simple-ccsm - en to fi translation catalogue (62 entries)

en: Minimal
fi: Minimaalinen

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Advanced
fi: Lisätehosteet

en: Ultimate
fi: Äärimmäinen

en: Provides a simple desktop environment with very few effects.
fi: Yksinkertainen työpöytäympäristö vähillä tehosteilla.

en: Provides good balance between attractiveness and moderate performance requirements.
fi: Hyvä tasapaino ulkonäön ja kohtuullisten tehovaatimusten välillä.

en: Provides more aesthetically pleasing set of effects.
fi: Esteettisesti miellyttävämpi kokoelma tehosteita.

en: Provides very advanced and eye-catching set of effects. Requires faster graphics card.
fi: Erittäin edistyneitä ja huomiota kerääviä tehosteita. Vaatii nopean näytönohjaimen.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Zoom
fi: Suurennus

en: Colorfilter
fi: Värisuodatin

en: None
fi: Ei mitään

en: %s (Cover)
fi: %s (kannet)

en: %s (Flip)
fi: %s (kääntö)

en: Cover
fi: Kannet

en: Flip
fi: Kääntö

en: Desktop effects are not supported on your current hardware / configuration. Would you like to cancel enabling of desktop effects or run them anyway?
fi: Nykyinen laitteistosi tai asetukset eivät tue työpöytätehosteita. Haluatko perua työpöytätehosteiden käyttöönoton vai käynnistää ne joka tapauksessa?

en: _Cancel
fi: _Peru

en: Default
fi: Oletus

en: Simple CompizConfig Settings Manager
fi: Yksinkertainen Compiz-asetusten hallinta

en: _Enable desktop effects
fi: Ota työpöytät_ehosteet käyttöön

en: Profile:
fi: Profiili:

en: <b>Description</b>
fi: <b>Kuvaus</b>

en: <b>Animations</b>
fi: <b>Animaatiot</b>

en: <b>Effects</b>
fi: <b>Tehosteet</b>

en: <b>Desktop</b>
fi: <b>Työpöytä</b>

en: <b>Accessibility</b>
fi: <b>Esteettömyys</b>

en: Info
fi: Tiedot

en: Enable animations
fi: Ota animaatiot käyttöön

en: Enable extra animations
fi: Ota lisäanimaatiot käyttöön

en: <b>Open window</b>
fi: <b>Ikkunan avaus</b>

en: <b>Close Window</b>
fi: <b>Ikkunan sulkeminen</b>

en: <b>Focus window</b>
fi: <b>Ikkunan kohdistus</b>

en: <b>Minimize window</b>
fi: <b>Ikkunan pienennys</b>

en: Animations
fi: Animaatiot

en: <b>Switcher</b>
fi: <b>Vaihtaja</b>

en: Deformation:
fi: Muodon käsittely:

en: Opacity:
fi: Läpikuultamattomuus:

en: Enable Reflection
fi: Ota heijastukset käyttöön

en: Enable 3D Windows
fi: Ota 3D-ikkunat käyttöön

en: <b>Cube Effects</b>
fi: <b>Kuutiotehosteet</b>

en: Enable Scale
fi: Ota skaalaus käyttöön

en: Enable Expo
fi: Ota "expo" käyttöön

en: Enable Blur
fi: Ota sumennus käyttöön

en: Enable Wobbly
fi: Ota huojuvat ikkunat käyttöön

en: <b>Additions</b>
fi: <b>Lisäykset</b>

en: Effects
fi: Tehosteet

en: <b>Appearance</b>
fi: <b>Ulkoasu</b>

en: <b>Desktop columns</b>
fi: <b>Työpöytäsarakkeet</b>

en: <b>Desktop rows</b>
fi: <b>Työpöytärivit</b>

en: <b>Desktop preview</b>
fi: <b>Työpöydän esikatselu</b>

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Screen zoom
fi: Näytön suurennus

en: Area zoom
fi: Aluesuurennus

en: <b>Enable zoom</b>
fi: <b>Ota suurennus käyttöön</b>

en: <b>Screen zoom</b>
fi: <b>Näytön suurennus</b>

en: <b>Area zoom</b>
fi: <b>Aluesuurennus</b>

en: Accessibility
fi: Esteettömyys

en: <b>Screen Edges</b>
fi: <b>Näytön reunat</b>

en: Edges
fi: Reunat

en: Configure Compiz with CompizConfig
fi: Compiz-asetusten hallinta CompizConfigilla
