr: Нема датотека слика у остави исечака за лепљење

en: Selected filenames copied to clipboard
sr: Означени називи датотека су умножени у оставу исечака

en: Selected images copied to clipboard
sr: Означене слике су умножене у оставу исечака

en: Last action undone
sr: Последња радња је опозвана

en: Error while copying last version (%s).
sr: Десила се грешка приликом умножавања последњег издања (%s).

en: There was an error performing undo on %s.
sr: Десила се грешка приликом извођења опозива над %s.

en: Last action redone
sr: Последња радња је поновљена

en: There was an error performing redo on %s.
sr: Десила се грешка приликом понављања радње над %s.

en: No plugin installed
sr: Нема уграђених додатака

en: There was an error determining the filename.
sr: Десила се грешка приликом одређивања имена датотеке.

en: Triggered invalid screenshot action.
sr: Окинута је неисправна радња снимања екрана.

en: Error while taking the screenshot.
sr: Грешка приликом снимања екрана.

en: Capture aborted by user
sr: Сликање је прекинуо корисник

en: %s saved
sr: %s је сачуван

en: Screenshot saved
sr: Снимак екрана сачуван

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
sr: Назив датотеке %s није било могуће потврдити. Можда садржи неподржане знаке.

en: %s opened with %s
sr: %s је отворен уз помоћ %s

en: Opened all files with
sr: Отвори све датотеке са

en: Could not apply plugin %s
sr: Нисам успео да применим прикључак %s

en: Successfully applied plugin %s
sr: Прикључак %s је успешно примењен

en: Error while executing plugin %s.
sr: Десила се грешка приликом извршавања прикључка  %s.

en: There was an error executing the plugin.
sr: Десила се грешка приликом извршавања прикључка.

en: %s screenshot | %s screenshots
sr[0]: %s снимак екрана
sr[1]: %s снимка екрана
sr[2]: %s снимака екрана

en: Current profile
sr: Тренутни профил

en: Try to resave the file?
sr: Покушај поново да сачуваш датотеку?

en: Image %s was not found on disk
sr: Слика %s није пронађена на диску

en: Error while saving the image %s.
sr: Грешка приликом чувања слике %s.

en: There was an error saving the image to %s.
sr: Десила се грешка приликом чувања слике у %s.

en: saved
sr: је сачувана

en: Image %s was deleted from filesystem
sr: Слика %s је избрисана са система датотека

en: There was an error opening the image.
sr: Десила се грешка приликом отварања слике.

en: Error while opening directory %s.
sr: Грешка приликом отварања фасцикле %s.

en: Updating plugin information
sr: Освежавам податке о додацима

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
sr: Сачекајте док Снимач освежи податке о додацима

en: Updating upload plugin information
sr: Освежавам податке прикључка за отпремање

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
sr: Молим, сачекајте док Снимач освежи податке о прикључку за отпремање

en: Capture All Workspaces
sr: Сликај све радне површи

en: Limit to current monitor
sr: Ограничи само на тренутни екран

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
sr[0]: Ова могућност је корисна када користите систем са више екрана (%d екран је препознат).
    Омогућите је за сликање само тренутног екрана.
sr[1]: Ова могућност је корисна када користите систем са више екрана (%d екрана су препозната).
    Омогућите је за сликање само тренутног екрана.
sr[2]: Ова могућност је корисна када користите систем са више екрана (%d екрана је препознато).
    Омогућите је за сликање само тренутног екрана.

en: Active Window
sr: Радни прозор

en: Capture the last active window
sr: Сликање последњег радног прозора

en: _Selection
sr: _Избор

en: _Desktop
sr: _Радна површ

en: Window _under Cursor
sr: Прозор _под показивачем

en: Select W_indow
sr: Изаберите п_розор

en: Se_ction
sr: Избо_р

en: _Menu
sr: _Изборник

en: _Tooltip
sr: _Напомена

en: _Web
sr: _Веб

en: S_how main window
sr: П_рикажи основни прозор

en: _Redo last screenshot
sr: _Поништи последњи снимак

en: _Quick profile select
sr: _Брзи избор профила

en: Wait indefinitely
sr: Чекај неодређено време

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
sr[0]: Чекај највише %d секунду
sr[1]: Чекај највише %d секунде
sr[2]: Чекај највише %d секунди

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
sr[0]: Чекај највише %d минут
sr[1]: Чекај највише %d минута
sr[2]: Чекај највише %d минута

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
sr: Снимач екрана ће чекати неодређено време ради снимања екрана

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
sr[0]: Снимач ће на снимање чекати до %d секунду пре напуштања поступка
sr[1]: Снимач ће на снимање чекати до %d секунде пре напуштања поступка
sr[2]: Снимач ће на снимање чекати до %d секунди пре напуштања поступка

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
sr[0]: Снимач ће на снимање чекати до %d минут пре напуштања поступка
sr[1]: Снимач ће на снимање чекати до %d минута пре напуштања поступка
sr[2]: Снимач ће на снимање чекати до %d минута пре напуштања поступка

en: Host
sr: Сервер

en: Anonymous Upload
sr: Отпремање без пријаве

en: Authorized Upload
sr: Отпремање уз пријаву

en: OAuth Upload
sr: Отпремање уз отворену пријаву

en: Description
sr: Опис

en: Icon
sr: Иконица

en: Name
sr: Назив

en: Category
sr: Врста

en: Language
sr: Језик

en: Path
sr: Путања

en: Ubuntu One
sr: Убунту један

en: Successfully published
sr: Успешно објављено

en: The file %s was successfully published: %s
sr: Датотека %s је успешно отпремљена: %s

en: %s published
sr: %s је објављено

en: Unpublished
sr: Необјављено

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
sr: Датотека %s није више објављена. Спољна веза није више доступна.

en: The file %s is no longer published.
sr: Датотека %s није више објављена.

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename image %s
sr: Промени има слике %s

en: New filename
sr: Ново име датотеке

en: _Rename
sr: П_реименуј

en: renamed
sr: је преименована

en: Error while renaming the image %s.
sr: Грешка приликом промене имена слике %s.

en: There was an error renaming the image to %s.
sr: Дошло је до једне грешке приликом промене имена у %s.

en: _Replace
sr: _Замени

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
sr: Слика већ постоји у %s. Замена ће пребрисати њен садржај.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
sr: Слика по именом %s већ постоји. Да ли да је заменим?

en: Invalid Filename
sr: Неисправно име датотеке.

en: Choose file to open
sr: Изаберите датотеку за отварање

en: All compatible image formats
sr: Сви прихватљиви облици слика

en: Choose a location to save to
sr: Изаберите место где желите да сачувате

en: Choose a plugin
sr: Изаберите прикључак

en: _Run
sr: _Покрени

en: Plugin
sr: Прикључак

en: No plugin specified
sr: Није изабран ни један прикључак

en: Upload / Export
sr: Отпреми/ извези

en: _Upload
sr: _Отпреми

en: Guest
sr: Гост

en: OAuth
sr: Отворена пријава (OAuth)

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
sr: Молим, изаберите један налог одозго и кликните на <i>Отпреми</i>. Везе за отпремање ће и даље бити доступне на <i>изборнику десног клика</i> снимка након затварања овог прозора.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
sr: <b>Молим, обратите пажњу:</b> Ако прикључак дозвољава отпремање само уз пријаву, морате претходно унети податке пријаве да би се прикључак појавио на списку изнад.

en: Choose account
sr: Изаберите налог

en: Status
sr: Стање

en: Public hosting
sr: Јавна услуга

en: Places
sr: Места

en: _Export
sr: Изв_ези

en: _Publish
sr: _Објави

en: Disconnected
sr: Прекинута веза

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
sr[0]: Фасцикла %s је усклађена са Убунтом један. Изабране датотеке ће бити умножене у ту фасциклу пре објављивања.
sr[1]: Фасцикле %s су усклађене са Убунтом један. Изабране датотеке ће бити умножене у ту фасциклу пре објављивања.
sr[2]: Фасцикле %s су усклађене са Убунтом један. Изабране датотеке ће бити умножене у ту фасциклу пре објављивања.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
sr[0]: <b>Молим, обратите пажњу:</b> Изабрана датотека ће бити објављена кроз позадински поступак. Бићете обавештени када поступак буде завршен.
sr[1]: <b>Молим, обратите пажњу:</b> Изабране датотеке ће бити објављене кроз позадински поступак. Бићете обавештени када поступак буде завршен.
sr[2]: <b>Молим, обратите пажњу:</b> Изабране датотеке ће бити објављене кроз позадински поступак. Бићете обавештени када поступак буде завршен.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
sr: Фасцикла %s није усклађена са Убунтом један. Молим, изаберите заменску фасциклу.

