shutter - en to ug translation catalogue (14 entries)

en: Profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Image format
ug: سۈرەت پىچىمى

en: Save
ug: ساقلا

en: First-launch Behavior
ug: بىرنچى قۇر

en: Window Preferences
ug: كۆزنەك مايىللىقى

en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلار

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Capture
ug: تۇت

en: Website Capture
ug: تور بەت يۈزدىن تۇتۇش

en: Accounts
ug: ھېساباتلار

en: Transparent Parts
ug: سۈزۈك قىسمى

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى
