shutter - en to tr translation catalogue (492 entries)

en: Profile
tr: Profil

en: Preferences
tr: Tercihler

en: gnome-web-photo needs to be installed for this feature
tr: Bu özellik için gnome-web-photo yüklü olmalıdır

en: Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl needs to be installed for this feature
tr: Bu özellik için Goo::Canvas/libgoo-canvas-perl yüklü olmalıdır

en: Choose a profile
tr: Bir profil seçin

en: Save configuration as profile
tr: Yapılandırmayı profil olarak kaydet

en: Delete profile
tr: Profili sil

en: Load the selected profile's configuration
tr: Seçilen profilin yapılandırmasını yükle

en: Image format
tr: Resim biçimi

en: Save
tr: Kaydet

en: First-launch Behavior
tr: İlk Kullanım Özellikleri

en: Window Preferences
tr: Pencere Tercihleri

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Trash
tr: Çöp

en: Gnome-Keybinding
tr: Gnome-Kısayolu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Capture
tr: Yakala

en: Selection Capture
tr: Seçimi Yakala

en: Window Capture
tr: Pencere Yakala

en: Menu/Tooltip Capture
tr: Menü/İpucu Yakala

en: Website Capture
tr: Web Sitesi Yakala

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: File Transfer Protocol (FTP)
tr: Dosya Aktarım Protokolü (FTP)

en: Transparent Parts
tr: Saydam Bölümler

en: Session View
tr: Oturum Genel Görünüş

en: Filename
tr: Dosya Adı

en: Reserved character %s is not allowed to be in a filename.
tr: Dosya isimlerinde %s karakterinin kullanımına izin verilmiyor.

en: There are several wildcards available, like
tr: Bazı joker karakterler kullanılabilir, örn

en: %Y = year
tr: %Y = yıl

en: %m = month
tr: %m = ay

en: %d = day
tr: %d = gün

en: %T = time
tr: %T = saat

en: $w = width
tr: $w = genişlik

en: $h = height
tr: $h = yükseklik

en: $name = multi-purpose (e.g. window title)
tr: $name = çok-amaçlı (örn. pencere başlığı)

en: $nb_name = like $name but without blanks in resulting strings
tr: $nb_name = $name gibi ama yeni dizelerde boşluk kullanmaz

en: $profile = name of current profile
tr: $profile = geçerli profil adı

en: $R = random char (e.g. $RRRR = ag4r)
tr: $R = rastgele karakter (örn. $RRRR = ag4r)

en: %NN = counter
tr: %NN = sayaç

en: Compression
tr: Sıkıştırma

en: Adjust quality/compression value
tr: Sıkıştırma oranını/kalitesini Ayarla

en: Select a file format
tr: Dosya biçimini seç

en: Directory
tr: Dizin

en: Choose folder
tr: Klasör seçin

en: Your screenshots will be saved to this directory
tr: Ekran Görüntüleriniz bu klasöre kaydedilecek

en: Browse for save folder every time
tr: Her seferinde kaydedilecek dizine gözat

en: Do not save file automatically
tr: Dosyayı otomatik olarak kaydetme

en: Automatically save file
tr: Dosyayı otomatik kaydet

en: Automatically copy screenshot to clipboard
tr: Ekran görüntüsünü otomatik olarak panoya kopyala

en: Automatically copy filename to clipboard
tr: Dosya adını panoya otomatik kopyala

en: Do not copy anything to clipboard
tr: Panoya hiç bir şey kopyalama

en: Delay
tr: Gecikme

en: second | seconds
tr[0]: saniye
tr[1]: saniye

en: Capture after a delay of
tr: Beklemeden sonra kaydet

en: Wait n seconds before taking a screenshot
tr: Ekran görüntüsü almadan önce n saniye bekle

en: Include Cursor
tr: İmleci Dahil Et

en: Include cursor when taking a screenshot
tr: Ekran görüntüsü alırken imleci dahil et

en: Open with
tr: Birlikte aç

en: Open your screenshot with this program after capturing
tr: Yakaladıktan sonra görüntüyü bu program ile aç

en: 16 colors   - (4bit)
tr: 16 renk - (4bit)

en: 64 colors   - (6bit)
tr: 64 renk - (6bit)

en: 256 colors  - (8bit)
tr: 256 renk  - (8bit)

en: Reduce colors
tr: Renkleri azalt

en: Automatically reduce colors after taking a screenshot
tr: Ekran görüntücüsünü yakaladıktan sonra renkleri otomatik azalt

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Generate thumbnail too.
    select the percentage of the original size for the thumbnail to be
tr: Küçük resim oluşturma.
    küçük resim için asıl resmin oranınını seçin.