en: Ubuntu One service cannot be found.
sr: Нисам успео да пронађем услугу Убунту један.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
sr: Није доступан /publicfiles. Уградња Убунта један изгледа као да је застарела.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
sr: Да би се користила ова могућност, потребно је да буде уграђен пакет Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl

en: Loading module %s
sr: Учитавам јединицу %s

en: Error while executing upload plugin %s.
sr: Десила се грешка приликом извршавања прикључка %s.

en: There was an error executing the upload plugin.
sr: Десила се грешка приликом извршавања прикључка за отпремање.

en: uploaded
sr: отпремљено

en: Successfully uploaded
sr: Отпремање је успешно

en: The file %s was successfully uploaded.
sr: Датотека %s је успешно отпремљена.

en: Skip all
sr: Прескочи све

en: Skip
sr: Прескочи

en: Retry
sr: Поново покушај

en: exported
sr: извезено

en: Successfully exported
sr: Успешно извезено

en: The file %s was successfully exported.
sr: Датотека %s је успешно извежена.

en: Publishing %s...
sr: Објављујем %s...

en: _Retry
sr: _Поново покушај

en: Error while copying the image %s.
sr: Грешка приликом умножавања слике %s.

en: There was an error copying the image into %s.
sr: Десила се грешка приликом умножавања слике у %s.

en: Please check your credentials and try again.
sr: Молим проверите ваше податке о пријави, па покушајте поново.

en: Error while login
sr: Десила се грешка приликом пријаве

en: Maximum filesize reached
sr: Досегнута је највећа дозвољена величина датотеке

en: Error while uploading
sr: Десила се грешка приликом отпремања

en: Maximum filesize: %s
sr: Највећа дозвољена величина: %s

en: Error while connecting
sr: Десила се грешка приликом повезивања

en: Save current preferences as new profile
sr: Сачувај тренутна подешавања у новом профилу

en: New profile name
sr: Име новог профила

en: Replacing it will overwrite its contents.
sr: Замена ће обрисати сав садржај.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
sr: Профил под именом %s већ постоји. Да ли да га заменим?

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _View
sr: П_реглед

en: _Screenshot
sr: _Снимак екрана

en: _Go
sr: _Иди

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Recent _Files
sr: Скорашње _датотеке

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: E_xport to PDF...
sr: И_звези у ПДФ...

en: Export to Post_Script...
sr: Извези у скрипте_поште...

en: Page Set_up
sr: Поставке _стране

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: Send by E_mail...
sr: Пошаљи е-поштом...

en: C_lose all
sr: Зат_вори све

en: Copy _Filename
sr: Умножи _име датотеке

en: Show Navigation _Toolbar
sr: Прикажи _траку алата управљања

en: Get Help Online...
sr: Добавите помоћ на мрежи...

en: Translate this Application...
sr: Преведите овај програм...

en: Report a Problem
sr: Пријави потешкоћу

en: _Active Window
sr: _Радни прозор

en: Import from clip_board
sr: Увези из оставе _исечака

en: Open wit_h
sr: Отвори помоћ_у

en: Show in _folder
sr: Прикажи у _фасцикли

en: _Rename...
sr: _Преименуј...

en: _Send To...
sr: _Пошаљи на...

en: E_xport...
sr: И_звези..

en: Public URLs
sr: Јавне УРЛ адресе

en: _Edit...
sr: _Уреди...

en: Run a _plugin...
sr: Покрени _прикључак...

en: Redo _this screenshot
sr: Поништи _овај снимак екрана

en: Run a _Plugin...
sr: Покрени _прикључак...

en: Redo
sr: Поништи

en: Redo last screenshot
sr: Поништи последњи снимак

en: Selection
sr: Избор

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
sr: Означите правоугаону област мишем
    да би ускакали жељену област екрана

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Take a screenshot of your whole desktop
sr: Усликај читаву радну површ

en: Capture a specific workspace
sr: Усликај одређену радну површи

en: Window
sr: Прозор

en: Select a window with your mouse
sr: Изаберите прозор који желите да усликате

en: Take a screenshot of a specific window
sr: Усликај одређени прозор

en: Section
sr: Одабир

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
sr: Слика се само део прозора. Можете да изаберете било који прозор унутар главног, ако пређете мишем преко њега.

en: Menu
sr: Изборник

en: Select a single menu or cascading menus from any application
sr: Изаберите јединствени изборник или падајуће изборнике из било ког програма

en: Tooltip
sr: Напомена

en: Capture a tooltip
sr: Снимите напомену

en: Web
sr: Веб

en: Take a screenshot of a website
sr: Усликај одређену веб страницу

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
sr: Поставите колико ће Снимач чекати довршавање снимка пре напуштања поступка, ако он траје дуго

en: Edit
sr: Уреди

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
sr: Користи уграђеног уредника за наглашавање важних делова снимка или опсецање на жељену величину

en: Export
sr: Извези

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
sr: Отпремите слике домаћину са услугом чувања, ФТП служитељу, или их извезите у произвољну фасциклу

en: Show links to previous uploads
sr: Прикажи везе претходних отпремања

en: Error while executing %s.
sr: Десила се грешка приликом извршавања %s.

en: There was an error executing %s.
sr: Десила се грешка приликом извршавања %s.

en: Exit Code: %d.
sr: Излазна шифра: %d.

en: Synchronization complete
sr: Усклађивање је потпуно

en: Synchronization in progress...
sr: Усклађивање је у току...

en: Illegal URI.
sr: неважећа УРЛ адреса

en: Connection error.
sr: Грешка везе.

en: Please check your connectivity and try again.
sr: Молим проверите вашу мрежну везу па покушајте поново.

en: Login with username %s failed.
sr: Пријава са корисничким именом %s није успела.

en: Cannot change working directory.
sr: Нисам успео да променим радну фасциклу.

en: Command 'put' failed.
sr: Наредба „put“ није успела да се изврши.

en: Copy this code to clipboard
sr: Умножите код у оставу исечака

en: Upload - %s - %s
sr: Отпреми - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
sr: Исцртај правоугаоничну област користећи миша.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
sr: За снимање притисните дугме Врати. За одустајање притисните Изл.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
sr: <b>помак/десни клик</b> → укљ/искљ прозор одабира

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
sr: <b>ктрл + точкић миша</b> → приближи/удаљи

en: <b>space</b> → zoom window on/off
sr: <b>размак</b> → приближи/удаљи прозор

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
sr: <b>дугмад показивача</b> → померај показивач

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
sr: <b>дугмад показивача + мења</b> → померај избор

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
sr: <b>дугмад показивача + ктрл</b> → промени величину избора

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
sr: Можда показивач миша не може бити ухваћен или је одабрано поље неисправно.

en: Keyboard could not be grabbed.
sr: Нисам успео да захватим тастатуру.

en: menu
sr: изборник

en: tooltip
sr: напомена

en: No window with type %s detected.
sr: Није препозната врста прозора %s.

en: There is no last capture that can be redone.
sr: Нема последњег захвата који би био поновљен.

en: The window is no longer available.
sr: Прозор није више доступан.

en: Unable to capture website
sr: Веб страница не може бити усликана

en: No window with name pattern %s detected.
sr: Нисам препознао прозор са обрасцем назива %s.

en: Invalid pattern %s detected.
sr: Препознат је неисправан образац назива прозора %s.

en: No subwindow detected
sr: Нисам препознао подпрозор

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
sr: Можда овај прозор користи прозор клијента (ил слично).
    Сликар још увек не може да упита гране података као што су прозори.

en: URL to capture
sr: Адреса странице коју желите усликати

en: C_apture
sr: С_нимање

en: Workspaces
sr: Радни простори

en: Fill color
sr: Боја попуњавања

en: Adjust fill color and opacity
sr: Подесите боју попуне и непровидност

en: Stroke color
sr: Боја потеза

en: Choose stroke color
sr: Изаберите боју потеза

en: Adjust stroke color and opacity
sr: Подесите боју потеза и непровидност

en: Line width
sr: Ширина линија

en: Adjust line width
sr: Подешавање ширине линије

en: Font
sr: Фонт

en: Select font family and size
sr: Изаберите брсту и величину фонта

en: Insert image
sr: Убаци слику

en: Insert an arbitrary object or file
sr: Унесите произвољан предмет или датотеку

en: Width
sr: Ширина

en: Height
sr: Висина

en: _Crop
sr: Опсе_ци

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
sr: Кликни-повуци за промену величине (Control за једнообразно)

en: Click-Drag to resize the canvas
sr: Кликни-повуци да променис велицину платна

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
sr: Кликни за цртање (Control или Shift жа праве линије)

en: Click-Drag to create a new straight line
sr: Кликни-повуци за цртање нове праве линије

en: Click-Drag to create a new arrow
sr: Кликни-повуци да направиш нову стрелицу

en: Click-Drag to create a new rectangle
sr: Кликни-повуци да направиш нови правоугаоник

en: Click-Drag to create a new ellipse
sr: Кликни-повуци да направис нову елипсу

en: Click-Drag to add a new text area
sr: Кликни-повуци да додаш ново текстуално поље

