simple-scan - en to gd translation catalogue (178 entries)

en: Device to scan from
gd: An t-uidheam a nì an sganadh

en: SANE device to acquire images from.
gd: An t-uidheam SANE a gheibhear na h-ìomhaighean uaithe.

en: Type of document being scanned
gd: Seòrsa na sgrìobhainne a tha ’ga sganadh

en: Type of document being scanned. This setting decides on the scan resolution, colors and post-processing.
gd: Seòrsa na sgrìobhainne a tha ’ga sganadh. Tha an roghainn seo a’ suidheachadh dùmhlachd-bhreacaidh, dathan agus iar-ghiullachd an sgana.

en: Width of paper in tenths of a mm
gd: Leud a’ phàipeir ann an deicheamhan de mm

en: The width of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
gd: Leud a’ phàipeir ann an deicheamhan de mm (no 0 airson mothachadh fèin-obrachail do leud a’ phàipeir).

en: Height of paper in tenths of a mm
gd: Àirde a’ phàipeir ann an deicheamhan de mm

en: The height of the paper in tenths of a mm (or 0 for automatic paper detection).
gd: Àirde a’ phàipeir ann an deicheamhan de mm (no 0 airson mothachadh fèin-obrachail do dh’àirde a’ phàipeir).

en: Brightness of scan
gd: Soilleireachd an sgana

en: The brightness adjustment from -100 to 100 (0 being none).
gd: Socrachadh na soilleireachd eadar -100 agus 100 (’s ciall dha 0 nach bi gin ann)

en: Contrast of scan
gd: Iomsgaradh an sgana

en: The contrast adjustment from -100 to 100 (0 being none).
gd: Socrachadh an iomsgaraidh eadar -100 agus 100 (’s ciall dha 0 nach bi gin ann)

en: Resolution for text scans
gd: An dùmhlachd-bhreacaidh airson sganadh teacsa

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning text.
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh, ann a dotagan gach òirleach, a chleachdar airson sganadh teacsa.

en: Resolution for photo scans
gd: An dùmhlachd-bhreacaidh airson sganadh dhealbhan

en: The resolution in dots-per-inch to use when scanning photos.
gd: Dùmhlachd-bhreacaidh, ann a dotagan gach òirleach, a chleachdar airson sganadh dhealbhan.

en: Page side to scan
gd: Dè taobh na duilleige a tha ri sganadh

en: The page side to scan.
gd: Dè taobh na duilleige a tha ri sganadh.

en: Directory to save files to
gd: Am pasgan san dèid na faidhlichean a shàbhaladh ann

en: The directory to save files to. Defaults to the documents directory if unset.
gd: Am pasgan san dèid na faidhlichean a shàbhaladh ann. Thèid an sàbhaladh ann am pasgan nan sgrìobhainnean a ghnàth mur an deach seo atharrachadh.

en: Quality value to use for JPEG compression
gd: Ìre na càileachd a thèid a chleachdadh airson dùmhlachdh JPEG

en: Quality value to use for JPEG compression.
gd: Ìre na càileachd a thèid a chleachdadh airson dùmhlachdh JPEG.

en: Delay in millisecond between pages
gd: Dàil de mille-dhiog eadar na duilleagan

en: Delay in millisecond between pages.
gd: Dàil de mille-dhiog eadar na duilleagan.

note: Title of scan window Set HeaderBar title here because Glade doesn't keep it translated https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=782753
en: Simple Scan
gd: Sganadh simplidh

en: Scan Documents
gd: Sganaich sgrìobhainnean

en: A really easy way to scan both documents and photos. You can crop out the bad parts of a photo and rotate it if it is the wrong way round. You can print your scans, export them to pdf, or save them in a range of image formats.
gd: Seo dòigh glè fhurasta gus an dà chuid sgrìobhainnean is dealbhan a sganadh. ’S urrainn dhut na pàirtean dona dhen dhealbh a bhearradh air falbh agus an dealbh a chuairteachadh mur eil a’ chomhair cheart air. ’S urrainn dhut na sganaich thu a chlò-bhualadh, às-phortadh gu PDF no a shàbhaladh ann an taghadh de fhòrmatan deilbh.

en: Simple Scan uses the SANE framework to support most existing scanners.
gd: Cleachdaidh Sganadh simplidh a’ framework SANE gus taic a thoirt dhan mhòrchuid a sganairean a tha ann.