en: Border
tr: Kenar

en: pixels
tr: piksel

en: Color
tr: Renk:

en: Choose border color
tr: Kenar rengini seç

en: Adds a border effect to the screenshot
tr: Anlık görüntüye bir kenar efekti ekle

en: Enable zoom window
tr: Pencere yakınlaştırmayı etkinleştir

en: Start with selection size of
tr: Seçimi şu ölçülerde başlat

en: at
tr: et

en: Start Selection Tool with a customized selection size
tr: Seçim Aracını özelleştirilmiş seçim boyutu ile başlat

en: Show help text
tr: Yardım metnini göster

en: Enables the help text
tr: Yardım metnini Gösterir

en: Include window decoration when capturing a window
tr: pencere yakalarken pencere dekorunu dahil et

en: Automatically resize window to
tr: Penceryi otomatik boyutlandır

en: This resizes the window automatically to the specified width and height. This method asks the window manager to resize the window. However, the window manager may not allow the resize.
tr: Pencereyi belirtilen uzunluk ve genişliğe boyutlandırır. Bu metod boyutlandırma için pencere yöneticisine istek gönderir. Ancak, pencere yöneticisi yeniden boyutlandırmaya izin vermeyebilir.

en: Force rounded window corners
tr: Yuvarlak pencere köşelerini zorunlu kıl

en: Shutter uses the XShape extension to determine the window's shape, but this does not work under some circumstances, e.g. when running compiz.
    
    When this option is activated Shutter uses fixed parameters to round the window corners. You can overwrite the default parameters by creating a file named ~/.shutter/shape.conf and put custom values in it. The default values are stored in %s.
tr: Shutter, pencere şeklini belirlemek için XShape eklentisini kullanır, ama bu bazı durumlarda çalışmaz, örn; Compiz kullanıyorken.
    
    Bu seçenek etkinken Shutter pencere kenarlarını yuvarlaklaştırmak için varsayılan parametreler kullanır. Bu varsayılan parametreleri ~/.shutter/shape.conf dosyasını oluşturup içine kişiselleştirilmiş değerler koyarak değiştirebilirsiniz. Varsayılan değerler şurada depolanır: %s

en: Select only visible windows
tr: Sadece görünen pencereleri seç

en: Pre-Capture Delay
tr: Yakalama-Öncesi Bekleme süresi

en: Capture menu/tooltip after a delay of n seconds
tr: Menü/balon n saniye sonra yakala

en: Ignore possibly wrong type hints
tr: Olası yanlış ipuçlarını görmezden gel

en: The type hint constants specify hints for the window manager that indicate what type of function the window has. Sometimes these type hints are not correctly set. By enabling this option Shutter will not insist on the requested type hint.
tr: Tür ipucu sabitleri pencere yöneticisi için pencerenin ne tür bir işlevi olduğunu bildiren ipuçlarıdır. Bazen bu ipuçları doğru ayarlanmamış olabilir. Bu seçeneği etkinleştirerek Shutter'ın istenen tür ipuçları konusunda ısrar etmemesini sağlayabilirsiniz.

en: Virtual browser width
tr: Sanal tarayıcı eni

en: Virtual browser width when taking a website screenshot
tr: Sanal tarayıcının ekran görüntüsü aldıktan sonra ki eni

en: Show as check pattern
tr: İşaretli desen olarak Göster

en: Show as custom color:
tr: Belirlenen rengi göster:

en: Choose fill color
tr: Dolgu rengini seçin

en: Show as background
tr: Arka planı göster

en: Displays any transparent parts of the image in a check pattern
tr: İşaretli desen görüntüsünün herhangi bir şeffaf parçasını Görüntüler

en: Displays any transparent parts of the image in a solid color that you specify
tr: Resmin saydam bölümlerini belirttiğiniz renkte gösterir

en: Displays any transparent parts of the image in the background color of the application
tr: Resmin saydam bölümlerini uygulamanın arkaplan renginde gösterir

en: Sort ascending by
tr: Artarak sırala:

en: Key/Time Created
tr: Yaratılan Anahtar/Zaman

en: Sort descending by
tr: Azalarak sırala:

en: Configure sort criteria
tr: Sıralama kriterini ayarla

en: Start Shutter at login
tr: Shutter oturum açıldığında başlasın

en: Hide window on first launch
tr: İlk başlayışta pencereyi gizle

en: Hide notification icon
tr: Bildiri simgesini gizle

en: Autohide main window when taking a screenshot
tr: Ekran görüntüsü alırken ana pencereyi otomatik gizle

en: Redraw Delay
tr: Yeniden çizim süresi

en: millisecond | milliseconds
tr[0]: milisaniye
tr[1]: milisaniye

en: Present main window after taking a screenshot
tr: Ekran görüntüsü aldıktan sonra ana pencereyi geri getir

en: Minimize to tray when closing main window
tr: Ana pencere kapatılınca sistem çekmecesine küçült

en: Display pop-up notification after taking a screenshot
tr: Ekran görüntüsü aldıktan sonra açılır pencere ile uyarı göster

en: Display pop-up notification when using a delay
tr: Gecikme kullanıldığında pop-up bildirisi göster

en: Display pop-up notification when using a pre-capture delay
tr: Ekran görüntüsü yakalamadan önce bekleme kullanıldıysa uyarı penceresi göster

en: Notification agent
tr: Uyarı yardımcısı

en: Desktop Notifications
tr: Masaüstü Uyarıları

en: Built-In Notifications
tr: Yerleşik Uyarılar

en: Ask before moving files to trash
tr: Dosyaları çöpe taşımadan önce uyar

en: Move file to trash when closing tab
tr: Sekmeyi kapattıktan sonra dosyayı çöpe taşı

en: Notify when file was deleted from filesystem
tr: Dosya sistemden silindiği zaman bildiri göster

en: Configure a short timeout to give the Xserver a chance to redraw areas that were obscured by Shutter's windows before taking a screenshot.
tr: Ekran görüntüsü alınmadan önce Shutter'ın pencereleri tarafından işgal edilmiş alanların yeniden çizilmesine imkan sağlamak için Xserver'a verilecek kısa bir zaman belirleyin.

en: You can either choose the system-wide desktop notifications (e.g. Ubuntu's Notify-OSD) or Shutter's built-in notification system
tr: Sistem geneli uyarısı (örn. Ubuntun Notify-OSD) veya Shutter dahili uyarı sistemini seçebilirsiniz.

en: URI
    Example: ftp://host:port/path
tr: URI
    Örnek: ftp://sunucu:port/yol

en: Connection mode
tr: Bağlantı kipi

en: Active mode
tr: Aktif kip

en: Passive mode
tr: Pasif kip

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Password
tr: Parola

en: Website URL
tr: Web sitesi URL'si

en: Main
tr: Ana

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Image View
tr: Resim görünümü

en: Behavior
tr: Davranış

en: Upload
tr: Yükleme

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: The following plugins are installed
tr: Aşağıdaki eklentiler yüklendi

en: pixel | pixels
tr[0]: piksel
tr[1]: piksel

en: Quality
tr: Kalite

en: Please activate the menu you want to capture
tr: Lütfen yakalamak istediğiniz menüyü etkinleştirin

en: Please activate the tooltip you want to capture
tr: Lütfen yakalamak istediğiniz ipucunu etkinleştirin

en: Screenshot will be taken in %s second | Screenshot will be taken in %s seconds
tr[0]: %s Saniye içinde ekran görüntüsü alınacak
tr[1]: %s Saniye içinde ekran görüntüsü alınacak

en: Register
tr: Kayıt

en: Profile deleted
tr: Profil silindi

en: Profile could not be deleted
tr: Profil silinemeyebilir

en: Failed
tr: Başarısız

en: Profile %s loaded successfully
tr: %s profili başarıyla yüklendi

en: Session
tr: Oturum

en: not found
tr: bulunamadı

en: Error while adding the file monitor.
tr: Dosya monitörüne eklerken hata oluştu.

en: Settings could not be saved!
tr: Ayarlar kaydedilemedi!

en: Settings saved successfully!
tr: Ayarlar başarıyla kaydedildi!

en: Session could not be saved!
tr: Oturum kaydedilemedi!

en: Account-settings could not be saved!
tr: Hesap ayarları kaydedilemedi!

en: Settings could not be restored!
tr: Ayarlar geri yüklenemedi!

en: Settings loaded successfully
tr: Ayarlar başarıyla yüklendi

en: Built-in Editor
tr: Dahili Düzenleyici

en: Account-settings could not be restored!
tr: Hesap ayarları geri yüklenemedi!

en: opened
tr: açıldı

en: Error while opening image %s.
tr: %s görüntüsü açılırken hata oluştu.

en: Session could not be restored!
tr: Oturum geri yüklenemedi!

en: Error while creating the trashinfo file %s.
tr: Geçici dosya %s oluşturulurken hata

en: Error while moving the file %s to trash.
tr: %s dosyası çöp tenekesine taşınırken bir hata oluştu.

en: Error while removing the file %s from disk.
tr: %s dosyası sistemden silinirken bir hata oluştu.

en: Are you sure you want to move %s to the trash?
tr: %s çöpe taşımak istediğinize emin misiniz?

en: Move to _Trash
tr: Çöp'e _Taşı

en: deleted
tr: silindi

en: Are you sure you want to move the selected files to the trash?
tr: Seçilen dosyaları çöpe taşımak istediğinize emin misiniz?

en: No screenshots selected
tr: Ekran görüntüsü seçilmedi

en: Selected screenshots deleted
tr: Seçilen ekran görüntüsü silindi

en: removed from session
tr: oturumdan kaldırıldı

en: Selected screenshots removed
tr: Seçilen ekran görüntüsü kaldırıldı

en: No valid filetype specified
tr: Belirtilen dosya tipi geçerli değil

en: There is no image data in the clipboard to paste
tr: Panoda yapıştırmak için resim yok

en: Selected filenames copied to clipboard
tr: Seçilen dosya adları panoya kopyalandı

en: Selected images copied to clipboard
tr: Seçilen resimler panoya kopyalandı

en: Last action undone
tr: En son eylem geri alındı

en: Error while copying last version (%s).
tr: (%s) dosyasının son sürümü kopyalanırken hata oluştu.

en: There was an error performing undo on %s.
tr: %s geri alınırken hata oluştu.

en: Last action redone
tr: Enson eylem tekrarlandı

en: There was an error performing redo on %s.
tr: %s yinelenirken hata oluştu

en: No plugin installed
tr: Eklenti yüklenmedi

en: There was an error determining the filename.
tr: Dosya adı belirlenirken bir hata oluştu.

en: Triggered invalid screenshot action.
tr: Yanlış ekran görüntüsü eylemi tetiklendi.

en: Error while taking the screenshot.
tr: Ekran görüntüsü alınırken hata oluştu.

