simple-scan - en to ja translation catalogue (11 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: Setting the Scan Resolution
ja: スキャン解像度を設定する

note: (itstool) path: page/title
en: Sending via Email
ja: 電子メールで送信する

note: (itstool) path: section/title
en: Scanning Pages
ja: ページのスキャン

note: (itstool) path: section/title
en: Modifying the Document
ja: ドキュメントの修正

note: (itstool) path: section/title
en: Using the Document
ja: ドキュメントの使用

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License
ja: Creative Commons 表示-継承 3.0 非移植

note: (itstool) path: page/title
en: Saving to a File
ja: ファイルの保存

note: (itstool) path: page/title
en: Selecting a Scanner
ja: スキャナーの選択

note: (itstool) path: page/title
en: Scanning a Page
ja: ページのスキャン

note: (itstool) path: page/p
en: To scan a document from your scanner:
ja: スキャナーからドキュメントを読み込むためには:

note: (itstool) path: item/p
en: Open <app>Simple Scan</app>.
ja: <app>Simple Scan</app> を開く。