en: Document Scanner
gd: Sganair sgrìobhainnean

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: scan;scanner;flatbed;adf;
gd: scan;scanner;flatbed;adf;sganair;sganaich;sganadh;

note: Toolbar scan menu item to scan a single page from the scanner Scan menu item to scan a single page from the scanner
en: Single _Page
gd: _Duilleag shingilte

note: Toolbar scan menu item to scan all pages from a document feeder Scan menu item to scan all pages from a document feeder
en: All Pages From _Feeder
gd: Gach duilleag a tha san _bhiathadair

note: Toolbar scan menu item to scan continuously from the flatbed Scan menu item to scan continuously from the flatbed
en: _Multiple Pages From Flatbed
gd: Io_madh duilleag o sganair flatbed

en: Text
gd: Teacsa

en: Photo
gd: Dealbh

note: Label on document menu (contains actions for this document, e.g. save, print)
en: _Document
gd: _Sgrìobhainn

note: Scan menu item
en: Sc_an
gd: Sg_anaich

note: Menu entry to stop current scan
en: _Stop Scan
gd: Cuir _stad air an sganadh

note: Menu item to reorder pages Title of dialog to reorder pages
en: Reorder Pages
gd: Atharraich òrdugh nan duilleagan

note: Label on email menu item
en: _Email
gd: _Post-d

note: Page menu (contains action for each page, e.g. delete, crop)
en: _Page
gd: _Duilleag

note: Menu item to rotate page to left (anti-clockwise)
en: Rotate _Left
gd: Cuairtich gu _tuathail

note: Menu item to rotate page to right (clockwise)
en: Rotate _Right
gd: Cuairtich gu _deiseil

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
gd: _Bearr

note: Radio button for no crop
en: _None
gd: Cha_n eil gin

note: Radio button for cropping page to US letter size
en: _Letter
gd: _Litir

note: Radio button for cropping to custom page size
en: _Custom
gd: _Gnàthaichte

note: Menu item to rotate the crop area
en: _Rotate Crop
gd: _Cuairtich an raon bearraidh

note: Menu item to move the selected page to the left
en: Move Left
gd: Gluais gun taobh chlì

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
gd: Gluais gun taobh deas

note: Label on help menu
en: _Help
gd: _Cobhair

note: Help|Contents menu
en: _Contents
gd: _Clàr-innse

note: Tooltip for scan toolbar button
en: Scan a single page from the scanner
gd: Sganaich duilleag shingilte on sganair

note: Label on scan toolbar item
en: Scan
gd: Sganaich

note: Tooltip for save toolbar button
en: Save document to a file
gd: Sàbhail an sgrìobhainn mar fhaidhle

en: Save
gd: Sàbhail

note: Tooltip for stop button
en: Stop the current scan
gd: Cuir stad air an sganadh làithreach

en: Stop
gd: Stad

note: Label shown when searching for scanners
en: Searching for Scanners…
gd: A' lorg sganairean…

en: _Close
gd: _Dùin

note: Label in authorization dialog.  “%s” is replaced with the name of the resource requesting authorization
en: Username and password required to access “%s”
gd: Tha feum air ainm-cleachdaiche agus facal-faire mus faighear cothrom air “%s”

note: Label shown when detected a scanner
en: Ready to Scan
gd: Deiseil ri sganadh

note: Warning displayed when no drivers are installed but a compatible scanner is detected
en: Additional software needed
gd: Tha bathar-bog a dhìth

note: Instructions to install driver software
en: You need to <a href="install-firmware">install driver software</a> for your scanner.
gd: Feumaidh tu <a href="install-firmware">bathar-bog draibheir</a> a stàladh airson an sganair agad.

note: Warning displayed when no scanners are detected
en: No scanners detected
gd: Cha deach sganair sam bith a lorg

note: Hint to user on why there are no scanners detected
en: Please check your scanner is connected and powered on
gd: Dèan cinnteach gu bheil sganair ceangailte ris agus gu bheil e air

note: Save dialog: Dialog title
en: Save As…
gd: Sàbhail mar…

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _Save
gd: _Sàbhail

note: Default filename to use when saving document
en: Scanned Document.pdf
gd: Sgrìobhainn sganaichte.pdf

note: Save dialog: Filter name to show only supported image files
en: Image Files
gd: Faidhlichean deilbh

note: Save dialog: Filter name to show all files
en: All Files
gd: Na h-uile faidhle

note: Save dialog: Label for saving in PDF format
en: PDF (multi-page document)
gd: PDF {sgrìobhainn ioma-dhuilleagach}

note: Save dialog: Label for saving in JPEG format
en: JPEG (compressed)
gd: JPEG (dùmhlaichte)

note: Save dialog: Label for saving in PNG format
en: PNG (lossless)
gd: PNG (gun chall càileachd)

note: Save dialog: Label for sabing in WEBP format
en: WebP (compressed)
gd: WebP (dùmhlaichte)

note: Label in save dialog beside combo box to choose file format (PDF, JPEG, PNG, WEBP)
en: File format:
gd: Fòrmat an fhaidhle:

note: Label in save dialog beside compression slider
en: Compression:
gd: Dùmhlachadh:

note: Contents of dialog that shows if saving would overwrite and existing file. %s is replaced with the name of the file.
en: A file named “%s” already exists.  Do you want to replace it?
gd: Tha faidhle air a bheil “%s” ann mu thràth. A bheil thu airson am fear ùr a chur ’na àite?

note: Button in dialog that shows if saving would overwrite and existing file. Clicking the button allows simple-scan to overwrite the file.
en: _Replace
gd: Cui_r ’na àite

en: Saving
gd: ’Ga shàbhaladh

note: Title of error dialog when save failed
en: Failed to save file
gd: Cha b’ urrainn dhuinn a shàbhaladh ann am faidhle

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: If you don’t save, changes will be permanently lost.
gd: Mur an sàbhail thu e, thèid atharrachadh sam bith a rinn thu air chall.

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save current document?
gd: A bheil thu airson an sgrìobhainn làithreach a shàbhaladh?

note: Button in dialog to create new document and discard unsaved document
en: Discard Changes
gd: Tilg air falbh na h-atharraichean

note: Label shown when scan started
en: Contacting scanner…
gd: A’ conaltradh leis an sganair…

note: Error message display when unable to save image for preview
en: Unable to save image for preview
gd: Cha ghabh an ìomhaigh a shàbhaladh airson a ro-shealladh

note: Error message display when unable to preview image
en: Unable to open image preview application
gd: Chan urrainn dhuinn an aplacaid fhosgladh a ro-sheallas an ìomhaigh

note: Label on button for combining sides in reordering dialog
en: Combine sides
gd: Cuir còmhla na duilleagan

note: Label on button for combining sides in reverse order in reordering dialog
en: Combine sides (reverse)
gd: Cuir còmhla na duilleagan (ann an òrdugh contrarra)

note: Label on button for reversing in reordering dialog
en: Reverse
gd: Contrarra

note: Label on button for cancelling page reordering dialog
en: Keep unchanged
gd: Cum gun atharrachadh

note: Error message displayed when unable to launch help browser
en: Unable to open help file
gd: Chan urrainn dhuinn faidhle na cobharach fhosgladh

note: Title of about dialog
en: About Simple Scan
gd: Mu dhèidhinn Sganadh simplidh

note: Description of program
en: Simple document scanning tool
gd: Inneal simplidh airson sganadh sgrìobhainnean

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Save document before quitting?
gd: A bheil thu airson an sgrìobhainn a shàbhaladh mus dèan sinn fàgail?

note: Text in dialog warning when a document is about to be lost
en: Quit without Saving
gd: Fàg gun a shàbhaladh

note: Message to indicate a Brother scanner has been detected
en: You appear to have a Brother scanner.
gd: Tha coltas gu bheil sganair Brother agad.

note: Instructions on how to install Brother scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.brother.com">Brother website</a>.
gd: Tha draibhearan dha ri am faighinn air <a href="http://support.brother.com">làrach-lìn Brother</a>.

note: Message to indicate a Samsung scanner has been detected
en: You appear to have a Samsung scanner.
gd: Tha coltas gu bheil sganair Samsung agad.

note: Instructions on how to install Samsung scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://samsung.com/support">Samsung website</a>.
gd: Tha draibhearan dha ri am faighinn air <a href="http://samsung.com/support">làrach-lìn Samsung</a>.