en: Capture aborted by user
tr: Yakalama kullanıcı tarafından iptal edildi

en: %s saved
tr: %s kaydedildi.

en: Screenshot saved
tr: Ekran görüntüsü kaydedildi

en: The filename %s could not be verified. Maybe it contains unsupported characters.
tr: %s dosya adı doğrulanamadı. Desteklenmeyen karakterler içeriyor olabilir.

en: %s opened with %s
tr: %s ile açıldı %s

en: Opened all files with
tr: Tüm açılan dosyalar

en: Could not apply plugin %s
tr: %s eklentisi uygulanamadı

en: Successfully applied plugin %s
tr: %s eklentisi başarıyla uygulandı

en: Error while executing plugin %s.
tr: %s eklentisi çalıştırılırken hata oluştu

en: There was an error executing the plugin.
tr: Eklenti çalıştırılırken hata oluştu.

en: %s screenshot | %s screenshots
tr[0]: %s ekran görüntüsü
tr[1]: %s ekran görüntüleri

en: Current profile
tr: Geçerli Profil

en: Try to resave the file?
tr: Dosyayı yeniden kaydetmeyi denemek istiyormusun?

en: Image %s was not found on disk
tr: %s görüntüsü disk üzerinde bulunamadı

en: Error while saving the image %s.
tr: %s görüntüsü kaydedilirken hata oluştu.

en: There was an error saving the image to %s.
tr: görüntü %s olarak kaydedilirken bir hata oluştu.

en: saved
tr: kaydedilen

en: Image %s was deleted from filesystem
tr: %s görüntüsü dosya sisteminden silindi

en: There was an error opening the image.
tr: Resim açılırken hata oluştu.

en: Error while opening directory %s.
tr: %s dizini açılırken hata oluştu.

en: Updating plugin information
tr: Eklenti bilgileri güncelleniyor

en: Please wait while Shutter updates the plugin information
tr: Shutter eklenti bilgilerini güncellerken lütfen bekleyiniz

en: Updating upload plugin information
tr: Eklenti yükleme bilgisi güncelleniyor.

en: Please wait while Shutter updates the upload plugin information
tr: Shutter eklenti yükleme bilgisini güncellerken lütfen bekleyiniz.

en: Capture All Workspaces
tr: Tüm Çalışma alanını Yakala

en: Limit to current monitor
tr: Geçerli monitorle sınırla

en: This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitor detected).
    Enable it to capture only the current monitor. | This option is only useful when you are running a multi-monitor system (%d monitors detected).
    Enable it to capture only the current monitor.
tr[0]: Bu seçenek birden fazla monitor kullananlar için kullanışlı olabilir. (%d monitor bulundu).
    Sadece mevcut monitor için etkinleştir.
tr[1]: Bu seçenek birden fazla monitor kullananlar için kullanışlı olabilir. (%d monitor bulundu).
    Sadece mevcut monitor için etkinleştir.

en: Active Window
tr: Aktif Pencere

en: Capture the last active window
tr: En son etkin olan pencerenin ekran görüntüsünü al

en: _Selection
tr: _Seçim

en: _Desktop
tr: _Masaüstü

en: Window _under Cursor
tr: İmleç _altındaki pencere

en: Select W_indow
tr: P_encereyi Seç

en: Se_ction
tr: Se_çim

en: _Menu
tr: _Menü

en: _Tooltip
tr: _İpucu

en: S_how main window
tr: Ana pencereyi &göster

en: _Redo last screenshot
tr: _Son ekran görüntüsünü yinele

en: _Quick profile select
tr: _Hızlı profil seç

en: Wait indefinitely
tr: Belirsiz bir süre bekle

en: Wait max %d second | Wait max %d seconds
tr[0]: Maksimum bekleme süresi %d saniye
tr[1]: Maksimum bekleme süresi %d saniye

en: Wait max %d minute | Wait max %d minutes
tr[0]: Maksimum bekleme süresi %d dakika
tr[1]: Maksimum bekleme süresi %d dakika

en: Shutter will wait indefinitely for the screenshot to capture
tr: Shutter ekran görüntüsünü yakalamak için belirsiz bir süre bekleyecek.

en: Shutter will wait up to %d second for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d seconds for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
tr[0]: Shutter işlemi çok uzun sürdüğü için iptal etmeden önce ekran görüntüsünü yakalamak için %d saniye bekleyecek.
tr[1]: Shutter işlemi çok uzun sürdüğü için iptal etmeden önce ekran görüntüsünü yakalamak için %d saniye bekleyecek.

en: Shutter will wait up to %d minute for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long | Shutter will wait up to %d minutes for the screenshot to capture before aborting the process if it's taking too long
tr[0]: Shutter işlemi çok uzun sürdüğü için iptal etmeden önce ekran görüntüsünü yakalamak için %d dakika bekleyecek.
tr[1]: Shutter işlemi çok uzun sürdüğü için iptal etmeden önce ekran görüntüsünü yakalamak için %d dakika bekleyecek.

en: Host
tr: Sunucu

en: Anonymous Upload
tr: Anonim Yükleme

en: Authorized Upload
tr: Yetkilendirilmiş Karşıya Yükleme

en: OAuth Upload
tr: OAuth Karşıya Yükleme

en: Description
tr: Açıklama

en: Icon
tr: Simge

en: Name
tr: İsim

en: Category
tr: Kategori

en: Language
tr: Dil

en: Path
tr: Yol

en: Successfully published
tr: Başarıyla yayımlandı

en: The file %s was successfully published: %s
tr: %s dosyası başarıyla yayımlandı: %s

en: %s published
tr: %s yayımlandı

en: Unpublished
tr: Yayımlanmamış

en: The file %s is no longer published. The external link is not available anymore.
tr: %s dosyası artık yayımlanmıyor. Harici link artık mevcut değil.

en: The file %s is no longer published.
tr: %s dosyası artık yayımlanmıyor.

