simple-ccsm - en to da translation catalogue (59 entries)

en: Medium
da: Middel

en: Advanced
da: Avanceret

en: Ultimate
da: Maksimal

en: Provides a simple desktop environment with very few effects.
da: Giver et simpelt skrivebordsmiljø med meget få effekter.

en: Provides good balance between attractiveness and moderate performance requirements.
da: Giver en god balance mellem flot udseende og moderate krav til ydelsen.

en: Provides more aesthetically pleasing set of effects.
da: Giver et sæt effekter, der er mere æstetisk tilfredsstillende.

en: Provides very advanced and eye-catching set of effects. Requires faster graphics card.
da: Giver et sæt effekter, der er meget avancerede og iøjnefaldende. Kræver et hurtigere grafikkort.

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Colorfilter
da: Farvefilter

en: None
da: Ingen

en: %s (Cover)
da: %s (Omslag)

en: %s (Flip)
da: %s (Bladre)

en: Cover
da: Omslag

en: Flip
da: Bladre

en: Desktop effects are not supported on your current hardware / configuration. Would you like to cancel enabling of desktop effects or run them anyway?
da: Skrivebordeffekter er ikke understøttet med din nuværende hardware/konfiguration. Vil du annullere aktivering af skrivebordseffekter eller køre dem alligevel?

en: _Cancel
da: _Annullér

en: Default
da: Standard

en: Simple CompizConfig Settings Manager
da: Simpelt værktøj til CompizConfig-indstillinger

en: _Enable desktop effects
da: _Aktivér skrivebordseffekter

en: Profile:
da: Profil:

en: <b>Description</b>
da: <b>Beskrivelse</b>

en: <b>Animations</b>
da: <b>Animationer</b>

en: <b>Effects</b>
da: <b>Effekter</b>

en: <b>Desktop</b>
da: <b>Skrivebord</b>

en: <b>Accessibility</b>
da: <b>Tilgængelighed</b>

en: Info
da: Information

en: Enable animations
da: Aktivér animationer

en: Enable extra animations
da: Aktivér ekstra animationer

en: <b>Open window</b>
da: <b>Åbn vindue</b>

en: <b>Close Window</b>
da: <b>Luk vindue</b>

en: <b>Focus window</b>
da: <b>Fokusér vindue</b>

en: <b>Minimize window</b>
da: <b>Minimér vindue</b>

en: Animations
da: Animationer

en: <b>Switcher</b>
da: <b>Vinduesskifter</b>

en: Opacity:
da: Uigennemsigtighed:

en: Enable Reflection
da: Aktivér reflekser

en: Enable 3D Windows
da: Aktivér 3D-vinduer

en: <b>Cube Effects</b>
da: <b>Terningeffekter</b>

en: Enable Scale
da: Aktivér skalering

en: Enable Expo
da: Aktivér galleri

en: Enable Blur
da: Aktivér sløring

en: Enable Wobbly
da: Aktivér slingren

en: <b>Additions</b>
da: <b>Tilføjelser</b>

en: Effects
da: Effekter

en: <b>Appearance</b>
da: <b>Udseende</b>

en: <b>Desktop columns</b>
da: <b>Skrivebordskolonner</b>

en: <b>Desktop rows</b>
da: <b>Skrivebordsrækker</b>

en: <b>Desktop preview</b>
da: <b>Forhåndsvisning af skriveborde</b>

en: Desktop
da: Skrivebord

en: Screen zoom
da: Skærmzoom

en: Area zoom
da: Områdezoom

en: <b>Enable zoom</b>
da: <b>Aktivér zoom</b>

en: <b>Screen zoom</b>
da: <b>Skærmzoom</b>

en: <b>Area zoom</b>
da: <b>Områdezoom</b>

en: Accessibility
da: Tilgængelighed

en: <b>Screen Edges</b>
da: <b>Skærmkanter</b>

en: Edges
da: Kanter

en: Configure Compiz with CompizConfig
da: Indstil Compiz med CompizConfig
