simple-scan - en to ia translation catalogue (21 entries)

note: (itstool) path: steps/title
en: Use a Keyboard Shortcut
ia: Usar un via breve de claviero

note: (itstool) path: item/p
en: Press <keyseq><key>Ctrl</key><key>F</key></keyseq>
ia: Pulsa <keyseq><key>Ctrl</key><key>F</key></keyseq>

note: (itstool) path: steps/title
en: Use a Menu
ia: Usar un Menu

note: (itstool) path: steps/title
en: Use a Right Click
ia: Usar un clic dextere

note: (itstool) path: steps/title
en: Use the Toolbar
ia: Usar le barra de instrumentos

note: (itstool) path: td/p
en: 300 dpi (default)
ia: 300 dpi (tacite)

note: (itstool) path: td/p
en: 1200 dpi (high resolution)
ia: 1200 dpi (alte resolution)

note: (itstool) path: page/title
en: Sending via Email
ia: Invio per Email

note: (itstool) path: section/title
en: Scanning Pages
ia: Scansion de paginas

note: (itstool) path: section/title
en: Modifying the Document
ia: Modification del documento

note: (itstool) path: section/title
en: Using the Document
ia: Uso del documento

note: (itstool) path: section/title
en: Simple Scan Shortcuts
ia: Vias breve de Simple Scan

note: (itstool) path: page/title
en: Printing
ia: Stampa

note: (itstool) path: page/title
en: Rotating a Page
ia: Rotar un pagina

note: (itstool) path: steps/title
en: Use Right Click
ia: Usar le clic dextere

note: (itstool) path: td/p
en: Rotate Left
ia: Rotar a sinistra

note: (itstool) path: td/p
en: Rotate Right
ia: Rotar a dextra

note: (itstool) path: td/p
en: <em>Brief Description</em>
ia: <em>Breve Description</em>

note: (itstool) path: page/title
en: Selecting a Scanner
ia: Eliger un scanditor

note: (itstool) path: page/title
en: Scanning a Page
ia: Scansion de un pagina

note: (itstool) path: page/p
en: To scan a document from your scanner:
ia: Scander un documento per tu scanditor:
