simple-ccsm - en to eu translation catalogue (37 entries)

en: Enabled
eu: Gaitua

en: Disabled
eu: Ezgaitua

en: Colorfilter
eu: Kolore iragazkia

en: %s (Cover)
eu: %s (Estali)

en: Cover
eu: Estali

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Default
eu: Lehenetsia

en: <b>Description</b>
eu: <b>Azalpena</b>

en: <b>Animations</b>
eu: <b>Animazioak</b>

en: <b>Effects</b>
eu: <b>Efektuak</b>

en: <b>Desktop</b>
eu: <b>Mahaigaina</b>

en: <b>Accessibility</b>
eu: <b>Erabilerreztasuna</b>

en: Enable animations
eu: Gaitu animazioak

en: <b>Open window</b>
eu: <b>Ireki leihoa</b>

en: <b>Close Window</b>
eu: <b>Itxi leihoa</b>

en: <b>Minimize window</b>
eu: <b>Txikitu leihoa</b>

en: Animations
eu: Animazioak

en: <b>Switcher</b>
eu: <b>Aldatzailea</b>

en: Enable Scale
eu: Gaitu eskalatu

en: Enable Expo
eu: Gaitu Expo

en: Enable Blur
eu: Gaitu lausotzea

en: Enable Wobbly
eu: Gaitu dardara

en: <b>Additions</b>
eu: <b>Gehigarriak</b>

en: Effects
eu: Efektuak

en: <b>Appearance</b>
eu: <b>Itxura</b>

en: <b>Desktop columns</b>
eu: <b>Mahaigain zutabeak</b>

en: <b>Desktop rows</b>
eu: <b>Mahaigain lerroak</b>

en: <b>Desktop preview</b>
eu: <b>Mahaigain aurrebista</b>

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Screen zoom
eu: Pantaila zoom

en: Area zoom
eu: Eremuko zoom

en: <b>Enable zoom</b>
eu: <b>Gaitu zoom</b>

en: <b>Screen zoom</b>
eu: <b>Pantaila zoom</b>

en: <b>Area zoom</b>
eu: <b>Zoom eremua</b>

en: Accessibility
eu: Erabilerreztasuna

en: <b>Screen Edges</b>
eu: <b>Pantaila Ertzak</b>

en: Edges
eu: Ertzak