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
sr: Кликни да цензуришеш (Control или  Shift за праве линије)

en: Click-Drag to create a pixelized region
sr: Клик-превуци за образовање тачкасте области

en: Click to add an auto-increment shape
sr: Клик за додавање облика самопопуне

en: Save the changes to image %s before closing?
sr: Желите ли да сачувате промене на слици %s пре изласка?

en: Close
sr: Затвори

en: Do_n't save
sr: _Немој да сачуваш

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
sr[0]: Ако не сачувате слику, измене из последња %d минута ће бити изгубљене
sr[1]: Ако не сачувате слику, измене из последња %d минута ће бити изгубљене
sr[2]: Ако не сачувате слику, измене из последњих %d минута ће бити изгубљене

en: Do you want to save the changed background color?
sr: Да ли желите да сачувате измењену боју позадине?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
sr: Највероватно ће позадина бити прозирна ако одлучите да занемарите позадинску боју.

en: Save Background Color
sr: Сачувај позадинску боју

en: _Ignore Background Color
sr: _Занемари позадинску боју

en: _Save Background Color
sr: _Сачувај позадинску боју

en: Change Background Color...
sr: Измени боју позадине...

en: _Reset to Default
sr: _Врати на почетне вредности

en: Raise
sr: Издигни

en: Lower
sr: Спусти

en: Unlock
sr: Откључај

en: Lock
sr: Закључај

en: Edit Preferences...
sr: Уредите поставке...

en: Numbering
sr: Обележавање бројевима

en: Current value
sr: Тренутна вредност

en: Arrow
sr: Стрелица

en: Length
sr: Дужина

en: Tip length
sr: Дужина врха

en: Display an arrow at the end of the line
sr: Прикажи стрелицу на крају линије

en: Display an arrow at the start of the line
sr: Прикажи стрелицу на почетку линије

en: Text
sr: Текст

en: Font color
sr: Боја словног лика

en: Choose font color
sr: Изаберите боју словног лика

en: Use selected font
sr: Користи изабрани словни лик

en: Use selected font color
sr: Користи изабрану боју словног лика

en: _Tools
sr: _Прибори

en: Undo last action
sr: Поништи задњу радњу

en: Do again the last undone action
sr: Понови задњу поништену радњу

en: Copy selection to clipboard
sr: Умножи избор у оставу исечака

en: Cut selection to clipboard
sr: Исеци избор у оставу исечака

en: Paste objects from clipboard
sr: Налепи предмете из оставе исечака

en: Delete current object
sr: Избриши тренутни предмет

en: Clear canvas
sr: Очисти платно

en: Abort current mode
sr: Напусти тренутни начин рада

en: Close this window
sr: Затвори овај прозор

en: Save image
sr: Сачувај слику

en: Export to _File...
sr: Извези у _датотеку...

en: Export to File...
sr: Извези у датотеку...

en: _Export to SVG...
sr: _Извези у СВГ...

en: Export to SVG...
sr: Извези у СВГ...

en: Export to PDF...
sr: Извези у ПДФ...

en: Export to PostScript...
sr: Извези у Постскрипт...

en: Automatic scrolling
sr: Самостално премицање

en: Select
sr: Изаберите

en: Select item to move or resize it
sr: Изаберите објекат који желите да померите или да му измените величину

en: Freehand
sr: Слободном руком

en: Draw a freehand line
sr: Нацртај линију слободном руком

en: Highlighter
sr: Истицање

en: Line
sr: Линија

en: Draw a straight line
sr: Нацртај праву линију

en: Draw an arrow
sr: Нацртајте стрелицу

en: Rectangle
sr: Правогаоник

en: Draw a rectangle
sr: Нацртајте правоугаоник

en: Ellipse
sr: Елипса

en: Draw a ellipse
sr: Нацртајте елипсу

en: Add some text to the screenshot
sr: Додајте неки текст на слику

en: Censor
sr: Забрана

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
sr: Зацрни део снимка ради сакривања приватних података

en: Pixelize
sr: Зрнасто

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
sr: Направи зрнастим области снимка ради скривања личних података

en: Number
sr: Број

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
sr: Додај облик самопопуне снимку екрана

en: Crop
sr: Опсеци

en: Crop your screenshot
sr: Опсеците Ваш снимак

en: No icon was found
sr: Нисам пронашао икону

en: Import from current theme...
sr: Увези из тренутне теме...

en: Import from session...
sr: Увези из сесије...

en: Import from filesystem...
sr: Увези са диска...

en: New text...
sr: Нови текст...