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Rename image %s
tr: %s görüntüsünü yeniden adlandır

en: New filename
tr: Yeni dosya adı

en: _Rename
tr: _Yeniden adlandır

en: renamed
tr: adlandırıldı

en: Error while renaming the image %s.
tr: %s görüntüsü yeniden adlandırılırken hata oluştu.

en: There was an error renaming the image to %s.
tr: %s olarak yeniden adlandırılırken hata oluştu.

en: _Replace
tr: _Değiştir

en: The image already exists in %s. Replacing it will overwrite its contents.
tr: %s görüntü zaten var. Değiştirmek için üzerine yazılacak.

en: An image named %s already exists. Do you want to replace it?
tr: %s adında görüntü zaten var. Değiştirmek istiyormusunuz?

en: Invalid Filename
tr: Geçersiz dosya adı

en: Choose file to open
tr: Açmak için dosya seçin

en: All compatible image formats
tr: Tüm uyumlu görüntü biçimleri

en: Choose a location to save to
tr: Kaydedilecek yeri seçin

en: Choose a plugin
tr: Eklenti seçin

en: _Run
tr: _Çalıştır

en: Plugin
tr: Eklenti

en: No plugin specified
tr: Eklenti belirtilmedi

en: Upload / Export
tr: Yükle / Aktar

en: _Upload
tr: _Yükle

en: Guest
tr: Misafir

en: Please choose one of the accounts above and click <i>Upload</i>. The upload links will still be available in the screenshot's <i>right-click menu</i> after closing this dialog.
tr: Lütfen yukarıdaki hesaplardan birini seçin ve <i>Karşıya Yükle</i>'ye tıklayın. Bu pencereyi kapattıktan sonra yükleme bağlantıları hala ekran görüntülerinin <i>sağ tıklama menüsünde</i> olacak.

en: <b>Please note:</b> If a plugin allows only authorized uploading you need to enter your credentials in preferences first to make it appear in the list above.
tr: <b>Lütfen not edin:</b> Eğer bir eklenti yetkilendirilmiş karşıya yüklemeye izin veriyorsa, yukarıdaki listede görünmesi için önce tercihlerden bilgilerinizi girmelisiniz.

en: Choose account
tr: Hesabı Seçin

en: Status
tr: Durum

en: Public hosting
tr: Genel sunucu

en: Places
tr: Yerler

en: _Export
tr: _Dışa aktar

en: _Publish
tr: _Yayımla

en: Disconnected
tr: Bağlantı Kesildi

en: Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected file will be copied to that folder before being published. | Folder %s is synchronized with Ubuntu One. The selected files will be copied to that folder before being published.
tr[0]: %s dizini Ubuntu One ile eşleştirildi. Seçili dosya karşıya yüklenmeden önce bu dizine kopyalanacak.
tr[1]: %s dizini Ubuntu One ile eşleştirildi. Seçili dosyalar karşıya yüklenmeden önce bu dizine kopyalanacaklar.

en: <b>Please note:</b> The selected file will be published in a background process. You will be notified when the process has finished. | <b>Please note:</b> The selected files will be published in a background process. You will be notified when the process has finished.
tr[0]: <b>Lütfen not edin:</b> Seçili dosya bir arka plan işleminde yayınlanacaktır. İşlem bittiğinde bilgilendirileceksiniz.
tr[1]: <b>Lütfen not edin:</b> Seçili dosyalar bir arka plan işleminde yayınlanacaktır. İşlem bittiğinde bilgilendirileceksiniz.

en: Folder %s is not synchronized with Ubuntu One. Please choose an alternative folder.
tr: %s dizini Ubuntu One ile eşleştirilmemiş. Lütfen başka bir dizin seçin.

en: Ubuntu One service cannot be found.
tr: Ubuntu One servisi bulunamadı.

en: /publicfiles is not available. Your Ubuntu One installation seems to be out of date.
tr: /publicfiles uygun değil. Ubuntu One kurulumunuz eski olabilir.

en: Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl needs to be installed for this feature
tr: bu özellik için Net::DBus::GLib/libnet-dbus-glib-perl kurulu olmalıdır

en: Loading module %s
tr: %s modülü yükleniyor

en: Error while executing upload plugin %s.
tr: %s eklentisini çalıştırırken hata oluştu

en: There was an error executing the upload plugin.
tr: Karşıya yükleme eklentisini çalıştırırken bir hata oluştu.

en: uploaded
tr: gönderildi

en: Successfully uploaded
tr: Başarıyla karşıya yüklendi

en: The file %s was successfully uploaded.
tr: %s dosyası başarıyla karşıya yüklendi.

en: Skip all
tr: Tümünü atla

en: Skip
tr: Atla

en: Retry
tr: Tekrar Dene

en: exported
tr: ihraç

en: Successfully exported
tr: Başarıyla aktarıldı

en: The file %s was successfully exported.
tr: %s dosyası başarıyla aktarıldı

en: Publishing %s...
tr: %s yayımlanıyor

en: _Retry
tr: _Yeniden

en: Error while copying the image %s.
tr: %s görüntüsü kopyalanırken hata oluştu.

en: There was an error copying the image into %s.
tr: %s görüntüsüne kopyalanırken hata oluştu.

en: Please check your credentials and try again.
tr: Lütfen kimlik bilgileri kontrol edip tekrar deneyin.

en: Error while login
tr: Giriş yaparken hata oluştu

en: Maximum filesize reached
tr: Azami dosya boyutuna ulaşıldı

en: Error while uploading
tr: Karşıya yükleme sırasında hata

en: Maximum filesize: %s
tr: Azami dosya boyutu: %s

en: Error while connecting
tr: Bağlanırken hata oluştu

en: Save current preferences as new profile
tr: Geçerli tercihleri yeni profil olarak kaydet

en: New profile name
tr: Yeni profil adı

en: Replacing it will overwrite its contents.
tr: Değiştirilmesi içeriğin üzerine yazacaktır.

en: A profile named %s already exists. Do you want to replace it?
tr: %s adlı profil zaten var. Bunu değiştirmek istiyormusunuz?

en: _File
tr: _Dosya

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Screenshot
tr: _Ekran görüntüsü

en: _Go
tr: _Git

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Open...
tr: _Aç...

en: Recent _Files
tr: Son _Dosyalar

en: Save _As...
tr: Farklı _Kaydet...

en: E_xport to PDF...
tr: P_DF aktar...

en: Export to Post_Script...
tr: Post_Script'e aktar

en: Page Set_up
tr: Sayfa Düz_eni

en: _Print...
tr: _Yazdır...

en: Send by E_mail...
tr: _Posta ile Gönder...

en: C_lose all
tr: T_ümünü kapat

en: Copy _Filename
tr: _Dosya adını kopyala

en: Show Navigation _Toolbar
tr: Gezinti _Araç çubuğunu göster

en: Get Help Online...
tr: Çevrimiçi Yardım Alın...

en: Translate this Application...
tr: Bu Uygulamayı Çevir...

en: Report a Problem
tr: Sorun rapor edin

en: _Active Window
tr: _Aktif Pencere

en: Import from clip_board
tr: _Panodan içeri aktar

en: Open wit_h
tr: Birlik_te Aç

en: Show in _folder
tr: _Klasörde göster

en: _Rename...
tr: _Yeniden Adlandır...

en: _Send To...
tr: _Gönder...

en: E_xport...
tr: _Dışa Aktar

en: Public URLs
tr: Yayınlanmış URL

en: _Edit...
tr: _Düzenle...

en: Run a _plugin...
tr: Eklenti _Çalıştır...

en: Redo _this screenshot
tr: Ekran görüntüsünü yinele

en: Run a _Plugin...
tr: Eklenti _Çalıştır...

en: Redo
tr: Yinele

en: Redo last screenshot
tr: Son ekran görüntüsünü yinele

en: Selection
tr: Seçim

en: Draw a rectangular capture area with your mouse
    to select a specified screen area
tr: Fare ile dikdörtgen çizerek ekran da belirli
    bir alanı seçin

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Take a screenshot of your whole desktop
tr: Tam masaüstü görüntüsü alın

en: Capture a specific workspace
tr: Belirli bir alanı yakalayın

en: Window
tr: Pencere

en: Select a window with your mouse
tr: Fare ile bir pencere seçin

en: Take a screenshot of a specific window
tr: Belirli bir pencerenin ekran görüntüsünü alın

en: Section
tr: Bölüm

en: Captures only a section of the window. You will be able to select any child window by moving the mouse over it
tr: Sadece seçilen penceredeki bölümü yakala. Fareyi üzerine getirerek herhangi bir alt pencere seçebilirsiniz

en: Menu
tr: Menü

en: Select a single menu or cascading menus from any application
tr: Bir menü veya herhangi bir uygulamadan basamaklı menü seçin

en: Tooltip
tr: İpucu

en: Capture a tooltip
tr: İpucu yakala

en: Take a screenshot of a website
tr: Bir websitesinin ekran görüntüsünü al

en: Set how long Shutter will wait for the screenshot to complete before aborting the process if it's taking too long
tr: Shutter'ın işlemi çok uzun sürdüğü için iptal etmeden önce ekran görüntüsünü yakalamak için ne kadar beklemesi gerektiğini belirleyin.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Use the built-in editor to highlight important fragments of your screenshot or crop it to a desired size
tr: Ekran görüntünüzde ki belirlenen bir alanı aydınlatmak veya kırpmak için dahili editörü kullanın

en: Export
tr: Dışarı Aktar

en: Upload your images to an image hosting service, FTP site or export them to an arbitrary folder
tr: Resimlerinizi bir resim sunucusuna veya FTP'e yükleyin ya da herhangi bir klasöre aktarın

en: Show links to previous uploads
tr: Önceki karşıya yüklemelerin bağlantılarını göster

en: Error while executing %s.
tr: %s çalıştırılırken hata oluştu

en: There was an error executing %s.
tr: %s çalıştırılırken hata oluştu.

en: Exit Code: %d.
tr: Çıkış kodu: %d.

en: Synchronization complete
tr: Eşitleme tamamlandı

en: Synchronization in progress...
tr: Eşitleme işlemi devam ediyor

en: Illegal URI.
tr: Yanlış URI.

en: Connection error.
tr: Bağlantı Hatası.

en: Please check your connectivity and try again.
tr: Lütfen bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyin.

en: Login with username %s failed.
tr: %s kullanıcı adı ile giriş başarısız.

en: Cannot change working directory.
tr: Çalışma dizini değiştirilemez.

en: Command 'put' failed.
tr: 'put' komutu başarısız.

en: Copy this code to clipboard
tr: Bu kodu panoya kopyala

en: Upload - %s - %s
tr: Karşıya yükleme - %s - %s

en: Draw a rectangular area using the mouse.
tr: Fareyi kullanarak dikdörtgen bir alan çiz.

en: To take a screenshot, press the Enter key. Press Esc to quit.
tr: Görüntüyü yakalamak için Enter tuşuna basın, çıkmak için ise Esc tuşuna basın.

en: <b>shift/right-click</b> → selection dialog on/off
tr: <b>shift/right-click</b> → seçim bildirimi açık/kapalı

en: <b>ctrl + scrollwheel</b> → zoom in/out
tr: <b>ctrl + scrollwheel</b> → yakınlaş/uzaklaş

en: <b>space</b> → zoom window on/off
tr: <b>space</b> → pencereyi yakınlaştırmayı aç/kapat

en: <b>cursor keys</b> → move cursor
tr: <b>cursor keys</b> → imleci taşı

en: <b>cursor keys + alt</b> → move selection
tr: <b>cursor keys + ctrl</b> → seçimi taşı

en: <b>cursor keys + ctrl</b> → resize selection
tr: <b>yön tuşları + ctrl</b> → seçimi yeniden boyutlandır

en: Maybe mouse pointer could not be grabbed or the selected area is invalid.
tr: Fare imleci yakalayamadı veya seçilen alan geçerli değil.

en: Keyboard could not be grabbed.
tr: Klavye yakalanamadı

en: menu
tr: menü

en: tooltip
tr: ipucu

en: No window with type %s detected.
tr: %s tipi pencere bulunamadı

en: There is no last capture that can be redone.
tr: Tekrarlanacak bir son dosya bulunamadı.

en: The window is no longer available.
tr: Pencere artık kullanılabilir değil.

en: Unable to capture website
tr: Web sitesi yakalanamadı

en: No window with name pattern %s detected.
tr: %s desen isimli hiçbir pencere tesbit edilmedi

en: Invalid pattern %s detected.
tr: Geçersiz kalıp algılandı: %s

en: No subwindow detected
tr: Alt pencere bulunamadı

en: Maybe this window is using client-side windows (or similar).
    Shutter is not yet able to query the tree information of such windows.
tr: İstemci tarafındaki pencereler (veya benzeri) belki bu pencereyi kullanıyor.
    Shutter henüz böyle pencerelerin ağaç bilgisini sorgulayamaz.

en: URL to capture
tr: Yakalanacak URL

en: C_apture
tr: Y_akala

en: Workspaces
tr: Çalışma Alanları

en: Fill color
tr: Dolgu rengi

en: Adjust fill color and opacity
tr: Renk ve dolgu matlığı ayarlayın

en: Stroke color
tr: Vurgu rengi

en: Choose stroke color
tr: Vurgu rengini seçin

en: Adjust stroke color and opacity
tr: Vurgu rengini ve matlığı ayarlayın

en: Line width
tr: Çizgi genişliği

en: Adjust line width
tr: Çizgi genişliğini ayarlayın

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Select font family and size
tr: Yazı tipi ailesi ve fontunu seçin

en: Insert image
tr: Görüntü ekle

en: Insert an arbitrary object or file
tr: Raslantısal nesne veya dosya ekleyin

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: _Crop
tr: _Kırp

en: Click-Drag to scale (try Control to scale uniformly)
tr: Ölçek için tıklayın-sürükleyin (eşit büyütmek için Control kullanın)

en: Click-Drag to resize the canvas
tr: Tuvalı yeniden boyutlandırmak için tıkla-sürükle

en: Click to paint (try Control or Shift for a straight line)
tr: Boyamak için tıklayın (düz çizgi için Control veya Shift kullanın)

en: Click-Drag to create a new straight line
tr: Düz çizgi oluşturmak için tıklayın-sürükleyin

en: Click-Drag to create a new arrow
tr: Yeni ok oluşturmak için tıkla-sürükle

en: Click-Drag to create a new rectangle
tr: Dikdörtgen oluşturmak için tıklayın-sürükleyin

en: Click-Drag to create a new ellipse
tr: Elips oluşturmak için tıklayın-sürükleyin

en: Click-Drag to add a new text area
tr: Yeni metin alanı eklemek için tıklayın sürükleyin

en: Click to censor (try Control or Shift for a straight line)
tr: Sansürlemek için tıklayın (Düz çizgi için Control veya Shift kullanın)

en: Click-Drag to create a pixelized region
tr: Alanı beneklendirmek için tıkla-sürükle

en: Click to add an auto-increment shape
tr: Otomatik-artan şekil eklemek için tıklayın

en: Save the changes to image %s before closing?
tr: Kapatmadan önce değişiklikleri %s görüntüsüne kaydetmek istiyormusun?