note: Message to indicate a HP scanner has been detected
en: You appear to have an HP scanner.
gd: Tha coltas gu bheil sganair HP agad.

note: Message to indicate an Epson scanner has been detected
en: You appear to have an Epson scanner.
gd: Tha coltas gu bheil sganair Epson agad.

note: Instructions on how to install Epson scanner drivers
en: Drivers for this are available on the <a href="http://support.epson.com">Epson website</a>.
gd: Tha draibhearan dha ri am faighinn air <a href="http://support.epson.com">làrach-lìn Epson</a>.

note: Title of dialog giving instructions on how to install drivers
en: Install drivers
gd: Stàlaich na draibhearan

note: Message in driver install dialog
en: Once installed you will need to restart Simple Scan.
gd: Bidh Sganadh simplidh feumach air ath-thòiseachadh às dèidh seo a stàladh.

note: Label shown while installing drivers
en: Installing drivers…
gd: A’ stàladh nan draibhearan…

note: Label shown once drivers successfully installed
en: Drivers installed successfully!
gd: Tha na draibhearan air an stàladh!

note: Label shown if failed to install drivers
en: Failed to install drivers (error code %d).
gd: Cha deach leinn na draibhearan a stàladh (còd na mearachd: %d).

note: Label shown if failed to install drivers
en: Failed to install drivers.
gd: Cha deach leinn na draibhearan a stàladh.

note: Label shown to prompt user to install packages (when PackageKit not available)
en: You need to install the %s package. | You need to install the %s packages.
gd[0]: Feumaidh tu a’ phacaid %s a stàladh.
gd[1]: Feumaidh tu na pacaidean %s a stàladh.
gd[2]: Feumaidh tu na pacaidean %s a stàladh.
gd[3]: Feumaidh tu na pacaidean %s a stàladh.

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
gd: Roghainnean

en: Keyboard Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean a’ mheur-chlàir

en: Help
gd: Cobhair

en: About
gd: Mu dhèidhinn

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Email
gd: Post-d

note: Populate ActionBar (not supported in Glade) https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=769966 Label on new document button
en: Start Again…
gd: Tòisich a-rithist…

note: Tooltip for rotate left (counter-clockwise) button
en: Rotate the page to the left (counter-clockwise)
gd: Cuairtich an duilleag gu tuathail

note: Tooltip for rotate right (clockwise) button
en: Rotate the page to the right (clockwise)
gd: Cuairtich an duilleag gu deiseil

note: Tooltip for crop button
en: Crop the selected page
gd: Bearr an duilleag a thagh thu

note: Tooltip for delete button
en: Delete the selected page
gd: Sguab às an duilleag a thagh thu

note: Text of button for cancelling save
en: Cancel
gd: Sguir dheth

note: Button to submit authorization dialog
en: _Authorize
gd: Ùg_hdarraich

note: Label beside username entry
en: _Username for resource:
gd: _An t-ainm-cleachdaiche airson a’ ghoireis:

note: Label beside password entry
en: _Password:
gd: _Facal-faire:

en: Unable to encode page %i
gd: Cha b’ urrainn dhuinn duilleag %i a chòdachadh

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
gd: Sganadh

[ctx: shortcut window]
en: Scan a single page
gd: Sganaich duilleag a-mhàin

[ctx: shortcut window]
en: Scan all pages from document feeder
gd: Sganaich a h-uile duilleag on bhiathadair sgrìobhainnean

[ctx: shortcut window]
en: Scan continuously from a flatbed scanner
gd: Sganaich duilleag a-mhàin le sganair flatbed

[ctx: shortcut window]
en: Stop scan in progress
gd: Sguir dhen sganadh

[ctx: shortcut window]
en: Document Modification
gd: Atharrachadh sgrìobhainne

[ctx: shortcut window]
en: Move page left
gd: Gluais an duilleag gun taobh chlì

[ctx: shortcut window]
en: Move page right
gd: Gluais an duilleag gun taobh deas

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the left (anti-clockwise)
gd: Cuairtich an duilleag gu tuathail

[ctx: shortcut window]
en: Rotate page to the right (clockwise)
gd: Cuairtich an duilleag gu deiseil

[ctx: shortcut window]
en: Delete page
gd: Sguab às an duilleag

[ctx: shortcut window]
en: Document Management
gd: Stiùireadh nan sgrìobhainnean

[ctx: shortcut window]
en: Start new document
gd: Tòisich air sgrìobhainn ùr

[ctx: shortcut window]
en: Save scanned document
gd: Sàbhail an sgrìobhainn a chaidh a sganadh

[ctx: shortcut window]
en: Email scanned document
gd: Cuir an sgrìobhainn a chaidh a sganadh air a’ phost-d

[ctx: shortcut window]
en: Print scanned document
gd: Co-bhuail an sgrìobhainn a chaidh a sganadh

[ctx: shortcut window]
en: Copy current page to clipboard
gd: Cuir lethbhreac dhen duilleag làithreach dhan stòr-bhòrd

note: Label beside scan source combo box
en: _Scanner
gd: _Sganair

note: Label beside scan side combo box
en: Scan Sides
gd: Sganaich taobhan

note: Label beside page size combo box
en: Page Size
gd: Meud na duilleige

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on front side of a page
en: Front
gd: A h-aghaidh

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on the back side of a page
en: Back
gd: A cùl

note: Preferences Dialog: Toggle button to select scanning on both sides of a page
en: Both
gd: An dà chuid

note: Label beside page delay scale
en: Delay
gd: Dàil

note: Preferences dialog: Label above settings for scanning multiple pages from a flatbed
en: Multiple pages from flatbed
gd: Iomadh duilleag o sganair flatbed

note: Label after page delay radio buttons
en: Seconds
gd: Diog

note: Preferences Dialog: Tab label for scanning settings
en: Scanning
gd: Sganadh

note: Label beside scan source combo box
en: _Text Resolution
gd: _Dùmhlachd-bhreacaidh an teacsa

note: Label beside scan source combo box
en: _Photo Resolution
gd: _Dùmhlachd-bhreacaidh an deilbh

note: Label beside brightness scale
en: Brightness
gd: Soilleireachd

note: Label beside contrast scale
en: Contrast
gd: Iomsgaradh

note: Preferences Dialog: Tab for quality settings
en: Quality
gd: Càileachd

note: Combo box value for automatic paper size
en: Automatic
gd: Gu fèin-obrachail

en: Darker
gd: Nas duirche

en: Lighter
gd: Nas soilleire

en: Less
gd: Nas lugha

en: More
gd: Barrachd

note: Preferences dialog: Label for default resolution in resolution list
en: %d dpi (default)
gd: %d dpi (bun-roghainn)

note: Preferences dialog: Label for minimum resolution in resolution list
en: %d dpi (draft)
gd: %d dpi (dreachd)

note: Preferences dialog: Label for maximum resolution in resolution list
en: %d dpi (high resolution)
gd: %d dpi (dùmhlachd-bhreacaidh àrd)

note: Error displayed when no scanners to scan with
en: No scanners available.  Please connect a scanner.
gd: Chan eil sganair sam bith ri làimh. Feuch is ceangail sganair ris.

note: Error displayed when cannot connect to scanner
en: Unable to connect to scanner
gd: Cha b’ urrainn dhuinn ceangal ris an sganair.

note: Error display when unable to start scan
en: Unable to start scan
gd: Cha b’ urrainn tòiseachadh air an sganadh

note: Error displayed when communication with scanner broken
en: Error communicating with scanner
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ conaltradh ris an sganair

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
gd: Seall tionndadh an sgaoilidh

note: Help string for command line --debug flag
en: Print debugging messages
gd: Clò-bhuail teachdaireachdan dì-bhugachaidh

en: Fix PDF files generated with older versions of Simple Scan
gd: Càirich faidhlichean PDF a chaidh a chruthachadh le seann-tionndaidhean dhe Sganadh simplidh

note: Title of error dialog when scan failed
en: Failed to scan
gd: Dh’fhàillig an sganadh

note: Attempt to inhibit the screensaver when scanning
en: Scan in progress
gd: ’Ga sganadh

note: Arguments and description for --help text
en: [DEVICE…] — Scanning utility
gd: [DEVICE…] – Goireas sganaidh

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run “%s --help” to see a full list of available command line options.
gd: Ruith “%s --help” airson liosta shlàn de roghainnean na loidhne-àithne fhaicinn.