en: Close
tr: Kapat

en: Do_n't save
tr: Ka_ydetme

en: If you don't save the image, changes from the last minute will be lost | If you don't save the image, changes from the last %d minutes will be lost
tr[0]: Eğer görüntüyü kaydetmezseniz, son bir dakika içinde yapılan değişiklikleri kaybedeceksiniz
tr[1]: Eğer görüntüyü kaydetmezseniz, son %d dakika içinde yapılan değişiklikleri kaybedeceksiniz

en: Do you want to save the changed background color?
tr: Değiştirilen arka plan rengini kaydetmek istiyormusunuz?

en: The background is likely to be transparent if you decide to ignore the background color.
tr: Arka plan rengini seçmezseniz muhtemelen şeffaf olacaktır.

en: Save Background Color
tr: Arka plan rengini kaydet

en: _Ignore Background Color
tr: _Arka plan rengini görmezden gel

en: _Save Background Color
tr: _Arka Plan rengini kaydet

en: Change Background Color...
tr: Arka plan rengini değiştir...

en: _Reset to Default
tr: _Öntanımlılara Sıfırla

en: Raise
tr: Yükselt

en: Lower
tr: Alçalt

en: Unlock
tr: Kilidi aç

en: Lock
tr: Kilitle

en: Edit Preferences...
tr: Tercihleri düzenle...

en: Numbering
tr: Numaralandırma

en: Current value
tr: Şimdiki değer

en: Arrow
tr: Ok

en: Length
tr: Uzunluk

en: Tip length
tr: İpucu uzunluğu

en: Display an arrow at the end of the line
tr: Çizginin sonunda ok göster

en: Display an arrow at the start of the line
tr: Çizginin başında ok göster

en: Text
tr: Metin

en: Font color
tr: Yazı tipi rengi

en: Choose font color
tr: Yazı tipi rengini seçin

en: Use selected font
tr: Seçili yazıtipini kullan

en: Use selected font color
tr: Seçilen yazı tipi rengini kullan

en: _Tools
tr: Araç_lar

en: Undo last action
tr: Son eylemi geri al

en: Do again the last undone action
tr: Son geri alınan eylemi tekrarla

en: Copy selection to clipboard
tr: Seçimi panoya kopyala

en: Cut selection to clipboard
tr: Seçimi panoya kes

en: Paste objects from clipboard
tr: Nesneyi panodan yapıştır

en: Delete current object
tr: Geçerli nesneyi sil

en: Clear canvas
tr: Tuvali temizle

en: Abort current mode
tr: Geçerli modu iptal et

en: Close this window
tr: Bu pencereyi kapat

en: Save image
tr: Görüntüyü kaydet

en: Export to _File...
tr: Dosyaya _Aktar...

en: Export to File...
tr: Dosyaya Aktar...

en: _Export to SVG...
tr: SVG'e aktar

en: Export to SVG...
tr: SVG aktar...

en: Export to PDF...
tr: PDF aktar...

en: Export to PostScript...
tr: PostScript'e Aktar

en: Automatic scrolling
tr: Otomatik kaydırma

en: Select
tr: Seç

en: Select item to move or resize it
tr: Yeniden boyutlandırmak veya taşımak için ögeyi seçin

en: Freehand
tr: Serbest Çizim

en: Draw a freehand line
tr: Elle çizgi çiz

en: Highlighter
tr: Aydınlatıcı

en: Line
tr: Çizgi

en: Draw a straight line
tr: Düz çizgi çiz

en: Draw an arrow
tr: Ok çiz

en: Rectangle
tr: Dikdörtgen

en: Draw a rectangle
tr: Dikdörtgen çiz

en: Ellipse
tr: Elips

en: Draw a ellipse
tr: Elips çiz

en: Add some text to the screenshot
tr: Ekran görüntüsüne yazı ekleyin

en: Censor
tr: Sansür

en: Censor portions of your screenshot to hide private data
tr: Ekran görüntüsünün bir bölümünü özel verileri gizlemek için sansürleyin

en: Pixelize
tr: Benekleştir

en: Pixelize selected areas of your screenshot to hide private data
tr: Seçilen alanı benekleştirerek ekran görüntünüzdeki özel verileri gizleyin

en: Number
tr: Numara

en: Add an auto-increment shape to the screenshot
tr: Ekran görüntülerine otomatik-artan şekil ekle

en: Crop
tr: Kırp

en: Crop your screenshot
tr: Ekran görüntünüzü kırpın

en: No icon was found
tr: Simge bulunamadı

en: Import from current theme...
tr: Geçerli temadan içeri aktar

en: Import from session...
tr: Oturum içe aktarma...

en: Import from filesystem...
tr: Dosya sisteminden içe aktarma...

en: New text...
tr: Yeni yazı...
